Преглед на печата … > Мнения …

Илия Троянов и неговата еластична идентичност …

(1/3) > >>

ddantgwyn:

--- Quote (selected) ---Илия Троянов и неговата еластична идентичност
Автор: Юлиана Методиева         15.12.2018 15:06
http://glasove.com/categories/intervyuta/news/yuliana

Искам да живея в Лондон и да пиша във фейсбук колко скапана демокрация тече по жълтите павета. Не е зле и да съм в Чикаго и да пълня фейсбука с елегантни статуси и видеосатири срещу Борисов и Цацурата. Статусите ми ще явяват „мръсното на черното“, така да се каже. То пък е бялото всъщност, защото така пише Яна Букова, която харесвам.

Върхът ще бъде да живея в Холандия и да развихрям яростен антикомунизъм. Във фейсбука ще пиша така срещу комунягите, че ще събера 5 хиляди приятели. Всички на моя акъл. Ако някой е тръгнал да забравя какви ги вършеше диктатора Живков, ще му припомням със страшни примери – концентрационни лагери, Народен съд, Държавна сигурност! Ужас, та ужас! Номерът е да забиваш гвоздея в плътта на глупавите ти съученици, които без грам фантазия останаха в „родината“. Какво тук значи родина“! Като попитали кой е по-прецакан – Румъния или България, в хор му отвърнали“България, България, напълно, тотално, утрепана страна!!“


--- Край на цитат ---

Пешо:
 :way_to_go-1308:

Чок觧:
Където и да живее , ГОВНОТО си е ГОВНО ! Видял се с малко повече пари , надвил си малко на масрафа и злорадства над нещастието на другите ! И казва : "НИЕ , американците ; НИЕ , канадците ; Ние , англичаните , французите или германците !
Забравяйки , че ДРУГИ преди него са подредили тази страна , ДРУГИ преди него са се бѝли , завладявали колонии , заробвали и мъкнели всичко по-ценно , което могат да заграбят от нещастните хорица , за да могат ТЕ и нащо ГОВНО покрай тях да живее прилично ! Те - охолно , то - прилично !
 Слава Богу , не всички заминали на Запад са такива - живеят скромно , прилично или достатъчно задоволени , помагат с каквото и колкото могат на близките си , радват се за техни успехи и им съчустват за мъки и несгоди , правят каквото могат , за да облекчат нечии страдания , НО НЕ ЗЛОРАДСТВАТ ! НЕ СЕ ГАВРЯТ С НЕЩАСТИЕТО НА ХОРАТА , ОСТАНАЛИ В БЪЛГАРИЯ !

Bacho Кольо:
Не съм го гледал, не знам дали е ГОВНО, ама аз по-неталантливо написана книга от "Светът е голям и..." не съм чел.

Непознаване на българското минало,  схематични герои,  нагласени ситуации, високомерен поглед отгоре,  подлизурско нагласяване към очакванията на западната читателска публика.

Всичко , освен истината...

П.С. Къде е емотиконът с повръщащото човече?!?

Пешо:

--- Quote (selected) ---Непознаване на българското минало,  схематични герои,  нагласени ситуации, високомерен поглед отгоре,  подлизурско нагласяване към очакванията на западната читателска публика.
--- Край на цитат ---
Всичко това, особено последното, е валидно за почти цялата ни пост-соц литература и кино. Едва напоследък започнаха да се появяват сравнително независими творби.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия