Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 00:23:16

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 557330 пъти)

Giuseppe, Imko1 и 76 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3361 -: Февруари 21, 2023, 17:43:32 »
Мерси. Никога няма да повярваш, откъде ги събрах и всичките са против :nuts:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3362 -: Февруари 21, 2023, 18:03:09 »
Quote (selected)
откъде ги събрах и всичките са против
Мошето и той видял зор да продаде всички позиви на полицаите.
Да не си ги събирала от централата на "Д и Б ПП"?
Аве обяснете ми кво ше стане като съберете подписите - ще се свика да кажем референдум.
А там трябва да се произнесат с ДА поне 1 200 000-1 400 000.
Кои ще са тези?
Костя и Корнела - общо към 650-700 000.
Още някои дреболии 150 000.
Останалите? Кои?
Гробари, турци и Дъ и Бъ ПП - 1 700 000.
Мислите ли, че последната пасмина не гласува под строй или като коне с капаци?
Без да искам направих прогноза за изхода от евентуалния референдум.
И да не забравите да благодарите на гъбарите.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3363 -: Февруари 21, 2023, 18:16:27 »
От 4 опота, разбира се. Структурите никак не са проевропейски настроени.  Що? Ти няма ли да се подпишеш и да участваш в референдума? Или вече си решил, че нямало да стане. Аз пък съм убедена, че няма да приемем еврото
Имам и 10 бройки гъбари допълнително

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3364 -: Февруари 21, 2023, 18:27:27 »
Quote (selected)
Ти няма ли да се подпишеш и да участваш в референдума?
Няма да се подпиша, ще мине и без мен.
Ще участвам в евентуалния референдум, защото това са ми разбиранията - да си изказвам мнението и да гласувам на каквито и да са избори или референдуми, дори и безперспективни.
как обаче ще гласувам на самия референдум - още не съм решил, трябва ми време да се убедя какво се печели като се губи и какво се губи като се печели.
Почти нерешима задача, при сегашното състояние на 80-те % и еманацията им - изброих я по горе, която може да завие навсякъде.
Иначе определено ми е мнението, че още не е станало достатъчно зле, за да започне да се подобрява нещо.
Стадото трябва да усети, че е пред кланницата, за да заблее. Първо.
Сетне другите неща нататък.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3365 -: Февруари 21, 2023, 18:38:21 »
Quote (selected)
ще се свика да кажем референдум.

Ще се свика.
След което пресноостриганото стадо няма да пропусне възможността да лепне шамар на фризьорите.
Че предния път с вакцините нещо мноо бързо сгънаха шапито и се размина, па и цирка се премести в окрайнините.
*********   ✹    *********

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3366 -: Февруари 21, 2023, 18:47:44 »
Миналата година на Шипка

Тази година няма да пускат на Шипка, така предполагам.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3367 -: Февруари 21, 2023, 18:51:52 »
Че ще пуснат, ще пуснат, ама кой ще  се качи?!? Радев? Илиянка политкоректната? Или Гълъб ще долети?
« Последна редакция: Февруари 21, 2023, 19:14:49 от Bacho Кольо »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3368 -: Февруари 21, 2023, 18:54:09 »
Quote (selected)
След което пресноостриганото стадо няма да пропусне възможността да лепне шамар на фризьорите.
Там е работата, че стадото се брои за пресноостригано, когато е остригано до синьо!
Това подхранва съмненията ми за шамара.
Ако трябваше с чисто студен разум да се предполага какво биха решили хората - отдавна да са забили юмрук в мордата на фризьорите /и фризьорките БТВ/.
Уви, разсъжденията за хората имат качествена разлика с разсъжденията относими към  овцете.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3369 -: Февруари 21, 2023, 18:59:20 »
Аз съм против еврото, но да не се заблуждаваме.
Стадото си иска евро, заплата Му ще е в евро, еврото е ДВА ПЪТИ по-скъпо от лева, значи ще е ДВА ПЪТИ по-богато.
Толкова е симпли, кат фасуль.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3370 -: Февруари 21, 2023, 19:17:04 »
... и затова си искаме лятно часово време   - за да няма зима и през януари да си печем гъ@а на Аспровалта и Слънчака.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3371 -: Февруари 21, 2023, 19:19:22 »
Не знам, балъците нещо намалеха последните 30 години.

Апропо, си лафих с един ваш човек по темите, същото пораженчество.
Оплака се от бавните структури също така.
*********   ✹    *********

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3372 -: Февруари 21, 2023, 19:32:41 »
Аве обяснете ми кво ше стане като съберете подписите - ще се свика да кажем референдум. А там трябва да се произнесат с ДА поне 1200000-1400000.
Мисля, че по-голяма опасност има с НЕ да се прознесат твърде малко, т.е. общият брой гласували на референдума да бъде по-малък от броя гласували на изборите на 2.IV. Забавно е, между другото, че навремето, за да направят по-трудно преодоляването на прага при референдуми, решиха да вдигнат този праг от 50% до процента на активност на последните избори, който тогава беше доста над 50%, потривайки хитро ръчички. Но после постепенно процентът на активност на изборите спадна до доста под 50% и предполагам, че се изядоха от яд, загдето се оказа, че сами са си вкарали автогол с това решение. Както и да е, както винаги досега, ще призовават да не се гласува на референдума, а не да се гласува с НЕ.

Послепис: Днес събрах подпис №20 и смятам утре да предам листа в клуба на "Възраждане". Разбрах, че там няма хора в работно време, т.е. във Варна няма нито един щатен служител на "Възраждане", защото ако имаше, би седял точно там през деня.
« Последна редакция: Февруари 21, 2023, 19:39:57 от lucho »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3373 -: Февруари 21, 2023, 19:47:38 »
Quote (selected)
Нека допълнително да не обезличаваме машинното гласуване.
Това коментира президентът Румен Радев след решение на Комисията за броенето на хартиените и машинните гласове, което предизвика остри спорове. Не трябва да се насажда недоверие в изборния процес,  призова президентът пред медиите.
И без това избирателната активност не е на нивото, на което трябва да бъде, допълни държавният глава.
https://epicenter.bg/article/Radev--Nyakoi-hora-iskat-da-vlezem-v-evrozonata-prez-zadniya-vhod--kakto-te-vlyazoha-v-politikata/309041/2/0

А да ви редим на една далавера, сливайки темите.

За да се дигне нивото на избирателна активност, всеки нови шестмесечни избори предлагам да се съпътстват минимум с по един референдум-шекерче. Помислете, па ако важи ше черпите   :beer_old:
*********   ✹    *********

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3374 -: Февруари 21, 2023, 19:56:12 »
Quote (selected)
Помислете,
Помислих!
Викам - по пеесе лева на гласувал.
Ше се изплатят смятам бързо.
На разпечатката за гласуване, да има и ред - получил...
200 млн. е най малката сума, която бих платил ако ги имам, за да се стимулира разкарването на боклуците от властта.
Пречи ми само едно, да го пратя официално като предложение.
Ония 80%, които са способни да изкривят всичко!
Всъщност и второ ме възпира.
Ако щеше така да се реши проблема ни - нямаше да го приемат оторизираните за тва.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3375 -: Февруари 21, 2023, 20:08:35 »
200 млн. е най малката сума, която бих платил ако ги имам, за да се стимулира разкарването на боклуците от властта.
200000000 е предостатъчно за достигане на най-горното стъпало на стълбата от "Приказка за стълбата". Т.е. броят на "боклуците от властта" (имам предвид истинската власт, т.е. тази на "ходещите торби с пари", както аз ги наричам) би нараснал с 1.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3376 -: Февруари 21, 2023, 20:12:02 »
Оторизираните бавни структури си имат шорткътчетата, ма щом не ти се черпи отивам да си се черпя сам.
*********   ✹    *********

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3377 -: Февруари 21, 2023, 20:20:36 »
Quote (selected)
Нека допълнително да не обезличаваме машинното гласуване.
Това коментира президентът Румен Радев след решение на Комисията за броенето на хартиените и машинните гласове, което предизвика остри спорове. Не трябва да се насажда недоверие в изборния процес,  призова президентът пред медиите.
И без това избирателната активност не е на нивото, на което трябва да бъде, допълни държавният глава.
https://epicenter.bg/article/Radev--Nyakoi-hora-iskat-da-vlezem-v-evrozonata-prez-zadniya-vhod--kakto-te-vlyazoha-v-politikata/309041/2/0

А да ви редим на една далавера, сливайки темите.

За да се дигне нивото на избирателна активност, всеки нови шестмесечни избори предлагам да се съпътстват минимум с по един референдум-шекерче. Помислете, па ако важи ше черпите
всъщност някой може ли внятно да обясни защо машинните бюлетини трябва да се броят отделно? значи първо зяпат, че протоколите били сложни, пък после искат да ги усложнят още, като вместо едно число пишат вътре три.

пак припомням: основната причина за въвеждането на машините беше борбата с невалидните бюлетини. машините изпълниха и изпълняват предназначението си. и на тези избори, ако се гласува с машина, в резултат ще има валидна бюлетина.

така че за какво всъщност е целият вой?

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3378 -: Февруари 21, 2023, 20:25:53 »
Викам - по пеесе лева на гласувал.
Ами кебапчета?! Като ще е, да е!

Друго щеше да е, ако достъпът до екрана за гласуване се предхождаше от минимален тест за интелигентност грамотност.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3379 -: Февруари 21, 2023, 20:26:59 »
Quote (selected)
така че за какво всъщност е целият вой?
Костя рече - за да се види все пак какъв процент желаят да гласуват машинно и какъв хартиено.
Само че това е инфо без никакво значение.
Да поясня, че и аз съм да се отбелязва поотделно, най малкото да се затрудни комисията още една идея при желание за мушийки.
Но след това - какво, какъв извод ще се направи, ако да кажем 15% са гласували с хартия. А 20%? А 35%?
А 5%?
Какъв може да е извода?
Освен че съответния процент ПРЕДПОЧИТАТ да гласува така?
И какво ако предпочитат повече или по-малко?
И какво ако предпочита даден процент да са мюсюлмани , а друг християни?
Статистиката е хубаво нещо.
Статистиците са нефелни.
Особено тълкувачите.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3380 -: Февруари 21, 2023, 20:32:12 »
Викам - по пеесе лева на гласувал.
На разпечатката за гласуване, да има и ред - получил...
А, не!
След подпис стават облагаеми, ще даваме откат 5 кинта.
Може ли в купони за храна че те са необлагаеми?
ЕС е вреден за вашето здраве!


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3382 -: Февруари 21, 2023, 20:35:16 »
Костя рече - за да се види все пак какъв процент желаят да гласуват машинно и какъв хартиено.
Само че това е инфо без никакво значение.
Не е така. Ако се види, че пренебрежимо малък брой хора предпочитат хартията, това е основание за в бъдеще пак да се иска тя да се премахне. Именно хартията е старият, изпитан и отлично отработен начин за фалшификации на изборите и контролиран вот. Така че борбата с хартиената коалиция ще продължи да се ожесточава, и има защо.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3383 -: Февруари 21, 2023, 20:39:53 »
Quote (selected)
така че за какво всъщност е целият вой?

Нека аз. За да се сравни броя на броените бюлетини с протокола от машината. :133:


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3384 -: Февруари 21, 2023, 20:43:30 »
Мая Манолова смята, че ВАС ще отмени решението на ЦИК:
Цитат на: Мая Манолова
Представете си какъв хаос ще настане, ако двата типа бюлетини се смесят - те изглеждат и се въвеждат различно. По този начин следите от манипулацията на вота ще бъдат заметени и ще се отвори широко поле за манипулации и невярно отразяване на резултатите от вота. Поразителното е, че отново представители на БСП са изпълнителите на мръсната поръчка. Позорно поведение на тези три партии - ГЕРБ, ДПС и БСП, в ЦИК. По този начин ще се занули честността на изборите.

Скандално решение, с което хартиената коалиция, която реално изхвърли машините за гласуване и върна хартиената бюлетина, сега се изяви в ЦИК като прие абсурдното и незаконно решение разписките от хартиените и машинните бюлетини да не се броят отделно в протоколите, а да бъдат смесвани.

Имаме жалба във Върховния административен съд (ВАС), която трябва да бъде разгледана в съкратени срокове. Сигурна съм, че ВАС ще отмени това решение. Но това е поредното доказателство как хартиената коалиция се опитва да открадне изборите.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3385 -: Февруари 21, 2023, 20:46:08 »
Quote (selected)
Може ли в купони за храна че те са необлагаеми?
Що пък не?
Само едно ми пречи - много бавят опашката ф магазина.
п.с. фют, ква компилация сглоби драги?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3386 -: Февруари 21, 2023, 20:47:47 »
Quote (selected)
така че за какво всъщност е целият вой?
Нека аз. За да се сравни броя на броените бюлетини с протокола от машината.
Съгласен съм. Така ще се потвърди очевидната истина, че броят съвпада и машините не лъжат. Ето от това се страхува "хартиената коалиция"!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3387 -: Февруари 21, 2023, 20:55:23 »
Quote (selected)
Така ще се потвърди очевидната истина, че броят съвпада и машините не лъжат. Ето от това се страхува "хартиената коалиция"!
Това ли беше страхът на "хартиената коалиция"?
Че машините не лъжат?
Или, че има хора които се страхуват да гласуват  машинно?
Една истина, подкрепена от две антагонистични страни, с противоположни намерения и разбирания, обърка анализаторите на гласуването - кое какво е и защо така е?
Еее, кво прайм така?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3388 -: Февруари 21, 2023, 20:59:36 »
Giuseppe, Фютчо ( Асол  :notworthy: ) още се учи на гяволъци. Освен това не е време за дискусии, а да се следва примерът на най-умния кон от " Дивия Запад " и стопанина му  ( виж към края ).

https://www.youtube.com/watch?v=2wlGJ_j0viE
 :t0328:

P.S.Нема ли иконка с истинско питие ?
« Последна редакция: Февруари 21, 2023, 21:06:41 от Фют »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3389 -: Февруари 21, 2023, 21:05:03 »
Имаш предвид тази кобилка Джейн Фонда ли?
ОК, ама и тя нещо изкуфе в последно време.
Не, че ми пречи да я харесвам де.
Като позиция.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3390 -: Февруари 21, 2023, 21:08:48 »
Имаш предвид тази кобилка Джейн Фонда ли?
ОК, ама и тя нещо изкуфе в последно време.
Не, че ми пречи да я харесвам де.
Като позиция.



Търси коня.



Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3391 -: Февруари 21, 2023, 21:19:30 »
Костя рече - за да се види все пак какъв процент желаят да гласуват машинно и какъв хартиено.
Само че това е инфо без никакво значение.
Не е така. Ако се види, че пренебрежимо малък брой хора предпочитат хартията, това е основание за в бъдеще пак да се иска тя да се премахне. Именно хартията е старият, изпитан и отлично отработен начин за фалшификации на изборите и контролиран вот. Така че борбата с хартиената коалиция ще продължи да се ожесточава, и има защо.
това наистина е без никакво значение, особено за сметка за три пъти усложняване на протокола. айде пак за бързозабравящите: преди изцяло машинните вотове имаше няколко комбинирани, с възможност за избор. на тях стана ясно, че:
1. между 25 и 30% от гласувалите ползват машини, и
2. на тях гласуваха около 600 хиляди човека повече.

така че машинниците имат както изгода от това да премахнат повече от половин милион гласоподаватели, така и евентуално да поизманипулират машинния вот. така че да, ще се ожесточава борбата. въпросът е какво ще стане, след като на втори април се окаже, че по-голямата част от гласоподавателите всъщност си искат химикалката и хартиената бюлетина.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3392 -: Февруари 21, 2023, 21:21:32 »
Quote (selected)
така че за какво всъщност е целият вой?
Нека аз. За да се сравни броя на броените бюлетини с протокола от машината.
Съгласен съм. Така ще се потвърди очевидната истина, че броят съвпада и машините не лъжат. Ето от това се страхува "хартиената коалиция"!
всъщност какво стана с резултатите от пълното преброяване на касовите бончета от последните избори? цик нали трябваше да е излязла с рапорт даден за тази проверка? аз може и да съм пропуснал. някой да знае?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3393 -: Февруари 21, 2023, 21:23:42 »
Quote (selected)
Търси коня.
О, не!
Съжалявам, кофти тайминг може би.
Надявам се да бъда извинен - фърлих поглед на екрана, в момента върви представянето на дамите в "Ергенът"!
Причинявам си такива неща понякога, по грешка!
Всъщност, при достатъчна издържливост - полезно е, дава представа за действителността в мамковината.
Гледах, до поредната "красавица", която описва най добрите си качества - "...и нямам никакви задръжки..."
Мислех, че ще изкара нацията и още някоя и друга година в полунормалност.
Май пак съм сгрешил.
 :think:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3394 -: Февруари 21, 2023, 21:29:59 »
 "...и нямам никакви задръжки..."

Това заплаха ли е или обещание ?
Ти си специалист по  " тънката " част. :eyes:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3395 -: Февруари 21, 2023, 21:32:26 »
така че машинниците имат както изгода от това да премахнат повече от половин милион гласоподаватели, така и евентуално да поизманипулират машинния вот.
За подобно манипулиране няма никакви доказателства.
Quote (selected)
така че да, ще се ожесточава борбата. въпросът е какво ще стане, след като на втори април се окаже, че по-голямата част от гласоподавателите всъщност си искат химикалката и хартиената бюлетина.
Дали? Аз пък съм убеден, че ще бъде обратното. Но това ще може да се види само ако се отмени гореспоменатото решение на ЦИК.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3396 -: Февруари 21, 2023, 21:33:04 »
Quote (selected)
Това заплаха ли е или обещание ?
Балигу!
Аз бих избягал през някоя дупка ф оградата.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3397 -: Февруари 21, 2023, 21:55:42 »
така че машинниците имат както изгода от това да премахнат повече от половин милион гласоподаватели, така и евентуално да поизманипулират машинния вот.
За подобно манипулиране няма никакви доказателства.
аз затова и съм написал 'евентуално'. но то доказателства и за хартиено манипулиране няма кой знае колко - що не направиш справка колко точно са осъдените за покупко-продажба на гласове и за колко гласа?

Quote (selected)
Quote (selected)
така че да, ще се ожесточава борбата. въпросът е какво ще стане, след като на втори април се окаже, че по-голямата част от гласоподавателите всъщност си искат химикалката и хартиената бюлетина.
Дали? Аз пък съм убеден, че ще бъде обратното. Но това ще може да се види само ако се отмени гореспоменатото решение на ЦИК.
уф.
Quote (selected)
РЕЗУЛТАТИ ОТ ИЗБОРИ ЗА ЧЛЕНОВЕ НА ЕВРОПЕЙСКИ ПАРЛАМЕНТ | 26 МАЙ 2019

3. Брой на гласувалите избиратели според положените подписи в избирателния списък, включително и подписите в допълнителната/ите страница/и (под чертата) (сумата от числата по т. 3 от протоколите на СИК)   2 095 575
3.а) Брой избиратели, гласували с хартиена бюлетина   1 936 604
3.б) Брой на потвърдените гласове от машинното гласуване   158 967

5. Брой на намерените в избирателната/ите кутия/и бюлетини (сумата от числата по т. 5, от протоколите на СИК)   2 095 561
5.а) Брой на намерените в избирателната кутия бюлетини   1 936 603
5.б) Брой на потвърдените гласове от машинното гласуване   158 971
https://results.cik.bg/ep2019/rezultati/index.html

Quote (selected)
ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ | 4 АПРИЛ 2021

4а. Брой на намерените в избирателната кутия бюлетини (сумата от числата по т. 4а от протоколите-хм и числата по т. 4 от протоколите-х на СИК)   2 544 270
4б. Брой на участвалите в машинното гласуване (сумата от числата по т. 4б от протоколите-хм на СИК)   789 923
4. Общ брой на намерените в избирателната кутия бюлетини и на участвалите в машинното гласуване (сумата от числата по точки 4а и 4б)   3 334 233

6.1а. Брой на намерените в избирателната кутия действителни гласове, подадени за кандидатските листи на партии, коалиции и инициативни комитети (сумата от числата по т. 6.1а от протоколите-хм и числата по т. 6.1 от протоколите-х на СИК)   2 424 409
6.1б. Брой на действителните гласове за кандидатските листи от машинното гласуване (сумата от числата по т. 6.1б от протоколите-хм на СИК)   775 959
6.1 Общ брой на действителните гласове, подадени за кандидатските листи на партии, коалиции и инициативни комитети (сумата от числата по т. 6.1а и т. 6.1б)   3 200 098
https://results.cik.bg/pi2021/rezultati/index.html

три месеца след изборите от април 2021 имаш гласуване само с машини в големите секции и гласували 2 775 755 избиратели, при 3 334 283 преди това. или 558 528 по-малко.

ама какво ли значат числата, като имаме насреща убеждения.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3398 -: Февруари 21, 2023, 21:58:53 »
Според мен не машините са виновни за по-малкото гласували.
На тези избори ще са по-малко, есента още по-малко.
Демография.
Активните "които помнят" намаляват, младите бягат и като цяло не се интересуват какво става днес стига да имат телефон на изплащане.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3399 -: Февруари 21, 2023, 22:05:45 »
Според мен не машините са виновни за по-малкото гласували.
На тези избори ще са по-малко, есента още по-малко.
Демография.
Активните "които помнят" намаляват, младите бягат и като цяло не се интересуват какво става днес стига да имат телефон на изплащане.
останал съм с впечатление, че професионално се занимаваш с числа. та айде да ми обясниш каква е тази демография, дето април имаш 3 334 283 гласували от 6 588 372, три месеца по-късно 2 775 410 от 6 578 716, след още четири месеца 2 669 260 от 6 635 305, и след почти година 2 601 963 от 6 602 990?

да ти прави случайно впечатление резкия спад точно при въвеждането на машинките? ще се справиш ли със задачката да отвориш един ексел, да напишеш числата и да покажеш графичка? ако може и да извадиш минимума, та да лъснат разни по-стръмни и по-полегати ъгълчета.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3400 -: Февруари 21, 2023, 22:08:24 »
3 334 283
Това за парламент ли е?
Не ми се търси, не ми се правят таблици.
То не че ще е голяма таблица 4 реда и няколко колони.
П.П. Забравих, вторите и третите не бяха ли в "пандемия"?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3401 -: Февруари 21, 2023, 22:10:01 »
Според мен не машините са виновни за по-малкото гласували.
На тези избори ще са по-малко, есента още по-малко.
Демография.
Активните "които помнят" намаляват, младите


бягат и като цяло не се интересуват какво става днес стига да имат телефон на изплащане.
  и мацки " без задръжки "...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3402 -: Февруари 21, 2023, 22:11:55 »
Костя рече - за да се види все пак какъв процент желаят да гласуват машинно и какъв хартиено.
Само че това е инфо без никакво значение.
Не е така. Ако се види, че пренебрежимо малък брой хора предпочитат хартията, това е основание за в бъдеще пак да се иска тя да се премахне. Именно хартията е старият, изпитан и отлично отработен начин за фалшификации на изборите и контролиран вот. Така че борбата с хартиената коалиция ще продължи да се ожесточава, и има защо.
Глупости. Погледни сравним пример.
Измамите в банковия сектор взривно нараснаха при въвеждане на "онлайн" банкиране и картови разплащания.
Докато се работеше "на гише" са екзотика  :smokin:

А машините няма как да лъжат. Лъжат тези дето поръчват и управляват софтуера.
И то много по-лесно и по-наедро, отколкото при "хартия"
 
Разбира се е трудно да се убеди зомби поколението.
Всмисъл тея зомбита дето вторачени в екрана на телефона не гледат къде и как пресичат.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3403 -: Февруари 21, 2023, 22:16:40 »
3 334 283
Това за парламент ли е?
Не ми се търси, не ми се правят таблици.
То не че ще е голяма таблица 4 реда и няколко колони.
П.П. Забравих, вторите и третите не бяха ли в "пандемия"?
уф. голям мързел, голямо нещо. ето ти - червеното е разликата спрямо минимума.
всичките бяха в пандемия. тя почна началото на март 2021*, доколкото помня. а при последните избори пандемия нямаше.


* всъщност 2020 беше началото, не 2021. така че всички избори са в пандемия, без последните.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #3404 -: Февруари 21, 2023, 22:38:19 »
Абе чудя ви се защо забравяте Кирил Петков с неговото предложение към БСП:
 - Ще ви дадем кодовете ако дръпнете предложението за хартиената бюлетина.
Кво ли е имал наум?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3405 -: Февруари 21, 2023, 22:42:33 »
не само предложението - цялата истерия на пепетата и дебетата беше изключително неоправдана при положение, че няма нищо и с машинките всичко е точно. те буквално захвърлиха всичко останало.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3406 -: Февруари 22, 2023, 05:04:07 »
Абе чудя ви се защо забравяте Кирил Петков с неговото предложение към БСП:
 - Ще ви дадем кодовете ако дръпнете предложението за хартиената бюлетина.
А пък аз се чудя на тези, които твърдят че машините са отделни устройства и не е възможно да се бърка в техния софтуер защото не са свързани с интернет. Ами не могат ли да се препрограмират радийно за секунди, така както са на куп в склада, непосредствено преди експедицията им? Естествено, стига да е предвидена такава възможност конструктивно.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3407 -: Февруари 22, 2023, 05:49:13 »
Абе чудя ви се защо забравяте Кирил Петков с неговото предложение към БСП:
 - Ще ви дадем кодовете ако дръпнете предложението за хартиената бюлетина.

А пък аз се чудя на тези, които твърдят че машините са отделни устройства и не е възможно да се бърка в техния софтуер защото не са свързани с интернет. Ами не могат ли да се препрограмират радийно за секунди, така както са на куп в склада, непосредствено преди експедицията им? Естествено, стига да е предвидена такава възможност конструктивно.

не е толкова бързо да препрограмираш eprom чип, не става по радио.

освен всичко това, за да може да го направиш по радио (ако беше възможно), машините трябва да са включени, а обикновено в складовете не е така.
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3408 -: Февруари 22, 2023, 08:38:47 »
стига да е предвидена такава възможност конструктивно.

Всичко е предвидено, печели тоя, който не оставя нищо на случайността! :)
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3409 -: Февруари 22, 2023, 08:41:00 »
Аз се чудя на късата ви памет.
20та година цял свят гърмя как в САЩ чрез машинното гласуване бяха манипулирани изборите.
Нашите машини са купени от дъщерна фирма на тази, която обслужваше машините в САЩ. И това беше коментирано преди време.
Ето от къде и предложението на Петков.
Кодът се търгува.
Какво има да се обсъжда?

Фирмата се казва Доминион.
Колония демек.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3410 -: Февруари 22, 2023, 08:42:47 »
не е толкова бързо да препрограмираш eprom чип, не става по радио.

Става, даже може през светодиод, всяка пътечка на платката може да е антена, стига да има съответния модул. Само високо специализирана лаборатория, може да анализира подобни хардуерни уязвимости.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3411 -: Февруари 22, 2023, 08:57:27 »
Става, даже може през светодиод
"Има как"! Нали този е слоганът на коалицията на самоопределилите се като „Добри сили”. :ive_got_it-1379:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3412 -: Февруари 22, 2023, 09:08:34 »
ама какво ли значат числата, като имаме насреща убеждения.
Сътношенията "гласували с машини" към "гласували с хартия" отпреди да отпаднат бюлетините не могат да дадат представа за съотношението, което ще се получи на 2.IV., след като вече е имало два-три пъти избори само с машини. Защото хората вече свикнаха с машините, видяха, че не хапят и вече знаят колко просто е гласуването с тях. Затова смятам, че на следващите избори повечето хора ще предпочетат машините. Но пак казвам, за да се види това, трябва да се отмени гореспоменатото решение на ЦИК.

Колкото до спада на гласовете, няма как да разберете до каква степен се дължи на машините и до каква степен на разочарование.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3413 -: Февруари 22, 2023, 09:23:28 »
Абе чудя ви се защо забравяте Кирил Петков с неговото предложение към БСП:
 - Ще ви дадем кодовете ако дръпнете предложението за хартиената бюлетина.
Кво ли е имал наум?
Той е канадец и мисли на английски. Имал е предвид "source code", т.е. изходния текст на програмното осигуряване на машините.

Днес сутринта ми хрумна идея. Да се демонтират пултовете от пленарната зала (която би трябвало да се казва кворална, а не пленарна) на старата сграда на Народното събрание и от преоборудваната зала "Георги Кирков" на Партийния дом и да се забрани на депутатите да гласуват в залата. Да остане само гласуването в комисиите, а окончателните гласувания да се правят от избирателите по интернет с квалифициран електронен подпис. Предварително се обявяват въпросите, по които ще се гласува през деня и се изчаква няколко часа да гласуват хората. Така ще се избегне претоварване на сървърите. Ако се осигури контрол на всичко това, никога не биха могли да гласуват всички тези безумни решения от последното ОНС.
« Последна редакция: Февруари 22, 2023, 09:29:21 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3414 -: Февруари 22, 2023, 09:27:20 »
Става, даже може през светодиод, всяка пътечка на платката може да е антена, стига да има съответния модул. Само високо специализирана лаборатория, може да анализира подобни хардуерни уязвимости.
Защо да си усложняват живота да правят това на хиляди места, след като могат да направят фалшификацията направо в "Информационно обслужване", както и подозирам, че става? Нали е казано (не от Сталин!): Не е важно как се гласува, важното е кой брои гласовете!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3415 -: Февруари 22, 2023, 09:34:04 »
Избирателите според мен в БГ са някъде към 4.5 млн., до към 5 най много. Гласуват около 3-3.5 млн. и това ми се вижда също нормална активност.
Не виждам за какво се надигна този вой за бюлетините, освен за чисто партийни интереси.
Еми ясно е, очевидно е просто, че има възрастни хора над 65 г. на които им е трудно да се ориентират, има и хора с нисък социален статус, никога не виждали комп. или телефон от който да правят нещо друго освен да звъннат някому, а има и хора по малките населени места, които е нормално да се стресират от всякакви подобни техники, след като единствения дисплей им е някакъв телевизор на 30 г. с копчета.
Всички такива, а и доста други страдат от синдрома "да не се изложим пред чужденците" или "какво ще кажат хората" и им е неудобно да отидат и да се бавят пред екраните в секцията - през това време от вратата надничат нетърпеливите съседи - "тоз пък какво се тутка там още..."!
Онези горе дето ги описах са поне милион гласоподаватели, от които поне половината са активни и гласуващи по принцип.Т.е. иде реч за 500-600 хиляди гласоподаватели.
Що да се губят? Ми това са ако не Ентелегенцията, то поне обръгнали в живота хора и трудно лъжещи се, за разлика от чалга феновете, фризьорките захласнати по мускула Му или трапчинките Кирюви.
Ако на някой толкова лесно му се струва машинното - да се постави на мястото на такива хора и тогава да дава мнения.
А ако още му се приказва - да се опита да си представи, че му се налага да си купи билет от автомат за китайското метро.
Дали ще е толкова уверен още?
 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3416 -: Февруари 22, 2023, 09:40:38 »
Абе чудя ви се защо забравяте Кирил Петков с неговото предложение към БСП:
 - Ще ви дадем кодовете ако дръпнете предложението за хартиената бюлетина.
Кво ли е имал наум?
Той е канадец и мисли на английски. Имал е предвид "source code", т.е. изходния текст на програмното осигуряване на машините.
Точно така, други кодове няма. А тези кодове бяха предложени на всички, само че никой не се заинтересува.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3417 -: Февруари 22, 2023, 09:44:46 »
Интересен Опус за реабилитация на ... КапитализЪма. https://glasove.com/na-fokus/kak-namrazihme-kapitalizma#comments  Нека да запазя няколкото си реда отдолу, вероятно ще бъде изтрито:

Eisblock: - "Явно омразата към капитализма се появява на основата на неистина породена от неразбиране." 22 Фев 2023 9:34ч.

Добре написано изследване за търговията с Розовото масло навремето. И е изнесено интересно в детайли, най-малкото заради високата професионална подготовка на уважаемият Автор. Но, както винаги, косъма в манджата наднича из текста.
Въпросът е: - Каква е целта на опуса тук?

Да бъдем накарани да "обичаме" зверската същност на капитализма ли? Или тя е само реабилитация на др. Бай Ганя от съвремието, на мазните, нахални мошеници, предатели и проводници именно на най-гнусните характеристики на този - същият капитализъм за когото върви думата? Че не е ли именно продължението му - империализма с изпълнителният си орган - Банкеро-сатанинският интернационал, причината за състоянието на Света ни в момента?!

Старият "капитализъм" бе досущ като една невинна селска девойка на петъчният пазар. В сравнение с многоглавото корпоративно-държавно чудовище зинало да доизлапа света.

Не уважаеми господине, извън приятното списване и възхитата от тази реабилитация на нац. герой Бай Ганьо, си остават непокътнати омразата, погнусата, жаждата за отмъщение към Чудовището допълзяло до собственият си Финал: - Точно този Капитализъм заел се да доунищожи всичко, което нарочно или по-скоро, случайно е създал като част от сегашната Цивилизация. Разбира се и със себе си начело. За жалост и с нас - плебса, стадото подритвано от него към поредната, вече истински световна, Кланица! ...

- Е, как да не го мразим в безсилието си, барабар и с апологетите му начело?!

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #3418 -: Февруари 22, 2023, 09:45:46 »
Хубаво нека са машинки.
Ама нека са такива които сканират бюлетината и тя си остава.
Ако трябва бърка се в чувала и се брои ръчно.
Що бягат като дявол от тамян от този вариант, а печатат някакви касови бележки(цитирам по памет онци отпреди година-година и половина).

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3419 -: Февруари 22, 2023, 09:55:24 »
Quote (selected)
А тези кодове бяха предложени на всички, само че никой не се заинтересува.
Ти барем си професионалист, що се прайш на умрела лисица?
Кво, като ми дадеш кода, ама машинките са на склад при теб?
А ще ми осигуриш ли време, след докарването им в секциите, да проверя примерно 10% избирателно и след това да ги запечатам със свой печат всичките?
Не, нали?
И за чий ми е тогава соърса?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.