За живота, вселената и всичко останало … > Наука и технологии, магия и чародейство …

Проблеми с мобилните телефони

<< < (6/6)

Banana Joe Maldonado:
Алгоритъмът, обаче, лесно се обърква.
На споменатия таблет, акаунта за тубата е на жена (реална) и вече месеци наред си ме спами чинно с мазила, очни линии от мейбълин, обувки и прочие.
Откъдето пиша в момента пък, шаря без акаунт (иначе пак съм с чужд) и бях изключил таргетирането. Преди седмица-две ми излиза някакъв банер, че тубата подозирала че съм бил под 18 и не можело, видиш ли, да я ползвам с изключено таргетиране повече. Голем праз, аз рекламите така и така не ги виждам.

Геолокацията си стои винаги - и за нокиата с фенерче, по триангулация.
Но за сметка на това батерията се сваля лесно.

lucho:
Купих си нова предплатена карта, чийто телефонен номер споделих само с двама души, които с абсолютна сигурност няма да го дадат на никого, и с никого другиго! Но се оказа, че този телефонен номер е бил ползван преди това най-малко от трима души, защото на три пъти ми идваха съобщения за постъпили средства по чужди (и всеки път различни) банкови сметки. След като на съответните предишни собственици им беше изтрит невалидният вече (за тях) телефонен номер, това престана. Но отвреме-навреме получавам рекламни съобщения и дори телефонни обаждания, които блокирам.

Та мисълта ми беше, че БТК ("Виваком") продават нови предплатени карти с телефонни номера не само втора, но и трета употреба, а може би и четвърта, пета, шеста, седма, осма, девета, десета и т.н....


Прогимназистите от у-ще "Хр. Ботев" във Враца си оставят телефоните в шкафове при влизане в училище и си ги вземат обратно чак в края на учебния ден

Очаквано, мярката дава блестящи резултати!!! :)))

buratinob:

--- Quote (selected) ---Та мисълта ми беше, че БТК ("Виваком") продават нови предплатени карти с телефонни номера не само втора, но и трета употреба, а може би и четвърта, пета, шеста, седма, осма, девета, десета и т.н..
--- Край на цитат ---
Не само Виваком.
Когато номерът стане ничий - не знам след колко време половин или година може да бъде даден на нов абонат. Много от тези ничии номера са били на хора изпаднали във финансови затруднения, починали или откровенни измамници.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия