Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 08:04:13

Автор Тема: ПП „Възраждане“ и всичко останало, свързано с нея …  (Прочетена 39171 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „Възраждане“ и всичко останало, свързано с нея …
« Отговор #660 -: Октомври 26, 2023, 17:20:25 »
И ПГ на БСП няма да влезе в утрешното заседания

Остава да видим какво ще направят от ИТН, но ако ПП-ДБ, БСП и "Възраждане" наистина отсъстват, това вече няма значение – кворум няма да има и заседанието ще се провали.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „Възраждане“ и всичко останало, свързано с нея …
« Отговор #661 -: Октомври 26, 2023, 17:41:59 »
38-минутен дебат по "БТВ" между кандидати за кмет на София

На въпроса на Деян Николов ще спре ли т.н. "София-прайд" Ваня Григорова отговори, че кметът не можел да направи това и му скочи, питайки го защо носи "часовник за десетки хиляди левове" (той ѝ отвърна, че струва 150 лв) и "колко десетки апартаменти" има (той ѝ отвърна, че родителите му са му ги дарили; декларацията му показва, че апартаментите не са десетки, а 8, и не ги притежава целите, а ½ или ¼ идеални части от всеки).

"Сглобката" на ПосолствоТО доволно потрива ръце.
« Последна редакция: Октомври 26, 2023, 18:40:44 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „Възраждане“ и всичко останало, свързано с нея …
« Отговор #662 -: Октомври 26, 2023, 19:15:23 »
Май има срок до 15 дни след приемането на закона и той ще изтече, ако не се съберат утре.
В конституцията не е ясно, има решение на КС за това, но не съм юрист, затова пиша "Май".
Не било точно така. Тук пише:
Quote (selected)
Ако в парламента постъпи президентски указ с мотиви за ново обсъждане на закона, това не може да бъде отказано от Народното събрание. Председателят на парламента е длъжен да го огласи още на първото заседание след пристигането на президентския указ и в срок от три дни да възложи на водещата комисия да докладва пред парламента мотивите на президента. Повторно гласуване на закона се предвижда до 15 дни след постъпването на президентския указ в Народното събрание. Ако парламентът не е в сесия, този срок тече от началото на сесията.
Не знам откъде точно произтича подчертаният от мен по-горе срок от 15 дни. Това са невероятни законови дебри. Нека да обясни някой, който ги разбира тези работи...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: ПП „Възраждане“ и всичко останало, свързано с нея …
« Отговор #663 -: Октомври 26, 2023, 19:15:43 »
Случайно погледнах малко от "дебата".
Тоя делянчо ли дианчоли еднозначно тъп келеш


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „Възраждане“ и всичко останало, свързано с нея …
« Отговор #665 -: Октомври 26, 2023, 22:11:31 »
35-минутен репортаж от гр. Сопот за създаването на 110-тата местна структура на "Възраждане"

Костадинов разяснява трите права и трите задължения на членовете на "Възраждане" и защо лично учредява всички местни структури.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „Възраждане“ и всичко останало, свързано с нея …
« Отговор #666 -: Октомври 27, 2023, 11:17:31 »
Май има срок до 15 дни след приемането на закона и той ще изтече, ако не се съберат утре.
В конституцията не е ясно, има решение на КС за това, но не съм юрист, затова пиша "Май".
Не било точно така. Тук пише:
Quote (selected)
Ако в парламента постъпи президентски указ с мотиви за ново обсъждане на закона, това не може да бъде отказано от Народното събрание. Председателят на парламента е длъжен да го огласи още на първото заседание след пристигането на президентския указ и в срок от три дни да възложи на водещата комисия да докладва пред парламента мотивите на президента. Повторно гласуване на закона се предвижда до 15 дни след постъпването на президентския указ в Народното събрание. Ако парламентът не е в сесия, този срок тече от началото на сесията.
Не знам откъде точно произтича подчертаният от мен по-горе срок от 15 дни. Това са невероятни законови дебри. Нека да обясни някой, който ги разбира тези работи...
Не било толкова сложно. Оказва се, че това произтича от чл. 83, ал. 3 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание (ПОДНС):
Quote (selected)
Върнатият за ново обсъждане закон се включва в дневния ред на Народното събрание в 15-дневен срок от постъпването на указа.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „Възраждане“ и всичко останало, свързано с нея …
« Отговор #667 -: Октомври 27, 2023, 14:28:40 »
Костадинов поиска ЦИК веднага да обяви машинното гласуване за невъзможно
Quote (selected)
Правителството на Денков трябва да подаде оставка незабавно заради пробива в националната сигурност, извършен от негов високопоставен служител, каза още той

"Трябва веднага да излезе решение на ЦИК, с което да се обяви машинното гласуване за невъзможно". Това заяви председателят на "Възраждане" Костадин Костадинов в кулоарите на парламента.

Според Костадинов Изборният кодекс дава възможност да се премине изцяло към хартиено гласуване.

Правителството на Денков трябва да подаде оставка незабавно заради пробива в националната сигурност, извършен от негов високопоставен служител, каза още Костадинов.

В началото на днешния парламентарен ден депутати поискаха арест за зам.-министъра на електронното управление Михаил Стойнов заради извършено престъпление - при представянето на кода за машините онзи ден, той бил копирал кода, посочват депутати.

Информацията дошла от доклад на ДАНС, представен на председателския съвет в парламента преди минути.


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „Възраждане“ и всичко останало, свързано с нея …
« Отговор #669 -: Октомври 30, 2023, 17:22:40 »
13-минутно интервю на Илиана Беновска с Деян Николов в следизборната нощ



Равносметка на изборите
Цитат на: Костадин Костадинов
✅ Изборите минаха. За нас равносметката е следната:
1. В 1 община печелим на първи тур, в други 3 сме на балотаж в неделя. В още 11 общини сме втори, но без балотаж, защото първият печели повече от 50%. В други 8 общини сме трета сила.
2. Имаме почти 200 общински съветника, като все още не е ясно колко са, заради недовършената обработка на протоколите.
3. Броят на селските ни кметове е няколко десетки, имаме и още толкова балотажи в неделя.
✔️ Имаше безпрецедентно ниска избирателна активност, което беше изненадващо. Имайте предвид, че тя е ниска на фона на огромния корпоративен и купен вот - във Варна например почти 55% от гласовете са купени или корпоративни. И не само там, навсякъде беше така. Хипотетично, ако нямаше купен вот, избирателната активност щеше да падне под 20%.
❌ Като цяло нищо ново. Хората масово отидоха за гъби в неделя, а в кметствата се утвърдиха хора с по 4, 5 и 6 мандата. Феодализмът в България се превръща във все по-силен и наложен феномен. Страната ни се връща столетия назад в историята си.
🤝 На този фон искам да благодаря на нашите избиратели! Не е никак лесно да си зрящият в царството на слепите.
✔️ Избраниците на Възраждане ще работят за интересите на всички граждани, както винаги досега. Ние друг народ и Родина нямаме, няма и да имаме. Ще продължаваме да се борим и ще се борим докато победим!
🇧🇬 Да живее България!
« Последна редакция: Октомври 30, 2023, 17:28:19 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „Възраждане“ и всичко останало, свързано с нея …
« Отговор #670 -: Октомври 31, 2023, 21:06:46 »
Костадин Тодоров Костадинов пак започна да пише в "паяжинния си дневник":

https://kostadin.eu/blog/



Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Днешно изявление на Деян Николов
Цитат на: Деян Николов
Първият тур на изборите мина и е време за кратка равносметка.

Първо, искам да благодаря на всички за подкрепата, както и на целия ми екип за всичкия доброволен труд около кампанията. Не успяхме да се преборим за балотаж в София, но ще имаме солидна група в общинския съвет, където имаме много добър резултат. Той ще е основата за след 4 години, а аз винаги съм казвал, че за нас каузата да спасим България е маратон, а не спринт. Тук е моментът да кажа, че взех стратегическо решение да се откажа от депутатското място и да вляза в Столичния общински съвет като председател на групата на "Възраждане". В Народното събрание имаме много силна група, а сега е време да изградим такава и в общинския съвет на София, защото за добро или лошо, управлението на България минава и през управление на София. Влизам в СОС с ясната цел да довършим започнатото и да стана кмет на София след 4 години, а групата в СОС да се увеличи поне тройно. Естествено, групата ни в Народното събрание и групата ни в СОС ще работят заедно, а аз самият ще участвам в редица битки на национално ниво, особено свързани с икономика и финанси, включително референдума за запазване на българския лев. Още от другата седмица започваме активна работа с граждани, инициативи комитети и браншови организации, за да изсветлим всичко, което се случва в София и да спечелим подкрепа чрез постигане на резултати.

Много хора ме питаха какво да правят на балотажа утре, както и много партии звъняха за подкрепа. Позицията на "Възраждане" в София е ясна. Ние не третираме избирателите си като собственост, не сме техни феодали, както е на много други места, а напротив - ние сме техни служители. В този ред на мисли, ние не можем и не желаем да казваме кой и за кого да гласува на балотажа. Нашите симпатизанти са изключително критични и разумни хора, така че всеки ще вземе решение за себе си кого да подкрепи. Това важи и за всички райони на София. Все пак ще кажа, че в никакъв случай не подкрепяме явни или скрити проекти на сглобката и посолството, но всеки си има глава на раменете.

На национално ниво много хора си мислят, че резултатите са слаби, но всъщност ние сме най-добре представилата се партия спрямо миналите местни избори. В областните градове увеличаваме присъствието си в ОС над 10 пъти без да сме правили коалиции и да сме играли с местни феодали, както направиха всички други. Положихме основата за след 4 години и продължаваме битката за България!

Благодаря за подкрепата на всички!
Да живее България!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Тая тема требе се закрие, костадинов се удави
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Не се е удавил. Само глътна вода. А и Костадинов ≠ "Възраждане".

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
18-минутно интервю на Цветанка Ризова с Костадин Костадинов – равносметка на местните избори:

https://www.youtube.com/watch?v=YUitwfoQNOM

Смята Ваня Григотова за американски проект.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Интересно мнение на неизвестен автор. Мисля, че не е прав за Ваня Григорова, но напълно сигурен не мога да бъда. Само бъдещето ще покаже:


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
11-минутно интервю на Христина Христова и Симеон Иванов с Цончо Ганев

4 минути след началото на интервюто Ганев започва да говори глупости, че двамата кандидати на втория тур в София с нищо не се различавали един от друг, но най-голямата глупост е тази, която изрича 5 минути от началото на интервюто:
Quote (selected)
Не може само, гледайки се, да казваш "Пробемът на София е капитализмът"...
Не може да обвиняваш частната собственост за проблемите.
Цончо, Цончо, не само на София е проблемът капитализмът и частната собственост, а и на по-голямата част от света! И то основният проблем, от който произтичат останалите!

Младо е момчето, живяло е само 10 години при социализма (роден е през 1979 г.), за да усети разликата. Чакаме да чуем какво ще каже по въпроса връстникът му Костадинов...


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Отказът на НС от провеждане на референдум за еврото е противоконституционен (правно мнение на бившия конституционен съдия проф. Пламен Киров по покана на КС)
« Последна редакция: Ноември 09, 2023, 20:38:51 от lucho »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Отказът на НС от провеждане на референдум за еврото е противоконституционен (правно мнение на бившия конституционен съдия проф. Пламен Киров по покана на КС)

Съди ги де!  :))) Така са си написали всички закони, за това си правят, каквото си искат.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Костадинов се шегува
Цитат на: Костадин Костадинов
Преди малко получих плик с писмо и снимка. Снимката я виждате. В писмото пише следното:
Цитат на: Владимир Путин
"Благодаря ти, че от неделя насам вече не съм виновен за всичко аз. От години не съм имал такова спокойствие! С уважение, Владимир"

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 840
    • Профил
Костадинов приключи. С поведението си между двата кръга на изборите за София е политически труп. Имаше вълнА, той можеше да я оседлае и да сърфира победно. Вместо това си потопи главата под вода, вълната отмина, а сега и да маха с ръце, и да върти сърфа - се тая. Не казвам "жалко" , щото очевадно такава е била замислена коцевата поява на политическия пейзаж. Пореден изпускател на пара, пореден профуквател на време.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Че сериозно пострада, пострада. Че сам си е виновен, виновен си е.
Дали е приключил, ще видим на следващите избори. Не съм пророк.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Среща на "Възраждане" с председателя на фракцията "Републиканци за национално обновление" в Републиканската партия на САЩ
Quote (selected)
🔔 Вчера в парламента по наша покана пристигна Марк Айваньо, председател на фракцията "Републиканци за национално обновление" в Републиканската партия на САЩ. На първата ни среща се договорихме да подготвим и подпишем меморандум за споделяне на общи ценности - консервативни, традиционни и християнски. Говорихме три часа за българската, американската и световната политика. Стигнахме до много общи изводи и установихме, че имаме почти изцяло идентични възгледи.

📣 Когато журналистите го питаха не се ли притеснява, че разговаря с партия, която критикува неговото правителство, той отговори, че също критикува неговото правителство. Когато  го питаха не се ли притеснява, че ни наричат проруска партия, Марк отговори, че и Тръмп е наричан проруски.

❌ Аз нямам какво повече да добавя. Нашата визия за България сме я казвали хиляди пъти - всекиму можем да бъдем съюзник, никому няма да позволим да ни бъде господар.

🤝 Изпратихме Марк Айваньо и пожелахме успех както на него, така и на Тръмп в започналата вече предизборна кампания. ‼️ Светът и САЩ ще бъдат много по-нормално и спокойно място за живеене, ако Тръмп спечели президентските избори следващата есен.



Сега разбирате ли откъде идва срокът, който посочи Асен Василев в мнението си, което съм цитирал в подписа си? Когато го каза, имаше 18 месеца до изборите в САЩ.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23778
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Възраждане били републикански проект под руски флаг.
Кеф!
ЕС е вреден за вашето здраве!




Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
"svobodnoslovo.eu" е сайт на ренегатката Елена Гунчева и се използва основно за плюене по "Възраждане". Аз ренегати от рода на Гунчева, Методиев и Божанков не чета.

Моля за равнопоставеност при пускането на компрометиращи натериали за Нинова и "Възраждане". Аз спрях да публикувам "жълтини" за Нинова. Моля за реципрочност!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Информацията е от медиамол, те пък на кого са?

Надявах се, на опровержение по същество.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Я! Да взема да опровергавам всички жълтини, каквито ежедневно се публикуват за "Възраждане"? Нямам си друга работа! Даже не ги чета! Спазвам хигиена!

"Медиамол" е на Милен Кулев Топалов, който има още 1 куп подобни фирми. Друго за него не знам, нито ме интересува. Вж http://finansi.bg/p/milen-kulev-topalov

За кой ли път призовавам да не се пропагандира тук негласуване, защото именно заради негласуващите сме на този хал 50% от гласовете да са контролирани.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Ще поживеем, ще видим, много скоро.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Разбира се.

На мен ми е много интересно, сега, след като Деян Николов, който веднъж вече сваля украинското знаме от балкона на сградата на общинската управа, когато не беше общински съветник (а втория път го свали съветник от "Атака"), вече е общински съветник, дали и кога ще го свали пак, което вече е много по-лесно за него.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
2 триминутни филипики срещу Тагаренко:


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23778
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
"Да, България" обяви национален бойкот на "Възраждане" в местната власт
Нормално.
Минаха времената кога Ице десантираше в двора на Доган.
Сокола го е забелязал и одобрил за селектиран плужек.
Сега мравояда му яде от ръката, лае по други.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
В заседателната зала на сградата на бившия Партиен дом (сега Общинска управа) във Варна слушат симфонична музика – Част IV (Presto) от IX симфония в d-moll на Лудвиг ван Бетховен:


Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Благодаря! Това е от 3.V.2020 г.; давам тук текста за по-удобно четене, че иначе става тясна и дълга колонка, по-трудночетима за хора като мен, които използват компютър, а не телефон:
Цитат на: Димитър Кунев
Днес в ефира на проправителствената НОВА ТВ, собственост на олигарха Кирил Домусчиев, известен още като Киро Гела излъчиха гнусно и поръчково "разследване" на жалкото човече и псевдожурналист васил иванов, с цел оклеветяване и омаскаряване на лидерът на Движение "Възраждане" Костадин Костадинов и на самата партия.
Въпросния ”журналист” след като напусна Нова тв преди три години, отиде да слугува в телевизията на шопара Дебелян Пеевски - кАнал 3. През лятото се завърна в Нова тв, след като олигарха Домусчиев я купи.
На 16 април Възраждане обяви, че организира протест за оставката на правителството на Борисов, който ще се състои на 14-ти май, ден след падането на извънредното положение. И две седмици преди протеста излиза това поръчково материалче. Много удобно, нали? 😉
Сами може да се досетите КОЙ е поръчал тази помия. Въпросното материалче е за субсидията на Възраждане, което е претоплена манджа и сто пъти е разяснявано за нея и прословутата "тузарска къща", която си е купил г-н Костадинов (забележете с КРЕДИТ!!!). Кой не си е купувал къща с кредит?!
Та, за субсидията. Тук в това видео от предизборно интервю през 2017 г., от 13:00 минута нататък (https://www.facebook.com/vyzrajdanevidin/videos/1773293629653203/) Костадинов заявява, че Възраждане ще се откаже от субсидията АКО влезе в парламента и ще я ИЗПОЛЗВА за културни и благотворителни цели, тоест ще се ДАРЯВА. В предизборната програма от 2017 г. на партията се казва същото. Линк към предизборната програма от 2017:
(http://www.class.bg/…/364842-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BE%D1%80…)
В точка 14 пише: "От “Възраждане” заявяваме, че парламентарно представените партии не бива да се възползват от субсидията си, защото те получават достатъчно медийно отразяване безплатно и имат предоставени от общините офиси. Ние ще ДАРИМ своята субсидия за благотворителност АКО влезем в парламента."
Костадинов НЕ е казвал никога, че субсидията ще бъде ПОДАРЕНА на герб и ВЪРНАТА в държавния бюджет, за да може Шайката да я открадне. Възраждане не влезе в парламента, спечели 1% на изборите и получи малко над 1 млн лв субсидия. Въпреки, че Възраждане не влезе в парламента, партията ДАРЯВА от субсидията си. Така че... лъжа НЯМА!
Субсидията е разходвана по следния начин:
-30% от нея са дарени за интивро процедури, благодарение на които са се родили над 30 българчета!
-30% са отишли за отпечатване на учебника по Родинознание, който получиха хиляди българи и за реставрация на български паметници.
-30% за медийни участия по време на КАМПАНИЯ, което е задължително за всяка партия! Без да платиш, не можеш да получиш никакво участие по медиите по време на кампания. А за да популяризира една партия своите идеи и да достигне до хората, се нуждае от телевизионно време.
-10% са налични.
Нито лев не е излолзван от членове на Възраждане, или нейния председател за лична изгода - заплати, секретарки, екскурзии и пр. Във Възраждане няма нито един човек на заплата. Всички са доброволци и си имат работа.
От 2017 до сега, Сметната палата е извършила ШЕСТ финансови ревизии на Възраждане. И ако имаше и най-малката злоупотреба, до сега щеше да бъде раздухано и развявано многократно.
Всеки с поне две гънки мозък може да провери отчетите на партията, къде и за какво са изразходвани парите от субсидията:(https://vazrazhdane.bg/…/%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D1…).
Когато се раздуха скандалът за надвзетите субсидии от ВСИЧКИ партии, за което е отговорен финансовия министър Горанов, Възраждане върна надвзетата субсидия от 170 681 лв. Лесно проверимо от сайта на министерството.
БСП не са върнали близо 3 млн лв от надвзвтите субсидии, мвро не са върнали малко над 350 000 лв, нфсб не са върнали близо 390 000 лв. Както и още десетки други партии не са върнали парите от надвзетите субсидии. За тях никой не пита. Важното е да се човърка за мижавата субсидия на Възраждане. Другите не съществуват.
А тук в това видео Костадин Костадинов показва прословутата къща.
С жалкото си материалче, мисирката иванов иска да внуши на зрителите, че Костадин Костадинов си е купил къщата и колата СЪС субсидията, което е гнусна лъжа и не отговаря на истината. Лесно проверимо е.
Справка от имотният регистър: http://kachi-snimka.info/images-2013/jdv1588720422g.jpg
Имотният регистър ясно показва, че Костадин Костадинов закупува своят нов имот чрез ипотека.
Тоест, до пълното му изплащане той не е негов.
Медиите тръбят, че го е броил кеш-пара с партийната субсидия.
Черният ПИ-АР срещу една от малкото опозиционни сили в страната е очевиден.
Това показва и притеснението на "властта", което е добър знак и трябва да ни мотивира, а не обезсърчава.
Това жалко човече защо не направи разследване за господаря му Домусчиев, или пък за Пеевски, Борисов, Доган или някой друг от властта? Или хвърлянето на помия по неудобните на властимащите е по-лесно?
Вие избирате на кое да вярвате. На поръчковия материал, или на това.
пп. Всеки, който напише гнусната лъжа, че Костадин си е купил къщата и колата СЪС субсидията директно ще бъде блокиран. Без обяснения.

Филмчето, в което Костадин ни развежда из къщата и дворчето ѝ, е с продължителност 5 минути.

Колко шаблонно работят клеветниците и очернителите. Къщата на Костадинов, къщата на Григорова... Банално! При такава пропагандна мощ, такава интелектуална немощ!
« Последна редакция: Ноември 16, 2023, 10:42:11 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
"Възраждане" питат КС с колко гласа може да се гласува Конституцията
Quote (selected)
Днес ще внесем искане в Конституционния съд за задължително тълкуване нормата на член 155 от Конституцията - какво е задължителното изискуемо мнозинство при приемане на трите четения на измененията и допълненията на Конституцията", това обяви Цвета Рангелова от "Възраждане" в кулоарите на парламента.

Досега, до това НС, всички предшестващи изменения на Конституцията са се правили с правила, съгласно които за второ четене на измененията на Конституцията е било необходимо изискването от 3/4 мнозинство от всички народни представители. Недоумение събуди у нас обстоятелство защо 49-ото НС прие други правила и затова искаме КС да даде задължително тълкувание на това какво е задължителното квалифицирано мнозинство", съобщи Цвета Рангелова.

По отношение на вота на недоверие и неуспешното му гласуване за пореден път, тя предположи, че "сглобката" се клати и предстои да се види ще има ли продължение на това НС.

"Не сме част от кабинета и нямаме задължение, нито да го пазим, нито да осигуряваме кворум дали ще продължи да работи", допълни тя.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Китайският посланик с няколко свои сътрудника посети Костадин Костадинов
Цитат на: Костадин Костадинов
🔔 В четвъртък при мен на посещение в парламента беше н. пр. Дун Сяодзюн, посланик на Китайската народна република в България. Заедно с него беше и част от екипа му - г-жа Уан Мин, съветник и зам.-началник на китайското посолство, г-жа Фан Йенцион, началник на политическия отдел, и г-н Шъ Чуен, трети секретар и преводач.
🤝 За мен това беше последна среща с г-н Дун, тъй като той напуска нашата страна в началото на декември. Надявам се обаче, че сътрудничеството ни ще продължи, защото за нас от Възраждане Китай е стратегически партньор на България. Китайската народна република е една от петте велики сили в света и единствено с нея нашата страна няма и е нямала каквито и да е противоречия и проблеми - дори и такива, предизвикани от васалитетното международно положение на България.
📊 Като водеща икономическа сила в света, Китайската народна република може да предложи изключително много на нашата държава в рамките на едни равноправни и равностойни двустранни отношения. Нещо, което за съжаление в момента ние нямаме като модел, и за което Възраждане ще се бори да бъде наложено в отношенията ни с всички държави.


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Прокуратурата отказа да поиска разпускане на „Възраждане“

За разлика от новината, че БХК са поискали разпускането, тази новина мина незабелязано. Американската пропагандна машина разчита на ефекта от известния руски виц "ложки нашлись, но осадок остался".

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Слушах Волен Сидеров при Волгин днес.  Премерен в изразните средства, изслушва водещия, без да прекъсва, не се отплесва извън темата, без обидни квалификации и изрази...Един доста различен Сидеров  :think:
До спирането на ''Политически некоректно'' Костадин Костадинов не излизаше от студиото, когато водещ беше Волгин. С отказа си да призове избирателите на ''Възраждане'' да гласуват за г-жа Григорова на втори тур, явно загуби благоразположението на водещия и разбирам защо. Дали появата на г-н Сидеров в ''12+3'' трябва да бъде разчитана, като начало на края на ''Възраждане'', или правя грешен извод? :m1708:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Ама как, нима "Политически некоректно" вече е спряно?!

"Атака" се срина заради съучастие във властта и както правилно каза Вацев в разговора си с Карбовски, ако и "Възраждане" направи същото, го чака същата съдба. Мисля, че те прекрасно разбират това, но сега пък залитнаха в другата крайност. И както правилно каза пак Вацев (ах, тоя Вацев!), грешката да не подкрепят Григорова ще им струва скъпо, но не е фатална, т.е. "Възраждане" има бъдеще.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Ама как, нима "Политически некоректно" вече е спряно?!
Не разбира се и слава Богу. Беше спряно само от началото на предизборната кампания до балотажа включително. По моите сметки към месец и половина.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Незавсисимо какво си мислят във Възраждане, ще играят каквото им свирят големите пари, това е.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Не големите, а малките, защото те са партия на дребната, а не на едрата буржоазия. А с притежателите на малките пари все някак можеш да се разбереш – те не са загубили човешкия си облик.



Костадинов коментира победата на Партията на свободата в Холандия
Quote (selected)
Вчера партията на Герд Вилдерс, защитаваща суверенистки и консервативни позиции в Нидерландия, спечели изборите в страната. Това е отлична новина за нидерландците и доста тъжна за българските евроатлантици. Защото Вилдерс иска много от нещата, които иска и Възраждане - предоговаряне на условията за членство в ЕС (в противен случай референдум за напускане), защита на границите от нелегални емигранти, протекционизъм на местната икономика и защита на културата.

Всичко това е наричано по обичайния начин - крайно десен и проруски популизъм. Нищо необичайно, и все едно, защото независимо от пропагандата, Вилдерс спечели изборите. Сега остава да видим как точно правителството на Сорос Денков ще получи подкрепа от Нидерландия за влизане на страната ни в Шенген, при условие, че то е откровено враждебно на победилата на изборите вчера партия. Отговорът, разбира се, е ясен и еднозначен - никак.

Възраждане поздравява Партията на свободата и се надява нашето сътрудничество да продължи и тепърва да се развива. Защото за разлика от Сорос Денков и партиите, които го подкрепят, ние имаме съюзници, не господари. И с тези съюзници ще изградим нова Европа, в която Европейският съюз повече няма да представлява заплаха за европейската цивилизация, а България ще бъде равноправен и уважаван партньор.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Quote (selected)
Костадинов: След победата на нашия съюзник Вилдерс в Нидерландия, правителството на Сорос Денков няма да види Шенген
https://www.lentata.com/kostadinov-sled-pobedata-na-nashiya-syuznik-vilders-v-niderlandiya-pravitelstvoto-na-soros-denkov-nyama-da-vidi-shengen
Не че има нещо общо, но познавам един човек, чиито баща - ортодоксален комунист го беше кръстил Вилдерас (Владимир Илич Ленин Диктатура на Работниците и Селяните) :)))

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Не че има нещо общо, но познавам един човек, чиито баща - ортодоксален комунист го беше кръстил Вилдерас (Владимир Илич Ленин Диктатура на Работниците и Селяните)

Да не е случайно от Монтана?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Да не е случайно от Монтана?
Свищовско



Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: ПП „Възраждане“ и всичко останало, свързано с нея …
« Отговор #716 -: Декември 11, 2023, 16:52:58 »
Слушах тая сутрин, с "испански срам", как  КК обясняваше че ако избранник на народа напусне партията си, то било морално да напусне Парламента или общинския съвет, ама това за него не се отнасяло, защото той бил избран с повече гласове!

Айде бе, не на нас тия!  :t2626:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: ПП „Възраждане“ и всичко останало, свързано с нея …
« Отговор #717 -: Декември 23, 2023, 18:15:00 »
Това е била някаква адски тъпа провокация от страна на простите журналя. Как може някой да напусне партията, с която е тъждествен?!



57-минутен разговор между Мартин Кирилов Богданов (Карбовски) и Костадин Тодоров Костадинов отпреди няколко дни:

https://www.youtube.com/watch?v=MiuzwCN8OMM
« Последна редакция: Декември 23, 2023, 19:45:39 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Вижте кой се е хванал на леденото хоро (по средата):


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Милен Врабевски.Близък до Клинтън и Плевнелиев, прокарва „патриотични ценности“- спонсорът на партия „Възраждане“

Не го харесах тоя евроатлантик Врабевски от самото начало, но че той е спонсор на "Възраждане", не знаех. Не може да си евроатлантик-глобалист и патриот едновременно, едното изключва другото. А пък педофила Клинтън и идиота Плевньо, заедно с български патриот - не на нас тия!
« Последна редакция: Януари 08, 2024, 16:08:49 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)