Преглед на печата … > Култура …

Кръв от къртица

(1/6) > >>

Чок觧:
https://www.dnevnik.bg/kultura/2019/01/23/3379356_kruv_ot_kurtica/#comments-wrapper
По-интересни са ми коментарите в нашия форум .

Firmin:
Леле, Чок觧, изкара ми акъла! Помислих, че сме заклали някой руски шпионин.  :nuts:

Чок觧:
Не зная защо ми заприлича на "кавър" версия на "Сърцето на Данко" .
И ми напомня на една цинична българска поговорка:"Направи добро и изяж л***о!"

Firmin:
Архетипно е. Жертва. Жертвоприношение. То не са тъй далече времената на човешките жертвоприношения.

Но е и сложно. Банален плацебо ефект. И грешката да разкриеш лъжата, която стои в основата му.

Но пък представи си, че се окаже, че кръвта ти наистина лекува. Докъде си готов да стигнеш тогава. До къде са готови те, страдащи и нуждаещи се, да стигнат.

И ето ни отново при жертвата и приношението.

67:
Отчаянието и вярата, която може да породи.
Но ме смущава нелогичността в развитието. Обикновено излекувалите се не са склонни да споделят детайли. А тук виждаме, че първата клиентка е споделила с де кой намери чудото на изцелението. Чудесата не обичат шума.
От друга страна разказът е адски съвременен - няма МОЛБА за помощ, има УСЕЩАНЕ ЗА ПРАВО на тази помощ. Безапелационно, поради "мъка вкъщи", се смята за правилно "нож в ръката". Няма ги треперещите пръсти на Гунчо, докато свива цигара - няма я и възможността на Моканина да излъже во благо.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия