Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 02:52:26

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 557616 пъти)

Imko1, Giuseppe и 74 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8580 -: Юни 09, 2023, 13:50:57 »


Прехвърлям това от дъската за съобщения.
............................

Аз не изпитвам неприязън към бивши членове на БКП. Бях поканен за член и след няколко изречения отразяващи житейските ми възгледи, повече не ме потърсиха. Няма нужда да се джафкаме тук и да спорим кой колко повече любел Русия. На Русия и пожелавам да оцелее, че се захвана с трудна задача, а врагът е силен и коварен. Поне ще се излекуват руснаците от илюзии. Аз като гледам само една национализация на едрата собственост може да ги спаси.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8581 -: Юни 09, 2023, 13:56:24 »

Прехвърлям това от дъската за съобщения.
............................

Аз не изпитвам неприязън към бивши членове на БКП. Бях поканен за член и след няколко изречения отразяващи житейските ми възгледи, повече не ме потърсиха. Няма нужда да се джафкаме тук и да спорим кой колко повече любел Русия. На Русия и пожелавам да оцелее, че се захвана с трудна задача, а врагът е силен и коварен. Поне ще се излекуват руснаците от илюзии. Аз като гледам само една национализация на едрата собственост може да ги спаси.

И в какъв контекст?
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8582 -: Юни 09, 2023, 14:02:35 »
Понеже съм обвиняван в плиткоумие от един тесен кръг тук. Но събитията си следват обективната логика. А никой тук не е казал "Абе аз говорех глупости, не стана така както мислех.".

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8583 -: Юни 09, 2023, 14:09:36 »

Понеже съм обвиняван в плиткоумие от един тесен кръг тук. Но събитията си следват обективната логика. А никой тук не е казал "Абе аз говорех глупости, не стана така както мислех.".

Сега пак изместваш темата - от твоя коментар не става ясно в какъв контекст си го написал. За да стане ясно, трябва да се ходи до съответната тема и да се търси в нея, а след няколко дена това няма да е вече толкова лесно.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8584 -: Юни 09, 2023, 14:54:54 »
Аз мисля, че се изразявам достатъчно ясно и който се интересува от мнението ми, е наясно с позициите ми. Философията ми не се е променила, както и на останалите участници тук. Та не виждам нужда от специални тълкувания.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8585 -: Юни 09, 2023, 14:58:02 »
"Бармалей, чети бе"
Чете дедо ви Барми... чете... четете и вие  - https://www.rferl.org/a/georgia-airways-russia-transit-flights/32427876.html
Апропо - Спутник.ру ли е правилната и точна медия?  :smokin:

От твоя линк.
Quote (selected)
Georgian Airways, based in Tbilisi, earlier this week said it had banned Zurabishvili from using its services because of her calls for a boycott of the airline.
С какво се раличава от цитираното от Спутник.ру?
И какво те е излъгал досега Спутник.ру та се отнасяш с недоверие към него?
Но както и да е.
Има неща които не се лекуват.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8586 -: Юни 09, 2023, 15:21:05 »
Аз мисля, че се изразявам достатъчно ясно и който се интересува от мнението ми, е наясно с позициите ми. Философията ми не се е променила, както и на останалите участници тук. Та не виждам нужда от специални тълкувания.

Там е проблемът, че само го мислиш.

И пак да повторя - тук не става дума за теб и твоята философия, а за нещо друго, което си коментирал.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8587 -: Юни 09, 2023, 15:25:54 »
Ако кажеш кои точно изречения не ти се виждат логични, може да се опитам да се поясня. А понеже спомена за някакъв материал от царския адютант, касаещи преврата 1923, къде е това? Рових тук-там и нищо не намерих.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8588 -: Юни 09, 2023, 15:33:42 »
Ако кажеш кои точно изречения не ти се виждат логични, може да се опитам да се поясня. А понеже спомена за някакъв материал от царския адютант, касаещи преврата 1923, къде е това? Рових тук-там и нищо не намерих.

Ако поясниш къде говоря за нелогичност в твоите изречения. Говоря за нещо съвсем друго.

https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1799.msg266789#msg266789

В тази тема, няколко коментара по-надолу от преместения твой коментар.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8589 -: Юни 09, 2023, 15:41:27 »
Може изказванията ми да са малко разхвърляни, прекалено общи. Да не отегчаваме аудиторията. Занапред ще гледам да съм по-конкретен  Ма хем уж се мъча да избягвам да влизам в спор.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8590 -: Юни 09, 2023, 17:46:36 »
Quote (selected)
Гешев иска да бъде изслушан в НС по разследвания за корупция по високите етажи на властта
https://glasove.com/novini/geshev-iska-da-bade-izslushan-v-ns-po-razsledvaniya-za-koruptsiya-po-visokite-etazhi-na-vlastta
Гледам гешевия са го отказали от пресконференцията.
Иска да го изслуша комисия в НС. На зкрито, на завет, уше в уше.
Като обвиняем, като защитен свидетел?

ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8591 -: Юни 09, 2023, 18:48:40 »
Една от първите крачки на Тагарев е да отиде на поклонение при бившите си работодатели.

Тагарев пред украинската посланичка: България е готова да помогне за преодоляване на кризата с "Каховка"
https://glasove.com/novini/tagarev-pred-ukrainskata-poslanichka-balgariya-e-gotova-da-pomogne-za-preodolyavane-na-krizata-s-kahovka

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8592 -: Юни 09, 2023, 18:52:59 »
ВВС не ще Тагарев за министър (Отворено писмо до средствата за масова информация от Командването и личния състав на Военновъздушните сили)



Напомням за утрешния протест на "Левицата!" и "Възраждане" от 12 ч. на площад "Народно събрание" в София, откъдето ще тръгне в шествие.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8593 -: Юни 09, 2023, 18:56:44 »
Една от първите крачки на Тагарев е да отиде на поклонение при бившите си работодатели.
Тагарев пред украинската посланичка: България е готова да помогне за преодоляване на кризата с "Каховка"
https://glasove.com/novini/tagarev-pred-ukrainskata-poslanichka-balgariya-e-gotova-da-pomogne-za-preodolyavane-na-krizata-s-kahovka
Коментар оттам:
Quote (selected)
Тагарев се уреди със специалните услуги на бившата масажистка Олеся Илашчук с облекчаване.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8594 -: Юни 09, 2023, 19:00:51 »
Пак е петък, време за санитарен полуден на душата.
 По телевизиите обикаля някоя си Станка, отдалече грозна, отблизо страшна. Тази загубена Станка е френска възпитаничка, така да се каже пердю Станка. Дъщеря на бивш наш президент, който също поминуваше покрай една фондация - "Знаме на мира" на Людмила Живкова. Беше написал и книга за фашизма, покрай която после го писаха дисидент. Мракобесните комунисти му я издадоха и я продаваха по мракобесните си книжарници. Три пъти съм я почвал, щото някой я обяви за забранена, но не можах да се преборя. А "Винету" я дръпнах, като цигане сопол. Тогава прочетох и книгата "Лице" на вицето му, също уж забранена. Май това със забраните беше маркетингов похват на книжарите от онова време, да си пробутват залежалата стока.
 Още с избухването на демокрацията Станкиният татко ни обяви за франкофони, после тая глупост се забрави, но успя да издейства на Станка да учи нещо по Франция. Точно какво учи никой не знае, но се получи политик, стана като в руския виц, както и да го сглобяваш все Калашник излиза. Баща и́ беше пишман политик, приносът му за днешното положение е огромен, нищо че беше шушумига. Тъкмо го бях позабравил, те ти я щерката, няма отърване от тая фамилия. А може би има...
 Първата работа на Ердоган след като се закле за президент беше да се поклони пред мемориала на Ататюрк. А там на почетно място - сабя с паметен надпис от маршал Климент Ворошилов. Стари чувства тлеят между двете империи, стари вражди и стара любов. Ние наивно продължаваме да смятаме, че сме в центъра на вниманието им, а тъжната истина е, че дори не ни забелязват. То па не дай Баже да ни забележат!
 Китайците изпъдиха два натовски кораба от Тайванския пролив, твърдо и безцеремонно. На срещат в "Шангри ла"  военният им министър стисна ръката на американския си колега, за да не правят сеири, но на искането за среща отговори, мини у петък да ти кажем кога пак да минеш. И кротко започват да стрят военна база в Куба, на 150 километра от САЩ. Дето се вика, ще могат да им карат китайското още топло. Прибраха си Хонг Конг, ше си приберат и Тайван тия гяволета. Гледах нощни снимки на неголям град в Китай /е, неголям значи няма десет милиона/ и нощни снимки на Брюксел. Глуха провинция в центъра на Европа, с тъга го казвам. Хем стари снимки, преди да си прережат газовите вени.
 У нас и тая седмица гвоздеят на програмата беше Кире. Изненадващо изпляска, че баба му лежала в Белене, ама не разбрах болна ли е лежала, или е лежала по бизнес. Това е бил мъжки затвор, Кире, бабина рожба излишна! Бива ли да разправяш, че баба ти е била шафрантия. И така да е било, трай си, ние отдавна го подозирахме, ама пусто възпитание.
Продължават и езиковите му неволи. На него му е важно приблизително да  докара думата на гласни букви, съгласните са буржоазна отживелица, не е фундаменталист и относно подреждането им. Вместо обгрижени - погрижени ( за пенсионерите),  вместо корелация - куролация, вместо силициева - сицилиева и на всички им става ясно, че е много ерудиран - ерозиран. Всичкото това поднесено с обезоръжаващата усмивка на селския идиот.
 Новото правителство обедини нацията като никога, всички са еднакво недоволни. Мъчително бавно научаваме, че безплатно е само сиренето в капана и то за втората мишка. Че ако искаме хубав живот ще трябва да си скъсаме задниците, ама не по модерния начин.
 Вече няколко пъти ни правиха подаръци -  руснаците ни подариха държава, Хитлер ни подари територии, болшевиките ни подариха социализъм, анонимно ни подариха демокрация. Ние се утешавахме с оная глупост, че на харизан кон зъби не се броят, а после ревяхме, че са ни пробутали дръглива кранта. Живеем с илюзията, че американците ще ни пазят, европейците ще ни хранят, а руснаците няма да ни закачат, щото са ни братушки, обаче ние на тех не сме, щото това дразни брадърушките.
 Истината е, че всички комшии ни ненавиждат, руснаците ни презират, американците ни стрижат, а европейците едва ни търпят. Ми какво да ни обичат, превърнахме се в развратени лумпени, роби на консумацията.
 Вместо да мислим и да избираме с акъл, ние правихме напук. Евал съм ги да им гласувам, сичките са мошеници, те нещата и без мен ще станат. А едни 100 000 писаха, не гласувам за никого. Значи ще бия аз път до магазина, за да кажа на продавача, че нема да купя нищо. Ще покажа позиция, мамата ще му разгоня на тоя продавач. То си е позиция, по видинско и́ викат задна прашка, или задна шморца.
Още на първото събиране на правителството вдигнаха дневната тарифа на тока с 31%, а нощната със 150%. Честито и да живей! Ще се повиши цената на всичко, до зимата дебелите ще отслабнат, а слабите ще изчезнат. А някакви хора правят митинг в подкрепа на съдебната реформа и европейско развитие. От целия митинг едва ли имаше трима души, които да могат да му кажат името без да поглеждат в листче. Нищо де, той не беше голям митинг.
 Под съдебна реформа се разбира махне на оня с каскета, дето напоследък се превърна в имунолог. Дай на тоя имунитета, дай на оня имунитета, така се дава то имунитет! Тече някаква процедура, но мисля че само ще го наплашат, ще му сменята настройките и ще го ползват, той си е като нов.
 Все се питах, кой ще прави новата конституция и получих отговор - КОЙ. Ще направи правилна конституция, иначе - Магнитски. Примерно: Чл.1 ал.2 Ръководната сила в обществото и държавата е Партията на Посолството, като посолството се променя според ситуацията. Тоест, дали танковете на жълтите павета са Абрамс, или Армата.
 От една страна кампания срещу президента, от друга страна промяна на конституцията. Що да не станем президентска република? Вместо да харчат грантове за сто партии, слагат си един президент и фертиг! Е, може новият президент да се окаже човек на Кремъл, щото и ГЕРБ и ДПС имат своите закачки с Путин, но кой не греши! Дето викаше Виктор Черномирдин, искахме да стане по - добре, а стана както винаги.
 Така в шеги и закачки стигнах до резултатите от тазгодишната матура по БЕЛ и увехнах. Среден успех 3.90, 8000 двойки. Те на това образование му беше министър сегашният премиер. Доказан специалист, академик, прости Господи грешната ми душа, но като го гледам мисля за образувание, не за образование. Вече като чуя генерал и академик изпадам в преагония.
Иначе беше хубава седмица, като махнеш лошото не остава нищо. Важното е, че се добрахме до петък и да се напиеш още не е незаконно, дори не е аморално, само е леко укоримо. На пазара салати бол, тараторче можеш да си забъркаш, а с него върви всичко. Така че сега по машините, а довечера - наздраве!

https://www.lentata.com/pak-e-petk-vreme-za-sanitaren-poluden-na-dushata

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8595 -: Юни 09, 2023, 19:18:59 »
Напомням за утрешния протест на "Левицата!" и "Възраждане" от 12 ч. на площад "Народно събрание" в София, откъдето ще тръгне в шествие.

Съобщение от Сърнела Воденичарова (от организаторите на "Похода за мир"):
Цитат на: Сърнела Воденичарова
"Възраждане" организират протест срещу правителството в събота, 10 юни, в 12:00 пред Народното събрание.
Аз отивам. Елате и вие.


На 18 юни, неделя, в 17:00, НДК - Походът за мир. Дотук в 41 града изцяло под българския флаг!
Вижте всички тук: https://www.facebook.com/events/975284143473476


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8596 -: Юни 09, 2023, 19:59:09 »
Quote (selected)
НСИ отчете над 12% спад на промишленото производство на годишна база
https://manager.bg/%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D0%B0/nsi-otchete-12-6-na-sto-spad-na-promishlenoto-proizvodstvo-za-godina-
На това мизерно производство дето го имахме.
Иначе БВП си расте! :pissed-891:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8597 -: Юни 09, 2023, 20:05:52 »
Quote (selected)
Иначе БВП е си расте! :pissed-891:
Ми вече ДГД на околовръстното няма по малко от 20 лв. бе човек!
Така разправят!
Преди време стигаше и 5 лв.
Така разправяха!
Услуги викат!
Икономика, рзбийш ли!

ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8598 -: Юни 09, 2023, 20:11:24 »
Quote (selected)
Парламентът одобри нов договор за 7,2 млн. долара заради изтребителите F-16.
Ще бъдат изградени системи за сигурност на помещенията за съхранение на класифицирано оборудване и въоръжение с класификация „US Secret” за самолетите F-16 Block 70.
 
https://epicenter.bg/article/Parlamentat-odobri-nov-dogovor-za-7-2-mln--dolara-za-iztrebitelite-F-16/317818/2/0
Анекси му викат!
ДВГНЧКСлон!
Мамицата ви мръсна умнокрастава!
 :pissed-891:
п.с. тук някои се чудеха, че други някои са се радикализирали!
 :t0135:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8600 -: Юни 09, 2023, 20:15:00 »
Quote (selected)
Ми вече ДГД на околовръстното няма по малко от 20 лв. бе човек!
Нищо не пише за това промишлено производство, ама не вярвам там да расте продукцията.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8601 -: Юни 09, 2023, 20:16:52 »
Quote (selected)
Ми вече ДГД на околовръстното няма по малко от 20 лв. бе човек!
Нищо не пише за това промишлено производство, ама не вярвам там да расте продукцията.
Не бе човек!
Чудиш се що расте БВП - е те от там расте!
п.с. извинявай, 20 часа е, време му е, аз може да съм закъснял просто.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8602 -: Юни 09, 2023, 20:19:48 »
Quote (selected)
Парламентът одобри нов договор за 7,2 млн. долара заради изтребителите F-16.
Ще бъдат изградени системи за сигурност на помещенията за съхранение на класифицирано оборудване и въоръжение с класификация „US Secret” за самолетите F-16 Block 70.
 
https://epicenter.bg/article/Parlamentat-odobri-nov-dogovor-za-7-2-mln--dolara-za-iztrebitelite-F-16/317818/2/0
Анекси му викат!
ДВГНЧКСлон!
Мамицата ви мръсна умнокрастава!
 :pissed-891:
п.с. тук някои се чудеха, че други някои са се радикализирали!
 :t0135:

Ъхъ анекси.
Аз го писах в съседната одая.
Класическа схема.
Брато трябва да платиш още толкова и толкова щото иначе и т.н.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8603 -: Юни 09, 2023, 21:09:42 »
Ще търсят българите Русия, със свещ, ама няма да има никакви дружески отношения към нас, след тагаревци и простокировци, сме врагове, а това значи да живеем на студено и бедно, без никакво производство, слуги и аргати в европата...
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8604 -: Юни 09, 2023, 21:16:56 »
Тагаревци и Кировци ще си заминат и никой няма да ги помни.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8605 -: Юни 09, 2023, 23:15:20 »
Тагаревци и Кировци ще си заминат и никой няма да ги помни.

Но руснаците ще помнят, оръжието ни, изпратено на укрите и убило много руснаци, изгонените без причина руски дипломати, поруганите паметници...
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8606 -: Юни 10, 2023, 07:51:04 »
Ухаа. Водата кипи. Интересно какво ще правят гербаджиите , като сготвят народеният представител др. Генерал Дфн Борисов.

"Васил Божков се прибира в България. На граниицата го чакат коли на „Съдебна охрана“ "

Гешев гледам отвори търга.

"Гешев поиска да бъде изслушан в закрито заседание на НС по дела за корупция и търговия с влияние"

Епицентър
 :smokin:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8607 -: Юни 10, 2023, 08:56:03 »
Ексклузивно в svobodnoslovo.eu Васил Божков от Дубай: Отивам на ресторант. Не ме чакайте на “Кулата”, идвам си след две седмици
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8608 -: Юни 10, 2023, 11:41:23 »
Quote (selected)
Деница Сачева: Докато НС прави конституционна реформа няма да се гласуват имунитети
https://tribune.bg/bg/politika/denitsa-sacheva-dokato-ns-prav/
Браво! Брависимо! Сега депутатите могат и да се стрелят един друг напълно свободно и демократично "до тогава до когато Народното събрание се занимава с конституционна реформа и с промени в законите за съдебна реформа".

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8609 -: Юни 10, 2023, 11:56:48 »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8610 -: Юни 10, 2023, 12:38:00 »
https://narodna.me/
Нали ви обещах, че ще им навирам в очите:
ПРЕДИЗБОРНАТА ПЛАТФОРМА НА СДС
45 години стигат
Времето е наше
(с която беше излъган българския народ)   
      

СДС категорично отхвърля доктрината за ограничения суверенитет, налаган в името на т.нар. “пролетарски интернационализъм и социалистическа общност”, тъй като на практика това е политика, обслужваща чужди интереси и укрепваща международните позиции на номенклатурата. Накърняването на националния суверенитет на страната не може да се оправдава с каквито и да било идеологически или политически съображения.
----------------
Ние сме за едновременно разпускане на Варшавския договор и НАТО, когато се създадат необходимите условия за това. Дотогава България ще изпълнява с чувство за отговорност съюзническите си задължения, но и ще работи за по-скорошното премахване на двете конфронтиращи се групировки. Нашата страна трябва да участва активно в изграждането на системите и механизмите на общоевропейската сигурност като основна гаранция за териториалната ни цялост, за мира и стабилността на Балканите и в Европа.


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8611 -: Юни 10, 2023, 12:42:55 »
Ама те се гордеят, че са излъгали народа! Нали Путин им нарече империята "Империя на лъжата"? Така че лъжата и измамата е алфата и омегата на всичко, което правят.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8612 -: Юни 10, 2023, 12:45:39 »
Пряко излъчване на общия протест на "Възраждане" и "Левицата!", който започна днес по пладне:

https://www.facebook.com/kostadin.eu/videos/2874794575989288/

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8613 -: Юни 10, 2023, 13:33:00 »
Нали Путин им нарече империята "Империя на лъжата"? Така че лъжата и измамата е алфата и омегата на всичко, което правят.
Лучо... и Рейгън кръсти СССР Империя на злото... трябва ли да му вярваме, че злото е "алфата и омегата" на всичко, което правят?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8614 -: Юни 10, 2023, 15:32:05 »
Quote (selected)
Проф.Маринов: Радев няма да бърза с освобождаването на Гешев, ще чака решението на КС по жалбите му
https://epicenter.bg/article/Prof--Aleksandar-Marinov/317839/2/0
И идването на Черепа в БГ като защитен свидетел.
Което ще е итересно, щото каскета спасява задника си и като нищо може да млъкне, ако му осигурят спокойствие .
Черепа обаче спасява накърненото си баровско самочувствие, няма какво да губи, а съм чувал и че бил много отмъстителен.
Пък доколкото разбирам що бълбука мътната вода - Черепа няма какво да дели с каскета, но с други ооохх как имааа!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8615 -: Юни 10, 2023, 15:34:22 »
Нали Путин им нарече империята "Империя на лъжата"? Така че лъжата и измамата е алфата и омегата на всичко, което правят.
Лучо... и Рейгън кръсти СССР Империя на злото... трябва ли да му вярваме, че злото е "алфата и омегата" на всичко, което правят?
Нищо ново! Лозунги.
"Khomeini is quoted as saying on November 5, 1979, "[America is] the great Satan, the wounded snake*." The term was used extensively during and after the Islamic Revolution"
.......................................
"Khomeini called the Soviet Union, the principal antagonist of the US during the Cold War, the "Lesser Satan" because of its atheistic communist ideology, and he said that Iran should support neither side of the Cold War"

https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Satan
* Някой се кефят.
« Последна редакция: Юни 10, 2023, 15:49:45 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8616 -: Юни 10, 2023, 15:36:53 »
Цитат на: lucho
Ама те се гордеят, че са излъгали народа!

Казват го другояче:
"Умни сме и пак надхитрихме простите комуняги"

Точно както казват началниците им англосаксите, когато нарушават договорите и обещанията си:
"Умни сме и пак надхитрихме простите руснаци"

В техните съзнания честен и държащ на думата си значи прост.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8617 -: Юни 10, 2023, 15:47:10 »
Ами Хрушчов не си удържа на думата и не гробозакопа капитализма. А ние така се надявахме. !968 -грешката в Чехословакия. !979- Афганистан. И за капак "реформатора" Горбачов. Но дали по-рано или по-късно, виждаше се накъде вървят нещата. СССР се простираше не според чергата си. И космонавтиката ги пообърка. Направиха се прибързани изводи.
« Последна редакция: Юни 10, 2023, 15:56:27 от dabedabe »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8618 -: Юни 10, 2023, 15:48:55 »
Тролене + изключително тъпо сравнение.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8619 -: Юни 10, 2023, 16:10:58 »
Всеки си служи с думите както намери за добре. Даниел Лорер например нарича предателството смелост и дори не се изчервява.
Quote (selected)
“Изисква се огромна политическа смелост да направиш правителство с подкрепата на ГЕРБ и конституционна реформа, подкрепена от ДПС”

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8620 -: Юни 10, 2023, 17:30:37 »
Министрите на вътрешните работи на ЕС постигнаха споразумение за миграцията, описано като историческо, според което държавите от ЕС ще плащат по 20 000 евро за всеки мигрант, когото откажат да приемат
https://glasove.com/novini/ek-shte-ni-globyava-s-20-000-evro-na-migrant-ako-otkazhem-da-go-priemem

EU home affairs ministers reached a migration deal described as historic by officials that would see EU states pay €20,000 for each migrant they refuse to host. 
https://www.euractiv.com/section/migration/news/eu-ministers-reach-historic-deal-on-migrant-relocation/?fbclid=IwAR1wjxqjfiIbJP-qWeQmzsYdkXKokAIr3pR7VKZczSzCuQEiXDsY6cODswU

Честито.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8621 -: Юни 10, 2023, 21:38:32 »
Пряко излъчване на общия протест на "Възраждане" и "Левицата!", който започна днес по пладне:

https://www.facebook.com/kostadin.eu/videos/2874794575989288/
Това бе част I (1 час и 35 мин.).
А тук е част II (1 час и 46 мин.):

https://www.facebook.com/kostadin.eu/videos/579240637686998/

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8622 -: Юни 10, 2023, 21:43:14 »
Lucho, поне хиляда души имаше ли на тоя толкова дълго свикван протест? Извинявай, ма рехава работа. Язък за новите трибагреници и партийни знамена. Цялата пара в свирката.
« Последна редакция: Юни 10, 2023, 21:52:12 от Zdravka »
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8623 -: Юни 10, 2023, 21:46:34 »
Не хиляда, а доста хиляди са били (вж шествието във втората част). Но, както каза един от ораторите, важно е не толкова количеството, колкото качеството. И това не е свирка, а предупредителен изстрел.
« Последна редакция: Юни 10, 2023, 21:51:48 от lucho »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8624 -: Юни 11, 2023, 10:34:22 »
Quote (selected)
Ние сме управляващи опозиционери.
https://glasove.com/novini/rumen-hristov-gerb-sds-shte-sme-upravlyavashti-opozitsioneri-no-ne-napuk
Щях да напиша - дървено желязо, но желязото, дори да е ръждиво все пак е нещо сериозно.
Вие сте олюви. То и капацитета ви толкова.
Имаше време, кога седесариата предизвикваше у мен смесени чувства.
От презрение-до отвращение.
Не съм чак толкова гнуслив, но сега не мога да намеря друго по близо освен погнуса.
Quote (selected)
Радвам се, че направихме това правителство, защото спряхме едноличното управление на президента Румен Радев, заяви лидерът на СДС.
Вакарелски спирачи си бяхте, такива си и останахте - колкото там сте останали.
« Последна редакция: Юни 11, 2023, 10:43:27 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8625 -: Юни 11, 2023, 11:35:33 »
Много юноши с тениски на Възраждане и чисто нови Самарски знамена.

Колко пара ще ни таксува свирката майсторицата на гещалтфелациото Илашчук предстои да разберем.
але чук-чук, але мале, мускетаре, ой сомангес:

Quote (selected)
"Има политически сили, които действат на принципа колкото по-зле за България, толкова по-добре за "Възраждане", каза той по повод твърдението, че 14 министри са избрани по списък от американското посолство.

https://glasove.com/novini/denkov-nyama-da-prashtame-voyski-v-ukrayna-byudzhetat-shte-e-s-do-3-defitsit-bez-da-se-vdigat-danatsi

*********   ✹    *********

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8626 -: Юни 11, 2023, 11:45:58 »
Quote (selected)
Giuseppe« -: Днес в 10:34:22 »
Вакарелски спирачи си бяхте, такива си и останахте - колкото там сте останали.
Да припомня от къде идва това "вакарелски спирач". Край Вакарел има един голям наклон на ЖП линията, поради което често пъти, особено през зимата, са били изтървавани влакове. "Изтърван влак" е ЖП термин, който се използва в случаи когато въпреки че спирачките са задействани и колелата блокирани, влакът не само не намалява, а постоянно увеличава скоростта си по наклона. (Нещо като аквапланинг.) Когато имаме "изтърван влак" стрелочник, намиращ се към края на наклона трябва да отклони влака по друго трасе за да се катери по съседния баир и по този начин да убие скоростта си.
За да не се получава това на края на последния вагон, навремето имаше една малка дървена будка, в която спирач, изложен на студ, вятър, дъжд или сняг, трябваше да навива спирачката с цел да ограничава скоростта на спускане. И оттам лафа: "Измръзнал като вакарелски спирач".
(А откъде идва лафа "Пикае му се като на музикант", ще ви разкажа друг път. :))) )
« Последна редакция: Юни 11, 2023, 11:52:21 от Zmeja »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8627 -: Юни 11, 2023, 12:02:26 »
Quote (selected)
(А откъде идва лафа "Пикае му се като на музикант", ще ви разкажа друг път. :))) )
Първо - благодаря за изчерпателното обяснение - само ще добавя, че тези товарни влакове вече ги няма /няма какви евроатлантически ценности да превозват/ и затова доста от по новото поколение можеше и да не знаят етимологията на лафа.
 :))) :well_done-1299:
А за музиканта ще добавя едно уточнение - "...като на първа цигулка", щото останалите все могат да се изнижат някак си, но първата цигулка...може би затова и се води за най важния музикант пък.
Може и вредни да получава - не знам!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8628 -: Юни 11, 2023, 15:20:28 »
За да не се получава това на края на последния вагон, навремето имаше една малка дървена будка, в която спирач, изложен на студ, вятър, дъжд или сняг, трябваше да навива спирачката с цел да ограничава скоростта на спускане.
За ръчната спирачка ли става дума? И защо "навива", а не "дърпа"? Няма ли товарният влак като пътническия пневматична спирачка, която се задейства от локомотива и действа на всички вагони едновременно?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8629 -: Юни 11, 2023, 15:29:48 »

Как ги виждаш тези автоматики в тази будка.
п.с. това е модел, но доста близко до реалността.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8630 -: Юни 11, 2023, 15:31:28 »
Протестът на „Възраждане“ попречил на прожекция от „София прайд филм фест“ (всъщност протестът беше не само на "Възраждане", но и на "Левицата!" и там се изказаха и нейни дейци)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8631 -: Юни 11, 2023, 15:34:42 »

Как ги виждаш тези автоматики в тази будка.
Доколкото разбирам, спирачът задейства ръчната спирачка, ако общото спирачно действие на пневматичната се окаже недостатъчно, така ли? И как я задейства? Как изглежда органът за управление, който той задвижва с ръка? (Питам, защото никога не съм влизал в будка на спирач. Ясно ми е, че за железничарите въпросът е глупав.)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8632 -: Юни 11, 2023, 15:36:22 »
Червяк знаеш ли какво е?
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%B5%D1%80%D0%B2%D1%8F%D1%87%D0%BD%D0%B0_%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B0
П.с. и аз не сам влизал в такава спирачна будка, но доколкото знам се върти едно колело и механично с валове се предава движението към спирачните челюсти.
А червякът е механизъм за предаване на голяма сила, чрез малка на входа на механизма - колелото което върти спирача.
Ръчна спирачка, само че вместо въжето в колата имаме червяк /червячен механизъм/.
п.п.с. всъщност Асол би трябвало да го опише по добре, тя си е механична специалност /макар и не транспорт/.
« Последна редакция: Юни 11, 2023, 15:43:09 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8633 -: Юни 11, 2023, 15:39:16 »
Да, знам що е червяк. (Трябваше да се сетя.) Значи спирачът върти едно колело? А няма ли опасност от пробуксуване на колелата на последния вагон при това?
« Последна редакция: Юни 11, 2023, 15:46:03 от lucho »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8634 -: Юни 11, 2023, 15:45:54 »
Доколкото разбирам, спирачът задейства ръчната спирачка, ако общото спирачно действие на пневматичната се окаже недостатъчно, така ли? И как я задейства? Как изглежда органът за управление, който той задвижва с ръка? (Питам, защото никога не съм влизал в будка на спирач. Ясно ми е, че за железничарите въпросът е глупав.)
Спирачката е чисто механична. Въртиш една манивела и с червяк и преводен механизъм въздействаш директно върху накладките на най-задните колела. Доколкото си спомням челюстите с накладките бяха бая големи. (Детски спомени. Живеехме в Подуяне до ЖП линията и играехме по вагоните.)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8635 -: Юни 11, 2023, 15:48:39 »
Quote (selected)
Доколкото си спомням челюстите с накладките бяха бая големи
И съм чувал, че за един-два прехода София - Бургас и ги сменят.
А и съм виждал вечерно време какви искри изскачат при задействане.
« Последна редакция: Юни 11, 2023, 17:23:29 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8636 -: Юни 11, 2023, 15:57:09 »
Спирачката е чисто механична. Въртиш една манивела и с червяк и преводен механизъм въздействаш директно върху накладките на най-задните колела. Доколкото си спомням челюстите с накладките бяха бая големи. (Детски спомени. Живеехме в Подуяне до ЖП линията.)

до колкото си спомням имаше и супер-бекъп решение.
триъгълни колодки, които трябваше да се метнат на релсата преди първото от сдвоените колела в талигата.

гледал съм как бягат да настигнат отцепил се вагон и да ги хвърлят на релсата пред нещо...

проблема е, че в една трета от случаите това води до дерайлиране..... (скорост, рела в завои и т н)


(стандартните спирачни калодки са формички от  десетина кила чугун, fui)
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8637 -: Юни 11, 2023, 16:00:06 »
Без да съм специалист, струва ми се, че ръчната спирачка и спирачът трябват само при откачане на вагон или малък брой вагони по нанадолнище. Нормално би трябвало пневматичната спирачка, която действа на всички вагони, да свърши работа дори по спускане на влака по нанадолнище. Отделно локомотивът би трябвало да има рекуператор, ако е електрически. (Маневрените са дизелови, но те би трябвало да действат само по равното, защото гарите по принцип се строят на равно място.)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8638 -: Юни 11, 2023, 16:09:15 »
В края на вчерашния протест, на "Орлов мост", Костадинов каза, че Тагарев е решил да подари на ВСУ всичките ни изтребители (интересно защо е пропуснал щурмовите самолети "Су-25"?), всички комплекси за ПВО "С-300" и половината ни танкове. Има план за противодействие на това, с изключение на изтребителите. Но с оглед на това колко във ВВС мразят Тагарев, като нищо обслужващите АПА (аеродрумен пусков агрегат) могат да откажат да пуснат двигателите и изтребителите да си останат тук...

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8639 -: Юни 11, 2023, 16:17:21 »
Няма ли товарният влак като пътническия пневматична спирачка, която се задейства от локомотива и действа на всички вагони едновременно?
Лъчо, май и сега може да се видят подобни спирачки по външните платформи на вагончетата на теснолинейката (доста са стари, та може и да ги има), но няма кабинки. Последно, обаче, съм се качвал преди почти 10 години... Не знам как е сега.