За живота, вселената и всичко останало … > Наука и технологии, магия и чародейство …

Елементарна вирусна генетика

<< < (2/9) > >>

Engels:

--- Цитат на: die Hexe в Октомври 28, 2021, 21:14:11 ---Тоест, макар принципът нс предпазливост да е зачеркнат, все пак може да се надяваме на различно развитие.
--- Край на цитат ---
Винаги има такава възможност, Ковид е със сравнително стабилен геном и ако ние не го предизвикаме по някакъв начин, може да тръгне в благоприятна посока.
Китай не е проблем, там случаите са под контрол.
Виж Индия е много съмнителна.

try:

--- Цитат на: Engels в Октомври 28, 2021, 20:07:29 ---...
Така коронавирусите са подложени на по-малко мутации от например грипните вируси, но много повече от ДНК вирусите.
Тоест, дори един болен от Covid-19 може да произведе голямо количество Covid-19 мутанти.
Но всички те се подлагат на естествен подбор в зависимост от условията на съществуване.
А условията на съществуване на вируса се променят от масираната генетична терапия която се провежда.
Тоест, за сега селекцията на новите мутации ще са насочени към неваксинираните,
тъй като има огромна маса от милиарди неваксинирани.
В момента все още селекционният режим е към по-висока заразност, а не толкова към избягване на антителата.
 Но това ще е само докато "ваксинираните" не станат мнозинство.

--- Край на цитат ---
Engels,
Вкъщи се мотаят разни тухли по генетика, но не са моята специалност. (Всъщност, с годините все повече се убеждавам, че във всичко съм дилетант.)

Разбирам логиката на горното и предполагам на нея се крепи правилото "не ваксинираме по време на епидемия".
Но тя няма как да изключи мутация "към избягване на антителата", според мен, по което и да е време. Сигурно е по-малко вероятна?
Незнам и не мисля да споря по това. Просто изказах своите съмнения.

Всеки път, когато имам време, чета с голямо удовелствие темите в които пишеш. Освен чистото любопитство - някак си и ме държат в течение на онова, което е отвъд моите занимания.
Не пиша по понятни причини...

Записах се и се включих във форума единствено заради ковид-истерията.
Много ме дразни политизирането и полицейщината в отговор на един медицински проблем и мисля, че не са редни.

Според мен, свободните форуми са алтернатива на цензурираното ни ежедневие и е добре в тях да се дават отговори на фатмашко-индианските дивотии с които ни залива пропагандата, че и практиката.
А и е забавно да погъделичкаш форумните фатмаци.  :t0174:
Това...

Engels:

--- Цитат на: try в Октомври 28, 2021, 22:00:31 ---Но тя няма как да изключи мутация "към избягване на антителата", според мен, по което и да е време. Сигурно е по-малко вероятна?
Незнам и не мисля да споря по това. Просто изказах своите съмнения.
--- Край на цитат ---
Така е. На този етап е малко вероятно масово да се разпространи мутант избягващ антителата.
Риск представлява бъдещето.

Engels:
Но ако трябва да бъдем по-точни, не е проблем за вируса да преодолее ваксината и да започне да заразява ваксинираните. Такива мутации вече е имало.

--- Quote (selected) ---Появление новых вариантов SARS-CoV-2 с мутациями в S-белке, которые придают устойчивость к нейтрализации, могут поставить под угрозу эффективность вакцин, сообщили ученые из Геттингенского университета в Германии. Их исследование опубликовано в журнале Nature.
Авторы работы изучили проникновение в опосредованные антителами клетки варианта коронавируса A.30 (также известен как A.VOI.V2), который зародился, вероятно, в Танзании и считался на сегодня устаревшим. Его выявили всего у нескольких пациентов в Анголе и Швеции весной 2021 года.
По мнению немецких исследователей, некоторые мутации в "шипиковом" белке SARS-CoV-2 позволяют игнорировать антитела и распространяться внелегочным путем, что сильно повышает возможности для заражения.
"A.30 демонстрирует предпочтение клеточной линии, не наблюдаемое для других вирусных вариантов, и эффективно избегает нейтрализации антителами, вызванными вакцинацией ChAdOx1 nCoV-19 или BNT162b2 (препараты от компаний AstraZeneca и Pfizer соответственно. — Прим. ред.)", — пишут ученые.

--- Край на цитат ---
The spike protein of SARS-CoV-2 variant A.30 is heavily mutated and evades vaccine-induced antibodies with high efficiency
Но от еволюционна гледна точка, вирусът едва ли ще се възползва от такава мутация на този етап, при наличие на толкова много неваксинирани, които защитават ваксинираните.
В момента негов приоритет е да бъде по-контагиозен, тоест по-заразен.
Но когато ваксинираните станат мнозинство и започнат да затормозяват разпространението на вируса, мутациите придаващи на вируса възможност за преодоляване на ваксините ще станат актуални и вирусът ще се възползва от тях.
Тоест, въпросът е не дали, а кога.

Алиса:
Когато разкарат биолабораториите от България, Източна Европа, и бившите съв. републики.
Щото материал има много. Като свършат леките вариациите на сарс, марс, ще изкарат и  други сникърси.
Ваксините не са решение.
Разследвания и арести.
Но всичко с времето си.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия