Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 08, 2024, 16:29:03

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 579088 пъти)

Giuseppe и 52 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2170
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3300 -: Февруари 19, 2023, 06:49:37 »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2288
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3301 -: Февруари 19, 2023, 08:25:00 »
Поклон пред паметта на Апостола!
(П.П. И аз, и всички преди мен, а и доста след мен знаем 19 февруари. Оказа се 18. Затова вчера се отбеляза. И аз се изненадах, направих справка, където е сигурно.)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23852
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3302 -: Февруари 19, 2023, 08:50:59 »
Сега по БТВ върви представяне на "домашни бонбони" с брашно от щурци.
Домашно, здравословно...
П.П. Специално за предаването, френския кореспондент е изпратил "специалитет от Прованс" хрупкави ларвички овкусени с чесън и билки. :smokin:
« Последна редакция: Февруари 19, 2023, 08:58:25 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2170
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3303 -: Февруари 19, 2023, 09:19:39 »
И аз, и всички преди мен, а и доста след мен знаем 19 февруари. Оказа се 18. Затова вчера се отбеляза. И аз се изненадах, направих справка, където е сигурно.
Преди доста години в "онзи" форум пуснах един спомен от моята прабаба. Навремето селяните от близките до София села са тръгвали с волските коли за петъчния пазар в четвъртък след обяд, преспивали са в Орханийските ханове (началото на Ботевградското шосе) и рано сутринта са тръгвали за пазаря, който е бил горе-долу там където сега е Централната баня. В един петъчен ден сутринта турски заптиета са откланяли колите от обичайният им маршрут по път на 200-300 метра встрани, за да не минават съвсем близо до издигнатата бесилка. Прабаба ми, с още деца, които играели на близо, от любопитство се приближили към бесилката и видели как от нея свалят човек обут само с бели вълнени чорапи. По късно сред хората се разчуло, че обесеният е бил Васил Левски.
От това може да се направи извода, че най-вероятно обесването е станало предния ден (четвъртък). Дали 18-и или 19-и февруари през тази година е бил четвъртък е лесно да се провери.
« Последна редакция: Февруари 19, 2023, 09:29:59 от Zmeja »

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3304 -: Февруари 19, 2023, 09:29:17 »
Карбовски е направил интервю със Скот Ритър. Заглавието е убийствено "България е КОЛОНИЯ на САЩ". https://www.youtube.com/watch?v=6ytTy4bXjZM&t=9s&ab_channel=%D0%9C%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%B1%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8
Цялото интервю го има в платената версия на канала му.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3305 -: Февруари 19, 2023, 10:39:34 »
Quote (selected)
В българската история има едно бесило и един гарван, стъпил върху бесилото.
Всяка година отивате там, където е било бесилото, носите кокичета, кръстите се и плачете, молейки опрощение. Това са единствените пет минути, в които искате да чуете гласа на обесения. Единствените пет минути, в които не чувате моя глас.
Защото аз съм Гарванът.
Оня. Дето грачи грозно, зловещо. Преди и след Бесилото, преди и след Освобождението, преди и след…
Аз съм Покровителят на всички, които презирате и на които се подчинявате. Които мразите и пред които пълзите. От които се гнусите и подир които се влачите. Които ненавиждате и под които се гърчите като червеи. От които се отвращавате и които възхвалявате сладострастно.
Аз определям времето. Защото аз съм Времето. Не Левски.
Аз пиша законите. Защото аз съм Законът. Не Левски.
Вие живеете в моето време и умирате по моите закони. Аз решавам. Аз заповядвам. Аз се разпореждам с вашия жалък, нищожен живот. И всичко, което правите е пълно отрицание на този, пред когото се кръстите, стиснали кокичета в премръзнали пръсти.
Вие сте мои заложници, мои пленници, мои жертви, мои поданици, мои крепостни, мои роби, мои играчки, моя плячка, моя собственост. Без особена стойност, но все пак – собственост.
Аз съм силата и славата, властта и богатството. Аз имам власт да въздигна и възвелича всяко нищожество и власт да опозоря всеки достоен човек. Нищожеството е безопасно, а достойният ражда опасности всеки миг.
Аз не искам да умирате заради някаква химера, наречена свобода. Нито заради някаква илюзия, наречена България. Аз искам да живеете и да умирате заради мен, заради моя интерес, заради моя морален разкош. Защото аз съм вашият нравствен императив.
Аз благослових въжето, на което увисна вашият Апостол и Дякон, вашият Иисус Христос. Аз убих свободата във вас, за да не тичате подир химери. Аз погубих държавата България, за да нямате илюзии.
А вие изпълнявате безпрекословно всичко, което съм разпоредил и заповядал.
Не вярвате?
Възмущавате се?
Ами я се огледайте наоколо!
Левски отреди смърт за всеки предател. Вие величаете всеки предател. И най-първом – неговия, на Левски.
Левски отреди смърт за всеки, който посегне на народното богатство. Вие тачите всеки грабител народен като най-пръв благодетел.
Левски отреди смърт за всеки, който дръзне да продаде България на чужда държава, на чуждо правителство и на чужд интерес заради своя интерес. Вие овластявате всеки продажник и го туряте на висок пост.
Левски отреди смърт за всеки, който иска да презре, отхвърли и подмени демократската република с деспотско-тиранска система. Вие вопиете за деспоти, целувате ръка на всеки тиранин и жадувате тази ръка да е най-тежката и най-желязната.
Левски и не помисли да пуща хора да лъжат народа. Вие вярвате на тези, които пращат хора да лъжат народа. И не само ги пращат, ами им плащат пребогато. Вярвате само на ония, дето ви лъжат и никога на другите, които ви казват истината. И колкото лъжата е по-мерзка, толкова повече й се възхищавате. И колкото истината е по-свята, толкова по-лековерно я поругавате.
Левски поиска от народните водачи само десет неща (измежду вас все още има хора, които ще ги нарекат „Десетте заповеди на Апостола”):

Да бъдат „разсъдителни, постоянни, безстрашливи и великодушни”;
Да „уважават народната работа повече от себе си”;
Да не присвояват нищо за себе си и да не мислят за своя висок чин, нито за златните си ордени;
Да не вдигат „глас за себе си, което е презряно от човещината за глупаво и най-просто нещо”;
Да се пазят и от най-малката гордост;
Да не дават подпора на глупци;
Да не вършат днес обратното на това, което са говорили вчера, пък утре да говорят обратното на това, което вършат днес;
Да не разделят един народ на части, подир което не остава нищо;
Като видят злото народно, да не мълчат и да не го чакат да порасне, та да убие народа;
Да работят чисто български и да не се водят по никого извън българско.
И „едно от тия качества да липсва на водача на тая свята работа, то той ще я улайневи както и да е”, казва Левски. А ни един от вашите водачи не притежава ни едно от тези качества. Защото вие избирате тези водачи и вие наричате разсъдителните глупци, постоянните – наивни,
безстрашливите – луди, великодушните – идиоти. И замеряте с присмех всеки, който не е присвоил нищо за себе си, който не мисли за себе си, нито за своя висок чин. А после се чудите кой и защо е улайневил святата народна работа. И защо Българско не „гърми най-бляскаво като едничка държава в цяла Европа”.
Левски отреди една и съща присъда и за поробителя, и за „изродиците български” – „те ще да висят на едно дърво”. А вие слугувате на тези „хладнокръвни и мними родолюбци”, „които спират животът на всичкия народ”. Слугувате с такова усърдие, че даже аз не вярвам на очите си.
Левски обикаляше, за да дава упование на българите и да обнадеждава цяла България. Вие се уповавате на тези, които оставиха българите без упование и се надявате на тези, които оставиха България без всякаква надежда.
Левски съгради храм на истинната и правата свобода. Вие гледате безропотно как оскверняват храма и го превръщат в бордей. И даже участвате в оскверняването. Вие не я искате свободата. Защото ви е страх да бъдете свободни. Защото изпитвате ужас от всеки свободен човек. Защото е по-лесно да бъдеш роб, отколкото свободен.
Вие предавате вашия Апостол и Спасител всеки ден.
Вие извършихте всичко, каквото ви заповядах. И даже това, което не съм заповядал. И аз не знам дали да се гордея със себе си или да се срамувам заради вас. Защото съм виждал мнозина под бесилото, но ни един като Левски не видях.
Утре вие отново ще носите кокичета и ще се кръстите, молейки опрощение. И цели пет минути няма да чувате моя глас. Ще го преживея. Не знам как вие ще продължите да живеете. Защото Бесилото е безсмъртно. Но аз, Гарванът, съм жив. И вечен.

***

Послепис. Някои ще кажат, че не е подходящо с този монолог на гарвана да отбележим 150-та годишнина от гибелта на Апостола. Напротив.

Ново време

Смятам, че горният текст е абсолютно подходящ за днешния ден. Дърева има много трески за дялане, но е брилянтно перо...

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3306 -: Февруари 19, 2023, 11:22:56 »
Асол, не виждам Дърева да е написала нещо особено. Поредният банален текст. Лично аз, нямам добро мнение за Дърева, като журналист. Дърдори очевидни неща, като в 90% задължително се появява Иисус Христос. За мен тя е твърде посредствен журналист.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3307 -: Февруари 19, 2023, 11:24:15 »
Ще излезем ли някога от заблудите на изкуствено създадените ни чужди герои?
И докато сляпо ги славим, никога не ще излезем от мрежата на тези, които са ги създали.
Защото който ти е писал историята, той ти определя и настоящето, и бъдещето.
Затова не се чудете защо гласуваме мерки срещу Русия.
« Последна редакция: Февруари 19, 2023, 12:52:32 от Алиса »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8959
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3308 -: Февруари 19, 2023, 12:31:52 »
И аз, и всички преди мен, а и доста след мен знаем 19 февруари. Оказа се 18. Затова вчера се отбеляза. И аз се изненадах, направих справка, където е сигурно.
Преди доста години в "онзи" форум пуснах един спомен от моята прабаба. Навремето селяните от близките до София села са тръгвали с волските коли за петъчния пазар в четвъртък след обяд, преспивали са в Орханийските ханове (началото на Ботевградското шосе) и рано сутринта са тръгвали за пазаря, който е бил горе-долу там където сега е Централната баня. В един петъчен ден сутринта турски заптиета са откланяли колите от обичайният им маршрут по път на 200-300 метра встрани, за да не минават съвсем близо до издигнатата бесилка. Прабаба ми, с още деца, които играели на близо, от любопитство се приближили към бесилката и видели как от нея свалят човек обут само с бели вълнени чорапи. По късно сред хората се разчуло, че обесеният е бил Васил Левски.
От това може да се направи извода, че най-вероятно обесването е станало предния ден (четвъртък). Дали 18-и или 19-и февруари през тази година е бил четвъртък е лесно да се провери.
Командата "ncal -J 1873" (т.е. по стария календар) ми дава понеделник за 19.II. и неделя за 18.II. Много са далеч от четвъртък. Но мисля, че това няма голямо значение. Тук става дума за символ. Да не говорим, че времеинтервалът между 2 последователни фази на месечината не е 7 дни, а по-малко от 7 за сидеричния месец и повече от 7 за по-важния синодичен.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8959
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3309 -: Февруари 19, 2023, 13:01:16 »
Карбовски е направил интервю със Скот Ритър. Заглавието е убийствено "България е КОЛОНИЯ на САЩ". https://www.youtube.com/watch?v=6ytTy4bXjZM
Цялото интервю го има в платената версия на канала му.
Благодаря, с голямо удоволствие го изгледах и изслушах. Ритър казва истината, но в едно нещо не е прав. Ядреното разоръжаване би било фатално за Русия. Именно благодарение на мощния си ядрен адсенал (вкл. средствата за доставка) тя още съществува на картата. Иначе ще я последва съдбата не дори на Ирак и Сирия, а на Либия, където след зверското убийство на Кадафи изобщо няма държава.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3310 -: Февруари 19, 2023, 13:04:50 »
Не било 19, а 18 февруари...
1 + 8 = 9
9 II

Вай, вай.. ама това си е 9/11
Масонерията винаги си показва делата.
Разбрахте ли защо са сменили датата. И сигурно е станало тази година, когато английският парламент гласува Левски да бъде обявен за национален герой на Англия

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23852
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3311 -: Февруари 19, 2023, 15:56:30 »
Quote (selected)
Изненада от МФ: Още има шанс да приемем еврото догодина
Има вероятност през лятото да свалим инфлацията до приемливи стойности, обяви министър Велкова
https://www.segabg.com/hot/category-economy/iznenada-mf-oshte-ima-shans-da-priemem-evroto-dogodina
Малко вероятное следващото НС да излъчи редовен кабинет, за сметка на това вече видяхме че що се отнася до евроаттлантичесвки ценности гласува бързо без да мисли.
Служебното на тримореца като нищо ще закачи още един скалп на колана си - нашия.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8959
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3312 -: Февруари 19, 2023, 16:30:21 »
Паси казал, че NATO трябва да изгради ядрени военни инсталации по черноморското крайбрежие

Карбовски в интервюто с Ритър спомена за предложение във Варна да се разположи ядрено оръжие. Помислих си: Кой ли ще е тоя, дето го е предложил това? И си отговорих: Най-вероятно е Паси. И така се и оказа! Това било станало преди почти година. И аз съм съгласен, но само при условие него самия да го завържат към тая ядрена инсталация, и то така, че да няма отвързване.

Прав беше Боян Чуков, когато каза: "Най-голямата заплаха за българската национална сигурност е членството ни в NATO".


AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #3314 -: Февруари 19, 2023, 17:02:23 »
И още веднъж за Апостола.

Проф. Ивайло Христов: Гибелта на Левски. По следите на версиите
https://epicenter.bg/article/Prof--Ivaylo-Hristov--Gibelta-na-Levski--Po-sledite-na-versiite/308823/11/0

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8841
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3315 -: Февруари 19, 2023, 17:09:17 »
И днес: 43 нелегални мигранти от Афганистан са били задържани в микробус на АМ "Тракия'".

Всеки ден, трафикантският бизнес не спира, очевидно, че са змесени власти по върховете!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23852
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3316 -: Февруари 19, 2023, 17:16:23 »
Quote (selected)
Александър Дунчев: Губя доверие в Кирил Петков. Ще съсипем изборите, ако разкажа всичко
https://glasove.com/novini/aleksandar-dunchev-gubya-doverie-v-kiril-petkov-shte-sasipem-izborite-ako-razkazha-vsichko
Приятелски огън, в добрите стари жълтопаветни традици.
Моят компромат цака твоя...
Борци със задкулисието :lol:
П.П. Доброто задкулисие ще победи лошото.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8959
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3317 -: Февруари 19, 2023, 17:29:14 »
Пример за това, как работата по събирането на подписи за референдума в защита на българския лев е поставена на системни начала:



Имам само 1 забележка, че имената на областите трябва да бъдат прилагателни, а не както сега ги пишат съществителни, т.е. правилно е Пловдивска област, а не "Област Пловдив", защото Пловдив е град, не е област; същото важи и за имената на за общините, както едно време беше и е било и за окръзите и околиите, т.е. Пловдивски окръг, Пловдивска околия и т.н.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8959
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3318 -: Февруари 19, 2023, 17:43:10 »
Ако американските партии направят следизборна коалиция, те ще имат мнозинство, за да свикат ВНС, в което също ще имат мнозинство. Това ВНС може да реши, че:

1. Тъй като мнозинството българи нехаят кой ще ги управлява или искат да ги управляват отвън, държавата се закрива и България става подмандатна територия на САЩ.
2. Опразват се всички централни учреждения (президентство, правителство, народно събрание, прокуратура и т.н.). Всичко в подмандатната територия се решава в САЩ.
3. Отменя се българският език. Забранява се изучаването му. Българската литература се изгаря. Бившите българи стават американци. Английският става задължителен.
4. Забраняват се двуполовите бракове. Задължава се всеки поданик да си смени пола нечетен брой пъти.
5. Всички поданици се задължават да изпълнят воинския си дълг към САЩ и да умрат на бойното поле.
6. Въвежда се следният върховен закон от три члена:
  • War Is Peace.
  • Freedom Is Slavery.
  • Ignorance Is Strength.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #3319 -: Февруари 19, 2023, 17:45:56 »
Според мен Баце вече е клекнал.
Единствената надежда е Ахмед Доган.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23852
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3320 -: Февруари 19, 2023, 18:12:57 »
Не виждам нещо което ДПС да могат да направят.
Няма да има правителство, но атлантическото мнозинство ( включвам и ДПС ) ще има 2/3 от депутатите.
Няма да има защото колкото и да са ги стиснали за топките никой не иска да е лошия.
Ще ни разиграят същата схема, 3 месеца разнасяне на мандати през това време НС гласува всичко което е наредено.
Есента избори заедно с местните.
На американците не им трябва редовен кабинет, твърде много ще се вглеждат в действията му.
Така е по-чисто  безвремие, безвластие а тяхното си върви.
Триморското служебно е идеална маша за вадене на горещи кестени.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #3321 -: Февруари 19, 2023, 18:23:04 »
Аз имах предвид правителство.
Но твоят вариант е логичен.
Тогава се готвят за война.
60-те обучители са първата лястовица.
Нямам какво да кажа.
Гледайте и четете Орбан в Мюнхен.
Маджарите пак случиха на лидер, а ние както обикновено.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8841
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3322 -: Февруари 19, 2023, 19:27:27 »
Маджарите пак случиха на лидер, а ние както обикновено.
Нали знаеш будистката мисъл, учителят идва, когато ученикът е готов? Ние не сме готови, лоши деца сме, и да дойде, а сигурно е идвал нашият лидер, не сме го разпознали!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23852
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3323 -: Февруари 19, 2023, 19:47:23 »
Разправят че сме били вторите след еврейте по нещо си..
Та разпнаха своя Исус, ние нашия вече 150 години го разпъваме.
Народа се разпиля по света.
Сега само да възкръсне и после след 2000 години пак ще има България.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8841
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3324 -: Февруари 19, 2023, 20:00:09 »
Народа се разпиля по света.

Много познати имам по света, всички съжаляват, не всички си го признават, но се "чете между редовете",  по очите, по невротизма и даже налудността.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23852
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3325 -: Февруари 19, 2023, 20:03:53 »
Забравих
И тук като там тогава протекторат, само сайбията не е мъж ами е жена и не е Пилат, ами Херо.
Представител на прецъфтяла империя тръгнала към залеза си.
Повтаря се, ах как се повтаря.....
ЕС е вреден за вашето здраве!


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23852
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3327 -: Февруари 19, 2023, 20:27:01 »
Не забранява розовото масло, иска да го "регламенртира", като кривите краставици.
В случая ще го убие, неумишлено.
ЕС е вреден за вашето здраве!


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8959
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3329 -: Февруари 19, 2023, 22:14:46 »
Всеки от двата тайника в камиона-ковчег бил с размери 2,5 на 1,5 на 0,8 м

Това прави обем 3 куб.м на тайник. Във всеки тайник са били напъхани по 26 човека. Значи на човек са се падали средно по 0,115 куб.м обем!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7480
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3330 -: Февруари 19, 2023, 23:49:32 »
Цитат на: buratinob
еврейте разпнаха своя Исус, ние нашия вече 150 г. го разпъваме.

При нас всяка година да идва Месия, всеки път ще му разказваме играта.
И междувременно ще си издигаме все боклуци на върха.
Народопсихология - мразим свестните, кефим се на боклуците.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3331 -: Февруари 20, 2023, 09:07:55 »
Цитат на: buratinob
еврейте разпнаха своя Исус, ние нашия вече 150 г. го разпъваме.

При нас всяка година да идва Месия, всеки път ще му разказваме играта.
И междувременно ще си издигаме все боклуци на върха.
Народопсихология - мразим свестните, кефим се на боклуците.



Един народ е такъв, какъвто го създадат в зависимост от целите, които преследва идеологическият център който работи на дадена територия. Това са технологии, отработени от столетия. Това мисля, че няма нужда от обяснения, защото пред очите ни се извърши тази трансформация. И да се обвинява народа за нещо, е все едно да удряш по продукт който не е качествен, вместо по производителят, който я е произвел.
Колкото до издигането...
Ние и вие нищо не издигаме
Издигат се хора, предварително избрани от дин или друг политически кръг.
Гласува се за тези, които са предложени от тези кръгове.
Гласуваш за това, което ти се предлага. Ти сам не предлагаш, не издигаш.
И назначенията в държавният и общински апарат се извършват на същият принцип.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2170
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3332 -: Февруари 20, 2023, 10:38:13 »
Когато говориме за Левски трябва да го разглеждаме като завършен революционер – с идеология, стратегия и крайна цел. Преди време някои искаха да го канонизират. Не не става! Той не е светец и не може да бъде! Къде сте видели икона на светец със затъкнати два пищова в пояса!
В своята книга „Миналото” Стоян Заимов, сподвижник на Левски, пише:*
„Града Търново, по комитетската администрация, е също център, към когото са присъединени градищата и селата, които съставляваха неговото окръжие: Габрово, Трявна, Лясковец, Дряново, горна и долна Ряховица плюс Свищов и Русе; само Елена не беше в числото на участвующите градове, защото когато Левски и Ангел Кънчев се явили в това чорбаджийско градче, не само че им отказали в участие за установяване на местен Р.Комитет, но и предали на правителството, за което без малко Левски и Кънчев щели да паднат в ръцете на турската полиция. За тази постъпка на Еленчане Левски предложил в едно от заседанията на Търновский Комитет, да се изгори Елена с нейните нерязани турци, но решението на Търновския Комитет си остана само гола дума, защото обстоятелствата се сложиха доволно неприятно, въобще, за тайното политическо дело, понеже Ангел Кънчев се самоуби в Русе 1872 год. 5 Марта. Смъртта на Кънчева побърка и „затърмози” много от решенията  и намеренията на тайното Българско правителство; може да се каже че ненадейното самоубийство на Кънчева много от решенията на комитета, ненадеянно се самоубиха, т.е. останаха си голи думи, пусти и праздни илюзии.”
--------------------------------------
*Правописът е запазен максимално близко до оригинала.
--------------------------------------
След Освобождението две или три български правителства са наречени „Еленски” защото голяма част от министрите са били от този град.
« Последна редакция: Февруари 20, 2023, 10:51:47 от Zmeja »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3333 -: Февруари 20, 2023, 13:59:42 »
Мда! Голям майтап е тоя Левски

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2170
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3334 -: Февруари 20, 2023, 15:23:22 »
.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3335 -: Февруари 20, 2023, 16:09:46 »
Мда! Голям майтап е тоя Левски


Девет години ходи из България инкогнито, макар че никой не го търси.
Турция и до сега не дава достъп до архивите. Англия не разрешава. Една английска аристократка, увлечена от левите идеи, седемдесетте години  написа книга, уж че и били дали достъп до архива.
Та девет години /по Вазов/ ходил нашият герой из българските земи, и във всяко населено място събирал богатите българи да правят комитет,  да си говорят и да се почерпят
И да събират пари. Колко пари са били събрани за девет години, и къде са отишли - мунга. Хазната, хазната - няма хазната.
Те това е тиичен пример за масонски клубове в начален стадий.
Финансирали го чешките евреи братя Прошек, дошли в България да учат населението как се пие бира. Демек да го алкохолизират .
И така си вървяла далаверата. Пари се събират, мохабетът си върви, години наред, но започват да се говорят и неща против Султана. И как шепа потурлии ще отхвърлят султанската власт и ще срутят Османската империя.  И да, да! О, да!
Докато тогавашният руски консул в Цариград се обръща в писмена форма към Везира с думите „Имаме сведения, че по българските земи се готвят бунтове. Вземете мерки„
И тогава чак османската власт се заинтересува за Левски. След около година проучване кое що е арестуван.

Е, масонерията не се отказва, и разпада на Османската империя си го постига.
Върху костите на българите православни, дадени курбан в Арилското въстание.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8841
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3336 -: Февруари 20, 2023, 17:04:43 »
Върху костите на българите православни, дадени курбан в Арилското въстание.

А, как мислиш че се добива свобода, без кръв и кости ли!? Че е дело на масоните и че Левски е бил масон - то е видно от паметника му, ама какво от това, сдобихме се със свобода и държава, но всичко на тоя свят е Божия воля, нищо че масоните го правят.

Матей 7:7
Искайте, и ще ви се даде; търсете, и ще намерите; хлопайте, и ще ви се отвори;

Ако не бяхме лели кръв, съдбата ни при младотурците, щеше да е като на арменците. Аман от пацифисти!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8959
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3337 -: Февруари 20, 2023, 17:11:49 »
Мда! Голям майтап е тоя Левски
Моля?!?!?! :no!:


Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2288
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3339 -: Февруари 20, 2023, 17:29:28 »
Мда! Голям майтап е тоя Левски
Доста напоителна 🤮.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2288
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3340 -: Февруари 20, 2023, 17:35:54 »
Че е дело на масоните
Кои тва? Масон със сигурност е бил Никола Обретенов (щото в Мидхатпашалъка Русе), но както е известно Априлското въстание е пълен резил там, няма го всъщност. За Заимовците и Стамболовците с техните революционни окръзи е срамно изобщо да се споменава. Овчаринът Джендо се омасонва след Освобождението - грамотата му седи в музея. Що се отнася до Левски, няма нито едно доказателство, че е бил масон.
Що за удоволствие да кепазите малкото светло в печалната история българска, не разбирам. Да сте компрадорски интелектуалци (вж. статията в "Гласове") - не сте.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23852
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3341 -: Февруари 20, 2023, 17:36:01 »
Алиса май е намерила ключа за килера с домашната.
ЕС е вреден за вашето здраве!


Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4137
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3343 -: Февруари 20, 2023, 18:12:23 »
Отдвна не се бяха появявали светлите микроцефални умОве, обявили Ботев и Левски за терористи, Баташкото клане за фейк и кирилицата за отживелица.
Аз като балкански простак искам един-два пъти да съм им баща.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23852
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3344 -: Февруари 20, 2023, 18:20:37 »
Quote (selected)
Отдавна
Колко отдавна?
От миналата година по същите чествания.
Иде 3-ти март.
Да пророкувам ли какво ще се появи?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4137
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3345 -: Февруари 20, 2023, 18:35:04 »
Цитат на: buratinob link=topic=1799.msg255093#msg255
093 date=1676910037
Да пророкувам ли какво ще се появи?
Нека се пробвам и аз... Например: "Русия ни пороби!!!" и пламенна реч на фона на (за разнообразие) Гранд кениън.
Миналата година на Шипка натрескаха на Кирчо Траволта главата със снежни топки. Тая година по-добре да се включи в молитвена закуска за обитателите на белия старчески дом.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3346 -: Февруари 20, 2023, 18:46:38 »
Върху костите на българите православни, дадени курбан в Арилското въстание.

А, как мислиш че се добива свобода, без кръв и кости ли!? Че е дело на масоните и че Левски е бил масон - то е видно от паметника му, ама какво от това, сдобихме се със свобода и държава, но всичко на тоя свят е Божия воля, нищо че масоните го правят.

Матей 7:7
Искайте, и ще ви се даде; търсете, и ще намерите; хлопайте, и ще ви се отвори;

Ако не бяхме лели кръв, съдбата ни при младотурците, щеше да е като на арменците. Аман от пацифисти!



Все пак освобождава ни Русия, а не Англия
Затова честваме с апломб 18 февруари, и замитаме под килима 3ти март и граф Игнатиевият мирен договор.
Чия колония сме аджеба?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23852
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3347 -: Февруари 20, 2023, 19:11:59 »
Quote (selected)
Все пак освобождава ни Русия, а не Англия
Не е сигурно.
Бих изчакал до 3-ти март може да научим нещо ново.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3348 -: Февруари 20, 2023, 19:15:19 »
 :)))

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8959
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3349 -: Февруари 20, 2023, 20:15:17 »
С изненада установих, че САЩ имали двама посланици у нас. Вторият бил Джеймс О'Брайън. Така го наричат масово по СМРАД. Явно са превели неправилно званието "Ambassador" като длъжност "посланик" (висш дипломат, ръководител на посолството). (). А на български "Ambassador", освен като "посланик", се превежда и като "пратеник", "представител" или "делегат". Така че некадърните преводачи-угодници пак се оляха. Още едно значение на италианския израз "traduttore, traditore" - "преводачо, предателю", този път в буквален смисъл.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8959
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3350 -: Февруари 20, 2023, 20:20:40 »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8959
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3351 -: Февруари 20, 2023, 20:27:52 »
"Хартиената коалиция" съвсем се е разпасала. Решили да не се записват поотделно броят на гласовете от машинно и хартиено гласуване в изборните протоколи, а само общият им брой. Това доведе до оставка на говорителя на ЦИК и решение на една от коалициите да обжалва това.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2170
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3352 -: Февруари 20, 2023, 20:38:39 »
ВКС забрани смяната на пола де юре
Това е добре. Притеснителното е, че Решението е взето с 28 на 21 гласа, което дава основание да си мислим, че след някоя и друга година същото решение може да бъде взето, но примерно с 21 на 28 гласа.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3353 -: Февруари 20, 2023, 21:09:25 »
ВКС забрани смяната на пола де юре
Това е добре. Притеснителното е, че Решението е взето с 28 на 21 гласа, което дава основание да си мислим, че след някоя и друга година същото решение може да бъде взето, но примерно с 21 на 28 гласа.


Да де, само дето времето им изтече.


Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1538
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3355 -: Февруари 20, 2023, 22:07:06 »

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3356 -: Февруари 21, 2023, 15:31:11 »
България и Унгария са единствените държави от Европейския съюз, които не подкрепят изваждането на руски и беларуски спортисти от Олимпийските игри в Париж през 2024 година.
https://corner.dir.bg/drugi/balgariya-i-ungariya-edinstveni-ot-es-ne-podkrepyat-izhvarlyane-na-rusiya-ot-olimpiadata

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4137
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3357 -: Февруари 21, 2023, 15:43:18 »
България и Унгария са единствените държави от Европейския съюз, които не подкрепят изваждането на руски и беларуски спортисти от Олимпийските игри в Париж през 2024 година.
Тук искрено ще кажа "Браво!".
Радвам се, че нашата страна е заела единствената достойна позиция и дано онези в политиката вземат пример.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3358 -: Февруари 21, 2023, 16:46:14 »
България и Унгария са единствените държави от Европейския съюз, които не подкрепят изваждането на руски и беларуски спортисти от Олимпийските игри в Париж през 2024 година.
Тук искрено ще кажа "Браво!".
Радвам се, че нашата страна е заела единствената достойна позиция и дано онези в политиката вземат пример.
Нормално е да заемат достойна позиция, след като повечето са назначени от Батето, вкл.  и Стефка Костадинова. Батето случайни хора рядко назначаваше.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3359 -: Февруари 21, 2023, 17:07:07 »
Ох! Лъчо, извинявай, но дай ми пак линка, откъде да сваля формуляра за референдума за еврото, щото другата седмица имам да събирам 50 подписа. Вече съм уредила всичко, ама нямам време да ровя