Преглед на печата … > Мнения …

Герои или злодеи?

(1/4) > >>

buratinob:
http://pogled.info/svetoven/fenomenat-stalin-i-neshta-koito-ne-znaete-za-nego.97905

Възползвам се, че няма тема "история".
Това е само началото.
Един стар, за мен нерешен въпрос.
Времето ли прави хората или хората правят времето.
Не историята, нея я пишат години по-късно, а времето и хората в него, всичките жестокости, през които е минала цивилизацията и как те са ни оформили сега столетие по-късно.
Сталин е една добра отправна точка да видим в коя посока ще ни отведе.
Към новата история или към тъмните векове.
Кой ще бъде следващият лидер или е имало друг по-добър лидер?
Дали ще сложите кавички на герой това  е Ваш избор.

ddantgwyn:

--- Цитат на: buratinob в Ноември 23, 2018, 23:31:26 ---http://pogled.info/svetoven/fenomenat-stalin-i-neshta-koito-ne-znaete-za-nego.97905

Възползвам се, че няма тема "история".
Това е само началото.
Един стар, за мен нерешен въпрос.
Времето ли прави хората или хората правят времето.
Не историята, нея я пишат години по-късно, а времето и хората в него, всичките жестокости, през които е минала цивилизацията и как те са ни оформили сега столетие по-късно.
Сталин е една добра отправна точка да видим в коя посока ще ни отведе.
Към новата история или към тъмните векове.
Кой ще бъде следващият лидер или е имало друг по-добър лидер?
Дали ще сложите кавички на герой това  е Ваш избор.

--- Край на цитат ---

Кой това? Сталин или някой друг?

buratinob:
Сталин е един от многото.
Някакво начало.
Мао, Ганди, Чингиз хан,хан Тервел........
Ако има време и желаещи ще е интересно да си поговорим за мястото на "злодеите" в прогреса.

Чок觧:
Така , както Путин е виновен за всичко лошо , което става сега по света , така и Сталин след смърта си е виновен за всичко лошо , станало по време на неговото управление !
И за НЕП-а , и за Гражданската война и избитите млади юнкерчета , и за Голодомора , и за Репресиите през 1937-38г , и за пораженията на СА в първите години на ВСВ , абе за каквото ви дойде на ума ! Винаги ще се намерят глупаци да ви повярват !

buratinob:
Според мен Путин копира Сталин в новите условия.
Просто има визия за РФ след 10-20-години за разлика от "пазарниците" дето чакат дивиденти на всеки три месеца.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия