Преглед на печата … > Култура …

Чия е колекцията на Светлин Русев – наша или на наследниците му?

<< < (2/4) > >>

SgtTroy:

--- Цитат на: 67 в Ноември 06, 2018, 21:37:16 ---"Чия е колекцията на Светлин Русев – наша или на наследниците му?
Група интелектуалци апелират личната му сбирка с произведения на изкуството да стане обществена. Дъщерите му: Това е частна собственост"

Любопитно ми е групата интелектуалци апелират ли за ОТКУПВАНЕТО на личната сбирка и то при изричното условие, че двете девойчета са съгласни да продават.
Щото принц Чарлз, че е син на майка си, като искаше една частна собственост да стане общодостъпна, си бръкна в собствения портфейл, заложи си колибата, взе заем, изгърби се от ходене по приеми (легален начин на просия в кралството) и купи онази частна собственост, па я ремонтира, пък я пусна в оборот.  А не рече, абе много ми харесва, дайте ми я за обществена употреба.

--- Край на цитат ---

Спри да четеш Дейли Мейл и да линк за Чарлз и какво как си е купил

67:

--- Цитат на: SgtTroy в Ноември 06, 2018, 21:53:00 ---Спри да четеш Дейли Мейл и да линк за Чарлз и какво как си е купил

--- Край на цитат ---
Цъкни тук!
Има някъде из ютюбата и филм, в типично английски стил с леко мразовито чувство за хумор, много в стил "Принц Чарлз".

SgtTroy:

--- Цитат на: 67 в Ноември 06, 2018, 22:00:57 ---
--- Цитат на: SgtTroy в Ноември 06, 2018, 21:53:00 ---Спри да четеш Дейли Мейл и да линк за Чарлз и какво как си е купил

--- Край на цитат ---
Цъкни тук!
Има някъде из ютюбата и филм, в типично английски стил с леко мразовито чувство за хумор, много в стил "Принц Чарлз".

--- Край на цитат ---

https://en.wikipedia.org/wiki/Duchy_of_Cornwall

Bacho Кольо:
А може ли колекцията на Св. Русев*, която, извън всяко съмнение, е собственост на наследниците му, да стане и наша, обща?
Много просто - ние, българите предоставяме една подходяща за целта сграда, щерките излагат там богатството, събирано от покойният им баща.

*И не само неговата- и тези на Б. Радев, на Б. Райнов и на още десетки други...

фелдкурат Ото Катц:

--- Цитат на: Bacho Кольо в Ноември 06, 2018, 22:16:20 ---А може ли колекцията на Св. Русев*, която, извън всяко съмнение, е собственост на наследниците му, да стане и наша, обща?
Много просто - ние, българите предоставяме една подходяща за целта сграда, щерките излагат там богатството, събирано от покойният им баща.

*И не само неговата- и тези на Б. Радев, на Б. Райнов и на още десетки други...

--- Край на цитат ---
Кольо, това мяза на пожелателно мислене, за съжаление.
Повече от две десетилетия работя за Радев, зря, няма начин освен някои меценат да построи галерия.
Вервай ми, за съжаление няма начин (по-скоро желание и нагласа за това).

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия