Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 11:17:52

Автор Тема: Технически …  (Прочетена 445795 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #480 -: Ноември 13, 2018, 23:06:43 »
А, ето!
Бе знам си аз хората покрай които поминувам!
 :blow_kisses-1105:
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #481 -: Ноември 13, 2018, 23:07:35 »
Опаааа, кво стана принце?
Нещо се срина сайта, усети ли някакви проблеми или аз вече съм изперкал на тема конспирации?

На два пъти е спирал тока, в резултат на което трябваше да пипна три машини за да тръгнат нещата :cool-1084:
А, ясно.

Quote (selected)
Присъединявам се към питането на Олди за финикийските знаци. Ентусиазъм е хубаво нещо, ама даже токът още е с пари. Може и на доброволен принцип, но да има нещо в месалчето за черни дни.

И аз.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #482 -: Ноември 13, 2018, 23:07:45 »
За UPS-че също, вземи сметни си пауъра на сървъра и ено 15 минути за UPS-че, че да видим колко ще излезе, а?
Наистина се разтревожих, че даже и в ена тема ОТВЪД пуснах мухата, че може Цеццооу да се е задействал.
Ще ги съберем парете, само дай знак как да стане.

А, значи ти си този с маршрутизатора :)

UPS-a не е толкова фатален, проблем е едната от другите машини, която изпълнява ролята на вътрешен маршрутизатор. Тя ако не се вдигне, форума ще е недостъпен, даже и сървъра с него да работи.
the lamers club honourable member …

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #483 -: Ноември 13, 2018, 23:10:27 »
Ц, за маршрутизатор не съм споменувал, аз просто съм по бодливите неща.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #484 -: Ноември 13, 2018, 23:11:57 »
Ц, за маршрутизатор не съм споменувал, аз просто съм по бодливите неща.

Видях, че един … се е загрижил за форума, та затова.
« Последна редакция: Ноември 13, 2018, 23:19:30 от ddantgwyn »
the lamers club honourable member …

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #485 -: Ноември 13, 2018, 23:12:14 »
Както и да е, помисли, прецени, кажи.
Числа. Ако трябва и друго - вече ти писах и се разбрахме.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #486 -: Ноември 13, 2018, 23:13:09 »
 :apology-1312: Изтрий ако обичаш поста си. Врагът бди.
------------------
Блгдр!
« Последна редакция: Ноември 13, 2018, 23:27:43 от Old_BG »
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #487 -: Ноември 13, 2018, 23:19:02 »
Както и да е, помисли, прецени, кажи.
Числа. Ако трябва и друго - вече ти писах и се разбрахме.

Ами то ние вече го обсъдихме с теб — трябва някаква друга машина, най-добре е някой сървър на старо, защото нов струва майка си и баща си, на който да сложим нови дискове и на който да прехвърлим форума.

Самият сървър не е толкова проблемен, проблем са дисковете. Трябва да са поне два, а ако искаме още нещо — поне четири. За тях ще ми трябва помощ, но преди това трябва да се реши колко диска да има сървъра — на онази снимка в темата „time machine“ сървъра е с 8 диска :)
the lamers club honourable member …

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #488 -: Ноември 13, 2018, 23:26:51 »
Няма значение сървър или дискове. Ако трябва да са 4 - 4 да са. Заради Райда ли го искаш?
Това е добре, дай да кажеш точно какво и онези приятели имат и части /дискове/ . Колкото трябва - толкоз? С пръдня боя не става. Ако нямат толкова големи - бе до преди 2 г. работех в IT фирма, ще ги взема на кост, но ДДС не мога да избегна.
А с нашите приятели е същото, те продават с начислено ДДС, но там по може да е с мин. тяхна печалба. Щото са без ...знаеш какво.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #489 -: Ноември 13, 2018, 23:48:31 »
Няма значение сървър или дискове. Ако трябва да са 4 - 4 да са. Заради Райда ли го искаш?

Да, държа да има RAID масив, сам знаеш защо.

Quote (selected)
Това е добре, дай да кажеш точно какво и онези приятели имат и части /дискове/ . Колкото трябва - толкоз? С пръдня боя не става. Ако нямат толкова големи - бе до преди 2 г. работех в IT фирма, ще ги взема на кост, но ДДС не мога да избегна.

Трудно ми е да кажа, защото различните сървъри разпознават различно дисковете — особености на BIOS-a, знаеш. Затова първо трябва да се избере сървър, после вече според него, да се избира размера на дисковете. Ако дисковете ще са по-малки, примерно 2 TB, е по-добре машината да е с повече гнезда за тях (6 или 8 примерно). Ако дисковете ще са 4 ТВ, тогава може да са по-малко на брой.

Макар, че винаги е добре да има повече място за твърди дискове, даже и да не ги напълним всичките.

Може да попиташ твоите хора ето тези машини (https://www.kvantservice.com/product/ibm-system-x3650-m3-13451/ и https://www.kvantservice.com/product/dell-poweredge-r410-12715/) какви дискове поддържат и каква цена им искат. И тогава вече ще може да мислим в по-ясни категории.
« Последна редакция: Ноември 14, 2018, 00:11:02 от ddantgwyn »
the lamers club honourable member …

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #490 -: Ноември 14, 2018, 00:09:27 »
Да ви река, то хубуу си приказвате на технически български, ама някои от нас хич не го отбираме тоз език. На нашата част ламерчета много моля да се дадат числа.  :i_sheepish: Ще избегнем странни въпроси като тези сървърите с вратовръзки ли са или с национални елечета, и т.н. Пък и спазвайте малко конспирация, така де! Трябва да има някакво вълшебство за публиката. Щото едно е говорещият котарак Василий на дъба, друго е радиоточката зашита в движеща се кукла!  :ive_got_it-1379:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #491 -: Ноември 14, 2018, 00:11:37 »
Да ви река, то хубуу си приказвате на технически български, ама някои от нас хич не го отбираме тоз език. На нашата част ламерчета много моля да се дадат числа.  :i_sheepish: Ще избегнем странни въпроси като тези сървърите с вратовръзки ли са или с национални елечета, и т.н. Пък и спазвайте малко конспирация, така де! Трябва да има някакво вълшебство за публиката. Щото едно е говорещият котарак Василий на дъба, друго е радиоточката зашита в движеща се кукла!  :ive_got_it-1379:

Ще стигнем и до там, споко.
the lamers club honourable member …

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #492 -: Ноември 14, 2018, 00:20:47 »
Все пак Коледа наближава, трябва да се пишат писма до Дядо Мраз, пощата стачкува и т.н.

Неактивен силивряк

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 54
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #493 -: Ноември 14, 2018, 08:57:59 »

Добре, че е бил малкия дявол. Притесних се доста, във форума на вестника в "цветните" и с картинките на ddantgwyn няма връзка . Помислих си изгоря ни момчето, бастисаха го хайдуци/хакери.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #494 -: Ноември 15, 2018, 11:29:15 »
Айде пак за емотиконите....
Тоя път са твърде много и на всичко отгоре ги няма важните. Най-добре да има по 2-3 за емоция и толкоз. За отрицание има десет, за потвърждение - ни един. За ехидна усмивка ни един. Болшинството от настоящите емотикони трябва да се махнат, щото само създават задръстване. По-добре 20 емотикончета, ама обхващащи целия спектър емоции, отколкото 200, повтарящи се и с дупки в емоциите.


Както и по-добре по-малко разделение на темите, втори път да го кажа, търсих дълго и напоително къде е темата за Брекзит. Само увеличава кликовете, което не е лошо, ако се гонят реклами, де...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #495 -: Ноември 15, 2018, 13:44:20 »
Айде пак за емотиконите....

Тоя път са твърде много и на всичко отгоре ги няма важните. Най-добре да има по 2-3 за емоция и толкоз. За отрицание има десет, за потвърждение - ни един. За ехидна усмивка ни един. Болшинството от настоящите емотикони трябва да се махнат, щото само създават задръстване. По-добре 20 емотикончета, ама обхващащи целия спектър емоции, отколкото 200, повтарящи се и с дупки в емоциите.

Както и по-добре по-малко разделение на темите, втори път да го кажа, търсих дълго и напоително къде е темата за Брекзит. Само увеличава кликовете, което не е лошо, ако се гонят реклами, де...

Хайде пак да кажа — разберете се феновете на емотиконите какво точно искате, как го искате, пригответе всички емотикони, които искате, архивирани в един файл, пратете ми го този файл и ще го кача на мястото на сегашните емотикони. Това е единственото, което ще (на)правя от тук нататък по въпроса с емотиконите.

Свържи се с Джиджи и 67, които поеха ангажимент да въведат ред в хаоса с емотиконите и вижте какво, как и кога ще направите.

Колкото до темата за брекзит — https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?action=search2.

Между другото — да виждаш реклами в този форум?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #496 -: Ноември 15, 2018, 15:27:54 »
Айде пак за емотиконите....

Свържи се с Джиджи и 67 ...

Джиджи беше тук първият доброволец, който се обяви за допълване, подреждане и разчистване на ненужните емотикони, тъй като напълно споделя виждането на Кайли..

Само че има да довършва още малко служебна работа, която за радост се очертава да свърши доста преди Нова година, когато ще може да се заеме сериозно с тази задача.
А има какво да каже и за Брезикт, и за доста други неща.  :lightbulb_idea-1364:

П.П. По повод на крайното оформление на структурата "категория > раздел > тема, също съм съгласна с Кайли, че трябва да бъде достатъчно обрана.

И пак повтарям едно свое направено по-горе предложение: нека фиксираме първо категориите /около 4-5-6 > може би максимум 7!/, а чак след това да ги разбиваме на раздели, които според мен ще се оформят сами въз основа на направените вече публикации.
« Последна редакция: Ноември 15, 2018, 15:43:01 от Джиджи »

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #497 -: Ноември 15, 2018, 16:03:42 »
Айде пак за емотиконите....

Свържи се с Джиджи и 67 ...

Джиджи беше тук първият доброволец, който се обяви за допълване, подреждане и разчистване на ненужните емотикони, тъй като напълно споделя виждането на Кайли.

Тъй като няма да има бонуси за първо място, по-добре е да се концентрирате върху емотиконите :m1728:

Quote (selected)
Само че има да довършва още малко служебна работа, която за радост се очертава да свърши доста преди Нова година, когато ще може да се заеме сериозно с тази задача.

Обещания, обещания … :cool-1084:

Quote (selected)
П.П. По повод на крайното оформление на структурата "категория > раздел > тема, също съм съгласна с Кайли, че трябва да бъде достатъчно обрана.

И пак повтарям едно свое направено по-горе предложение: нека фиксираме първо категориите /около 4-5-6 > може би максимум 7!/, а чак след това да ги разбиваме на раздели, които според мен ще се оформят сами въз основа на направените вече публикации.

Понеже аз харесвам както бройката на категориите (а и вие искате по-малко такива), така и техните имена, ви предлагам да се концентрирате направо върху разделите :t1244:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #498 -: Ноември 15, 2018, 16:20:53 »
Адски съжалявам, че още не съм го свършила, но ме налегна съвършенно непредвидено дело! Надявам се да успея до понеделник!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #499 -: Ноември 15, 2018, 16:24:16 »
Адски съжалявам, че още не съм го свършила, но ме налегна съвършенно непредвидено дело! Надявам се да успея до понеделник!

Не забравяй да уеднаквите идеите си с Джиджи, за да не се налага след това да ви се зариват томахавките :cool-1084:

Може да ползвате и лични съобщения за да не развалите изненадата 8)
the lamers club honourable member …

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #500 -: Ноември 15, 2018, 16:31:32 »
Цитат на: von Gossinger
Понеже аз харесвам както бройката на категориите ...
Kaтегории, раздели ... нека да са степени на 2  ;D
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #501 -: Ноември 15, 2018, 16:36:44 »
Понеже аз харесвам както бройката на категориите (а и вие искате по-малко такива), така и техните имена, ви предлагам да се концентрирате направо върху разделите :t1244:

На кои точно категории, фон Госингер - на тези, които ползваме в момента, или на някои от предложените междувременно, щото имаше доста?

А аз никога не съм обещавала да се захвана с нещо преди Нова година, но сега явно "ми отпускат гювеч".  :t1811:

И въпреки всичко не съм сигурна, дали ще мога да се включа, защото явно вие бързате - и с право!  :way_to_go-1308:
 

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #502 -: Ноември 15, 2018, 16:41:04 »
Цитат на: von Gossinger
Понеже аз харесвам както бройката на категориите ...
Kaтегории, раздели ... нека да са степени на 2  ;D

За мен структурата "категории > раздели > теми" е най-подходящата. (imho)  :yes-1289:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #503 -: Ноември 15, 2018, 16:54:43 »
Цитат на: von Gossinger
Понеже аз харесвам както бройката на категориите ...
Kaтегории, раздели ... нека да са степени на 2  ;D

За мен структурата "категории > раздели > теми" е най-подходящата. (imho)  :yes-1289:

За вас. А за останалите  :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #504 -: Ноември 15, 2018, 17:18:04 »
Реклами в тоя форум не виждам, ама що да не почне форумът да се изхранва от реклами след време, вместо да го правиш в извънработно време на доброволчески начала.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #505 -: Ноември 15, 2018, 18:00:52 »
Quote (selected)
    За мен структурата "категории > раздели > теми" е най-подходящата. (imho)  :yes-1289:


За вас. А за останалите

Аз бих предпочел двустепенна структура - раздел/тема. Останалите да си кажат

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #506 -: Ноември 15, 2018, 18:03:25 »
Quote (selected)
    За мен структурата "категории > раздели > теми" е най-подходящата. (imho)  :yes-1289:


За вас. А за останалите

Аз бих предпочел двустепенна структура - раздел/тема. Останалите да си кажат

Страхувам се, че структурата е твърдо заложена да е тристепенна.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #507 -: Ноември 15, 2018, 18:15:34 »
Страхувам се, че структурата е твърдо заложена да е тристепенна.
:t2002:

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #508 -: Ноември 15, 2018, 18:20:16 »
Quote (selected)
    За мен структурата "категории > раздели > теми" е най-подходящата. (imho)  :yes-1289:

За вас. А за останалите

Аз бих предпочел двустепенна структура - раздел/тема. Останалите да си кажат

Страхувам се, че структурата е твърдо заложена да е тристепенна.
А дали е заложено твърдо най-високото ниво да има повечеот един елемент ?

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #509 -: Ноември 15, 2018, 18:21:38 »
1. И най-важното!
Участвам финансово в ъпгрейдването на сайта и форума!
2. За емотиконите.
– Добре е да са разделени тематично, просто с един празен ред между темите (ако е възможно).
– Също предлагам да са от среден размер - малките не се виждат много-много, а големите заемат много място.
Пример за среден такъв -  :m1728: нещо такова.
– Предлагам също, от вид емоция да не са повече от два (естествено най-красивите и експресивните!).
– От стария форум имаше готини такива, с които бяхме свикнали и които сега... ами липсват...
.....................
Пиша това, не за давам акъл, а само за да си дам мнението по въпроса.
Нека да се дадат и други предложения и ... vox populi...
Не знам дали може тук да се пусне анкета с варианти и най-високият процент одобрения да спечели.
А аз ще се заема с делото по подредждането им, после, но за целта трябва да имам файла.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #510 -: Ноември 15, 2018, 18:42:17 »
Ave, von und zu Gossinger!

За ентусиазма и стореното до тук.

Аз също участвам финансово (една пенсия) в техническото обезпечаване.

Решавайте по-бързо въпроса със сървъра, Вие знаете как и защо.

PS - много хубав шрифт сте избрали за заглавието.
Сега остава да метнете там и онзи mission statement за който говорихме тук преди време, а?

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #511 -: Ноември 15, 2018, 18:46:36 »
Принце, претрупан съм с работа тия дни и не съм обърнал внимание на въпроса ти.
Виж тук за възможностите на сървъра дето го листна.
https://content.etilize.com/Manufacturer-Brochure/1045745359.pdf.
Май точно не са указали, но 99% поддържа 1 ТВ ще проверя дали може и 2.
Цената на сървъра си я видял, може 10-15% да я намалим.Дисковете им също ги виждаш, но новите са долу-горе същите - имам дилърски цени от Поликомп, един 2ТВ SATA излиза към 300 лв.
Засега - това е от мен.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #512 -: Ноември 15, 2018, 18:57:57 »
Първо, каквото мога ще помогна за финанасирането.
Второ, сега съм на една друга машина и през хрома като влизам все иска да ми преведе страницата, защо така?
Не е важно, може и да не отговаряте.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #513 -: Ноември 15, 2018, 19:02:40 »
Какъв беше мейла на СЕГА за похвали и благопожелания, че две седмици са ме замразили и ни дума ни вопъл ни стон. :t1206:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #514 -: Ноември 15, 2018, 19:36:32 »
Принце, искам още едно нещо да споделя.
След като само за момент споменахме, че си забелязъл мое участие там, просто минута-две стоя използвания от мен ник и на другия ден бях баннат.
Не ме тревожи това, но моля да се направи необходимото, да бъдат информирани всички участници тук, че ни наблюдават от оня форум.
Наблюдават ни под лупа, непрекъснато и дали съгледвачи или използват някой да им донася, все едно - жалка история са след като са стигнали до там, но майната им.
На тяхно място не бих отпрал бан на ника ми, дори и да са го разбрали - издават се, заради скромната ми особа.
Не съм писал нищо напреки на правилата им. Просто са ме "донесли". И няма как да са ме засекли - няколко пъти писах там от друг IP.
Нека колегите тук да внимават.
Още веднъж - жалка история щом стигнаха до там.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #515 -: Ноември 15, 2018, 19:45:36 »
Аз съм профан в компютрите.
Някой може ли да ме светне какво значи:
91 Гости, 19 Потребители (3 Spiders, 2 Скрит(и))
За админите в СЕГА те си знаят! :b0201:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #516 -: Ноември 15, 2018, 19:49:22 »
Quote (selected)
    За мен структурата "категории > раздели > теми" е най-подходящата. (imho)  :yes-1289:

За вас. А за останалите

Аз бих предпочел двустепенна структура - раздел/тема. Останалите да си кажат

Страхувам се, че структурата е твърдо заложена да е тристепенна.
А дали е заложено твърдо най-високото ниво да има повече от един елемент ?

Доколкото разбирам, всяка категория /и съответно раздел!/ ще трябва да имат по повече от един елемент:  например, КАТЕГОРИЯТА – за да обхване няколко предварително /или следварително/ зададени раздела; а РАЗДЕЛЪТ – за да обхване съответните теми, като същевременно предотвратява и тяхното повторение. Например:

КАТЕГОРИЯ
: „У нас”:

РАЗДЕЛ: „Годишнини

ТЕМИ: „Годишнина от 9 септември
                         „Годишнина от 10 ноември” и т.н.
============

КАТЕГОРИЯ: „По света”:

РАЗДЕЛ: „Годишнини

ТЕМИ: „Годишнина от боевете на Шипка
                         „Годишнина от Октомврийската революция” и т.н.
Дано да съм разбрала правилно въпроса и дано след това да съм била ясна!  :crazy-2239:
« Последна редакция: Ноември 15, 2018, 20:22:35 от Джиджи »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #517 -: Ноември 15, 2018, 19:57:07 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 13:36:00 от Captain Buddy »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #518 -: Ноември 15, 2018, 21:27:02 »
Предложението на кептъна би трябвало да е повече от достатъчно.
Единствено консумацията на двупроцесорен сървър е малко висока.
За диск като четова са най-изгодните предложения в момента
http://nikem-bg.net/computer-components/3T-SG-SATA-ST3000DM008/ - 3TB
http://nikem-bg.net/computer-components/Seagate-2TB-Barracuda-SATA-III-ST2000DM006/ -2TB. Може би са малко по-бавни от примерно кевиър бляк, но са с понижена консумация и тихи. Поне според обзорите в мрежата. Ако се изчака ще получат и тошиба. Там цените са малко по-ниски, при същата производителност. Имаше доскоро 1 TB вариант някъде към 80 лв, но в момента е свършил
Ако се търси макс производителност райд нула от два
http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SSD-SU900-512GB-3D-NAND/
Цените в момента са добри. Но сигурно след нова година ще паднат. Ако са достъпни. С 3D- mlc са и им дават 2 000 000 часа. C TLC e на практика наполовина надолу ресурса
« Последна редакция: Ноември 15, 2018, 21:29:22 от 66 »

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #519 -: Ноември 15, 2018, 21:36:45 »
Колега, гледайте за 2.5" дискове май сървъра на принца е с такива, този на кептъна не го знам.
Но изглежда добра конфигурация.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #520 -: Ноември 15, 2018, 21:42:47 »
Хм. Ако е това което беше на снимка ми мяза на стандартна десктоп система.
Би трябвало да е 3.5
 
Тоя IBM, всъщност би трябвало да е леново наличен ли е?
« Последна редакция: Ноември 15, 2018, 21:45:32 от 66 »

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #521 -: Ноември 15, 2018, 21:46:07 »
нее, той пусна линк за друга система, която може би си е харесал, един IBM с 16 диска/гнезда. Толкова обикновено са от малките.
Уф, пишем едновременно и не се разбираме. Както и да е .
« Последна редакция: Ноември 15, 2018, 21:48:29 от Old_BG »
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #522 -: Ноември 15, 2018, 21:56:42 »
2.5 инчовите дискове са с малко кеш и са трагични като бързодействие.
Варианта е отделен контролер за тях с инсталиран на него кеш. Е той си знае.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #523 -: Ноември 15, 2018, 22:33:36 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 13:36:33 от Captain Buddy »

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #524 -: Ноември 15, 2018, 22:55:21 »
Quote (selected)
Решавайте по-бързо въпроса със сървъра, Вие знаете как и защо.

What about:
HP ProLiant DL380 G5 Server K1
2 Intel Xeon  Quad Processor X5450 3.0 GHz, RAM 16G
for free

Кептън, благодаря. Този подарък решава половината проблем.

Остава да помислим тогава за дисковете. От това, което видях, дисковете са 2,5" с максимален капацитет 500 GB, което прави общо 4 TB дисково пространство, което RAID масива ще свали горе-долу наполовина. Значи ще имаме около 2 TB място за форума, което мисля, че е достатъчно поне за първите десетина години :)

Ще помоля Old_BG да провери за цената им, за да имаме допълнителна информация за размисъл.

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #525 -: Ноември 15, 2018, 23:01:39 »
Предложението на кептъна би трябвало да е повече от достатъчно.
Единствено консумацията на двупроцесорен сървър е малко висока.
За диск като четова са най-изгодните предложения в момента
http://nikem-bg.net/computer-components/3T-SG-SATA-ST3000DM008/ - 3TB
http://nikem-bg.net/computer-components/Seagate-2TB-Barracuda-SATA-III-ST2000DM006/ -2TB. Може би са малко по-бавни от примерно кевиър бляк, но са с понижена консумация и тихи. Поне според обзорите в мрежата. Ако се изчака ще получат и тошиба. Там цените са малко по-ниски, при същата производителност. Имаше доскоро 1 TB вариант някъде към 80 лв, но в момента е свършил
Ако се търси макс производителност райд нула от два
http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SSD-SU900-512GB-3D-NAND/
Цените в момента са добри. Но сигурно след нова година ще паднат. Ако са достъпни. С 3D- mlc са и им дават 2 000 000 часа. C TLC e на практика наполовина надолу ресурса

Сървъра има хардуерен RAID контролер в него и най-вероятно масива ще е RAID 10.

Но погледнете какви дискове поддържа този модел на HP — според официалната информация, максималният капацитет е 500 GB. И ако може, потърсете информация за този модел дали е възможна подмяна на BIOS-a, поддържащ дискове с по-голям капацитет.

Това, че дисковете са с малък кеш не мисля, че ще е проблем след като ще бъдат в RAID масив.

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #526 -: Ноември 15, 2018, 23:05:16 »
нее, той пусна линк за друга система, която може би си е харесал, един IBM с 16 диска/гнезда. Толкова обикновено са от малките.
Уф, пишем едновременно и не се разбираме. Както и да е .

Тези два сървъра, които бях пуснал, бяха варианти за обмисляне и са налични в „Квант Сервиз“. По принцип самият сървър не ме интересува толкова като марка и модел, а по-скоро като дисков капацитет. Машината на Buddy ще върши същата работа като тези двата, макар и с по-малък дисков капацитет.

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #527 -: Ноември 15, 2018, 23:08:12 »
Хм. Ако е това което беше на снимка ми мяза на стандартна десктоп система.
Би трябвало да е 3.5

На сегашния сървър, чиято снимка съм пуснал в темата „time machine“, дискът е 3,5" и е само един.
 
Quote (selected)
Тоя IBM, всъщност би трябвало да е леново наличен ли е?

Не, този IBM е чист IBM. Навремето IBM продадоха на Lenovo подразделението си за мобилни компютри, а не за сървъри.

И според сайта на фирмата трябва да е наличен.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #528 -: Ноември 15, 2018, 23:21:29 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 13:37:01 от Captain Buddy »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #529 -: Ноември 16, 2018, 07:43:30 »
Принце, искам още едно нещо да споделя.

След като само за момент споменахме, че си забелязъл мое участие там, просто минута-две стоя използвания от мен ник и на другия ден бях баннат.
Не ме тревожи това, но моля да се направи необходимото, да бъдат информирани всички участници тук, че ни наблюдават от оня форум.
Наблюдават ни под лупа, непрекъснато и дали съгледвачи или използват някой да им донася, все едно - жалка история са след като са стигнали до там, но майната им.

На тяхно място не бих отпрал бан на ника ми, дори и да са го разбрали - издават се, заради скромната ми особа.

Не съм писал нищо напреки на правилата им. Просто са ме "донесли". И няма как да са ме засекли - няколко пъти писах там от друг IP.

Нека колегите тук да внимават.

Още веднъж - жалка история щом стигнаха до там.

Да ти пратя пароли за Sir или User :cool-1084:

Иначе съжалявам за издънката, не съм очаквал да се случи подобно нещо.
the lamers club honourable member …

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #530 -: Ноември 16, 2018, 07:46:57 »
Спокойно се форматира и се качва Линукс – предполагам под Линукс сте в момента.

Не съвсем спокойно, но вече съм го правил, така че знам къде е подводния камък.

Само трябва да намеря в кой форум беше решението :)

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #531 -: Ноември 16, 2018, 09:28:31 »
Quote (selected)
    За мен структурата "категории > раздели > теми" е най-подходящата. (imho)  :yes-1289:

За вас. А за останалите

Аз бих предпочел двустепенна структура - раздел/тема. Останалите да си кажат

Страхувам се, че структурата е твърдо заложена да е тристепенна.
А дали е заложено твърдо най-високото ниво да има повече от един елемент ?

Доколкото разбирам, всяка категория /и съответно раздел!/ ще трябва да имат по повече от един елемент:  например, КАТЕГОРИЯТА – за да обхване няколко предварително /или следварително/ зададени раздела; а РАЗДЕЛЪТ – за да обхване съответните теми, като същевременно предотвратява и тяхното повторение. Например:

Не, възможно е категория или раздел да стоят и празни, но от това няма смисъл. Това, което трябва да знаете е, че категория и раздел може да бъдат създавани само от администратор или модератор на форума. Обикновените потребители могат да създават само теми в разделите. Това предопределя тристепенната структура на форума: категория → раздел → тема.

Quote (selected)

КАТЕГОРИЯ
: „У нас”:

РАЗДЕЛ: „Годишнини

ТЕМИ: „Годишнина от 9 септември
                         „Годишнина от 10 ноември” и т.н.
============

Категория: Защо сме тук …
  Раздел: Организационни

Категория: Преглед на печата …
  Раздел: Новините от деня …
  Раздел: Уводни … 
  Раздел: …

Категория: За живота, вселената и всичко останало …
  Раздел: Други теми …
  Раздел: Футуризми …
  Раздел: …


Това се създава от администратора, а вече темите във всеки раздел се създават от самите потребители. И като гледам тези три категории са напълно достатъчни поне на първо време.
the lamers club honourable member …

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #532 -: Ноември 16, 2018, 16:50:59 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 13:37:39 от Captain Buddy »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #533 -: Ноември 16, 2018, 17:05:25 »
Quote (selected)
Не съвсем спокойно, но вече съм го правил, така че знам къде е подводния камък.

По принцип една флашка, четири часа арбайтен и е готов, така рече нашто IT дето качва микрозофта.

Нямах предвид времето, то може да се окаже и по-малко.

Проблемът е, че в Red Hat 7 не поддържат вече RAID контролера на този модел сървър. И трябва да си приготвил драйвера предварително.

Просто трябва да потърся точната процедура и място за изтегляне на съответния драйвер.
the lamers club honourable member …

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #534 -: Ноември 16, 2018, 17:33:57 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 13:38:53 от Captain Buddy »

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #535 -: Ноември 16, 2018, 18:27:21 »
Малко се обърках в предложения и решения.
Принце, какво се търси в момента 2.5" 500 GB SATA ли?
п.с. Хора, сървъра на кептъна с тези процесори и с тия 2.5 дискове ще си работи съвсем нормално. Стотина активни юзъра ше ги отнесе като куцо пиле домат. А щом и БД според принца са ОК за 10 г. /тук малко се съмнявам де - колко в момента ти е БД?/, то какво повече да търсим, а да действаме.
Банкова сметка или в брой, какъв бюджет търсим и т.н.
Тънък въпрос - айде да не обявяваме тук кой-колко, щото ни следят.Ако иска, всеки форумец би могъл да се осведоми от събиращият парите - там съм за открит информация, но само към участниците в богоугодното дело.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #536 -: Ноември 16, 2018, 18:29:29 »
Принца да пише на лични.
Без коментари във форума.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #537 -: Ноември 16, 2018, 18:43:05 »
Quote (selected)
    За мен структурата "категории > раздели > теми" е най-подходящата. (imho)  :yes-1289:

За вас. А за останалите

Аз бих предпочел двустепенна структура - раздел/тема. Останалите да си кажат

Страхувам се, че структурата е твърдо заложена да е тристепенна.
А дали е заложено твърдо най-високото ниво да има повече от един елемент ?

Доколкото разбирам, всяка категория /и съответно раздел!/ ще трябва да имат по повече от един елемент:  например, КАТЕГОРИЯТА – за да обхване няколко предварително /или следварително/ зададени раздела; а РАЗДЕЛЪТ – за да обхване съответните теми, като същевременно предотвратява и тяхното повторение. Например:

Не, възможно е категория или раздел да стоят и празни, но от това няма смисъл. Това, което трябва да знаете е, че категория и раздел може да бъдат създавани само от администратор или модератор на форума. Обикновените потребители могат да създават само теми в разделите. Това предопределя тристепенната структура на форума: категория → раздел → тема.

Quote (selected)

КАТЕГОРИЯ
: „У нас”:

РАЗДЕЛ: „Годишнини

ТЕМИ: „Годишнина от 9 септември
                         „Годишнина от 10 ноември” и т.н.
============

Категория: Защо сме тук …
  Раздел: Организационни

Категория: Преглед на печата …
  Раздел: Новините от деня …
  Раздел: Уводни … 
  Раздел: …

Категория: За живота, вселената и всичко останало …
  Раздел: Други теми …
  Раздел: Футуризми …
  Раздел: …


Това се създава от администратора, а вече темите във всеки раздел се създават от самите потребители. И като гледам тези три категории са напълно достатъчни поне на първо време.
Нещо не си ме разбрал или аз не съм се изразила както трябва, като дадох горния пример, с който исках да кажа абсолютно същото.  :cool-1084:

За мен също наличните три категории са абсолютно достатъчни, но тъй като самият администратор подкани към някаква преподредба и преименуване едва ли не на всичко, тук започнаха да се вихрят секакви бивалици-небивалици.  :faint-2220:

И нека - АКО Е ВЪЗМОЖНО! - да останат така, както си ги представил по-горе ти, и да сложим най-сетне точка на този въпрос.  :yes-1289:
« Последна редакция: Ноември 16, 2018, 19:01:41 от Джиджи »

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #538 -: Ноември 16, 2018, 18:44:56 »
Съгласен!
Това е правилния начин.
Пък тези, дето сме в София, може да се съберем и покрай бирата и другите там неща по масата, да ги предоставим лично.
 :beer-405:
ПС
Това беше за фòрмата на комуникация, предложена от Буратино.
Че докато пишех, Джиджи ме изпревари.
 

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #539 -: Ноември 16, 2018, 19:02:17 »
Язе като не съм от София, може да ми се пише на лични, даже на съвсем лични!  :smokin: