Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 10, 2024, 23:25:19

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2127672 пъти)

Accipiter и 143 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1920 -: Юни 02, 2021, 19:48:41 »
Това е прелюбопитен форум. Той е такъв, какъвто го правите вие основно. Аз само позамитам някои издънки, но гледам да не кастря особено.
Сходни мисли от модератора на един руски минифорум:
Quote (selected)
Комментариями я горжусь! Я этих блядей(зачеркнуто) три года тут собирал...
:smokin:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4353
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1921 -: Юни 02, 2021, 19:51:07 »
Не мисля, че е умишлено, макар да разбирам стремежа да се направи истерия от тази грешка.
...
Предполагам, че се намери кой е подал - съзнателно или не - погрешните координати.
И аз не мисля, че е умишлено. Може да са нагли копелета, но не са тъпи. Нямат никаква полза да нагнетяват антиамериканизъм. Стократно са се убедили, че у нас той и без това е в прекомерно големи количества.
Колкото до погрешните координати -всичко е ясно. Поне според някъф Дойчев, активист на Атлантически съвет - България . Тоя завършен пеерас   (имам предвид не в ебалния смисъл на думата), когото на няколко пъти съм правил на мат и маскара, та тоя пеерас вече доказа, че това е провокация на руските агенти в МО.
« Последна редакция: Юни 02, 2021, 20:15:53 от Bacho Кольо »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1922 -: Юни 02, 2021, 19:54:46 »
Сходни мисли от модератора на един руски минифорум: :smokin:
:crying_with_laughter-3302:
Направо се чувствам като Господ с "Титаник"  :t0328:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1923 -: Юни 02, 2021, 20:02:17 »
твърдо убедена в необходимостта на съществуването на държавата Израел, което не ми пречи да я критикувам

Аз също съм убедена.
Но сионистите не са на тази позиция.
И.
Линия имам. Идеология нямам.
Идеята на сионизма е именно съществуването на държавата Израел на мястото на "Обетованата земя". Там, където се намира планината Сион (Цион). Това като информация, а не позиция.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1924 -: Юни 02, 2021, 20:03:56 »
Идеология нямам.

Като нямаш идеология от какви позиции пишеш? От аграрни, от занаятчийски?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8845
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1925 -: Юни 02, 2021, 20:10:43 »
Тоя завършен педерас
Значи, пеерас в лошия смисъл на думата.   :crying_with_laughter-3302:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1926 -: Юни 02, 2021, 20:14:36 »
Идеология нямам.

Като нямаш идеология от какви позиции пишеш? От аграрни, от занаятчийски?
Може да се пише само от класови позиции.

И защото сме в Раша:
Новина от днес.
https://tass.com/politics/1297119
Russian parliament approves quitting Open Skies Treaty
http://www.xinhuanet.com/english/europe/2021-06/02/c_139985608.htm
При това положение защо ли ще се срещат? Все още имам съмнения за срещата им.
« Последна редакция: Юни 02, 2021, 20:32:41 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1927 -: Юни 02, 2021, 20:17:40 »
Може да се пише само от класови позиции.

Класовите позиции СА идеологически позиции. Друг е въпросът, че некои хора изобщо нямат представа към коя класа принадлежат, а други се причисляват към некво имагинерно и безполово "гражданско общество"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7423
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1928 -: Юни 02, 2021, 20:23:00 »
Кажи, че форумът е либерален и сионистки, за да знам къде съм и що съм.

Ти да видиш метаморфози -- този форум от ляв психодиспансер, в който десни "интелектуалци" критикуват Корнелия Нинова от леви позиции се е превърнал в либерален и ционистки?!

Баси шизофренията се ширела около мен.

Ама така е -- век живей, век се учи (да ме прощават русофилите и русофобите).
the lamers club honourable member …

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1929 -: Юни 02, 2021, 20:23:37 »
Може да се пише само от класови позиции.

Класовите позиции СА идеологически позиции. Друг е въпросът, че некои хора изобщо нямат представа към коя класа принадлежат, а други се причисляват към некво имагинерно и безполово "гражданско общество"
То това беше и идеята да се въвеждат такива понятия "гражданско общество", "права на човека"...Да се замаскира класовата същност на капитализма. Да се замаскира грабежа. Някак да изчезне, ако може "принадената стойност" и което е по-важно кой я прибира.

Писах "права на човека", сякаш банкстерите дават пет пари за нечии права.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Памфуций

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1930 -: Юни 02, 2021, 20:25:38 »
Инак аз пиша като себе си - и българка, и канадка, и еврейска снаха, твърдо убедена в необходимостта на съществуването на държавата Израел, което не ми пречи да я критикувам.
Три пъти ура за канадската другарка  :t0301:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8845
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1931 -: Юни 02, 2021, 20:26:19 »
Да се замаскира класовата същност на капитализма. Да се замаскира грабежа. Някак да изчезне ако може "принадената стойност" и което е по-важно кой я прибира.
:thup: :thup:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1932 -: Юни 02, 2021, 20:27:03 »
Три пъти ура за канадската другарка  :t0301:
Нека се прегърнат всички семити и да настане мир в Близкия изток! :ok:
Да очаквам ли след тази писанка някаква "екскурзия" до Божи гроб? Или до моя? :t26157:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8845
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1933 -: Юни 02, 2021, 20:31:54 »
Ти пък, но няма да стане, нали знаеш... а, ти не четеш "конспирации", та конспираторите са забелязали, че най-големите душмани на семитите са семити.  :smokin:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23878
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1934 -: Юни 02, 2021, 20:35:15 »
Quote (selected)
най-големите душмани на семитите са семити.
Това със семитите е частен случай.
В цялата история най-големите жестокости са спрямо ближните.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1935 -: Юни 02, 2021, 21:08:45 »
Иначе Бонго се опитва да направи алюзия (марш да провериш какво значи), но понеже го мързи да провери точната фраза, се предоверява на вече доста изхабената си памет.
След което, не се "самоопровергава", а се коригира, защото в  крайните русофили от онези времена, некои са припознали себе си.

А ти конкретно не знам с какъв сурат ме обвиняваш, при условие, че си си ме обиждал  в лично качество десетки пъти.

нещата са прости.
Държиш се като прошляк и те третирам съответно.

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Памфуций

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1936 -: Юни 02, 2021, 21:25:34 »
Благодаря, подобно  :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1937 -: Юни 02, 2021, 23:35:06 »
 Бе ноо сте сложни!
Аз като по прозд не мога се освободя от съмнението, че чать пать от  Ника на Нойка пише по чл. 64 един цветен   Нойчо  и тва обяснява настъпилите джендърии ф последно време.
Мъ секи с мнението си де!
  :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1938 -: Юни 02, 2021, 23:48:33 »
„Идеология нямам.
Като нямаш идеология от какви позиции пишеш? От аграрни, от занаятчийски?„

Мда!
Явно всички сте минали прз темата „Жан Виденов с...„, и затова всички сте кисели днес.
Нищо, ще ви мине.


Памфуций

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1939 -: Юни 03, 2021, 01:21:08 »
по тогавашните стилове и начини на управление руснаците са правили същото с нас, което са правели и с другите им васали и завладени територии.

Абе, не е точно така! Случаят с България си има своите обяснения, които никой не отчита. Ако оставим емоциите настрани, България по най-груб начин нарушава международни договорености по онова време и създава проблеми на Русия, защото още от Берлинския конгрес е определена от великите сили като своеобразен опекун на новата държава. Това е коренът на проблема с Русия. Отделно на някои комплексирани "хъшове", които едно въстание като хората не са организирали и са правели парички по време на войната им е било удобно да омаскарят истинския освободител на България.

Що за идиотия? Точно това писание издава комплексарщина!
Какви проблеми създава България, дето ще не съществува, дори петициите на българското население не са допуснати от руските окупационни власти до Берлин, а в териториите под руска власт е забранена каквато и да е чуждестранна преса (същото се случва и през 1944 г.)? Какви ще да са тези проблеми, коитп България създава, че в Берлин да и бъдел "назначен опекун"? А по СанСтефанския договор кой и е "опекун", а? Пак заради "проблемите, които създавала", може би?
България е бегласно призната за протектират на Русия, защото Русия я е освободила и защото е в нейната сфера за влияние. Никоя от великите сили не се интересува от българи, сърби, турци и гърци освен като области в сферата на влияние на една или друга велика сила.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1940 -: Юни 03, 2021, 01:41:41 »
Бе ноо сте сложни!
Аз като по прозд не мога се освободя от съмнението, че чать пать от  Ника на Нойка пише по чл. 64 един цветен   Нойчо  и тва обяснява настъпилите джендърии ф последно време.
Мъ секи с мнението си де!
  :smokin:
Гарибалдиецо, направо ме разконспирира! Цветен, цветен, абе като във вица за момъка, дето продал цветен телевизор с черен цвят и бял цвят само. И освен, че е бял индивид, ами е и пухкав, но рядко се явява! И му причернява понякога, ама още по-рядко! Наздраве за което!  :t0328: :nuts:
А на това скоро ще му се навърши век:
"…Месяц умер,
Синеет в окошко рассвет.
Ах ты, ночь!
Что ты, ночь, наковеркала?
Я в цилиндре стою.
Никого со мной нет.
Я один…
И — разбитое зеркало…"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1941 -: Юни 03, 2021, 09:54:09 »
Да.
 :blurry_drunk-2127:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1942 -: Юни 03, 2021, 10:22:05 »
Благодаря, подобно  :smokin:

явно щото си си прост член, а и щото и паметта ти изхабена и подвежда.

И двете лично си ги декларирал, да ти напомня, че верно забравяш....

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1943 -: Юни 03, 2021, 10:36:22 »
та ной, аз срещу този стил на водене на "дискусия" от бонго протестирам.

Що за идиотия? неинформативно заяждане
Точно това писание издава комплексарщина! неинформативно заяждане

Какви проблеми създава България, дето ще не съществува, дори петициите на българското население не са допуснати от руските окупационни власти до Берлин, а в териториите под руска власт е забранена каквато и да е чуждестранна преса (същото се случва и през 1944 г.)?

накуп и семки и бонбонки. ръгнато неинформативно заяждане с ковната 1944, барабар с инсинуация на тема чуждестранната преса. Какво, 1943 е можело да се намери в София Таймс или Правда?

Какви ще да са тези проблеми, коитп България създава, че в Берлин да и бъдел "назначен опекун"?
А по СанСтефанския договор кой и е "опекун", а?

е нали самия той твърди, че договора е предварителен? Що ся очаква различно третиране?
малко манипулациики пак? заяждания?

Пак заради "проблемите, които създавала", може би?
неинформативно заяждане

България е бегласно призната за протектират на Русия, защото Русия я е освободила и защото е в нейната сфера за влияние.

смислена теза. Първата, след доста заяждане.

Никоя от великите сили не се интересува от българи, сърби, турци и гърци освен като области в сферата на влияние на една или друга велика сила.

втора смислена теза.

Обаче, от първата и втората смислена теза излиза, че руснаците са в правото си да влияят във своята сфера и е странно точно ползването на това право да предизвиква този бяс срещу тях

майтап, начи




Тест, три четвърти от поста са неинформативни заяжданици, написани само за да предизвикат негативна реакция.
Накрая две тези, които дори леко се разминават с горните заяжданици, ма да не се вживяваме толкоз.

Що трябва да ни пълни с негативизъма си, ако иска да сподели нещо?
Да го сподели нормално, без пропаганда, без заяжданици....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Памфуций

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1944 -: Юни 03, 2021, 11:25:01 »

Quote (selected)
петициите на българското население не са допуснати от руските окупационни власти до Берлин,
"неинформативно"  :nuts:
Quote (selected)
териториите под руска власт е забранена каквато и да е чуждестранна преса (същото се случва и през 1944 г.
неинформативно - не се съдържа никаква информация , нали  :nuts:
Заб. до 9.09.1944 в България може да се намери преса на сюзническите държави - Германия, Италия, Хърватска
Толбухин забранява всякаква чужда преса, вкл. на съюзниците - САЩ и Великобритания. По-късно тяхно население тази цензура е вдигата ... до ратификацията на Парижкия договор 1947 г. от конгреса на САЩ. На следващия ден започава показният процес срещу Никола Петков.

Това са  примери, които са използвани като доводи за щедро признатите като смислени тези.
Що се отнася до:
Quote (selected)
Обаче, от първата и втората смислена теза излиза, че руснаците са в правото си да влияят във своята сфера и е странно точно ползването на това право да предизвиква този бяс срещу тях

Верно - и османското господство на българите е признато в продължение на векове, османлиите са в правото си да управляват българите , при това тая власт е формално закрепена в десетки документи. Да се чуди човек защо тогава Руско-турската освободителна война е прогресивен акт , който честваме , cekyko?  :nuts:

Ролята на България като руски протекторат е неофициално призната на Русия от другите велики си, тя е де факто.  България е ситуирана като руски протекторат във васална зависимост от Портата, подобно на Дунавските княжества преди Кримската война. Именно в тази си роля Русия се проваля благодарение на късогледата политика на Александър III.
Паралелът със събитията от есента на 1944 е даден, защото през 1944 се получава същото. Съветските войски са окупирали България и неофициално (сцената със "салфетката") България е разпределена в сферата на съветското влияние.
Къде виде пропаганда? За бяс се огледай в огледалото.

 

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1945 -: Юни 03, 2021, 11:35:04 »
„.. аз срещу този стил на водене на "дискусия" от бонго протестирам.„

А кой те кара да водиш дискусия, и защо си мислиш, че водиш дискусия?
Бонго впръсква даден цитат и чака да се зкачат шараните.
Никога не посочва източника, защото може да се запиташ какъв е той, да се поразровиш, и да щръкнат ушичките на агенции с не дотам известна слава за достоверност. Занимаващи се с преправяне и пренаписване на историята с пропагандна цел.
Кой, и кои агенции се борят с влиянието на Русия в Източна Европа чрез маниулиране на съзнанието на хората, чрез еквилибристика с историческите факти? Е, бях дала линк към една такава статия.
А ти влизай в „дискусия„, ако искаш да ти начукат мозъка.
Защото имаме война по всички фронтове.
Информационна и психологическа също.

Памфуций

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1946 -: Юни 03, 2021, 11:41:30 »
Никога не посочва източника, защото може да се запиташ какъв е той, да се поразровиш, и да щръкнат ушичките на агенции с не дотам известна слава за достоверност. Занимаващи се с преправяне и пренаписване на историята с пропагандна цел.

Нали - например скритата информация как комунистите всъшност спечелили мартенските избори в Германия през 1933 г., нали?   :nuts:
Истинската история е тази, в която папата завладява с веонна сила Вашингтон в началото на миналия век  :nuts:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1947 -: Юни 03, 2021, 11:49:58 »
Аз източникът ти го посочих.
Доколкото помня, тогава бриса сополи.
Това, че нещо не влиза в твоите тясно спциализирани познания, не значи,че  не е вярно, а само, че не  удобно за пропагандната линия която водиш.
Изкарвай си заплатката, няма проблем.
Поне докато има кой да ти я дава.
Поздрави на ВВС, Ройтерс, Белингкат, и останалата  кралска рат.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2590
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1948 -: Юни 03, 2021, 12:34:50 »
The American Spectator: Байден обязан предложить Путину «неаппетитное» меню
Типично мислене на егоцентрирано американско ГОВЕДО! В кратуните на тези кретени се върдалят всякакви напълно несвързани, алогични понятия, без всякакво отношение към реалността! - Използват някакъв сополив пубертет (отново) и го въздигат до ниво на държавен (едва ли не) -деец?! Аз се чудя действително, за какъв чеп въобще, РФ си играе с кретените и им уйдисва на спиритосаните, празни междуушия?!... Струва ми се, че при първата провокация, а такива са запланувани, ВВП ще стане от масата и ще си тръгне на часа...

Памфуций

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1949 -: Юни 03, 2021, 12:36:34 »
Аз източникът ти го посочих.
Доколкото помня, тогава бриса сополи.
Това, че нещо не влиза в твоите тясно спциализирани познания, не значи,че  не е вярно, а само, че не  удобно за пропагандната линия която водиш.


Не си. Каза, че си го чела в някаква многотомна история. Това не е посочване на източник. Ако помня добре обяви, че и Дневникът на Г. Димитров бил фалшификат, без да посочаваш други основания, освен това, че написаното вътре не се вписва с представите ти.
PP. Айсблок, имаш ли представа какво е The American Spectator? Нещо подобно на "Галерия" , когато го издаваше Дачков
« Последна редакция: Юни 03, 2021, 12:41:54 от Бонго »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4353
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1950 -: Юни 03, 2021, 12:37:16 »
Струва ми се, че при първата провокация, а такива са запланувани, ВВП ще стане от масата и ще си тръгне на часа...
Няма.
За останалото -  :thup:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1951 -: Юни 03, 2021, 12:59:39 »
Я, какво става тука! Русия и Китай са подписали нещо, което тов. Лавров нарича повече от военен съюз. Защо така лошо изненадаха тов. Биден преди срещата?

Смотрите и гледайте

Срочно! Россия и Китай подписали ИСТОРИЧЕСКИЙ договор!

https://www.youtube.com/watch?v=CG64d-gr9L4

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1952 -: Юни 03, 2021, 13:16:19 »
Това се очакваше от доста време. Байдън не може да не е бил наясно. Добре е да има баланс. Дано мирясат някои.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1953 -: Юни 03, 2021, 13:23:46 »
Я, какво става тука! Русия и Китай са подписали нещо, което тов. Лавров нарича повече от военен съюз. Защо така лошо изненадаха тов. Биден преди срещата?

Смотрите и гледайте

Срочно! Россия и Китай подписали ИСТОРИЧЕСКИЙ договор!

https://www.youtube.com/watch?v=CG64d-gr9L4
К'во нещо е пропагандата за ватници, значи! Взима се видеообръщение на Лавров към участници в някаква конференция, в което той се разпростира върху подписан преди 20 (двадесет години) договор:
https://russiancouncil.ru/analytics-and-comments/analytics/videoobrashchenie-k-uchastnikam-6-y-mezhdunarodnoy-konferentsii-rossiya-i-kitay-sotrudnichestvo-v-no/
Изрязват се думите в началото, от които става ясно за какво говори Лавров:
Quote (selected)
Это зафиксировано в утвержденной президентом Российской Федерации В.В. Путиным в ноябре 2016 г. Концепции внешней политики. Признательны коллегам из Российского совета по международным делам и Китайской академии общественных наук за организацию очередной, уже шестой по счёту, совместной конференции. Рассматриваем её как хорошую возможность для оценки состояния и перспектив двустороннего взаимодействия, его растущего влияния на положение дел в мире.

Нынешний год для нас особенный: 20 лет назад, 16 июля 2001 г., президент Российской Федерации В.В. Путин и председатель Китайской Народной Республики Цзян Цзэминь подписали в Москве Договор о добрососедстве, дружбе и сотрудничестве. Открывая эту новую страницу, стороны выразили решимость передавать дружбу между своими народами из поколения в поколение. Была юридически затверждена провозглашенная ранее на политическом уровне характеристика двусторонних отношений — «равноправное доверительное партнёрство и стратегическое взаимодействие».
И още малко изрезки по-нататък. И се поднася на ватниците като информация за подписан нов чутовен договор, точно преди срещата Путин-Байдън, как Москва и Пекин скоро ще наложат нов ред на земята. И се оставя на ватниците да се превъзбуждат и възторгват.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1954 -: Юни 03, 2021, 13:39:04 »
И се поднася на ватниците като информация за подписан нов чутовен договор,

И кво? Дори да не е нов - няма такъв договор ли? Или тов. Лавров не го нарича "повече от военен договор"? А дали е случайно, че точно сега го казва? Нали е на 20 години? Ами ако има "секретен протокол" към него, а? 

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2590
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1955 -: Юни 03, 2021, 13:39:43 »
PP. Айсблок, имаш ли представа какво е The American Spectator? Нещо подобно на "Галерия" , когато го издаваше Дачков
- И защо трябва да се възтрогвам от неща некви си на някакви си там американски говеда? Да не се падат случайно онази 1/5 част от разните му вехти, свежи и пр. завети?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1956 -: Юни 03, 2021, 13:49:15 »
Ми така правят Манрико гадовете.
Преди срещата Путин-Байдън устройват една среща с китайските партнери, спомнят и договор, който е от преди 20 години, и трябва да се преподписва, и почват да го  превъзнасят.
Да страхуват Байдън, ние си го знаем.
Колкото по ужасЕн, толкова по отстъпчив.
Ннищо ново под слънцето.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4353
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1957 -: Юни 03, 2021, 14:00:58 »
Сигурно съм пристрастен, но защо ли си мисля, че преди срещата с Байдън на Путин не му трябват никакви нови договорки с Китай.
Че и без тях  ще натрие носа на сенилното недоразумение.
Някой може ли да си представи, че Байдън ще изненада Путин с такова "неапетитно" меню, на което той да няма готова контрамярка?!?
« Последна редакция: Юни 03, 2021, 14:12:44 от Bacho Кольо »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1958 -: Юни 03, 2021, 14:28:01 »
Защото Байдън го „избраха„ за президент неоконите в САЩ, и на срещата която той поиска, Байдън и ко се надяват да получат подкрепата на Русия в борбата им с неолибералите в САЩ. И не само в САЩ.
А с тази среща с китайските другари, руснаците  показват на Байдън- ето, ние можем и да си продължим плодотворното сътрудничество с китайците,  въз основа на договор, подписан с либералното правителство на Китай..
Затова, ако ти искаш нашата подкрепа, трябва да бъдеш крайно отстъпчив.
Като например изтгляне на всички биолаборатории разположени като гердан по руските и китайските граници, изтегляне на военният контингент и бази от Румъния и България, зона на влияние върху Източна Европа, регулиране н конфликта в Украина и други такива нщица.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4141
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1959 -: Юни 03, 2021, 14:29:05 »
К'во нещо е пропагандата за ватници, значи!
Да, бе, верно!
Друго си е да откриеш НЛО или вода на Марс в последния момент

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1960 -: Юни 03, 2021, 14:54:15 »

"неинформативно"  :nuts:неинформативно - не се съдържа никаква информация , нали  :nuts:
Заб. до 9.09.1944 в България може да се намери преса на сюзническите държави - Германия, Италия, Хърватска

някой изненадан? що ни се поднася като някакво откровение това? въпроса бе за съюзническата преса, а не за остта : )


Толбухин забранява всякаква чужда преса, вкл. на съюзниците - САЩ и Великобритания. По-късно тяхно население тази цензура е вдигата ... до ратификацията на Парижкия договор 1947 г. от конгреса на САЩ. На следващия ден започава показният процес срещу Никола Петков.

и? това е някаква страшно нова практика, прилагана само и единствено от руснаците и заслужава мощно оплюване? евалата, батка.
неинформативно и манипулативно.


Това са  примери, които са използвани като доводи за щедро признатите като смислени тези.

e ся, глупости. имат право и забранили, или нямали право и не забранили? съвсем се оплете в тая шизофрения твоята....

Що се отнася до:
Верно - и османското господство на българите е признато в продължение на векове, османлиите са в правото си да управляват българите , при това тая власт е формално закрепена в десетки документи. Да се чуди човек защо тогава Руско-турската освободителна война е прогресивен акт , който честваме , cekyko?  :nuts:

странна логика, само щото според мен а = b значи с > d
бонго, ти..... нещо, а?


Ролята на България като руски протекторат е неофициално призната на Русия от другите велики си, тя е де факто.  България е ситуирана като руски протекторат във васална зависимост от Портата, подобно на Дунавските княжества преди Кримската война. Именно в тази си роля Русия се проваля благодарение на късогледата политика на Александър III.

а не И поради политиката на българските управляващи, а?
Дето сам го писа преди два поста.....
евалата....


Паралелът със събитията от есента на 1944 е даден, защото през 1944 се получава същото. Съветските войски са окупирали България и неофициално (сцената със "салфетката") България е разпределена в сферата на съветското влияние.

е и? кое е новото, кое е информативното? за "салфетката" само сталин ли е виновен?
а поведението на българското правителство е непричом, нито сме обявявали война на кралството и североамериканските съединени.....


Къде виде пропаганда? За бяс се огледай в огледалото.

кое от твоето НЕ Е пропагадна пропаганда......

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1961 -: Юни 03, 2021, 15:36:02 »
Сигурно съм пристрастен, но защо ли си мисля, че преди срещата с Байдън на Путин не му трябват никакви нови договорки с Китай.
Че и без тях  ще натрие носа на сенилното недоразумение.
Някой може ли да си представи, че Байдън ще изненада Путин с такова "неапетитно" меню, на което той да няма готова контрамярка?!?
Абе аз имам един вариант, да не дава Господ!
Байдън държи душата в зъбите. А е отпуснал малце, а Камалата е отишла на преговори. А тя вече е заблуден куршум.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1962 -: Юни 03, 2021, 15:51:42 »
кое от твоето НЕ Е пропагадна пропаганда......
Не виждам с какво те дразнят фактите! Бонго си вади от торбата това, което е сметнал за необходимо. Направи същото - кой ти пречи да пропагандираш сам? Извади факти, нареди ги чинно, поднеси на тепсийка, както го прави Бонго. Или измисли нов, по-интересен за масите читатели начин на поднасяне на информацията. Всяко едно мнение е пропаганда - пропаганда на идеята и начина на мислене на изказалия го. Надписът на Омуртаговата колона е пропаганда. Мадарският конник е пропаганда. Паметникът на Шипка е пропаганда. Рече го Виденов - митологеми, строящи държавата.
Пак повтарям - никой не ти пречи да правиш същото. Няма никакъв смисъл да вървиш след Бонго и да врънкаш, че той така носел факти. Има - носи, носи и ти, форумът е отворен за мнения.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1963 -: Юни 03, 2021, 16:05:40 »
 cekyko!
Казах ли ти!  :crying_with_laughter-3302:
Казах ли ти да не влизаш в „диалог„ и да игнорираш.!
Ако Бонго си затрае, веднага ще дотърчат в защита я врекаажа, я сержантката, я 67
Зависи кой е на смяна.
Начукаха ли ти мозъка с криворазбрани от теб Шипки и  Мадарски конници.
 Ха ха ха  :crying_with_laughter-3302:  :crying_with_laughter-3302:
Ето ти и още едно за веселбата  :m1924:

Памфуций

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1964 -: Юни 03, 2021, 16:09:22 »
Най-сетне: разбрахме, че цензурата на ОФ и съветските окупационни власти е правилна , защото имали право (по силата на един преврат и окупацията) да го направят. А и когато България била нацистки сателит, властта правела същото , така че всичко е тип топ.  :nuts:

 И никак не е сложна логиката ми. Точно твоята логика на "правото" Османската империя управлява българите близо пет века, както намери за добре, че дори нейното "право" е повече "право" , защото е официално фиксирано в редица международни договори  :nuts:.

Руската политика катастрофира в България именно заради късогледството и идеоологическото тесногръдие на Александър III. "Българските управляващи", т.е. княз Александър се опитва да получи одобрението за суспендиране на Конституцията още от Царя Освободител, но императорът го отрязва. Когато суспендира Конституцията , княз Александър назначава за служебен министър-председател руския ген. Ернрот все пак. Генералът - и това е показателно е също военен министър и министър на вътрешните работи.
Твърдението, че руската политика е катастрофирала в България "И заради българските управляващи" , е лишено от смисъл. Русия избира кого и как да подкрепи в България. Александър III подкрепя първия преврат в България, новото правителство е оглавено от руски генерал, руският дипломатически представител агитира населението. Ограничената подкрепа, която Режимът на пълномощията получава у нас, се дължи изключително на руската подкрепа. Отношението на населението към него се определя от голямата любов и признателност към Русия. Но когато руските генерали започват да управляват с нагайката, настроенията се променят.
Затова следващите опити за преврати с руска подкрепа в България се провалят в крайна сметка. 
 

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1965 -: Юни 03, 2021, 16:13:17 »
Не виждам с какво те дразнят фактите! Бонго си вади от торбата това, което е сметнал за необходимо. Направи същото - кой ти пречи да пропагандираш сам? Извади факти, нареди ги чинно, поднеси на тепсийка, както го прави Бонго. Или измисли нов, по-интересен за масите читатели начин на поднасяне на информацията. Всяко едно мнение е пропаганда - пропаганда на идеята и начина на мислене на изказалия го. Надписът на Омуртаговата колона е пропаганда. Мадарският конник е пропаганда. Паметникът на Шипка е пропаганда. Рече го Виденов - митологеми, строящи държавата.
Пак повтарям - никой не ти пречи да правиш същото. Няма никакъв смисъл да вървиш след Бонго и да врънкаш, че той така носел факти. Има - носи, носи и ти, форумът е отворен за мнения.

Бонго е три обиколки напред в очите ми, ма аз съм пристрастен.

Въпросът е и в друго - дори ако вземем скорошните американски президентски избори преди около половин година, ще прочетем хиляди различни гледни точки относно това дали са били честни, дали е имало манипулации и т.н.

За мен няма спор, че Байдън си спечели честно. Алиша (както и феновете на Тръмп) обаче може да е твърдо убедена, че изборите са били манипулирани. Гледната точка на други хора може да е където и да е между едната и другата крайност. Просто едни и същи факти могат да се интерпретират по различен начин.

РТ война 1877-78, събитията 1944-45, отношенията с Русия и т.н. сигурно са важни за определена част от хората над 50 по различни причини. Силно се съмнявам, че имат същата важност за роените след 1985-1990. Както и силно се съмнявам, че след само 10-15 години някъде в нета изобщо ще се водят спорове какво се е случило в онези времена.

През първите 5-10 години след 1990, фокусът беше към периода 1944-1990 и се водеха ожесточени спорове кое как е било. Те постепенно избледняха и през 2021 интересът към този период е все по-малък и по-малък. Напълно разбираемо, съвсем други са приоритетите на хората, особено на онези, които не са професионални историци и/или изследователи.


Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1966 -: Юни 03, 2021, 16:15:19 »
Да живее Османската Империя у нас,
и всички дьомнета и хюмнета в околностите!   :m1277:
Нашта маса черпи вашта маса и всички околни шкембеджийници с изкараните от тролинг пари.
Бонго, теб да не са те уволнили от катедрата?
Някоя разкопка няма ли, или това е сега новото поприще за копане?
 Ну, ну!:popcorn:

И попкорна ли не работи?
Сложете тогава един лондонски дюнер.
« Последна редакция: Юни 03, 2021, 16:29:00 от Алиса .. »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1967 -: Юни 03, 2021, 16:27:26 »
SgtTroy

Браво. Значи можеш да кажеш две смислени думи.
Всеки със своите убеждения и своите разсъждения е на светлинни години от фризираната агресивна пропагандна риторика на Бонго.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1968 -: Юни 03, 2021, 16:35:30 »
SgtTroy

Браво. Значи можеш да кажеш две смислени думи.
Всеки със своите убеждения и своите разсъждения е на светлинни години от фризираната агресивна пропагандна риторика на Бонго.

Мисля, че бъркаш Бонго с опонента му, който наистина върви по петите му.

Както и Ной спомена, Бонго вади факти. Сигурно не са всички факти, сигурно не са и всички гледни точки по тия факти, ма тва е форум, в който участниците нямат задължение за обективност и балансираност, а единствено за спазване на правилата. Бонго изразява мнението си и гледната си точка.

Като не ви харесват на Бонго фактите и/или интерпретациите, вадите си ваши факти, интерпретирате ги и оставяте на хората, които четат, да си решат на кого да повярват, ако изобщо темата е важна за тия хора и ако изобщо има една единствена истина по който и да е въпрос.

Ма некви кресченда, че Бонго мислел така, а не иначе, според мен са доста в повече. Това е неговото мнение. Във форум за мнения.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4353
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1969 -: Юни 03, 2021, 16:39:35 »
Срещата Байдън  - Путин за мен ще бъде интересна поради една - единствена причина:
Руското ръководство е наясно , че Русия нищо няма да постигне и нищо да получи*. В този смисъл, на Путин ще му е далеч по-лесно , отколкото на Байдън.

*Едно уточнеие: възможно е все пак  да има микроскопичен, незабележим на първо време положителен ефект - в главите на вашингтонските управници да се загнезди червейчето на съмнението дали САЩ са това, за което се мислят...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1970 -: Юни 03, 2021, 16:42:02 »
Всеки със своите убеждения и своите разсъждения е на светлинни години от фризираната агресивна пропагандна риторика на Бонго.
И част тичат ли тичат да го догонят. Но светлинните години са си светлинни години, вагоните книги са си вагони с книги, трудно е, разбирам ги. Важното е да не се предават!  :popcorn:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1971 -: Юни 03, 2021, 16:43:55 »
SgtTroy
Колкото по малко знаеш, толкова Бонго ти се издига в очите.
Бонго е предназначен за елементарното поколение, продукт на простащината и неграмотността като доктрина на последните мерзки  години. На които и той самият е продукт. Предполагам, че на такива щуротии учи и студентите. На него за това му плащат окупаторите. Всеки е намерил ниша за преживяване.
Повечето участници тук биха се изсмяли  на твърдението ти за фактите на Бонго, но аз няма да го направя.
Това е реалната картинка на българската ентелегенция, или поне тези, които смятат себе си за грамотни.
« Последна редакция: Юни 03, 2021, 17:01:06 от Алиса .. »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1972 -: Юни 03, 2021, 16:51:19 »
И част тичат ли тичат да го догонят. Но светлинните години са си светлинни години, вагоните книги са си вагони с книги, трудно е, разбирам ги. Важното е да не се предават

За теб явно да.
Твоите  текстчета са на светлинни години, верно.
Капацитетът ти обаче е ясен от старият форум, където в невъзможността да произведеш смислен коментар по темите, а недай боже в текущите, киснеше в задната стая, да се заяждаш с този или онзи.
Гледам тук си с взела много на сериозно.
Уверявам те, безпочвено.
Базата липсва.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1973 -: Юни 03, 2021, 16:58:23 »
Колкото по малко знаеш, толкова Бонго ти се издига в очите.
Бонго е предназначен за елементарното поколение, продукт на простащината и неграмотността като доктрина на последните мерзки  години. На които и той самият е продукт. Предполагам, че на такива щуротии учи и студентите. На него за това му плащат окупаторите. Всеки е намерил ниша за преживяване.
Повечето участници тук биха се изсмяли  на твърдението ти за фактите на Бонго, но аз няма да го направя.
Това е реалната картинка на българската ентелегенция, или поне тези, които смятат себе си грамотни.
Аз не съм сред студентите на Бонго, освен иносказателно. Преди няколко години в друг форум, известен на всинца тук, се беше завързала дискусия за последните дни преди 09.09.1944. Аз попитах Бонго за човек, който ме интересуваше. Той ми даде книга за четене, посочи ми други източници, отдели от времето си да ги намери, събере на купчинка и да ми ги връчи. Не ме убеждаваше в нищо, даде ми възможност да приложа собствената си глава. Бонго с нищо не ми е бил задължен и не е, направи го за да разсее една мъгла в една глава на другия край на земното кълбо. За което съм му безкрайно благодарна. Въпросното четене промени идеите ми за хора и събития, за които си мислех, че съм навътре с материала.
Изобщо, този който се смее последен... нали се сещаш.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1974 -: Юни 03, 2021, 17:00:01 »
И част тичат ли тичат да го догонят. Но светлинните години са си светлинни години, вагоните книги са си вагони с книги, трудно е, разбирам ги. Важното е да не се предават

За теб явно да.
Твоите  текстчета са на светлинни години, верно.
Капацитетът ти обаче е ясен от старият форум, където в невъзможността да произведеш смислен коментар по темите, а недай боже в текущите, киснеше в задната стая, да се заяждаш с този или онзи.
Гледам тук си с взела много на сериозно.
Уверявам те, безпочвено.
Базата липсва.
А, твърдо нье. Аз предпочитам да стоя на брега на реката.  :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1975 -: Юни 03, 2021, 17:04:41 »
Изобщо, този който се смее последен... нали се сещаш.

Не е ли "който вика най-силно"?

Че в определени моменти наблюдавам как аргументи се подсилват от гневен тон, кършене на пръсти и лирични отклонения ад хоминем.

Не визирам Бонго, разбира се.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1976 -: Юни 03, 2021, 17:08:22 »
Изобщо, този който се смее последен... нали се сещаш.

Има такъв лаф, ама викат, че било така, защото на последния нищо друго не му оставало освен да се смее.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1977 -: Юни 03, 2021, 17:21:51 »
„А, твърдо нье. Аз предпочитам да стоя на брега на реката.„ 

Ето, за това говоря.
Ти нямаш представа какво правиш, защото ти липсва информационна база.
За развлечние на скучаща домакиня, да пофлиртуваш с Бонго..  :crying_with_laughter-3302:
И ах, какви умности тук пише..., пак от нивото на скучаещата домакиня.
А тук нещата са доста по сериозни, за твоета главица.
Тук става дума за бъдещето на територията.
Дали Османска империя, или Червен халифат, или нзависима България.
Ти за кого мислиш работи Бонго тук ден и нощ?
Турция отдавна е првзела икономически България.
Политически обаче няма почва.
Защото населението е проруски настроено, поради ИСТОРИЧЕСКИТЕ причини.
Затова трябва да се подкопае това недоразумение в историята с разни освобождения, обща писменост, славянство, и да се насади омраза и презрение към Русия. Т.е. да се унищожи руското влияние в България чрез изопачаване на историята.
След това е лесно.
Неоосманизъм, халифат, на това населние каквото му душа иска .
И повярвай ми, това не е работа за скучаещи домакини, които си мислят, че флиртуват виртуално за убиване на времето, тук са заложни много неща, и играят много пари.
Освен това не си избрала правилният обект за флирт.  :nuts:
 


Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1978 -: Юни 03, 2021, 17:32:18 »
Ето, за това говоря.

Ако въпросът е твърде личен, може и да не отговаряш, ма ти в качеството си на работеща жена, на майка/баба героиня ли киснеш по цел ден във форуми и снасяш линкове, които предполагат още толко време за изчитане и за гугъл транслейт?

Памфуций

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1979 -: Юни 03, 2021, 17:34:17 »
Бонго е три обиколки напред в очите ми, ма аз съм пристрастен.

Въпросът е и в друго - дори ако вземем скорошните американски президентски избори преди около половин година, ще прочетем хиляди различни гледни точки относно това дали са били честни, дали е имало манипулации и т.н.

За мен няма спор, че Байдън си спечели честно. Алиша (както и феновете на Тръмп) обаче може да е твърдо убедена, че изборите са били манипулирани. Гледната точка на други хора може да е където и да е между едната и другата крайност. Просто едни и същи факти могат да се интерпретират по различен начин.

РТ война 1877-78, събитията 1944-45, отношенията с Русия и т.н. сигурно са важни за определена част от хората над 50 по различни причини. Силно се съмнявам, че имат същата важност за роените след 1985-1990. Както и силно се съмнявам, че след само 10-15 години някъде в нета изобщо ще се водят спорове какво се е случило в онези времена.

През първите 5-10 години след 1990, фокусът беше към периода 1944-1990 и се водеха ожесточени спорове кое как е било. Те постепенно избледняха и през 2021 интересът към този период е все по-малък и по-малък. Напълно разбираемо, съвсем други са приоритетите на хората, особено на онези, които не са професионални историци и/или изследователи.

Историята е огледалото, в което се оглеждаме. Нашите оценки за миналото говорят повече за нас самите, отколкото за самото минало. И за историята стана дума, по повод един матрял на РашаТудей, в който участват историк и политолог. Да не говорим за сказката "предателствата на българите" , която систематично и последователно се набива в главите  на руснаците.
 
Това е ключово за отношенията на България  с Русия, в които огромно място заемат представите, които се насаждат в Русия за България, както и представите, които се насаждат за Русия у нас. А тез представи се насаждат на "цивилизационен избор" ((срв. П. Стоянов, но и Николай Малинов!), "исторически връзки".

Четейки "изпусканията" на разни люде тук няма как да не поставиш въпроса за самоуважението. Как можеш да очакваш уважение отвън, ако не уважаваш себе си - говоря за държава, за хората, за управляващи и онези, които търпят управляващите. С такива комплекси си обречен да  им "се въргаляш в краката"!
Само погледни тая част от диалога с cekyko

Quote (selected)
Ролята на България като руски протекторат е неофициално призната на Русия от другите велики си, тя е де факто.  България е ситуирана като руски протекторат във васална зависимост от Портата, подобно на Дунавските княжества преди Кримската война. Именно в тази си роля Русия се проваля благодарение на късогледата политика на Александър III.

а не И поради политиката на българските управляващи, а?
Дето сам го писа преди два поста.....
евалата....

Аз не съм некакъв патриотар особен, ама да виниш българските управляващи за провала на руската политика е особено дъно на нихилзма. Една значителна част от "русофилите" тук са досущ калвинисти - измъчвани от вината на първородния грях  и обсебени от идеята за предопределение. Това е , към момента и калъпът, който руските "СМИ" масово налагат, и - в крайна сметка ще бъдем измерени с този аршин.