Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 16:53:40

Автор Тема: За насилието срещу …  (Прочетена 119687 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
За насилието срещу …
« -: Ноември 27, 2018, 08:41:43 »
Адекватнико, в неделя беше Международен ден за елиминиране на насилието срещу жените. Инициатива на ООН за премахване на насилието, упражнявано върху жени. Денят на смъртта на сестрите Мирабал, ако знаеш кои са, де.

Нещо не видях громителката на Истанбулската конвенция нейде да поведе шествие, социалистката Нинова, вицепрезидентката на Социалистическия интернационал, народната представителка и председател на БСП.

Ако си гледал новините, то може и да си видял репортажа от Мадрид. Няколкостотин хиляди жени на улицата, с плакатите. В София - няколкостотин.

Де е бе Корнелия, бе? Да не е гузна нещо? Или тоз протест не и буди нещо ищаха за оглавяване на Дукс?

Така че, когато си правиш шегички с това колко е мъж Вигенин или пък Станишев, гледай някой да не се "пошегува" колко е жена Нинова.  :m1708:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #1 -: Ноември 27, 2018, 08:53:54 »
Quote (selected)
Представи си чета, в която воеводата казва, днес ще колим изедници. Половината чета казва, ама ти също си бил изедник едно време, ние ти нямаме доверие, затова няма да дойдем да колим. Виж там, събери още половин чета, пък колете, ние тук ще изчакаме да видим как колите, пък после ще ти гласуваме доверие. Какво следва да направи воеводата с тези четници? 

Зависи каква е четата. Ако е македонска чета, например, ще да рече е, кам щеш, войводо, ти по-добре знаеш, и ... ще му клъцнат главето изедническо.

В някои други чети, казват, нямало даже да изберат такава за войвода. Ама те не са по наши места тез чети. Туй са чети на хайдути, не на айдуци.

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #2 -: Ноември 27, 2018, 09:19:36 »
Адекватнико, в неделя беше Международен ден за елиминиране на насилието срещу жените. Инициатива на ООН за премахване на насилието, упражнявано върху жени. Денят на смъртта на сестрите Мирабал, ако знаеш кои са, де.

Нещо не видях громителката на Истанбулската конвенция нейде да поведе шествие, социалистката Нинова, вицепрезидентката на Социалистическия интернационал, народната представителка и председател на БСП.

Ако си гледал новините, то може и да си видял репортажа от Мадрид. Няколкостотин хиляди жени на улицата, с плакатите. В София - няколкостотин.

Де е бе Корнелия, бе? Да не е гузна нещо? Или тоз протест не и буди нещо ищаха за оглавяване на Дукс?

Така че, когато си правиш шегички с това колко е мъж Вигенин или пък Станишев, гледай някой да не се "пошегува" колко е жена Нинова.  :m1708:

Четох някъде , че мероприятието е организирано от НПО , финансирано от "Америка за България" , демек Сорос . Много ли държиш Нинова да участва в него ? ?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #3 -: Ноември 27, 2018, 09:55:48 »
Quote (selected)
Адекватнико, в неделя беше Международен ден за елиминиране на насилието срещу жените. Инициатива на ООН за премахване на насилието, упражнявано върху жени. Денят на смъртта на сестрите Мирабал, ако знаеш кои са, де.

Нещо не видях громителката на Истанбулската конвенция нейде да поведе шествие, социалистката Нинова, вицепрезидентката на Социалистическия интернационал, народната представителка и председател на БСП.
фирмин, неадекватен си. тази патологична омраза няма рационално обяснение. и си го търсиш.

като искаш да знаеш, я кажи ти къде беше? защо не организира шествие? защо се скри? къде отидоха механизмите за вътрешна корекция? защо не намери за нужно да съобщиш предварително?

къде бяха йотова като видна истанбулска защитничка, дърева и пирински, овчаров и останалите 47 подписници? къде? защо, като мислиш тази дата за толко важна, никой не си направи труда да я обнародва?

къде беше отбелязана? новият главен редактор на "дума" защо не си направи труда да я спонене? нали е опозиционен кучи син? защо?

като се правиш на толко принципен, защо не защити принципите си?

определено в момента ти и останалите като теб сте вредни за бсп - вие изцеждате енергията във вътрешнопартийни битки за глупости.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #4 -: Ноември 27, 2018, 09:58:12 »
Четох някъде , че мероприятието е организирано от НПО , финансирано от "Америка за България" , демек Сорос . Много ли държиш Нинова да участва в него ? ?
не, много държи да храчи. ако беше участвала - щеше да храчи за нпо-тата. сега храчи що не е.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #5 -: Ноември 27, 2018, 15:12:09 »
Quote (selected)
фирмин, неадекватен си. тази патологична омраза няма рационално обяснение. и си го търсиш.

като искаш да знаеш, я кажи ти къде беше?

Ти за мен не се притеснявай аз къде съм бил. Бях, където трябваше да бъда. Направих, каквото трябваше да се направи.

Омраза, пък и патологична, към Нинова аз нямам. Но и любов никаква не питая към таз другарка. Нямам и причини да я щадя.

Аз дали си го търся, ти си още малък да знаеш. Аз пък съм достатъчно голям и стар, че да знам, че от такива като теб няма опасност да си намеря търсеното.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #6 -: Ноември 27, 2018, 15:21:49 »
Quote (selected)
Бях, където трябваше да бъда. Направих, каквото трябваше да се направи.
напротив, не си направил, каквото трябва. не си алармирал за наличието на такава фундаментална дата. сиреч или датата не е фундаментална, или ти не си действал като партиец, а като плъх - скатал си се, за да плюеш впоследствие. избери си сам.

а омраза имаш достатъчно, то си личи - кви ли не простотии влачиш тука, включително и сегашната ти измишльотина. само и само някак да покажеш как нинова не става.

не си убедителен.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #7 -: Ноември 27, 2018, 15:22:27 »
Quote (selected)
Четох някъде , че мероприятието е организирано от НПО , финансирано от "Америка за България" , демек Сорос . Много ли държиш Нинова да участва в него ?

Чоки, мисля, че нямаш проблем с това да разбереш аз какво искам.

Аз, според разбирането си на ляв човек, както и това на милиони леви в Европа и по света, мисля, че отбелязването на този ден трябва да е на челно място, с червено оградено, в политическия календар на всяка уважаваща себе си лява партия, а още повече на лидера и, който, даже, видите ли, в случая, е и жена. Но не е. Ясно по какви причини.

Обаче, това не е най-страшното. Страшното е, че женската организация на БСП също не намери начин да отбележи деня. Да не би да развали на лидерката рахата.

На, да ся просветиш, та белким ти светне разликата

http://archive.septemvri23.com/Uchastieto_na_bg_jeni_v_rev_dvijenie_1891-1944.htm

Ама надали.


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #8 -: Ноември 27, 2018, 15:30:06 »
напротив, не си направил, каквото трябва. не си алармирал за наличието на такава фундаментална дата. сиреч или датата не е фундаментална, или ти не си действал като партиец, а като плъх - скатал си се, за да плюеш впоследствие. избери си сам.

Младеж, там ви е проблемът на вас - че ако не ви "алармира" някой, гащите не можете си вдигна.

Бил съм, вече писах, точно там, където следва да бъда като "партиец" и съм направил точно това, което трябваше да се направи, включително и да отбележа деня и проблема с насилието върху жени. Ама си много малък да ти се отчитам. Отчитам се в партийната си организация. Пък тя беше там, де бях, половината.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #9 -: Ноември 27, 2018, 15:37:33 »
Quote (selected)
Бил съм, вече писах, точно там, където следва да бъда като "партиец" и съм направил точно това, което трябваше да се направи, включително и да отбележа деня и проблема с насилието върху жени.
не си. не си направил достатъчно.

след като нито партийният ти орган с правилния главен редактор, нито ръководството на партията ти не са били там, където си бил ти, че и не са отбелязали тази дата, то не си направил достатъчно. значи не си направил това, което е трябвало. набий си го в главата това, ти с мечия кивер: даже и да си направил нещо /в което се съмнявам, ама нейсе/, то не е било достатъчно. следователно си се провалил!

пък като те кара - продължавай да развяваш провала си :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #10 -: Ноември 27, 2018, 15:42:53 »
преместено в старата тема, за герб.
« Последна редакция: Ноември 27, 2018, 18:31:08 от onzi »

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #11 -: Ноември 27, 2018, 15:54:50 »
ONZI,  :aplause:
ММного се забавлявах да чета как правиш книжния плъх на пет стинки (от ония старите,неденоминираните).
На мен тази дребна чиновническа душица ми вригна и сега тържествено ще открия личния си списък на игнорираните с него. Мислех, че джиджи ще има тази чест, ама той я изпревари.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #12 -: Ноември 27, 2018, 16:04:43 »
На мен тази дребна чиновническа душица ми вригна и сега тържествено ще открия личния си списък на игнорираните с него.

Ай, как ся натъжих!  :crying-1324:

А onzi ще ме прави на пет стинки може би в някой от следващите си животи. В този няма надежда.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #13 -: Ноември 27, 2018, 16:13:42 »

Младеж, там ви е проблемът на вас - че ако не ви "алармира" някой, гащите не можете си вдигна.

Бил съм, вече писах, точно там, където следва да бъда като "партиец" и съм направил точно това, което трябваше да се направи, включително и да отбележа деня и проблема с насилието върху жени. Ама си много малък да ти се отчитам. Отчитам се в партийната си организация. Пък тя беше там, де бях, половината.

Вчера малкото се върна от училище след знаменитата дискусия за правата на жените и насилието от страна на мъжете. Разказа как съседката му по чин е нормално девойче, което смята всичките тези кански писъци за несъразмери и създаващи неадекватна картина на обществото, в което живеем. Да наречем девойчето Джейн, за по-лесно. Та, учителката им рекла, Джейн, а ти смяташ ли се за феминистка? Не, казала Джейн, аз съм за равенството. Вай, рекла учителката, като учих брат ти Джо преди две години, и го попитах той дали е феминист и ще дойде ли да помага на малката си сестричка, той рече защо да й помагам, тя сама се справя чудесно!
Та тук аз пляснах с ръце и викам, чадо мое, ожени се за Джейн или за една от двете й сестри, ще си щастлив, а не като онзи горкият, дето жена му му развалила покупката на камион. Така де, продавачът имал нещастието да рече, госпожо, ние със съпруга ви сега обсъждаме техническите детайли, ще дойдем и до цвета. И тя извлякла мъжа си от салона, щото не й били обърнали внимание! Това се дава за пример за постигнати женски права!
Та затова и аз съм против канските писъци в средата на София относно насилието срещу жени. За насилието срещу мъже кога ще говорим? И изобщо насилието няма полова принадлежност, то си е насилие. Докато това не се изясни, няма смисъл от демонстрации, хеле пък начело с партия.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #14 -: Ноември 27, 2018, 16:24:26 »
Аз не знам чии селения обитава малката Джейн, но по тези места, дето аз обитавам, броят на жените, бити от мъже е все още твърде не равен на броя на мъжете, бити от жени. Даже, почти съм сигурен, броят на мъжете, бити от мъже и жени, заедно, е по-малък от този на жените, бити от мъже. Да оставим това, че броят въобще на битите, най-вероятно е по-висок. Побийват ги тук, жените, да.

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #15 -: Ноември 27, 2018, 16:32:12 »
Quote (selected)
Четох някъде , че мероприятието е организирано от НПО , финансирано от "Америка за България" , демек Сорос . Много ли държиш Нинова да участва в него ?

Чоки, мисля, че нямаш проблем с това да разбереш аз какво искам.

Аз, според разбирането си на ляв човек, както и това на милиони леви в Европа и по света, мисля, че отбелязването на този ден трябва да е на челно място, с червено оградено, в политическия календар на всяка уважаваща себе си лява партия, а още повече на лидера и, който, даже, видите ли, в случая, е и жена. Но не е. Ясно по какви причини.

Обаче, това не е най-страшното. Страшното е, че женската организация на БСП също не намери начин да отбележи деня. Да не би да развали на лидерката рахата.

На, да ся просветиш, та белким ти светне разликата

http://archive.septemvri23.com/Uchastieto_na_bg_jeni_v_rev_dvijenie_1891-1944.htm

Ама надали.

Няма какво да ме просвещаваш мен с този линк - всичко това го знам може би по-добре и от теб - дъщерята на Атанаска Радулова - Долорес , кръстена на Долорес Ибарури ми е приятелка , а надписите под снимките на Тинка Джеин и Ана Вентура са разменени , сгрешени ! Сестрата на Тинка Джейн - Луна пък беше приятелка на семейството ни и моя лична приятелка .
То зи митинг/протест , срещу насилието над жените е организиран от НПО-то , за да отвлече вниманието от основния съвкупен протест - против това управление ! Не съм го следил , но едва ли са повдигнали на въпрос 7 месечния арест  на Иванчева и Петрова . Ако са го повдигнали - похвално и тогава наистина БСП е трябвало да се присъедини към протеста .

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #16 -: Ноември 27, 2018, 16:46:20 »
Този митинг/протест срещу насилието над жените е организиран от НПО-то , за да отвлече вниманието от основния съвкупен протест - против това управление !

Абсолютно, 100%!!! :clap-3332:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #17 -: Ноември 27, 2018, 16:54:52 »
Quote (selected)
Няма какво да ме просвещаваш мен с този линк - всичко това го знам може би по-добре и от теб

Именно. Затова и лесно ще отбележиш разликата. Но теб те занимава въпросът защо и защо тези са излезли, а мен - защо ние не сме излезли. Бабата на моята съпруга, светла и памет, беше член на БКП. Не беше АБПФК, но беше участвала в Съпротивата, крила партизани. Станала е ляв човек заради един почти детски спомен. Била е дете, когато е тръгнала да работи, и споменът и е как на един женски протест конният полицай хванал приятелката и за плитката, навил я на ръката си и я повлякъл с коня преди да я метне на паважа. Така детското негодувание срещу насилието те прави после антифашист и комунист. В онази България, от линка, така е било. Днес как е, е въпрос.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #18 -: Ноември 27, 2018, 17:04:36 »
Quote (selected)
Та затова и аз съм против канските писъци в средата на София относно насилието срещу жени. За насилието срещу мъже кога ще говорим
от кого? от жени ли?
защото вече говорим и за сериозно насилие над деца, но това не ви спира да упражнявате остроумието си върху темата
имам още един въпрос,надявам се да не се обидиш 67, против си да има протести в София, но против ли си протестите в Канада? защото чета,че там са много повече отколкото в България?
при нас проблемът едва започва да се изяснява ,ние едва сме го назовали, но щом вие ,хора образовани и напуснали нашия източен свят, сте толкова против един протест, на какво да разчитаме?

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #19 -: Ноември 27, 2018, 17:15:58 »
Ето например позицията за митинга на 25.11 на една нормална лява партия, също на Балканите, която не може да бъде обвинена в дружба със Сорос:


(Винаги срещу насилието срещу жените).

Опитите за шеговито омаловажаване на такива неща, особено от жени, са доста странни... 
« Последна редакция: Ноември 27, 2018, 17:28:18 от Banshee »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #20 -: Ноември 27, 2018, 17:34:51 »
Quote (selected)
Ето например позицията за митинга на 25.11 на една нормална лява партия, също на Балканите, която не може да бъде обвинена в дружба със Сорос:

еми почтено отношение, така се прави!
К.Кунева знае от собствен опит за какво става дума
четох, че за нея гърците казват - тя нямаше да постигне същото в Б-я, кой там щеше да гласува за чужденец, обвинен в такива грехове от работодателя си...

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #21 -: Ноември 27, 2018, 17:44:50 »
Quote (selected)
Та затова и аз съм против канските писъци в средата на София относно насилието срещу жени. За насилието срещу мъже кога ще говорим
от кого? от жени ли?
защото вече говорим и за сериозно насилие над деца, но това не ви спира да упражнявате остроумието си върху темата
имам още един въпрос,надявам се да не се обидиш 67, против си да има протести в София, но против ли си протестите в Канада? защото чета,че там са много повече отколкото в България?
при нас проблемът едва започва да се изяснява ,ние едва сме го назовали, но щом вие ,хора образовани и напуснали нашия източен свят, сте толкова против един протест, на какво да разчитаме?

Ние не сме против протеста , ние сме против организации със съмнителни цели да го оглавяват !
И да , от жени срещу мъже ! Страхотно насилие , изразено в психически тормоз , съсипващо кариерата на известни мъже и довеждащо ги до самоубийство ! ! !
В Израел няколко известни , прочути лекари се самоубиха , заради идиотки от "МиТуу" ! На колко други артисти , певци , режисьори , журналисти  и други известни личности съсипаха или се опитаха да съсипят кариерата , бъдещето , живота ? ! "Спомени" от преди 50 години как я хванал за ръката , притиснал до себе си , целунал , а тя стояла "безпомощна" ! Бях писал веднъж как мой приятел бе докаран до самоубийство и мисля че именно на теб Liliian ! Сега пак питаш - толкова ли бързо забравяш ? ? ?
« Последна редакция: Ноември 27, 2018, 17:57:19 от Чок觧 »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #22 -: Ноември 27, 2018, 17:45:52 »
Quote (selected)
Та затова и аз съм против канските писъци в средата на София относно насилието срещу жени. За насилието срещу мъже кога ще говорим
от кого? от жени ли?
защото вече говорим и за сериозно насилие над деца, но това не ви спира да упражнявате остроумието си върху темата
имам още един въпрос,надявам се да не се обидиш 67, против си да има протести в София, но против ли си протестите в Канада? защото чета,че там са много повече отколкото в България?
при нас проблемът едва започва да се изяснява ,ние едва сме го назовали, но щом вие ,хора образовани и напуснали нашия източен свят, сте толкова против един протест, на какво да разчитаме?
Не, не се обиждам ни най-малко. Аз съм против протестите в този им вид, защото освен малко шумене по площадите, нито в София, нито в Канада те не са решили ама нищичко! Значително повече влияние има дълготрайната политика. И в Канада има бити жени, но тук има при кого да си спасят кожите. Даже в нашето относително малко село има "сигурна къща", до която жената може да се добере с децата си по всяко време на денонощието. Тя се намира на гърба на полицейското управление и е по-добре охранявана от трезора на банката. Има програми за защита, смяна на самоличността, преместване в други части на страната (за късмет доста голяма и място за криене бол). Има телефонни линии за помощ, за съвет, за юридически въпроси. Тези телефонни линии са изписани едва ли не във всяка дамска тоалетна в неблагополучните райони, в училищата, в поликлиниките, в метрото, в автобусите. Има социални служби, които следят в болниците, лекарите докладват случаите на насилие, а ако пациентка дори доведена от мъжа си мъцне една думичка, до нея застава местната охрана (да, тя е въоръжена) и после дотичва полицейският екип и отвежда жената на сигурно място.
Не, и тук не винаги успяват властите да предотвратят нещастия - има и убити жени, и убити деца. Човешката природа е слаба, от неочаквано "превъртане" не е застрахован никой. Но има и механизми, които да направят така, че крайният резултат да бъде животоспасяващ в критичен момент.

А сега Фирмин да ми рече, каква е ПРОГРАМАТА на неговата партийна организация за дългосрочно решаване на проблема с битите жени, освен носенето на плакати с Джокондата с насинено око. Колко "безопасни къщи" се предвиждат, къде са разположени, как са разгласени, до степен на това жена в опасност да не се лута. Как се провежда агитацията сред полицията и "Бърза помощ", как се търси решение от юридическа гледна точка.

Щото един ден в годината да се вика на стъгдата - това всеки го може.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #23 -: Ноември 27, 2018, 17:58:08 »
Според мен едва ли точно Костадинка Кунева, която е платила скъпо за принципите си, ще губи от времето и силите си да подкрепя нещо безсмислено и фалшиво.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #24 -: Ноември 27, 2018, 18:09:58 »
Аз съм мъж, бял, хетеросексуален, не изповядвам ислям или кабала.
Дет се вика пред мен дяволът е херувимче. :beer-405:
На дълбаещите в "правата" на сегментираният човешки род ще кажа.
Спрете да гледате в бездната, тя вече не само се е взряла във Вас, погълнала Ви е.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #25 -: Ноември 27, 2018, 18:14:47 »
....
 Бях писал веднъж как мой приятел бе докаран до самоубийство и мисля че именно на теб Liliian ! Сега пак питаш - толкова ли бързо забравяш ? ? ?
помня, но не съм сигурна защо ми казваш това отново
наистина ли предполагаш, че аз твърдя мъжете са лоши убийци, а жените ангели?
нищо подобно, но проблемът с домашното насилие съществува, той трябва да бъде назован, да се изследват мащабите му и причините, които го пораждат, вкл. психическия тормоз срещу мъже
и най-вече да се намери спешен! начин да се защитят малтретираните - защитени жилища, групи, законодателство, или каквото е необходимо
но как да стане това, като мълчим и се тревожим за Сорос ли?
ами не, като говорим и подкрепяме всичко, което може да доведе до решение
всичко! защото вие може и да сте забравили, 67 дори казва, че в тяхното село всичко е наред, защо дигаме гюрултия в Бг, но тук нещата се случват само с натиск върху властта
само това ни дава някаква надежда!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #26 -: Ноември 27, 2018, 18:22:34 »
Домашно насилие, насилие по стадионите, насилие на улицата.
Айде някой необлъчен да ми разясни за какво става въпрос.
Имаме закон за насилието НК.
Всяко раздробяване и добавяне на "уникални" прилагателни ни отдалечава от главното.
Почваме да тълкуваме описанията и забравяме насилието.
Голяма благодат за адвокатите, за насилените все тая.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #27 -: Ноември 27, 2018, 18:38:06 »
...
но как да стане това, като мълчим и се тревожим за Сорос ли?
ами не, като говорим и подкрепяме всичко, което може да доведе до решение
всичко! защото вие може и да сте забравили, 67 дори казва, че в тяхното село всичко е наред, защо дигаме гюрултия в Бг, но тук нещата се случват само с натиск върху властта
само това ни дава някаква надежда!
Лилиан, не може да се надява човек само на натиск върху властта. Това е абдикация от личната отговорност, това се опитвам да река на Фирмин. Огромно количество от работата тук се върши от доброволци. Докато съществува човечеството, насилието ще съществува, не мисля, че ще се измени нещо в тази част. А вече как ще се намаляват последствията, как ще се купират острите случаи - това е вече въпросът, на който всички търсим отговор. Властта не е слънце, да огрее навсякъде. И тукашната не е, не се заблуждавайте! Но с ОБЩИ усилия много неща се нареждат.
Ето, Фирмин има желание да се бори с проблема. Какво прави той? Отива и манифестира заедно със съпартийците си. Какво предлага на властта като съратничество в името на решаване на проблема, това питам!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #28 -: Ноември 27, 2018, 18:43:54 »
Аз не знам чии селения обитава малката Джейн, но по тези места, дето аз обитавам, броят на жените, бити от мъже е все още твърде не равен на броя на мъжете, бити от жени. Даже, почти съм сигурен, броят на мъжете, бити от мъже и жени, заедно, е по-малък от този на жените, бити от мъже. Да оставим това, че броят въобще на битите, най-вероятно е по-висок. Побийват ги тук, жените, да.

Щом ги биете как очаквате да ви симпатизират?
За Нинова разбрах, че без да сте сигурни дали е жена я тричате профилактично.
При нас не ги бием и успяваме да го постигнем без декларации и протести на мегдана, опитайте и вие.
Може да е по-лесно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #29 -: Ноември 27, 2018, 18:55:55 »
Партийните членове не би трябвало да се питат какво ще направи за тях г-жа Корнелия Нинова, а какво те могат да направят за нея!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #30 -: Ноември 27, 2018, 19:50:15 »
Еее, така отделена, темата увисва във въздуха. И развързва езика на Буратино да ни поучава, да спрем да се взираме в бездната.  ;D
А всъщност аз постирах плаката на Сириза, просто като пример, че българското "ляво" има странности, нехарактерни за левите идеи . Както от българските леви някога, така и от сегашните леви на повечето места...
« Последна редакция: Ноември 27, 2018, 19:53:19 от Banshee »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #31 -: Ноември 27, 2018, 19:59:11 »
Не искам да поучавам, като цяло ограничавам контактите с бездната.
А забелязали ли сте как малките ( или големите ) чернички ( или други цветове) с къдрави коси се държат надменно с правите коси ( или обратно )
И така борейки се за "равноправие? прави/къдрави коси стават лесна плячка на когото му скимне да се възползва от тях.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #32 -: Ноември 27, 2018, 20:21:16 »
Неотдавна видях синини на една жена. Нищо не казах. Можеха да са с всякакъв произход, макар че едва ли. Стъписващото беше, че тя ми се извини, че съм ги видял. Няма нищо, казах. Просто друго не ми дойде наум.

Не знам що, но се сетих за родителите на един японец, когото ислямистите бяха отвлекли и накрая обезглавиха, увековечавайки се. На пресконференцията в Япония те се извиниха на премиера на Япония, че смъртта на сина им е предизвикала проблеми на страната.

За мен това бяха прояви на човешко достойнство. Да запазиш достойнство в свят на банализирано насилие.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #33 -: Ноември 27, 2018, 20:25:53 »
Фирмин, да ти... (нямам) представите за насилие.
" - И ти кво?
  - И той кво?"
А слезте на земята където хората имат проблеми.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #34 -: Ноември 27, 2018, 20:32:10 »
Quote (selected)
А слезте на земята където хората имат проблеми.

Бъркаш ме с някого. Господ е по тази част. Да слиза, да ви решава проблемите. Аз не съм тъй милостив и всеблаг.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #35 -: Ноември 27, 2018, 20:33:25 »
Фирмин,
понеже упорстваш, съзнаваш ли доколко твоите нагласи и приоритети се различават от обществените?
 
И това за някакво соросоидно мероприятие. Нямам думи  :t2412:
 
Само ще ти кажа, че насилника си е насилник.  :smokin:
В къщи, на улицата ......
Дали ще е поничка дали ще е свинар, офчар, дали .... е несъществено.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #36 -: Ноември 27, 2018, 20:35:37 »
Quote (selected)
аз постирах плаката на Сириза
Ципурко рууулз. Кога ли че го пребият с камъни? Гърците.
 
Апропо още преди време предложих, кат подгонят яко съсела да пробва убежище при Ципурко. Лика-прилика са си. Ама да побърза, че скоро не е ясно на де ще отиват настроенията по гръчко.
« Последна редакция: Ноември 27, 2018, 20:38:24 от 66 »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #37 -: Ноември 27, 2018, 20:37:16 »
На първо време може и да престанете да ги създавате или измисляте.
Ще бъде добро начало.
А на земята ще ви свалят, собствените "тежки" мисли, то всеки балон има граница на положителната плаваемост даже и в рядка кал.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #38 -: Ноември 27, 2018, 20:37:22 »
Неотдавна видях синини на една жена. Нищо не казах. Можеха да са с всякакъв произход, макар че едва ли. Стъписващото беше, че тя ми се извини, че съм ги видял. Няма нищо, казах. Просто друго не ми дойде наум.

Не знам що, но се сетих за родителите на един японец, когото ислямистите бяха отвлекли и накрая обезглавиха, увековечавайки се. На пресконференцията в Япония те се извиниха на премиера на Япония, че смъртта на сина им е предизвикала проблеми на страната.

За мен това бяха прояви на човешко достойнство. Да запазиш достойнство в свят на банализирано насилие.
А може би е проява на менталитет, който е далечен от нашия? Четох навремето записките на университетски професор, западняк преподавал в Япония. Той беше поразен от държанието на майката на един от неговите студенти. Жената се явила в клас, УСМИХВАЙКИ СЕ, и му казала, че синът й не може да дойде, защото е загинал. Понеже тя се усмихвала, професорът се усъмнил в японския си език и помолил да повтори. Жената се усмихнала още по-широко и повторила, после излязла. Професорът попитал студентите дали правилно е разбрал, че момъкът е мъртъв, и защо това така е развеселило родителката му. Да, казали студентите, синът е мъртъв, но майка му не може да нарушава Вашия душевен комфорт със сълзите си, у нас не е прието. Затова тя се усмихва и ви се извинява, че синът й е нарушил Вашия план за лекциите като е умрял.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #39 -: Ноември 27, 2018, 20:43:08 »
Quote (selected)
Ципурко рууулз. Кога ли че го пребият с камъни? Гърците.
От 4 години сте го заповтаряли това, че ще пребиват с камъни, а човекът ще вземе да си изкара и втори мандат. :)

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #40 -: Ноември 27, 2018, 20:45:44 »
Я изкара я не.
Полковниците пита ли ги?
Те не са като нашите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

gossinger

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #41 -: Ноември 27, 2018, 21:07:03 »
Еее, така отделена, темата увисва във въздуха. И развързва езика на Буратино да ни поучава, да спрем да се взираме в бездната.  ;D
А всъщност аз постирах плаката на Сириза, просто като пример, че българското "ляво" има странности, нехарактерни за левите идеи . Както от българските леви някога, така и от сегашните леви на повечето места...

Бяхте твърде упорити в обсъждането на насилието срещу жените.

Сега като гледам, май ще трябва да сменя името на темата на „За насилието срещу Ципурко …“. На първо време де.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #42 -: Ноември 27, 2018, 22:55:19 »
Прекалено уприта ли съм била? С 1 картинка и 5 реда в темата?
Но верно 133 поста заедно с този, май са достатъчни. 

gossinger

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #43 -: Ноември 27, 2018, 23:09:22 »
Прекалено упорита ли съм била? С 1 картинка и 5 реда в темата?
Но верно 133 поста заедно с този, май са достатъчни.

Не сте само вие, която коментирате насилието срещу жените.

И не виждам нищо лошо в разделянето на темата. По този начин става възможно акцентирането върху проблема, който наистина не е незначителен.

Но както искате, няма да ви (раз)убеждавам повече.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #44 -: Ноември 27, 2018, 23:23:59 »
Прекалено уприта ли съм била? С 1 картинка и 5 реда в темата?
Но верно 133 поста заедно с този, май са достатъчни.
Уфф, утрепах се докато разбера за какви 133 поста говориш, викам си не може толкоз да сме нащракали за половин следобед! Банши, ми нали сме компания, почти като войниците, що не бивало да минават по мост с маршова стъпка, че мостовете имали навик да падат в такива ситуации! Затова и са ни скатали при трите ракии! Гепи брадвата и да ходим да търсим решение на проблема с насилието!  :t0120:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #45 -: Ноември 27, 2018, 23:43:38 »
Quote (selected)
Омраза, пък и патологична, към Нинова аз нямам.
Нима? Прегледай си мненията в този форум. Над 90 % от тях са посветени на Нинова пряко или косвено. Всъщност, без значение каква е конкретната тема - ти все до Нинова персонално стигаш
Имаш проблем, който не можем да ти решим - не можем винаги да обсъждаме Нинова :smokin:

А, и във връзка с темата. Докато се утепа да вееш байряка срещу насилието над жени, не спря да упражняваш словесно насилие (персоналните обиди са вид насилие!) срещу жена именувана Корнелия Нинова. Толкова за принципите ти - пълно лицемерие!
« Последна редакция: Ноември 27, 2018, 23:55:24 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #46 -: Ноември 28, 2018, 14:25:00 »
Quote (selected)
А, и във връзка с темата. Докато се утепа да вееш байряка срещу насилието над жени, не спря да упражняваш словесно насилие (персоналните обиди са вид насилие!) срещу жена именувана Корнелия Нинова. Толкова за принципите ти - пълно лицемерие!

Bullshit, драга моя. Но от теб - толкова. Жената, именувана Корнелия Нинова, е политическа фигура.

Quote (selected)
В подкрепа на изложеното следва да се изтъкне, че съдът вече се е произнасял досежно степента на допустима намеса при упражняване на правата по чл. 39 - 41 от Конституцията . При обсъждането на този въпрос изрично е посочил, че "изказванията, които засягат дейността на държавните органи или съставляват критика на политически фигури, държавни служители или правителството, заслужават по-високо ниво на защита". Оттук е стигнал до заключението, че "държавната власт като цяло, както и политическите фигури и държавните служители могат да бъдат подложени на обществена критика на ниво, по-високо от това, на което са подложени частните лица". Същевременно не е изключил изцяло критиката на такива лица от обсега на конституционното ограничително основание по чл. 39, ал. 2 , значението на което е определил като "водещо" и целта на което е охраняването на правата и доброто име (Решение № 7 от 4 юни 1996 г. по к. д. № 1 от 1996 г. ). По-нататък, като е имал предвид практическите трудности при търсене на баланса между посочените конкуриращи права, е счел, че за разграничителен критерий може да служи степента на необходимост от обществена дискусия относно мястото и ролята на определено лице в политическата система и/или в системата от държавни органи (Решение № 21 от 14 ноември 1996 г. по к. д. № 19 от 1996 г.) . Този критерий действително позволява правилно да се определи доколко е допустима по чл. 39, ал. 2 от Конституцията и доколко е необходима по чл. 10, т. 2 от конвенцията намесата в правото свободно да се изразява и разпространява мнение. Неговото използване и прилагане обаче във връзка с отговорността за обида и клевета е фактически въпрос, който може и трябва да се реши във всеки конкретен случай, като се държи сметка за обекта на критика и характера на разискваните проблеми. Към това именно насочва и първото от цитираните решения, според което реализирането на отбелязаното по-високо ниво на защита е въпрос на съдебна практика по наказателните дела (за престъпленията обида и клевета) и по граждански дела (по повод обезщетения за неимуществени вреди).
Решение № 20 от 14.07.1998 г. на Конституционния съд на Република България по конституционно дело № 16/98 г.

Разбирам, че ти е крайно необходимо аз да съм безпринципен лицемер. Защото това би те освободило, първо, от задръжки, а второ и от необходимостта да се замислиш, ако въобще ти е по силите, де.

Безпринципна лицемерка е седесарската приватизаторка, капиталистка и ортачка в далаверата на низвергнатия капиталист Гергов. Низвегнат нелицемерно и принципно, разбира се - малко след като и подмуши стола на Позитано под кръшната снага.

Както сама разбираш, защитавайки Нинова никак не си в позиция да ми даваш на мен морални оценки. Така те остават без стойност там, където им е мястото - в твоята, не в моята сметка.

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …ЖЕНИТЕ
« Отговор #47 -: Ноември 28, 2018, 16:50:48 »
Ето коментарът на една жена :
Irini Zikidis
2 часа ·

след като изръшкахме цялата налична, официална, европейска статистика, включително тази на опонентите ни, и открихме баш в техните документи прословутата фраза, че "смъртността в следствие на насилие при мъжете в българия е три пъти по-голяма, отколкото при жените" предлагам всички жени да се поуспокоим и да се сетим, че имаме мъже, братя, синове. и че статистически, шансът те да станат жертва на насилие, включително убийство, е ТРИ ПЪТИ ПО-ГОЛЯМ, отколкото ние. и че сегрегирането по полов признак е тъпотия. и че ТРЯБВА ДА БОРИМ НАСИЛИЕТО ПО ПРИНЦИП. и че насилието често започва в детска възраст, обикновено с насилие срещу животно. и че насилническият инстинкт у детето може да е реакция, в следствие на физическо или психическо насилие спрямо самото него от страна на единия или двамата родители (включително майката). и че черно-бялото мислене на истерични популисти е cancer.

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #48 -: Ноември 28, 2018, 16:55:00 »
Междудругото или апропо , както казват някои интелигенти , темата за насилието срещу жени  ли е или нещо персонално за другарката Нинова ? :m1728:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #49 -: Ноември 29, 2018, 02:01:50 »
Quote (selected)
темата за насилието срещу жени  ли е или нещо персонално за другарката Нинова ?

За другарката Нинова, разбира се. Ако ще и тема за голия олюФ да зачекнем, Другарят Фирмин няма начин да не го засърби да излее злобата си срещу другарката Нинова, щото била политическа фигура. Е, и жена е между другото, но той вече ни сведе индулгенцията си, що може да я обижда без да попада под ударите на любимата му конфекция. Друг е въпросът, че въпросната конфекция не прави разлика между  жена и политическа фигура, но другарят Фирмин, въоръжен със словото на поне на някой древен китайски мъдрец със сигурност ще му намери цаката.

Фирмин, не се надценявай и не подценявай опонентите си...само малко над пет години си по-голям от мен и смятам, че е задължително хем да го отчиташ, хем да се държиш прилично. Не нам! :smokin:
« Последна редакция: Ноември 29, 2018, 02:04:53 от Асол »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #50 -: Ноември 29, 2018, 02:18:58 »
Цитат на: Асол
другарят Фирмин, въоръжен със словото поне на някой древен китайски мъдрец
И със сапьорска лопатка.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #51 -: Ноември 29, 2018, 15:57:53 »
С мъдра дума и МПЛ е по-добре, отколкото само с МПЛ, както не е казвал Ал Капоне.  :cool-1084:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #52 -: Ноември 29, 2018, 18:30:36 »
Quote (selected)
че имаме мъже, братя, синове. и че статистически, шансът те да станат жертва на насилие, включително убийство, е ТРИ ПЪТИ ПО-ГОЛЯМ, отколкото ние.
проблемът е,че те на са убивани в семействата си!
вторият проблем е,че жените са физически и психически по-беззащитни, да не говорим за децата обект на такова насилие!
а и  едното не изключва другото - борбата срещу домашното насилие е просто отделна част от борбата с насилието, поради специфичния си характер
това е от малкото случаи на насилие , в които жената прикрива и дълго търпи насилника си, давайки му увереността ,че е безнаказан

мисля,че познавам Ирини, тя е от известна лекарска фамилия от Бургас
ако е същата, тя е доста млада и напориста, да е жива и здрава!


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #53 -: Ноември 29, 2018, 22:15:29 »
С мъдра дума и МПЛ е по-добре, отколкото само с МПЛ, както не е казвал Ал Капоне.  :cool-1084:

Firmin, радвам се, че отново те виждам тук!  :cool-1084:

Независимо от ИстаМбулската конвенция ...  :t0148:
« Последна редакция: Ноември 29, 2018, 22:18:20 от Джиджи »

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #54 -: Ноември 30, 2018, 18:25:21 »
Quote (selected)
вторият проблем е,че жените са физически и психически по-беззащитни,
С това съм категорично несъгласен. Мъжете са много повече и по-често обект на психическо домашно насилие.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #56 -: Ноември 30, 2018, 18:36:39 »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #57 -: Ноември 30, 2018, 18:41:42 »
Жените слаби, беззащитни, експлоатирани живеят къде 7 години по-дълго от мъжете.
Те така.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0%BA_%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%BF%D0%BE_%D1%81%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%B0

В такъв случай не трябва ли да приемем, че всички дискусии за насилие срещу жените всъщност се явяват насилие срещу мъжете?
the lamers club honourable member …

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #58 -: Ноември 30, 2018, 18:47:05 »
Моето мнение е просто, като на прост човек.
Докато се делим на ниски, високи, мъже, жени.................. и търсим някакви привилегии спрямо другите няма да се оправим.
Ако някой ден се сетим,че сме хора, че сме разумни, практични, а не "консуматори" на блага или привилегии може да се оправим.
Другото и на другите места е "Разделяй и владей!".
Та да не се чудите защо ни ръководят от "третият пол".
« Последна редакция: Ноември 30, 2018, 18:52:56 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #59 -: Ноември 30, 2018, 18:53:56 »
е мъже и джентълмени, щом толкова настоявате ,че сте слаби, беззащитни и насилвани, бъдете!
във вас ни беше надеждата, но и тя вече едва мъждука...