Преглед на печата … > Мнения …

Настъплението на невежия висшист

(1/3) > >>

Чок觧:
Тема за размисъл:


--- Quote (selected) ---Настъплението на невежия висшист
17 Ноември 2018, Събота        Автор: Светлана ВЕЛЕВА
Източник: svobodnoslovo.eu

Поколението, което сега обучава, е най-неграмотното и неадекватното, но пък с най-голямо самочувствие и претенции и за това има проста причина

Около 15 млн. лв. щели да изхарчат родните студенти за осми декември. Такава прогноза направиха от Института за анализи и оценки в туризма. Хотели и механи излязоха с атрактивни оферти. Полицаи плъзнаха из зимните курорти и туристически локации, за да гарантират сигурността в празничните дни. От телевизионните екрани поздравяват бъдещата смяна абсолвенти, усмивки и петмез. В социалните мрежи сигурно си разменят поздравления „за всички, които са, или са били студенти”, спомени и черно-бели снимки. Всичко за празника е помислено, а за утрешния ден? За бъдещето им кой ще помисли?



https://m.flagman.bg/article/173859?fbclid=IwAR2tJIiR11qenqxza3CpuExa34X1_QQVeZPRB5COmIj9oNNnqhrMlbmnLY4
--- Край на цитат ---

Асол:
 С повечето неща в статията съм съгласна, но трябва да отбележа, че имам наблюдения в момента за деца на възраст между 13 -16 години и нещата като че ли са влезли в някакви приемливи граници. От разговори с родители и учители оставам с впечатлението, че не само ние сме взели нещата сериозно в свои ръце

Nor1:
Какво да размишляваме ... На 80-те % това много им изнася - хартийката за "вишу" ще им легитимира простотията, ще им даде ценз да стават гербави шефове на държ. структури ... Иначе в нормално общество най-много метачи да станат.

AnonimusBG:
Няма какво да се добави към статията.
Всичко е написано много точно.
Само не е ясно какво ще правим за да изменим ситуацията?

P.S. Един пример.
Племенникът ми учи в ВУЗ с име (не е от новите). От 2 години мъкне 3-4 изпита. Две години подред му разрешават да не се явява на лятна сесия защото през лятото ходи да работи в Щатите.
Аз на времето не можах да взема един изпит и на септемврийската сесия(причините не са важни) и отидох осем месеца да строя Интерпред. Възстанових се на следващата година след като си взех изпита.
Иначе на 8.12 и ние си ходехме по Боровец и Пампорово.

Чок觧:
Само не е ясно какво ще правим за да изменим ситуацията?

Ами да си припомним като начало , какво сме правили ние!

Основно образование +кръжоци по математика , физика , химия , пеене в хорове , шах , спортове - гимнастика , лека атлетика , плуване - нямаше време за глупости , наркотици , дискотеки , побоища .
Средно образование - също кръжоци по математика , физика , химия , спортове , практика по специалноста , като дори в гимназиите имаше часове по електромонтьорство , курсове по езици - бяхме максимално заангажирани !
Висше - влизахме в института с основни познания по шлосерство , стругарство , ковачество , заваряване , електротехника , химия - това - което ни преподаваха ни бе познато на практика . Единствено идеологическите дисциплини за такива като мене бяха отврат и с изключение на Политикономията , по всичко друго съм бил на поправителен ! :)
Да не говорим , че и в института имахме доста практичаски занимания и интересни факултативни предмети за любознателните !
Така , че поне за себе си не съм съгласен с определението "завършили висше с претенции , без един ден трудов стаж " ! Аз в техникума(12 часа практика всяка седмица) и института имах достатъчно трудов стаж , практика , за да ми твърди някой , че съм с  "нито ден трудов стаж" .

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия