Преглед на печата … > Мнения …

"Насим Талеб: Загубата на връзка с реалността е патологията на нашето време"

(1/24) > >>

onzi:
това съм го изтървал през седмицата, а е интересно. струва си четенето. ето го - цък

първо сложих един-два цитета, после реших да ги махна, щото не ми се искаше да копирам цялото интервю.

buratinob:
Добър материал, но най много ми хареса двойното прилагане на принципа:


--- Quote (selected) ---Във всяка компания е валиден принципът на Парето: 80 процента от работата се върши от 20 процента от служителите. Освен това тези 20 процента служители имат също своите 20 процента, които вършат 80 процента от тяхната работа. Аз бих посъветвал компаниите да не се занимават с нови методи, а да намерят правилните служители и да им дават повече възможности.
--- Край на цитат ---

Firmin:
Талеб, всъщност, цитира Кох. Кого цитира Кох, е друга работа. За напреднали. Щом ти е интересно, прочети:


--- Quote (selected) ---https://mybook.ru/author/richard-koh/princip-8020/read/?page=7
--- Край на цитат ---

А Талеб е момче-гърче. Православен грък. Антиохийски. Щото един наблизо пак за чисти гърци питаше нещо.

67:

--- Цитат на: Firmin в Януари 27, 2019, 00:48:23 ---Талеб, всъщност, цитира Кох. Кого цитира Кох, е друга работа. За напреднали. Щом ти е интересно, прочети:


--- Quote (selected) ---https://mybook.ru/author/richard-koh/princip-8020/read/?page=7
--- Край на цитат ---

А Талеб е момче-гърче. Православен грък. Антиохийски. Щото един наблизо пак за чисти гърци питаше нещо.

--- Край на цитат ---
Не е грък. Левантиец е. Но е от православен произход и понеже за писачи в тукашния континент всичките православни сме Greec Orthodox,  та и ти си решил, че е цист грък.

67:

--- Цитат на: onzi в Януари 27, 2019, 00:02:24 ---това съм го изтървал през седмицата, а е интересно. струва си четенето. ето го - цък


--- Край на цитат ---
Много обичам "Гласове" - там лявата ръка никога не знае какво прави дясната! Значи, първо благодарности на
onzi за линка. По него тръгнах и стигам до
Световни интелектуалци: Над Европа е надвиснала катастрофа!
Ама аз вече съм прочела статията на Насим Талеб и си имам едно наум за отдалечеността на действителността от журналистиката. Затова спокойно иззобвам неща като :"Континентът е уязвим към все по-малко прикритите маневри на обитателя на Кремъл. "
Даже ми става забавно. В "Гласове" има още една статия за Путин, по-точно за начините за избор на наследника му. Човек почва да си мисли, че Путин е един от познатите на кайлето (нашето кайли, тукашното!) - с едната ръка се грижи за наследника си, с другата ръка пише и подписва бюлетини, сваля и качва президенти, с третата ръка се ръкува с господин Си, с четвъртата си ръка строи Кримския мост, с петата ръка се дуелира с Порошенко щото не му се дават пленените украински войничета, с шестата ръка... Ох аз май нещо много ги подкарах тези рЪки!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия