Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 02:07:34

Автор Тема: цените на тока, парното и водата  (Прочетена 174324 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #480 -: Декември 20, 2021, 22:35:27 »
Десетина години гербавото правителство подгъзува на ЕСтериците.
Единственото "Не" произнесено от Баце май бело на една гощавка кога отказал трето парче торта Сахер.
Да се очаква от временно управление да изтрие всички злини за България е неумесно.
Не че служебното се опита.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #481 -: Декември 20, 2021, 22:38:53 »
Quote (selected)
Based on the clarifications you provided in recent meetings, we understand that the commitment to decommissioning at least 1.4 GW of coal capacity by 2026 is a firm one
Туй кои гербави мръсници са го обещавали и кога?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #482 -: Декември 20, 2021, 22:41:48 »
Quote (selected)
разяснете на масите!
И?
"Масите" - тукашните 30-на юзъра и още стотина нищо незначещи "гости", вероятно са запознати с тези неща, а пък ако не са - има си медии да се информират и в краен случай - чичко гугъл.
Ако и това не помогне на "масите" - ами значи, че "масите% си заслужават сатъра.
Става дума не за някакви "маси", както се вижда от статистиката на посетителите, а за тези трийсетина юзъра, които така или иначе, с псувни обиди или квото и да е там още, но крепят съществуването на форумчето.
И когато едно /а те са няколко/ отровно тролче клекне на форумното вентилаторче - това форумче заминава у киреча, щото не може да се води дискусия с трол.
За опровергаване на всяка тролска тъпня и/или манипулацийка, отиват 5-6-8-10 пъти повече време - кой си мислите, че ще се занимава с това?
Или си мислите, че тоя капут не е трол?
Ами я си представете - вие, двама модератори и един - двама администлратори, едва насмогвате да се оправите тук с трийсетина юзъри, а тролът разполага с информация, линкове, сайтове, статистика, числа, факти, манипулацийки - за строителство, енергетика, здравеопазване, образование, икономика изобщо, сигурност, правосъдие, земеделие, европроекти и т.н. за десетилетие назад, информация за предстоящи събития, съобщения, медии - как мислите - че не е захранван този трол специално от некква герберастка централа да троли и ТРОВИ ли?
Ако пък наистина мислите, че не е така - моля, бихте ли ме уведомили - може и тук, открито, че да си направя и аз хесапа.
Може ли?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #483 -: Декември 20, 2021, 22:54:03 »
Ако пък наистина мислите, че не е така - моля, бихте ли ме уведомили - може и тук, открито, че да си направя и аз хесапа.
Може ли?
Може, вади калема!
Форумчето е пренебрежимо дребно,  както сам казваш. За тези "маси" няма кой да се старае - има къде по-влиятелни места, сураттефтери, инстаграми, форуми със стотици юзъри и още по толкоз кибици.
Ние сме тук обломка нищожна от една стара кръчма, познаваме си и кътните зъби, донесли сме си любовите и нелюбовите от онази кръчма и петната по покривката също.
Забравили сме обаче нещо. Ние остаряваме също така. Част вече заминаха за Горната Кръчма, други имат все по-малко сили, време и ищах да скършат чашите. Ние караме по инерция като че сме безсмъртни. Ако правилно съм сметнала, Асол е малко по-малка от мен с година или две, Хексето е някъде около нас, Здравчете и то е малко по-малко и това сме най-малките тук. Повечете споменавате внучета в множествено число, да са ви живи и здрави да ви радват!
Гарибалдиецо, ние сме село със затихващи функции. На 27-ми стават девет години откак си отиде Старшината. Масата около него се пълни със страшна сила. Денят, в който ще е по-лесно да си пишем лични писма, отколкото да се събираме тук, не е толкова далечен.
Затова, като смяташ на табулата, включи това в сметката.
Ако те устройва да прескачаш тролски купчинки, но да си общуваш със старата банда - форумът си струва.
Ако искаш повече, не виждам как може да бъде осигурено. Това е безпощадната площадна правда.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #484 -: Декември 20, 2021, 23:07:04 »
Можеше с три думи - "знаеш как е".
Знам, може би след змейко, съм най стария тук.
Идеше реч не за прескачане - може пък точно щот съм стар.
Ще си помисля!
Току виж не само аз.

ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #485 -: Декември 20, 2021, 23:12:20 »
Можеше с три думи - "знаеш как е".
Знам, може би след змейко, съм най стария тук.
Идеше реч не за прескачане - може пък точно щот съм стар.
Ще си помисля!
Току виж не само аз.

Добре дошъл в отбора!  :giggie:

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #486 -: Декември 20, 2021, 23:22:48 »
Джузепе, нещо не разбрах по кого стреляш. Има дописници тука, наистина осведомени. Защо смяташ, че са готвени от години като съветските шпиони за американската атомна бомба? И защо изобщо ги наричаш тролове? При това хранени от определена политическа сила (вече поотслабнала)? Трол ли е например Кайли с по сто мнения дневно в пет теми? Само и единствено за Короната? Че това да беше форум на Министерството на здравето, нямаше толкова подробни бюлетини да се публикуват! Кой ги храни според теб? Ами на самоиздръжка са! Самоизяждат се, това е!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #487 -: Декември 20, 2021, 23:26:26 »
Quote (selected)
Цитат на: Kaizer Soze в Днес в 22:11:30

    не ме кефиш. други тъпи въпроси, фатмак?

И по какви правила ти кефиш паралелепипеда? И защо той е длъжен да търпи тъпи заяждания?
Като фея питам!

И как точно се връзват питанията на ФЕЯ към някого, който нарича колегата ѝ – модератор – ФАТМАК?!? :m1731:

Затова – без да се меся изобщо във вашата работа! – оня ден в темата "Цветни картинки" споделих с г-н Принца случка от мой престой на специализация в Лондон /нещо като ПРИТЧА!/ за това, как там учат децата си още от невръстна детска възраст на следното:
WHO ARE THE GOODDIES and WHO ARE THE BADDIES !!! :ive_got_it-1379:

Без никакви феи, вълшебници или магьосници!!!

« Последна редакция: Декември 21, 2021, 00:08:42 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #488 -: Декември 20, 2021, 23:38:46 »
И ако всичко това продължи, както е до момента, може би и аз като Бепе по-горе ще си помисля:

Ще си помисля!
Току виж не само аз.
:thup:

И то не само заради възраст / :tongue_:/, а заради доста "криво разбрана цивилизация" (imho). ;)

Защото съм повече от сигурна, че:

никой, ама абсолютно никой няма право да нарича когото и да е тук ФАТМАК !!!

Тъй като, ако го няма това тук, няма никаква причина Форумът "Керпеден" да ходи у киреча!!!

« Последна редакция: Декември 21, 2021, 00:28:00 от Джиджи »

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #489 -: Декември 21, 2021, 00:18:54 »
Повечете споменавате внучета в множествено число, да са ви живи и здрави да ви радват!
Като става дума за внучета, сигурно аз съм "фатмака" - 6 броя са! Някой да има повече "нашивки"? :lol:

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #490 -: Декември 21, 2021, 00:26:09 »
Винаги съм казвал, че внуци най-лесно се правят!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #491 -: Декември 21, 2021, 06:48:18 »
Винаги съм казвал, че внуци най-лесно се правят!
Сега, аз не им "светя", да си ги правят дорде могат, аз нямам пръст в тази работа (от един стар виц) ;)....Но отглеждането после е трудно. Някога си мислех, че важи за само за "отсам", но май напоследък важи и за оттам. По информация от по-малката ми сестра, която има внук на 7: Като я слушам, все едно себе си виждам - ката ден го води на английски, после седи с него да си напише домашното, после на плуване... мама и тате били заети. Аз се върнах тази вечер към 21.15, най-големият внук имаше тренировка. Утре ще водя средния. Жената ходи да взима най-малкия от градината. Девойките идават тук през седмица - слава богу, тя се оправя с тях (аз само готвя). Оказва се, че момчетата са шумни, но ... по-безопасни - като вдигнат много джангър отиваш да видиш за какво става дума и често предотвратяваш сериозни "нарушения". Госпожиците са тихи и кротки, винаги се усмихват и ... когато се усетиш е вече късно.  Миналата година платих $400 сметка за вода (месечна) - ами скрили се в банята на горния етаж, маскирали се (т.е. гримирали се) , с последните запаси на баба им, щото тя вече не се гримира.  ;) После се мили, но не затворили чешмата докрай. Ние ходим горе от дъжд на вятър и то си теклоооо. Е, те така. 
Последен факт: мойте всичките са родени между Октомври и Февруари. Та дойде ли "сезонът", добавяйки и Коледа - дедо ПЕНИКО е на път да банкрутира....
За да не ме разбере някой погрешно: те са едно от малкото неща, които все още ме радват. Гледам ги "отстрани", мъча се да ги уча на това-онова (с променлив успех), установявам колко много приличат на мен и колко са различни от мен. Който е влязал в ТКЗСто знае, за какво говоря.
Пак един стар виц: Социализъм (сигурно сеге ще да е "капитализъм") без баби/дядовци не  става...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #492 -: Декември 21, 2021, 07:58:50 »
Като става дума за внучета, сигурно аз съм "фатмака" - 6 броя са! Някой да има повече "нашивки"? :lol:

не сте вие.

това обръщение беше използвано от кайзера срещу паралелепипеда и от try срещу сержанта.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #493 -: Декември 21, 2021, 08:04:17 »
Джузепе, нещо не разбрах по кого стреляш. Има дописници тука, наистина осведомени. Защо смяташ, че са готвени от години като съветските шпиони за американската атомна бомба? И защо изобщо ги наричаш тролове? При това хранени от определена политическа сила (вече поотслабнала)? Трол ли е например Кайли с по сто мнения дневно в пет теми? Само и единствено за Короната? Че това да беше форум на Министерството на здравето, нямаше толкова подробни бюлетини да се публикуват! Кой ги храни според теб? Ами на самоиздръжка са! Самоизяждат се, това е!

понеже някой беше упрекнал някого, че терминът „трол“ се използват твърде широко, ето това е дефиницията, от която аз се водя за да нарека някого „трол“ или поведението му тролщина:

Quote (selected)
Задача на всеки трол е да превърне спокойната дискусия в яростен спор, в конфликт, в който да се намесят колкото е възможно повече участници, като първоначалната тема на дискусията бъде окончателно и безвъзвратно забравена.

https://leeneeann.info/wordpress/?p=579


Останалото е флеймърщина. И аз правя разлика между двата термина.

Оставям на теб да прецениш кой в този форум се доближава до нея.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #494 -: Декември 21, 2021, 08:29:03 »
понеже някой беше упрекнал някого, че терминът „трол“ се използва твърде широко, ето това е дефиницията, от която аз се водя, за да нарека някого „трол“ или поведението му тролщина:

Quote (selected)
Цитат

    Задача на всеки трол е да превърне спокойната дискусия в яростен спор, в конфликт, в който да се намесят колкото е възможно повече участници, като първоначалната тема на дискусията бъде окончателно и безвъзвратно забравена.

https://leeneeann.info/wordpress/?p=579

Най-сетне!  :notworthy:
А има ли некво значение, дали това се пра'и слочаено или нарочно?!?

« Последна редакция: Декември 21, 2021, 08:35:49 от Джиджи »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #495 -: Декември 21, 2021, 09:00:51 »
Знам и го пиша вече сигурно десет пъти .
Но тази уруспия калитковата, се опитва да го припише на правителства след герберасткото, не го ли разбирате това?
Нагла, тъпа герберастка  :pissed-891:, с неглежираният интернет термин - трол!

Брюкселските директиви, както и указанията на МВФ се изпълняват от всички и навсякъде, ако ще и правителство от Марс да бъде избрано.
Няма наште, няма ваште.
До тук с демокрациите.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #496 -: Декември 21, 2021, 09:05:26 »
Задача на всеки трол е да превърне спокойната дискусия в яростен спор, в конфликт, в който да се намесят колкото е възможно повече участници, като първоначалната тема на дискусията бъде окончателно и безвъзвратно забравена.

Не мисля. Тази формулировка предполага, че целта, която тролът атакува, е първоначалната тема на дискусията. Според мен, това е по-скоро ефект, страничен. Но не и цел. Виж, конфликтът, сам по себе си, може би е. Тролът се храни от конфликта. Зарежда се. И, заедно с това, разтоварва се. Оттук и афинитетът към яростта.  ;)

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #497 -: Декември 21, 2021, 09:14:30 »
Тази формулировка е и много удобна, защото е плъзгава  - основавайки се на нея, всеки, който не е съгласен с нечие мнение и го оспорва, може да бъде обявен за трол.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #498 -: Декември 21, 2021, 09:42:24 »
основавайки се на нея, всеки, който не е съгласен с нечие мнение и го оспорва, може да бъде обявен за трол.

Ми, не. Зависи как го оспорва. Това, че в този форум почти няма нормални спорове и всяко възражение е придружено с личностни и професионални квалификации не значи, че е нормално.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #499 -: Декември 21, 2021, 10:01:49 »
Тази формулировка е и много удобна, защото е плъзгава  - основавайки се на нея, всеки, който не е съгласен с нечие мнение и го оспорва, може да бъде обявен за трол.

да, никога не може да се угоди на трола. винаги намира кусури у другите.....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #500 -: Декември 21, 2021, 10:14:43 »
Quote (selected)
Цитат на: ddantgwyn в Днес в 08:04:17

    Задача на всеки трол е да превърне спокойната дискусия в яростен спор, в конфликт, в който да се намесят колкото е възможно повече участници, като първоначалната тема на дискусията бъде окончателно и безвъзвратно забравена.

Не мисля. Тази формулировка предполага, че целта, която тролът атакува, е първоначалната тема на дискусията. 

Просто се намъква там, където успее!!! :t2824:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #501 -: Декември 21, 2021, 10:25:52 »
Тази формулировка е и много удобна, защото е плъзгава.
Основавайки се на нея, всеки, който не е съгласен с нечие мнение и го оспорва, може да бъде обявен за трол.

Може би само донякъде, тъй като самото "обявяване за трол" все още няма да бъде обосновано ...

Защото за трола,

след като веднъж е предизвикал конфликта, е много важно да го подклажда и да го превърне в ЯРОСТЕН СПОР,

поне според дефиницията на г-н Принца ...

« Последна редакция: Декември 21, 2021, 10:36:12 от Джиджи »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #502 -: Декември 21, 2021, 10:35:29 »
СЕДНАЛ МИ ТРОЛ ДА ТРОЛИ
(Народна песен от българско)
*
Седнал ми трол да троли,
да троли и да глаголи,
във форум наший да спами,
да спами и да ни мами.
Бил с атлантически нрави -
все на всезнайко се прави.
Бил за народно единство,
все НПО-шко слугинство.
Вяра и рОда продава,
и акъл все дава и дава:
- земята да си продаваме;
- морето да си продаваме;
- небето да си продаваме;
- децата да си продаваме;
- страната да си продаваме!
И не за пари да продаваме -
а всичко даром да даваме!
И все тъй нататък, и тъй нататък,
и тъй нататък – до без остатък!
И всичко това за паницата леща,
която му дават ония отсреща

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #503 -: Декември 21, 2021, 10:41:54 »
:t1207: :t1233:

а ако темата за троловете ви е толкова интересна, отворете нова на подходящото място.

може да взаимствате и заглавието от другата публикация -- „за троловете и влечугите …“.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #504 -: Декември 21, 2021, 10:45:31 »
основавайки се на нея, всеки, който не е съгласен с нечие мнение и го оспорва, може да бъде обявен за трол.

Ми, не. Зависи как го оспорва. Това, че в този форум почти няма нормални спорове и всяко възражение е придружено с личностни и професионални квалификации не значи, че е нормално.

Да, а Секуко го е определил най-точно и ясно по следния начин::

Quote (selected)
Цитат на: пешo в Днес в 09:14:30

    Тази формулировка е и много удобна, защото е плъзгава  - основавайки се на нея, всеки, който не е съгласен с нечие мнение и го оспорва, може да бъде обявен за трол.

да, никога не може да се угоди на трола. винаги намира кусури у другите ...
:bounce-3294: :b0315:

Сори, г-н Принце, ама вече си го бях приготвила ... ;)


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #505 -: Декември 21, 2021, 11:13:27 »
А и съвсем последно – един голем поклон за Zmeja по-горе :notworthy: :notworthy:


Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #506 -: Декември 21, 2021, 11:35:02 »
Принце, не ѝ е мястото тука на теорията, що е тролът и флеймът пò ли е безвреден от трола. Но определено смятам, че менструалните цветове и "крещенето" във форума вредят и на очите, и на нервите. Неслучайно са забранени от правилата. Това вече касае и тази тема.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #507 -: Декември 21, 2021, 17:26:23 »
Цената на януарските фючърси на хъба TTF в Нидерландия се повиши до 2004 долара за 1000 кубични метра

На печелившите честито, губещите сме ние, дето викат евроатлантиците, България е най-бедната, ама в клуба на най-богатите.  :t2407: А за нас Ботев:

"Зимата пее свойта зла песен,

вихрове гонят тръни в полето,

и студ, и мраз, и плач без надежда

навяват на теб скръб на сърцето."
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #508 -: Декември 21, 2021, 17:31:41 »
На печелившите честито

Днеска един руски експерт обясни, че ако положението се задържи така още една година, тоест германците да продължават да не сертифицират СП–2, Газпром ще си изплати кюнеца без да е пуснал газе по него. Руснаците ги минаха с 200-я хитрите европейски свраки. Те трябваше само да построят газопровода. Дори и никога да не пуснат газе по него.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #509 -: Декември 21, 2021, 17:39:14 »
Отивам днес да заредя колата. Наближавайки бензиностанцията забелязвам едно девойче да сменя цифрите на цените и си мисля - язък, що не заредих вчера. За моя изненада, обаче, смяната на цената се оказа надолу - от 2.32 на 2.19 за дизел.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #510 -: Декември 21, 2021, 17:46:04 »
На въпрос дали има депутат с 50 ВЕИ в новия парламент, Хиновски каза, че да, има, и той го познава лично. Но отказа да обяви името му. Това е общоевропейски проблем за конфликт на интереси в енергетиката, посочи експертът.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #511 -: Декември 21, 2021, 17:47:50 »
За моя изненада, обаче, смяната на цената се оказа надолу - от 2.32 на 2.19 за дизел.
Защото е поевтинял нефта, но не се радвайте, не е за дълго, после ще си го вземат с лихвите и инфлацията.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #512 -: Декември 21, 2021, 17:59:26 »
Отивам днес да заредя колата. Наближавайки бензиностанцията забелязвам едно девойче да сменя цифрите на цените и си мисля - язък, що не заредих вчера. За моя изненада, обаче, смяната на цената се оказа надолу - от 2.32 на 2.19 за дизел.
Марешки?

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #513 -: Декември 21, 2021, 18:27:57 »
Мобилните оператори едностранно вдигат цените от Нова година
Абонатите не може да се откажат от договорите си, без да бъдат санкционирани за предсрочно прекратяване
https://www.segabg.com/hot/category-economy/mobilnite-operatori-ednostranno-vdigat-cenite-nova-godina

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #514 -: Декември 21, 2021, 18:36:45 »
Мобилните оператори едностранно вдигат цените от Нова година
Абонатите не може да се откажат от договорите си, без да бъдат санкционирани за предсрочно прекратяване
https://www.segabg.com/hot/category-economy/mobilnite-operatori-ednostranno-vdigat-cenite-nova-godina
Така е като няма държава.
Я им изпраскай една такса в размер 10% от оборота .... :smokin:

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #515 -: Декември 21, 2021, 18:48:03 »
Така е като няма държава.
Я им изпраскай една такса в размер 10% от оборота .... :smokin:
...на какво основание държавата да се намесва в облигационни отношения?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #516 -: Декември 21, 2021, 18:51:23 »
Я им изпраскай една такса в размер 10% от оборота

Няма  нужда от такса. В гражданското право нито една страна не може да променя условие на договор без съгласието на другата страна. Просто съдът трябва или да отмени решението на мобилните оператори или служебно да разтрогне всички договори на несъгласните. Изключение правят само естествените монополи, но мобилните не са такива.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #517 -: Декември 21, 2021, 19:07:40 »
Я им изпраскай една такса в размер 10% от оборота

Няма  нужда от такса. В гражданското право нито една страна не може да променя условие на договор без съгласието на другата страна. Просто съдът трябва или да отмени решението на мобилните оператори или служебно да разтрогне всички договори на несъгласните. Изключение правят само естествените монополи, но мобилните не са такива.

само че в общите условия на договора е отбелязано, че имат право да го направят веднъж.
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #518 -: Декември 21, 2021, 19:15:11 »
само че в общите условия на договора е отбелязано, че имат право да го направят веднъж.

Сигурно. Аз не ги чета тези договори. Няма сми. А кво пише? Само веднъж в рамките на договора ли?

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #519 -: Декември 21, 2021, 19:19:08 »
Я им изпраскай една такса в размер 10% от оборота

Няма  нужда от такса. В гражданското право нито една страна не може да променя условие на договор без съгласието на другата страна. Просто съдът трябва или да отмени решението на мобилните оператори или служебно да разтрогне всички договори на несъгласните. Изключение правят само естествените монополи, но мобилните не са такива.
....няма как да стане. Няма правни аргументи за това.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #520 -: Декември 21, 2021, 19:20:10 »
...на какво основание държавата да се намесва в облигационни отношения?
На основание че може.
А отношенията не са обликационни. Обикновен договор за услуга.
 
Фпрочем афстрийските маймуни от A1, създадоха невъзможното. ТОЛ система на загуба. Щото т.н. тол система ще фалира, ако не наливат в нея парите от винетките.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #521 -: Декември 21, 2021, 19:37:53 »
На основание че може.

В интерес на истината, никой не чете тези договори, или поне ги чете след като ги е подписал. Не можеш да четеш шест страници договор, ситен шрифт, в офиса на банката или мобилния оператор, когато просто ти ги принтират и ти ги дават за подпис. Но тези договори са много уязвими. В тях има пълни безумия. Просто никой не иска да си губи времето да се съди пет години за 30 лева. А те точно на това разчитат.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #522 -: Декември 21, 2021, 19:44:58 »
Просто никой не иска да си губи времето да се съди пет години за 30 лева. А те точно на това разчитат.
:thup:

Има и друго, такива са законите у нас, защото са ги гласували депутати - продажни душици, корупцията не е в законите, а в партиите, там са главните корупционери!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #523 -: Декември 21, 2021, 20:09:26 »
В общите условия на дружествата е записано, че могат да променят цените по абонаментните си планове с процент съобразен с инфлацията.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #524 -: Декември 21, 2021, 20:31:17 »
В общите условия на дружествата е записано, че могат да променят цените по абонаментните си планове с процент съобразен с инфлацията.
И кво от това?
Утре министъра вкрючва съответния текст в съответната наредба, че не може, вдруги ден я обнародват и готово.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #525 -: Декември 21, 2021, 20:38:44 »
И кво от това?
Утре министъра вкрючва съответния текст в съответната наредба, че не може, вдруги ден я обнародват и готово.
и нищо, само казвам, че не сте си чели договорите, пък сте ги подписвали!
а пък като сте си ги подписали сте се съгласили, това са вече частно-правни отношения! :tongue_:

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #526 -: Декември 21, 2021, 22:42:06 »
На основание че може.
.....
Фпрочем афстрийските маймуни от A1, създадоха невъзможното. ТОЛ система на загуба. Щото т.н. тол система ще фалира, ако не наливат в нея парите от винетките.
Първо, не съм сигурен, че ТОЛ-системата я направиха А1. Мисля, че други я направиха, нейсе.

Второ, държавата не може да се меси в договорни отношения, по които не е страна.

Дори ако се издаде някаква наредба (би трябвало да е промяна на ЗЗД), тя ще важи за бъдещи договори, но не и за вече действащите (виж по-долу).

Трето, обичайна практика е при по-дългосрочни договори да се включва клауза за индексация (обикновено с официално обявения от НСИ процент на инфлация) - спомнете си ин-хаус договорите.

Четвърто, този тип доставчици-монополисти се изхитриха да включват редица изгодзни за тях текстове не в договорите, а в "общите условия на доставка", обикновено приложение към договорите и неделима част от тях.
И това е капанът - тези общи условия се определят едностранно от доставчика и предварително се утвърждават от регулаторния орган.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #527 -: Декември 21, 2021, 22:42:18 »
Драматична е разликата като минаваш от единия щат в другия. Хубав, гладък път в Аризона; напукан, разбит път в Калифорния. А уж една и съща (федерална, т.е. щатска) магистрала. Кажи-речи от бряг до бряг -- от Барстоу до атлантическия бряг в С. Каролина.

Снимана е сцената от филма не в Айдахо или Айова. От видеото на тов. ЗИП.
На моста на I-40 (Colorado River) на границата между Аризона и Калифорния. Преди петнадесетина години, мостът си беше такъв, железен. Променили са го от тогава. Може да видите голите планини в дясно. Като отивате към Аризона.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #528 -: Декември 21, 2021, 22:50:17 »
Е, трябва да си подобриш изолацията. Поне в Щатите е лесно: тъпчиш вата в стените и си свиркаш.

парно на газ тип духалка и за 5 мин е топло та остава. Вярно е и че много бързо изстива. Друг е въпросът дали това е, което един нашенец нарича къща ....

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #529 -: Декември 21, 2021, 22:55:30 »
Драматична е разликата като минаваш от единия щат в другия. Хубав, гладък път в Аризона; напукан, разбит път в Калифорния. А уж една и съща (федерална, т.е. щатска) магистрала. Кажи-речи от бряг до бряг -- от Барстоу до атлантическия бряг в С. Каролина.


 :nuts:

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #530 -: Декември 21, 2021, 22:58:40 »
Сериозно ли такива малоумници са влезли в правителството? Петков прави впечатление ако не на умен, поне на практичен човек. Май не нито едното, нито другото.

Четем министър Сандов. Какви ги говори.
С една дума ебем им мамата на АЕЦ-овете.
Ще се оправяме с перките и соларките.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #531 -: Декември 21, 2021, 23:15:27 »
Точно така. Възобновяем е, защото може да се получава отново и отново от природен газ. Както токът се получава от контакта, хлябът от магазина, и т.н.

Не виждаш сми, защото не си сложил зелените очила.
Метанът е невъзобвовяем източник, а водородът е екологичен и възобновяем

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #532 -: Декември 21, 2021, 23:34:56 »
Ако знаеш колко договори биват обявявани за невалидни всеки ден по разни страни... Това, че го пишело в общите условия, нищо не означава, ако има нормална държава и правосъдие. Преди месец на Амазон им го натресоха един такъв дебел, хич не ги интересуваше арбитраторите че било в общите условия.

само че в общите условия на договора е отбелязано, че имат право да го направят веднъж.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #533 -: Декември 22, 2021, 12:21:10 »
Можеше с три думи - "знаеш как е".
Знам, може би след змейко, съм най стария тук.
Идеше реч не за прескачане - може пък точно щот съм стар.
Ще си помисля!
Току виж не само аз.
Не си най-дъртия - Бъди и **** със сигурност са преди теб. Може и дедо К. и някои други също.
Няма значение.
И да се пазиш, ти си знаеш.
« Последна редакция: Декември 22, 2021, 18:14:05 от фелдкурат Ото Катц »
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #534 -: Декември 22, 2021, 20:02:50 »
Заради непосилната цена на тока частните железопътни компании в България спряха дейността си днес. Това е безпрецедентен случай, в който влаковите превози са блокирани поради драстично увеличение на електрическата енергия.

Според най-голямата частна железопътна компания в Южна България цената от 824 лв. за един мегаватчас е убийствена.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #535 -: Декември 22, 2021, 21:04:28 »
А оня ден беше пусната железница Париж - Милано.
Революция!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #536 -: Декември 22, 2021, 21:10:56 »
А оня ден беше пусната железница Париж - Милано.
Революция!
Конска железница?  :giggie:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #537 -: Декември 24, 2021, 10:50:57 »
Първите паднаха, Косово въведе режим на тока, двучасови изключвания, а когато мечката заиграе в комшиите...
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #538 -: Декември 24, 2021, 11:07:03 »
абе, кака корни кат ще пуска заповед за забрана вдигане цените на мобилните, що не пусне такава и за тока?!? :nuts:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #539 -: Декември 24, 2021, 11:52:31 »
Първите паднаха, Косово въведе режим на тока, двучасови изключвания, а когато мечката заиграе в комшиите...
Кво значение има ? Нали всички ние, ваксаните, тъй или иначе скоро ще умрем ... :t2824:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.