Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 01:13:03

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 557421 пъти)

Imko1, Giuseppe и 77 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
ак
« Отговор #9180 -: Юни 21, 2023, 23:16:11 »
Лъчо,вече съм го писал,на 22г. е инженер от военно училище,как е завършил за 4 години,няма как да е приет на 17г.,та той не може да положи военна клетва.

Ами има начин - тръгнал е на училище на 6 години, завършил е гимназия на 17, приели са го от раз, няма как да го отложат за една година.

И аз самият станах инженер на 22 години.

Респект.

Чак пък респект, но благодаря все пак :t0328:

Имах още двама съученика от съседния клас, които бяха като мен, така че не съм някакво рядко изключение.
the lamers club honourable member …

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9181 -: Юни 21, 2023, 23:23:05 »
Патките обикновено са кафеникакви. Има едни други съскащи пернати дето са бели. Мисля, че пасва по добре , па и съскането е точно в служебния и профил тук.
С ваше позволение, ваши милости си позволявам да внеса малко порядък в орнитологията. Тъй като в някои краища казват на гъските патки, а на патиците юрдечки, то е добре да се определите дали става дума за патица - ония по-дребничките, чиито мъжки представители са с красиво оперение и зелени ''герданчета'' около вратовете, а женските са невзрачно сивокафеви, или за ония, доста по-едри бели, сиво бели, или черно бели пернати, които крякат, съскат, кълват лошо и имат много вкусен черен дроб - гъските.
-----
Позволявам си също така да ви обърна внимание, че не всички лебеди са неми, но всички могат здраво да ви накълват, ако ги раздразните. Така, че внимателно с пернатите, за ваше добро е.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9182 -: Юни 21, 2023, 23:37:53 »
Патките обикновено са кафеникакви. Има едни други съскащи пернати дето са бели. Мисля, че пасва по добре , па и съскането е точно в служебния и профил тук.
С ваше позволение, ваши милости си позволявам да внеса малко порядък в орнитологията. Тъй като в някои краища казват на гъските патки, а на патиците юрдечки, то е добре да се определите дали става дума за патица - ония по-дребничките, чиито мъжки представители са с красиво оперение и зелени ''герданчета'' около вратовете, а женските са невзрачно сивокафеви, или за ония, доста по-едри бели, сиво бели, или черно бели пернати, които крякат, съскат, кълват лошо и имат много вкусен черен дроб - гъските.
-----
Позволявам си също така да ви обърна внимание, че не всички лебеди са неми, но всички могат здраво да ви накълват, ако ги раздразните. Така, че внимателно с пернатите, за ваше добро е.

Тва блондинките нямат никва фантазия, само пълна детерминистика - инвиво или инвитро, в кой край патките какъв цвят имали, кое е гъска и кое пеещ лебед.
Скука ! :bored:

P.S. https://www.bing.com/videos/riverview/relatedvideo?q=singender+schwan&mid=AB4AB380ACFB6D5A3146AB4AB380ACFB6D5A3146
« Последна редакция: Юни 21, 2023, 23:43:45 от Фют »

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9183 -: Юни 22, 2023, 07:07:37 »
Пилонът на Рожен по-скоро  ще пропъди туристи.
С какво по-точно ще ги пропъжда? Нещо не се сещам, можеш ли да подскажеш?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9184 -: Юни 22, 2023, 07:18:09 »
Ами в горите не никнат пилони. Ще е и с трудна поддръжка и е нормално всеки да е предпазлив. Човек отива в планината да се порадва на природата и да се разтовари, а не да се кокори да не му падне нещо на главата. За естетика няма споменаваме.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9185 -: Юни 22, 2023, 07:26:13 »
Интересно! Ходя доста често в планината, не се оглеждам дали нещо ще ми падне на главата!
Пилони не никнат в гората, но и сълбове не никнат, пък има. Има и едни големи - казват, че са за лифтове... Ама и от тях не съм се плашил.
За естетиката - като виден естет, можеш ли да съчетаеш пилон с дърво? Би трябвало да можеш, а се опъваш...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9186 -: Юни 22, 2023, 07:34:24 »
Не пречи да има различни мнения. Аз не виждам здрав смисъл в инициативата. Не пречи и на Витоша, такова ... . Нещо като маркиране на територията при животните ми напомня. Приключвам по темата, за да не дразня някого.
« Последна редакция: Юни 22, 2023, 07:53:38 от dabedabe »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9187 -: Юни 22, 2023, 08:09:51 »
На някои много им пречи българското знаме. Друго си е ако беше европейското, американското или онова с цветовете на дъгата.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9188 -: Юни 22, 2023, 08:14:29 »
Абе друго си е с тоя бетон да бяха отмахали един хотел за чудо и приказ в балкана.
Па и с басейн да кажем.
А тук изровили една дупка.
Наляли бетон.
Забили пилона със знамето.
Отгоре посадили трева.
Иди разбери за какво са похарчили даренията.
Па ако вземе и да падне на някой непредпазлив на главата му.
Мани, мани.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9189 -: Юни 22, 2023, 08:26:35 »
Български знамена трябва да се поставят без ограничение и без разрешение навсякъде - без значение дали земята е държавна или частна, дали е в защитена територия и дали пречи на мечките, костенурките и гугутките.
Като си признавам, че нямам спомен да съм бил на роженските поляни да си кажа и аз скромното мнение. Ходил съм по Пирин.
Не изглежда добра идея да се слага пилон и знаме. Малко мегаломанско ще дойде. Не е ли в територията на парка Пирин? По парковете природата трябва да се оставя такава каквато е била, преди да дойде човека с кебабчетата!
Наподобява тъпотията с американскит парк "Mount Rushmore".
https://www.history.com/topics/us-presidents/mount-rushmore-1
Посмърно не бих отишъл там, макар че обичам да ходя по паркове.
Дали ще ми вдигне самочувствието един пилон от 111 м (който БГ не може да направи)? Съмнявам се.
Виж това, че вече на жълтите стотинки вече на пазара им се мръщят като си плащаш картофите ще го свали. Обяснявай на продавачката, че са "legal tender"! :))) (опитах се). Няма да те разбере.
Патриотизмът трябва да се проявява другаде. Като остане знамена по паркове да ти напомнят, че си българин, си жив зян (пак хубава "българска" дума)

PS Нали питаха Вежди Рашидов, дали може да каже "Аз съм българче"? Отговори, че може но няма да му повярват. ;)
Та в стихотворението се казва "Обичам нашите планини зелени", не пилони със знамената. Нали?
« Последна редакция: Юни 22, 2023, 14:59:48 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9190 -: Юни 22, 2023, 08:39:09 »
Объркан съм и раздвоен с тоя пилон!
 Патриотарският кич  (най-дълго хоро, три киломатров трибагреник, 140 метрова мартеница), залял Мамковината надлъж и нашир, органически ме отвращава. Когато преди  година - две  разбрах за тая 110 метрова идея, си рекох: Кой болен мозък ги ражда тия малоумия.
 Това, от една страна.
Ама има и втора страна. През последните дни се развихри яка кампания против пилона. Кой ли не го критикува, кой ли не го осмя.
То не беше кришнаит - фашизоидът Генов, пък след това и хората на Христо Иванов - активисти на ДБ. След това Касимова - Моасе. Е това вече съвсем ме обърка. Защото имам безпогрешен компас - щом тия от ДБ, Моасето  и свободният артист Генов са против нещо, значи това нещо е стойностно, ценно и полезно за България. И за него си струва да работи човек.
    такива едни работи...
« Последна редакция: Юни 22, 2023, 08:44:13 от Bacho Кольо »

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9191 -: Юни 22, 2023, 08:41:36 »
Български знамена трябва да се поставят без ограничение и без разрешение навсякъде - без значение дали земята е държавна или частна, дали е в защитена територия и дали пречи на мечките, костенурките и гугутките.
Като си признавам, че нямам спомен да съм бил на роженските поляни да си кажа и аз скромното мнение. Ходил съм по Пирин.
Не изглежда добра идея да се слага пилон и знаме. Малко мегаломанско ще дойде. Не е ли в територията на парка Пирин? По парковете природата трябва да се оставя такава каквато е била, преди да дойде човека с кебабчетата!
Наподобява тъпотията с американскит парк "Mount Rushmore".
https://www.history.com/topics/us-presidents/mount-rushmore-1
Посмърно не бих отишъл там, макар че обичам да ходя по паркове.
Дали ще ми вдигне самочувствието един пилон от 110 м (който БГ не може да направи)? Съмнявам се.
Виж това, че вече на жълтите стотинки вече на пазара им се мръщят като си плащаш картофите ще го свали. Обяснявай на продавачката, че са "legal tender"! :))) (опитах се). Няма да те разбере.
Патриотизмът трябва да се проявява другаде. Като остане знамена по паркове да ти напомнят, че си българин, си жив зян (пак хубава "българска" дума)

Твоята е малко като компютрите с компотите.
В Пиринско има село Рожен и Роженски манастир.
А Роженските поляни за които става въпрос са в Родопите.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9192 -: Юни 22, 2023, 08:41:49 »
И Айфеловата кула не винаги е била долюбвана и желана туристическа атракция. Световноизвестни френски културни дейци, сред които Ги дьо Мопасан и Виктор Юго събират подписка, с която искат да забранят построяването на тази „грозна купчина желязо”.
След построяването й, Юго всеки ден пие кафето си на нея, защото това е единственото място в Париж, от което не я вижда.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9193 -: Юни 22, 2023, 08:44:25 »
На мен ми беше перпендикулярно докато не заквича умнокрасивитета.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9194 -: Юни 22, 2023, 08:45:58 »
Твоята е малко като компютрите с компотите.
В Пиринско има село Рожен и Роженски манастир.
А Роженските поляни за които става въпрос са в Родопите.
Благодаря за поправката! Няма срамно да си призная, че съм сбъркал.
Значи щом не е в Пирин, може да се слагат всякакви железа по планините?
Може и на в. Мусала да се сложи знаме. Ще се вижда от Бяло море. А може и от Египет. :)))
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9195 -: Юни 22, 2023, 08:48:53 »
Твоята е малко като компютрите с компотите.
В Пиринско има село Рожен и Роженски манастир.
А Роженските поляни за които става въпрос са в Родопите.
Благодаря за поправката! Няма срамно да си призная, че съм сбъркал.
Значи щом не е в Пирин, може да се слагат всякакви железа по планините?

Ами премахнете тогава кулата на Снежанка, пилоните на лифтовете и ски влековете.
Сумарно ще са доста повече от този пилон.
Или без тях не можете, а без пилона със знамето ви е по-леко.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9196 -: Юни 22, 2023, 08:50:05 »
Твоята е малко като компютрите с компотите.
В Пиринско има село Рожен и Роженски манастир.
А Роженските поляни за които става въпрос са в Родопите.
И, не че е важно в случая,  с. Рожен е извън границите на парк Пирин.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9197 -: Юни 22, 2023, 08:51:28 »
Ами премахнете тогава кулата на Снежанка, пилоните на лифтовете и ски влековете.
Нещо си се объркал. Нито сме слагали лифтове, нито сме секли гората за тях. Там вече съм карал ски.
Аз невинен. И ти взе да бъркаш компютри с компоти.
Американска и италианска армия се е разположила в БГ като у тях си, но един пилон със знаме ви вдига самочувствието. Символ нали? Като на свинче звънче. Губите перспектива. Не правите разлика межди важно и не толкова важно (дори никак).
Нека да е на вашта!
« Последна редакция: Юни 22, 2023, 08:59:02 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9198 -: Юни 22, 2023, 08:52:41 »
Да не би от Посолството да са казали, че не е добре да се слагат български знамена в Родопите.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9199 -: Юни 22, 2023, 08:55:57 »
За мен има още нещо притеснително. Понеже из България последните години изникнаха доста знамена, забучени на високи пилони, та да кажа: Всички сме виждали как изглежда онова висящото от горе 3-4 месеца след като го издигнат. Зелено става светло-зелено, червеното кафявее, бялото става мръсно-бяло. След още 2 месеца китайската материя започва да се цепи от краищата  ...

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9200 -: Юни 22, 2023, 08:58:54 »
Ами премахнете тогава кулата на Снежанка, пилоните на лифтовете и ски влековете.
Нещо си се объркал. Нито сме слагали лифтове, нито сме секли гората за тях. Там вече съм карал ски.
Аз невинен. И ти взе да бъркаш компютри с компоти.
Американска и италианска армия се е разположила в БГ като у тях си, но един пилон със знаме ви вдига самочувствието. Символ нали? Като на свинче звънче.
Нека да е на вашта!

Нищо не съм се объркал.
Пишеш за забито желязо в планината.
Та смятай колко пилони има вече забити в планините и какво ти пречи още един.
И съм го написал вече няколко пъти.
Беше ми перпендикулярно докато не заквича умнокрасивитета.
А заквича заради знамето.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9201 -: Юни 22, 2023, 09:03:43 »
За мен има още нещо притеснително. Понеже из България последните години изникнаха доста знамена, забучени на високи пилони, та да кажа: Всички сме виждали как изглежда онова висящото от горе 3-4 месеца след като го издигнат. Зелено става светло-зелено, червеното кафявее, бялото става мръсно-бяло. След още 2 месеца китайската материя започва да се цепи от краищата  ...

Аз в началото като захванах темата писах че ме притесняват техническите моменти доколко са изпипани.
Да се надяваме че ще е нормално.
Предполагам че както пилонът е произведен в Турция така и знамето ще го изтъкат там.
Би трябвало да е някаква здрава синтетика и естествено няколко броя за да има за смяна.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9202 -: Юни 22, 2023, 09:03:52 »
Беше ми перпендикулярно докато не заквича умнокрасивитета.
А заквича заради знамето.
Като сте ербап махнете американското знаме от американската база в Ново село! Ама за там нямате смелост да го поискате? Нали?
Там български офицер не влиза. Та толкова за пилона и знамето. Парата в свирката.
Манолис Глезос е свалил немският флаг от Акропола. Нищо работа, но е влязъл в историята. Защо ли?
« Последна редакция: Юни 22, 2023, 15:01:20 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9203 -: Юни 22, 2023, 09:04:13 »
Я да премахнем и това

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9204 -: Юни 22, 2023, 09:06:34 »
Беше ми перпендикулярно докато не заквича умнокрасивитета.
А заквича заради знамето.
Като сте ербап махнете американкото знаме от американската база в Ново село! Ама за там нямате смелост да го поискате? Нали?
Там български офицер не влиза. Та толкова за пилона и знамето. Парата в свирката.
Манолис Глезос е свалил немският флаг от Акропола. Нищо работа, но е влязъл в историята. Защо ли?

Просто бягаш по тъч линията.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9205 -: Юни 22, 2023, 09:11:44 »
Просто бягаш по тъч линията.
Мешано ви е в главите. Важно и не толкова важно. Мен какво ми е? Казах си мнението за изкуствените работи по планините. Имате друго мнение. ОК.
Нито боря символи (Руски паметник), нито ги слагам (знамена на 111 м пилони).
I don't care!

PS Какво очаквате да направя като ми пишете, че умнокрасивитетът бил против знамето? Да се засрамя? Е, как? Аз на жълтите павета не съм стъпвал поне от 35 години и не страдам от това.
Болшевиките отидоха в историята, но болшевизма ще живее вечно. Не може да понесете друго мнение.
« Последна редакция: Юни 22, 2023, 15:01:48 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9206 -: Юни 22, 2023, 09:18:53 »
Бъчонка, почваш да ставаш нагъл. Като не харесваш изкуствени работи по планините, погрижи се за новата си рóдина и вземете да махнете тоя кич в Маунт Ръшмор с 4-те дялани кратуни. А за циганската покривка на звездички и чертички не се притеснявай. Не само ние, светът ще я махне

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9207 -: Юни 22, 2023, 09:24:04 »
Бъчонка, почваш да ставаш нагъл.
Като няма сериозни доводи идват маймунджулуците с псевдонима.
Толкова ви е акъла. Не съм отговорен за него.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9208 -: Юни 22, 2023, 09:26:59 »
Ма той галено бе, Butch. Отвикнал си от нашите мурафети.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9209 -: Юни 22, 2023, 09:27:44 »
Лъчо,вече съм го писал на 22 г. е инженер от военно училище,как е завършил за 4 години,няма как да е приет на 17 г., та той не може да положи военна клетва.
Кой, Тагарев ли? Може да е започнал училище на 6-годишна възраст, а не на 7. След това да са го приели във ВНВВУ "Г. Бенковски" в Долна Митрополия, а клетвата да е положил като второкурсник там.
Ми значи е гений,и в математическата гимназия са го приели по рано.
За да пиша за Тагарев,че не излиза сметката е добре да си публикува по подробна автобиография и най добре е да си покаже дипломата.
Започнал е училище на 7 години, на 18 е завършил гимназия, а на 22 – ВНВВУ "Г. Бенковски". Може би гражданските специалности във ВНВВУ са били 4-годишни? Не знам.
От https://www.mod.bg/bg/ministry_minister.html :
Quote (selected)
Тодор Тагарев е роден в гр. Стамболийски. Завършил е МГ „Акад. К. Попов“ в гр. Пловдив (1978 г.), ВВВУ „Г. Бенковски“, гр. Долна Митрополия като инженер с гражданска специалност „Автоматика и телемеханика“ (1982 г.) и Командно-щабния колеж на ВВС на САЩ (1994 г.). През 1989 г. защитава дисертация във Военновъздушната инженерна академия „Н.Е. Жуковски“ в Москва.
За да защити дисертация във ВВИА имени Жуковского, трябва да е бил там аспирант няколко години. Същото се отнася и за "побратима" му Велизар Шаламанов.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9210 -: Юни 22, 2023, 09:28:55 »
Ok, Mr. Butch. А останалото прочете ли?

Ма той галено бе, Butch.
:t0328:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9211 -: Юни 22, 2023, 09:31:33 »
Ok, Mr. Butch. А останалото прочете ли?
Нали аз ви напомних за простотията на Маунт Ръшмор? Какво повече?
На всеки ъгъл има табела: "купуваме земя", но знамето е важно. Нали? А кой мислите изкупува българската земя? Чужди компании и български земевладелци с по 100000 дк. земя. Едни ден ще се събудите като палестинците. Чужденци в държавата си. Нооо, знамето на високо място е архи важно! :no!:
« Последна редакция: Юни 22, 2023, 09:41:17 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9212 -: Юни 22, 2023, 09:39:10 »

 Лъчо,вече съм го писал на 22 г. е инженер от военно училище,как е завършил за 4 години,няма как да е приет на 17 г., та той не може да положи военна клетва.
За да защити дисертация във ВВИА имени Жуковского, трябва да е бил там аспирант няколко години. Същото се отнася и за "побратима" му Велизар Шаламанов.
Всичко се връзва. Завършва училището през 83-та за 4 години (военна специалност "Авиационно въоръжение", приравнена на гражданската "Автоматика и телемеханика"), дисертация през 89-та.
Имах състуденти руснаци, започнали на 6 години, десетилетка, 3.5 години дисертация . На 23 години ставаха к.т.н, или по сегашному PhD...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9213 -: Юни 22, 2023, 09:42:54 »
ВНВВУ завършва през 1982 г., не 1983. Това са 4 години от 1978 г. (вж цитата по-горе).

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9214 -: Юни 22, 2023, 09:43:02 »
Ok, Mr. Butch. А останалото прочете ли?
Нали аз ви напомних за простотията на Маунт Ръшморе? Какво повече?
Мегаломанията не е само там, ама хайде. Самият факт, че американците обичате да окичвате всичко със знаменца, докъдето ви стигат ръцете, е немалко лицемерен. Или double standard, по вашему

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9215 -: Юни 22, 2023, 10:04:17 »
Може и на в. Мусала да се сложи знаме.
Може и го има!

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9216 -: Юни 22, 2023, 10:12:44 »
Ндаа... зад голяма част от коментариите - де'т вика оная госпойца, че стърчал един таквоз - срамежливо наднича татко Фройд  :smokin:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9217 -: Юни 22, 2023, 10:25:53 »
Категорично споделям мнението, че имигрантските хора и знамена в де що има европейска столица са тежък кич и издават още по-тежки комплекси. Да не се бърка с представленията на открито на нашите самодейни ансамбли в чужбина, както и на гастролиращите от България там. Това ДА.
Ся за пустото му знаме на Роженските поляни. Тук съм ЗА. Пилонът бил произведен в Турция. Щеше да е обидно, ако беше подарък от наследниците на Османската империя, но ние сме си го платили. Като си плащаме, какво значение има от къде си поръчваме музиката ?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9218 -: Юни 22, 2023, 10:29:25 »
Категорично споделям мнението, че имигрантските хора и знамена в де що има европейска столица са тежък кич и издават още по-тежки комплекси. Да не се бърка с представленията на открито на нашите самодейни ансамбли в чужбина, както и на гастролиращите от България там. Това ДА.
Ся за пустото му знаме на Роженските поляни. Тук съм ЗА. Пилонът бил произведен в Турция. Щеше да е обидно, ако беше подарък от наследниците на Османската империя, но ние сме си го платили. Като си плащаме, какво значение има от къде си поръчваме музиката ?

Има, но не е за тук и сега. Някой друг път може  на друго място.
the lamers club honourable member …

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9219 -: Юни 22, 2023, 10:32:13 »
Тва блондинките нямат никва фантазия, само пълна детерминистика - инвиво или инвитро, в кой край патките какъв цвят имали, кое е гъска и кое пеещ лебед. Скука !
Лични впечатления ли имаш от фантазията на блондинките?
Ако си се опитал да ме обидиш, не си успял. Ако си се опитал да се пошегуваш, пак си уцелил гредата. Не се обиждам на писанията по мой адрес във форума, ходя в гората, защото не ме е страх от мечки.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9220 -: Юни 22, 2023, 10:32:35 »
Оттук:
Цитат на: К.Тодоров
🇺🇦 Украинският агент Фьодор Тагаренко, подвизаващ се в момента като български министър на отбраната, заяви, че България ще праща "военни медици и санитари" на фронта в Украйна. Това, както вече става ясно и на слепите у нас, е само първата крачка към пращането на военен контингент срещу Русия.
 
❌ Излишно е да казвам, че съдбата на Тагаренко ще е същата като на всички военнопрестъпници след Втората световна война. Ще бъдат съдени и наказани за престъпленията си.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9221 -: Юни 22, 2023, 10:57:20 »
На всеки ъгъл има табела: "купуваме земя", но знамето е важно. Нали? А кой мислите изкупува българската земя? Чужди компании и български земевладелци с по 100000 дк. земя. Едни ден ще се събудите като палестинците.

С тази забележка - факт, Бъч сочи много опасна, фатална за България, зловеща дейност! За жалост, това се игнорира напълно и плебса нехае!

Важен е ПилонЪТ.

Ако го няма - няма къде да се окачи знаме. Ако го има - може и украинското да окичат там. Но със сигурност, от превратаджийте, американското. Кой ще го свали? Както пред НДК на един от пилоните (не съм гледал напоследък дали си виси още там...) - украинското. Мъркат отдолу, но си висеше или още виси...

Важни са символите дрогаре, на тях се набляга. Възприемат се те и преформатират същността ни на подсъзнателно ниво. Затуй и умно-красивата гнъс е против Символа на държавността, педерастват на воля и се прайдват все повече и повече! На инсталираните "управници" в протектората, всеки знак на изгубената вече държавност, е трън в очите!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9222 -: Юни 22, 2023, 11:06:16 »
if you can't beat em join em and then  :erotic3:

"Кирил Петков: Няма как да има правителство, ако ГЕРБ продължават с плаващите мнозинства "  :0005:

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9223 -: Юни 22, 2023, 11:18:43 »
Беше ми перпендикулярно докато не заквича умнокрасивитета.
А заквича заради знамето.
Като сте ербап махнете американкото знаме от американската база в Ново село! Ама за там нямате смелост да го поискате? Нали?
Там български офицер не влиза. Та толкова за пилона и знамето. Парата в свирката.
Манолис Глезос е свалил немският флаг от Акропола. Нищо работа, но е влязъл в историята. Защо ли?

Ами иди ти бе юнак. Хем ще те пуснат да влезеш, нали си "техен". Тук ще се разчекнеш да се грижиш за България. Хеиде действай, на ли си ербап. :i_laughing:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9224 -: Юни 22, 2023, 11:24:27 »
Ами иди ти бе юнак. Хем ще те пуснат да влезеш, нали си "техен". Тук ще се разчекнеш да се грижиш за България.
Защо да го правя? Моята теза е, да не се обръща внимание на символите, а на същността.
Твоята теза я няма. Полезен си ми като дупка у кофа. Предполагам и на останалите.
И не съм "техен". Не съм на никого. Така съм се чувствал винаги.
хайде, у лево!

PS Тук виждам хора, които не могат да те убедят в нищо. Пълен "disaster".
Защо участват? Може би се чувстват самотни. Никой не им обръща внимание...
Излезте навън! Светът е голям, не е само лозунги в мрежата.
« Последна редакция: Юни 22, 2023, 11:30:39 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9225 -: Юни 22, 2023, 11:31:47 »
Излезте навън! Светът е голям, не е само лозунги.
Какво да правим там?
П.П. Де'т вика Бочко - всички непрокопсаници се захващат за мен, че да си чуят името...
П.П.П. И ний тъй - днес за пилона, утре за байряка... да се знае, че ний решаваме... ъхъ...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9226 -: Юни 22, 2023, 11:32:44 »
Ами иди ти бе юнак. Хем ще те пуснат да влезеш, нали си "техен". Тук ще се разчекнеш да се грижиш за България.
Защо да го правя? Моята теза е, да не се обръща внимание на символите, а на същността.
Твоята теза я няма. Полезен си ми като дупка у кофа. Предполагам и на останалите.
И не съм "техен". Не съм на никого. Така съм се чувствал винаги.
хайде, у лево!

Моята теза е " SOIS BELLE ET TAIS-TOI " . Преведи си я. Belle е правилно за теб.
Виж аватара на Giuseppe. :smokin:



Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9227 -: Юни 22, 2023, 11:50:11 »
Анкета на сайта на агенция "Фокус" (гласувайте и вие!):
Quote (selected)
Ако днес има предсрочни парламентарни избори, коя формация ще подкрепите?
ГЕРБ (658)                           19%
ПП (247)                              7%
ДБ (185)                              5%
ДПС (31)                              1%
БСП (243)                             7%
Възраждане (1117)                    32%
Левицата (126)                        4%
Нов проект на Президента Радев (465) 13%
Нов проект на Иван Гешев (88)         2%
Нов проект на Радостин Василев (18)   1%
Колебая се (119)                      3%
Друг (228)                            6%



20-минутно радиоинтервю на Йоланда Пелова с Боян Чуков (заглавието е "Върви реална подготовка на война, Украйна и Тайван са като скачени съдове")

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9228 -: Юни 22, 2023, 12:02:23 »
Анкета на сайта на агенция "Фокус" (гласувайте и вие!):
Несериозно е! Как се гласува за нещо което го няма, не знаеш как изглежда, не си чувал за него?
Аз, лично, леля гледаща на птичи курешки нямам, та няма кой да ме осветли каква програма ще има партията на тоя и оня!

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9229 -: Юни 22, 2023, 12:13:19 »
Не можем да покрием щетите след наводненията. Това заяви министърът на вътрешните работи Калин Стоянов, но можем да доставяме оръжие и боеприпаси на 404 и да плащаме хартиени самолети и бронирани машини!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9230 -: Юни 22, 2023, 12:33:31 »
На ротационен принцип ще се сменя на 9-ти май националният флаг на Рожен със знамето на ЕС

Лъжицата катран, която отравя кацата с меда! :(
Знамето на ЕС на 9.VI. е все едно знамето на "обединена" под нацисткия ботуш Европа:

« Последна редакция: Юни 22, 2023, 12:42:37 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9231 -: Юни 22, 2023, 12:36:51 »
Анкета на сайта на агенция "Фокус" (гласувайте и вие!):
Несериозно е! Как се гласува за нещо което го няма, не знаеш как изглежда, не си чувал за него?
Аз, лично, леля гледаща на птичи курешки нямам, та няма кой да ме осветли каква програма ще има партията на тоя и оня!
Уви, повечето хора гласуват на база на дълбочината на трапчинката или резката на брадичката на съответния водач. Или дали някой им е симпатичен или антипатичен. Не гледат програмите, ако изобщо има такива.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9232 -: Юни 22, 2023, 13:06:16 »
На ротационен принцип ще се сменя на 9-ти май националният флаг на Рожен със знамето на ЕС
Народна песен - "Назад, назад, моме Калино"  :))) За всички които са за металния кол* (ама 111 метра) на Роженските поляни (на които обърках географията)!   :apology-1312:
https://www.youtube.com/watch?v=3GTQA5FZVok
https://www.youtube.com/watch?v=To7jcKVB2SM

* За който се досеща само!
Като не стоите на принципна позиция, така се получава. Изненада!
« Последна редакция: Юни 22, 2023, 13:28:33 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9233 -: Юни 22, 2023, 13:36:53 »
Четох че е правен в Турция.
Умнокрасивите джиджета това го размахват като укор без да се усещат че те са причината да не може да се направи в БГ.
Лъжеш като дърта циганка – никога НЕ съм казвала подобно нещо, откъде си го измисли това?!?  :t0135:

А аз мога само да допринеса тук с още малко информацийка за тъпия пилон на комплексарщината – нещо, което чух вчера по новините:

Quote (selected)
Местността „Рожен” представлява  карстов терен, поради което НЕ трябва изобщо да се пипа!!!


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9234 -: Юни 22, 2023, 13:59:43 »
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Юни 21, 2023, 15:43:42

    Но повече ПРЕТЕНЦИЙ не можеш да имаш, щото си на ЧУЖД терен!!!

Хайде най-после да престанеш, защото ти си човекът с най-много претенции в този форум.
:t26157:

Единствената ми претенция – ако може изобщо да се нарече "претенция"??! – е към сайбията на форума:

Quote (selected)
Да премахне най-сетне тъпите и "НЕуки" ОГРАНИЧЕНИЯ при оформянето на текста!!!

За да заприлича най-сетне "Керпеден" на нормален форум, БЕЗ сакатлъци при разчитане на написаното ден през ден ...

Като например: КОЙ, КОГО,  а може би – КОГА и КЪДЕ ...  :i_laughing:


Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9235 -: Юни 22, 2023, 14:01:47 »
Quote (selected)
Местността „Рожен” представлява  карстов терен, поради което НЕ трябва изобщо да се пипа!!!
Ама там за шистов газ ли ще кОпат?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9236 -: Юни 22, 2023, 14:07:21 »
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Юни 21, 2023, 15:43:42

    Но повече ПРЕТЕНЦИЙ не можеш да имаш, щото си на ЧУЖД терен!!!

Хайде най-после да престанеш, защото ти си човекът с най-много претенции в този форум.
:t26157:

Единствената ми претенция – ако може изобщо да се нарече "претенция"??! – е към сайбията на форума:

Quote (selected)
Да премахне най-сетне тъпите и "НЕуки" ОГРАНИЧЕНИЯ при оформянето на текста!!!

За да заприлича най-сетне "Керпеден" на нормален форум, БЕЗ сакатлъци при разчитане на написаното ден през ден ...

Като например: КОЙ, КОГО,  а може би – КОГА и КЪДЕ ...  :i_laughing:

Продължаваш да наглееш.

Повече няма да си правя труда да ти обяснявам каквото и да е, просто ще те направя на Нилс Холгерсон.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9237 -: Юни 22, 2023, 14:13:29 »
Quote (selected)
Цитат на: AnonimusBG в Днес в 08:41:36

    Твоята е малко като компютрите с компотите.
    В Пиринско има село Рожен и Роженски манастир.
    А Роженските поляни за които става въпрос са в Родопите.

Благодаря за поправката! Няма срамно да си призная, че съм сбъркал.
Значи щом не е в Пирин, може да се слагат всякакви железа по планините?
Може и на в. Мусала да се сложи знаме. Ще се вижда от Бяло море. А може и от Египет.
:133: :i_laughing:


Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9238 -: Юни 22, 2023, 14:26:26 »
Може и на в. Мусала да се сложи знаме. Ще се вижда от Бяло море. А може и от Египет.
Тюуу... пак сме закъснели... дорде се натуткаме, и хората сложили
П.П. Ама нийе най-висок... нааа...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9239 -: Юни 22, 2023, 14:38:10 »
Ама и на Чомолунгма има знамена. Даже и на Луната! За тях никой не твърди, че са грандоманщина. Моля ви, не бъркайте пилона на Рожен с тези в нощните барове. И да уточним - пилонът не е 110, а 111 метра, и това не е случайно.