Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 14:28:53

Автор Тема: Президентски избори – Ноември'21  (Прочетена 175056 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2700 -: Ноември 21, 2021, 23:30:03 »
Радев победи напълно очаквано и с напълно очакваното 2:1.

Сички, дето напълно ненужно си обтегнаха отношенията с него, ги очакват трудни дни.

Правителство ще има. Най-вероятно за повече от година.


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2701 -: Ноември 21, 2021, 23:33:12 »
Току що разбрах, че соросйотовката била посветила "победата" си на Стефан Данаилов. Нема край мерзостта..на некои ...да ги наречем кухненски пособия. Траш

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2702 -: Ноември 21, 2021, 23:38:29 »
ми …

да видим в сряда какво ще става, че от две седмици се стягат мандатни комисии, избирателни комисии etc …
Нищо съществено няма да стане. Плужека е в отпуск /дали не е и платен.../, връща се и си продължава по старому.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2703 -: Ноември 21, 2021, 23:40:56 »
Току що разбрах, че соросйотовката била посветила "победата" си на Стефан Данаилов. Нема край мерзостта..на некои ...да ги наречем кухненски пособия. Траш

Кое те учудва?
Всичко е точно.
Може би на теб нещо ти убягва.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2704 -: Ноември 21, 2021, 23:43:28 »
Кое те учудва?
Всичко е точно.
Може би на теб нещо ти убягва.

Кво точо ми убягва? Не съм забравила изявленията на Стефан Данаилов...повечето ще предпочетат да не си ги спомнят

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2705 -: Ноември 21, 2021, 23:44:45 »
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Днес в 23:19:43

    Надали!!!

    Щото не вярвам да е чак толкоз тъп и да не е разбрал, че днес първият етап на "изчегъртването" завърши успешно!

    И то точно там, където трябва – НА НАЙ-ВИСОКО РАВНИЩЕ – откъдето няма как да не продължи безпардонно надолу!!!

Ще се продължи надолу  на вЪрба у шестък.
Ъхъ, щото точно на теб така ти се иска!!!

Quote (selected)
Бога ми, не съществува нов назначенец, който да не се кефи от плазмодии. Всичко ще си е точно по старому.

А ти точно тук бъркаш яко, щото с плиткото си междуушие не можеш да проумееш,
че нито "Харвардските братя", нито г-н Радев с втория си вече мандат са "новоназначенци",
а са избрани пряко от целиО български нароТ!!!

Поради което ПРОМЯНА ЩЕ ИМА – и то мноо яка!!! :tomtom:


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2706 -: Ноември 21, 2021, 23:49:47 »
Quote (selected)
ти точно тук бъркаш яко, щото с плиткото си междуушие не можеш да проумееш,
че нито "Харвардските братя", нито г-н Радев с втория си вече мандат са "новоназначенци",
а са избрани пряко от целиО български нароТ!!!
Поради което ПРОМЯНА ЩЕ ИМА – и то мноо яка!!! :tomtom:

Господи....колко си глупава!
Я да те поздравя с една песен

https://www.youtube.com/watch?v=ivn6JiULSWM
« Последна редакция: Ноември 21, 2021, 23:57:28 от Aсол »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2707 -: Ноември 21, 2021, 23:57:40 »
Господи, колко си глупава!

Абе ти и "лапни-шаран" ма нарече оня ден / :lol:/, ама кучето Асол си лае, а керванът на Кирчо, Кокорчо и Greensock си върви ... :0005:

Нъл тъй, SgtTroy?!?


« Последна редакция: Ноември 22, 2021, 00:04:35 от Джиджи »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2708 -: Ноември 21, 2021, 23:59:43 »
Greensock

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2709 -: Ноември 22, 2021, 00:02:44 »
Greensock
Праф си, няма "the" отпредЕ, затуй отивам да го махам одма ...  :t0120:

А Асол нека са пЕни, щото вече само туй ѝ остана ...
:lol:

ЛЕКА

« Последна редакция: Ноември 22, 2021, 00:08:20 от Джиджи »

Неактивен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 400
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2710 -: Ноември 22, 2021, 00:18:12 »
обаче, преди малко чух Миро Севлиевски, забравила го бях този човек, да казва нещо,което тези дни си мисля
как стана така, че всичко, до което стигнахме отново са митинги пред турското консулство, затваряне на пътища от самодейни националисти, деветдесетарска лексика и Възраждане в парламента
не сме помръднали от онези времена, нищо,че светът е абсолютно другаде
кой каквото й да прави, ние обвиняваме турците и ги побеждаваме
ама, че има тежък здравен и социален проблем и инфлация няма значение, не е тема на обществото, не е и на политиците

24.07.2021 г. — Шансовете на Радев изглеждат големи, но познавам поне двама, които могат да го победят.
https://www.24chasa.bg/mnenia/article/10016813

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2711 -: Ноември 22, 2021, 00:57:32 »
Преместено в съответната тема
« Последна редакция: Ноември 22, 2021, 01:05:33 от die Hexe »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2712 -: Ноември 22, 2021, 01:12:30 »
За протокола
След окончателните резултати от ЦИК, отново ще да нищим темата...
Нищенето приключи. Радев получава втори мандат, останалото са дребни детайли. Може би ще има разборки в кухнята на БСП поради факта, че последните дни много мътна вода му беше подлята на Радев, ама и това ще мине. БСП пак заложи на куц кон, с "аз няма да гласувам" - за пореден път се разбра, че и без БСП колелото се движи в определена посока.
Йотова много правилно посвети победата на Стефан Данаилов. Щото ако тогавашното ръководство на БСП си беше послужило не само с мозъчните си гънки, а и с малко сърдечен ритъм, нямаше жив шанс Плевнелиев да спечели срещу Ламбо. Срещу абсолютно безличиния Калфин - без проблем.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2713 -: Ноември 22, 2021, 01:52:53 »
То да не отиде човек да гласува в Отава и тук пак сте ... на метеното! Затова при цялото ми колегиално отношение към паралепипеда, сега ще гепна кофата с парцала и ще разчистя темата от личните ви изяснения.
Но преди да го направя, ще река нещо, за което ще сте ми сърдити голяма част. Миряна Башева никога не е баннала и един от вас. Никога. Поради липса на такава функция. За това си имаше достатъчно сибили със съответния сибилен багаж, който сърце не ми дава да нарека умствен. (Да не се бъркат с колежката Сибила в стария форум, която беше интелигентна жена!)
А сега - санитарен полуден!  :ok:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2714 -: Ноември 22, 2021, 05:57:02 »
Май беше некъф а не "неква" Лорер, Бачи ...  Даниел Лорер:

И аз не го знам 'къф ше излезе, ама поне засега фаща око!!!
Знаех си, че все така ги избирате - дали фаща око. Така избрахте Милен Велчев, Николай Младенов, К. Петков, сега и Лорето ...
Всички фащат око, а ние накрая се фащаме за ... който каквото има ...
« Последна редакция: Ноември 22, 2021, 06:31:51 от Bacho Кольо »

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2715 -: Ноември 22, 2021, 06:05:57 »
Турското мекере Герджик печели изборите в Турция с 92%.

 :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2716 -: Ноември 22, 2021, 07:16:09 »
Щото ако тогавашното ръководство на БСП си беше послужило не само с мозъчните си гънки, а и с малко сърдечен ритъм, нямаше жив шанс Плевнелиев да спечели срещу Ламбо.

Няма такова нещо! Тогава никой не можеше да спечели срещу герп. Цвъки беше в апогея си. Купуваше по 200 - 250 000 гласа, башка цели комисии и фалшифициране на протоколи. Не го величайте толкова Ламбо. Никакъв политик не беше. Май забравихте 2009 как го отвя световно неизвестният Цветан Цветанов (май в Търново беше) на мажоритарните. И всичко това съчетано с невероятна медийна подкрепа, чиито  идиотски клишета и до днес се папагалят наляво и надясно. Даже в този форум. Сега се видя на какъв купен вот са разчитали от герп.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2717 -: Ноември 22, 2021, 07:22:17 »
Уви купеният вот е сравнително малка порция в кофата с помия.
Вечният стремеж да се тича след победителя, да се прекланая глава, да си намираш кумири с красиви муцунки и омайни приказки ( ВТОРА БОЖИЯ ЗАПОВЕД – НЕ СИ ПРАВИ КУМИР И НИКАКВО ИЗОБРАЖЕНИЕ НА ОНОВА, ЩО Е ГОРЕ НА НЕБЕТО, ЩО Е ДОЛУ НА ЗЕМЯТА, И ЩО Е ВЪВ ВОДАТА, ПОД ЗЕМЯТА, НЕ ИМ СЕ КЛАНЯЙ И НЕ ИМ СЛУЖИ ).
Това винаги е било по-опасно и то ни загробва.
Пресен пример с новия проект за подмяна - една хубава муцунка с послание тип "вервайте ми" отново поведе стадото на заколение.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2718 -: Ноември 22, 2021, 07:32:17 »
Уви купеният вот е сравнително малка порция в кофата с помия.

Хич не е малък. Той основно държа герп на власт 10 години. В този период реалните им гласове, горе-долу, бяха равни с тези на БСП. По около 600 000 гласа. Но герп овладя местната власт и си купи всички медии. Купи си и опозиция в БСП и плати да получи най-широка гласност. Това са реалните причини, а тъпаците десет години се правеха на политолози да обясняват как Корнела си разбивала партията. Не опозицията ѝ, а тя я разбивала.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2719 -: Ноември 22, 2021, 07:36:45 »
Quote (selected)
и си купи всички медии.

И завлече оФците.
По тази логика купените са по-земни, те поне са изкярили нещо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2720 -: Ноември 22, 2021, 07:38:42 »
Quote (selected)
Герджиков: Целият държавен апарат работеше за Радев
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/gerdzhikov-celiyat-durzhaven-aparat-raboteshe-za-radev
Тежко е 12 години да ползваш същата тази машина и сега да гледаш как друг жъне с комбайна. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2721 -: Ноември 22, 2021, 07:53:13 »
Щото ако тогавашното ръководство на БСП си беше послужило не само с мозъчните си гънки, а и с малко сърдечен ритъм, нямаше жив шанс Плевнелиев да спечели срещу Ламбо.

Няма такова нещо! Тогава никой не можеше да спечели срещу герп. Цвъки беше в апогея си. Купуваше по 200 - 250 000 гласа, башка цели комисии и фалшифициране на протоколи. Не го величайте толкова Ламбо. Никакъв политик не беше. Май забравихте 2009 как го отвя световно неизвестният Цветан Цветанов (май в Търново беше) на мажоритарните. И всичко това съчетано с невероятна медийна подкрепа, чиито  идиотски клишета и до днес се папагалят наляво и надясно. Даже в този форум. Сега се видя на какъв купен вот са разчитали от герп.
Искаш да ми речеш, че цялата страна щеше да гласува за Плевнелиев като по пътя за урните пее "Ние сме на всеки километър, и така до края на света!"? Кое не го вярвам, не го вярвам!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2722 -: Ноември 22, 2021, 07:53:42 »
Тежко е 12 години да ползваш същата тази машина и сега да гледаш как друг жъне с комбайна.

Купеният вот няма да изчезне, но може да се "нормализира". А цялата политическа история на България показва, че използването на държавната машина при избори е съществен фактор. Но мисля, че приключихме с масовото купуване. Отсега нататък ще имаме и по десет партии в НС. Трудно ще се повтори тоя хунски грабеж и рекет над бизнеса, който да осигурява тези огромни средства.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2723 -: Ноември 22, 2021, 07:59:24 »
"Нормализирахме" го!
Пари на ръка няма, само със зомбиране през медиите от платени цоциолози ( за тях все се намира нещо кеш ).
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2724 -: Ноември 22, 2021, 08:01:09 »
Искаш да ми речеш, че цялата страна щеше да гласува за Плевнелиев като по пътя за урните пее "Ние сме на всеки километър, и така до края на света!"? Кое не го вярвам, не го вярвам!

Не, не искам да кажа такова нещо. Казвам, че силно надценявате Ламбо. Той загуби мажоритарни избори за НС от никому неизвестни персони. В търново що не пееха към урните? Защо си мислиш, че Ламбо щеше да победи Плевньо? И то като добавиш другите неща, които съм казал.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2725 -: Ноември 22, 2021, 08:08:40 »
 
Quote (selected)
С най-малко гласове от 10 ноември насам е избран Росен Плевнелиев - на втория тур през 2011 г. за него гласуват 1 698 136 гласоподаватели, а активността е била 48,25%.

 

ЦИК

Quote (selected)
Обобщени данни от избор на президент и вицепрезидент
№   КАНДИДАТСКА ДВОЙКА   ГЛАСОВЕ   РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ
6   Румен Георгиев Радев и Илияна Малинова Йотова

ИК за Румен Радев и Илияна Йотова   1 537 347

Обобщена активностна гласуване за страната
24.12%

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2726 -: Ноември 22, 2021, 08:13:16 »
За протокола
След окончателните резултати от ЦИК, отново ще да нищим темата...
Quote (selected)
Румен Радев спечели категорично втори президентски мандат. Радев, който се яви на вота като независим кандидат, подкрепян от партиите на промяната, печели на балотажа 66.7% оставяйки далеч зад себе си подкрепения от ГЕРБ/СДС независим кандидат Анастас Герджиков - 31.82%, показват данните на ЦИК при 99.82% обработени протоколи към 06:00 часа тази сутрин. Гласовете за Радев са 1 537 347, а за Герджиков са гласували 733 307 души.
Делегитимирането не се състоя.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2727 -: Ноември 22, 2021, 08:13:59 »
Обобщена активностна гласуване за страната
24.12%


Е, това не го прави нелегитимен. Малкото гласоподаватели си имат обяснение. Не може да се отрече фактът, че Радев е популярен сред народа. На никой не правеше впечатление, че в различните периоди герп управлява страната с 10 до 15% гласоподаватели.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2728 -: Ноември 22, 2021, 08:18:36 »
Обобщена активностна гласуване за страната
24.12%


Е, това не го прави нелегитимен. Малкото гласоподаватели си имат обяснение. Не може да се отрече фактът, че Радев е популярен сред народа. На никой не правеше впечатление, че в различните периоди герп управлява страната с 10 до 15% гласоподаватели.

Не го прави, разбира се. Само 100  хилки надолу от плювню :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2729 -: Ноември 22, 2021, 08:23:15 »
Само 100  хилки надолу от плювню

Ма, това няма значение. Важното е, че Радев е далеч по-популярен сред народа от пухльо Плевньо. Ще го оспориш ли? Аз поне постоянно обикалям страната и виждам какво става около мене,.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2730 -: Ноември 22, 2021, 08:27:55 »
Правителство ще има. Най-вероятно за повече от година.

Като дойдат сметките за ток през януари и февруари, сметките за парно, не съм толкова сигурен, че няма да има нови избори през април.
Вие си ги избрахте!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2731 -: Ноември 22, 2021, 08:34:34 »
Като дойдат сметките за ток през януари и февруари, сметките за парно, не съм толкова сигурен, че няма да има нови избори през април.

И аз мисля, че ще има предсрочни избори. Или пролетта, или лятото. В най-лошия случай, след година. България е в страшна икономическа криза. Дори външно да не се забелязва. Не мисля, че Кирчовците ще могат да се справят. Освен да почнат да теглят заеми. Но това няма да е добре за тях.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2732 -: Ноември 22, 2021, 08:34:49 »
Само 100  хилки надолу от плювню

Ма, това няма значение. Важното е, че Радев е далеч по-популярен сред народа от пухльо Плевньо. Ще го оспориш ли? Аз поне постоянно обикалям страната и виждам какво става около мене,.

Ми не знам, Отврат. Аз гледам само числата

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2733 -: Ноември 22, 2021, 08:44:55 »
Числата разправят, че Радев взел повече от половината гласове на първия тур, когато се бореше срещу 20 човека.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2734 -: Ноември 22, 2021, 08:45:25 »
Като дойдат сметките за ток през януари и февруари, сметките за парно, не съм толкова сигурен, че няма да има нови избори през април.

И аз мисля, че ще има предсрочни избори. Или пролетта, или лятото. В най-лошия случай, след година. България е в страшна икономическа криза. Дори външно да не се забелязва. Не мисля, че Кирчовците ще могат да се справят. Освен да почнат да теглят заеми. Но това няма да е добре за тях.

Нови избори няма да решат икономическата криза.

Спестяванията на домакинствата са ок. 50% от бвп. Ако изобщо е необходимо, правителството може да се финансира чрез емисията на нов дълг или при отрицателни лихви, или при лихви под 1%. Отделно са секви останали мерки по повишаване на събираемостта на данъците и то не от дребните риби.

За ток, вода и т.н. - правителството не определя цените на международните пазари. За потребителите има набор от мерки - по-ниско/никакво ддс за първите 100квт/3-5 кубика, еергийни ваучери и т.н., които лесно могат да се използват.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2735 -: Ноември 22, 2021, 08:51:43 »
Това, че Герб загуби при толкова ниска избирателна активност, е голям шамар за ТБЗБХ.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2736 -: Ноември 22, 2021, 09:02:39 »
Не го прави, разбира се. Само 100  хилки надолу от плювню :nuts:
Виждам, че това те прави щастлива, но да ти напомня - Плевнелиев бе избран със само 52,5% от гласовете.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2737 -: Ноември 22, 2021, 09:06:25 »
Виждам, че това те прави щастлива, но да ти напомня - Плевнелиев бе избран със само 52,5% от гласовете.

Така е. Тогава Калфин получи 1,531,193 гласа :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2738 -: Ноември 22, 2021, 09:12:11 »
Така е. Тогава Калфин получи 1,531,193 гласа

Забрави ги тея времена. Отсега нататък се така ще е. И именно това е естественото политическо състояние на България. Досега беше неестествено. Е, понякога води до преврати и забрани на партии, но сега е вече по-трудно.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2739 -: Ноември 22, 2021, 09:17:05 »
Ниската активност означава, че гражданите са ДОВОЛНИ от случващото се и изразяват МЪЛЧАЛИВО СЪГЛАСИЕ с новата власт !

Мое си бърборите колкото искате, но тва е реалността....

 :popcorn:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2740 -: Ноември 22, 2021, 09:24:26 »
Ми не знам, Отврат. Аз гледам само числата
И аз. БСП на Корнелия и Асол - 267000 гласа.  :bigok:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2741 -: Ноември 22, 2021, 09:24:46 »
ЗИП, то тъй, ама аз го тълкувам и като омекване на ядрото на Герб. Доста погледи посърнаха. А и публиката вече се отегчава от вайканията на ТБЗБХ.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2742 -: Ноември 22, 2021, 09:26:45 »
....мдааа, избирателят Му го вкара топъл, топъл, с разширени вени, с повече от 200, похвално ... мисля, че след четвъртата поредна загуба (трета  за тази година) с политикът Болисов е свършено ... партията Му ще продължи да съществува още мандат, може би два, след това - при НДСВ, СДС, БЗНС и прочие...
~~~~~
Аз също очаквам предсрочни избори и то скоро, вероятно в ранната пролет - ще бъдат предизвикани както от външни, така и вътрещни (главно икономически) причини - всичко ще зависи дали М+М ще намерят и съумеят да приложат такива икономически мерки, които не толкова да увеличат иконовическия ръст, колкото да стабилизират цените, увеличат доходите и успокоят дребните предприемачи...
~~~~~
Мисля, че преждевременно отписвате Нинова, виждам тук някаква радост при антикорнелианците, чета по пресата подобни антрефилета, имайте малко търпение - да приключи преговорния процес, да започне работата на новия парламент ... лично аз очаквам изненади, интересни при това, да видим...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2743 -: Ноември 22, 2021, 09:27:45 »
Май не са продуктивни повече прения, дет се вика бития бит...
Гледам доста оптимизъм демонстрират за правителство.
Мани снощи Корни - една такава любвеобилна, освежена, за нея друг път, но слушам, че ДБ можели да крепят даже и без да участват. Макар личното ми мнение е, че трябва да харижат на Ристю правосъдното и да му гледат сеира, ф смисъл, да го нашокат да копа там и бял ден да не види докато не изрине Гешовия, зер с тоя няма да мръдне изчегъртването достатъчно.
Поразгледах Лорер - поносим.
Кокорчо - също.
Бойко си е най добре там, където си е.
За Рашков викам.
Мисля социалното, земеделието, здравеопазването прилягат на БСП, пък и кадри имат.
Не знам кво да ги правя слафчувите, че май за никъде не стават.
И Комитова си е добре, образователния също.То няма да са само от четирите партии ами и Радев ше има дял - заслужил си го е. И не с брой гласували, проценти и т.н. ами че 5 години устиска във враждебна среда и има куража да вдигне юмрук. То и за Корни важи това, бори се точно като прасе с тиква.
Кабинета ше го накъдрят, уверен съм.
Сетне е важното.Накъде?
Само кранчетата на ГРОП ако успеят да завъртят, само от там тонове пари ще се спестят. Но не стига - тая шибана икономика дето е само от услуги трябва да тръгне на некъде и тук надеждата ми е в ПП-тата, да ги видим. Те нали най паче там се тръшкат, че ги бива. Няма да имат 100 дни мир и още към февруари ще са ясни. Та ако се наложи напролет - айде пак. И вече не виждам трети заек от цилиндъра на магьосника как може да се извади.
Но поне ще сме се отдалечили малко от досегашната смрад.
Дай Боже.
Само че трябва умереност и разумни компромиси и от петте носителя на властта за момента.
Тъй го виждам.
 :bigok: 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2744 -: Ноември 22, 2021, 09:28:14 »
Нови избори няма да решат икономическата криза.

Спестяванията на домакинствата са ок. 50% от бвп. Ако изобщо е необходимо, правителството може да се финансира чрез емисията на нов дълг или при отрицателни лихви, или при лихви под 1%. Отделно са секви останали мерки по повишаване на събираемостта на данъците и то не от дребните риби.

За ток, вода и т.н. - правителството не определя цените на международните пазари. За потребителите има набор от мерки - по-ниско/никакво ддс за първите 100квт/3-5 кубика, еергийни ваучери и т.н., които лесно могат да се използват.
Днес е предпоследния аукцион за държавен дълг, преди изчерпване на лимита от 4.5 милиарда за тази година. При това вземането на нов дълг е от по-малко от 6 месеца и при непрекъснато растящи лихви. Ако приемем това за 10% от спестяванията на домакинствата...
С цените на тока и парното също ще е веселба. Битовите потребители плащат по ниските цени все още, но разликата им се трупа като дълг, макар и повечето да не го знаят. От новата година, освен новите цени ще трябва да се добави и изплащането на дълга от тази година. Имаше малък резерв от печалбата на АЕЦ, който ще се изпапка до края на настоящия месец.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2745 -: Ноември 22, 2021, 09:28:28 »
И други числа гледам - 98% от гласувалите за БСП са подкрепили Радев.
Мечтата на Асол се сбъдна само в Кърджали.  :bigok:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2746 -: Ноември 22, 2021, 09:32:39 »
Нещата ще се влошават, тва вече е ясно. В ЕС започва ново ковид цунами и нещо, кат "граждански войни" в Холандия, Австрия, Белгия и так далее.

Задава се тупалка  в Украйна, Молдова и  Черно Море. Мое да пламне Босна !

Газта ще скача.

И парадоксално тва мое да ЗАЗДРАВИ властта !

Шот нъл си знаете - Да изчакаме докат отмине бурята...

Пуснете си Васко Кръпката и не се връзвайте толкова.

Така и така на "дебелите чичковци с пурите" им е през оная работа за вашите "Радини вълнения"...

 :nuts:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2747 -: Ноември 22, 2021, 09:34:02 »
Мисля, че преждевременно отписвате Нинова, виждам тук някаква радост при антикорнелианците, чета по пресата подобни антрефилета, имайте малко търпение - да приключи преговорния процес, да започне работата на новия парламент ... лично аз очаквам изненади, интересни при това, да видим...

дори и в изкривената българска политическа логика не виждам начин как партиен лидер, който губи сериозно количество гласове в три последователни парламентарни избори в рамките на 7 месеца, може да запази поста си.
тва, разбира се, ако съответната партия действа адекватно.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2748 -: Ноември 22, 2021, 09:37:38 »
Днес е предпоследния аукцион за държавен дълг, преди изчерпване на лимита от 4.5 милиарда за тази година. При това вземането на нов дълг е от по-малко от 6 месеца и при непрекъснато растящи лихви. Ако приемем това за 10% от спестяванията на домакинствата...

при нулеви лихви в банките е достатъчно правителството да пусне целева емисия дцк само за населението при лихви 0.25-0.5% годишно и ше се изкупят като топъл хляб.

