Преглед на печата … > Култура …

Чия е колекцията на Светлин Русев – наша или на наследниците му?

(1/4) > >>

фелдкурат Ото Катц:
Чия е колекцията на Светлин Русев – наша или на наследниците му?
Група интелектуалци апелират личната му сбирка с произведения на изкуството да стане обществена. Дъщерите му: Това е частна собственост
http://www.ploshtadslaveikov.com/chie-e-nasledstvoto-na-svetlin-rusev-nashe-ili-na-detsata-mu/?fbclid=IwAR2teyRD0c2n5Xzua-ncPviJ1UXP-Dr__tqgrn3RS4weQr4lyjvFsNm8CcM

За мен тази колекция принадлежи на наследниците му - двете му дъщери. Бих се радвал, ако те решан да направят експозиция на картините - не съм оптимист, познавам Боян Радев и неговата борба да може някъде да дари и експонира част или цялата си колекция...

Сещам се за пренията във форума-майка и не само там, когато почина Богомил Райнов и въпроса за неговата колекция.
(продължение следва, евентуално)

buratinob:
Принадлежи на дъщерите.
Тя и оная дупка във Варна беше на Гергов, но се намериха пари.

фелдкурат Ото Катц:
... преди това беше на Петя Славова, а преди това...питай Ванката Портных

buratinob:
Дъщерите искат пари.
Колекцията без да съм специалист ( даже любител ) вероятно  си заслужава да се изкупи от държавата.

67:
"Чия е колекцията на Светлин Русев – наша или на наследниците му?
Група интелектуалци апелират личната му сбирка с произведения на изкуството да стане обществена. Дъщерите му: Това е частна собственост"

Любопитно ми е групата интелектуалци апелират ли за ОТКУПВАНЕТО на личната сбирка и то при изричното условие, че двете девойчета са съгласни да продават.
Щото принц Чарлз, че е син на майка си, като искаше една частна собственост да стане общодостъпна, си бръкна в собствения портфейл, заложи си колибата, взе заем, изгърби се от ходене по приеми (легален начин на просия в кралството) и купи онази частна собственост, па я ремонтира, пък я пусна в оборот.  А не рече, абе много ми харесва, дайте ми я за обществена употреба.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия