Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 19:05:00

Автор Тема: Технически …  (Прочетена 455324 пъти)

0 Потребители и 13 Гости преглежда(т) тази тема.

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #420 -: Ноември 09, 2018, 11:01:24 »
Нещо зачестиха затварянията на теми , които аз съм отворил . Не може ли този , който ги затваря да се представи(Затворена от Администратора) , а не пак мен да ме пращат по дяволите ? То вярно , че аз съм при тях , ама не ми е приятно да ми се натяква !  :doofus-2124:

Теми могат да се затварят единствено от администратори и модератори, така че не виждам какво ви притеснява това.

Темата е затворена от мен поради зачестили в последните коментари лични нападки и неприемлив език. Затварянето няма нищо общо с вас, като създател на темата.

@onzi
Не си малко дете, може да бъдеш по-въздържан, а ако не успееш да се въздържиш, просто подмини дразнещия те коментар.

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #421 -: Ноември 09, 2018, 11:13:40 »
вероятно и аз съм допринесъл за затватрянето, за което малко съжалявам, ама пусто като не издържам да ми плещат тъпизми с апломб.

Не вероятно, а със сигурност.

Да  сформирам ли екип, който да поработи за повишаване на прага ти на чувствителност към тъпизмите :cool-1084:

Quote (selected)
като му дойде времето, вероятно скоро, все пак в неделя в бсп ще се пцуват на най-високото възможно ниво, сиреч ще се сбира националният им съвет, все някой ще отвори нова.

Това е правилния подход — за всяко ново събитие да се отваря конкретна тема, а не да се използва някоя като кошче за отпадъци.

Quote (selected)
между другото, госингер, помниш ли в олд.сегабг как баннаха мъркюри, щото се опитваше да си направи частен блог, използвайки известността на сайта? тя ходеше да докладва всички, които пишеха в темата ѝ коментари, дето не ѝ бяха по вкуса.

Не, не го помня.

Quote (selected)
това тук е съвсем лесно - пиша, заключвам. после пиша следващо мнение, пак заключвам. и така нататък. така че като стане известно това местенце, нищо чудно да се появят и такива.

Не мисля, че е толкова лесно — да затварят теми могат само необикновени потребители във форума, така че описания от теб сценарий е възможен само ако те направя администратор или модератор 8)

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #422 -: Ноември 09, 2018, 12:48:48 »
Предложение 1.1 (карашик с предложението на колегата силивряк)
Категории *

*Защо сме тук

раздел Организационни
       Т. (правила)
раздел Технически /само относно ползването на форума/
       Т.(помощ, съвети)
раздел Добре дошли
       Т. -Добре дошли.
           -Жълти, червени картони и др. забележки.
           -Командировки и срокове - дано не се налага)

*Преглед на печата и паяжината.

раздел "Събития" - заглавният пост трябва да информира за събитие и да привежда връзки, ако информаторът не е личен участник

раздел "Коментари" - заглавният пост трябва да се състои от личното мнение на постващия или да е цитатна препечатка с връзки към оригиналния коментар. Ако е препечатка, първият пост е само за информация за препечатката (да речем, има ли съгласието на автора/изданието) за цялостно препечатване или се цитира само част и се дава връзка). Вторият пост може да си съдържа мнението на препостващия и за какъв точно чеп на каца го е довлякъл тук.

(Мисля, че за момента нямаме капацитет за новинарски форум, но ако вземе да стане, винаги може да се добавят горещи новини. Като се има предвид, че живеем по цялото земно кълбенце, това, което за мен е горещо, за вас може да е претоплено, и обратното.)

*Теми

раздел "Класика"(вариант "Наследство", обаче как ще се реши въпросът с авторските права на "наследниците" е малко объркано. Част от тях може да се окажат несъгласни, затова може да се направи реверанс в заглавния пост към оригинала, а заглавието да е новичко.)
раздел "Злободневни"
раздел "Физици"
раздел "Лирици"
раздел "Другарско рамо" - тук се слага хавлиена кърпа за попиване на оплаквания и пожелания, да речем, търся майстор на вретена в Хасково или плочкаджия във Видин. Дядо ми казваше, оплаквай се, все някой ще знае решение или човек.

*Кафене ...или разговори на други питиета

раздел (кафеджията ще вади маси при поискване)
     Т. (каквито си щем)

Некои съображения:
- Културата спокойно може да си седи или в темите, или в коментарите. Ако е събитийна - в събитията.
- Същото според мен е положението с живота, Вселената, Музи, Зоната на здрача и всичко останало дето се сетим.
- Няма да ме има три дни (освен ако не срещна случаен интернет достъп), затова вероятността за участие в дискусия от моя страна е малка. Така че ако ще пускате анкета, поне да е за четири дни!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #423 -: Ноември 09, 2018, 13:47:52 »
Поглед през рамо:



Нелоша подредба.

А и нещо ме е гепила носталгия.
- Старата подредба на Скаят е отдавна извън употреба, т.е. - хвърлена на виртуалният боклук. Какво пречи да се възприеме като модел и да се използва като гръбначен стълб. Е, може един два и повече прешлена и ребрата към тях, да се сменят, но като цяло си е нещо познато, прието от всички тогава и може да се използва като пример. Наподобява и още нещо - разгъването на комп. съдържание. Т.е. файловото подреждане на папки и пр. - нещо с което работим всеки ден и си е обичайно?

ПП. Сега забелязах, че с отваряне на папката "Организационни " в началото на този форум, вече е направена графична промяна! Много е хубава, браво!!!
« Последна редакция: Ноември 09, 2018, 13:51:27 от Eisblock »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #424 -: Ноември 09, 2018, 13:52:13 »
Quote (selected)
Не, не го помня.
част от разправиите - цък
Quote (selected)
Не мисля, че е толкова лесно — да затварят теми могат само необикновени потребители във форума, така че описания от теб сценарий е възможен само ако те направя администратор или модератор 8)
да заключва тема може и отворилият я - виж пробата ми /цък/

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #425 -: Ноември 09, 2018, 14:32:32 »
От второто ти "цък" - какво разбираш под "блог"? Искаш да кажеш, че някой ще пише, ще заключва за да не се пише там, после отключва и сначале...

- Но дали ще има глупави форумци, забелязали, че блоговата-тема е само трибуна ала Хайд-парк и ще сгрешат пак и пак да я посещават? После. нали все пак си има администратор, ще забележи и подобни мушмурощни няма как да минат? Също, за да влезе някой в този "блог"от към виртуалната прерия, трябва да мине през входа на този честен форум тук... За какъв чеп ще се търси и посещава блог забутан из Гори Тилилейски?

Ако нещо не съм разбрал правилно, извинявам се. Пък и тук са си просто някакви незлобливи разсъждения...

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #426 -: Ноември 09, 2018, 14:36:08 »
Quote (selected)
Това е правилния подход — за всяко ново събитие да се отваря конкретна тема,

Добре, де. Но както се оказва има нещо като "вечни" теми, примерно за левицата, за десницата и мутроформированията. Трябва ли всеки път да се отварят нови теми, които по същество имат една основа...е, някои - нямат, но да не задълбавам. Нямам претенции да организирам пространството на сайта, но си мисля, че отварянето на теми за все едно и също като отговор на някакво злободневно събитие е разхвърляна работа. В крайна сметка винаги се стига до спорове за основни неща, а и не обичам отварянето на теми за каквото ти щукне със срок на годност до вчера, въпреки че и аз съм отваряла такива. Не знам, нека всички решим, но по-малко теми с по-обща тематика като основа, мисля, че е по-добре..иначе, поне според мен, се получава някакъв хаос - всеки си дудне и никой не чува другия, в крайна сметка всеки инициатор от куртоазия ще събере няколко отзива и това е.

В този ред на мисли, предлагам, на мястото на вече затворената тема "Корнелия срещу Баце", да се отвори нова, без поменуването на конкретни имена, които да носят позитивите/негативите на субектите, които представляват и смятам, че ще е редно темата да бъде отворена от Чоки, тъй като неговите теми досега събраха най-много реакции. Това е предложение, с молба към колегите за внимание към употребата на епитети към опонента и с внимание към темата, която се обсъжда. Давам пример - ако имаш желание да изказваш позиция по даден въпрос, никак няма да е лошо да "стъпиш" на нещо като факти и доказателства, а не да си браздиш, квото ти е сведено от телевизора.
« Последна редакция: Ноември 09, 2018, 14:38:40 от Асол »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #427 -: Ноември 09, 2018, 14:41:36 »
Quote (selected)
Но дали ще има глупави форумци, забелязали, че блоговата-тема е само трибуна ала Хайд-парк и ще сгрешат пак и пак да я посещават? После. нали все пак си има администратор, ще забележи и подобни мушмурощни няма как да минат? Също, за да влезе някой в този "блог"от към виртуалната прерия, трябва да мине през входа на този честен форум тук... За какъв чеп ще се търси и посещава блог забутан из Гори Тилилейски?

сигурно забелязваш колко гугълски паяка шетат нон-стоп тука. всичко, което се пише, е обходено и индексирано. съответно когато този форум стане по-известен, един такъв писач ще се озове по-нагоре в търсенето по разни ключови думи, отколкото ако си пише само в негов си блог. от друга страна, по този начин /със заключването/ се предотвратява възможността в темата да се появят някакви неприятни за него мнения. не може чак като в личен форум да модерира, ама и това стига.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #428 -: Ноември 09, 2018, 14:42:28 »
Старата подредба на Ская е отдавна извън употреба, т.е. хвърлена e на виртуалния боклук. Какво пречи да се възприеме като модел и да се използва като гръбначен стълб?
  :0007:

Още вчера писах същото, след като я предложи Делиус. Много по-обрана е, много по-точна и без никакви разхищения. А за мен най-важното е, че няма „другарско рамо”, което може да се каже по поне още 10 различни начина.  :t1817:

И само ако се стигне до съгласие:

1.   Заглавието на категорията „КОМПЮТРИ” да се замени с „ТЕХНИЧЕСКИ”, като останат описанията в трите раздела под него;

2.   За категорията  „КУЛТУРА” да се реши, дали да се категоризират отделни раздели, тъй като културата е всеобхватна и е невъзможно да се изброи всичко; и

3.   НАКРАЯ да има отделна категория „ТЕМИ НА ФОРУМЦИТЕ”, щото инак става пълнен карашък  с това, КОЙ предлага препечатки и КОЙ предлага собствена тема. Защото поне на мен ми се струва, че това би трябвало да бъде абсолютно самостоятелна категория, с каквато сме свикнали и от която поне до момента не е пропищял никой.  :ive_got_it-1379:


gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #429 -: Ноември 09, 2018, 14:51:43 »
Quote (selected)
Не, не го помня.
част от разправиите - цък
Quote (selected)
Не мисля, че е толкова лесно — да затварят теми могат само необикновени потребители във форума, така че описания от теб сценарий е възможен само ако те направя администратор или модератор 8)

да заключва тема може и отворилият я - виж пробата ми /цък/

Вярно, бутонът бил най-долу, под прозореца за коментар.

Ами администратор или модератор може да отключи темата, може и да я изтрие, може да изтрие и потребителя, който се прави на интересен, така че не виждам място за притеснение.

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #430 -: Ноември 09, 2018, 15:00:27 »
Quote (selected)
Това е правилния подход — за всяко ново събитие да се отваря конкретна тема,

Добре, де. Но както се оказва има нещо като "вечни" теми, примерно за левицата, за десницата и мутроформированията. Трябва ли всеки път да се отварят нови теми, които по същество имат една основа...е, някои - нямат, но да не задълбавам. Нямам претенции да организирам пространството на сайта, но си мисля, че отварянето на теми за все едно и също като отговор на някакво злободневно събитие е разхвърляна работа. В крайна сметка винаги се стига до спорове за основни неща, а и не обичам отварянето на теми за каквото ти щукне със срок на годност до вчера, въпреки че и аз съм отваряла такива. Не знам, нека всички решим, но по-малко теми с по-обща тематика като основа, мисля, че е по-добре..иначе, поне според мен, се получава някакъв хаос - всеки си дудне и никой не чува другия, в крайна сметка всеки инициатор от куртоазия ще събере няколко отзива и това е.

Много е важно заглавието на темата да отговаря на нейното съдържание. Затова мислете като отваряте теми 8)

Quote (selected)
В този ред на мисли, предлагам, на мястото на вече затворената тема "Корнелия срещу Баце", да се отвори нова, без поменуването на конкретни имена, които да носят позитивите/негативите на субектите, които представляват и смятам, че ще е редно темата да бъде отворена от Чоки, тъй като неговите теми досега събраха най-много реакции. Това е предложение, с молба към колегите за внимание към употребата на епитети към опонента и с внимание към темата, която се обсъжда. Давам пример - ако имаш желание да изказваш позиция по даден въпрос, никак няма да е лошо да "стъпиш" на нещо като факти и доказателства, а не да си браздиш, квото ти е сведено от телевизора.

Чоки, имаш думата :)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #431 -: Ноември 09, 2018, 16:11:43 »
Не знам, нека всички решим, но по-малко теми с по-обща тематика като основа, мисля, че е по-добре..иначе, поне според мен, се получава някакъв хаос - всеки си дудне и никой не чува другия, в крайна сметка всеки инициатор от куртоазия ще събере няколко отзива и това е.

За хаоса - така е!  :way_to_go-1308: Но как ще можеш да определиш тази обща тематика предварително? А се появяват непрекъснато нови неща всеки ден.

Затова, не можем ли да направим поне засега експеримент с наличните отворени теми и да видим, дали не бихме могли да ги обединим постфактум в по-малък брой, но по-общи? Сепак бихме имали неква индикация. Не знам, това ми хрумна в момента.

А иначе - продължаваме на препънки ...  :stumble-2155:  :yes-1289:
 
« Последна редакция: Ноември 09, 2018, 16:16:47 от Джиджи »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #432 -: Ноември 09, 2018, 16:55:54 »
ОНЗИ, в този последно изтъкнат аспект си напълно прав!

Колкото до шетането на всякаква мраз наоколо, това си е проблем. ОБАЧЕ! Ако се възприеме, че туй тук е частен форум, независимо на каква тематика, то има реални и успешни прегради срещу нежелано шетане. Мисля, обаче, че тук това по дефолт не е приложимо. Инак съм член на няколко технически форума, където има стотици и повече участници всеки. Влизането е с Парола, която се дава според това дали  ... и т.н. ,

Чок觧

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #433 -: Ноември 09, 2018, 18:13:17 »
"Чоки , имаш думата ."  :too_happy-1067:

То хубаво , че я имам ама ....
Темата "Добре дошли !" беше достатъчно неангажираща от към имена ! Изчистих максимално предишните дразнещи думи , но дискусията продължи изнервящо и темата бе затворена - не от мен .
Другата тема " Корнелия срещу Баце" , бе замислена от мен да се споделят положителните и отрицателните страни на двете най-големи партии - темата се превърна в "Корни срещу вътрешнопартийната опозиция" и "Независими срещу БСП" . Понеже няма гербаджии във Форума , или си траят , за ГЕРБ почти не се обели дума .
Миндербиндер е започнал една интересна тема за едно социологическо проучване на "Апис" или "Афис" , мисля , че там ще бъде следващата "битка" - каня Ви ! :D

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #434 -: Ноември 09, 2018, 18:22:26 »
Quote (selected)
Понеже няма гербаджии във Форума
Такава обида за ника си не бях получавал! :nuts:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #435 -: Ноември 09, 2018, 18:53:01 »
 
Quote (selected)
Понеже няма гербаджии във Форума , или си траят , за ГЕРБ почти не се обели дума .

Как можа да го кажеш!? Че аз такъв дълъг постинг отделих на опг-то - никога не съм писала по-рано такъв, хем се старах да съм сравнително пестелива! :D

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23676
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #436 -: Ноември 09, 2018, 19:00:17 »
Гербаджиите сме на всеки километър.
Някой сме антигербаджии, но и в двата случая основното е "гербаджия". :D
ЕС е вреден за вашето здраве!

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #437 -: Ноември 09, 2018, 21:45:01 »
"Чоки , имаш думата ."  :too_happy-1067:

То хубаво , че я имам ама ....
Темата "Добре дошли !" беше достатъчно неангажираща от към имена ! Изчистих максимално предишните дразнещи думи , но дискусията продължи изнервящо и темата бе затворена - не от мен.

От мен, понеже се страхуваше, че може да я изтриеш. Ако вече си се успокоил, мога да я отключа отново.

Quote (selected)
Другата тема " Корнелия срещу Баце" , бе замислена от мен да се споделят положителните и отрицателните страни на двете най-големи партии - темата се превърна в "Корни срещу вътрешнопартийната опозиция" и "Независими срещу БСП" . Понеже няма гербаджии във Форума , или си траят , за ГЕРБ почти не се обели дума.

И нея мога да отключа, ни така както си я формулирал, според мен е изчерпана. Но ако настояваш, и нея мога да отключа утре.

Quote (selected)
Миндербиндер е започнал една интересна тема за едно социологическо проучване на "Апис" или "Афис" , мисля , че там ще бъде следващата "битка" - каня Ви ! :D

Благодаря, но внимавайте с емоциите и там :cool-1084:

Чок觧

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #438 -: Ноември 10, 2018, 08:40:59 »
В темата за Социологическото ислезване мисля засега да съм сеирджия , ама няма емотикон с пуканки !

Темата "Корнелия срещу Баце" наистина мисля , че е изчерпана , а и аз отворих нова .

 Темата "Добре дошли" не съм се страхувал , че ще я изтрия , а се бях накокошинил да я изтрия !  ;D Има вече подобна тема отворена от 67 , но ако искаш я отвори - аз не виждам голяма разлика между нейната и моята тема .

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #439 -: Ноември 10, 2018, 10:29:56 »
Госингер, гледам в "кошчето" има някакво мое мнение, изтрито от някого. Може ли подробности? Отговорът, че сам съм го изтрил, не се приема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #440 -: Ноември 10, 2018, 10:33:39 »
Темата "Добре дошли" не съм се страхувал , че ще я изтрия , а се бях накокошинил да я изтрия !  ;D Има вече подобна тема отворена от 67 , но ако искаш я отвори - аз не виждам голяма разлика между нейната и моята тема .

Вчера обсъждахме как бихме могли да обединим някои припокриващи се, но вече налични теми,  в по-малък брой, но по-общи категории.

Не можем ли да направим експеримент с наличните отворени теми и да видим, дали не бихме могли да ги обединим постфактум в по-малък брой, но по-общи категории? Сепак това би ни дало неква индикация.

И веднага се появи първата индикация! Защото, когато без да трием тези две теми, ги сложим една под друга в една по-обща категория, на никого не би хрумнало да отваря трета тема със същата тематика, не ли? 
А инак хаосът е неизбежен.  :light_bulb-1377:
« Последна редакция: Ноември 10, 2018, 10:38:34 от Джиджи »

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #441 -: Ноември 10, 2018, 13:01:48 »
 :t1230:
Ийи гюнлер, аркадашлар!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #442 -: Ноември 10, 2018, 13:04:13 »
Я, да я видим коя е сега тази Злагад, дето ни е дошла!? :nuts:

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #443 -: Ноември 10, 2018, 13:19:26 »
Мерхаба, Асол!
Тук може ли направо да плющим снимки?
Има ли тема за манджи  :m0941:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #444 -: Ноември 10, 2018, 13:24:54 »
Мисля, че не и имаш възможност да я откриеш :cooking:

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #445 -: Ноември 10, 2018, 14:03:07 »
Къде? У коя соба?

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #446 -: Ноември 10, 2018, 14:13:34 »
Я, да я видим коя е сега тази Злагад, дето ни е дошла!? :nuts:
...ено готино момше, дет' не може да си избере силна парола, та се жалва на арменския поп, иначе фен на лофкия бахур ... гад-та беше активен член и на първата версия, добре дошъл, аратлик, сабах хаир олсун, а?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #447 -: Ноември 10, 2018, 16:33:26 »
Има ли тема за манджи  :m0941:
Мисля, че не и имаш възможност да я откриеш :cooking:
Къде? У коя соба?

Ф "Култура"  :t1817:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #448 -: Ноември 11, 2018, 13:55:56 »
Не можем ли да направим поне засега експеримент с наличните отворени теми и да видим, дали не бихме могли да ги обединим постфактум в по-малък брой, но по-общи? Сепак бихме имали неква индикация.

А ето и конкретна индикация от постнатите вчера три теми в КАТЕГОРИЯ „У нас”: „Днес се навършват 29 години от промяната”, „Как може да бъде реализиран потенциалът на дясното?” и „Има ли подготовка за предсрочни избори, разположение на политическите сили”.

И трите теми са публикувани по повод на годишнината от 10-ти ноември, 1990 г. И мисля, че могат спокойно да бъдат обединени в раздел „29 години от 10-ти ноември, 1990 г.” в рамките на посочената по-горе категория. Или още по-добре – в РАЗДЕЛ „Годишнини”, тъй като се надявам, че сме тук, за да преживеем и отбележим заедно още много годишнини – независимо от това, дали добри или лоши. АМИН!

А ако запазим и двете отделни категории „У нас и По света /което поне според мен би трябвало да направим!/, същият раздел „Годишнини” би могъл да се включи и към втората категория.  :ive_got_it-1379:
« Последна редакция: Ноември 11, 2018, 13:58:53 от Джиджи »

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #449 -: Ноември 11, 2018, 14:06:16 »
----

1. Има време за всяко нещо, И срок за всяка работа под небето:

2. Време за раждане, и време за умиране; Време за насаждане, и време за изкореняване насаденото;

3. Време за убиване, и време за изцеляване; Време за събаряне, и време за градене;

4. Време за плачене, и време за смеене; Време за жалеене, и време за ликуване;

5. Време за разхвърляне камъни, и време за събиране камъни; Време за прегръщане, и време за въздържане от прегръщането;

6. Време за търсене, и време за изгубване; Време за пазене, и време за хвърляне;

7. Време за раздиране, и време за шиене; Време за мълчание, и време за говорене;

8. Време за обичане и време за мразене; Време за война, и време за мир.

...
Палосич! Палосич!

Неактивен силивряк

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 54
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #450 -: Ноември 11, 2018, 14:31:31 »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #451 -: Ноември 11, 2018, 15:21:50 »
силивряк:t2015: :t2027:

А горното ми предложение, свързано  с категориите „У нас” и „По света”, би могло да успокои и Асол по повод на следното ѝ притеснение:

Както се оказва има нещо като "вечни" теми, примерно за левицата, за десницата и мутроформированията. Трябва ли всеки път да се отварят нови теми, които по същество имат една основа...

Просто в категорията "У нас" се отварят /предварително или следварително/ три нови РАЗДЕЛА:

- Левицата;
- Десницата; и
- Мутроформирования.
Какво пък чак толкоз?!  :bounce-3294:

« Последна редакция: Ноември 11, 2018, 15:29:34 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #452 -: Ноември 11, 2018, 15:33:49 »
Джиджи, тва мутроформирования беше образно казано. Ся, не трябва баш така да кръщаваме цяла тема. Принца ще ни дърпа ушите!   :t2619:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #453 -: Ноември 11, 2018, 15:37:48 »
Даже не тема, а цел РАЗДЕЛ! :t1817:

Например, бе, Асол!   :yes-1289:

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #454 -: Ноември 11, 2018, 16:40:05 »
Днес потърсих емотикон "wink" - намигане - и не успях да намеря. Неочаквано след толкова шумотевица около емотиконите.

Може би просто не съм видял ?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #455 -: Ноември 11, 2018, 16:43:27 »
Днес потърсих емотикон "wink" - намигане - и не успях да намеря. Неочаквано след толкова шумотевица около емотиконите.

Може би просто не съм видял ?

Има, ама е гаден ;)
the lamers club honourable member …

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #456 -: Ноември 11, 2018, 16:46:41 »
Верно, че е гаден.

Неактивен силивряк

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 54
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #457 -: Ноември 11, 2018, 17:15:46 »

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #458 -: Ноември 11, 2018, 19:47:09 »
Съществуват доста по-прости и красиви варианти :

 


или


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #459 -: Ноември 11, 2018, 19:56:57 »
Съществуват доста по-прости и красиви варианти :



Кажи, че се шегуваш и не настояваш за тях.
the lamers club honourable member …

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #460 -: Ноември 11, 2018, 20:03:04 »
Мен не ме попита, като не отрази "пишкащото" ми куче :nuts:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #461 -: Ноември 11, 2018, 20:29:29 »
Мен не ме попита, като не отрази "пишкащото" ми куче :nuts:

Те са надлежно прибрани и чакат да им дойде времето.
the lamers club honourable member …

Неактивен силивряк

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 54
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #462 -: Ноември 11, 2018, 20:37:04 »
Предложение 1.2 (карашик с още предложения)
Категории *, раздели # ,теми -

*Защо сме тук

# Организационни. Правила. Обявления.
       -
# Технически, Помощ /само относно ползването на форума/
       -
# Добре дошли.
       - 

*Преглед на печата и паяжината.(Актуални)

# Събития
        -
 (заглавният пост трябва да информира за събитие и да привежда връзки, ако информаторът не е личен участник)

# Коментари
       -
(заглавният пост трябва да се състои от личното мнение на постващия или да е цитатна препечатка с връзки към оригиналния коментар. Ако е препечатка, първият пост е само за информация за препечатката (да речем, има ли съгласието на автора/изданието) за цялостно препечатване или се цитира само част и се дава връзка). Вторият пост може да си съдържа мнението на препостващия и за какъв точно чеп на каца го е довлякъл тук. )


*Теми

# Класика
(вариант "Наследство", обаче как ще се реши въпросът с авторските права на "наследниците" е малко объркано. Част от тях може да се окажат несъгласни, затова може да се направи реверанс в заглавния пост към оригинала, а заглавието да е новичко.)
# Злободневни (политика, икономика, технологии, общество, разследвания, годишнини...)
      -
# Физици (наука, технологии, медицина ...)
      -
# Лирици (култура)
      -
# Спорт (агитки, фенове и хулигани в кафенето)/вервам ви/
      -
*Кафене ...или разговори на други питиета
 
# За Живота, Вселената, Зоната на здрача и всичко останало дето се сетим.
       -
# Другарско рамо/Взаимопомощ/
         -
# (кафеджията ще вади още маси при поискване)
     -. (каквито си щем)


Некои съображения:

(Мисля, че за момента нямаме капацитет за новинарски форум, но ако вземе да стане, винаги може да се добавят горещи новини. Като се има предвид, че живеем по цялото земно кълбенце, това, което за мен е горещо, за вас може да е претоплено, и обратното.) О.К.

В Злободневни - ляво, дясно, мутри и ост. сволач

# За Живота, Вселената, Зоната на здрача и всичко останало дето се сетим. - може и в Теми

 Приемат се възражения (
« Последна редакция: Ноември 11, 2018, 20:43:42 от силивряк »

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #463 -: Ноември 11, 2018, 21:47:00 »
Не се шегувам и не настоявам. Винаги мога да напиша ; )

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #464 -: Ноември 11, 2018, 22:17:31 »
Не се шегувам и не настоявам. Винаги мога да напиша ; )

И на този емотикон ще му дойде реда, но не е нещо спешно за оправяне.
the lamers club honourable member …

Неактивен силивряк

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 54
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #465 -: Ноември 11, 2018, 23:26:22 »
емотикони бол в паяжината , щом аз се научих да пущам


Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #466 -: Ноември 12, 2018, 19:09:11 »
Значи аз предлагам да се опрости максимално дизайнът. И да не се правят толкова много разбивки, разклонения и подразклонения. Щото после не може да се намери нищо, като го търсиш. Абе имаше тука една тема, ама къде ли беше....
Новини и политика
Култура и кюфтета - и без това ги месите непрекъснато
Спорт
Други


Нещо е такова.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #467 -: Ноември 12, 2018, 22:01:27 »
Приемат се възражения (
Възражения никакви нямам. Въпрос към модератора - ако ние двамата с колегата силивряк сме абсолютно съгласни по въпроса, дали образуваме квалифицирано мнозинство вече? Или трябва да намерим чаша на още един интелигент привлечем още съгласни? Щото ние сме готови!  :t0328:
При това следва да се отбележи, че има и гендърно разнообразие в нашата сплотена група, и ако правилно съм разбрала, паритет между нашенци в нашенско и нашенци в чужбина, изобщо целият спектър е обхванат!
Наздраве за което!  :t0328:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #468 -: Ноември 12, 2018, 22:04:10 »
При това следва да се отбележи, че има и гендърно разнообразие в нашата сплотена група, и ако правилно съм разбрала, паритет между нашенци в нашенско и нашенци в чужбина, изобщо целият спектър е обхванат!
Наздраве за което!  :t0328:

е къв паритет между 80% и 20%  :m1708:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #469 -: Ноември 12, 2018, 22:07:47 »
При това следва да се отбележи, че има и гендърно разнообразие в нашата сплотена група, и ако правилно съм разбрала, паритет между нашенци в нашенско и нашенци в чужбина, изобщо целият спектър е обхванат!
Наздраве за което!  :t0328:

е къв паритет между 80% и 20%  :m1708:
Сарж, ми не може във всичко паритет да има! Но ние с колегата силивряк сме постигнали максималното! Ся, ако се окаже, че и той харесва джин с тоник, ще има малко проблем, но карай да върви, ще мина на бейли с мляко, само мир да има!

Неактивен силивряк

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 54
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #470 -: Ноември 13, 2018, 09:01:30 »
Quote (selected)
Значи аз предлагам да се опрости максимално дизайнът. И да не се правят толкова много разбивки, разклонения и подразклонения. Щото после не може да се намери нищо, като го търсиш. Абе имаше тука една тема, ама къде ли беше....

Хм, тогава може да приемем нещо организирано, като "дамска чанта или мъжка домашна работилница":

* Организационни
* Теми. Новини. Коментари.
* Клуб

Quote (selected)
Ся, ако се окаже, че и той харесва джин с тоник, ще има малко проблем...

Партия на Вината (об. орт.) Обединени - червени и бели, ортодоксални - с истински традиционен български вкус,  "НЕ, на еврофренчкомесиал киселоча". Партийна идея "Хубавото мезе е най-важно. Мезето определя избора на вината".  Допустими малки концентрирани отклонения и лятна бира.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #471 -: Ноември 13, 2018, 22:49:18 »
Опаааа, кво стана принце?
Нещо се срина сайта, усети ли някакви проблеми или аз вече съм изперкал на тема конспирации?
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #472 -: Ноември 13, 2018, 22:51:15 »
Опаааа, кво стана принце?
Нещо се срина сайта, усети ли някакви проблеми или аз вече съм изперкал на тема конспирации?

На два пъти е спирал тока, в резултат на което трябваше да пипна три машини за да тръгнат нещата :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #473 -: Ноември 13, 2018, 22:52:40 »
Опаааа, кво стана принце?
Нещо се срина сайта, усети ли някакви проблеми или аз вече съм изперкал на тема конспирации?

На два пъти е спирал тока, в резултат на което трябваше да пипна три машини за да тръгнат нещата :cool-1084:
:0007:

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #474 -: Ноември 13, 2018, 22:54:54 »
Уф, пу, пу!
Малкият дявол, но това е нишан да има ено на ум.
BTW, я кажи, то без паре няма да мине, нещо за сигурност да помислите и да вземе да събираме овреме.
Може и да сте мислили, но аз може и да съм проспал.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #475 -: Ноември 13, 2018, 22:55:10 »
Опаааа, кво стана принце?
Нещо се срина сайта, усети ли някакви проблеми или аз вече съм изперкал на тема конспирации?

На два пъти е спирал тока, в резултат на което трябваше да пипна три машини за да тръгнат нещата :cool-1084:

 :0007:

Абе не е за ръкопляскания тази работа.
the lamers club honourable member …

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #476 -: Ноември 13, 2018, 22:57:38 »
За UPS-че също, вземи сметни си пауъра на сървъра и ено 15 минути за UPS-че, че да видим колко ще излезе, а?
Наистина се разтревожих, че даже и в ена тема ОТВЪД пуснах мухата, че може Цеццооу да се е задействал.
Ще ги съберем парете, само дай знак как да стане.
« Последна редакция: Ноември 13, 2018, 22:59:49 от Old_BG »
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #477 -: Ноември 13, 2018, 22:59:48 »
Уф, пу, пу!
Малкият дявол, но това е нишан да има ено на ум.
BTW, я кажи, то без паре няма да мине, нещо за сигурност да помислите и да вземе да събираме овреме.
Може и да сте мислили, но аз може и да съм проспал.

Имам разни идеи, но преди това трябва да въведа малко ред в моята градина — има едни машини за смяна, които биха спестили ситуация като днешната.

Иначе машината, на която се намира форума вече е направена да се включва сама при идване на тока и я заварих включена, но две други машини преди нея трябваше да ги подритна и тях за да тръгнат :)
the lamers club honourable member …

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #478 -: Ноември 13, 2018, 23:03:37 »
Уф, пу, пу!
Малкият дявол, но това е нишан да има ено на ум.
BTW, я кажи, то без паре няма да мине, нещо за сигурност да помислите и да вземе да събираме овреме.
Може и да сте мислили, но аз може и да съм проспал.
Присъединявам се към питането на Олди за финикийските знаци. Ентусиазъм е хубаво нещо, ама даже токът още е с пари. Може и на доброволен принцип, но да има нещо в месалчето за черни дни.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #479 -: Ноември 13, 2018, 23:04:56 »
Виж, както и да е, ти си водещият и не се свени да искаш помощ и финанси. Колкото може и каквото можем ще се опитаме да помагаме.
Малко говоря така без някой да ме е упълномощил, но се надявам, че няма да съм сам в това богоугодно дело.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.