Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 23, 2024, 15:56:25

Автор Тема: ПИРАТСКА АКЦИЯ СРЕЩУ ЛИБИЙСКИ ТАНКЕР В БУРГАСКИЯ ЗАЛИВ  (Прочетена 10422 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Разследване на "Бивол" предлага много повече съществена информация за ориентиране в този огромен скандал, отколкото казионните медии си позволяват да разкрият. https://bivol.bg/badr-mafia-burgas.html

На мен ми се струва, че за през зимният сезон сега, този скандал ще надмине по мощ и поражения и най-големите познати планински снежни лавини тъдява. Дано съм лош пророк, но този ще е съизмерим и с други подобни международни срутвания заради управленческите необятни преспи от гафове, безхаберия, вопиюща некадърност, просташка наглост гарнирана с безнаказаност и бруталност...

Този път обаче, тук бе заровена много миризлива мърша, която взе да излиза на повърхността - та даже и с оплакване на Либия до СС на ООН. Дали това няма да е последната капка, която ще катурне къщичката от карти за игра, барабар с домоуправителите 'и?
 :m1731:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
На мен ми се струва, че за през зимният сезон сега, този скандал ще надмине по мощ и поражения и най-големите познати планински снежни лавини тъдява.

Ако е вярна долната информация, ситуацията наистина крие огромен потенциал

Quote (selected)
В либийски териториални води в момента няма български кораби, заяви по Нова телевизия журналистът от в. "24 часа" Георги Милков, автор на разследване по скандала, довел до напрежение между България и Либия.

 

Двете държави са на прага на търговска морска война. Според публикации арабската страна се е заканила да задържа всеки кораб под български флаг, който влезе в нейните териториални води. У нас по спешност пристигна либийски пратеник на преговори с външното ни министерство. Там беше извикан и шефът на „Морска администрация”.

Българска фирма твърди, че Либия й дължи пари и задържа техен кораб на бургаското пристанище. На 21 декември частен съдебен изпълнител заедно с „Гранична полиция” и „Морска администрация” смъкват либийския флаг.

„Фирмата наистина има вземания от Либия и има документи за това. Тази фирма е наследник на фирма, която е работила още по комунистическо време в Либия”, обясни в предаването „Здравей, България” Георги Милков.

„От началото на съдебната разпра частният съдебен има решение на първа инстанция от Бургаския окръжен съд, на което се позовава. Оттам нататък има още решения на още инстанции и всъщност краят на разпрата е на 2 януари, когато излиза решението на ВАС и то е, че корабът трябва да се освободи и да се върне на либийците. Но 28 декември обаче той е отплавал. Моят въпрос е по-скоро към действията на българските държавни власти, при положение че корабът е задържан от ноември 2017 г. и е ясно, че там текат съдебни битки”, каза журналистът.

Според него този скандал може да се разгорещи още повече. По думите му Либия ще се бори докрай и ще отстояват интересите си.

„Най-сериозният играч, който още не се е появил, има ресурси, разузнаване, силови, финансови и правни лостове. Това е застрахователят на кораба - "Лойдс Лондон". Тези хора в един момент ще се появят и тогава се опасявам, че натискът върху България ще е твърде голям”, на мнение е Георги Милков.
:nuts:

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Quote (selected)
всъщност краят на разпрата е на 2 януари, когато излиза решението на ВАС

- Годината не бе посочена снощи в новините, а аз срещнах 02.01.2018г.!!! Подробностите при абордажа на кораба са като от пиратски филм. 30 души с два катера, оръжия, насочени дула, побой над Капитана, не показване на съдебен документ, даже и никакъв, съучастие на държавни подразделения...
 :blurry_drunk-2127:  :m0941: :m0941: :bluegrab:  :i_miss_you-1316:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ишлеменце, а? Някой е облажил с дребни парици. Но ще плащат всички.


Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Българска фирма твърди, че Либия й дължи пари и задържа техен кораб на бургаското пристанище.
тук мисля,че малко се изхвърлят журналистите, вероятно има неща ,които не знаем
морското право е известно на малко юристи у нас, за журналисти да не говорим
не знам разбира се какво е положените с Тотко Колев ЧСИ, какво знае той ,кой го консултира, но чак толкова да прескочи закона,
не ми се врява
доколкото разбрах, става дума за ипотекиран кораб и търговски отношения между фирми
морската ипотека е специфична, при нея има доста облекчения при процедурата за арестуване на кораба и доста големи ограничения при последващите правни действия
не знам и какви са решенията на БОС, те вероятно касаят отношенията между двете фирми, може би издаване на изпълнителен лист  срещу длъжника
а как точно Г.Милков смята, че ще се намеси Лойдс и ще притисне нашата държава ,не знам
не разбирам какво има предвид, или пък твърденията му са журналистически димки
застраховката ,както и ипотеката, следва плавателния съд, това че е сменен собственика и флага, не мисля, че засяга в момента застрахователя
но разбира се,това са само едни мои наброски ,които нямат никаква основа, защото не знаем за какво става дума
ето тук има малко повече яснота
https://www.mediapool.bg/transportniyat-ministar-sluchayat-s-libiyskiya-korab-e-chastno-praven-news288314.html

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Ще плащат и ще си ГО търпят, щото нЕмат алтернатива, честите избори били мноо скъпо нещо (га че ежедневните им кражби ни излизат по-евтино),  може да секнат жълтиците или да се разтури мизерното битиенце на тези, дето още нещо им църцори и прочее. Иначе, зад задниците на всички висят портретите на Ботев и Левски и много се засягат на национално достойнство, но предпазливо...не и от актуалния Господар :smokin:


Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
да не прибързваме, нещата не изглеждат точно, като описаното от Милков!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Според описаното в медиапул, Лили, изглеждат още по-зле :D

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
не знам, Асол, ако ипотеката е нередовна , нека са съдят
Булгаргеомин казва, че документът е апостилизиран, което е сериозен аргумент

тук обаче има нещо ,което ми спря вниманието
коментар на Радан Кънев, адвокат, който казва -
Quote (selected)
държава, която допуска конфискация, на база обвинение, а не присъда
присъда? по гражданско дело? верно ли?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
друг е въпросът какво е договорено, чие законодателство се спазва по договора между дружествата ,дали е българското, съмнява ме
по отношение на   морската ипотека, със сигурност не
на какво се базират решенията на българските съдилища, ние не знаем
но ще се радваме да научим :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Проблемът, Лили, е че има решение на ВКС! Разбираш ли?  А Тотко едва ли се явява последна инстанция, по чието и да било законодателство
« Последна редакция: Януари 08, 2019, 15:41:53 от Асол »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
ето решението на БОС, за когото е интересно
http://legalacts.justice.bg/Search/GetActContentByActId?actId=OC4E4gkDe0M%3D&fbclid=IwAR0I7z2gzaUEfPIPgcVEEwpOfcESYPgOvCZA_Ssf1F8rHCUqng59DsrL93M

Асол, разбирам, но понеже съм чест участник в подобни битки/не толкова големи обикновено/, знам,че в момента не могат да се направят никакви прогнози за изхода
виждам,че БОС е отменил отказа на ЧСИ да спре изпълнението, решението на горната инстанция е също такова предполагам
това,което не разбирам е, защо изпълнението се спира на 21.12.18 год. по жалба от м. март, има ли последващи решения, защо ЧСИ е насрочил публична продан, явно необжалвана, защото постановлението за възлагане е влязло в сила на 15.09.18 според Булгаргеомин
добре ,нека видим, прелюбопитен случай
« Последна редакция: Януари 08, 2019, 15:58:22 от Lillian »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4343
    • Профил
Дали това няма да е последната капка, която ще катурне къщичката от карти за игра, барабар с домоуправителите 'и?
 :m1731:
Няма да е.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
ето го и определението на ВКС
http://ex-lege.info/%D0%92%D0%9A%D0%A1/%D0%BE%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5/452608
обезсилва решенията на съда БОС от 2017 год. , допуска касационното обжалване, въпросът е спира ли изпълнението през това време? обикновено обжалванията не спират изпълнението
освобождава от арест кораба, но ЧСИ не спира изпълнението, като действията му след това са  потвърдени от БОС
чудна работа, но все пак тук става дума за най-малко две линии - едната е заповедно производство, другата не мога да я схвана от документите, а как все пак две фирми от различни държави, водят дела по морско право, за кораб с флаг в трета държава, по българско законодателство, не разбирам

п.п.ами оказва се,че жалбите до ВКС не спират изпълнението, но защо не спират  и след решение? вървят си необезпокоявани решенията на БОС след това, дали става за различни производства по един и същ случай?
« Последна редакция: Януари 08, 2019, 17:04:35 от Lillian »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Мотивиран от горното Върховният касационен съд на Републиката, Търговска колегия, Първо отделение

О П Р Е Д Е Л И :

ДОПУСКА касационното обжалване на определение № 434 на Бургаския апелативен съд, ТК, от 16.ХІ.2017 г., постановено по ч. т. дело № 318/2017 г.

О Б Е З С И Л В А определение № 434 на Бургаския апелативен съд, ТК, от 16.ХІ.2017 г., постановено по ч. т. дело № 318/2017 г.

ДОПУСКА касационно обжалване на определение № 437 на Бургаския апелативен съд, ТК, от 17.ХІ.2017 г., постановено по ч. т. дело № 318/2017 г.

О Б Е З С И Л В А определение № 437 на Бургаския апелативен съд, ТК, от 17.ХІ.2017 г., постановено по ч. т. дело № 318/2017 г.

ОСВОБОЖДАВА БЕЗУСЛОВНО ОТ АРЕСТ в пристанище Бургас моторен танкер „Б.” (BADR), плаващ под либийски флаг, с пристанище на регистрация, Т., IMO 9356426, 61 342 БТ, 35 396 НТ, позивни 5AWN MMSI[ЕИК].

Определението не подлежи на обжалване.
:smokin:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
е, да и какво от това?
има доста решения на БОС и след това

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Аз, поради огромна душевна простота и наивност, се питам - кое е по-най и кое е не-най - от двете понятия в тея координати:
-  БОС е по-най от ВКС или ВКС е най-най въобще, а и в частност, в този казус?! Да не говорим за одиозната конгломерация ЧСИ която е най-най-вай, че тя в същност си прави каквото поиска?!
 :bouncy-1054:
После има следните изходни данни (взети са от Бивол, смятам ги за най-добре разследвани спрямо всички други списуватели на надница, поне до момента). https://bivol.bg/badr-mafia-burgas.html Ето някой крайъгълни камика в Аферата:

1. Лилиан:
Quote (selected)
„Фирмата наистина има вземания от Либия и има документи за това. Тази фирма е наследник на фирма, която е работила още по комунистическо време в Либия”, обясни в предаването „Здравей, България” Георги Милков.
- Не е! БулгарГоемин (мисля, че така се казваше) от преди, не е частната БулгарГеомин от сега! Няма никакъв документ потвърждаващ и прехвърлящ прерогативи и пр. финтифлюшки от предишното ВТО, към сегашният частен "адаш".
Quote (selected)
Четвърт век по-късно обаче в България се появява едно дружество, регистрирано по закона за задълженията и договорите /ДЗЗД/ със същото наименование както бившия държавен холдинг, но без да има никаква юридическа правоприемност с него – „Булгаргеомин ЛТД“ ДЗЗД.
https://bivol.bg/badr-mafia-burgas.html

2. Съдът ВКС взима решението си въз основа на:
Quote (selected)
В него пише, че претенциите на „Булгаргеомин“ са на базата на фалшиви документи, а и самото дружество не се явява правосубектно по българското и международно законодателство. С определение от 29.01.2018 г. ВКС освобождава кораба от арест безусловно.

- Оказва се също, че има фалшификация на документ и подправяне на подписи и печат, чиято чернова е спастрена от гръцки нотариус, където БулгарГеомин (частен), е даден на съответните разследващи власти там. С този документ се доказват разни твърдения:
Quote (selected)
В същия документ се твърди, че договорът за морска ипотека, оформен от гръцкия нотариус Йоана Андреадаки, всъщност е фалшифициран документ... фалшифициране на нейния подпис и печат. ...Maritime.bg публикува жалбата на нотариуса до гръцката прокуратура, в която подробно е описано как се е стигнало до измамата.

3. Изпълнението с превземането компрометира дълбоко официалните власти - подведени от ЧСИ, има и заплаха с оръжие, както и побой и други подобни действия.

4. Изглежда също, че превеждането на кораба под панамски флаг също е менте, сега се очаква изясняване и на този казус.
Quote (selected)
Смяната на флага с панамски такъв също е станала в Гърция, научи Биволъ. Там е най-близкото панамско консулство, което може да оформи такива документи. ... Според либийците обаче и това действие е продукт на фалшификат. Те са сезирали официално с протест панамската морска администрация. Ако тя оттегли регистрацията си, корабът ще остане в своеобразно „чистилище“ – в международни води и без флаг, като не може да влезе в никое пристанище.

5. Кораба се спотайва в открито море около 12 милната зона срещу Варна, управляван от украински екипаж и капитан (Сик!). Текст на Бивол:
Quote (selected)
Както стана ясно, единственото правно основание за случилото се с танкера е изпълнителното дело и постановление на ЧСИ Тотко Колев за възлагане на собствеността на „неправосубектно“ според ВКС лице, претендиращо вземания на базата на изцяло фалшив документ.
:m0941:
Очаквам весело развитие на казуса. Комарницки го е изрисувал достатъчно добре в колонката си. https://www.segabg.com/sites/default/files/_sega/styles/sega-max960-nocrop-watermark-conditional/public/comix/01-08-2019.jpg?itok=3NhP-5pM

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
а не, изобщо не споря по казус,който не ми е известен
но и на Биволъ не се доверявам
опитвам се да разчета някои неща от документите, като се осланям на беглия си правен опит
това е всичко

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Според мен най-поръчковото издание у нас е т.нар. Биволь.

Биволь е средство за изпълнение на мокри икономически поръчки чрез материали, които се гнусят да пускат не само умерените Дневник и Медияпул, но даже и крайният СЕГА. Е, те си го цитират от време на време, сигурен съм 100% сами му възлагат определени свои поръчки, но се гнусят от него.
« Последна редакция: Януари 08, 2019, 21:48:06 от Ганий »

Пешо

  • Гост
Наистина прелюбопитна история.
Аз, като несведущ по морското право, ще се присъединя към изчаквателната позиция на Лили. :m1731:

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Quote (selected)
ahztei banani №19 Ср., 09/01/2019 - 11:40
Ох, притеснявам се, че няма да дойде реда на всички... баш началника получил тежък сюргюн 😁
https://www.maritime.bg/50299/?fbclid=IwAR1b5nM3Ra95yirTiDGgu5Q83Rf7V6Q7vvkcx6qGrZ-A79RvrAmkFcZ4Iro
© Segabg.com 2019
https://www.segabg.com/hot/shefut-na-api-podade-ostavka]=https://www.segabg.com/hot/shefut-na-api-podade-ostavka]https://www.segabg.com/hot/shefut-na-api-podade-ostavka
- Ето на, още един източник за подправения документ и гръцката нотариус. Инак, останалата доблестна преса тъдява мълчи и се спотайва - изчаква дали е безопасно да се втурне глутницата, та да се започне с хапането на височайши пети...

Дали потерята се събира вече?
 :t0129:
:smokin:
« Последна редакция: Януари 09, 2019, 12:25:07 от Eisblock »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
По-нататък има в същият източник статия https://www.maritime.bg/56351/ разглеждаща подробно отделни аспекти от това дело. Най-отдолу има цял пакет линкове с картинки на статии осветяващи една или друга фасета на казуса.
 :smokin:

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
За вас не знам, но имам отвратителен спомен от един морски спор - подобен на разисквания, който си остана и единствен в моята некратка кариера.

Замесени бяха: бащата на един от най-най-най-най-известните италиански скиори (с десетки титли - световни, олимпийски и пр.) + още не знам колко лица и фирми - сериозна извадка от страните-членки на ООН-то - Италия, Турция, Панама и още нещо екзотично (вече ми се губи!), Украйна, Молдова + наши всевъзможни Органи, Ф и Ю лица!

Ужаст!!!

Безплатен съвет: при морски спорове бягайте бързо и надалече от огнището на раздора и никога не вземайте отношение!

Пешо

  • Гост
Да се похваля - още вчера предрекох, че ББ ще отсвири Глосов.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Сега гледах Кулезич с гост, човекът от Бивол...

Интересно ми е, Ганий, от спортната гледна точка. Не, че не е ясно кое, как става. Но според това как ще се движат различните фигури, колко ефективно е снишаването и връзката с първоначалното гробно мълчание след първата публикация, малко след НГ, и как изведнъж бе нарушено онзи ден - ще очертае интересен сюжет в развитие.А изкривяване на фактите или "фактите" за пред публиката, т.е. - постепенното изпускане на "парата" в управляеми порции, то тези неща говорят в същност за нещо голямо, грухтящо в шумака.

Сега вече ми се струва, че аферата е много, много дълбока. И естествено ще има отрязване на отделни прешлени от "опашката". Което като цяло си е много препоръчително за по висшестоящите замесени пряко. Без съмнение ще има и при екзекутивните, помагали в измамата. Поне до сега с фалшификацията на документа заверени уж от гръцкия нотариат и задействане на тамошната прокуратура, може да се говори за неправомерни действия и разширяване на кръговете разбунена повърхност из всеобщото блато... А и този документ се явява правното основание за задържане и превземане на кораба до и на 21.12.2018...) и пр. насилствени мерки.

Minderbinder и аз предричам отсвирване на престаралите се държавни служители, даже и превземане на кораба от екзекутивната власт - спомена се, че нямат излаз от Черно море и вероятно ще го нарежат на скрап в Грузия (или Украйна)...

- Както се казва: - Лошо Седларов, лошо!!!
 :m0941:
« Последна редакция: Януари 09, 2019, 23:26:54 от Eisblock »

Чок觧

  • Гост

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
както и предполагах, става дума за две различни производства по този случай
за това кашата е толкова голяма
има две неща ,които ми правят впечатление в изявлението на гръцкия нотариус:
първото е, че е дала написаната ипотека на официалната й жълта хартия на въпросния адвокат -измамник
защо това? ако има някакви изменения къде ще се нанесат? обикновено ипотеката се изпраща на страните по електронен път за съгласуване, при нотариуса всичко е ясно
а официалната жълта хартия е обикновено с личните знаци на нотариуса, банките също имат такива, върху тях се пишат банкови гаранции
възможно е, тя да им е дала да подписват някъде извън кантората и когато нещата са се оплескали, декларира горното пред прокуратурата
второто, много важно - чий подпис стои от българска страна на ипотеката, има ли такъв, фалшив ли е, истински ли е, на споменатия представител с представена лична карта ли е?
или на някой друг, на въпросния адвокат -измамник примерно?
защо властите мълчат за това, може би не е приключила проверката?
важни неща ще излязат оттук, лошото е българските журналисти не са много компетентни, то и не е възможно в този случай, но и не са коректни към фактите
нека видим

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
има обаче два документа, които не видях никъде:
 - сертификат за собственост на кораба, издаден от регистъра на флага, в който ипотеката трябва да  е задължително вписана
- документ за платена такси по ипотеката
Булгаргеомин твърди,че има документ за платени такси за апостил, но не и за ипотеката

мистерия

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Quote (selected)
Прокуратурата най-после проверява случая с либийския танкер
11 Ян. 2019
https://www.segabg.com/hot/prokuraturata-nay-posle-proveryava-sluchaya-libiyskiya-tanker

Окръжната прокуратура в Бургас образува досъдебно производство по случая с либийския танкер „Бадр“. То е срещу частен съдебен изпълнител за незаконосъобразния действия по публичната продажба на кораба, приключила с възлагането му на българско дружество, съобщи БНР.

the lamers club honourable member …

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
неофициални източници информират, че ЧСИ Тотко Колев е напуснал страната на 20.12.18
само ден преди смяна на екипажа и предаването на новия собственик на кораба  БАДР

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Нашта отродителска преса продължава да си дере гърлото как противната страна (тук Либия) наричала действията на нашите власти пиратски- даже в дописка, в която уж министър-председателите говорили за приятелството между страните ни...

Интересна работа - няма начин някой наш представител на не е нарекъл либийската фирма мошеническа, но РобПрес си дъни - пиратство, пиратство...

Quote (selected)
Заради сняамта на флгаа и на стосонбсветта му от лисибкйа сатнра онивбиха |Блгриъая в пиратство.

https://www.segabg.com/forum-topic/borisov-razgovarya-libiyskiya-premier-za-zadurzhaniya-tanker
 © Segabg.com 2019

Като се има предвид, че такива случаи по света има хиляди, дали някъде другаде има местни сатанисти, които денонощно да бълват срещу страната си...
Все ми се струва, че трудно може да се намери държава, в която пресата денонощно да излива помия върху държавата си.
В това отношение нашите отродители-сатанисти са абсолютни шампиони - ненавистта и омразата им към България е чудовищна!
« Последна редакция: Януари 15, 2019, 20:05:03 от Ганий »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Quote (selected)
Нашта отродителска преса продължава да си дере гърлото как противната страна (тук Либия) наричала действията на нашите власти пиратски- даже в дописка, в която уж министър-председателите говорили за приятелството между страните ни...