тук наскоро свалиха лихвите точно по такива 7-годишни дцк, които са само за населението, поради голямото търсене. щото ако банките дават 0.2-0.3% годиншно, то дцк почваха от 0.75% и стигаха до 2.25%, отделно бонуса след втората година при растеж на бвп.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2749 -: Ноември 22, 2021, 09:37:42 »
Quote (selected)
И други числа гледам - 98% от гласувалите за БСП са подкрепили Радев.
Ся, Кайли, кат спецялис по графики и проценти би заключила - Бреййй, тая Асол 2% от БСП, начи сички са пийсе души!
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2750 -: Ноември 22, 2021, 09:38:08 »
Каквато нова, такава и старата власт.
Боли ме сърцето като ви чета надеждите говежди за промени и тинтири минтири.
Като сте искали промени, да сте хванали вилите.
И двете.
А сега продължаваме промяната, започната от 90та година.
Влакът си е в коловоза, и само се смени кондукторът, събиращ парите за билетчета.
Айде, елате на себе си, и продължете ежедневийцето си тихо, тихо

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2751 -: Ноември 22, 2021, 09:38:36 »
Тука гледам едни мноо интересни работи. Официални, дето се вика

https://results.cik.bg/pvrns2021/tur1/rezultati/24.html#/s/64/244606022.2.pdf

и
https://results.cik.bg/pvrns2021/tur1/rezultati/24.html#/p/64/244606022.2.html

Някакви коментари ще има ли? :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2752 -: Ноември 22, 2021, 09:39:39 »
И други числа гледам - 98% от гласувалите за БСП са подкрепили Радев.
Мечтата на Асол се сбъдна само в Кърджали.  :bigok:

(ръководството на) бесепе тепърва ше сърба попарата на неадекватното си отношение към радев.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2753 -: Ноември 22, 2021, 09:47:20 »
Ква попара бе, главоч!
Всичко е уговорено, всичко е натаманено.
И ти разбирач ми се пишеш.
Айде у лево.
За толко години да се трещите у телевизори и преса, собственост на некой си зад три океана, нищо ли не разбрахте?
До кога ще се водите на сиджимката на цирковият постановщик

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2754 -: Ноември 22, 2021, 09:49:41 »
Андрей Райчев съобщи нещо важно.

За първи път ГРОБ, ДПС и БСП имат под 120 депутата общо. Тва е качествено нова ситуация в Мамковината.

"Бунтът на машините" изхвърли "лудитите" и докара "поколението "XYZ" до състоянието на"Кингмейкър".

Който иска нека си шпреха за пенсии и Крим. И после ще се цъкли на резултатите във флашките...

 :nuts:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2755 -: Ноември 22, 2021, 09:53:13 »
И други числа гледам - 98% от гласувалите за БСП са подкрепили Радев.
Мечтата на Асол се сбъдна само в Кърджали.  :bigok:

Аз подобни мечти не съм споделяла. Споделих, че очаквам безпрецедентна ниска избирателна активност. И тя е факт :smokin:

А, ЗИП-а до Райчев опря...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2756 -: Ноември 22, 2021, 09:56:08 »
Само кранчетата на ГРОП ако успеят да завъртят, само от там тонове пари ще се спестят.

И да спестят нещо, ще си заминат веднага. Икономиката не работи, икономиката. От кой ще вземат? С тея цени на тока краят ѝ е предизвестен. И гаражите почнаха да затварят. В махалата цели три за месец и половина.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2757 -: Ноември 22, 2021, 09:57:06 »
Тука гледам едни мноо интересни работи. Официални, дето се вика

https://results.cik.bg/pvrns2021/tur1/rezultati/24.html#/s/64/244606022.2.pdf

и
https://results.cik.bg/pvrns2021/tur1/rezultati/24.html#/p/64/244606022.2.html

Някакви коментари ще има ли? :smokin:

Че у твойта секция имате проблеми с действията а) броене и б) събиране на едно-, дву- и трицифрени числа?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2758 -: Ноември 22, 2021, 09:57:14 »
Точно Андрей Райчев ти е необходим, за да ти съобщи.
И ще довлечем всички платени магьосници на  фентъзи България, и ще предъвкваме и коментираме в захлас, в продължение на омразните ни медии.
Па после кой  ви бил ви начукал мозъчетата, и кой се гаврел с вас

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2759 -: Ноември 22, 2021, 10:07:03 »
Асолке, а защо те досрамя да речеш, че си подала тази информация и на ПИК?  :bigok:

САМО В ПИК: Нова скандална манипулация на изборите - ето как помпат гласове на харвардите (ФАКСИМИЛЕТА)