Преглед на печата … > Теми на форумците …

ПП „БСП“ и всичко останало, свързано с нея…

(1/23) > >>

lucho:
Реших да създам тази тема подобно на темата за "Възраждане", защото, странно, не намерих тук обща тема за БСП. Има много специфични теми за БСП, но не и обща.

Като начало, прочетете това интересно интервю от 2009 с Валентин Вацев. Нищо че е в "жабешките новини". Вацев си е Вацев. Той говори за периода на Станишев, но повечето от нещата, които казва за БСП, са си верни и досега. Макар и формално БСП да се води наследница на БКП, тя отдавна няма нищо общо с идеологията на тази партия. А именно идеологията е важна, не толкова отделните личности. Пък и тези личности, които си оставиха отпечатъка върху тази партия, са достатъчно много, за да не си заслужава да ги разглеждаме поотделно.

Защо БСП не е столетница, както обикновено я наричат, а всъщност е с 99 години по-млада? Вацев в интервюто много хубаво обяснява защо, но нека и аз да се опитам:

* БСП се отказа от марксизма-ленинизма като идеология. Първо от ленинизма, после и от марксизма.
* БСП разтури партийните организации по месторабота, а те бяха връзката ѝ с работническата класа.
* БСП започна реставрацията на капитализма у нас, нищо че строят дотогава отговаряше на името ѝ.
* БСП стана натовска партия през 2000 г. Подпийналият Ст. Данаилов е убедил XLIV конгрес за това.
* БСП излъчи министър-председател, с който ни вкараха в ЕС и премахнаха необлагаемия минимум.
* БСП участва във властта в коалиция с отявлени американски формации като ПП и ДБ през 2022 г.Мисля, че това са едни от най-важните жалони, но сигурно съм пропуснал някои. Изводът е, че БСП няма никакво морално право да се определя като наследница на БКП.

lucho:
Нинова с нова цел – левоцентристки патриотичен фронт, но без "Левицата"

--- Quote (selected) ---Сред поканените са "Партия на Зелените", "Български социалдемократи", "Свобода", "Български възход", ВМРО и няколко земеделски сдружения.
--- Край на цитат ---
Снежанка и 16-те джуджета.

buratinob:
левоцентристки патриотичен
Без левите и патриотите.
Страхотна хрумка! :)))
Отделна голяма забава е колко "левицата" е лява и "патриотите" са патриоти.

Giuseppe:

--- Quote (selected) --- Вацев в интервюто много хубаво обяснява защо, но нека и аз да се опитам:
--- Край на цитат ---
Опитай пак Лъчо и ако още скучаеш, ще ти препоръчам с кво  още да си поиграеш.
П.с. ама ще се наложи да почакаш някой друг ден, че сега ич не ми е до теби опитите ти.
Имам си приятни занимания
 :beer_old:

lucho:
ПЕС заплаши БСП с изключване

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия