Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 00:19:54

Автор Тема: Предават се, мамо, белите манастири, хлъц, предава се, форумци, форум, тоз, тука  (Прочетена 43136 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Здравке, темата за патриотизма не е за всяка тиква. Изнизаха се по конвейра доста "патриоти". Нека видим и "Възраждане". Аз имам позиция непроменена. Дразнят ме имитациите. Паралиите ни поднасят всякакви кукли. Все пак мисля, че изход е възможен.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Ми то, тук останахме вече само двама-трима, дето НЕ се дразним от нищо и НЕ намираме маана ...

Джидже, подкрепям те и съм плътно зад теб.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Драги dabedabe, животът ме научи, че няма смисъл да се ядосвам за незначителни неща. Обаче...смъкна ли забралото на шлема, яхна ли оная метла, дето лети с ядрено гориво, 'найш ли колко ми пука кой се бил дразнил от новия ми аватар.  :smokin:
ох, и аз си имам любим аватар, ще зема да си сменя и моя..
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Джидже, подкрепям те и съм плътно зад теб.
Странно, този отговор на Bacho ми напомни за Висоцки и една от любимите ми негови песни - а на нейтральной полосе цветы, необычайной красоты. ;) После в главата ми дойде Мария Нейкова и ... Вървят ли двама. Висоцки и Мария Нейкова имат общо - свирят на т.н. руски строй на китарата - ре, сол, си, ре, сол, си, ре - явен сол мажор на свободни струни. Наздраве! 

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
За много години!!! Да сте живи и здрави и вие, и семействата ви, и роднините ви, и приятелите ви, и враговете ви! :)

Бог да прости Попарата.
За неговата болест нема открити хапове и той не беше овца, дето позитивно се самозалъгва.
Затова реши да съкрати финалния епизод и метна шнура.
Да почива в мир.
Каква е тази трагична история с този човек, когото не познавам? Не знаех за нея.

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Минали работи, с повече от десетилетна давност.
И поредно доказателство, че всичко е суета, гонене на вятър и писане по вода.

Честита Нова Година.
Палосич! Палосич!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Я да видим какво е написал p-k Lukash за Recycle?
"в заключение, нямам против да кихна някой долар и друг за поддръжката, защото съм богат."

Мола ви се: Тук всички сме богати. Като се почне от един "американец" с многото цифри след аватара и апартаменти в "Меден Рудник" и се свърши с един Фон, с бизнес в State Department, който късал билетчетата на бизнесмените които искали среща с конгресмен. Нали правилно съм го запомнил? :tongue_:

В заключение: Свалям шапка на всеки с чувство за хумор и/или непомерно самочувствие.  Не знам дали ще "кихам", най-вече защото си мисля, че не ни казват цялата истина. Или дори на част от нея. На нас "потребителите".

Честита Нова Година!
На всички! На тези които ми пишеха, че "араламбя" или, че съм случай на... какмубешеимето - "Дънинг-Крюгер" и на другите които са намерили нещо в невчесаните ми мисли и са си загубили времето да ги четат. Аз съм им благодарен.
« Последна редакция: Януари 02, 2022, 00:56:41 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
А ти лично, 66, ще се включиш ли с "ДА" за оставането на Принца на позицията, на която си беше и до момента?!? :t1815:
Аз естествено съм "за". Но ми се струва, че не може да стане по този начин.
Да благодарим за добре администратиранрания. удобен и най-вече чист от реклама сайт и форум. Той наистина е едно изключинелно добро мясно на фона на това, което е в момента "мрежата"  :smokin:
 
ЧНГ на всички!

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
ЗА МНОГО ГОДИНИ, УВАЖАЕМИ ФОРУМЦИ! ЖИВОТ, ЗДРАВЕ И НАДЕЖДИ!!!
p.s. Форум от "единомисленици" е като дървен камък...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Януари 01, 2022, 17:22:07

    Ми то, тук останахме вече само двама-трима, дето НЕ се дразним от нищо и НЕ намираме маана ...

Джидже, подкрепям те и съм плътно зад теб.
Благодаря, Бачи!

И нека от тез сърчица, дето ги пускам тъдява – но естествено не на всички! – да се пукат душманите ...


« Последна редакция: Януари 02, 2022, 13:32:06 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А аз, като съм почнала да пускам тук благодарности с цалуфки, не мога да отмина и Firmin, който не веднъж се е застъпвал за мен – не само тук, а и в Стария форум, но айде да не задълбавам, дето пък вика Delius ...

Айде, викам, малце неприсъща вам толерантност да проявите, а?
Какво сте подхванали Джиджи? Тя не може по друг начин да изрази емоцията си. Въобще да се изрази и изяви. Е, и?
Какво ви пречи толкова, до нетърпимост? Да ставала от масата, че се държала странно и изнервяла компанията. Стига бе! Наистина?
Ами ако на масата ви има някой със синдром на Турет, аутист някой, някой с Аспергер? Да става и да се маха? Верно тъй?  :125:

и

На колко санта сте вече от идеята да пускате на Джиджи електрошок при всеки емотокон над лимита или при всяка смяна на големина на шрифта и болд?
Да ѝ сложим ризката с дългите ръкави и каишите? И назъбника, също.
Да не си прехапе езика, докато я тричате с тока. Единствено с терапевтична и хуманна цел.
:no!:
Хиляди благодарности, Фирмине!!!


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
за много години!

новата, гледам, пристига с промени...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
бих искал това местенце да се запази. напоследък не пиша много, че и за четене напоследък време нямах, ама е едно от малкото, които редовно посещавам.

и нямам против да положа усилие за запазването му.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Честита НГ на всички и искрени благодарности към лицата стоящи (поне до сега) зад функционирането на Форума! Ценя извънредно много тяхната досегашна ангажираност, извършена неблагодарна работа и най-вече - за пожертваното време от ЖИВОТА им за това имагинерно благо и особено за действителната извисена моралност и етичност.

За жалост има и една поговорка и за такъв един случай. Българският народ е извънредно богат на Житейски мъдрости в концентриран вид: - "Не наливай кладенчева вода на прасета!" - дори едно да е, а не няколко дори, това е достатъчно да се стигне до сегашното фиаско.

Принцът сам може да прецени каква част жизнена енергия и време е готов да отдаде на други хора - дори и непознати. Но прекалената доброта винаги си отмъщава. Не значи да не я имаме - тогава идват такива решения като Неговото напоследък, но има и още една поговорка: - "Прекален Светец и богу не е драг!"

Въпреки всичко, не виждам в момента яснота около рабиатното решение!

1. Може действително някой подлец да се е опитал да подлее вода на Форума. Начини има достатъчно, а и мизерници - също.

2. Преди време в началото на пререканията бях писал конкретно и ясно мнение. Има си правила, ВИЕ сте собственици, пожертвуватели на собствен живот, безсребърници. Имате и нож в ръката - правилата. Ножът следваше и следва да се употребява безмилостно, навреме, безпощадно и ако няма резултат - за окончателно решение на малка или по-голяма пречка!!!

3. Не може мнозинството да страда, заради няколко дегенерати.

Ако ще трябва да плащаме - ОК, но да има също Бързо, Окончателно и Ефективно разчистване на терена. Това което си позволяваха няколко души да вършат в двете теми - едната май вече затворена, нападките към Кайли и не само, не можеше да се търпи.

*Просто няма смисъл, в името на какво дори, човек да търпи злоумишленици, лигльовци и тролове. Дори и цивилни...

*Второто нетърпимо е кевренето с езика! Езика е национално богатство, той ни идентифицира (дори и с владеене на други) какви сме. Той е кръвта на нацията.

Това е!

Дано всичко се размине и се направи последен опит да не се разтроши Гърнето което ни събира да общуваме!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
2a via:

Само на мен ли направи впечатление, че госинджър си изтри акаунтите тихомълком и без никво „благодаря на другия администратор за съвместната работа“, м?

Аре малце статистика (с допустима грешка 1-2 бройки) според кой квито позиции е заявил.

(1)   Баннати за последните 2 месеца хиперактивност на *****, които го считат за негоден за администриране (баннатите за предходните 3 години са по-малце от 9):
1.   Ловкия
2.   Фирмин
3.   Кайзера
4.   Еле па я
5.   Пешо
6.   Рекидж
7.   Споко
8.   Ярослав
9.   Команч

(2)   Небаннати, които споделят мнението на групата баннати:
1.   Аз
2.   Бонго
3.   Хатерас
4.   Фиърс
5.   Симпли
6.   Лиляна
7.   Нойка
8.   Калинчо
9.   Лукаш
10.   ЗИП
11.   Здравка
12.   Манрико
13.   Барми

(3)   Неангажирани в споровете, които на евентуален въпрос „Госинджър или ****“ искрено биха се зачудили как некой изобщо може да пита такива неща:
1.   Бачо Кольо
2.   Мае Аши
3.   Хексе
4.   Асол
5.   Анонимус
6.   Буратино
7.   Ванс (Хасанс)
8.   Буч
9.   Онци
10.   Коле
11.   Имко

(4)   Неангажирани в споровете, които не са дали индикации за некви предпочитания :
1.   Делиус
2.   Пенико
3.   Бакспейсър
4.   Лучо
5.   Мици
6.   Максимус
7.   Отврат
8.   Касьо
9.   Банана
10.   Керп

(5)   Про******:
1.   Ото Катц
2.   Гьозепе
3.   Кайла
4.   Дозирис
5.   Айс
6.   Алиса
7.   66

66% - 33/50 от форумците ше си общуват прекрасно дори и да няа жиф *****наоколо и дори предпочитат най-близкият ***** да е некъде другаде, напр. на юпитер. тук се включват поне 44%, които със сигурност не искат ***** в този форум.
20% - 10/50 не са се изяснили
14% - 7/50 няа да могат да живеят без ******

с 14% твърда подкрепа видехме нови правила и верно опит за създаване на полпотовски плац.

Относно вложения труд, ресурси и т.н.
(1)   Изяснихме, че хостингът в Софийския Университет не е струвал пари. За Банана Джото – инфото кой къде се хоства е публично за секи сайт, отнема два клика в гугъл.
(2)   За железарията – куул, ако некой е купил нова машина специално за целите на форума, ма подозирам, че не е било баш така и че фактурата за железарията най-вероятно е фирмена – заради разходи и/или заради ддс.
(3)   За усилията по поддръжката –  след 5 следобед и преди 9 сутринта е в извънработно време. Сичко останало е в работно време и за сметка на работодателя.
(4)   Та, няа как некой да казва, че дължим вечна признателност за безплатен софтуер, безплатен хостинг, евентуално използване на фирмена техника и техническа поддръжка в работно време. Интересно как милиони форуми по света съществуват с безплатен софтуер и без необходимост от сериозна поддръжка. Този с какво е бил по-различен?
(5)   Единствените усилия, които наистина си струва да се отбележат, са усилията да се поддържа относително цивилизована среда за общуване. Което госинджър и нойка мор ор лес успяваха да постигнат последните 3 години. Тази среда изчезна с неадекватните намеси на *****.
(6)   Правилата се налагат с личен пример и от хора с авторитет, не от неуравновесени тролове, за които светът все още се движи по оста на противопоставяне бекапе – седесе и за които сибилстването е опит за компенсация на много дълго натрупвани дефицити.

Форумите се правят от участниците и от дискусиите помежду им, не от оборудването и/или от техническата поддръжка.

Който иска – да си почва на чисто, а сичко от този форум трябва да се свали от нета.  Което госинджър тряаше да направи веднага кат си изтри профилите.

Ние навремето сме се регвали във форум с друга програмна декларация за целите – https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=178.0 - Целта на настоящата втора версия на форума е друга — да даде възможност на всички, имащи желание свободно и лесно да общуват по всякакви теми, включително и такива, публикувани във вестник "Сега", да го правят в една нормална среда, без големи ограничения. – не с малоумните правила на *****, които, ако бяха обявени по този начин през 2018, никой немаше да се навие да смени сибил от Сега с по-истерична нейна версия от същия социален пол в този форум.

И няа как да оставим мненията си да се прехвърлят с базата данни и да привличат читатели в друг форум с друго име, друга шапка, а вероятно и с някакви приходи от реклами или квото там – нито кайзера ше иска да рецептите му да останат, нито рекиджа и лиляна филмовите им препоръки, нито бонго и команча – историческите им коментари и т.н.

Сичко квото ***** са писали, да си го зимат, тамън ше дадат ясна заявка в ква посока се движат, та никой да не се заблуди, ако реши да се регне във форума, който ше си направят.

*паралелепѝпедал (от англ. – parallelepipedal – паралелепипеден, но като англоговорящ паралелепѝпедал ми звучи по-добре)

~~~~~~~
NB - все още в този форум се пише на български език.

« Последна редакция: Януари 03, 2022, 09:14:48 от Alois Alzheimer »

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Колега,

упущил сте да позиционирате колежката Джиджидж у списъка.
Златната квота, аромат и цвете на форума! Без нея е 'се едно шкембе-чорба без чесън, люто и оцет. И без ледената бира.

 :)))
Палосич! Палосич!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Ей го вна!
Цъфна с целата си прелест.
От така групираните потребители разбрах че тези в група 3,4 и5 спазват правилото да не се спори с модератор ( някой активно,други пасивно).
Група 1 са настъпвали котето.
Група 2 нямат нищо против котето да бъде настъпвано.
Колкото до Джи тя в различните дни от лунния цикъл се позиционира в различна група.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
„упущил сте да позиционирате колежката Джиджидж у списъка.„

Е, та нали и това е неговият ник.
Стара се, стара  се вчера, но накрая не го удържа.
Уф! Става все по безинтересно.
Кажи си го направо бе сержант!
Искаме си форум за нас само си, и твай .
1.    Ловкия
2.   Фирмин
3.   Кайзера
4.   Еле па я
5.   Пешо
6.   Рекидж
7.   Споко
8.   Ярослав
9.   Команч
От тези имена колко са твои, щото звучат по един и същ начин.
Вместо да се карате и плювате по Принца и паралелепипеда, кажи си какво искаш.
Поискай, може и да ти се даде.
Но да правиш циркове е тъпо




« Последна редакция: Януари 03, 2022, 08:48:12 от Алиса .. »

Simplified Solutions

  • Гост

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не знам защо не се фанат за бричовете на Фона да им спретне едно форумче за опрятни клонинги.
За него е работа колкото да лапне две кИфтета.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Quote (selected)
Не знам защо не се фанат за бричовете на Фона да им спретне едно форумче за опрятни клонинги.
Първо, първо!! - свободните интерпретации на псевдостатистики, са като от психично болен да чакаш сам да си сложи диагноза.
Второ - за паразитите, паразитите!!, не епистоларните фантазии на болни хора, те не могат да съществуват само в своя, паразитна среда.
Трябва им приемник, когото да хапят.
Нефелно е предложението ти Буратино - и в буквалния и в преносния смисъл на думата - няма ляп в тази работа.
С Фона.
 :bigok:
« Последна редакция: Януари 03, 2022, 09:44:22 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
„упущил сте да позиционирате колежката Джиджидж у списъка.„

Е, та нали и това е неговият ник.
Стара се, стара  се вчера, но накрая не го удържа.
Уф! Става все по безинтересно.
Кажи си го направо бе сержант!
Искаме си форум за нас само си, и твай .
1.    Ловкия
2.   Фирмин
3.   Кайзера
4.   Еле па я
5.   Пешо
6.   Рекидж
7.   Споко
8.   Ярослав
9.   Команч
От тези имена колко са твои, щото звучат по един и същ начин.
Вместо да се карате и плювате по Принца и паралелепипеда, кажи си какво искаш.
Поискай, може и да ти се даде.
Но да правиш циркове е тъпо
Съмнявам се, че повечето от посочените имена искат форум само за тях си, иначе бих се учудил какво правят тук - например Ловкия, Еле па - цитирам последните присъединили се.

Намирам такова произволно групиране на имена също за манипулативно, но живеем в свободна и демократична страна, параграф 39, няма как.

Намирам полюцията на сержанта за "странна", прилича на разчистване на сметки с Госинджър (само на мен ли ми прави впечатление, че сержантът изписва името с малка буква) - ако написаното във втората част е вярно - какво прави той тук?
Защо не поиска изтриване на профилите му и да се оттегли в някои от милионите други форуми?
Защо не предложи и наложи правила когато беше модератор? Една високоморална личност като него би имала успех, нали?

Една бележка към първата група - от самото обяснение на сержанта става ясно, че трима от тази група са "новонаказвани", останалите са санкционирани през годините от различните модератори, така че сравнението с минали три години е манипулативно.

Ще си позволя да коментирам останалото допълнително, ако съм на кеф.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Simplified Solutions

  • Гост
Quote (selected)
Защо не предложи и наложи правила когато беше модератор?

Ми той е посочил защо и е дал линк към основополагащата декларация.

И ми е странно как хора, които са се противили на модерацията в СЕГА, сега тук налагат унищожителни за всеки свободен форум правила.




Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Quote (selected)
Целта на настоящата втора версия на форума е друга — да даде възможност на всички, имащи желание свободно и лесно да общуват по всякакви теми, включително и такива, публикувани във вестник "Сега", да го правят в една нормална среда, без големи ограничения.
Нали това е основополагащата декларация?
Горе пише,
Quote (selected)
свободно и лесно да общуват по всякакви теми
, но не пише, че ще могат да си пробутват тролските мурафети. Ако се поведем по едни кресливи хора от преди 30-на г., развяващи байряка си, че "всичко което не е забранено е позволено", ще стигнем точно до там - докъдето сме днес в заминаващата си мамковина.
Освен това, духът на декларацията е общуването, не тролщината.
Всеки има интереси и те са различни, но няма как, при общуването да се настъпва интереса на друг и той да не реагира.
Да не се разпростирам - минА времето, окончателно минА, когато определени типове изкрещяваха в лицето на някой "комунист" и човечецът се свиваше, независимо прав, неправ...
В нашият случай се започва малко по префинено - полуистини, част от истини, повече или по малко сполучливи опити за манипулацийки /горната "статистика" е добър пример за това/, преминава се през обикновено ехидничене, ако не стигне - дразнене, вървене след подметките на "жертвата" и т.н. все познати тролски мурафети.
С една цел - знаем каква.
Как няма да има реакции?
Анархия?
При това, мнението ми не засяга реалната свобода - ич не ми пука, врекиджа как ще пише, даже ми е интересно, даже и аз съм го правил повече в оня форум за да избегна тролските реакции, когато му го начукваш на трола, а той се измъква с някоя сгрешена твоя дума, не може да ми пречи ехидниченето на Команча, щото в 90% от случаите е прав, не ми пречи /интересно ми е/ мнението на Кайзера, колкото и да е грубо към някои - ми просят си го обикновено, нито пък матерните излияния на Бъди, щото има особи към които тва е единствения начин на говорене-и аз го правя, но винаги когато отвръщам на помията, не помня да съм заливал пръв.
Е тва не са тролове за мен, просто по ярки юзъри.
Но да се каканиже непрекъснато подир чужди мнения - че то има юзъри надали казали нещо от себе си, но все вървят и се лепят по подметките на други, е тва не е за подминаване, тролщина си е.
Хайде холън, по бързо ще сме у киреча не с малко ограничаване на свободата /слободията/, отколкото да "вдишваме с пълни гърди от "свободата"/.
Ако вече не сме там де - у киреча.
 :smokin:
Quote (selected)
п.с. И ми е странно как хора, които са се противили на модерацията в СЕГА
Нямаше еднозначна модерация в Сега, стана такава последните години, когато обърнаха палачинката и от свободна медия станаха подгъзуваща - знаем кога се случи.
Съответно, модерацията се почуства свободна да се разпищоли според собствените си разбирания /не някакви общоприети/, може би и в съответствие с "новия" полъх там и се получи това, което стана.
Подгъзуваща модерация.
« Последна редакция: Януари 03, 2022, 11:42:31 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
 
Правилата се налагат с личен пример и от хора с авторитет, не от неуравновесени тролове, за които светът все още се движи по оста на противопоставяне бекапе – седесе и за които сибилстването е опит за компенсация на много дълго натрупвани дефицити.
Голямо палче от мен.

С огромно удоволствие следя падението на здравите сили. Направо си играят на чистките след 9 септември, ама във форумен мащаб. Което е още по-жалко. Демострация на гнусно мазнене на бащицата (защото друго не могат) и опити по административен път да разчистят инакомислещите-с доноси, с репресии-защото нямат интелектуален капацитет да отговорят и трябва да си изкарат фрустрацията някак. 

По отношение на модерацията нещата са повече от ясни. Както ти каза, само списъкът от баннати говори достатъчно. На здравите сили така им харесвало, чинно всеки благодари на новия бащица и засвиделства безрезервна подкрепа към него. :smokin:

В този форум "новата" администрация си позволява да прави нещо, което никога не е правено в "СЕГА"-да банва заради "неправилно" мнение. Не заради обиди или нарушаване на правилата. Ако не си антиваксър, вероятността за бан нараства с 50%. Ако не си русофил, вероятността за бан нараства с още 50%. На здравите сили така им харесва-след като не успяха да изградят комунизъм в реалния свят, сега си играят на форумен комунизъм, барабар с доносите, чистките и влаченето по корем пред "началниците". Толкова си могат.  :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Кво ще кажете, а?
 :smokin:
 Особено ми е интересно мнението на получателя на палчето.
 :popcorn:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Ми той е посочил защо и е дал линк към основополагащата декларация.

И ми е странно как хора, които са се противили на модерацията в СЕГА, сега тук налагат унищожителни за всеки свободен форум правила.
Уважението към останалите участници и правилната обхода са основни правила за всеки форум който уважава себе си и държи на участниците в него. Ако на теб ти харесва на тролове и самозабравили се надути пуяци, които са решили, че светът се върти около тях и те струват и представляват нещо много повече от останалите, да им се дава пълна свобода да засират темите и проявават на простащина, цинизъм, високомерие и агресията си към останалите в резултат на тежки психологически и личностни проблеми  в името на някаква криво или зле или според мен абсютно фалшива и грешно разбрана свобода на словото, то аз и много други сме твърдо против това. Ако направим едно допитване сред създателите и сред първите му регистрирани участници ще стане ясно, че те не са го правили с подобна цел, по простата причина, че те самите не са такива. Аз нямам нищо против хората да си изразяват идеите даже и да не съм съгласен с тях, даже и да виждам, че тези идеи са човекоомразни и са израз и проявление на злото което работи през тях. Обаче аз не идвам тук заради тях, а заради нещо друго. Ако не тези им се даде пълна свобода, те както писаха колегите като един паразит оставен без контрол ще унищожат гостоприемника си - по това което се случва последните седмици се вижда, че те вече са свършили определна работа в тази посока. Така, че на който не му харасва форума в онзи първоначален вид и идеи с които е бе създаден навремето, по добре да си направи собствен в който ще се чувства в по добре със собствени правила и там на спокойствие да се изявява както може. Всяка система се крепи на определени правила и закони за да може да функционира. Да се оспорват изначалните права на неговите създадели и администратори е най-малкото смешно да не казвам, че е грубо и нагло. Те не са длъжни абсолютно нищо на никого. До момента няколко години, те само са давали от себе си, а вие сте ползвали по благодат. Те не са спечели абсолютно нищо за своята безкористна работа. Да не говорим за свръхтърпението и толерантността която според мен изобщо нямаше нито нужда нито смисъл да проявяват. Така, че се опомнете и благодарете, а не продължавайте да се зъбете, изисквате и заплашвате. Това което искат някои е да се премахне модерацията изобщо, всеки да си прави каквото си иска, а това при хора с не особено висок морал води единствено до грозни гледки. Щом някои хора на могат да се самоконтролират и въздържат, нямат нужното възпитание и обноски, то просто мястото им не е тук.
« Последна редакция: Януари 03, 2022, 11:44:52 от kas »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Браво! Не би могло да се каже по-добре.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Правилата се налагат с личен пример и от хора с авторитет, не от неуравновесени тролове, за които светът все още се движи по оста на противопоставяне бекапе – седесе и за които сибилстването е опит за компенсация на много дълго натрупвани дефицити.
добре си обяснил провала си като модератор, мдам.

а мен си ме отчел неправилно - аз не само категорично подкрепям мерките на администрацията да поизчисти вонята - твоята и на другите двама, но съм на мнение, че е прекалено мек и обяснителен, вместо да размаха необходимото за целта сечиво.

що се върна във вомиториума, м? кой те държи насила на място, където не ти харесва, м?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Щом някои хора на могат да се самоконтролират и въздържат, нямат нужното възпитание и обноски, то просто мястото им не е тук.
kas –  :th_up:

« Последна редакция: Януари 03, 2022, 12:17:44 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Цитат на: SgtTroy в Днес в 02:36:48

    Правилата се налагат с личен пример и от хора с авторитет, не от неуравновесени тролове, за които светът все още се движи по оста на противопоставяне бекапе – седесе и за които сибилстването е опит за компенсация на много дълго натрупвани дефицити.

добре си обяснил провала си като модератор, мдам.

а мен си ме отчел неправилно - аз не само категорично подкрепям мерките на администрацията да поизчисти вонята - твоята и на другите двама, но съм на мнение, че е прекалено мек и обяснителен, вместо да размаха необходимото за целта сечиво.
що се върна във вомиториума, м? кой те държи насила на място, където не ти харесва, м?

onzi –  :th_up:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
добре си обяснил провала си като модератор, мдам.

а мен си ме отчел неправилно - аз не само категорично подкрепям мерките на администрацията да поизчисти вонята - твоята и на другите двама, но съм на мнение, че е прекалено мек и обяснителен, вместо да размаха необходимото за целта сечиво.

що се върна във вомиториума, м? кой те държи насила на място, където не ти харесва, м?
Концепцията, че форумът е збирка од съмишленици, е изцяло погрешна. Въф форумите задължително се излагат противоречащи ена на друга позиции и се аргументират със съответните сретства. Идеята, че противоречащите на твоята позиции са вонящи, а излагащите ги са некви гадове, които съсипват форума сприсъствието си, е абсурдна. Един изчистен од разномислие форум не е форум, а нещо друго, примерно резерват, safe house, убежище, култ или нещо друго...но не и форум.

Лоялността ти към администрацията е похвална, но фконтекста на форумното опщуване се явява напълно ирелевантна, освен фслучаите, фкоито мотивираш един определен админ да санкционира тези твои колеги, чиито мнения те възпаляват. Ако нямаш валидни контрааргументи срещу техните аргументи, проблемът не е фтях, а фтеб. Ако пишеш глупости, или некви расистки и фашистки ралти и некой ти каже, че са такива, не е лошо фсе пак да провериш дали тоа некой не праф.

Както и да е, фтоа форум не банват за аргументи, а за, цитирам, "системно тролене на администрацията", претставлявана од паралелепипеда секуко, който фкачеството си на секуко не е админ, а просто емоционално нестабилен потребител. Фкачеството си на паралелепипед същият е един некомпетентен админ/модератор, злоупотребяващ справомощията си сцел компенсиране на квото там му липсва фживота.

Концепцията, че фсичко, което не му/ни/ти харесва е тролене, е негова лична интерпретация на некви извадени од секъф контекст модераторски скрижали од зората на интернета.

Забелешка: фсичко написано од мен по-горе може и най-вероятно ще бъде окачествено като...тролене. Каквото то не е, но когато единственият инструмент, скойто разполагаме е чук, фсичко наоколо ни изглежда като пирон, нали така?
 


Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Четох, четох и се хванах за главата. В тия празнични дни някои сте изписали своите про/контра мнения с толкова жар,плам, огън, жупел, абе с всичко що гори и свети, сякаш нечий живот зависи от това. Аз съм от често пишещите, харесвам доста от драгите съфорумци без да ги познавам лично, и разбира се,  с ясното съзнание, че никой не е съвършен. Не знам дали този форум е социален експеримент. Изследване на обществено мнение /ссмм/ не може да бъде. Твърде малобройни сме за представителна извадка. Ако продължим да съществуваме - добре. Ако е писано друго, желая на всички много здраве. Аз съм от онова демодирано поколение за което животът се случва и без форуми и социални мрежи. И ще продължа да мисля така.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Quote (selected)
Не знам дали този форум е социален експеримент.
Фмомента, фкойто допусна таа възможност, форумът се превърна точно фсоциален експеримент...Здрафке.
Дано да си доволна од тва.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Quote (selected)
Фкачеството си на паралелепипед същият е един некомпетентен админ/модератор, злоупотребяващ справомощията си сцел компенсиране на квото там му липсва фживота.

Като изцяло се съгласявам с тезата ти, че форум само от съмишленици не може да се нарече точно - форум, ще коментирам горното ти изявление.
Та! Ти си регистриран почти от самото начало на този форум и пишеше тук, когато те наказваха оттатък. Още тогава администратор на форума беше колегата паралелепипед. На теб тогава това не ти пречеше. Пречи ти от няколко месеца насам. Имаш ли някакво обяснение, щото аз имам... :smokin:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
За Рекидж
Ще чакам информация за монография, докторска дисертация, или каквото там за придобиване на нАучна степен да излезе от печат. :tongue_:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Кво ще кажете, а?
 :smokin:
 Особено ми е интересно мнението на получателя на палчето.
 :popcorn:

Аз пък имам предложение към получателя на палчето ярославово.

Но ще започна със следния въпрос:
 
Защо, НЕдраги ми Тройчо, след като настояваш да бъдат изтрити и двете теми – „Предлагат се, мамо, белите манастири” и „Гласове „ЗА” връщането на Госингер”, си проснал собствения си чаршаф и в двечките?!?   :lol:

Затуй аз лично ти предлагам да ти отворя трета темичка, в която да се вихриш необезпокояван от никого – и то не за друго, а защото досега само ф това не съм обвинявана … :giggie:

« Последна редакция: Януари 03, 2022, 13:02:12 от Джиджи »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
А, и едно любопитно сравнение. В битността си на модератор Сержантът е налагал банове на няколко форумци основно заради спор с модератор, и в един случай на бачо, обидил пияндето, дето пращаше сърчица на баце. Прави впечатление, кои точно форумци е санкционирал Трой  - Нор, Мики и Джиджи. Първите двама отдавна не пишат тук, но са редовно цитирани като норки от същия бивш модератор не тук, а в тема в друг форум
Толкова за безпристрастията и правото на различно мнение ...и принципните позиции, как можах да ги пропусна :nuts:


Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
... чакаме книгата The Lucifer Effect Reversed: Understanding How Evil People Turn Good ...
:m1273:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Като изцяло се съгласявам с тезата ти, че форум само от съмишленици не може да се нарече точно - форум, ще коментирам горното ти изявление.
Та! Ти си регистриран почти от самото начало на този форум и пишеше тук, когато те наказваха оттатък. Още тогава администратор на форума беше колегата паралелепипед. На теб тогава това не ти пречеше. Пречи ти от няколко месеца насам. Имаш ли някакво обяснение, щото аз имам... :smokin:
иам претположения. Тогава моите позиции беха по теми, незасягащи толкова дълбоко некои колеги, че да се стигне до сегашното положение и съответно не ми пречеше.
Както вероятно знаеш, контекстът е...почти фсичко.

Въпросът е, как на тебе лично не ти пречи и доден днешен, предвит прононсираното ти чуфство за справедливост и негативното ти одношение към злоупотребите звласт?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
 
Quote (selected)
Цитат на Здравка 
Не знам дали този форум е социален експеримент.

Фмомента, фкойто допусна таа възможност, форумът се превърна точно фсоциален експеримент...

И КОЙ точно е тоа момент ... :m1708:

« Последна редакция: Януари 03, 2022, 13:03:30 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил

Само на мен ли направи впечатление, че госинджър си изтри акаунтите тихомълком и без никво „благодаря на другия администратор за съвместната работа“, м?


Партакалец,
кАжи по добре за какво ти биха шута в качеството на модератор, те това ти е работа, а не интригите  :smokin:
 
ПС: Жалко, че няма как да се направи справка за наличие на "картонче" по ник.  Иначи си мисля че би светнал, редом до агент "николай" :popcorn:

Simplified Solutions

  • Гост
Като изцяло се съгласявам с тезата ти, че форум само от съмишленици не може да се нарече точно - форум, ще коментирам горното ти изявление.
Та! Ти си регистриран почти от самото начало на този форум и пишеше тук, когато те наказваха оттатък. Още тогава администратор на форума беше колегата паралелепипед. На теб тогава това не ти пречеше. Пречи ти от няколко месеца насам. Имаш ли някакво обяснение, щото аз имам... :smokin:
Понеже не ми е присъщо да следя кой къде пише и е писал през изминалите години, но пък имам впечатление от последните месеци, смея да твърдя, че не господин паралелепипед, он же секуко, пречи на господина wreckage, а тъкмо обратното - господин wreckage пречи за осъществяването на ограничената на господина паралелепипед представа за форум.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
иам претположения. Тогава моите позиции беха по теми, незасягащи толкова дълбоко некои колеги, че да се стигне до сегашното положение и съответно не ми пречеше.
Както вероятно знаеш, контекстът е...почти фсичко.

Въпросът е, как на тебе лично не ти пречи и доден днешен, предвит прононсираното ти чуфство за справедливост и негативното ти одношение към злоупотребите звласт?

Ще бъда пределно честна! Ще кажа, на мен какво ми е направило изключително лошо впечатление. Много добре знаеш, че аз редовно съм се дърпала с Кайли. Но вашето, на няколко човека поведение, надмина всякакво чувство за мярка. Непрекъснатото ходене по петите й и подигравки и ехидничене е нон стоп от няколко месеца насам. Айде ти се изявяваш основно там. Но няколко парчета от твоите партньори в конкретния случай не се задоволяват само с Кайли, а се врязват с подигравки и намеци в която и да било друга тема, спрямо когото им падне. Ти си достатъчно интелигентен и чувствителен човек и съм убедена, че можеш сам да си намериш репликите на борците за свобода

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
The Lucifer Effect: Understanding How Good People Turn Evil
  :lol:

и

чакаме книгата The Lucifer Effect Reversed: Understanding How Evil People Turn Good ...


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Quote (selected)
Въпросът е, как на тебе лично не ти пречи и доден днешен, предвит прононсираното ти чуфство за справедливост и негативното ти одношение към злоупотребите звласт?
Амиии, я се виж и ти!
"Злоупотребилите с власт!"
Започнаха да "злоупотребяват, след като те баннаха няколко пъти в последно време, но! и след предупреждения да се пише на БГ.
Споменах вече, че на мен не ми пречи, даже ми е интересно, но не само модерацията и други гласове се чуха тук /не ми се търси/, че им е терсене от това говорене.
След което, може би секуко - няа значение, някой от модераторите ти вдигна мерника и ти взе да нервничиш.
Ми като искат някои такива правила - да се пише на БГ, ОК - имаш ли нещо против?
На мен и на Джиджи емотиконите не ми пречат, но на други пък им пречели, проблем ли е тя като се съобразява и "горката" е санкционирана, та проблем ли е и за теб, че те санкционирали?
Така ти се пише - пиши си, така искат юзъри, модерацията ги подкрепя - санкционират те, плащаш си демек и продължаваш.
Пито платено, що се възпаляваш обаче?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Кайли пуска тонове фейк и манипулативни постове в ена ноо сериозна тема. Тва е факт.
Другият факт е, че ас не съм бил банван за одношението си към Кайла. Преди нова година бех баннат за ей тоа мой коментар:

айде не ми обяснявайте какво и как мисля, а после да опровергавате измишльотините си, уж опровергавайки ме.

аман-

👇
Междудругото, настоявам фсички веднага, потчертавам, ВЕДНАГА да спрат да обясняват на секуко какво и как да мисли, а после да опровергават измишльотините си, уш опровергавайки го. Пот "го" иам предвит не ацки тъпата китайска табла бес зарчета, а секуко.

Интересно защо по същество поткрепящият позицията секукова мой пост и до ден днешен не е изметкан фкофата или делитнат, а си седи където си беше. Некви идеи?

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Непрекъснатото ходене по петите й и подигравки и ехидничене е нон стоп от няколко месеца насам.
Чакай сега, ако някой внИса по десет откровени глупости на ден (от типа как в България умрели 300 хиляди души от рак за една година) и за всяка глупост се намират по двама-трима да покажат и обяснят, че това е глупост, това дали е "ходене по петите" и тролене? Според скромното ми мнение, напрежението тук се повиши, когато сертификатите за ваксинация срещу Ковид започнаха да имат реално значение и да дават някои предимства на ваксинираните (да идат на кръчма например) и тогава някои антиваксъри побесняха.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Кайли пуска тонове фейк и манипулативни постове в ена ноо сериозна тема. Тва е факт.
Другият факт е, че ас не съм бил банван за одношението си към Кайла. Преди нова година бех баннат за ей тоа мой коментар:
👇
Интересно защо по същество поткрепящият позицията секукова мой пост и до ден днешен не е изметкан фкофата или делитнат, а си седи където си беше. Некви идеи?

Наистина ли питаш? Или се опитваш под формата на изясняване на ситуацията, отново да метнеш камък по администратора. Толкова ли глупави ти изглеждаме някои тук!?  Щото т. нар. ти подкрепящ постинг аз го възприемам като дирекна подигравка с администратора. Което е било и намерението ти....витиевато поднесено

Добре де, Манрико, Кайли си пише и се вълнува, даже въобще не се опитва да влиза в страстни диалози. От какъв зор трябва да й скачат няколко човека и да й се подиграват нон стоп

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Чувството за справедливост е голяма нива. Има хора чувствителни на определени теми. В общи линии нарушаването на добрия тон е по-скоро рядкост. Не можем да мислим еднакво и не е нужно. Затова има разнообразие от теми. Но ние се въртим основно около политиката. Важно е точното изразяване. Трябва да можеш да се изразиш ясно и без емотикони. Чувството за хумор е дар и лекарсво в днешния не лек живот. По тая линия често се получават разминавания. Но ако хората са добронтамерени, проблеми няма. Тук всеки научава по нещо. Не ни достига търпимост. Изнервени сме. Но джафкането не помага.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Quote (selected)
и тогава някои антиваксъри побесняха.
Тук или в БГ?
Щото на Кайли и налетяха и "ваксъри".
Тук.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Quote (selected)
Интересно защо по същество поткрепящият позицията секукова мой пост и до ден днешен не е изметкан фкофата или делитнат, а си седи където си беше. Некви идеи?
Ми щот подкрепя позицията му.
А теб те е метнал в Оймякон, щот се гъбаркаш с него.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Концепцията, че форумът е збирка од съмишленици, е изцяло погрешна.
с това съм съгласен. не съм съгласен обаче да го плесваш непосредствено след цитат на мое мнение, щото така излиза, че ме опровергаваш, а такова нещо няма. или иначе казано ползваш известния похват да громиш теза, която опонентът не е изричал.

Quote (selected)
Идеята, че противоречащите на твоята позиции са вонящи, а излагащите ги са некви гадове, които съсипват форума сприсъствието си, е абсурдна.
и с това съм съгласен, и отново виж по-горе - аз такава идея не съм споделял. пак громиш теза, неизречена от опонента ти.

Quote (selected)
Лоялността ти към администрацията е похвална...
пак не си рзбрал. иде реч не толко за лоялност, колкото за спазване на правилата. по-конкретно на правилото да не се отнасяш към другите така, както не би искаш да се отнасят към теб. вие тримцата прекалихте жестоко /с негласната подкрепа на ной, за която кайли трябва само да се троли, сиреч всяко тролене на кайли е оправдано и едва ли не похвално/ и трябваше да бъдете пернати през пръстите.

а ти адвокат на сержант трол ли се явяваш, м? щото аз него питах каква му е мотивацията да се завръща на място, което нееднократно е оприличавал на вомиториум, а обитателите му - на норки. да не би да можеш да отговориш вместо него?

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
. иде реч не толко за лоялност, колкото за спазване на правилата.
Последният ми бан е заради този пост:

Режим, при който хора като Абрамович са на свобода и милиардери, а хора като Магнитски, Политковска и Навални са убити или в затвора, има много повече общо с фашизма, отколкото с демокрацията.

Пък ти обяснявай, че Абрамович е честен бизнесмен ама баш като западните, пък Навални-най-големият крадец. Блажени са вярващите 

Кое точно правило съм нарушил, че ми е много интересно. Съобщението за бана беше само "казах да се спреш малко, стига с тия малоумия", без дори намек за нарушено правило. Това е модерацията, дето здравите форумни сили подкрепят. Няма нужда да мислиш аргументи, просто пишеш донос и опонентът изчезва-колко яко  :nuts: Вместо да се противопоставиш, че така не е редно, бързаш да се омилкваш около новия бащица  :m1273:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Quote (selected)
След което, може би секуко - няа значение, някой от модераторите ти вдигна мерника и ти взе да нервничиш.
"Вдигна мерника" не е извинение за упражняване на произвол, а само евфемизъм за такъф. Ако бъркаш теа две неща, треа да се провриш за наличие на склонност към конформизъм и потчинение на неизбрани од тебе псевдо-началници.
 
Както и да е, поради склонността на т.нар. "админ" паралелепипед да трие нарет, историята на заболяването ще остане завинаги непълна и съответно подлежаща на интерпретации като твоята, но вероятно не и на лечение.

Най-простото и 100% ефективно лечение би било отнемането на админския му статус. Щото не става за админ, хеле пък за модератор и нема нужда да се мъчи, мъчейки и нас( фключително и тебе, щото опитът ти да го защитиш ти товари моралния компас до положение на  спраскване).

Наистина ли питаш? Или се опитваш под формата на изясняване на ситуацията, отново да метнеш камък по администратора. Толкова ли глупави ти изглеждаме някои тук!? Щото т. нар. ти подкрепящ постинг аз го възприемам като дирекна подигравка с администратора. 

Не се опитвам да изяснявам ена ултрапроста ситуация, понеже вече няколко пъти  сколегите сме я изяснявали и изяснили. Но ако още не си я схванала, ще я резюмирам:

1. секуко не е админ. Факт. Одкоето е видно, че дирекна подигравка с администратора нема.
2. паралелепипед е админ. Факт.
3. Одношението към секуко не може да активира паралелепипеда, без да од това да не произтече злоупотреба звласт. Факт.

« Последна редакция: Януари 03, 2022, 14:15:30 от wreckage »

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
чинно всеки благодари на новия бащица и засвиделства безрезервна подкрепа към него

Кой е този "нов бащица" нямам понятие - и не ме интересува. Знам кои двама + HW-Благодетелят са създали, държали и държат целият форум върху плещите си. Хвърляне на нечистотии върху тях, менторствуване, даване на силно подозрителен "акъл" от очевадно празни кофи  - са все основание за пълна и окончателна раздяла! Въпросът е кои да са първи.

Истерията ги обхвана, въпросните, с развитието на Пландемията. Която не е основното меню за целокупният плебс, а е само инструмент за едно друго, много повече от основното. Тук се пресякоха мненията, пристрастията и идеологическите бози в отделните кратуни.

Отделно бяха контроверсните пред-, за и после-изборни страсти. Но там аз не играех - предизвестени "решения" и "избори" не ме вълнуват.

На кратко: - Гигантският сблъсък в света, завоалирано представян като "епидемия" - а в същност просто Спусък - целящ определени неща, обхвана и тук това малко уютно кътче и разголи същността на мнозинството от публиката. Като "тук" противопоставянето по същността и процентуално взето, по всякакви характеристики, бе и остава като огледало на силите в глобалният Сблъсък!

Така, че освен едно огромно БЛАГОДАРЯ на споменатите по-горе лица изнесли този отличен като конструкция, замисъл и софтуерно изпълнение, форум на гърба си, друго не мога да кажа. На участниците тук - също. Голямата част са от сродна кръвна група - другият остатък - не е.

Времето в следващите месеци и може би година, две, три - ще покажат кои са били прави за Света. При положение, че ще има кои да го осъзнаят или дори, регистрират.

Дали в тази обстановка и посока Форума би оцелял - не знам. Бих се радвал много ако бъде почистен, саниран и остане като събор на приятни и умни хора. Умни да - защото дори джобните злодей тъдява са по своему умни.

Бъдете здрави.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
нда, намери се вълшебният претекс „тролене“.
въпреки, че цели теми са вече в графата „тролене“.
лошото е, че се усеща някаква причастност на модерирането към идеи
и нетърпимост към други, а това най-малкото дразни!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Кое точно правило съм нарушил, че ми е много интересно.
първо, не съм аз човекът, който да ти отговаря. второ, за това подчертаното, ако аз бях мод/админ и ме хванеш в по-неподходящо настроение - изхвърчаш на хладно за наглост.

и трето: кой те държи насила на място, което не ти харесва? и ти като сержанта и рекиджа.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
с това съм съгласен. не съм съгласен обаче да го плесваш непосредствено след цитат на мое мнение, щото така излиза, че ме опровергаваш, а такова нещо няма. или иначе казано ползваш известния похват да громиш теза, която опонентът не е изричал.
и с това съм съгласен, и отново виж по-горе - аз такава идея не съм споделял. пак громиш теза, неизречена от опонента ти.
пак не си рзбрал. иде реч не толко за лоялност, колкото за спазване на правилата. по-конкретно на правилото да не се отнасяш към другите така, както не би искаш да се отнасят към теб. вие тримцата прекалихте жестоко /с негласната подкрепа на ной, за която кайли трябва само да се троли, сиреч всяко тролене на кайли е оправдано и едва ли не похвално/ и трябваше да бъдете пернати през пръстите.

а ти адвокат на сержант трол ли се явяваш, м? щото аз него питах каква му е мотивацията да се завръща на място, което нееднократно е оприличавал на вомиториум, а обитателите му - на норки. да не би да можеш да отговориш вместо него?

тва Пушкин ли го е писал?

👇
Quote (selected)
Цитат на: onzi в Днес в 11:46:54
добре си обяснил провала си като модератор, мдам.

а мен си ме отчел неправилно - аз не само категорично подкрепям мерките на администрацията да поизчисти вонята - твоята и на другите двама, но съм на мнение, че е прекалено мек и обяснителен, вместо да размаха необходимото за целта сечиво.

що се върна във вомиториума, м? кой те държи насила на място, където не ти харесва, м?

иначе да, със сержанта сме приятели и е напълно естествено да го поткрепя, особено пък когато е праф.
Какъфто е конкретният случай.