Преглед на печата … > Теми на форумците …

Варна, миналия век …

(1/24) > >>

Zdravka:
И у нас се е възприело немското произношение на малкото име на г-жа Вагенкнехт. Сахра е по-красиво и екзотично, но тя е германска гражданка и е правилно да е Сара, ссмм.
https://kritichno.bg/politika/sara-vagenknhet-uchredi-nova-narodna-partiya-v-germaniya/
-----
Аз френски учих малко - в частна детска градина и години по-късно майка ми, Бог да я прости реши, че трябва да вземам частни уроци по френски. Спаси ме баща ми. Той беше и този родител, който настоя да уча немски в училище. Прав беше. Френският е много по-красив за слушане, но немският се оказа много по-полезен за мен в моята професия.

ddantgwyn:

--- Цитат на: Zdravka в Януари 11, 2024, 16:14:04 ---Аз френски учих малко - в частна детска градина и години по-късно майка ми, Бог да я прости реши, че трябва да вземам частни уроци по френски.
--- Край на цитат ---

Частна детска градина в 60-те години на миналия век в България?!

Единственото френско говорящо по онова време бяха езиковите гимназии и алианса. И съответните паралелки в гимназиите.

Zdravka:

--- Цитат на: ddantgwyn в Януари 11, 2024, 21:17:14 ---
--- Цитат на: Zdravka в Януари 11, 2024, 16:14:04 ---Аз френски учих малко - в частна детска градина и години по-късно майка ми, Бог да я прости реши, че трябва да вземам частни уроци по френски.
--- Край на цитат ---

Частна детска градина в 60-те години на миналия век в България?!

Единственото френско говорящо по онова време бяха езиковите гимназии и алианса. И съответните паралелки в гимназиите.
--- Край на цитат ---
О, да. Под крилото на една квартална ОФ организация в Гръцката махала на Варна, срещу символична такса и в помещение, снабдено с тоалетна и течаща вода. една седмица 8.00-12.00, една 13.00-17.00. Учителката ни, ''оригинална'' французойка, омъжена за варненски моряк. Всички бяхме деца от няколко съседни улици, с малка разлика във възрастта. Явно сред нас е бил нечий внук/внучка/ на много отговорен другар. Изнасяхме ''представления'' , имахме тържества за Дядо Мраз с подаръци купени от родителите ни...Имам снимки и спомени. 

Zdravka:
...май е по-правилно да се каже френска забавачка, както и я наричаха родителите ни. Сюр льо пон д'Авиньон и Фрер Жак ги знам от тогава.  :)))

cekyko:

--- Цитат на: Zdravka в Януари 11, 2024, 21:24:55 ---...май е по-правилно да се каже френска забавачка, както и я наричаха родителите ни. Сюр льо пон д'Авиньон и Фрер Жак ги знам от тогава.  :)))

--- Край на цитат ---

абсолютно не мога да си представя къде може да е била тая забавачница. някъде по братя миладинови?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия