Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 12:24:44

Автор Тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи  (Прочетена 387418 пъти)

0 Потребители и 16 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4620 -: Ноември 30, 2021, 14:49:47 »
ами не, аргумент е, че ти не знаеш какво е зооноза. ако знаеше, нямаше да напишеш, че сме на една, две миши стъпки от такава, защото такива вече е имало. и ще има.

не случайно те попитах какво стана с междинния гостоприемник, осигурил прехвърлянето на sars-cov-2 в човека. превръщането в ендемичен на този вирус идва след зоонозата и няма много общо с нея. тоест има, колкото имат стамбул и ямбол.

та само за протокола и за гледката, ще кажа, че никъде не съм казал, че коронавирусите не са зоонотични. та за пореден път те хващам да ми слагаш думи в устата, които не съм казвал. и после да се опитваш да разсъждаваш върху тях.
струва мисе, че задълбочаването на тоа разговор няма да доведе до нищо полезно за когото и да било, но ако настояваш да го продължим, кажи.
Не искам да ми излезе име на човек, който не обръща внимание на хората, търсещи такова од него.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4621 -: Ноември 30, 2021, 14:51:14 »
Карах го март. Температура само през първата седмица след положителния тест. Умора - не и по-голяма от обичайния ми мързел, нито през двете седмици след положителния тест, нито във времето от отрицателния досега.

Явно при всеки е различно, щото даже четох официални доклади за постковид симптоми..там умората фигурираше и чат, пат температура...но последната е инцидентна засега /за малко вчера/. Не се отнася за мен, аз съм си пушка..ама много ме тревожат тези неща

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4622 -: Ноември 30, 2021, 14:54:52 »
Добра идея. Стига да имаш време за нея. Късмет!  :thup:
Я кажи колко % от прихваналите ковид се разболяваха и колко го караха безсимптомно или леко, че да си изчислич късметя
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4623 -: Ноември 30, 2021, 14:57:43 »
Явно при всеки е различно, щото даже четох официални доклади за постковид симптоми
Аз досега не познавам някого с (видими) постковид симптоми. Всички в радиус 100 човека (познати, приятели и роднини) го изкараха още по време на мартенската вълна. Резултатите бяха два вида - (за съжаление) смърт или (за радост) връщане към нормален живот в рамките на две седмици.
При моя близка по-късно се установиха проблеми с щитовидната жлеза и показатели де факто на ниво Хашимото. Тя е убедена, че е заради ковид, аз и лекари не. Приятели (семейство) от североизтока сложиха почти едновременно очила два месеца след прекаран тежко ковид, и те са убедени, че той е причината. С това се изчерпват странностите в близкия ми и по-широк кръг.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4624 -: Ноември 30, 2021, 15:03:08 »
сестра ми познава един-двама с трайни увреждания фбелия дроп.

Синът ми пък праеше тахикардии прес два-три часа фпродължение на около 20 дена слет безсимптомното изкарване на ковида, но тва вече съм го споменавал.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4625 -: Ноември 30, 2021, 15:03:17 »
Безплатен съвет, но безценен, подарък от мен - пийте чай от екскременти на насекоми  ;)

Quote (selected)
Insect tea refers to teas (in the broad sense, not always tea proper) made from leaves bitten by, and the droppings of, insects fed on specific plants. Most insect teas originate from the Southeast Asian region.

И то точно този вид: Съдържащ екскременти на Pyralis farinalis  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4626 -: Ноември 30, 2021, 15:04:30 »
да, 1(един) брой одкривател, 1(един) брой специалист по биоинформатика и 1(един) брой професор Фентън.


На тва фрайона на Кюстендил му викат cherry-picking.
Може и още някой да съм давала, но дори и да не съм - 95% от информацията, която съм поствала тук, е минавала през тия тримата. Или те са я пускали, или са я ретуитвали.
Хората си застават с имената и професиите им им позволяват да говорят по въпроса, а ти кой си?
« Последна редакция: Ноември 30, 2021, 15:35:30 от kаily »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4627 -: Ноември 30, 2021, 15:07:03 »
Безплатен съвет, но безценен, подарък от мен - пийте чай от екскременти на насекоми

Уотсапът ми е съдържа списък от вероятно 500 "безценни" помощници срещу ковид. Близкият ми кръг бе лекуван съобразно ясно установен протокол (с две модификации - едната заради проблемни бъбреци, другата заради диабет) и премина успешно през заболяването.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4628 -: Ноември 30, 2021, 15:10:07 »
Уотсапът ми е съдържа списък от вероятно 500 "безценни" помощници срещу ковид.

Колко от тях съм ти препоръчал аз?  :))) Не си ли свикнал вече, че и зад най-голямата щуротия, която съм постнал тук или преди, на другото място, стои логика и смисъл?  ;)

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4629 -: Ноември 30, 2021, 15:12:30 »
 :popcorn:
имплицирайки наличие на каузалност

Баси превземката. Между другото, повтаряш се. Не отива на на превземка с претенции.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4630 -: Ноември 30, 2021, 15:15:11 »
''Удавник или отдавник? '' :m1708:    :ok: Удавил се, защото се отдал на неточната мома в неточния момент на неточното място  :lol:


Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4631 -: Ноември 30, 2021, 15:16:55 »
Quote (selected)
Не си ли свикнал вече, че и зад най-голямата щуротия, която съм постнал тук или преди, на другото място, стои логика и смисъл? 
Ей го и тоя...

Бе я си фащайте светлинните вибратори и заминавайте в някоя приказна страна, където ще ви оценят по достойнство. Тук геният ви се губи в цялата тая свинщина.  :bigok:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4632 -: Ноември 30, 2021, 15:17:40 »
Удавил се, защото се отдал на неточната мома в неточния момент на неточното място
Русалка, невям?  :t1818:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4633 -: Ноември 30, 2021, 15:20:10 »
Рекидж, ти колко време беше отпаднал. Не говоря за нещо трагично, а просто по-често да се уморяваш..да ти се иска да седнеш, да полегнеш...

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4634 -: Ноември 30, 2021, 15:22:37 »
четри-пет дни беше ноо гадно, после се давръндисах, но напраих пневмония.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4635 -: Ноември 30, 2021, 15:24:12 »
Кайло, антиваксърството ти предхожда с доста ваксините срещу Ковид-19.  :smokin:
Надявам се, че няма да хукнеш да отричаш този факт.
естествено, че го отричам, а ти не се засрами и не спря да лъжеш
Никога не съм била антиваксър и никога не съм се и занимавала с тая проблематика пр.к.е.


И освен че лъжеш нагло и безсрамно за мен, продължаваш да наричаш хората, които са единствено срещу ковид ваксините, антиваксъри.


Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4636 -: Ноември 30, 2021, 15:24:23 »
Рекидж, ти колко време беше отпаднал. Не говоря за нещо трагично, а просто по-често да се уморяваш..да ти се иска да седнеш, да полегнеш...

Освен всичко друго, редно е да се изключи и банална ... post-COVID-19 депресия.
https://www.dw.com/bg/%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B4-19-%D1%83%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D0%B7%D1%8A%D0%BA%D0%B0-%D0%B8-%D0%BF%D1%81%D0%B8%D1%85%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0/a-57119802

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4637 -: Ноември 30, 2021, 15:26:43 »
Тук геният ви се губи в цялата тая свинщина. 
В конкретния случай, всъщност, не е точно така.  :cool-1084:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4638 -: Ноември 30, 2021, 15:27:40 »
Той напраи връска, имплицирайки наличие на каузалност между ваксинациите и броя на случаите, и призова други хора да му я намерят, щото той не може.
Ти също постоянно праиш същата връска, имплицирайки същото наличие на каузалност и призоваваш други хора да ти го намерят, щото и ти като 66 не можеш.

Ас също не мога да одкрия такава.
Ми много странно, аз дадох линк към руски математик, той ти даде само няколко държави и да си търсиш от одобрени от теб сайтове, ти при толкова много съвпадения не успяваш да видиш никаква закономерност, никаква корелация, никаква връзка.
На това му се вика гледа и не вижда.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4639 -: Ноември 30, 2021, 15:29:38 »
Форигиналната ковидна тема съм поствал ена-две свотки за моментното си състояние, докато бех ковиден.
Към края на март.
« Последна редакция: Ноември 30, 2021, 15:43:13 от wreckage »

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4640 -: Ноември 30, 2021, 15:30:21 »
''Русалка, невям?  :t1818:''. Русалка, или магистралка, приказката не казва. Абе, изгорЕ упс, удави се момчето, язък.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4641 -: Ноември 30, 2021, 15:32:42 »
Форигиналната ковидна тема съм поствал ена-две свотки за моментното си състоянието, докато бех ковиден.
Към края на март.

Знам. Чела съм те. Аз говоря за след 20 дни от положителен писиар

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4642 -: Ноември 30, 2021, 15:33:36 »
Имам въпрос. Моля да не се заяждате, а да ми отговорят хора, които са карали гадта. Колко време след ..да речем положителен писиар влачат умората, и дали се е случвало инцидентно да вдигнат от гадната температурка...37 и 2, 3
тревожиш се за твоите хора, не ти е лесно
аз не съм боледувала все още, зет ни беше болен, баща му също, през април
момчето го изкара за около две седмици, без последствия
за баща му съм писала и преди, доста тежко протече боледуването му, отчасти и заради неговото упорство да не постъпи в болница
месец след като пневмонията премина му сложиха два стента на сърцето
в следващите месеци преболедува два пъти от ангина, имунната му система не се справяше добре
вече е добре, възстанови си
това са най-преките ми наблюдения на преболедували, двамата са здрави, готвим се да пием греяно вино по Коледа :)))
и вие ще сте добре!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4643 -: Ноември 30, 2021, 15:39:29 »
Ми много странно, аз дадох линк към руски математик, той ти даде само няколко държави и да си търсиш от одобрени от теб сайтове, ти при толкова много съвпадения не успяваш да видиш никаква закономерност, никаква корелация, никаква връзка.
На това му се вика гледа и не вижда.

тоя руски математик докладва ли нещо од сорта на:

"Здравейте, ас одкрих, че ваксините срещу ковит причиняват увеличение на броя на случаите на ковит и сега ше ви кажа, как стаа тва и защо" ?

Нье.

Предвит, че нито съм руски математик, нито какъфто и да било друк математик, едва ли можеш да очакваш од мен да постигна повече фтаа област од твоя човек.


Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4644 -: Ноември 30, 2021, 15:41:47 »
Знам. Чела съм те. Аз говоря за след 20 дни от положителен писиар
ас си напраих писиар слет като вече два дни бех симптоматичен. 20 дни слет писиара бех ок, даже и пневмонията ми беше минала.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4645 -: Ноември 30, 2021, 15:52:11 »
тоя руски математик докладва ли нещо од сорта на:

"Здравейте, ас одкрих, че ваксините срещу ковит причиняват увеличение на броя на случаите на ковит и сега ше ви кажа, как стаа тва и защо" ?

Нье.

Предвит, че нито съм руски математик, нито какъфто и да било друк математик, едва ли можеш да очакваш од мен да постигна повече фтаа област од твоя човек.


Обаче със сигурност знаеш, че няма никаква причинно-следствена връзка. Откъде знаеш?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4646 -: Ноември 30, 2021, 15:54:14 »
тц, със сигурност знам само, че досега никой не е одкрил такава.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4647 -: Ноември 30, 2021, 15:55:41 »
естествено, че го отричам, а ти не се засрами и не спря да лъжеш
Никога не съм била антиваксър и никога не съм се и занимавала с тая проблематика пр.к.е.
И освен че лъжеш нагло и безсрамно за мен, продължаваш да наричаш хората, които са единствено срещу ковид ваксините, антиваксъри.

Мхм.
Кайле, аз не пазя спомени, но байгуг'л - да.
Прост сърч на ключови думи kaily ваксини segabg отвежда назад към 2015 г., където под новината "Организира се общобалкански протест срещу задължителните ваксини" четем следното:

Quote (selected)
kaily
07 Май 2015 14:17
да се ваксинират само ония ваксини, които се ваксинираха по татово време и по начина, по който се правеха тогава
Всичко останало е излишно и/или вредно

В същата тема ти напоително обясняваш колко са вредни лекарите и как требят хора на общо основание, пускаш линк към видео в този дух, след което отбелязваш следното:

Quote (selected)
kaily
07 Май 2015 18:00
впрочем отдоле под видеото са дадени линкове на бая филми за ваксините...

и отделно от това назидателно се обръщаш към Туткалчев по следния начин:

Quote (selected)
kaily
07 Май 2015 19:09
дадох ти линк към списанието на американската медицинска асоциация, а ти не знам дали си сляп или просто ваксиниран че не признаваш и това

Та, Кайло, противно на твърденията ти, си "се занимавала с тая проблематика пр.к.е.", а отрицателното ти отношение към ваксините и ваксинациите далеч не се отнася само към "тия точно бъркочи, наречени ваксини", появили се в края на 2020 г. :smokin:

За установяването на този факт бяха достатъчни три думи и три минути. Нямам намерение да ровя за други свидетелства, това е напълно достатъчно.

Самоетикетирала си се. Сори.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4648 -: Ноември 30, 2021, 16:11:36 »
Имам въпрос. Моля да не се заяждате, а да ми отговорят хора, които са карали гадта. Колко време след ..да речем положителен писиар влачат умората, и дали се е случвало инцидентно да вдигнат от гадната температурка...37 и 2, 3
Нямах тест, но след първи симптоми примерно 5 денонощия доста зле (домашно, без антибиотици) след това осезаема умора около месец, а разлика в уморяемостта -  месеци. Температура след тежката фаза - не. Между другото, известни проблеми с паметта, както и с речта, като при прекарали инсулт, но доста по-леко, пак за около месец.  И става въпрос за миналата година есента, май още нямаше делта.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4649 -: Ноември 30, 2021, 16:13:24 »
Отговарям на Асол: изкарах Ковида през март-април. Всичко започна с гадна температура 37,2 - уж никаква, но изтощителна. Цял ден спане. И на аспирини. Когато обаче след една седмица се закова на 38,2, разбрах, че нещо става. И хоп, положителна проба. Веднага снимка на белия дроб, той половината наистина бял! Значи, пневмонията е работила без никаква кашлица и други симптоми. Вкус, мирис - всичко си имах. Нататък лечение с антиобитици около месец (или 40 дни). Слава Богу, не ме взеха в болница, а у дома. На последната снимка дробът беше изчистен. Умората обаче беше голяма! Задъхвах се дори на стъпалата на автобуса, освен това при изкачване ме боляха мускулите на краката. За да съм сигурен, отидох да ме прегледа (платено!) най-добрият пулмолог проф. Костов. Убеди ме, че съм здрав, но за болките и дишането ми каза да почакам поне 6 месеца. Така и стана, но накрая се оправих до степен през септември да качвам Рила с раница. Това е разказ на патило (ако някой държи да уточни - и на старило). Не пожелавам никому да се разболее - кофти е!, но ако му се случи, му пожелавам да го изкара сравнително леко като мен.

Постскриптум! Вчера погребахме моя близка приятелка. На 65. Ковид, за две седмици. Неваксинирана. Мъжът ѝ - ваксиниран и жив. Чух се с двама приятели, семейство. Те пък ваксинирани, но ги хванало. Изкарали го съвсем леко. Пък вие си  гледайте статистиките. От тях не се умира, но не се и лекува. Аз тия дни ще се ваксинирам, въпреки че още съм в "гратисния период".

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4650 -: Ноември 30, 2021, 16:14:27 »
Не искам да ми излезе име на човек, който не обръща внимание на хората, търсещи такова од него.

по-скоро ти търсиш внимание, но както и да е.
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4651 -: Ноември 30, 2021, 16:18:20 »
Двама от подковоносите:
Вие си ги избрахте!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4652 -: Ноември 30, 2021, 16:19:00 »
Имам въпрос. Моля да не се заяждате, а да ми отговорят хора, които са карали гадта. Колко време след ..да речем положителен писиар влачат умората, и дали се е случвало инцидентно да вдигнат от гадната температурка...37 и 2, 3
Отговарям:
В петък видях, че съм положителен.
Периодично вдигах 37.1 - 37.3
Винаги се чуствах като пребит при t>37.
В понеделник се обадих на ДжиПи и тя ми препоръча витамини и антибиотик сумамед. Витамините ги пиех , за антибиотика се разсеях.  и пак периодично вдигах 37.1 - 37.3.
В сряда пак се обадих на ДжиПи. Тя ме скастри за антибиотика. Купих и започнах с половин доза - 250 мг. След първото хапче почуствах облекчение . Вечерта в сряда температурата падна под 37. и повече не се вдигна. Антибиотика вземах 6 дни . В събота (8 дни след полож. тест) и три дни след началото на антибиотика, вече нищо не ме болеше и се чувствах бодър.
14. дни след теста - рентген на бял дроб. Абсолютно чист.
Това се случи преди 1 год. и 1 мес.
« Последна редакция: Ноември 30, 2021, 16:41:21 от Bacho Кольо »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4653 -: Ноември 30, 2021, 16:20:44 »
по-скоро ти търсиш внимание, но както и да е.

ас не търся внимание, ас го получавам.

Некои колеги като д'Озирис, Тръмпослава, а напоследък и ти, прекосяват прес две-три-до-четри-пет страници од дадена тема, за да ми засвидетелстват на крака вниманието си.

Поласкан съм, но се чуфствам леко неудобно.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4654 -: Ноември 30, 2021, 17:20:43 »
2. Между другото приветствам това, че вървим към сегрегация на ваксинирани и неваксинирани.

1. С коронавирусът е същото. Рискът ваксиниран срещу коронавирус да зарази друг ваксиниран е достатъчно намален, че да го приемем. От това заразяване да последва хоспитализация или смърт също не е достатъчно голям риск, че да променяме живота си. Ама рискът неваксиниран да сее зарази сред ваксинираните е прекалено голям, тоя риск не го поемаме. Неваксинираният не го допускаме до определени места. Да се оправя-няма да се съобразяваме с него. Компромиси със здравето си няма да правим.  :smokin:


1 .Колкото до първото - ДГД! "Рискът ваксиниран срещу коронавирус да зарази друг ваксиниран е достатъчно намален, че да го приемем." Айде бе? И на какво основание го твърдиш? Нещо научни данни или статистика по въпроса?!?
"Ама рискът неваксиниран да сее зарази сред ваксинираните е прекалено голям, тоя риск не го поемаме." Вече некви ваксинирани човеци се явяват и громят действията на неваксинираните подчовеци!

2. Предвид на горното,  аз също приветствам да се сегрегирам от типове, приличащи на твоя милус.  Корона-вирусът няма нищо общо с това ми желание. То не би могло да бъде по-малко горещо, дори да не съществуваше Ковид19 с неговите ваксъри и антиваксъри.

Бахти и фашизоида мръсен!
« Последна редакция: Ноември 30, 2021, 17:27:42 от Bacho Кольо »

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4655 -: Ноември 30, 2021, 17:45:05 »
Бахти и фашизоида мръсен!
Фашизъм ли е да не допускаме в училище неваксинираните срещу морбили деца? Реве ли се тогава "ама щом ваксинираните деца ги пази ваксината, защо дискриминираме неваксинираните"?  :i_sheepish: :i_sheepish: :i_sheepish:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4656 -: Ноември 30, 2021, 17:48:43 »
тц, със сигурност знам само, че досега никой не е одкрил такава.

Откъде знаеш? Много смело го даваш. Да не си господ лично, че знаеш какво се случва в главите на осем девет милиарда.
Всички научни списания ли следиш?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4657 -: Ноември 30, 2021, 17:52:10 »
Ако беше открита и обнародвана, щяхме да сме научили за нея благодарение на това, че щеше вече да е туитната от некого и да е внесена тук с главни букви и приглушен звук от запъхтяване.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4658 -: Ноември 30, 2021, 17:54:25 »
ас не търся внимание, ас го получавам.

Некои колеги като д'Озирис, Тръмпослава, а напоследък и ти, прекосяват прес две-три-до-четри-пет страници од дадена тема, за да ми засвидетелстват на крака вниманието си.

Поласкан съм, но се чуфствам леко неудобно.

получаваш го, защото го търсиш. това е толкова просто и логично :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4659 -: Ноември 30, 2021, 17:55:28 »
Фашизъм ли е да не допускаме в училище неваксинираните срещу морбили деца? Реве ли се тогава "ама щом ваксинираните деца ги пази ваксината, защо дискриминираме неваксинираните"?  :i_sheepish: :i_sheepish: :i_sheepish:
Надявам се да си чувал за стадния имунитет. В училищата има деца, които са неваксинирани срещу стандартните болежки, поради обстоятелството, че подобна ваксинация не се препоръчва поради друго тяхно заболяване. Затова тях ги пази стадният имунитет на останалите деца, правилно ваксинирани срещу морбили например. Това не е въпрос на дискриминация, а добре известен медицински факт.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4660 -: Ноември 30, 2021, 17:57:49 »
Ако беше открита и обнародвана, щяхме да сме научили за нея благодарение на това, че щеше вече да е туитната от некого и да е внесена тук с главни букви и приглушен звук от запъхтяване.
бех готоф да се басирам, че кайли щеше сама да се сети за тва.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4661 -: Ноември 30, 2021, 18:00:28 »
Надявам се да си чувал за стадния имунитет. В училищата има деца, които са неваксинирани срещу стандартните болежки, поради обстоятелството, че подобна ваксинация не се препоръчва поради друго тяхно заболяване. Затова тях ги пази стадният имунитет на останалите деца, правилно ваксинирани срещу морбили например. Това не е въпрос на дискриминация, а добре известен медицински факт.
Пазенето на децата, които не могат да се ваксинират по медицински причини, е само единият фактор. Другият е, че ваксинираните също могат да се заразят, както и че неваксинираните срещу морбили са по-заразни като се разболеят, отколкото ваксинираните.

Демек причината да не допускаме неваксинирани в училище е за да пазим ваксинираните деца. Наред с останалото.
« Последна редакция: Ноември 30, 2021, 18:05:34 от Yaroslav »

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4662 -: Ноември 30, 2021, 18:00:37 »
получаваш го, защото го търсиш. това е толкова просто и логично

Не непременно. Unwanted Attention - да не се бърка с Harrassment - е обект на купища съдебни дела.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4663 -: Ноември 30, 2021, 18:02:47 »
Ако беше открита и обнародвана, щяхме да сме научили за нея благодарение на това, че щеше вече да е туитната от некого и да е внесена тук с главни букви и приглушен звук от запъхтяване.
Еми тя вече е внасяна.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4664 -: Ноември 30, 2021, 18:05:10 »
Така кат гледам, май всички ваксинирани сте карали Ковид. Сигурно е некво съвпадение.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4665 -: Ноември 30, 2021, 18:05:16 »
Не непременно. Unwanted Attention - да не се бърка с Harrassment - е обект на купища съдебни дела.

успех в съда с тази с теза. особено пък щом става дума за форум.

щеше да си прав, ако обсъждахме рекиджа в трето лице -- например като фъфлещ зевзек.

а обикновено му се отговаря на нещо написано от него.
the lamers club honourable member …

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4666 -: Ноември 30, 2021, 18:08:29 »
Еми тя вече е внасяна.

Бих казал "може да съм пропуснал", но темата предхожда появата ми във форума, така доказателството може да е нейде назад. Във всеки случай не зная за научна публикация, доказала връзка между ваксинация и повишени нива на заразяване.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4667 -: Ноември 30, 2021, 18:10:57 »
успех в съда с тази с теза. особено пък щом става дума за форум.

Напрао ме хвана на вратата на път за съда  :bigok:
Просто отбелязах, че не е непременно толкова "естествено".

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4668 -: Ноември 30, 2021, 18:13:51 »
Така кат гледам, май всички ваксинирани сте карали Ковид. Сигурно е некво съвпадение.
При мен е съвпадение, защото показах признаци и бях установен положителен в деня преди планираната ваксинация в СУ. Разликата щеше да е само в това, че щях са съм ваксиниран с Модерна (това имаше за нас) наместо с избраната от мен Пфайзер пет месеца по-късно.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4669 -: Ноември 30, 2021, 18:24:00 »
Във всеки случай не зная за научна публикация, доказала връзка между ваксинация и повишени нива на заразяване.

Няма и научна публикация, че ваксинираните карали по-леко и умирали по-малко от невакиснираните от ковид, но това не ви пречи да го твърдите?!
Вие си ги избрахте!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4670 -: Ноември 30, 2021, 18:28:05 »
Така кат гледам, май всички ваксинирани сте карали Ковид. Сигурно е некво съвпадение.

Тва как го измисли?

Аз не съм карал ковид, а ако съм (както подозирам) е било началото на 2020, преди още да има ваксини.

Доколкото е ставало дума - Симпли е ваксинирана и не е карала. Рекиджа не е ваксиниран. Бонго писа, че пневмонията му няа връска с ковид. Останалите ваксинирани да си кажат, ако искат.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4671 -: Ноември 30, 2021, 18:37:03 »
След като тук, не помня от кого, беше установена и изартикулирана връзката: "здрави сили" - "антиваксери" вече никакви невъзможни взаимовръзки не съществуват.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4672 -: Ноември 30, 2021, 18:37:39 »
Тва как го измисли?

Тва защо го добави?  :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4673 -: Ноември 30, 2021, 18:38:15 »
В оная тема съм обяснявала това, Що да обвинявам лекарите, те са света вода ненапита.
Information concerning the deficiencies of US medical care has been accumulating. The fact that more than 40 million people have no health insurance is well known. The high cost of the health care system is considered to be a deficit, but seems to be tolerated under the assumption that better health results from more expensive care, despite evidence from a few studies indicating that as many as 20% to 30% of patients receive contraindicated care.1 In addition, with the release of the Institute of Medicine (IOM) report "To Err Is Human,"2 millions of Americans learned, for the first time, that an estimated 44,000 to 98,000 among them die each year as a result of medical errors.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4674 -: Ноември 30, 2021, 18:41:45 »
Пазенето на децата, които не могат да се ваксинират по медицински причини, е само единият фактор. Другият е, че ваксинираните също могат да се заразят, както и че неваксинираните срещу морбили са по-заразни като се разболеят, отколкото ваксинираните.

Демек причината да не допускаме неваксинирани в училище е за да пазим ваксинираните деца. Наред с останалото.
Причината да не допускаме неваксинирани без основание деца в училище е именно стадния имунитет, а не пазенето на ваксинираните деца. Стадният имунитет изисква определено количество ваксинирани деца, за да го има.
В момента това е голям проблем в "уок"-щатите - разни антиваксърски майки са довели нивата на ваксинация до такива, в които даже полиомиелитът е на път да направи триумфално завръщане.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4675 -: Ноември 30, 2021, 18:46:41 »
Тва как го измисли?

Аз не съм карал ковид, а ако съм (както подозирам) е било началото на 2020, преди още да има ваксини.

Доколкото е ставало дума - Симпли е ваксинирана и не е карала. Рекиджа не е ваксиниран. Бонго писа, че пневмонията му няа връска с ковид. Останалите ваксинирани да си кажат, ако искат.
аз не съм, семейството ми също.
за мен ваксината пази - преди петнайсетина дена бях глава до глава с двама колеги, без маски естествено,
това в продължение на часове, след два дни единият „светна“, ден-два след него и другия, аз въртя синджирчето!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4676 -: Ноември 30, 2021, 18:49:11 »
Аз не съм боледувала. Нито синовете ми. Ваксинирах се в началото на април, когато се предостави възможността за записване на сайта на МЗ. По същото време се ваксинираха мои приятели и роднини, с които сме в една възрастова група, като никой от тях не се е заразявал и не е боледувал нито преди ваксинацията, нито след нея. Но спазвахме правилото по 14 дни без контакти в закрити помещения след всяка игла, не щъкахме като изоглавени по магазини и офиси, и въобще не се навирахме на ръжен.
 
« Последна редакция: Ноември 30, 2021, 18:56:48 от Simplified Solutions »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4677 -: Ноември 30, 2021, 19:03:00 »
Не непременно. Unwanted Attention - да не се бърка с Harrassment - е обект на купища съдебни дела.

Stalking.


Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4678 -: Ноември 30, 2021, 19:05:20 »
Причината да не допускаме неваксинирани без основание деца в училище е именно стадния имунитет, а не пазенето на ваксинираните деца

И двете са фактор. Да твърдиш, че само едното е фактор, е абсолютно неинформирано. И не знам какъв ти е зорът да го правиш. Ето ти информация от CDC:

Quote (selected)
Very few people—about three out of 100—who get two doses of measles vaccine will still get measles if exposed to the virus. Experts aren’t sure why. It could be that their immune systems didn’t respond as well as they should have to the vaccine. But the good news is, fully vaccinated people who get measles seem more likely to have a milder illness. And fully vaccinated people seem also less likely to spread the disease to other people, including people who can’t get vaccinated because they are too young or have weakened immune systems.
https://www.cdc.gov/measles/about/faqs.html#:~:text=But%20the%20good%20news%20is,or%20have%20weakened%20immune%20systems.

Сега ако се поправиш и кажеш "Не допускаме неваксинирани срещу морбили деца, за да пазим ваксинираните, които не изграждат достатъчно силен имунитет, и тези, които не се ваксинират по медицински причини", вече мога да го приема. Ама да твърдиш, че е за да пазим само едните, па другите-кучета ги яли, айде сега, невежо е.  :i_sheepish:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4679 -: Ноември 30, 2021, 19:06:13 »
А бе... другарки и другари... дами и господа... граждани и гражданки... от къдя се взема у вази това усещане, че ваксините са изнамерени лично за вас?
Кой ви вкара у главите това разбиране?
Те - ваксините - нямат нищо общо с вас (взети по отделно) Тяхната функция е като тая на Ковида - само, че с противоположен знак. Тяхната цел е популацията в нейната цялост... И нито Ковида нито ваксините се интересуват от състоянието на отделния индивид. Тяхното въздействие се измерва в проценти, а не в бройки... И както казват руснаците - Дрова рубит щепки летят...
Или както го е рекъл Поетът - Какво тук значи някаква си личност?
Та, както вирусът не се интересува дали сте руси или умни, тъй и на ваксината и е "през дедовът" вашето мъничко лично здраве.
Нейната цел е здравето на популацията. Точно тъй както един пълководец жертва рота заради бригада... тъй и ваксината е индиферентна към вашето мнение за нея.
П.П. Но от вас зависи от коя страна ще застанете - живи ли умрели - вярвайте ваксината нито ще плаче нито ще се радва за вас... на нея сме и безразлични... и живите и предалите Богу дух...
Sine Borisov ... in stilo Borisov