Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 15:31:30

Автор Тема: коронавирус - тема за коментари  (Прочетена 242054 пъти)

0 Потребители и 17 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1680 -: Януари 05, 2022, 01:32:22 »
Quote (selected)
6 252 са новите болни от COVID-19 за последното денонощие.
Нещо много на юруш тръгнахме. Е, ако ще догонваме поне съседите от ЕС, за да застанем близко до Гърция, трябва да вдигнем на поне 30000 бройки на ден.
Не че както се засилихме ще е трудно да ги наберем.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1230
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1681 -: Януари 05, 2022, 03:19:24 »
Андрю Полард, един от създателите на COVID-ваксината на AstraZeneca, заяви, че поставянето на бустерни ваксини два пъти в годината „не е устойчиво решение “.
Пред британския вестник The Telegraph, Полард каза: “Не можем да ваксинираме Планетата на всеки шест месеца“
А дано излезе прав човека - все пак той е един от създателите на това дето му думат сега ваксина. От моите уста в божиите уши.
« Последна редакция: Януари 05, 2022, 03:40:06 от peniko »

Активен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1230
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1682 -: Януари 05, 2022, 03:39:37 »
Малко инфо от отсам океана:
Оня ден споделих (виж по-горе), че ни скъсяват юлара. Оказва се, че е пак от "днес за утре": Внуците ще си имат спортни тренировки тази седмица. Ако знаете само как подскачаха снощи, когато чуха новината ...ами баялдисаха след 2 седмици в къщи. Дъщерята, която е медицинско лице и силно се притесняваше за работата си, ми каза току що, че за момента всичко е ОК. Аз имам планирана процедура при зъболекар-хирург на 10ти т.м. Обадих се днес, за да проверя дали няма някакви  пречки (не съм ваксиниран по медицински причини). Отговорът беше - никакви проблеми. Обадих се и на "фризьорката" си, пак да попитам за сигурност. Отговор - заповядайте когато ви е удобно.
Та се питам - защо тия "администратори" хабят хартията, пишейки неща, дето после отменят за няма и 10 дни... и изхабяват пак толкова хартия за т.нар. "поправки". Имаше някога един лаф: ДА СЕ ПАЗИШ ОТ ГЛУПАВ И РАБОТЛИВ!  :lol:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1683 -: Януари 05, 2022, 07:28:44 »
Естествено инфо в  натъкмистиката няма.
42 000 са само тестовете за възрастни - започващи работа след почивките, ами тези на учениците?
Има и друго, положителният тест не значи заразен, още по-малко болен.
Самото тестване е един от рисковите фактори, струпват се много хора, опашки, блъсканици че всеки бърза за работа, сега чакат на судено и дъждовно време.
Първите тестове произведени в малко лаборатории са били по-читави, сегашните бълвани на конвейра въпреки "добрите производствени практики" май са с доста занижени показатели, къде хващат, къде не, фалшиво положителни, фалшиво отрицателни.
Поне около мен няколко случая на хора със сипмтоми с отрицателни ПСР тестове.
Като се влошат и минат през рентген и/или пулмолог тогава почват лечение по усмотрение на лекаря без обаче да се водят ковидни.
Щото "златният стандарт" се оказа обикновенно менте.


ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1684 -: Януари 05, 2022, 11:37:20 »
А тестването на децата в училище с нефелни тестове за не знам и аз вече колко грешни милиона?! Какво ли ще открие прокуратурата около доставките на въпросните боклуци? 

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1685 -: Януари 05, 2022, 12:01:49 »
Абе, тоя вирус нещо съвсем увехна. Noob.  :crying_with_laughter-3302:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9568
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1686 -: Януари 05, 2022, 12:40:54 »
За мен няма обяснение защо най-ваксинираните страни отчитат рекорди на заразени за цялото време на ковида?
Май никой не иска да викне че кралят е гол.

Щото няма корелация между ваксини и заразени, така твърдят. А и да имаслучайно корелация, то няма казуалИЗАЦИЯ. Щото няма научни изследвания в тая насока, а ако има, те са само препринтове.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1687 -: Януари 05, 2022, 13:10:21 »
Моля за коментар и мнения за следния актуален случай от моето семейство : (хронология):

- декември 2020 : 29-годишния ни син (спортист - плувец, сноубордист и тенисист) показва симптоми, има положителен тест и след регистриране в РЗИ остава на "лечение" у дома с първоначални леки симптоми, след 14 дни изолация е тестван отрицателно, получава болничен лист от личния лекар като преболедувал и оздравял от "ковид";
- лятото на 2021 : ваксинация с двете дози на Бионтех/Файзер, получава зелен сертификат, по немския стаддарт се води 3G;
- между 28.12.2021 и 2.1.2022 с група приятели(ки) посещава Банско, всички са ваксинирани и със сертификати, настанени са в различни хотели, апартаменти и къщи за гости (не може да има едно огнище), 
- на 3.2.2022 синът е тестван положително, изолиран у дома като болен от "нещоси ковидно", докладван в РЗИ и очевидно статистически обхванат; Засега се хили, няма симптоми, но е болен...
~~~~~~
Питанки:
1) защо млад човек с естествен имунитет (преболедувал) и изкуствен имунитет (ваксиниран) прихваща и се "разболява" повторно в рамките на 12 месеца - изолиран случай, случайност или закономерност?
2) за какво си тези ваксини, макар и безплатни? Нали "ваксиниран" означава предпазен от заболяване, нали това е смисълът на ваксинирането?
3) какъв съм аз, питайки горните неща - ваксър, антиваксър или просто ядосан дядка?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9568
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1688 -: Януари 05, 2022, 13:37:13 »
Ваксите предпазвали от тежко боледуване, а не от заразяване.
А от омикрон не предпазвали ни вакси, ни предишно преболедуване. За сметка на това бустерната доза е задължителна.

В таблицата, която пуснах снощи към 8 ч, е дадена отрицателна ефективност на две дози спрямо омикрон от втория месец нататък, като най-отрицателна е между четвъртия и осмия месец.
Какво значи отрицателна ефективност очаквам някой с повече познания да обясни. За мен това означава, че ваксаните се разболяват по-лесно от неваксаните. ама де да знам.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1689 -: Януари 05, 2022, 13:54:51 »
За мен това означава, че ваксаните се разболяват по-лесно от неваксаните.
За теб, може. Може ли само да наблегна на една грешна думичка - разболяват. Не е задължително да се разболеят. Носители са на вируса и го предават.

Активен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1690 -: Януари 05, 2022, 13:55:21 »
кайли, чувам вчера макрон направо метнал майната на неваксинираните?!? :cool-1084:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9568
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1691 -: Януари 05, 2022, 14:13:50 »
За теб, може. Може ли само да наблегна на една грешна думичка - разболяват. Не е задължително да се разболеят. Носители са на вируса и го предават.
А за теб какво означава отри;ателна ефективност на ваксините!
И като не се разболяват, що е тоя вой, писъци, локдауни и пр.?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1692 -: Януари 05, 2022, 14:25:07 »
А за теб какво означава отри;ателна ефективност на ваксините!
Array down - това означава. Няма отрицателна ефективност. Отрицателните стойности се получават автоматично. Само да кажа, не съм ваксиниран и чакам приемлива за мен ваксина :)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9568
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1693 -: Януари 05, 2022, 14:43:18 »
Array down - това означава. Няма отрицателна ефективност. Отрицателните стойности се получават автоматично. Само да кажа, не съм ваксиниран и чакам приемлива за мен ваксина :)
И тогава как обясняваш, че най-ваксинираните държави са с най-много заразени?

Ото Курц, е тук нагледно някой е представил омикрона, нерде предишните, нерде тоя



https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2022.01.03.21268582v1?fbclid=IwAR0IlWDAj_BP05lpB0vTkZdii4YqukxFIbsqyWv2D_xBdKMRR-LvhqnfsEc

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1694 -: Януари 05, 2022, 14:57:45 »
Явно не казвам така нещата, че да бъда разбран. Пускаш ми разпределение по варианти, или да. Коментирах май страни/държави.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9568
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1695 -: Януари 05, 2022, 15:03:14 »
Пуснах го за друг и го упоменах, за да не създавам две реплики.
С теб говорим по държави и те питах как си обясняваш това, че най-ваксаните държави са с най-много заразени. Другото с розовкото е за Ото.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1696 -: Януари 05, 2022, 15:06:23 »
Твърдя, че страните, които най-много консумират риба и средногодишната им температура е ниска - показват най-приемливи стойности откъм смъртност, примерно ;) Може и да мога да докажа твърдението си, ако някой ми подаде прилични данни.
Забравих. За вложените евро на глава в системата на здравеопазването. Последното, установих, не е фактор за смъртността. Дисперсията е ... нема никой. Ние сме върхът. Ти си у Францата, нали? Що не се върнеш тук, примерно :)

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1697 -: Януари 05, 2022, 15:14:02 »
че най-ваксаните държави са с най-много заразени.
А ако пусна данните не на най-много заразените, а на най-много умрелите, или на коефициента потвърдени случаи спрямо смъртност от Ковид.
Пак сме в началото на класацията :( Точно сега ме мързи да свалям таблици и да правя някакъв измислен /от гледна точка на факторите/ анализ чрез регресия ;)

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1698 -: Януари 05, 2022, 15:30:16 »
че най-ваксаните държави са с най-много заразени.
Това твърдение не е верно, моля да го провериш. „...най-ваксаните държави са с най-много заразени" Линковете, и изборът на Максимус са несъстоятелни. Дори не е нормализирал към население. Да, не се заяждам. Нали не искаш да ти пусна данни от същия източник, които ще покажат точно обратното.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9568
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1699 -: Януари 05, 2022, 15:37:33 »
Изприказва куп безсмислени приказки, несвързани с въпроса ми и стигнахме до а вие що биете негрите. Линкове ти е пуснал Анонимуса. Можеш и сам да си ги вземеш, пиши Франция, Испания, Холандия, Англия, Италия и гледай.
И не ми обяснявай за негрите.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1700 -: Януари 05, 2022, 15:39:13 »
Не бъркаме ли, когато гледаме само ваксинираните? Нали преболедувалите също изграждат имунитет? Защо бройката на преболедувалите и оздравели за последните 6 месеца не се добавя към тази на ваксинираните? Тогава картинката би била друга, не 30%, а примерно около 50% ''защитено'' от смърт с ковид население в сегмента 16-96 за България, например. Мъ тогава няма да излязат сметките на държави с 80-90% ваксинирани и кажи-речи толкова бустеризирани граждани, защото тогава някои ще се окажат със 100% население с имунитет, което не би трябвало да побъркват с ненужни мерки. Бъркам ли някъде в сметките?

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1701 -: Януари 05, 2022, 16:04:07 »
Изприказва куп безсмислени приказки, несвързани с въпроса ми и стигнахме до а вие що биете негрите. Линкове ти е пуснал Анонимуса. Можеш и сам да си ги вземеш, пиши Франция, Испания, Холандия, Англия, Италия и гледай.
И не ми обяснявай за негрите.
Извинявам се. Имах предвид линковете на АнонимусBG. Пълна смешка, за мен. Той е пуснал пълен булшит, според мен. Можеше просто горе да цъкне нещата. Спрямо население! Не брой случаи....


Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1702 -: Януари 05, 2022, 16:26:47 »
„за България, например===
Не сме пример, много сме зле. По всички сравними показатели. :(

Активен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1703 -: Януари 05, 2022, 16:42:07 »
„за България, например===
Не сме пример, много сме зле. По всички сравними показатели. :(
мислиш ли, че ще те разберат?!?
или, по-правилно беше, мислиш ли, че искат да те разберат?!?

AnonimusBG

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1704 -: Януари 05, 2022, 17:37:05 »
Извинявам се. Имах предвид линковете на АнонимусBG. Пълна смешка, за мен. Той е пуснал пълен булшит, според мен. Можеше просто горе да цъкне нещата. Спрямо население! Не брой случаи....

Написал съм че се бият рекорди по заразени в конкретни страни.
Графиките ти го показват.
Какво не ти е ясно.
От това че ще ги превърнеш в заразени на милион нищо не се променя.
Рекордите си остават с днешна/вчерашна дата.

И друго от съседната тема.
 
Quote (selected)
Споко
Sr. Member
****
Коментари: 362
Профил Ел. поща Лично съобщение (Неактивен)

Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #271 -: Днес в 16:40:18 »
Quote (selected)
Цитат на: Maximus II в Януари 04, 2022, 16:47:09
Института "Джонс Хопкинс": Над 1 милион души в САЩ са дали положителна проба през изминалите 24 часа.
Дай линк, ако обичаш. От САЩ. Нещо официално, примерно.
1 млн. означава средното до момента Х3.

https://ourworldindata.org/explorers/coronavirus-data-explorer?region=Europe&facet=none&uniformYAxis=0&pickerSort=asc&pickerMetric=location&Interval=New+per+day&Relative+to+Population=false&country=~USA&Metric=Confirmed+cases&Color+by+test+positivity=false
Ако си поиграеш с мишката по графиката ще видиш датата и новите случаи на ковид на датата.
03.01.2022 - 1 080 000
Не е висша математика все пак.

И от Блумбърг
U.S. Logs Record 1 Million Virus Cases With Data Delay
https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-01-04/u-s-sets-new-global-daily-record-of-over-1-million-virus-cases?srnd=premium-europe&sref=Y0jVLcFo

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1705 -: Януари 05, 2022, 17:43:27 »
Написал съм че се бият рекорди по заразени в конкретни страни.
Графиките ти го показват.
Какво не ти е ясно.
От това че ще ги превърнеш в заразени на милион нищо не се променя.
Рекордите си остават с днешна/вчерашна дата.

И друго от съседната тема.
 
https://ourworldindata.org/explorers/coronavirus-data-explorer?region=Europe&facet=none&uniformYAxis=0&pickerSort=asc&pickerMetric=location&Interval=New+per+day&Relative+to+Population=false&country=~USA&Metric=Confirmed+cases&Color+by+test+positivity=false
Ако си поиграеш с мишката по графиката ще видиш датата и новите случаи на ковид на датата.
03.01.2022 - 1 080 000
Не е висша математика все пак.

И от Блумбърг
U.S. Logs Record 1 Million Virus Cases With Data Delay
https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-01-04/u-s-sets-new-global-daily-record-of-over-1-million-virus-cases?srnd=premium-europe&sref=Y0jVLcFo
Графиките,  твоитепоказват дръжки,

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1706 -: Януари 05, 2022, 17:45:26 »
*

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1707 -: Януари 05, 2022, 17:47:02 »
Моля за коментар и мнения за следния актуален случай от моето семейство : (хронология):

.........
Питанки:
1) защо млад човек с естествен имунитет (преболедувал) и изкуствен имунитет (ваксиниран) прихваща и се "разболява" повторно в рамките на 12 месеца - изолиран случай, случайност или закономерност?

Въпросът "защо някой с естествен имунитет се разболява повторно" е наистина интересен.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1708 -: Януари 05, 2022, 17:52:57 »
Quote (selected)
Та се питам - защо тия "администратори" хабят хартията, пишейки неща, дето после отменят за няма и 10 дни... и изхабяват пак толкова хартия за т.нар. "поправки". Имаше някога един лаф: ДА СЕ ПАЗИШ ОТ ГЛУПАВ И РАБОТЛИВ!  :lol:
Пенико, и аз туй се питам.
Първо казаха че ако изкъртим пейките от парковете шъ съ опрайм.
После казаха локдаун.
После две ваксини.
После три.
Аха да издумат за четири ама се усетиха та направо рекоха през три месеца бустер, до живот, то не че някой ще столети при 4 интервенции годишно, ама колкото толкоЗ!
Ваксините си остават на тримесечие ( ЕС ще веме петилетката за две години, не кат социализма затри години), ама се надяват омикрона да спре епидемията.
Разбира се без да прекъсва ваксинационния календар, това си е друга далавера, короната да не се пречка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1709 -: Януари 05, 2022, 17:59:46 »
Графиките,  твоитепоказват дръжки,

Малко дръжки за теб.
Пробвай с друг браузър.
При мен показва както е видно от фотото.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1710 -: Януари 05, 2022, 18:07:20 »
Няма какво да си мерим, пич. Потвърждаваш, отново, че не вдяваш за що иде реч ;)



AnonimusBG

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1713 -: Януари 05, 2022, 18:14:18 »
Няма какво да си мерим, пич. Потвърждаваш, отново, че не вдяваш за що иде реч ;)

Пак повтарям за непадащите по гръб.
Писал съм че се бият рекорди на заразени за целия период на ковид в отделни страни и графиките го потвърждават.
Ти от всичко това за какво си помисли че става въпрос?
Или просто се измъкваш от ситуацията в която сам се набута?

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1714 -: Януари 05, 2022, 18:15:48 »
Израел съм го сложил само защото къртят мивки, преди ваксинацията!

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1715 -: Януари 05, 2022, 18:16:59 »
Писал съм че се бият рекорди на заразени за целия период на ковид в отделни страни и графиките го потвърждават.
Те това, написаното от теб по-горе, не е верно. /Твоите графики са нефелни и нищо не потвърждават, ;)

AnonimusBG

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1716 -: Януари 05, 2022, 18:19:56 »
За леталност не съм написал и една дума.
Това вече си е измъкване по терлици защото нямаш какво да кажеш по това за което съм писал.

А то е в суперваксинираните страни се бият рекордите по бройки заразени за целия период на ковид.
Кое от това не е вярно?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1717 -: Януари 05, 2022, 18:20:02 »
Графики, графити, графени!
Ваксинираните държави хвърлиха пешкира на ринга.
Разчитат на чудотворното проявление на омикрона.
Следва един професор, преродил се в дъщера на професор:

Quote (selected)
Що се отнася до обществото, според резултатите от изпита се оказа, че наред с образованите и разумни хора в него има и много просто пълни неграмотници, в сравнение с които Вовочка (руският аналог на Иванчо – б.р.) от вицовете е просто светило на мисълта. Неграмотници, които са готови да повярват на най-невежите шарлатани и на най-безумните лъжи; нещо повече, които са готови да разпространяват тези безумни лъжи широко.
Така че сега всички ние трябва да живеем с това знание.
Но природата изглежда не спря дотук. Появата на варианта омикрон е най-интересното явление. Предпазливо оптимистично е, че протичането на болестта при заразяване с омикрон е по-леко, въпреки че заразността е огромна. С други думи, какво виждаме? Ами виждаме, че природата (или Господ Бог, както и да го погледнете) не може да понесе гледката на милиони невежи хора, които така и не разбраха какво означава ваксинация, и започна сама тази ваксинация по принудителен начин.
https://e-vestnik.bg/35283/vladimir-veksler-za-omikron-na-prirodata-i-pisna-ot-milioni-nevezhi-i-ni-vaksinira-prinuditelno/
нАука, нАука, па накрая осанна.
Така и не разбрах на на Него ли се врекъл или на пророка му Гейтс. :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1718 -: Януари 05, 2022, 18:20:53 »
Те това, написаното от теб по-горе, не е верно. /Твоите графики са нефелни и нищо не потвърждават, ;)

Ти си меко казано некомпетентен човек.
Бях дотук.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9568
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1719 -: Януари 05, 2022, 18:23:50 »
Споко да не е врекидж?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1720 -: Януари 05, 2022, 18:26:53 »
Некомпетентен съм, ОК.
https://ourworldindata.org/explorers/coronavirus-data-explorer?time=2020-12-21..latest&region=Europe&facet=none&uniformYAxis=0&pickerSort=asc&pickerMetric=location&Metric=Confirmed+cases&Interval=Cumulative&Relative+to+Population=true&Color+by+test+positivity=false&country=BGR~ISR~BEL~AUT~CZE
Виж, ако искаш мога да помогна. Нооо, не бъди краен.
Виж внимателно какво съм пуснал.
Ваксинирането не е панацея за предпазване от заразяване със странния вирус. Пак виж какво съм пуснал.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1721 -: Януари 05, 2022, 18:31:06 »
Малко се ядосах.
Значи, някой пуска линкове с графики на база брой случаи в три различни по население държави.
Няма да ти тегля никаква майна за горните ти линкове, Анонимус. Безобразие е това.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1722 -: Януари 05, 2022, 18:32:28 »
Ваксинирането не е панацея за предпазване от заразяване със странния вирус

Не е. Сестра ми и зет ми, с по 3 ваксини, изкараха коронка. Даже още се оправят. Кой вариант е - не се знае.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1723 -: Януари 05, 2022, 18:34:30 »
Да повторя.
Не съм ваксиниран, не одобрявам ДНК+РНК ваксините, и очаквам нещо по-протеиново или умреловирусно ;)
Текущата ми тактика е да се врло пазя. :)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1724 -: Януари 05, 2022, 18:34:43 »
Споко, споко!
Всички отчитат рекорди заразени.
Стъкмистиката се обърна срещу създателите си.
Най-ваксинираните, най-яростните паникьори са първи рекордьори.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1725 -: Януари 05, 2022, 18:38:12 »
Няма проблем.
Рекордите в заразяването водят ли до умопомрачителната смъртност у нас, и не само?
НЕ, не водят.
И тези връзки мога да ти пусна, но защо? Заразяването не е проблем. Тежкото изкарване и смъртта са!

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1726 -: Януари 05, 2022, 18:40:50 »
Най-ваксинираните, най-яростните паникьори са първи рекордьори.
Дразниш! Не е верно. Рекордьорите по заразяване не са рекордьори по смъртност! Набий си го у дървената буратиновска чутура :) ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1727 -: Януари 05, 2022, 18:50:42 »
Дразниш! Не е верно. Рекордьорите по заразяване не са рекордьори по смъртност! Набий си го у дървената буратиновска чутура :) ;)
Смъртността навсякъде по света е сложен комплекс от начин на живот, здравеоТКАзване и други фактори.
С и без ковида ние бяхме втори или първи в различните класации по умирачка.
Ако ковида беше обърнал тенденциите и се яви като елексир на безсмъртието, сигурен съм че всички форумци щяха да се втурнат да търсят болен и да го целуват ( и друго ) белким се заразят и станат безсмъртни.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1728 -: Януари 05, 2022, 18:56:21 »
Смъртността навсякъде по света е сложен комплекс от начин на живот, здравеОПазване и други фактори.
100% съгласен.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1729 -: Януари 05, 2022, 19:05:53 »
С и без ковида ние бяхме втори или първи в различните класации по умирачка.
Тъжно. Няма да споря с теб.
„С или без ковида е", не коментирам. В последните 2 години водим /почти/ класацията по умирачка от ковид + класацията по извънредна смъртност. Life expectancy пак ни е паднало и то яко. Само допускам, само, че като излезат данните от НСИ по-късно тази година, ще се върнем на нивото от 2000 година като продължителност на живота. За две години 2020 и 2021 се върнахме /евентуално/ на продължителност на живота отпреди 20 години.


Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1267
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1730 -: Януари 05, 2022, 20:30:24 »
Без коментар, не съм лекар, за сведение - сержантът май единствен тук има медицински познания, моля да коментира, ако иска.
Отворено писмо от д-р Георги Тодоров, лекар...

до народните представители от всички парламентарни групи, с професия ЛЕКАР - Дариткова, Джафер, Йорданов, Найденова, Стоянова, Михайлов, Тасков, Тончев, Ибришимов, Тимчев, Поповски, Събев, Генов, Папашимов, Адемов, Тошев.
Източник - социалните мрежи, с всичките резерви - http://bulnews.info/%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D1%80-%D0%BA%D1%8A%D0%BC-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B8-%D0%B2-%D0%BD%D1%81-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC-%D0%B2/?fbclid=IwAR1bMMGi4LsjTMkLO7ptAZ0XKrGkpmsPPIaGevM80qFS2xfnyKzQg6gsMr0

Понеже ми стана любопитно, реших да поразровя по темата и да споделя, за сведение. Сигурно това писмо на д-р Тодоров е от миналата година (лятото, може би). Тези неща, за които споменава, вече са приети в последната версия на Закона за здравето (от сайта на Мин. на здравеопазването):
https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/03/08/zakon_za_zdraveto.pdf

А на сайта на Парламента като последно ново предложение за редакция на "Закона за здравето" стои предложение за допълнения и промени, внесено от "Възраждане":
https://www.parliament.bg/bg/bills/ID/163887
(линк към pdf файла)

Ще видим дали ще има развитие  :)))

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1731 -: Януари 05, 2022, 20:35:47 »
Понеже ми стана любопитно, реших да поразровя по темата и да споделя, за сведение. Сигурно това писмо на д-р Тодоров е от миналата година (лятото, може би). Тези неща, за които споменава, вече са приети в последната версия на Закона за здравето (от сайта на Мин. на здравеопазването):
https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/03/08/zakon_za_zdraveto.pdf

А на сайта на Парламента като последно ново предложение за редакция на "Закона за здравето" стои предложение за допълнения и промени, внесено от "Възраждане":
https://www.parliament.bg/bg/bills/ID/163887
(линк към pdf файла)

Ще видим дали ще има развитие  :)))
От миналата година ще да е, или от някои от тазгодишните парламенти - Дариткова не е избрана в последния парламент, посланието може да е и от тази година, началото.
Да видим какво ще става.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1230
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1732 -: Януари 05, 2022, 21:10:09 »
https://sportal.bg/news-2022010516455049426
 Явно много се страхуват от Джоката....миналата година го диквалифицираха заради една подадена настрани топка, сега визата му била "фалшива". Той да не ходи там сефте? Нали австралийски служители са му я издали (не е ли трявало да бъде уведомен, ако има нещо нередно преди тя да бъде издадена)? Ама човекът не цепи басма на никого и не желае да се ваксинира. Преди няколко дни имаше подобно за Джошуа Кимих. Излиза днес Капело и казва, че неваксинираните футболисти "вредят на обществото". Ами всеки ден чета за отложени мачове и в Англия, и в Германия и в Испания. Е хубаво, нали там футболистите са 99% ваксинирани (Кимих е рядкост)?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9568
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1733 -: Януари 05, 2022, 22:39:50 »
73% от новите случаи към 29 декември за последните 7 дена идвали от седемте най-ваксинирани държави с общо 9% от световното население....
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1734 -: Януари 05, 2022, 22:43:52 »
ВЕЛИКИЯТ ДЖОКОВИЧ И КОВИД ТАЛИБАНИТЕ
https://www.lentata.com/page_24329.html

Пенико не споделям сий патос, но насоката ми допада.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1735 -: Януари 05, 2022, 22:44:35 »
Кайли, ваксините са само бустер за разпространението, простотията и слободията са основните фактори.
На ви "зелени сертификати" за МОЛ, кръчми, концерти, спортни събития и екзотични фъркания за почивки на другия край на Земята.
Ако бях вярващ щях да кажа че Господ наказва Содом и Гомор. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1230
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1736 -: Януари 06, 2022, 05:32:26 »
ВЕЛИКИЯТ ДЖОКОВИЧ И КОВИД ТАЛИБАНИТЕ
https://www.lentata.com/page_24329.html

Пенико не споделям сий патос, но насоката ми допада.
Ако е прозвучало като патос - съжалявам. Не съм по тази работа - ама хич. Просто уважавам хората, кото отстояват своите права и мнение, дори с цената на неудобства и загуби. Не останаха много такива. 2ро - до дъното на душата си мразя "политкоректността" и двойните стандаррти.

AnonimusBG

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1737 -: Януари 06, 2022, 09:49:05 »
Ако е прозвучало като патос - съжалявам. Не съм по тази работа - ама хич. Просто уважавам хората, кото отстояват своите права и мнение, дори с цената на неудобства и загуби. Не останаха много такива. 2ро - до дъното на душата си мразя "политкоректността" и двойните стандаррти.

За патоса имах предвид линка който съм дал.
Напълно съм съгласен с написаното от теб.

P.S. Но все пак са го изгонили от Австралия.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1738 -: Януари 06, 2022, 10:07:29 »

P.S. Но все пак са го изгонили от Австралия.
Което е съвсем справедливо.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8825
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1739 -: Януари 06, 2022, 10:28:52 »
В Италия става задължителна ваксинацията на всички над 50 г.! Бързат, бързат.
Да не забравите да гласувате!  ;)