Може и да има случай на неплащане и задържане на кораби, даже Нептуна писа Оттатък, как е бил на този кораб за някакъв определен курс и потвърди за неплащания на задължения...

Друг е въпросът, че вместо истинският наследник на неприбрани задължения спрямо България още от ерата на Кадафи - Държавата, сега някакви "съдружия" се обявяват за "наследници" на ВТО-та и с фалшиви документи и дубиозни машинации с помощта на юридически недоразумения (най-меко казано) като Частни съдебни изпълнители (СИК!!!), се опитват да откраднат милиони. Повтарям, не, че милионите не са дължими! Още по-скандално е обаче, как тези ЧСИ не ги е еня за Съдебните решения и въпреки заслужено лошият имидж на Българският съд, си правят каквото искат?! Третият скандал е, че се подправят не само основанията за Искът, главно оправдание за задържане на чуждо притежание, а се подправя и самата регистрация в Панама...

Има и още, доста "още"-та, които като сума биха оправдали някакви честните медии в преповтарянията на понятието "пиратство". Но знаейки какви са тези и как винаги са в услуга и подчинение пред Сатанистите, единственото обяснение ще е, че сега с останките от съвест у тях, те намират за уместно да подвряскват "пирати, пирати".

И ако погледнем дори малко по-всеобхватно извън този казус, считам, че би могло да се изкрещяват още много подобни, далеч по-пиперлии, определения...

Може би сега вече, след като властта се стресна от шумотевицата извън пределите тъдява, ще има официално разследване и определени хора и държавни служби участвали в заверата, ще могат да бъдат (надявам се истински) - прочистени малко.

Не е ли така?

Или както винаги се случва на финала, отново ще се окаже, че "вярата в доброто" е абсолютно неуместен дефект във вярващите.
« Последна редакция: Януари 16, 2019, 10:59:47 от Eisblock »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
каквато й да е истината, корабът е отново в Пристанище Бургас
https://news.bg/crime/tankerat-badr-se-varna-v-pristanishteto-na-burgas.html
името му не е сменено и Булгаргеомин е съгласен корабът да остане в пристанището
докато се изясни случая /пристанищните такси ще му дойдат много, ама../
сигурна съм, че ЧСИ ще е перфектно снабден с всеки документ, който доказва правотата му
добре ще е и собственикът да докаже своята - кой е учредил ипотека, платена ли е, кой е подал документи във флаговата администрация за промяна на флага, е такива неща

Чок觧

  • Гост
Значи , понеже "държавата е лош стопанин" , 30 години не могла да си прибере 10 милиона долара задължения от Либия !
Сега обаче , когато им се отдава тази възможност , приватизират държавната фирма , арестуват кораба с държавни служители , в услуга на частната фирма и едни 10 милиона долара вместо в държавната хазна , ще отидат в някой герберски цървул , уредил се с приватизирането на държавната фирма !
Добра комбина !

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Сега обаче , когато им се отдава тази възможност , приватизират държавната фирма , арестуват кораба с държавни служители , в услуга на частната фирма и едни 10 милиона долара вместо в държавната хазна , ще отидат в някой герберски цървул , уредил се с приватизирането на държавната фирма !

Не е съвсем така! Аз познавам много добре тази фирма. Тя не е приватизирана, а само е обсебила името. Тя е на Гърнето (Титан). Управителят Раковски е бивш директор на ликвидираната държавна фирма, но е запазил цялата техническа и друга документация. Преди три-четири години не беше даже и правоприемник. Как са го уредили е загадка. Самият факт, че Гърнето участва в нещо е достатъчен да покаже, че всичко е измама.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Р
« Отговор #35 -: Януари 17, 2019, 12:37:58 »
Изчиствам казуса от наслоения...

Либия и някаква либийска мутренска фирма ощипали България и някаква Българска фирма с Х млн единици.

И кво трябва да правим!?
Да станем за посмешище пред цял свят и да поощрим други държави и техни мутренски фирми да ни крадат под път и над път и да не предприемаме нищо!? Както беше и е с Ирак, Габон, Мабон, ЦАР, МАР и т.н.

И откъде има данни, че либийските власти, съд, мъд и пр. са по-малко корумпирани от Българските!?
Откога Либия и нейните власти и мутренски фирми са станали Световен Образец за Морал, Етика, Естетика, Държавност, Право и т.н.
« Последна редакция: Януари 17, 2019, 12:45:59 от Ганий »