Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 17:23:10

Автор Тема: коронавирус - тема за коментари  (Прочетена 242177 пъти)

0 Потребители и 15 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #720 -: Декември 20, 2021, 22:58:37 »
Солидализирам се изцяло с горното мнение

Цитатът е от уикито, но винаги съм знаела, кой точно е казал нещо подобно

Е ти нали точно това направи, кво се солидаризираш?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #721 -: Декември 20, 2021, 23:04:09 »
Ти не си, ти си ваксинирана

Точно така. И разполагам с точно два сертификата за благонадеждност. Този от ваксината за година напред. И следващия го за преболедуване, който важи до 9 май догодина. Как да не ви разцелува човек розовите бузки!?

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #722 -: Декември 20, 2021, 23:07:42 »
Точно така. И разполагам с точно два сертификата за благонадеждност. Този от ваксината за година напред. И следващия го за преболедуване, който важи до 9 май догодина. Как да не ви разцелува човек розовите бузки!?
Ми честито, шапка на тояга ...
Преходна сигурност, я до септември 2022, я до омикрон  :smokin:
И вероятно непреходна у службата.
Сичко шес.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #723 -: Декември 20, 2021, 23:13:33 »
Ми честито, шапка на тояга ...
Преходна сигурност, я до септември 2022, я до омикрон  :smokin:
И вероятно непреходна у службата.
Сичко шес.

Верно сичко е шес! След две години ковид истерия се ваксинирах и веднага след това се тръшнах от ковид :smokin:

п. п. Е, някои и с брустерни от твоите любими препарати успяха да умрат, ама тва нема абцелютно нищо общо с проповедите ви, естествено...

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #724 -: Декември 20, 2021, 23:17:51 »
Това не го разбрах. Какво точно целят моряците с хвърлянето на бурето с дървеното масло във вълните?
Гвоздев Е.А. първият руснак извършил околосветска обиколка с яхта сам, разказва как веднъж е пробвал метода с маслото в Каспийско море.
Вълните въобще не се впечатлили от маслото, но пък в замяна на това така му оплескали яхтата с масло, че едва не се пребил като се хлъзгал по нея докато се борил с бурята.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #725 -: Декември 20, 2021, 23:23:50 »
Гвоздев Е.А. първият руснак извършил околосветска обиколка с яхта сам, разказва как веднъж е пробвал метода с маслото в Каспийско море.
Вълните въобще не се впечатлили от маслото, но пък в замяна на това така му оплескали яхтата с масло, че едва не се пребил като се хлъзгал по нея докато се борил с бурята.
Предполагам, че става въпрос И за мащаб.  :nuts: Гледах наскоро дребно филмче от камера за сигурност как вълни трошат контейнеровоз, така че аз по пътечката, по пътечката, по-далеч от яхтите. Щото таково количество дървено масло просто няма!  :surr:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #726 -: Декември 20, 2021, 23:24:47 »
Верно сичко е шес! След две години ковид истерия се ваксинирах и веднага след това се тръшнах от ковид :smokin:

п. п. Е, някои и с брустерни от твоите любими препарати успяха да умрат, ама тва нема абцелютно нищо общо с проповедите ви, естествено...

Направила си избора си, ако нещо те притеснява в него, сърди се на себе си. Никой не ти е крив, най-малкото никой тук.
Прочее ще предам на Щерю подир Нова година, на път за Стамбул ще имам път към него, че потвърждаваш наблюденията му

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #727 -: Декември 20, 2021, 23:44:43 »
Предполагам, че става въпрос И за мащаб.  :nuts: Гледах наскоро дребно филмче от камера за сигурност как вълни трошат контейнеровоз, така че аз по пътечката, по пътечката, по-далеч от яхтите. Щото таково количество дървено масло просто няма!  :surr:

да, до колкото си спомням на китоловен кораб за минимална интервенция брояха двадесет бъчви лой....
бъчви - предполагам нещо от типа на стандартния uk мокър барел - 160тина литра едната и т н.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #728 -: Декември 20, 2021, 23:48:43 »
Високоефективна е втората доза от всяка ваксина по чисто биологични причини, 3, 4, 5 и следващите дози могат само да възстановят ефективността на ваксината, но само до нивото на ефективността на втората доза.
Но тъй като ефективността на втората доза РНК ваксините при Делта падна под 50%, а при Омикрона е още по-зле, 3, 4, 5 и следващите дози при Омикрона ще имат ефективност винаги доста под 50%.
 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #729 -: Декември 21, 2021, 00:26:57 »
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #730 -: Декември 21, 2021, 00:29:14 »
Вот это здорово!

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #731 -: Декември 21, 2021, 01:21:20 »
Верно сичко е шес! След две години ковид истерия се ваксинирах и веднага след това се тръшнах от ковид :smokin:

п. п. Е, някои и с брустерни от твоите любими препарати успяха да умрат, ама тва нема абцелютно нищо общо с проповедите ви, естествено...

Като е толкова страшно, защо се ваксинира? Огромен брой хора карат с тестове и не се ваксинират. Например познавам няколко сервитьорки, които са така. Нека не се преструваме, че ваксинацията не е доброволна.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #732 -: Декември 21, 2021, 06:45:15 »
Водещите в БТВ от рано сутринта направиха реклама на протеиновата ваксина на Новавакс, особено за ваксиниране на деца, даже подведоха публиката, че всички ваксини ги има в България.
Но не споменаха, че не е предвидено да се внася в България, въпреки заявените повече милион бройки.
Ще стане забавно като започнат да я търсят и разберат защо я няма в България.
Кацаров и родата му ще започне силно да ги сърби на едно място.
 :popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #733 -: Декември 21, 2021, 08:45:35 »
Понеже продължавате да серете, Явор е бил и с брустерна доза ...от Файзера ви. Нямам нищо против да си кютате в полозите, но не се опитвайте да се подигравате с хора, с различно от вашето мнение.

Помнете - на 36 години! А вие сте вечни и отсекъде защитени! И най-умните и хитрите...по подразбиране. Другите сме идиоти

Та, защо, казваш, особено следва да помним този твой Явор? Щото е бил на 36? А ако беше на 37? Или пък на 87? Или, мислиш си, с типичния ти егоцентризъм, че само ти си погребала и оплакала без време отишли си твои роднини, близки, колеги, познати в тази пандемия? Поп виждала ли си как плаче на погребение, докато чете молитвата? Е, аз и това видях в тази пандемия.

И какво като е бил с бустерна доза от Pfizer Явор? Измамил го е дилърът, дето му я е пласирал ли? Ще си търси потребителските права? Shit happens, драга. Време ти е да пораснеш. Това момче, бог да го прости, е изтеглило късата клечка - един от тези 25%, за които дори и бустерната доза не спестява тежкото протичане на болестта и, уви, смъртта, ако COVID-19 ги докопа (5%). Но не е само той. И много други. И още повече - предстои. Впрочем, самият аз съм с 3 дози Pfizer и съм доста наясно с шансовете си. Нито съм вечен, нито защитен на все 100%. Алтернативата? Какво ми предлагаш, срещу отказа от ваксиниране? При моята работа, постоянно сред хора? При моите заболявания? Руска рулетка? Ама за кефа ти да добавя още един патрон в барабана, а?

И като ми предлагаш да си кютам в полога, ти на кой плет покачена ми кудкудякаш, че не разбрах? Какво ти, лично, си допринесла в превенцията и противодействието на COVID-19? Една смърт, нелепа, те хвърля в потрес. А 10? А 100? А 1000? А 30 239? А 60 000?

Нито съм най-умният, нито съм най-хитрият, както и другите тук, към които адресираш хюбриса си. Но пък имах шанса да използвам ума си и "хитростта" си, колкото я имам, срещу COVID-19. Даде ми се този шанс. За което съм благодарен. Защото нямаше да изтърпя толкова мъка и скръб около мен, без да съм направил и без да правя нещо, за да помогна. С това, което умея най-добре. С най-доброто от себе си.

Подигравките ... В тези месеци и години видях как се подиграха с приноса на истинските герои. Как се отнесоха към истинските специалисти и капацитети, които водеха в най-трудния момент. Хора, на чиито знания и опит не мога и на една хилядна да се премеря. Аз ли, пред тях, да роптая, че не са ми зачели приноса? Не си и помислям, даже. Но така е добре. Другото - водевилни министри да раздават златни медали на водевилни герои - да пази Господ. Почит може и да не съм дослужил, ама и за посмешище на потомството не ща да ставам.

Колкото до "различното ви мнение". Имам теория за него. То е дериват на загубата на контрол върху собствената съдба и живот. Отпорът ви срещу ваксините е опит да си възвърнете контрола. Даде ви се избор. И решихте да сте "различни", афиширайки агресивно правото си да избирате (което, всъщност, никой тук не оспорва). Иронията е в това, че при този масов отпор в България, не сте различни, а банални.

Но в тази баналност се превръщате в заплаха. И не само за себе си. А това вече е проблем. Който трябва да бъде решаван.

И още нещо. За контрола. На тази стръв изловиха мнозина при Брекзит. Вашето антиваксерство е стимулирано по същия начин. Обект сте на усилена и, уви, твърде долнопробна и примитивна пропаганда. Основно от външни сили. Но добре подкрепени и тук, в страната. И причината за това е очевадна - националната сигурност. Нещо, което убива бадева 60 000 души отгоре за 20 месеца, няма как да не е проблем на националната сигурност. Вие сте белите мишки, които въртят колелцата. Малки, пухкави ВЕИ-та на глупостта, които захранват доста по-сложна и зловеща машина за манипулация и влияние. Слава богу, много сте. Тъй "странностите" на всяка ваша индивидуалност, на които тъй държите и се гордеете, в съвкупността си, формират лесно изчислимо и предвидимо поведение. Слава богу ...
« Последна редакция: Декември 21, 2021, 09:08:11 от Firmin »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #734 -: Декември 21, 2021, 09:18:30 »
Глей ти!
Фирмина от „голям политик„ се превърнал в пътуващ търговец и дистрибутор на ваксини.
И накрая не пропусна да  почерпи с мизантропията си и за изтъкне на себе си колко е умен и велик.А вие сте прости.
Пфу! Гоβνα!

А инициаторът на пандемията, ваксинирането и разтоварването на планетата от човешката сган, Клаус Шваб и Давоският клуб (Политбюро на фашисткият английски Четвърти Райх)  са отменили ежегодната си среща за указване на насоките за през следващата година на привиканите простосмъртни изпълнители - президенти и мин.председатели.
Страх ги било, че току се съберат , и   ги бахне някой Циркон.
И ей така, целокупно сдохнут, без  да успеят да се покаят...
Затова всеки се е скрил в мишата си дупка, но руснаците в Сирия им показаха как се трепят плъхове в подземни укрития с термобомби. От 5 хил. км. разстояние.
Та дерзайте ваксинатори

Давай, лупи, давай!
Да видим колко ниско още може да падне един „голям политик„
« Последна редакция: Декември 21, 2021, 09:38:26 от Алиса .. »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #735 -: Декември 21, 2021, 09:23:05 »
 :thup:
.....
Доста добре казано.  :thup:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #736 -: Декември 21, 2021, 09:53:24 »
Колкото до "различното ви мнение". Имам теория за него. То е дериват на загубата на контрол върху собствената съдба и живот. Отпорът ви срещу ваксините е опит да си възвърнете контрола. Даде ви се избор. И решихте да сте "различни", афиширайки агресивно правото си да избирате (което, всъщност, никой тук не оспорва). Иронията е в това, че при този масов отпор в България, не сте различни, а банални.

Но в тази баналност се превръщате в заплаха. И не само за себе си. А това вече е проблем. Който трябва да бъде решаван.

и ся кво? белене или направо със сапьорската лопатка?
the lamers club honourable member …

Активен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #737 -: Декември 21, 2021, 10:34:15 »
и ся кво? белене или направо със сапьорската лопатка?
не, ще продължаваме да гледаме два реда сълзи и три реда сополи! :nuts:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #738 -: Декември 21, 2021, 10:43:55 »
не, ще продължаваме да гледаме два реда сълзи и три реда сополи! :nuts:

да не забравите да си вземете кърпички обаче, щото няма кой да ви бърше носовете.
the lamers club honourable member …

Активен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #739 -: Декември 21, 2021, 10:52:39 »
да не забравите да си вземете кърпички обаче, щото няма кой да ви бърше носовете.
написал съм че ще гледам, така че за кърпичките към някой друг! :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #741 -: Декември 21, 2021, 11:42:29 »
написал съм че ще гледам, така че за кърпичките към някой друг! :smokin:

написал си, че ще гледаш сълзи и сополи, но не си споменал чии ще са.

така, че наблегни на кърпичките все пак, че нали, играчка-плачка, да не си изненадан после пак :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
the lamers club honourable member …

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #743 -: Декември 21, 2021, 11:49:07 »
Колкото до "различното ви мнение". Имам теория за него. То е дериват на загубата на контрол върху собствената съдба и живот. Отпорът ви срещу ваксините е опит да си възвърнете контрола. Даде ви се избор. И решихте да сте "различни", афиширайки агресивно правото си да избирате (което, всъщност, никой тук не оспорва). Иронията е в това, че при този масов отпор в България, не сте различни, а банални.

Но в тази баналност се превръщате в заплаха. И не само за себе си. А това вече е проблем. Който трябва да бъде решаван.

И аз имам теория за постоянното ти тупане в гърдите. Няма кой да те похвали в реалния живот, затова ти остава единствено самохвалството в интернет, където няма как да проверим дали наистина си толкова голем, на колкото се правиш. Според мен си въздух под налягане. Никой нормален човек не говори постоянно за себе си. Подчертавам - НОРМАЛЕН.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #744 -: Декември 21, 2021, 11:56:02 »
Страх ги било, че току се съберат , и   ги бахне някой Циркон.
И ей така, целокупно сдохнут, без  да успеят да се покаят...
Затова всеки се е скрил в мишата си дупка, но руснаците в Сирия им показаха как се трепят плъхове в подземни укрития с термобомби. От 5 хил. км. разстояние.
Та дерзайте ваксинатори

Давай, лупи, давай!
Да видим колко ниско още може да падне един „голям политик„

Алиса, ти мен ли реши да плашиш с "Циркон"-и и термобарични заряди? Недей, скъпа.

Гледай си кухнята по-добре, да не ти изкипи някоя тенджера, че ще ти попари пръстенчето с цирконийчетата.

п.п. И що ми викаш "лупи", а и "голям политик", не мога да разбера. Но това ще да е нещо от така присъщите ти ... странности, навярно.  :m1273:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9568
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #745 -: Декември 21, 2021, 11:57:50 »
Това момче, бог да го прости, е изтеглило късата клечка - един от тези 25%, за които дори и бустерната доза не спестява тежкото протичане на болестта и, уви, смъртта, ако COVID-19 ги докопа (5%). Но не е само той. И много други. И още повече - предстои.


 :crying_with_laughter-3302:


На това му се вика когнитивен дисонанс май?
Значи три дози от ваксината не спестяват тежкото протичане при 25% и смъртта при 5%.
Може ли някой без ексел да ми припомни без ваксини как са процентите?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #746 -: Декември 21, 2021, 11:58:22 »
Отпорът ви срещу ваксините е опит да си възвърнете контрола. Даде ви се избор.
Ти добре ли си? Да се върне контрола върху собственото тяло. Що си не ......
И кой дал избор. Неква мърлява брюкселска подлога? кой?
 
Иначе аз не отричам правото ти да се страхуваш и да се "боцкаш"
« Последна редакция: Декември 21, 2021, 12:07:42 от 66 »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #747 -: Декември 21, 2021, 12:02:15 »
Може ли някой без ексел да ми припомни без ваксини как са процентите?

по спомени -- 85% безсимптомно или леко, 15% средно и нагоре, от които 5% влизаха в болница.

и пак повтарям -- по спомени. числата може да са се променили с времето, няма да споря за това.
the lamers club honourable member …

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9568
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #748 -: Декември 21, 2021, 12:03:37 »
Подигравките ... В тези месеци и години видях как се подиграха с приноса на истинските герои. Как се отнесоха към истинските специалисти и капацитети, които водеха в най-трудния момент.
Речта ти е пълна с предизвикателства, признавам. Не мога да отговоря подобаващо на всички, затова ще се огранича с тия двете.
Значи, миналата година всичко си кюташе дома изключая истинските герои - лекарите и социалните работници. Всяка вечер в 18:00 всичкото живо от дома почваше да ръкопляска и да бие канчета в знак на приветствие и благодарност към истинските герои... Тая година уволниха 300 000 от тия истински герои, заклеймиха ги, оплюха ги, защото не искали да се ваксат.
Така става в живота, истинските герои г горят на клада рано или късно, а мижитурките, умеещи да се скатават и да треперят за кожата си, изплуват на повърхността да вмирисват битието.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #749 -: Декември 21, 2021, 12:07:29 »
Няма кой да те похвали в реалния живот, затова ти остава единствено самохвалството в интернет, където няма как да проверим дали наистина си толкова голем, на колкото се правиш.

Напротив. Не се оплаквам от липса на похвали. Най вече от хора, чието мнение ценя. Ти, уви, не си сред тях. За да ти дам шанс да провериш кой съм и какъв съм, това е необходимо условие. Хората, чието мнение ценя, имат тази възможност. Тук, включително. Ти, обаче, не си ми интересен. Никак. С нищо. Защо да се запознавам с теб.  :t2618:

п.п. И не се правя на "голем". Не ми е нужно. И не защото съм "голем". А защото се радвам на уважението и подкрепата на хората около мен, които са ми важни, както и те на моите уважение и подкрепа. Простичко е.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9568
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #750 -: Декември 21, 2021, 12:08:55 »
по спомени -- 85% безсимптомно или леко, 15% средно и нагоре, от които 5% влизаха в болница.

и пак повтарям -- по спомени. числата може да са се променили с времето, няма да споря за това.
Начи излиза, че с ваксините е по-лошо, с тях 25% са тежки и 5% са умрели.
Я некой да вади ексела и да смята отрицателната ефективност.
 :t2626:
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #751 -: Декември 21, 2021, 12:16:51 »
Не ми изглежда прилично личните данни, които някой неблагоразумно е споделил, да бъдат използвани срещу него. Хайде по темите, а?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #752 -: Декември 21, 2021, 12:17:16 »
Начи излиза, че с ваксините е по-лошо, с тях 25% са тежки и 5% са умрели.
Я некой да вади ексела и да смята отрицателната ефективност.
 :t2626:
тези 25% тешки и 5% умрели са изцяло од средите на хоспитализираните ваксинирани, Кайло. Извади сега ексела од таа част на анатомията си, фкоято го държиш, и сметни какъф е делът на хоспитализираните фопщия брой ваксинирани.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #753 -: Декември 21, 2021, 12:19:23 »
Напротив. Не се оплаквам от липса на похвали.

Не бе, само теория.  :smokin:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #754 -: Декември 21, 2021, 12:20:15 »
Не ми изглежда прилично личните данни, които някой неблагоразумно е споделил, да бъдат използвани срещу него. Хайде по темите, а?

Тва към мен ли е?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #755 -: Декември 21, 2021, 12:21:16 »
Може ли някой без ексел да ми припомни без ваксини как са процентите?

fierce ти ги чете всеки ден, тук. Хайде днес аз да го отменя.

80.01% от случаите за деня не са ваксинирани
94.27% от починалите за деня не са ваксинирани
630 новопостъпили в болнично заведение,
86.98% от тях не са ваксинирани

А можеш ли ти, с третото си око, да ми оцениш относителния дял на тези сред починалите неваксинирани, дето миг преди смъртта си, ако въобще са били в съзнание, са поискали да бяха се ... все пак ... ваксинирали? С шанс 3 към 1 да оцелеят.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #756 -: Декември 21, 2021, 12:22:14 »
Ще цитирам Кайли:

https://www.youtube.com/watch?v=1UZwKbJTh0o
Интервю с д-р Стойчо Кацаров, 24 август 2021 г.
минута 12:40:
- Кога ще започнете да правите разлика между умиращ със ковид и умиращ от ковид, защото в статистиката всички са умрели ОТ ковид?
- Така е прието от СЗО..... Така е прието да се изчислява заболяването от самото начало, така се изчислява В ЦЕЛИЯ СВЯТ. Със сигурност за много от тези хора ковида е просто съпътстващо заболяване, истинската причина за смъртта е друго тежко хронично страдание, но така се отчитат в световен мащаб и е по-добре след като веднъж е прието да продължат да се отчитат така за да могат да бъдат сравнявани даннита. А експертите знаят за какво става дума, наясно са с това, че не ковид във всички тези случаи е непосредствена причина за смъртта"

Другари, не ви ли е срам да размятате фейкове? Цялата ви ваксърска кампания лежи върху тях.  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #757 -: Декември 21, 2021, 12:25:30 »
од един колега од друк форум, англичанин скаусър:
Quote (selected)
I was just having a dig about in the data and testing does seem to be key, comparing us to Germany and France as our largest neighbours.  Hopefully a good sign for omicron being less dangerous than delta too, with it not being the dominant strain yet on mainland Europe

We are testing 6 times more people per million than the germans and 50% more than the french.  we have nearly treble the cases of germany, about 50% more than france.  A massive 20% of German tests are positive, France at 6% and us at 4.
https://ourworldindata.org/coronavirus-testing
https://ourworldindata.org/covid-cases

There is roughly a 2 week lag in the death rate.  2 weeks ago Germany, France and the UK were roughly the same in terms of cases.  we have less than half the daily deaths of the Germans and about 25% less than the french.  The Germans aren't testing enough imho
https://ourworldindata.org/covid-deaths

Hospitalisations - no data for Germany, but the French have twice as many as us - with more delta and less omicron.  Hopefully a good sign given we aren't that far apart in testing/deaths
https://ourworldindata.org/covid-hospitalizations

I'm not sure where everyone is on 3rd jabs as there is no data for that, but we're roughly the same for double jabs
https://ourworldindata.org/covid-vaccinations

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #758 -: Декември 21, 2021, 12:32:23 »
Алиса, ти мен ли реши да плашиш с "Циркон"-и и термобарични заряди? Недей, скъпа.

Гледай си кухнята по-добре, да не ти изкипи някоя тенджера, че ще ти попари пръстенчето с цирконийчетата.

п.п. И що ми викаш "лупи", а и "голям политик", не мога да разбера. Но това ще да е нещо от така присъщите ти ... странности, навярно.  :m1273:

Явно имаш когнитивен проблем.
Това за Циркона.
Освен ако не се смяташ за някой от давоската шайка.
Но тогава си и за психиатър.

За „големият политик„.
Ти сам се хвалеше и тупаше в гърдите какъв „гглям политик„ си бил, и затова разбираш нещата. Всичките.
Вчера
Не помниш?
Прахчетата некачествени значи.

Още от старият форум всички знаем кой е Фирмин.
А ти кой си?
Или сам вече си се объркал
Сержанта, който ни се пласира за „голям политик„, врял и кипял в политиката?
Или Фирмин, който ни се представя за един куп сержанти, когато е надрусан.
По друг начин не бих обяснила раздвоението и разтроението на личността ти.
Обърни се към специализирана клиника.


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #759 -: Декември 21, 2021, 12:32:36 »
Ти добре ли си? Да се върне контрола върху собственото тяло. Що си не ......
И кой дал избор. Неква мърлява брюкселска подлога? кой?
 
Иначе аз не отричам правото ти да се страхуваш и да се "боцкаш"

Аз съм добре. Ти си, който грешиш. Тук става и ... не става дума за контрол върху собственото тяло. Защото ти имаш илюзията, че решението ти да (не) се ваксинираш е изключително индивидуално. Ами ... не е. Групово е. Динамиката му е популационна. Взимаш това решение под натиск на средата, чрез нея, ако щеш.

А иначе предпочитаната от теб и други тук фекална лексика издава липса на аргументи и безсилие. Ако не, разбира се, банална копролалия. Което би изисквало търпимост, доколкото такова състояние е резултат от болест, а не от простотия. 

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #760 -: Декември 21, 2021, 12:34:50 »
Ще цитирам Кайли:

Другари, не ви ли е срам да размятате фейкове? Цялата ви ваксърска кампания лежи върху тях.  :crying_with_laughter-3302:
логиката на Кайли и Кацароф ме вдъхнови да напиша следното:
Quote (selected)
Със сигурност за много от тези хора ваксината е просто съпътстваща, истинската причина за смъртта е друго тежко хронично страдание, но така ги одчита Кайли в световен мащаб и е по-добре след като веднъж е приела да продължи да ги одчита така за да могат да бъдат сравнявани данните. А експертите знаят за какво става дума, наясно са с това, че не ваксината във всички тези случаи е непосредствена причина за смъртта"

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #761 -: Декември 21, 2021, 12:35:19 »
Защото ти имаш илюзията, че решението ти да (не) се ваксинираш е изключително индивидуално. Ами ... не е. Групово е.


Не, ти имаш илюзията, че си в позицията на човек, който може да дава наклон на другите. Ми не, не можеш. Фактите го доказват. Ти си дрънкаш, керванът си върви.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #762 -: Декември 21, 2021, 12:37:26 »
логиката на Кайли и Кацароф

Човекът ти обяснява (кат на полуидиот) как се смята по целия свят. Аре спрете с фейковете, ако обичате.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #763 -: Декември 21, 2021, 12:40:20 »
човекът не ми обяснява, как се смята по целия свят, а изразява несъгласие с тва, как се смята по целия свят. Ас само прилагам дебилната му логика върху дебилната теория на Кайла, че ковит нема, но ваксините срещу ковит причиняват смърт.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #764 -: Декември 21, 2021, 12:41:29 »
човекът не ми обяснява, как се смята по целия свят, а изразява несъгласие с тва, как се смята по целия свят. Ас само прилагам дебилната му логика върху дебилната теория на Кайла, че ковит нема, но ваксините срещу ковит причиняват смърт.

Другарю wreckage, моля да четем с разбиране:

"и е по-добре след като веднъж е прието да продължат да се отчитат така"

Къде видя тук несъгласие?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #765 -: Декември 21, 2021, 12:42:36 »
как така е по-добре, слет като спорет дебилния Кацароф, хората умират од друго?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #766 -: Декември 21, 2021, 12:43:14 »
как е по-добре, слет като спорет дебилния Кацароф, хората умират од друго?

Къде видя несъгласие?

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #767 -: Декември 21, 2021, 12:43:46 »
Човекът ти обяснява (кат на полуидиот) как се смята по целия свят. Аре спрете с фейковете, ако обичате.

защото прилага полумерки.

не може на пълноценен такъв да се обяснява като за полу.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Simplified Solutions

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #768 -: Декември 21, 2021, 12:43:58 »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #769 -: Декември 21, 2021, 12:44:44 »
Ти сам се хвалеше и тупаше в гърдите какъв „гглям политик„ си бил, и затова разбираш нещата. Всичките.
Вчера
Не помниш?
Прахчетата некачествени значи.

Още от старият форум всички знаем кой е Фирмин.
А ти кой си?
Или сам вече си се объркал
Сержанта, който ни се пласира за „голям политик„, врял и кипял в политиката?
Или Фирмин, който ни се представя за един куп сержанти, когато е надрусан.

Убойся Бога, чадо! Какво общо имам аз със Сержанта. Не го обиждай незаслужено. Сержанта е фин човек, толерантен, спокоен. Все неща, които аз не съм. И честно казано, не помня той да се е "пласирал" за политик. Аз също не съм политик и врял и кипял в политиката, освен ако не ми се зачете времето в местното самоуправление за "стаж". И да съм се похвалил най-нескромно (кая се!), пропуснала си, не е било като политик, а като ... аналитик и superforecaster, ако предпочиташ  ;) Смея само да се надявам да правиш разликата. Ама ... надали.  :m1273:

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #770 -: Декември 21, 2021, 12:45:29 »
Дозирис, призивът ми беше по принцип. Прочети следващите мнения и ще разбереш за кого се отнася.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #771 -: Декември 21, 2021, 12:47:04 »
Опа.

Omicron infections appear no less severe than Delta; COVID-19 lowers sperm count, motility

https://www.reuters.com/business/healthcare-pharmaceuticals/omicron-infections-appear-no-less-severe-than-delta-covid-19-lowers-sperm-count-2021-12-20/

 :smokin:

Инфото ти е ретро:

Omicron ‘largely evades immunity from past infection or two vaccine doses’
The study also found no evidence of Omicron having lower severity than Delta.

https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1672.msg185914#msg185914

 :smokin:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #772 -: Декември 21, 2021, 12:47:42 »
рекидж, твоя проблем е че бъркаш делимото и делителя.
от там са ти всички екзистенциални гърчове да изкараш зеленото оранжево, още повече че оргинала е синьо-
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #773 -: Декември 21, 2021, 12:48:01 »
Дозирис, призивът ми беше по принцип. Прочети следващите мнения и ще разбереш за кого се отнася.

Аз питах, щото нямам никаква информация за никого от присъствашите тук. Познавам ги само форумно.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #774 -: Декември 21, 2021, 12:50:08 »
Каак!
Само вчера раздуваше тук какъв голм политик си!
А не знаеш кой е лупи?
Значи и Фирмин не си?
Вай вай вай ментетаа


Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #775 -: Декември 21, 2021, 12:51:07 »
рекидж, твоя проблем е че бъркаш делимото и делителя.
от там са ти всички екзистенциални гърчове да изкараш зеленото оранжево, още повече че оргинала е синьо-
Не знам кви делими и делители те друсат, ас само замених думата "ковид" з думата "ваксина" ф оригиналното кретенско изказване на Кацароф, достигнало донас със съдействието на Кайла.

Спорет Кайла, хората умират од ваксини. Така ли е? Така е.
Спорет експертите, хората не умират од ваксините, а од друго. Така ли е? Така е.

Прилагаме Кайло-Кацарофската логика към теа несъвместими твърдения, оженваме ги и излиза кво?
Същото, квото съм написал по-горе.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #776 -: Декември 21, 2021, 12:52:16 »
При тва положение, другари ваксъри, вие защо още не сте се бустерирали? Нали уж обяснявахте как антиваксърите са виновни за препълване на болниците, за смъртта на невинни хора? Е вие сте точно толкова опасни, колкото и неваксинираните. Отде имате очи да кибичите тук, а не пред некой пункт за ваксинация? Или всичко е едно форумно представление?
« Последна редакция: Декември 21, 2021, 13:10:08 от Дозирис 2.0 »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #777 -: Декември 21, 2021, 12:53:35 »
ас само замених думата "ковид" з думата "ваксина"

Ти твърдеше нещо, което не е вярно. Сега се разсейваш. А знаеш ли кво прави един почтен човек? Признава си грешката. Но... тва го правят почтените хора, не псевдохуманистите.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #778 -: Декември 21, 2021, 12:53:56 »
Дозирис, говоря за информация, споделена във форума. Отново по принцип.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #779 -: Декември 21, 2021, 12:55:03 »
Дозирис, говоря за информация, споделена във форума. Отново по принцип.

Ок. Явно съм я пропуснал. Не задълбавам много в архивите.