Преглед на печата … > Култура …

"Явно, каквото трябваше да стане - стана и се доказа, че случайни неща няма."

(1/14) > >>

67:
"Явно, каквото трябваше да стане - стана и се доказа, че случайни неща няма."
Така писа Брадатко в съседната тема и аз се стреснах. Щото днес покрай Кайлето се наканих и навестих една от групите, в които сме спети като дамски хор. И там що да видя, на един белгиец му трябва превод и история на руска народна песен. Земята е кръгла, в момента няма никой от чисто руския екип. Запрятам ръкави, намирам информацията, стягам превода и го раздавам за здраве. После от чисто любопитство продължавам с ровичкането в търсачката. Бац!
Дон цитира песента в стария форум!
Брадатко и Майндъра, и вие сте там! И още колко народ!
На следващата страница Дон казва:
"Сполай ти за раздумката, що са дни, пред нас са, все ще се разговорим, еще не вечер..."
Домъчня ми.  :t23145:

Пешо:
Надникнах в стария стария форум и гледам, че коментарите са под поредния опус на Димитри (дано е жив и здрав ! ), този път - на тема за изобразителното изкуство. Това ме присети да споделя скорошни впечатления от Рим.

Отиваме ние, значи, да разгледаме галерия 'Боргезе'. Малко на късмет, щото за там трябвало предварително да заявиш билети по интернет, пък ние не бяхме. Но ни провървя - за поредния времеви блок се намериха две места и ни пуснаха срещу скромните 80 лв, които си струваха до последния евроцент, защото постоянната експозиция и стенописите са нещо великолепно. Препоръчвам на всеки, който не е ходил там, да го направи.

Но не това ми е приказката. Оказа се, че този месец в галерията има изложба и на скулптури на Пикасо. Чудесно, рекохме си, ще видим още нещо. Но разочарованието беше пълно, да не кажа - препълнено. Не знам в чия умна глава се е пръкнала идеята да изложи нещата на Пикасо сред изумителните образци на ренесансово и древно изкуствво, но ефектът беше убийствен - те изглеждаха жалко, направо трагично. Смешно, като детски рисунки, без да имат тяхната непосредственост. Останахме с чувството, че някой просто се беше изгаврил с Пикасо.

Та това са ми впечатленията от контраста между класическо и модерно изкуство - никога заедно. Исках да направя няколко снимки, защото ефектът бе потресаващ, но не ми позволиха, така че не мога да илюстрирам.

kаily:
Синхроничност му се вика. А звездите ми го говорят викат, че щяла все по- често да ни се набива в очите. Щото така.

Bradatko:
Поглеждам аз темите и...
О! Чудо!
Съзирам заглавие, което изглежда като че ли аз съм го казал...
И ... ти да видиш, така и се оказа.
Както казваше покойният Михаил Задорнов (ако не се лъжа):
В общем - ничего, но как то приятно стало!
 O:-)
Занасям се, естествено.
Относно това:

--- Quote (selected) ---Щото така.
--- Край на цитат ---
Ами ... така си е. И дано все повече се осъзнава от човешките същества!

Nor1:

--- Цитат на: Bradatko в Януари 31, 2019, 00:14:55 ---Относно това:

--- Quote (selected) ---Щото така.
--- Край на цитат ---
Ами ... така си е. И дано все повече се осъзнава от човешките същества!
--- Край на цитат ---
Да, така е.
Но мен ме интересува кога ще настъпи точката на пречупването (на сегашния световен ред).
В смисъл на видимия, проявения поврат, а не в смисъл на "ами тя настъпи, ама вие (понеже не сте извисени) не сте я усетили.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия