Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 23, 2024, 18:05:12

Автор Тема: Технически …  (Прочетена 456966 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9512
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #360 -: Ноември 04, 2018, 11:00:11 »
Даже има опция някъде да получаваш съобщение на имейл, ако някой ти прати съобщение тук.

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #361 -: Ноември 04, 2018, 12:47:37 »
току-що ми направи впечатление, че под създадената от мен тема за германия се мъдри бутон
Quote (selected)
ПРЕМАХНИ ТЕМАТА
не мисля, че е добра идея да може да се премахне тема с отговори под нея.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #362 -: Ноември 04, 2018, 13:21:27 »
току-що ми направи впечатление, че под създадената от мен тема за германия се мъдри бутон
Quote (selected)
ПРЕМАХНИ ТЕМАТА
не мисля, че е добра идея да може да се премахне тема с отговори под нея.

Темата е твоя :)

Дали са ти това право.
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #363 -: Ноември 04, 2018, 13:31:26 »
даа, обаче така премахвам и мненията на отговорилите ми, които не са мои. тва като го пиша имам предвид разни не съвсем стабилни индивиди като живачката и михаелл, които изпозатриха всичките си мнения от стария форум, и ако можеха съм сигурен, че щяха и темите да затрият. ама не можеха.

спомняш ли си примерно "имало в англия"?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #364 -: Ноември 04, 2018, 14:55:18 »
даа, обаче така премахвам и мненията на отговорилите ми, които не са мои. тва като го пиша имам предвид разни не съвсем стабилни индивиди като живачката и михаелл, които изпозатриха всичките си мнения от стария форум, и ако можеха съм сигурен, че щяха и темите да затрият. ама не можеха.

спомняш ли си примерно "имало в англия"?

Не :)
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #365 -: Ноември 04, 2018, 17:46:16 »
ето какво представлява темата на протестиращите - цък. абсолютно съм убеден, че ако можеше, живачката щеше да я затрие.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #366 -: Ноември 04, 2018, 17:49:56 »
ето какво представлява темата на протестиращите - цък. абсолютно съм убеден, че ако можеше, живачката щеше да я затрие.

Ще трябва да се експериментира 8)
the lamers club honourable member …

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #367 -: Ноември 04, 2018, 18:36:21 »
@Shaaban_bin_Robert

Извинявай, отказът за регистрация е неволен, грешката е моя :(

Опитай пак да се регистрираш, ще се постарая да съм по-внимателен този път.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #368 -: Ноември 05, 2018, 14:48:20 »
Възможно ли е полето "отговор" да бъде една идея по-голямо?
На мобилно устройство не успях да го "разпъна", въпреки, че видях плъзгача. Понякога поглеждам какво се случва през телефона и установих колко е неудобно за писане ( поне за мен! )
При този размер събира 5 реда по не-повече от 35-40 символа.
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #369 -: Ноември 07, 2018, 21:24:01 »
Дано не звучи като досадно мрънкане, бих искала просто да споделя впечатление.
Днес погледнах малко повече темите и с изненада установих, че разделите са много, много повече от преди. Мисля, че това е неудобно, за мен със сигурност.
Смятах да пусна тема за наука, за ЗРАС, БАН, за положението с ХМС. Отказах се до голяма степен заради това, че не знам къде. Новини на деня? У нас? Мнения? Теми на форумци? И ако на случаен принцип я пусна някъде, не само колегите, но и аз няма да си я намеря после.
Смятам, че организацията на другия форум е много добра в това отношение. У нас, по света, култура, теми на форумци. И, разбира се, организационни, включващи и техническя помощ.
Според мен това размножаване на групите скоро ще се отрази и на други относително по-заети форумци.
Интересно ми е дали само аз се чувствам така.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #370 -: Ноември 07, 2018, 21:40:39 »
Дано не звучи като досадно мрънкане, бих искала просто да споделя впечатление.
Днес погледнах малко повече темите и с изненада установих, че разделите са много, много повече от преди. Мисля, че това е неудобно, за мен със сигурност.
Смятах да пусна тема за наука, за ЗРАС, БАН, за положението с ХМС. Отказах се до голяма степен заради това, че не знам къде. Новини на деня? У нас? Мнения? Теми на форумци? И ако на случаен принцип я пусна някъде, не само колегите, но и аз няма да си я намеря после.

Категория „Животът, вселената и всичко останало …“, раздел „Други теми …“ :)

Тези раздели, които си цитирала са от категорията „Преглед на печата …“ и се предполага да са посветени на публикации от разни медии, било хартиени, било електронни.

И все още разделите не са много, според мен 8)
the lamers club honourable member …

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #371 -: Ноември 07, 2018, 21:43:26 »
Възможно ли е полето "отговор" да бъде една идея по-голямо?

На мобилно устройство не успях да го "разпъна", въпреки, че видях плъзгача. Понякога поглеждам какво се случва през телефона и установих колко е неудобно за писане ( поне за мен! )

При този размер събира 5 реда по не-повече от 35-40 символа.

Сигурно може, но настройката за това е скрита някъде в изходния код, а мисля, че все още е рано да се бърника там.

Изобщо, пипането на кода не е добра идея, защото при една актуализация на форума, всички тези промени ще изчезнат. А форум се актуализира на ръка, за съжаление.

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #372 -: Ноември 07, 2018, 22:04:43 »
Мнения и Теми на форумци също са към печата, а очевидно не са препечат.
Животът и вселената смятах за зона за несериозни раздумки, дори не бих разглеждала.
Както и да е, явно аз съм крива.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #373 -: Ноември 07, 2018, 22:15:36 »
Мнения и Теми на форумци също са към печата, а очевидно не са препечат.
Животът и вселената смятах за зона за несериозни раздумки, дори не бих разглеждала.
Както и да е, явно аз съм крива.

Моме, не се притеснявай, той von und zu Gossinger си е малко дръпнат, ама ще дойде на нашия.

Очевидно е, че разделите следва малко да се пипнат, съответно темите да се разместят, нека да му дадем време до нова година, нека нещата малко се избистрят, пък и колективният ум да помогне.
А?

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #374 -: Ноември 07, 2018, 22:20:09 »
Мнения и Теми на форумци също са към печата, а очевидно не са препечат.
Животът и вселената смятах за зона за несериозни раздумки, дори не бих разглеждала.
Както и да е, явно аз съм крива.

„Мнения“ беше в началото „Наблюдател“ преди да стане място за публикуване на интересни материали от различни колумнисти в различни медии.

„Теми на форумците“ е оставена като знак за уважение към мястото в стария форум, донесло ви толкова много емоции от целия им спектър.

„Животът, вселената …“ е мястото за най-сериозни раздумки, защото трябва да сме верни на принципа „Не се вземай насериозно в internet“.

Така че се чувствай свободна да създадеш темата, която искаше, моля.

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #375 -: Ноември 07, 2018, 22:21:44 »
Очевидно е, че разделите следва малко да се пипнат, съответно темите да се разместят, нека да му дадем време до нова година, нека нещата малко се избистрят, пък и колективният ум да помогне.

Ами избистряйте ги, но не по начина „една идея наляво“, а подробно разписани и аргументирани 8)

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #376 -: Ноември 07, 2018, 22:55:10 »
Ок, аргументирано.
Този форум не е новинарски и в този смисъл всичко, което обсъждаме, е покрай публикувана някъде новина (там идват У нас, По света) или аналитична статия (тип Наблюдател, сега Мнения, но е малко подвеждащо - би могло да са мнения на форумци, аз бих го оставиля Наблюдател и няма да има объркване). Всичко различно - в Теми на форумци. Никой няма да си изгуби темата по този начин. И преди всеки си следеше конкретни теми в Темите, аз не съм отваряла музикалните и киното например, други гледах редовно.

Но не се ядосвай, аз вероятно съм малцинство, така че ако на никой друг не му пречи, нека си остане по твоя преценка.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23732
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #377 -: Ноември 07, 2018, 23:02:15 »
Всеки от нас има някакви забележки.
Не може да стане по индивидуален проект.
Предполагам,че ще се развиват дяловете.
Само времето ще покаже кое е излишно или какво липсва.
Дори фактът на доброволността при изработка и поддръжка на форума би трябвало да ни накара да замълчим.
Да уважаваме чуждият труд и да ценим времето на екипа като не ги затрупваме с дребни щения.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #378 -: Ноември 07, 2018, 23:03:53 »
Ти осъзнаваш ли каква глупост си написала? Надали.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #379 -: Ноември 07, 2018, 23:17:10 »
Ок, аргументирано.
Този форум не е новинарски и в този смисъл всичко, което обсъждаме, е покрай публикувана някъде новина (там идват У нас, По света) или аналитична статия (тип Наблюдател, сега Мнения, но е малко подвеждащо - би могло да са мнения на форумци, аз бих го оставиля Наблюдател и няма да има объркване). Всичко различно - в Теми на форумци. Никой няма да си изгуби темата по този начин. И преди всеки си следеше конкретни теми в Темите, аз не съм отваряла музикалните и киното например, други гледах редовно.

Но не се ядосвай, аз вероятно съм малцинство, така че ако на никой друг не му пречи, нека си остане по твоя преценка.

Има логика. Тоест нещо като:
*Събития
*Коментари
*Теми на форумците
*Помощ

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #380 -: Ноември 07, 2018, 23:22:20 »
Ок, аргументирано.
Този форум не е новинарски и в този смисъл всичко, което обсъждаме, е покрай публикувана някъде новина (там идват У нас, По света) или аналитична статия (тип Наблюдател, сега Мнения, но е малко подвеждащо - би могло да са мнения на форумци, аз бих го оставиля Наблюдател и няма да има объркване). Всичко различно - в Теми на форумци. Никой няма да си изгуби темата по този начин. И преди всеки си следеше конкретни теми в Темите, аз не съм отваряла музикалните и киното например, други гледах редовно.

Но не се ядосвай, аз вероятно съм малцинство, така че ако на никой друг не му пречи, нека си остане по твоя преценка.

Ами направи една тема тук и го предложи на обсъждане. И когато стигнете до съгласие как да бъде, ми го пратете да го направя.

Между другото, една от възможностите на този форум е тази за пускане на анкети.

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #381 -: Ноември 07, 2018, 23:23:07 »
Ок, аргументирано.
Този форум не е новинарски и в този смисъл всичко, което обсъждаме, е покрай публикувана някъде новина (там идват У нас, По света) или аналитична статия (тип Наблюдател, сега Мнения, но е малко подвеждащо - би могло да са мнения на форумци, аз бих го оставиля Наблюдател и няма да има объркване). Всичко различно - в Теми на форумци. Никой няма да си изгуби темата по този начин. И преди всеки си следеше конкретни теми в Темите, аз не съм отваряла музикалните и киното например, други гледах редовно.

Но не се ядосвай, аз вероятно съм малцинство, така че ако на никой друг не му пречи, нека си остане по твоя преценка.

Има логика. Тоест нещо като:
*Събития
*Коментари
*Теми на форумците
*Помощ

Така де, ще приема, че началото на дискусията е сложено, така че останалите не се срамувайте, давайте.

« Последна редакция: Ноември 07, 2018, 23:25:49 от von Gossinger »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #382 -: Ноември 07, 2018, 23:47:36 »
Има логика. Тоест нещо като:
*Събития
*Коментари
*Теми на форумците
*Помощ
*Събития
*Коментари
*Теми на форумците
*Помощ Организационни

Ако е възможно технически - в "Теми на форумците" да има раздел "Класика" и раздел "Злободневки". В първия се слагат "Музиката", "Киното", "Читанка", "Готварска книга" и иже с ними, вторият остава за еднодневни лакърдии, които се оттичат без да се налага да вадим кюфтетата изпод изборни дрязги примерно.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #383 -: Ноември 08, 2018, 00:01:24 »
Има логика. Тоест нещо като:
*Събития
*Коментари
*Теми на форумците
*Помощ
*Събития
*Коментари
*Теми на форумците
*Помощ Организационни

Ако е възможно технически - в "Теми на форумците" да има раздел "Класика" и раздел "Злободневки". В първия се слагат "Музиката", "Киното", "Читанка", "Готварска книга" и иже с ними, вторият остава за еднодневни лакърдии, които се оттичат без да се налага да вадим кюфтетата изпод изборни дрязги примерно.

Структурата на форума е следната: категория → раздел → тема.

Категориите са само три, разделите са повече, а темите — още повече, така че няма как в раздел „Теми на форумците“ да има подраздели „Класика“ и „Злободневни“. Това може да стане, ако „Теми на форумците получи статут на категория.

Така, че има върху какво да разсъждавате и да търсите компромис 8)
the lamers club honourable member …

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #384 -: Ноември 08, 2018, 00:24:34 »
Структурата на форума е следната: категория → раздел → тема.

Категориите са само три, разделите са повече, а темите — още повече, така че няма как в раздел „Теми на форумците“ да има подраздели „Класика“ и „Злободневни“. Това може да стане, ако „Теми на форумците получи статут на категория.

Така, че има върху какво да разсъждавате и да търсите компромис 8)
Категории *

*Защо сме тук

раздел "Организационни"

*Преглед на печата

раздел "Събития" - заглавният пост трябва да информира за събитие и да привежда връзки, ако информаторът не е личен участник

раздел "Коментари" - заглавният пост трябва да се състои от личното мнение на постващия или да е цитатна препечатка с връзки към оригиналния коментар. Ако е препечатка, първият пост е само за информация за препечатката (да речем, има ли съгласието на автора/изданието) за цялостно препечатване или се цитира само част и се дава връзка). Вторият пост може да си съдържа мнението на препостващия и за какъв точно чеп на каца го е довлякъл тук.

*Теми на форумците

раздел "Класика"
раздел "Злободневни"
раздел "Физици"
раздел "Лирици"
раздел "Другарско рамо"
- тук се слага хавлиена кърпа за попиване на оплаквания и пожелания, да речем, търся майстор на вретена в Хасково или плочкаджия във Видин. Дядо ми казваше, оплаквай се, все някой ще знае решение или човек.

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #385 -: Ноември 08, 2018, 06:02:09 »
В раздел "Кошче" има възможност и за отговор на темите, че даже и за създаване на теми. Едва ли някой ще ги ползва, ама ми стана много смешно.


Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #386 -: Ноември 08, 2018, 07:02:32 »
В раздел "Кошче" има възможност и за отговор на темите, че даже и за създаване на теми. Едва ли някой ще ги ползва, ама ми стана много смешно.
:t2044: Познавах една девица, която смяташе, че в кошчето е най-сигурното място да си пазиш файловете. Цял отдел се опитвахме да я отучим, и тамън бяхме се отчаяли, когато тя забременя! Боже, колко се радвахме на това бебе! Ако всички благопожелания - при това напълно искрени - се сбъднат, той от късмет няма да се отърве доживотно, ако и да живее като библейските пророци по 800 години! 

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #387 -: Ноември 08, 2018, 07:55:58 »
В раздел "Кошче" има възможност и за отговор на темите, че даже и за създаване на теми. Едва ли някой ще ги ползва, ама ми стана много смешно.

Така е, но се оказа, че за да може да се изтрие тема или коментар трябва да има такава тема.

Освен това, се чудя дали да не сменя името на BG.FUCK (по аналогия на Fidonet) и в нея правилата да не важат — един вид да се използва като отдушник на изнервени форумци. Който не иска да чете ненормативна лексика да не влиза в нея. От друга страна,, в останалите теми неспазването на правилата ще се наказва строго и справедливо. Но само се чудя засега 8)

Между другото, във форума за linux има точно такава тема и в нея се слагат всички теми, които не попадат в нито една категория или раздел, но той е по-специализиран форум от този.

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #388 -: Ноември 08, 2018, 08:01:46 »
Структурата на форума е следната: категория → раздел → тема.

Категориите са само три, разделите са повече, а темите — още повече, така че няма как в раздел „Теми на форумците“ да има подраздели „Класика“ и „Злободневни“. Това може да стане, ако „Теми на форумците получи статут на категория.

Така, че има върху какво да разсъждавате и да търсите компромис 8)
Категории *

*Защо сме тук

раздел "Организационни"

*Преглед на печата

раздел "Събития" - заглавният пост трябва да информира за събитие и да привежда връзки, ако информаторът не е личен участник

раздел "Коментари" - заглавният пост трябва да се състои от личното мнение на постващия или да е цитатна препечатка с връзки към оригиналния коментар. Ако е препечатка, първият пост е само за информация за препечатката (да речем, има ли съгласието на автора/изданието) за цялостно препечатване или се цитира само част и се дава връзка). Вторият пост може да си съдържа мнението на препостващия и за какъв точно чеп на каца го е довлякъл тук.

*Теми на форумците

раздел "Класика"
раздел "Злободневни"
раздел "Физици"
раздел "Лирици"
раздел "Другарско рамо"
- тук се слага хавлиена кърпа за попиване на оплаквания и пожелания, да речем, търся майстор на вретена в Хасково или плочкаджия във Видин. Дядо ми казваше, оплаквай се, все някой ще знае решение или човек.

До тук добре 8)

Сега остава да видя и дискусия по тези предложения. Надявам се и Джиджи да намери какво да каже по тях. Държа да чуя и die Hexe, защото тази подредба се отдалечава от нейната концепция. Останалите също да не се ослушват и да чакат някой друг да свърши и тяхната работа.

Аз повече няма да се обаждам тук за да не ви притеснявам. Като станете готови, пратете едно писмо до лични или на пощата за да направя промените.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #389 -: Ноември 08, 2018, 10:18:45 »
Ако под "класика" се разбират загубените теми от по-стария форум, нека да се казва "наследство", бива ли?

И един по-общо въпрос - така формулираните раздели и теми ще се виждат ли при стартиране на форума? За предпочитане е да се виждат, за по-добра ориентация.

И ако може, в последната тема да има раздели "кибици" и "други" - защо само физици и лирици, а?

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #390 -: Ноември 08, 2018, 12:31:11 »
- Мислех да възобновя старата ми тема: "За Странното, Извисеното и Отвъдното"-част 3. Разбира се аз отдавна не съм така наивен и вярващ сляпо в "доброто", каквото и да разбираме под това понятие.

Но от друга страна, просто няма как да не се засегнат злободневни, и не само, всякакви други сериозни и не до там приемливи неща. Неща неразбираеми и объркващи мисленето на хора носещи само погребални костюми с закопчани сака и затегнати вратовръзки... Така, че класифицирането под някакъв етикет, за мен е трудно за момента. Не мога да отделя ресурс за мислене извън работата пред мен сега...

Но при представената подредба, се чудя къде да завра темата. Може би ще има нейде и подзаглавие: "Третото око", например... :bigok:

Also?

Неактивен силивряк

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 54
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #391 -: Ноември 08, 2018, 14:29:54 »
„Хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се опитва да въведе ред. И Хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добре организиран.”
Нека да се опитаме да разсмеем Негово Величество Хаоса, белким се смили.
Предложение 1.0:
К. Защо сме тук... (демек, какво и как да го правим)
   Р. Организационни
       Т. (правила)
   Р. Технически /само относно ползването на форума/
       Т.(помощ, съвети)
   Р. Добре дошли
       Т. -Добре дошли.
           -Жълти, червени картони и др. забележки.
           -Командировки и срокове - дано не се налага)
К. Преглед на печата и паяжината.(по посочените от 67 правила)
   Р. Новините от деня (топлии... парят)
      Т. ( с някакво времево ограничение за място в раздела или подреждане )
   Р. У нас
   Р. По света
   Р. Мнения и коментари (злободневни)
   Р. Култура /може да се обособи в категория/
К. Теми на форумци
   Р. (политика, икономика, технологии, общество, култура ...)
К. За живота,вселената, изкуството и всичко останало.
   Р. (За живота, Вселената, Музи, Зоната на здрача и всичко останало дето се сетим)
К. Кафене ...или разговори на други питиета
   Р. (кафеджията ще вади маси при поискване)
     Т. (каквито си щем)
   
« Последна редакция: Ноември 08, 2018, 17:47:57 от силивряк »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #392 -: Ноември 08, 2018, 14:47:44 »
пробичка как ще изглежда това с вложени списъци:
Quote (selected)
  • К. Защо сме тук... (демек, какво и как да го правим)
    • Р. Организационни
      • Т. (правила)
    • Р. Технически /само относно ползването на форума/
      • Т.(помощ, съвети)
    • Р. Добре дошли
      • Т. -Добре дошли.
      • -Жълти, червени картони и др. забележки.
      • -Командировки и срокове - дано не се налага)
  • К. Преглед на печата и паяжината.(по посочените от 67 правила)
    • Р. Новините от деня (топлии... парят)
      • Т. ( с някакво времево ограничение за място в раздела или подреждане )
    • Р. У нас
    • Р. По света
    • Р. Мнения и коментари (злободневни)
    • Р. Култура /може да се обособи в категория/
  • К. Теми на форумци
    • Р. (политика, икономика, технологии, общество, култура ...)
  • К. За живота,вселената, изкуството и всичко останало.
    • Р. (За живота, Вселената, Музи, Зоната на здрача и всичко останало дето се сетим)
  • К. Кафене ...или разговори на други питиета
    • Р. (кафеджията ще вади маси при поискване)
      • Т. (каквито си щем)
бива  :yes-1289:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #393 -: Ноември 08, 2018, 14:51:22 »
Идеята е гот, ама категории има като Ежко-Бежковите хитринки - само тринки.  :'(

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #394 -: Ноември 08, 2018, 15:14:55 »

Идеята е гот, ама категории има като Ежко-Бежковите хитринки - само тринки.  :'(

Вие решете какво искате, пък може от нищото да се появят и още категории  :m1708:

Още повече, че чувам че администраторът скоро няма да е сам :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #395 -: Ноември 08, 2018, 15:24:55 »
След като валят предложения, и аз да си кажа.
Предлагам да се оформи раздел или каквото там трябва "Библиотека", естествено само за неща с авторски права. Еретичната мисъл ми хрумна от честите обсъждания на партийни програми, та ако тези неща могат да се съберат на едно място (за изминалите 30 години, а защо не и предишни) сигурно ще спести пускане на такива неща из дискусиите.
Мога да пусна тема естествено, не ме мързи, но подозирам, че място за качване на файлове трябва да е организирано по-професионално или поне да се даде съвет как да стане.

Неактивен силивряк

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 54
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #396 -: Ноември 08, 2018, 16:57:50 »
Може всеки да предложи, примерно така:

Предложение 1.1 :
К. Защо сме тук... (демек, какво и как да го правим)
   Р. Организационни
       Т. (правила)
       Т. Предложения
   Р. Технически /само относно ползването на форума/
       Т.(помощ, съвети)
   Р. Добре дошли
       Т. -Добре дошли.
           -Жълти, червени картони и др. забележки.
           -Командировки и срокове - дано не се налага)
К. Преглед на печата и паяжината.(по посочените от 67 правила. Промени . Допълнения)
   Р. Новините от деня (топлии... парят)
      Т. ( с някакво времево ограничение за място в раздела или подреждане )
  Р. У нас
  Р. По света
   Р. По света и у нас
   Р. Мнения и коментари (злободневни)
  Р. Култура /може да се обособи в категория/
К. Култура
   Р. Театрални
   Р. Музикални
К. Теми на форумци
   Р. (политика, икономика, технологии, общество, култура ...)
К. За живота,вселената, изкуството и всичко останало.
   Р. (За живота, Вселената, Музи, Зоната на здрача и всичко останало дето се сетим)
К. Кафене ...или разговори на други питиета
   Р. (кафеджията ще вади маси при поискване)
   Р. Бяло сладко
   Р. Уиски с кола  :nuts:
     Т. (каквито си щем)

Да връща зачертани и добавя нови.
 :t1252:
Накрая да назначим ИК и проведем избори.

« Последна редакция: Ноември 08, 2018, 17:01:52 от силивряк »

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #397 -: Ноември 08, 2018, 17:06:39 »
А така.

Току-виж и до моабета "на маса" стигнем.

 :nuts:
Палосич! Палосич!

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #398 -: Ноември 08, 2018, 17:32:06 »
Като начало предлагам да се откажем от наименованието 'теми на форумци'. То беше адекватно в стария СЕГАшен форум, защото само там можеше да се създават теми. Тук не е така.

Неактивен Село123

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #399 -: Ноември 08, 2018, 17:40:43 »
Като начало предлагам да се откажем от наименованието 'теми на форумци'. То беше адекватно в стария СЕГАшен форум, защото само там можеше да се създават теми. Тук не е така.

Подкрепям!
Много смислено. Така всяка създадена от нас тема ще си отиде в съответния раздел.
Защото иначе ще има теми на форумци в "Теми на форумци", както и в "Култура", както и във "Вселената..." и т.н.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #400 -: Ноември 08, 2018, 18:09:50 »
Наистина е логично  ;D Може да се кръсти само "Теми", да се различава от "Новини", които би следвало дасе оттичат по-бързо.
Мисля, че колкото по-малко категории има, толкова по-лесно ще бъде за четене и търсене. Затова разгърнатата структура на колегата силивряк ми иде малко тежка.

Неактивен силивряк

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 54
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #401 -: Ноември 08, 2018, 18:11:03 »
Ами копи-пействате предложение 1.0 задрасквайте и пишете нови. Иначе някой трябва да ви събира мислите.

А според мен "Теми на форумци" е тясно свързана с "Преглед на печата... " плюс "Култура" и може би "Спорт".
"За вселената,живота..." и "Кафене..." са място, да речем за лични хрумвания.

Направо си е за нова тема да не се задръства "Технически"

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #402 -: Ноември 08, 2018, 18:23:34 »
Ами копи-пействате предложение 1.0 задрасквайте и пишете нови. Иначе някой трябва да ви събира мислите.

Искаш ли да се замеш или направо да те назначавам 8)

Quote (selected)
Направо си е за нова тема да не се задръства "Технически"

Тук все още е добре.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #403 -: Ноември 08, 2018, 18:24:51 »
Добра структура е направена от Силивряк. Може и да се доизпили малко...

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #404 -: Ноември 08, 2018, 18:30:39 »
Добра структура е направена от Силивряк. Може и да се доизпили малко...

Ами давай — всички теб гледат  :cool-1084:

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #405 -: Ноември 08, 2018, 19:17:30 »
Поглед през рамо:



Нелоша подредба.

А и нещо ме е гепила носталгия.
Палосич! Палосич!

Неактивен Село123

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #406 -: Ноември 08, 2018, 20:03:00 »
Сега като гледам как започва да се разгъва и разраства структурата, наистина си мисля че е по-добре да има 3-4 раздела и да има "Теми на форумци" - там който иска да си открива тема и за Формула 1,2,3, и за компютрите, и за компотите, че и за плетките. - което е интересно ще е отгоре и ще се пише по него, а което не е, и потъва, не му е нужен раздел да го държи като шамандура.

Не знам защо усложнявате нещата, а не ги опростявате.

Неактивен силивряк

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 54
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #407 -: Ноември 08, 2018, 20:04:52 »
"Искаш ли да се замеш или направо да те назначавам 8)"
 Без бой се не давам. :t0135:
 :blurry_drunk-2127:
В момента меринжирам пилотен проект "винен кебап с плешка, гъби и моркови" под контрол на последната инстанция за възможни злоупотреби с определени рискови материали.

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #408 -: Ноември 08, 2018, 20:36:12 »
Quote (selected)
"Искаш ли да се замеш или направо да те назначавам 8)"

 Без бой се не давам. :t0135:
 :blurry_drunk-2127:

В момента меринжирам пилотен проект "винен кебап с плешка, гъби и моркови" под контрол на последната инстанция за възможни злоупотреби с определени рискови материали.

С администратор не се спори, така че като свършиш проекта и се убедиш, че всички са нахранени и живи, може да се захванеш с обобщаването на предложенията 8)

И очаквам в някакъв разумен срок от два-три дена да получа някакъв окончателен вариант за структурата на форума :cool-1084:

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #409 -: Ноември 08, 2018, 20:50:48 »
За разделението на силивряк - харесва ми, но отново имаме хем новини, хем по света и у нас. Някои новини се обсъждат дни наред, не мисля, че трябва да имаме тема Новини. По света и У нас   е идеално - тогава нилой няма да се губи.
Има много смисъл и в думите на Майндър за Теми на форумци, но засега не знам как да се обедини музика, дантели, сборници и трети очи :)

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #410 -: Ноември 08, 2018, 20:53:20 »
Има много смисъл и в думите на Майндър за Теми на форумци, но засега не знам как да се обедини музика, дантели, сборници и трети очи :)

Бабини деветини?! Врели-некипели  :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #411 -: Ноември 08, 2018, 20:53:36 »
Дотук добре 8)
Сега остава да видя и дискусия по тези предложения. Надявам се и Джиджи да намери какво да каже по тях.
Дали е казано с усмивка или не, Herr von Gossinger, все пак благодаря за вниманието.  :thank_you-1098:

Ама Джиджи в момента се пържи на тих огън, който най-вероятно ще продължи некъде докъм Нова година. И единствено по тази причина само надниква от време на време, за да не изостане съвсем с мат’ряла.  :t1817:

А сега по същество: на прима виста – без задълбочаване! – май най ми харесаха предложенията на Силивряк и Делиус.

И една лична молба: нека бъдещата структура бъде достатъчно обрана откъм шегички от рода на „ДРУГАРСКО РАМО”, пускани тук само от 1-2-ма колеги, които само те си ги разбират, но които предполагам, не допадат на всеки.

Щото нали вече сме обявили „ДОБРЕ ДОШЛИ!” на купища, маса нароТ ?!!!   :bouncy-1054:
« Последна редакция: Ноември 08, 2018, 22:14:49 от Джиджи »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #412 -: Ноември 08, 2018, 20:59:48 »
Има много смисъл и в думите на Майндър за Теми на форумци, но засега не знам как да се обедини музика, дантели, сборници и трети очи :)
Е, хайде сега, да не сме малки: видях с третото си око един музикален сборник с дантели по ръба!
(Но не мога да ви го покажа, щото го видях докато съседът легално си пушеше джойнта под моя прозорец, та малко мъгляво го виждах сборника, а не съседа! Нали у наше село вече джойнт е легално да се пуши - осмърдяха нявсякъде!!!)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #413 -: Ноември 08, 2018, 21:04:07 »
Сега като гледам как започва да се разгъва и разраства структурата, наистина си мисля че е по-добре да има 3-4 раздела и да има "Теми на форумци" - там който иска да си открива тема и за Формула 1,2,3, и за компютрите, и за компотите, че и за плетките. - което е интересно ще е отгоре и ще се пише по него, а което не е, и потъва, не му е нужен раздел да го държи като шамандура.

Не знам защо усложнявате нещата, а не ги опростявате.
  :t2015:  :t2002:

П.П. И поне според мен „Култура” не би трябвало да се разделя допълнително на „Театър”, „Кино” и т.н., щото къде например ще отиде „Изобразително изкуство”?

А в „Теми на форумците” бихме могли да си правим съответните препратки към където си искаме.  :bounce-3294:
« Последна редакция: Ноември 08, 2018, 21:23:53 от Джиджи »

Неактивен силивряк

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 54
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #414 -: Ноември 08, 2018, 22:41:54 »
Усложнявайки простото и опростявайки сложното се връщаме в изначалното.
Не си спомням да съм го чел и може мислътъ да си е моя.
 :smokin:

@@@@@@@ :t1244:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #415 -: Ноември 08, 2018, 22:59:22 »
@@@@@@@ :t1244:

Вече?!!   :0007:

А ше ме земеш ли за асистент? :t1817:

Тва последното, серьозно – щото нито в момента, нито в близко бъдеще ще мога да поема нещо самостоятелно.   :t2618:
« Последна редакция: Ноември 09, 2018, 01:21:15 от Джиджи »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #416 -: Ноември 09, 2018, 09:20:35 »
Ave, von und zu Gossinger

В отделна тема (заключена) "Защо сме тук..." сте публикували нещо като манифест-обръщение към поколенията.

Хубаво е написан, поздравявам Ви.

Не може ли този текст (или част от него) да се постави на такова място, че да е  видим със стартирането на форума?
Нещо като mission statement? Например на вястото или около онази "картинка", най-голе, в ляво?

Онци, помогни, кажи как, или го направи (през почивните дни), а?

Чок觧

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #417 -: Ноември 09, 2018, 10:15:40 »
Нещо зачестиха затварянията на теми , които аз съм отворил . Не може ли този , който ги затваря да се представи(Затворена от Администратора) , а не пак мен да ме пращат по дяволите ? То вярно , че аз съм при тях , ама не ми е приятно да ми се натяква !  :doofus-2124:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #418 -: Ноември 09, 2018, 10:41:02 »
Quote (selected)
Онци, помогни, кажи как, или го направи (през почивните дни), а?
за правене - не мога, но най-лесния начин ми се вижда да се подмени картинката с нова, която съдържа текста и сегашното лого.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #419 -: Ноември 09, 2018, 10:45:45 »
чоки,

вероятно и аз съм допринесъл за затватрянето, за което малко съжалявам, ама пусто като не издържам да ми плещат тъпизми с апломб.

като му дойде времето, вероятно скоро, все пак в неделя в бсп ще се пцуват на най-високото възможно ниво, сиреч ще се сбира националният им съвет, все някой ще отвори нова.

между другото, госингер, помниш ли в олд.сегабг как баннаха мъркюри, щото се опитваше да си направи частен блог, използвайки известността на сайта? тя ходеше да докладва всички, които пишеха в темата ѝ коментари, дето не ѝ бяха по вкуса.

това тук е съвсем лесно - пиша, заключвам. после пиша следващо мнение, пак заключвам. и така нататък. така че като стане известно това местенце, нищо чудно да се появят и такива.