Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 16:23:49

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 293604 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
Теб ако те радва - препрочитай стари вестници
Мен ме радват адекватните коментари. Ако за теб това значи „стари вестници“ и ако алтернативата е самоцелното оригиналничене, него без съжаление ще оставя на теб.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Четивото е добро.
Не се казва нещо ново, но е добре структурирано, логически подредено, без залитания, без високопарна терминология, ясно и без да се усеща поучителен тон.
Това го прави добро според мен.
Ако се разтърси човек, много фрагменти от четивото могат да се намерят и из нашите форуми и то не от година или две назад.
Синтезирането и аргументираното излагането на  ясна мисъл е рядкост сега и поне това си струва да се оцени.
Даже ми се струва, че може да е стигнало на съзнанието на горните 5% от "онези" 80%.
А това вече би било признание.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Пешo
Какъв е смисълът от коментатор, който предъвква вече казани неща ? За мен - никакъв.

Съгласен съм с теб. Смисъл би имало, ако беше забелязал нещо ново, пропуснато от другите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
Синтезирането и аргументираното излагането на  ясна мисъл е рядкост сега и поне това си струва да се оцени
Така е. А рядкост е също и казването на истина. Коментари се четат далеч не винаги, за да научиш факти и връзки между тях, а много често – за да добиеш впечатление как отразяват света другите. И ако, както в случая, коментаторът се радва на широка публика, толкова по-добре!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Тук наскоро си хортувахме за значението на москвичите. Ето ви една илюстрацийка, стибрена от сураттефтеря.  :t0328:

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Че и с ремарке!  :aplause:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Синтезирането и аргументираното излагането на  ясна мисъл е рядкост сега и поне това си струва да се оцени
Така е. А рядкост е също и казването на истина. Коментари се четат далеч не винаги, за да научиш факти и връзки между тях, а много често – за да добиеш впечатление как отразяват света другите.
И ако, както в случая, коментаторът се радва на широка публика, толкова по-добре!

А Мангъроф!? Той също се радва на широка публика. :D

Единствено поради особеностите на над 80% от българското население. :m1302:
« Последна редакция: Юни 15, 2020, 19:52:37 от Джиджи »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Какво Мангъров? Той, както и много други по света и у нас, казва истината. За разлика от доказания (вкл. сам доказал се) мошеник генерал-професор Годжи.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
А Мангъроф!? Той също се радва на широка публика. :D

Единствено поради особеностите на над 80% от българското население ..

Широка в малцинството.
Мнозинството олигави Мутафчийски, като видя че не става за ядене, пък друго няма ще клекне и на Мангъров.
Гладът Джиджи е по-силен от тока, сега вече знаем че по-силен и от ковида.
Ама все чакаме втория акъл.
В дискотеките няма проблем в болниците с маски.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
В подобни спорове не влизам.

Поради същата причина с 80-те процента, посочена от мен по-горе.  :cool-1084:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Какво Мангъров? Той, както и много други по света и у нас, казва истината.

Само дето тази "истина" остава все още недоказана ...  :t23127:

 :D

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
В подобни спорове не влизам
Че кой спори? Посочват ти се фактите – ако щеш им обръщай внимание.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Само дето тази "истина" остава все още недоказана ...

Мангъров не се явява в ролята на спасител, поглежда зад гърба си и казва какво е било, как се случват нещата.
Вируса е тук, ваксина и лечение няма, всички рано или късно ще го срещнем.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
Само дето тази "истина" остава все още недоказана
Да не би да е отхвърлена? Виж идиотиите на Годжи той сам си ги опровергава. Освен, че практиката го прави.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: buratinob
Вируса е тук, всички рано или късно ще го срещнем.

Не е точно така. Няма да срещнем него (настоящия), а негови мутирали/отслабени щамове, както и (според мен) мутираНи/усилени.
Мангъров също не е съвсем прав.Всяка епидемия трябва да бъде забавяна и да се регулира освен бързината, но и посоката й.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Веднъж вече сме отваряли кутията.
Сега кутия 2.0.
Преди Пандора, сега Пандемия все Къджалийски...
« Последна редакция: Юни 15, 2020, 22:15:11 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Малко поучително и нравоучително четиво.

Героите никога не са врагове!
https://www.lentata.com/page_17866.html

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Малко поучително и нравоучително четиво.

Героите никога не са врагове!
https://www.lentata.com/page_17866.html
Quote (selected)
Да зададем същия въпрос на съвременните българи: "Кой, по дяволите, избира сегашните боклуци?"
Ами, ние! Ние ги избираме и сетне ги попържаме-

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Заради подобни клипчета Фейса ме блокира. Нищо ,че са от  руски сайт, а нашите говеда мълчат кат пръднали в автобус...какво става!?!? Путин вчера каза: - Да се оправят- Не е наша работа!
https://politikus.ru/events/129282-protesty-v-ssha-za-poslednee-vremya.html
« Последна редакция: Юни 15, 2020, 22:59:35 от Kerpeden »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
И ти ли Бруте?
 :t0328:
Щото ме клъцнаха отдавна и искат лични данни и снимка. Да... ще им пратя от полюса до земята. Одма.
 :peeing-2085:
Дебили!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
О, ако има кой да им уйдисва и ключа от апартамента ти ще поискат, а няма да е зле и да им пратиш номера на банковата си сметка и паролата за банкиране.
Доброволно, че да не ги мъчиш да плащат на хакери.
И до там ще стигнем, ако сами не се угробят.
Имам надежди, че се се справят с тази нелека задача успешно и в кратки срокове.
Наборе - добра подборка, отдолу в коментарите прочетох нещо, което ми хареса - афроарийки - за онези шоколадчета в началото. Очаквам да се появят и аллахарийци и връо ще е юдоарийци.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Всяка епидемия трябва да бъде забавяна и да се регулира освен бързината, но и посоката й.
:way_to_go-1308:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Наборе - добра подборка, отдолу в коментарите прочетох нещо, което ми хареса - афроарийки - за онези шоколадчета в началото. Очаквам да се появят и аллахарийци и връо ще е юдоарийци.
Аз очаквам сега като в Южна Африка да се дигнат срещу белите, индианците  да си поискат Манхатън, черните може да поискат да им опразнят някой от южните щати , за черна автономия или пък да им намерят територия в Африка, тия съвсем полудяха , но си мисля ,че полека лека ша им опънат дизгините и ще ги укротят защото още белите май се забавляват , но имат повече да губят и най накрая  армията ще очисти улиците и ще провъзгласят Тръмп за пожизнен президент! :smokin: :cool-1084: :m1731:

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Преди много години имаше такава теория от един руски военен - за разпада на САЩ и обособяването на негърски, бели и латино "държави". Ще се опитам да го потърся.
« Последна редакция: Юни 16, 2020, 14:05:26 от Kole »

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Аз пък си мисля, че сега е момента да изригне Йелоустон.
Ползите:
1. Ще се изчистят (изчезнат) вътрешните конфликти в САЩ;
2. Ще намалеят външните конфликти, цветни и черно-бели революции;
3. Америка действително ще е над всичко;
4. Затоплисти и "еколози" ще започнат да се притесняват от глобалното застудяване.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил


Под африканско-ислямския щат е Нова Куба

Теорията за разчленените щати вече не изглежда толкова фантастична.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Алеко Константинов за САЩ.
Quote (selected)
„До Чикаго и назад“, откъс от втора част:

Много негри има в този Вашингтон. Ние срещахме по улиците и в трамваите толкова бели, колкото и чернокожи. Между последните има хора състоятелни, които живеят комфортабелно. Любопитно е да гледаш негрите вечерно време на разходка, облечени елегантно, с цилиндри, с ръкавици, а особено дамите: облечени повечето с бели, чисти, по най-последната мода летни костюми, с леки шапчици, а черните им муцунки изпъкнали напред, като на облечени маймунки, че като се озъбят, като завъртят белтъците на очите си — да ти прикапе на сърцето от хубост! Всяка негритянка се старае да си причеше косата колкото е възможно повече, за да не се познава, че е къдрава; като че само по къдравата коса ще я познаят, че е негритянка. Някои от старание да си огладят косите дотолкова са ги дръгнали, щото на челото и на врата са излизани съвсем. Има доста негри и негритянки, които чрез израждания и смешения са се приближили към типа на кавказкото племе, като са задържали само черния цвят. Други съхранили негритянски черти, а е изменен само цветът им от черен на тъмножълт. Те са много грозни. Има разни типове негри и по тях виждаш и съдиш от колко разни места на Африка и островите са влачени тука роби. Ако има бедни в Америка, то те са пак негрите. Всичката тежка и неприятна работа е стоварена на техния гръб. Има много занятия, които белият американец счита недостойни за себе си и ги възлага на негъра. Негрите имат предпочитание пред белите само като келнери в рестораните, като лакеи, като швейцари. Счита се за по comme il faut да гледаш негри в тия длъжности. В богатите къщи, в големите ресторани слугуват негри. Черните се стремят да се приближат към белите, но последните странят, като се считат по-висши същества. Голяма рядкост е една бяла да се ожени за негър или бял за негритянка. Само крайна нужда или богатство може да ги примами. Негрите са се приспособили към американския климат и силно се плодят. В Съединените щати са стигнали вече до осем милиона. Гордите бели отсега се стряскат за бъдещето, когато негрите чрез силно разплодяване ще образуват грамадна сила и ще имат значителен глас в решаване на съдбините на Щатите. И сега се срещат доста обществени служители от негрите.

Източник:https://www.ploshtadslaveikov.com/aleko-konstantinov-za-sasht-gordite-beli-otsega-se-stryaskat-za-badeshteto/?fbclid=IwAR2OyW7Jr11tm7lsu7RSxGYSA2565mZ4MtldZJ8G0GBO2zFWXhkC3yu08Oo

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
"Разплодяване". Пророчески слова на Щастливеца.

____
... Обзе ме сега някакъв смут да не вземат да го заличат от учебната програма или да го редактират до осакатяване.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
"Разплодяване". Пророчески слова на Щастливеца.

____
... Обзе ме сега някакъв смут да не вземат да го заличат от учебната програма или да го редактират до осакатяване.
Куту "Под игото" ...  :giggle-3307:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Kole
имаше такава теория от един руски военен - за разпада на САЩ и обособяването на негърски, бели и латино "държави":


Картинката не е съвсем вярна:

Ще има и италиански щат около Ню Йорк, и френски - част от днешна Луизиана,
Ню Мексико ще се слее с Тексас, извратеняците ще са в Кълъфоуниъ и на част от Източното (Атл.) крайбрежие,
а някои североизт. територии може да минат към Канада. Там пък Кебек вероятно ще се отцепи.

Най-голямата площ ще е в центъра на днешните САЩ и ще остане обединена. Етнически ще се окаже предимно германо-ирландска - като доживотния си президент. Може да я нарекат Оранжева република  8)

Аляска може да мине към Канада, ама може и да стане индианска независима ре/с/публика  :smokin:
« Последна редакция: Юни 16, 2020, 18:12:08 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Quote (selected)
ама може и да стане индианска независима ре/с/публика
Искаш да кажеш - автономная реСпублика?
Може!
То си е нормално.
Като Крим.
Ъъъъ, а дали Путин ще построи мост?
То си е бая дистънс там.
 :m1731:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
ама може и да стане индианска независима ре/с/публика
Искаш да кажеш - автономная реСпублика?
Може!
То си е нормално.
Като Крим.
Ъъъъ, а дали Путин ще построи мост?
То си е бая дистънс там.
 :m1731:
Той Путин може и да построи моста ама да не тръгнат и там едни процеси ,че тогава жална ни майка...
 

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
За някои нарушения на днешната политкоретност в „До Чикаго и назад“

https://e-vestnik.bg/32491/za-nyakoi-narushenia-na-dneshnata-politkoretnost-v-do-chikago-i-nazad-kade-ste-tsenzori/

Я виж ти!
Четат ни.
Дедо Керпеден води новата вълна в мейнстрийма. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
За някои нарушения на днешната политкоретност в „До Чикаго и назад“

https://e-vestnik.bg/32491/za-nyakoi-narushenia-na-dneshnata-politkoretnost-v-do-chikago-i-nazad-kade-ste-tsenzori/

Я виж ти!
Четат ни.
Дедо Керпеден води новата вълна в мейнстрийма. :t0328:
Слава на Бога ,че имаме само едно  българско произведение ,което  да разказва за тогавашната Америка, че да  могат нашите умници да се упражняват на тема политкоректност !!!Видяла жабата , че коват вола и дигнала крак! Никога няма да приема да се съди за минали събития и истории от позиция на днешните критерии за каквото се сетиш.Ми те утре и "Илиадата" и "Отело" ще обявят за удар срещу полит коректността. Да не говорим за "Том Сойер " ,"Чичо Томовата колиба" и още стотици книги ,филми ,пиеси , картини и всякакви артефакти из целия свят... това е някаква лудост, която за съжаление избликна пак от Америка и за съжаление намира благодатна почва в старата Европа!!! Всички  или по-точно  повечето смътно пророкуваха някакви промени ,но и дума не ставаше за изстъпления , аз лично очаквах огромни сътресения в икономиката на света ,но някак баш така не се случи...или пак стигнахме първо да се създаде революционна ситуация и чак тогава  да правим революция... шантава работа!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Отново  изстъпления...безмислена черна жестокост и бял страх или наивност. Изправят ми се всичките малко останали ми косми от ужас  , ако тук някой провокира мангалите и ги подкокороса... башибозук в действие...не ми се мисли , но се страхувам..
https://politikus.ru/video/129337-nemnogo-peredelali-reklamu-amazon.html




https://politikus.ru/events/129302-sistematicheskiy-rasizm-ploho-vliyaet-na-ekonomiku-ssha.html


« Последна редакция: Юни 17, 2020, 15:49:14 от Kerpeden »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Припомних си един друг български текст, но не знам как да го позиционирам.

Quote (selected)
Крали Марко попита гората:

– Кажи ми, горо, защо си посърнала? Пожар ли те изгори, или слана попари листето ти?

Гората никога не хортува, но на Марка отговори:

– Ще ти кажа, незнаен юнако: нито ме е пожар опожарил, нито ме е слана попарила. Тая сутрин през мене минаха народни поробители – черни арапи с криви ятагани. Те караха три синджира роби – твои братя българи. С първия синджир бяха навързани млади невести с бели забрадки и червени гердани. Невестите вървяха покрусени и ронеха сълзи за невръстните си дечица, останали без майки в люлките.

https://bulgarianhistory.org/krali-marko/

От една страна черни арапи, от друга не те са робите.
Не знам това добро ли е зло ли е?
« Последна редакция: Юни 17, 2020, 19:08:48 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Търсих етимологията на думата "сиромах" и докато ровичках не знам как попаднах на ей това: http://old.segabg.com/replies.php?id=188237&p=26  и ми стана едно драго , едно носталгично, но преобладаваше веселото... Sic transit Gloria mundi!!! Дано развесели и някой от вас!!!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Дедо, ти сега какво - на носталгик на зряла възраст ли се правиш? А можеше сега да караш втори мандат, даге!

Гледам, и вицката се обявила тия дни там, компетентно, авторитетно, както винаги. Що не я поканиш в кръчмата, хади, размърдай се - и sexy Hexe може да повикаш.


AnonimusBG

  • Гост
На практика наблюдаваме методичното преследване на описаната от Давутоглу в книгата "Стратегическата дълбочина" геостратегия на Анкара. До този момент Турция развива динамично близкоизточния и африканския вектор на своята настъпателна външна политика. Кога ли ще дойде ред и за по-релефна проява на балканското направление?

https://www.lentata.com/page_17906.html

И къде ще бягаме тогава?
Кой ще ни спасява?
Ако все още има какво да се спасява.
НАТО, ЕС ?
Идва ми наум Чехословакия 1938/1939 г.
И гарантите и.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Дедо, ти сега какво - на носталгик на зряла възраст ли се правиш? А можеше сега да караш втори мандат, даге!

Гледам, и вицката се обявила тия дни там, компетентно, авторитетно, както винаги. Що не я поканиш в кръчмата, хади, размърдай се - и sexy Hexe може да повикаш.
Не съм я съпикасал ! Дай координати!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Чии?
Quote (selected)
Гледам, и вицката се обявила тия дни там, компетентно, авторитетно, както винаги. Що не я поканиш в кръчмата, хади, размърдай се - и sexy Hexe може да повикаш.

AnonimusBG

  • Гост
Учените откриха някои лечебни свойства на любимата на много българи алкохолна напитка ракия.
https://zdraven.bg/ракия-срещу-лош-холестерол/?ref=slovoHP

Хубаво е учените да поработят още и да открият истинската доза.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Чии?
Quote (selected)
Гледам, и вицката се обявила тия дни там, компетентно, авторитетно, както винаги. Що не я поканиш в кръчмата, хади, размърдай се - и sexy Hexe може да повикаш.
последно, кординатите на двете ли искаш?

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Учените откриха някои лечебни свойства на любимата на много българи алкохолна напитка ракия.
Начи, трябва да се подпомогне нАуката чрез сформираме опитни групи от (опитни) доброволци за установяване на правилната доза. За благото на света, естессно.  :t0328:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Слави Трифонов успя да регистрира партията си от втори опит
https://www.segabg.com/category-bulgaria/slavi-trifonov-uspya-da-registrira-partiyata-si-vtori-opit
Избора за кого да не гласувам става все по голям. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
последно, кординатите на двете ли искаш?
Абе , я ги покани ти и двете,хем да ги светнеш за пътеката на светлината... :smokin:

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Не изкушавайте дедо Керпеден!!! Требе да е целомъдрен - внучета да поучава, а вие...?!
 :smokin:
 :bouncy-1054:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Quote (selected)
последно, кординатите на двете ли искаш?
Абе , я ги покани ти и двете,хем да ги светнеш за пътеката на светлината... :smokin:
...ти ще ги каниш, от твоя контингент са, на мен вицката не отговаря, другата е ретустрирана тук, но се срамува...

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
...ти ще ги каниш, от твоя контингент са, на мен вицката не отговаря, другата е ретустрирана тук, но се срамува...
Да не влиза  в мъжка баня ,че да се срамува!?! Ади сега...
Зарежи ,друже...многа масраф със съмнителен резултат ! Аз мислех ,че само туй чакат!!! :smokin: :nuts:

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Quote (selected)
Да не влиза  в мъжка баня ,че да се срамува!?! Ади сега...
мое пък точно там до е проблемът,но погледнато от малко по друг ъгъл!
 :m1731:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Спомен с гумен дюшек
Едно време ,кога бях млад ,по времето когато  вече се бях научил да псувам на шест езика и да поканя гадже да излезе с мене на три езика  си бях купил  гумен дюшек, ама от тия чешките от гумиран плат...22 лв. струваше и  11лв. за плавниците - български,"Делфин" , обаче си бех изработил всяка стотинка. Да има някой дюшек от тайфата си беше голяма работа защото  просто нямаше случай да поканиш гадже  да я разходиш с  дюшек и плавници и тя да ти откаже , ако и да знаеше какво следва. Ма, бурно било морето , водата студена...дрън- дрън. Скачаш във водата и хвърляш пара като нажежен пирон! Пък като се "наразхождаме"  , отидем до скалите,  наберем миди  за парлама ,демек -извадихме малко миди да хвърлим на тенекията... А другите чакат , ще ми изтръгнат  крака да ми свалят плавниците и да хукнат в морето ,защото купона тече...хубави времена бяха. Сега кого да возя ...внучките пораснаха, а като бяха малко майките им нареждаха : "Татко  няма да ходиш навътре с детето...да не ти стане лошо!"  Моля ви се! На мене!!! Нейсе... На палатки като сме били спяхме на такива дюшеци...ама били мокри още!!1 Абе кой ти гледа тогава.Пък и спането ни толкова беше... Що риба и миди сме изяли по тия плажове...Божкееей!!! :smokin: :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
На палатки като сме били спяхме на такива дюшеци...ама били мокри още!!1 Абе кой ти гледа тогава.Пък и спането ни толкова беше... Що риба и миди сме изяли по тия плажове...Божкееей!!! :smokin: :smokin:
Спомен от дечицата от тези плажове, щото и някои от нас бяхме там. Баба ми и дядо ми, тогава на запределно патриаршеската за мен възраст 46 (стига сте хихикали, де, аз съм на пет и половина!) ме вземат на палатка някъде над Варна, къде не помня. Там вече е заседнала тайфата им, състояща се от таквиз матусаиловци и тук-там някое внуче-изтърсаче като мен, но рядко.
Някой се жертва за наглеждането на внучетата-изтърсачета, останалите - виж по-горе записките Керпеденеви. Внучетата строят пясъчни замъци, наглеждани от истински архитекти, пазят динята, закопана в пясъка, да не отплава след дюшеците, и най-важното - клечат внучетата около едни огромни плоски тенекии, под които е запален огън. Някои от вадещите миди наистина вади миди, внучетата ги нареждат на тенекията и са съсредоточени да приготвят мидите за манджа за вечерния огън. Каквото изядат при процеса - изядат, но нормата трябва да се изпълни! Кой да ти каже, че това е експлоатация на детски труд?! Пък и да каже - ще го заплюем дружно, защото едва ли ще пробвам нещо по-вкусно от тези миди, с всичкия прах и пепел на вятър, с опърлените пръсти и гоненето на проклетата диня! Що за дини бяха тогава, всяка една с плавателни умения и наклонности на Фелпс! Миди плакия, миди с доматен сос, миди с бял сос, миди на салата, миди панирани на шишче, миди две седмици без прекъсване и нито веднъж на никого не му стана лошо!
Върнете ме обратно, моля!
А, да, сега може да дадете и бялото вино, тогава не се полагаше!

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Ной,
 :b0303: и  :t23145:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Сега ако това се случи ще има семсе и малко НПО активности за защита на децата, мидите, динята, зелени активисти срещу огъня, дюните и буните.
Забравих, сигурно е нямало и представител на малцинствата.
Бе за съд сте!

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Много интересно, според мен разсъждение за вълната от вандализъм по света!




Quote (selected)
Svetoslav Stamov
2 часа ·
Какво стои зад събарянето на паметници и монументи на запад-I? Огромното мнозинство възприемат събарянето на статуи като актове на хаотичен вандализъм. Десните политици (дори Тръмп) и десните интелектуалци са в плен на същата заблуда. Аз не мисля, *аз знам*. Което е малко смешно, защото знам за ставащото повече, отколкото президента на щатите, което е нелепа претенция, само дето е вярна. Обръщам се към всеки, който иска да *знае* защо се вандализират статуите, вместо да гадае - прочетете следващите редове. Те не са написани за лайкове а са опит да споделя информация и *знание* за концепции, в чиито разработване съм участвал лично. През 2005-а участвах в едногодишен "семинар" (курс с оценяне, от който обаче се очаква продукция, която да се приложи при нужда) с титул "Политика на Паметта"; целта му беше да се изгради стратегия за преформулиране на колективната памет на американския народ и оттам да се постигне личностна промяна и промяна на системата в съответствие с левичарския идеал, но не задължително. Важното беше да се установят правилните механизми за разрушаване и последващо изграждане на нова колективна ценностна система. По концепциите вече беше работено с години, но от участниците се очакваше да направят следващата стъпка в развитието им. Излишно е да казвам, че това, което изкристализира в протежението на семинара беше унищожаването на всички паметници, масираното сваляне на паметници и замяната на унищожените монументи с нови, както и селективно пренаписване на учебниците по история в паралел с унищожаването на монументите, за да има кореспонденция между материални паметници и исторически текст. Помня яркото впечатление, което ми направи идеята за сваляне на паметниците на Христофор Колумб и ритуалното им унищожаване, както и дискусиите с какво да бъдат заменени - защото те ще бъдат заменени с нещо, това е част от плана. 
https://www.facebook.com/groups/kerpyskayforum/permalink/2288351984794018/
« Последна редакция: Юли 01, 2020, 21:06:39 от Kerpeden »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
@Kerpeden

Мога ли да те помоля да форматираш текста на абзаци, че така е ужасен за четене? Или поне дай връзка към оригиналната публикация, за да мога аз да го направя.

И по принцип е добре да има връзка към оригиналната публикация, за да няма обидени на тема „авторско право“.
the lamers club honourable member …

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
@Kerpeden

Мога ли да те помоля да форматираш текста на абзаци, че така е ужасен за четене? Или поне дай връзка към оригиналната публикация, за да мога аз да го направя.

И по принцип е добре да има връзка към оригиналната публикация, за да няма обидени на тема „авторско право“.
Ама ,разбира се!!!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Много интересно, според мен разсъждение за вълната от вандализъм по света!
.....
Два смислово свързани с това материала:

Ставка лeвых бьется- от руснак, живеещ в САЩ, вероятно евреин

и

Възпитание на изразяването – сбъднатото пророчество на Оруел  - от българка, опит за по-академичен анализ.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.