Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 16:44:13

Автор Тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи  (Прочетена 387112 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3960 -: Ноември 28, 2021, 11:58:36 »
ти по-добре кажи защо има 46% ваксинирани в интензивните отделения и 52% починали?

защото за неваксинираните може да се каже ясно защо са в интензивни отделения или починали, но за ваксинираните не е така.

и забележи, преди да си се възпалил -- данните ги даваш ти, не аз. аз само ги тълкувам.

та …
Ваксинирани в болница и умрели има поради очевидния факт, че ефикасността на ваксините не е 100%. Ако ваксинираните станат 100%, всички приети в болница и умрели от ковид ще са ваксинирани. Коректното сравнение е колкото биха били при да кажем 100% неваксинирани. Това сравнение се отбягва.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3961 -: Ноември 28, 2021, 12:06:13 »
Ваксинирани в болница и умрели има поради очевидния факт, че ефикасността на ваксините не е 100%. Ако ваксинираните станат 100%, всички приети в болница и умрели от ковид ще са ваксинирани. Коректното сравнение е колкото биха били при да кажем 100% неваксинирани. Това сравнение се отбягва.
Глупости. Айде обясни как в холандия при 70+ процента "ваксинация" заразените се увеличават къде три пъти  :smokin:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3962 -: Ноември 28, 2021, 12:09:00 »
Не съм приел, че са верни. Част от тези данни бяха цитирани в опит за определено внушение. Аз само ги цитирах по-пълно и дадох елементарни изчисления какво всъщност показват. А данните са все пак от държавна институция в Германия, не от анонимен фейсбук профил. За представителни изчисления трябват още доста данни. Смущава ме всъщност именно липсата на тези данни.

значи все пак данните са верни? сам го казваш -- идват от държавна институция в Германия.

и защо не го написа това на кайли, а го казваш на мен?
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3963 -: Ноември 28, 2021, 12:15:14 »
да кажа ли и аз като команчи, че лъжеш? или като теб, че пускаш фейк?

виж само срока на действие на така наричания „зелен сертификат“ -- дали не се прави разлика между ваксиниран и преболедувал?
Вероятно съм непрецизен, в опит за по-кратко писане. И в двата случая се издава сертификат, това имах предвид. Проблем в някои случаи е доказването на преболедуването по формален начин, срещу което също е недоволството. Та само тези две неща съм имал предвид. И съм напълно съгласен, че няма 100% еднакво третиране, поне в Европа. Ще стане много дълго, ако се обсъжда и намаляването на сроковете за сертификатите на ваксинираните...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3964 -: Ноември 28, 2021, 12:22:42 »
Впрочем при германците положението е като в Холандия. След проведена ваксинация имаме трикратно увеличение на новозаразените спрямо предните "пикове".
И некои имат наглостта да твърдят че суроватките били ваксини  :smokin:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3965 -: Ноември 28, 2021, 12:24:53 »
Някой нещо за омикрон, а? Пак изпозатварят света. То хубу, мъ файда от това - йок. И наличните към момента ''ваксини'' май щели да ги преработват, за да се справят и с него. Според Огур Шахин на пфицерите им трябвали шест месеца за преработено и допълнено издание на ваксината. Ама дотогава може и да сме на средата на гръцката азбука.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3966 -: Ноември 28, 2021, 12:27:34 »
Ваксинирани в болница и умрели има поради очевидния факт, че ефикасността на ваксините не е 100%. Ако ваксинираните станат 100%, всички приети в болница и умрели от ковид ще са ваксинирани. Коректното сравнение е колкото биха били при да кажем 100% неваксинирани. Това сравнение се отбягва.
Ти кажи колко е ефективността, като знаеш, че не е 100%?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3967 -: Ноември 28, 2021, 12:29:45 »
Я специалистите по ваксини и гръцки да ме светнат защо наименованията на разновидностите от делта скочиха на омикрон, прескачайки бая букви. Пропускам ли нещо, или порядъкът при короните следва друга логика? Моля само вирусолози, археолози и филолози-класици с поне петица по гръцки в дипломите. Ваксани. Бустеризираните са с предимство. :tongue_:

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3968 -: Ноември 28, 2021, 12:30:27 »
Някой нещо за омикрон, а? Пак изпозатварят света. То хубу, мъ файда от това - йок. И наличните към момента ''ваксини'' май щели да ги преработват, за да се справят и с него. Според Огур Шахин на пфицерите им трябвали шест месеца за преработено и допълнено издание на ваксината. Ама дотогава може и да сме на средата на гръцката азбука.
Ти остави, ми ваксините за малките са с допълнително вещество и като нова формула не са тествани изобщо. Сега им ги бият с ясното съзнание, че точно тия ваксини срещу новите щамове не помагат, но в същото време никога не са тествани и следователно не се знаят страничните ефекти при дечицата.
Както казах, виж ми опашката по-долу. Ще ни затрият децата.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3969 -: Ноември 28, 2021, 12:35:13 »
Ваксинирани в болница и умрели има поради очевидния факт, че ефикасността на ваксините не е 100%. Ако ваксинираните станат 100%, всички приети в болница и умрели от ковид ще са ваксинирани. Коректното сравнение е колкото биха били при да кажем 100% неваксинирани. Това сравнение се отбягва.

И колко биха били, бабо Ванге? Айде дай да ти видим "коректното сравнение".

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3970 -: Ноември 28, 2021, 12:36:34 »
Ваксинирани в болница и умрели има поради очевидния факт, че ефикасността на ваксините не е 100%. Ако ваксинираните станат 100%, всички приети в болница и умрели от ковид ще са ваксинирани. Коректното сравнение е колкото биха били при да кажем 100% неваксинирани. Това сравнение се отбягва.

ами не, аз изобщо не правя сравнение, а питам защо изобщо има ваксинирани в споменатите случаи -- заразени, влезли в болница и починали. нали ваксините били истински ваксини, а това включва в себе си и предпазване от заразяване.

предлагам ви на всички „ваксъри“ да спрете да се занимавате с неваксинираните -- там картината е ясна. насочете вниманието си към ваксинираните -- там резултатите не са очакваните от гледна точка спиране на пандемията.

и прочетете най-после статията за болестта на марек при кокошките, поне цитирания абзац от нея -- покрива почти на 100% сегашната ситуация с корона вируса.
the lamers club honourable member …

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3971 -: Ноември 28, 2021, 12:36:59 »
И колко биха били, бабо Ванге? Айде дай да ти видим "коректното сравнение".
За да се каже поне приблизително колко, трябва да се знае ефективността на сегашните ваксини, той не ще да я изчисли, Хатерас се скатава и също не ще, преди това я изчисляваше тая пуста ефективност наум.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3972 -: Ноември 28, 2021, 12:38:00 »
Край мен има две млади семейни двойки с добро образование, материално положение и нула репродуктивни проблеми, които не желаят да имат деца. Не едно, по три-четири могат да отгледат. Н.е.и.с.к.а.т  И все повече ги разбирам.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3973 -: Ноември 28, 2021, 12:38:51 »
ами не, аз изобщо не правя сравнение, а питам защо изобщо има ваксинирани в споменатите случаи -- заразени, влезли в болница и починали. нали ваксините били истински ваксини, а това включва в себе си и предпазване от заразяване.

Нали виждаш, че си имаш работа с  :t2407:. Ти му говориш, оно рупа.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3974 -: Ноември 28, 2021, 12:41:39 »
значи все пак данните са верни? сам го казваш -- идват от държавна институция в Германия.

и защо не го написа това на кайли, а го казваш на мен?
Предпочитам достоверни вместо верни, но това е друга тема. Не се обсъждаше верността, а интерпретацията. За верността беше твой въпрос и затова отговорих на него.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3975 -: Ноември 28, 2021, 12:44:13 »
Понеже иас не знам защо, реших да направя следните обопщения на написаното ф темата:

1. Иаме пандемия од ковит.
1.1. Спорет ени хора, тва е сериозно и потенциално смъртоносно неудопство.
1.2. Спорет други хора, тва е само неудопство.
1.3. Спорет ена част од другите хора, учените са разработили ковида, който властите разпространяват срет населението.

2. Сцел борба с ковида, учените са разработили ваксини, които властите разпространяват срет населението.
2.1. Спорет ени хора, ваксините срещу ковит са полезни.
2.2. Спорет други хора, ваксините първо не са ваксини, фторо са вредни и трето - смъртоносни.
2.3. Спорет ена част од другите хора, "ваксините" са напраени од учените нарочно така, щото да са вредни и смъртоносни.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3976 -: Ноември 28, 2021, 12:44:24 »
Калинчо, ти да не си пехливанин, бро? То бива мазнотия, ма тва твоето е прекалено. Ти въобще имаш ли някакво мнение за нещо?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3977 -: Ноември 28, 2021, 12:53:55 »
Калинчо, ти да не си пехливанин, бро? То бива мазнотия, ма тва твоето е прекалено. Ти въобще имаш ли някакво мнение за нещо?
Този аргумент е убедителен. Ако е имало други, сигурно не са.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3978 -: Ноември 28, 2021, 12:54:34 »
Този аргумент е убедителен. Ако е имало други, сигурно не са.

Още от същото. Едва ли има учудени.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3979 -: Ноември 28, 2021, 12:59:11 »
Понеже иас не знам защо, реших да направя следните обопщения на написаното ф темата:

верно не знаеш, иначе нямаше да манипулираш така плоско:

1.2. Спорет други хора, тва е само неудопство.

2.2. Спорет други хора, ваксините първо не са ваксини, фторо са вредни и трето - смъртоносни.

да те цитирам ли и в онази тема?
the lamers club honourable member …

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3980 -: Ноември 28, 2021, 13:01:20 »
ами не, аз изобщо не правя сравнение, а питам защо изобщо има ваксинирани в споменатите случаи -- заразени, влезли в болница и починали. нали ваксините били истински ваксини, а това включва в себе си и предпазване от заразяване.
Тъй като говорим за случаите в групата над 60 години, причината за по-ниската ефективност на ваксината е пределно ясна-човешкият организъм над тази възраст е доста амортизиран и вече не може да изгражда имунитет толкова добре, колкото на по-млада възраст. Нито при ваксиниране, нито при преболедуване.

Причината задължителните ваксини да се правят от люлката е главно тази, че на колкото по-ранна възраст се сложи ваксина, толкова по-траен и силен имунитет изгражда тялото. Не е защото бебетата в първите 24 часа от раждането си са в огромен риск от заразяване с хепатит б примерно. Ако задължителните ваксини почваха да се бият на 60+ години (или на 80+, което също е в тази група), ефективността щеше да е сходна или по-ниска. По същия начин, ако всички бяхме ваксинирани срещу коронавирус в първа доза 24 часа след раждането и после ни правеха по няколко бустери както е при другите ваксини, показателите щяха да са други.

Но един 90+ годишен човек е цяло чудо, че с напълно неработещото му тяло можеш толкова драстично (примерно с 60-70%) да му намалиш шанса от смърт с една ваксина. Това е атестат за ефективността на ваксината, не обратното.



предлагам ви на всички „ваксъри“ да спрете да се занимавате с неваксинираните -- там картината е ясна. насочете вниманието си към ваксинираните -- там резултатите не са очакваните от гледна точка спиране на пандемията.
Ваксинираните се справят много по-добре от неваксинираните във всяка една възрастова, здравна и т.н. група. Ваксинираните държави почти нямат смъртност, неваксинираните копаят дъното. Това са реалностите. И да се реве "ама искам по-ефективна ваксина", и да се тръшка с думите "ама защо пандемията не спря"-това са медицинските дадености, толкова ни позволява науката и биологията.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3981 -: Ноември 28, 2021, 13:03:03 »
Ти остави, ми ваксините за малките са с допълнително вещество и като нова формула не са тествани изобщо. Сега им ги бият с ясното съзнание, че точно тия ваксини срещу новите щамове не помагат, но в същото време никога не са тествани и следователно не се знаят страничните ефекти при дечицата.
Както казах, виж ми опашката по-долу. Ще ни затрият децата.

Върши се измама, стана явно, че ваксините уреждат сърцата на младите и за да замаскират проблема, добавиха химикал, потискащ тоя страничен ефект, но само ще го отложат във времето, за да не свързват пострадалите сърдечните увреждания, с ваксината.
Вие си ги избрахте!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3982 -: Ноември 28, 2021, 13:04:28 »
Я специалистите по ваксини и гръцки да ме светнат защо наименованията на разновидностите от делта скочиха на омикрон, прескачайки бая букви. Пропускам ли нещо, или порядъкът при короните следва друга логика? Моля само вирусолози, археолози и филолози-класици с поне петица по гръцки в дипломите. Ваксани. Бустеризираните са с предимство. :tongue_:

пропускаш -- има щамове и с останалите гръцки букви преди омикрон, но странно защо се спряха основно на делта щама. може би защото е бил квалифициран като „заслужаващ особено внимание“ (имало е все пак и такъв щам).

омикронът май също ще го вкарат в тази група.
the lamers club honourable member …

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3983 -: Ноември 28, 2021, 13:08:31 »
верно не знаеш, иначе нямаше да манипулираш така плоско:

да те цитирам ли и в онази тема?
Ас ли манипулирам, или ти? Щото селективното цитиране е пар екселанс манипулация. И щото, ако префърлиш страниците на двете ковидни теми(поздравления за удвояването им, то е лично твое постижение), ще намериш стотици примери фпоткрепа на написаното од мен.
 
Иначе да, разбира се, ноо съм поласкан, че намираш обопщението ми за мъдро и/или вдъхновяващо и ще бъда горт, ако като админ и мъшкар, цитираш поста ми фнеговата цялост.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3984 -: Ноември 28, 2021, 13:08:39 »
Рекидж,
пропускаш, че имаме два типа правителства.
Такива които се борят с разпространението на ковид и такира които се борат със "счупването на здравната система", каквото и да значи това.
Естествено при първите имаме успех за разлика от фторите. Примера е КНР и гейропа  :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3985 -: Ноември 28, 2021, 13:10:31 »
Фторото което пропускаш са цертификатите. С две думи секи цертификат е "дупка" в "мерките".

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3986 -: Ноември 28, 2021, 13:13:24 »
Рекидж,
пропускаш, че имаме два типа правителства.
Такива които се борят с разпространението на ковид и такира които се борат със "счупването на здравната система", каквото и да значи това.
Естествено при първите имаме успех за разлика от фторите. Примера е КНР и гейропа  :smokin:
не пропускам нищо.
Терминът "властите" е силно обопщаващ и покрива както правителствата, които иаме, така и правителствата, които няаме, но бихме искали да иаме, а също и фсички неформални кабали, рептили, ротшилди, рокафелъри плюс билгейц и шорош.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3987 -: Ноември 28, 2021, 13:14:38 »
Ваксинираните се справят много по-добре от неваксинираните във всяка една възрастова, здравна и т.н. група. Ваксинираните държави почти нямат смъртност, неваксинираните копаят дъното. Това са реалностите. И да се реве "ама искам по-ефективна ваксина", и да се тръшка с думите "ама защо пандемията не спря"-това са медицинските дадености, толкова ни позволява науката и биологията.
Верно?
Я виж данните в Русия.
Фактите са безмилостни.
Повече ваксини-повече починали е ясната корелация.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3988 -: Ноември 28, 2021, 13:15:07 »
Някой нещо за омикрон, а? Пак изпозатварят света.

След обстойно обдишване на изпаренията от южноафриканските данни, родната Пития пророкува, че Омикрон рупа 3 пъти по-бързо, най-обича да пояжда неваксинирани и млади. Залозите за Следващата Буква, под която ще завърлува познатия ни вир03 ще се приемат в сайта на ефбет след представяне на QR-декларация, че залагащия не е предварително ваксиниран за нея и няма материални обвързаности, които да изкривяват случайния елемент в налучкването. Бон шанс, инспекторци!
*********   ✹    *********

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3989 -: Ноември 28, 2021, 13:15:52 »
Quote (selected)
родната Пития пророкува,
Мани я тая, като я вида и сменям канала!

Quote (selected)
Новият щам на коронавируса „Омикрон“ не е толкова опасен за хората, както първоначално смятаха някои експерти, тъй като не причинява тежки форми на заболяването, заяви в Претория изпълнителният директор на Националния институт по инфекциозни болести на Република Южна Африка (РЮА) Адриан Пюрен.
Рязкото увеличение на броя на новите случаи на Covid-19 в Република Южна Африка през последните няколко седмици, причинено от появата на щама „Омикрон“, не доведе до значително увеличение на броя на хоспитализираните с коронавирус“.
“В Южна Африка смъртността от Covid-19 също остава на ниско ниво от месец. През последното денонощие са починали осем души”, обясни Пюрен.

Важното е стадото да се шашка и стресира, да е послушно и да се ваксинира. И да се примири със студа и мизерията. Корона вирусът е виновен.  :)))
Вие си ги избрахте!

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3990 -: Ноември 28, 2021, 13:20:08 »
Във ваксините за дечица наистина е вкарано ново вещество - Tris
the new ingredient, called Tris, is used as an intensive care medicine in cases of heart attack due to severe metabolic acidic, as well as medical procedures such as bypass surgeries. Fact Checkers online, and the Ministry of Health, rushed to publish in a response that is "fake news".
Забележително - ако една новина бързо е разобличена като фейк, за антиваксърите това повишава значимостта ѝ!

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3991 -: Ноември 28, 2021, 13:21:55 »
Интересно, че все се пита защо ефективността на ваксината спада над определена възраст, а като обясня защо все не се чете  :nuts: Пък след три страници-пак същият въпрос  :smokin:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3992 -: Ноември 28, 2021, 13:30:29 »
Верно?
Я виж данните в Русия.
Фактите са безмилостни.
Повече ваксини-повече починали е ясната корелация.
При ваксиниране с руската ваксина може и да е така  :smokin:

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3993 -: Ноември 28, 2021, 13:37:01 »
нда, седам и чекам да умиргам щот съм от ваксаните! :nuts:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3994 -: Ноември 28, 2021, 13:41:07 »
При ваксиниране с руската ваксина може и да е така  :smokin:
Това са глупости. РУските ваксини са няколко и от различни видове.
Конкретно за ЕпиВак якой по-горе беше споменал че няма нито един починал. Което не може да се каже за нито една друга ваксина, особено РНК.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3995 -: Ноември 28, 2021, 13:42:17 »
Този Пюрен не е кривоглед, материално заинтересован е и прилича на Дядо Мраз - ако се изтръшкаме сички от Омикрона само ще си обръсне брадата и главата и ще се прави, че не е казвал такова нещо. ббб

Ефбет Ъпдейт: В момента щамове Щ,  Й, 疒 и ش са със залог 1:15550 - печалбата се активира моментално след превъртане на гръцката азбука и преминаване към други, по-разнообразни, писмености. Заложете сега - след избор на следващата азбука печалбите драстично спадат!
*********   ✹    *********

Памфуций

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3996 -: Ноември 28, 2021, 13:42:51 »
Радвам се за Бонго, че са го приели в болница, на други места викат, като нямаш положителен писиар, не можем да те хоспитализираме, моя позната изпати така, а беше зле, пред колапс, с връзки я приеха и спасиха.

И с мен беше тъй във Военна и Пирогов. Затова си запазих час за Токуда. Но за Токуда ми трябваха дисковете със скенера, ренгена и т.н. правени вече в Пирогов. Като се върнах за тех, се беше освободило място в Пирогов и ме приеха.  Даже лаптоп вече си имам.
Ваксиниран съм, всички тестове са ми отрицателни. Пневмонията ми не е свързана с Ковид.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3997 -: Ноември 28, 2021, 13:46:02 »
И с мен беше тъй във Военна и Пирогов. Затова си запазих час за Токуда. Но за Токуда ми трябваха дисковете със скенера, ренгена и т.н. правени вече в Пирогов. Като се върнах за тех, се беше освободило място в Пирогов и ме приеха.  Даже лаптоп вече си имам.
Ваксиниран съм, всички тестове са ми отрицателни. Пневмонията ми не е свързана с Ковид.
Привет,
създадох група, където да даваме интифа, ако искаме, като се поболеем.
ако искаш пиши там, когато визираш сегашното си състояние, за да не се почне някакво... бе деазнам.
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1651.msg179313;topicseen#msg179313
ессно, ако искаш

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3998 -: Ноември 28, 2021, 13:47:02 »
И с мен беше тъй във Военна и Пирогов. Затова си запазих час за Токуда. Но за Токуда ми трябваха дисковете със скенера, ренгена и т.н. правени вече в Пирогов. Като се върнах за тех, се беше освободило място в Пирогов и ме приеха.  Даже лаптоп вече си имам.
Ваксиниран съм, всички тестове са ми отрицателни. Пневмонията ми не е свързана с Ковид.
бързо оздравяване! :thup:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3999 -: Ноември 28, 2021, 13:51:31 »
всички тестове са ми отрицателни. Пневмонията ми не е свързана с Ковид.
През октомври 2020 г. ми се появиха симптоми на Ковид. Писисар - положителен. Карантина, витамини, антибиотик - на 14-тия ден бях пушка. Рентген - няма пневмония.
През ноември един приятел - всички симптоми на Ковид. Писиар - отрицателен. Рентген - двустранна пневмония. Влиза в Първа градска. Писиар - отрицателен. Продължително лечение на пневмония. Изписват го. Писиар - отр.

Ноември 2021г. отиваме на тест за антитела.
Аз  -  99.9
Той - 286.5
Той - със сертификат
Аз - изгой на обществото.

И двамата сме неваксинирани.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4000 -: Ноември 28, 2021, 13:53:44 »
Предпочитам достоверни вместо верни, но това е друга тема. Не се обсъждаше верността, а интерпретацията. За верността беше твой въпрос и затова отговорих на него.
Аз интерпретация не съм правила. Постнах данните такива, каквито са, ти наскача, че си ми най-лошият кошмар и ще ме направиш на пух и прах, след което потвърди данните. Интерпретацията е в главата ти.
Сега пускам интерпретацията си за теб специално:
Ваксините нито предпазват от заразяване, нито от влизане в болница, нито от смърт.
А ТОЧНО ТОВА БЯХА МАНТРИТЕ, С КОИТО НИ ГИ ПРОБУТВАХА.
Не са казвали - намаляват риска от заразяване, после от влизане в болница, после от смърт.
А и дали намаляват риска е спорно, защото става въпрос за един отрязък от време в една отделно взета страна. Нито, ако го намаляват, с колко го намаляват.
Така че се извини за това, че си твърдял, че подавам фалшиви новини, защото сам потвърди, че данните са верни.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4001 -: Ноември 28, 2021, 13:54:25 »
Я виж данните в Русия.
Фактите са безмилостни.
Повече ваксини-повече починали е ясната корелация.
Това не са "данните в Русия", а смехотворни изчисления на хоумофисиран научнъй сотрудник уральскаво университета, пльоснал тва сеедно къде и навнисан от кайла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4002 -: Ноември 28, 2021, 13:56:34 »
ковидът не винаги води до пневмония.
На мен докара едностранна, на други двустранна, на трети - разни други постковидни ралти, на четвърти - нищо.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4003 -: Ноември 28, 2021, 14:00:11 »
Това не са "данните в Русия", а смехотворни изчисления на хоумофисиран научнъй сотрудник уральскаво университета, пльоснал тва сеедно къде и навнисан от кайла.
Паганини на строшените грънци в пълния му блясък.
Ми погледни у worldometers или ка беше тоз мирикански университетски сайт.
Навсякъде са едни и същи  :smokin:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4004 -: Ноември 28, 2021, 14:01:33 »
А бе, защо се блъскате... всуе? Що не Оставите Природата да си свърши раб'тата?
Апропо:
27 НОЯ, 23:35
Противники вакцинации посетили с экскурсией больницу им. Филатова
Врачи 11 больниц России ранее написали открытое письмо с предложением антипрививочникам лично посетить красные зоны медучреждений

МОСКВА, 28 ноября. /ТАСС/.
Противники вакцинирования от коронавируса посетили красную зону московской городской клинической больницы № 15 имени О. М. Филатова, но диалога с ними выстроить не удалось. Об этом сообщил главный врач больницы Валерий Вечорко в эфире YouTube-канала "Соловьев Live".
Сегодня мы, собственно говоря, договорились, что они [противники вакцинации от коронавируса] к нам приедут, и мы, в общем, покажем работу изнутри, как у нас все это происходит, как работают наши сотрудники, как лечатся пациенты. … Диалога-то нет, … один негатив. … Я понял, что это бесполезно", - сказал он.
А здесь какая-то … наигранность, какой-то смех, это нездоровая ситуация, … но когда вот начали уже хамить перед [одним из] пациентов, я сказал, что мы закрываем эту тему", - рассказал он. "Они мне рассказывали, что лечить [коронавирус] надо пенициллином", - добавил Вечорко. Главврач ГКБ им. Филатова предположил, что противники вакцинации пришли в красную зону не за правдой, а за славой. "Там никакой правды нет, ... это провокация. ... Они просто издевались", - отметил он.
P.S.  А "глупостта" за това, че в Русия болните се увеличавали, щото се увеличавал броя на ваксинираните, е прекрасна "илюстрация" на думите на д-р Вечорко
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4005 -: Ноември 28, 2021, 14:01:41 »
Понеже иас не знам защо, реших да направя следните обопщения на написаното ф темата:

1. Иаме пандемия од ковит.
Оттук ти тръгват всички погрешни обобщения.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4006 -: Ноември 28, 2021, 14:05:13 »
И щото, ако префърлиш страниците на двете ковидни теми(поздравления за удвояването им, то е лично твое постижение),
Ти не беше ли един от основните мрънкачи, че оная е само за България?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4007 -: Ноември 28, 2021, 14:08:17 »


Във ваксините за дечица наистина е вкарано ново вещество - Tris[/size]the new ingredient, called Tris, is used as an intensive care medicine in cases of heart attack due to severe metabolic acidic, as well as medical procedures such as bypass surgeries. Fact Checkers online, and the Ministry of Health, rushed to publish in a response that is "fake news".
Забележително - ако една новина бързо е разобличена като фейк, за антиваксърите това повишава значимостта ѝ!
[/size]

Пише го на сайта на FDA, не знам как и кой го е разобличил, ама очевидно си е плюл на сурата.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4008 -: Ноември 28, 2021, 14:14:43 »
Това не са "данните в Русия", а смехотворни изчисления на хоумофисиран научнъй сотрудник уральскаво университета, пльоснал тва сеедно къде и навнисан от кайла.
Човекът е дал източника си на информация, вземи направи ти изчисленията, за да докажеш, че неговите са смехотворни. Щото сега един индианец каза не върви
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4009 -: Ноември 28, 2021, 14:19:28 »
Човекът е дал източника си на информация, вземи направи ти изчисленията, за да докажеш, че неговите са смехотворни. Щото сега един индианец каза не върви

Ми не го е дал.  :smokin:
Със същия успех аз мога да ти кажа, че източникът на информацията ми е библиотеката на Römisch-Germanische Kommission.  :m1273:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4010 -: Ноември 28, 2021, 14:28:12 »
@симпли
питаше за определение за това що е то тролене -- този коментар на джиджи е пример за това.

Мхм. Това е все едно да ме попитат що е то е небесното тяло звезда и аз да посоча снимка на Майкъл Джордан и да кажа "нали искахте да знаете какво е звезда - ей тоя на снимката е пример за звезда".

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4011 -: Ноември 28, 2021, 14:29:42 »
Quote (selected)
1. Иаме пандемия од ковит.
Оттук ти тръгват всички погрешни обобщения.

веднага внасям корекция:


1. Иаме пандемия од ковит.
1.1. Спорет ени хора, тва е сериозно и потенциално смъртоносно неудопство.
1.2. Спорет други хора, тва е само неудопство.
1.3. Спорет ена част од другите хора, пандемия од ковит нема.
1.4. Спорет друга част од другите хора, учените са разработили ковида, който властите разпространяват срет населението.

2. Сцел борба с ковида, учените са разработили ваксини, които властите разпространяват срет населението.
2.1. Спорет ени хора, ваксините срещу ковит са полезни.
2.2. Спорет други хора, ваксините първо не са ваксини, фторо са вредни и трето - смъртоносни.
2.3. Спорет ена част од другите хора, "ваксините" са напраени од учените нарочно така, щото да са вредни и смъртоносни.


Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4012 -: Ноември 28, 2021, 14:30:30 »
Ми не го е дал.  :smokin:
Със същия успех аз мога да ти кажа, че източникът на информацията ми е библиотеката на Römisch-Germanische Kommission.  :m1273:
Ми намериси го, бе. В крайна сметка не си неграмотен циганин, копащ разкопки, научен работник си.
Така ли си опровергавал тези в твоята си обраст?
Това не е верно и точка.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4013 -: Ноември 28, 2021, 14:34:07 »
Мхм. Това е все едно да ме попитат що е то е небесното тяло звезда и аз да посоча снимка на Майкъл Джордан и да кажа "нали искахте да знаете какво е звезда - ей тоя на снимката е пример за звезда".

6. Доказателства
Опитните тролове много обичат да искат доказателства за всяко изречение по техен адрес. Каквото и да му кажете, в каквото и да изобличите, тролът ще поиска неопровержими доказателства, в противен случай това остават само празни думи. Трябва ли да споменаваме, че каквито и доказателства да бъдат представени, те ще бъдат осмяни, заедно с техните автори.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4014 -: Ноември 28, 2021, 14:36:03 »
Ми намериси го, бе. В крайна сметка не си неграмотен циганин, копащ разкопки, научен работник си.
Така ли си опровергавал тези в твоята си обраст?
Това не е верно и точка.
Минамерисигобе е перфектният отговор, ако искаш да се провалиш моментално на обсъждане на научния си труд или при peer review.  :bigok:
В този момент аудиторията разбира, че требе да премести четивото от пред себе си към зад себе си.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4015 -: Ноември 28, 2021, 14:36:21 »
Спорет ена част од другите хора, пандемия од ковит нема.
--------------------
Това трябва да е най-горе и равностойно с 1.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4016 -: Ноември 28, 2021, 14:41:19 »
6. Доказателства
Опитните тролове много обичат да искат доказателства за всяко изречение по техен адрес. Каквото и да му кажете, в каквото и да изобличите, тролът ще поиска неопровержими доказателства, в противен случай това остават само празни думи. Трябва ли да споменаваме, че каквито и доказателства да бъдат представени, те ще бъдат осмяни, заедно с техните автори.

Мда. За щастие съдебната система и научните среди предпоставят не, ами изискват всеки да бъде "трол". Щото иначе по улиците ще се валят трупове.

ПП Pars pro toto понекога работи, но в конкретния случай е неподходящо и освен това (непоискано) измъкване от конкретен въпрос.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4017 -: Ноември 28, 2021, 14:45:35 »
Мда. За щастие съдебната система и научните среди предпоставят не, ами изискват всеки да бъде "трол". Щото иначе по улиците ще се валят трупове.

ПП Pars pro toto понекога работи, но в конкретния случай е неподходящо и освен това (непоискано) измъкване от конкретен въпрос.

6. Доказателства
.... Трябва ли да споменаваме, че каквито и доказателства да бъдат представени, те ще бъдат осмяни, заедно с техните автори.


тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4018 -: Ноември 28, 2021, 14:45:48 »
Минамерисигобе е перфектният отговор, ако искаш да се провалиш моментално на обсъждане на научния си труд или при peer review.  :bigok:
В този момент аудиторията разбира, че требе да премести четивото от пред себе си към зад себе си.
Да се върнем към началото:
1. Преподаватель кафедры «Математическое и компьютерное моделирование» института естественных и точных наук ЮУрГУ, доцент, кандидат технических наук Александр Глушков (както виждаме, не сульо и пульо) построил графические зависимости распространения COVID-19
2. Археологът индианец казал, че това са глупости
3. кайли от форума му поискала доказателства на археолога за думите му
4. Археологът казал, че няма първичните данни

Пита се в задачката на базата на каква информация археологът индианец е отсъдил.
Имаш ли отговор?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4019 -: Ноември 28, 2021, 14:47:41 »
6. Доказателства
Опитните тролове много обичат да искат доказателства за всяко изречение по техен адрес. Каквото и да му кажете, в каквото и да изобличите, тролът ще поиска неопровержими доказателства, в противен случай това остават само празни думи. Трябва ли да споменаваме, че каквито и доказателства да бъдат представени, те ще бъдат осмяни, заедно с техните автори.

тва мнение на твоя гостоприемник паралелепипеда ли е или твое?

Ако е твое, то е напълно безсмислено. Аргументът, че доказателствата щели да бъдат осмяни, е несериозен. Никой нема да осмее убедителни доказателства и фсеки има прао да прояви скепсис и да поиска доказателства фпоткрепа ено или друго твърдение.
 
Сега, наясно съм, че прочитайки тва, ще яхнеш паралелепипеда и ше ми изтриеш поста, но както и друк път съм ти казвал, тва нема да те напраи праф.