Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 03:36:31

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2090376 пъти)

0 Потребители и 93 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2400 -: Юли 20, 2021, 14:41:20 »
Паметниците са детска история. Кога  Александра Окасио Кортес  ликвидира физически примерно 82 въздушнопреносима дивизия и за това и действие и издигнат паметник ей тогава Америка леекичко ще настигне Русия....

 :nuts:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2401 -: Юли 20, 2021, 14:42:11 »
Същото може да се каже и за американците

Кво стана? Нали уж нямало "американци"? Нали не можело да се обобщава "американците"? Откъде се появиха сега тези "американци"?
Нека да кажем, някой от тях. Левичарите. Или по ЗИП - комуняги от нов бранд.  :lol:

PS Радвам се, че ме четете и дори помните което съм писал. Човещинка.  :lol:
Сутрин докато си пия кафето и чая.
« Последна редакция: Юли 20, 2021, 14:47:38 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2402 -: Юли 20, 2021, 14:48:47 »
Не знам на какво се дължи тази почит към Сталин в Русия, при положение че народът заплати неговите грешки с толкова много кръв. И у нас има заблудени.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2403 -: Юли 20, 2021, 14:53:08 »
и дори помните което съм писал

Затова не пиши глупости. Първо мисли, после пиши. Щото стават инфекции.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2404 -: Юли 20, 2021, 14:56:15 »
и дори помните което съм писал

Затова не пиши глупости. Първо мисли, после пиши. Щото стават инфекции.
Какви глупости? Аз живея и работя повече от 25 години в Америка. Аз ли я познавам повече или ти? Не се отричам от нито една моя дума!
Знанията придобити от интернета и от книжки (повечето отразяващи интересите на автора) не са както да си го живял живота тук.
« Последна редакция: Юли 20, 2021, 15:05:04 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2405 -: Юли 20, 2021, 15:00:41 »
Не знам на какво се дължи тази почит към Сталин в Русия, при положение че народът заплати неговите грешки с толкова много кръв. И у нас има заблудени.
Тук трябва да сте прецизни. Болшевиките причиниха тези страдания на руския народ. До ВСВ в СССР, Сталин не е бил едноличен тиранин. Трябвало е да лавира между различни групировки във властта. Естествено е загубилите да винят за неуспехите на Русия точно Сталин, защото не изглежда добре, че и те са участвали в управлението. Това в исторически план. Визирам главно Хрушч и други болшевици.
BTW Руският народ е дал много жертви (милиони) и в напълно излишната и вредна за Русия ПСВ, но пишат и страдат за убитият цар.
« Последна редакция: Юли 20, 2021, 15:17:39 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2406 -: Юли 20, 2021, 15:04:52 »
Не се отричам от нито една моя дума!

Добре, Галилео Галилей, обясни тогава. Простичко. Хем няма американци, хем не може да се обобщава американци, пък  на американците им изпила чавка пипето. Не на живеещите в САЩ поляци, ирландци, българи, мексиканци и т.н., а на американците. Освен това, не мога да приема за чиста монета "аз живея 25 години еди къде си". Познавам хора, които са живели доста повече от тебе в чужда страна и бъкел не знаят за нея.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2407 -: Юли 20, 2021, 15:07:07 »
Изтръскай я тази бълха от гащите си!
Не ми се спори за глупости.
Писах ви онзи ден, че  е пълно с буквалисти. Всяко нещо което прочетете е в някакъв контекст. И това ли трябва да обяснявам?  :t26157:
Още от рекиджа ви писа "народът" е безмислено? Няма такова животно "народът" или "американците". Може само в някакъв контекст.
« Последна редакция: Юли 20, 2021, 15:12:24 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2408 -: Юли 20, 2021, 15:11:43 »
Не ми се спори за глупости.

Немаш грижа! Жалко само, че оня ден не беше в такова добро настроение. Зорлем се абихме.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2409 -: Юли 20, 2021, 15:12:36 »
Не съм му чел трудовете на Сталина, и не виждам вече смисъл. Бе всеки се прави на ангел. Според теб излиза, че всички други са били толкоз вредни, че трябвало да умрат. А обективно той концентрира властта в свои ръце. Смешно е, но погледни банкянеца, и той със същите мераци. Руската история е сложна/мътна и не съм много наясно с нея.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2410 -: Юли 20, 2021, 15:14:04 »
Никой нищо не причинява на никой.Всеки народ заслужава своето управление!

 :popcorn:




Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2411 -: Юли 20, 2021, 15:14:54 »
Тук трябва да сте прецизни. Болшевиките причиниха тези страдания на руския народ. До ВСВ в СССР, Сталин не е бил едноличен тиранин. Трябвало е да лавира между различни групировки във властта. Естествено е загубилите да винят за неуспехите на Русия точно Сталин, защото не изглежда добре, че и те са учасвали в управлението. Това в исторически план.

С близо 90 % от изложението съм направо съгласна. Казвам го без никаква задна мисъл

Quote (selected)
Руската история е сложна/мътна и не съм много наясно с нея.

Тва е честна позиция

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2412 -: Юли 20, 2021, 15:22:16 »
По принцип не се изхвърлям. Понякога се шегувам без емотикони и оставам неразбран. Това ме огорчава донякъде. Дет' се вика всеки грамотен човек е редно да има развито чувство за хумор. Че скоро и роботите ша го задминат. Засега още не се смеят. Когато почнат, ще стане много интересно. Сигурно и те ще твърдят, че не са роботи.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2413 -: Юли 20, 2021, 15:25:00 »
А обективно той концентрира властта в свои ръце. Смешно е, но погледни банкянеца, и той със същите мераци.
Нали никой не е обвинявал Сталин за задгранични сметки и злато в чекмеджето? Дори Хрушч не го прави, а много му се иска. Нали неговият, на Хрушч подпис е бил под предложения да се унищожават "другомислещи"? Особено от Украйна.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2414 -: Юли 20, 2021, 15:31:28 »
Нали никой не е обвинявал Сталин за задгранични сметки и злато в чекмеджето?

По-лошо! Обвинявали са го и продължават да го обвиняват за неща, които не е извършил.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2415 -: Юли 20, 2021, 15:37:24 »
Чипа им явно сбъркан на голяма част от руснаците. Щом си харесват некъф космат планинец така да бъде.
Тук не съм съгласен. Човекът от Гори (май не е и грузинец, а от Осетия) го смятам за част от "руския" народ. Що? Ще попитате? Защото грузинските князе са помололи доброволно да са част от Руската империя, за да се спасят от Османците. С това малко или повече ставаш "руснак". Абе, част от руския свят. Това за планинците. Все пак на Божи гроб има грузинска православна църква. А османците знаете каква религия имат.
По същият начин като съм се закълнал пред съдия, малко или повече ставаш "американец". Щото и аз съм се "спасил". Както и всичкото кубинец който преплува 90 мили до Флорида. На сал или надувна лодка.
« Последна редакция: Юли 20, 2021, 15:44:51 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2416 -: Юли 20, 2021, 15:38:31 »
На сталинист понамирисваш. Не казвам нищо лошо. Сигурно си много по-запознат. Това, че Сталин е бил аскет нищо не казва. Дори и семейният му живот. Признавам, че обкръжението му е било доста калпаво, и може би не случайно. Някои хора още жалят за Киров. Ма да не се връщаме толкоз назад. Пък и Троцки не е бил прост човек. Но са били с лоша карма.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2417 -: Юли 20, 2021, 15:42:46 »
Не ми се спори за глупости.
Писах ви онзи ден, че  е пълно с буквалисти. Всяко нещо което прочетете е в някакъв контекст.
Тъй, тъй. Не ме гледай какво правя, ами ме слушай какво ти приказвам.
Защото ти се хвана за болшевиките - специално бях написал "условни болшевики" - а ти ми цитираш как "условният болшевик" Сталин бил хвалил руския народ като победител във ВСВ.
Има един лаф на Джон Пиърпонт Морган - че за всяко нещо има две причини: една, която звучи добре - и истинската такава. Така е и с всички демагози, така е и с тоя лаф на Сталин, бащата на прогресивното човечество.
 :smokin:
« Последна редакция: Юли 20, 2021, 15:49:04 от Юмжагийн Целденбал »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2418 -: Юли 20, 2021, 15:46:55 »
Същото може да се каже и за американците. Сега тръгнаха да си разрушават пометници за южняци - генерали от Гражданската война. Ще видя кога ще стигнат до Георги Вашингтонски. И да преименуват всяка главна улица във всеки град. Той пък робовладелец. :lol:

Историята е такава каквото е. Не можем да я променим. Опитите да се изкривява, за да се владее бъдещето не престават.
Буч, да си виждал или чувал некъде из Щатите да има паметник на Бенедикт Арнолд?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2419 -: Юли 20, 2021, 15:48:57 »
Тъй, тъй. Не ме гледай какво правя, ами ме слушай какво ти приказвам.
Защото ти се хвана за болшевиките - специално бях написал "условни болшевики" - и пощаш -
Нали не те засегнах с каквото и да било? Просто уточних.
Не смятах, че се заяждам.
No hard feeling!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2420 -: Юли 20, 2021, 15:50:33 »
Бенедикт Арнолд
Много ме засилваш. Сега чувам и чета за него.
Трябва да си призная, че повече чета (и слушам) за руската история.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2421 -: Юли 20, 2021, 15:52:15 »
Писах ви онзи ден, че  е пълно с буквалисти. Всяко нещо което прочетете е в някакъв контекст. И това ли трябва да обяснявам?
това не мирише, а направо вони на самопризнание тип 'не знам какви съм ги писал, не знам на колко ичкии съм бил тогаз, очевидно съм се олял, пожалете ме и ме оставете на мира'.

от буквализъм се оплакват таквиз като това, което имаме като цецу, дето след него ходят поне двама да обясняват какво е искал да каже лирическия герой. останалите, които са казали това, което искат да кажат, даже изрично настояват да ги цитират точно, че да не стане сакатлък и да им сложат в устата думи, които не са изричали.

та така. познах ли за контекста :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2422 -: Юли 20, 2021, 15:53:02 »
Нали не те засегнах с каквото и да било? Просто уточних.
Не смятах, че се заяждам.
No hard feeling!
Не, не съм засегнат - просто и при теб се наблюдава синдромът на двойния аршин: ти правиш необходими уточнения, а останалите са буквалисти, заяждащи се извън контекста.
Също No hard feelings
 :smokin:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2423 -: Юли 20, 2021, 15:58:39 »
Юридически Сталин е бандит.

А болшевиките са ОПГ тип мафия извършила престъпления за което се лежи в деветия кръг.

Всичко започва с това, че губят катастрофално изборите за учредително събрание и след това със сила буквално избиват политическите си опоненти.До крак!

След това разрушават 30 000 църкви,затриват неколко милиона казаци, сключват Брестки мир, започват червен терор и гражданска война,дават независимост на Финландия, убиват десетки хиляди интелигенция, праат глад в Поволжието, използват ОМП срещу Тамбов, затриват 50 000 човека предали се в Крим,създават ГУЛАГ, праат глад през 1933, погром върху културата след въвеждане на соцреализма, разстрели през 1937, разстрели през 1940,сключват пакт с Хитлер, после прoспиват началото на войната, после от некадърност довеждат фронта до Волга , след края на войната праат глад през 1947, почват да избиват елита на Ленинград а през 1952 се заемат с лекарите.

Срещу това имаме сериозни успехи в образованието, индустриализация , победа във ВСВ, космос.

Накрая обаче всичко се разкапва защото ренегати болшевици се събират в една гора и след запой изхвърлят 25 милиона руснаци извън Русия!

Това е психопатия според мен.Народа НЕ Е НЕВИНЕН!


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2424 -: Юли 20, 2021, 15:59:32 »
фактически зипчо е наплякал кретенизъм.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2425 -: Юли 20, 2021, 16:02:46 »
Не, не съм засегнат - просто и при теб се наблюдава синдромът на двойния аршин: ти правиш необходими уточнения, а останалите са буквалисти, заяждащи се извън контекста.
Ако ни четеш редовно ще забележиш, че аз не оценям пишещия (не казвам например, че това са глупости), а по някакви тайни за мен причини като напиша нещо веднага ми се твърди, че това е "араламбене" "глупости" и т.н.
Нали тук ви писах на всички вас че:

 When you throwing dirt, you losing ground

Горното гледам да го спазвам. Дали ми се отдава?
   
« Последна редакция: Юли 20, 2021, 16:10:14 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2426 -: Юли 20, 2021, 16:03:01 »
започват червен терор и гражданска война,

Това са пълни глупости! Болшевиките не започват гражданската война. Зипе, къде по-точно не си се образовал?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2427 -: Юли 20, 2021, 16:07:11 »
Много ме засилваш. Сега чувам и чета за него.
Трябва да си призная, че повече чета (и слушам) за руската история.

засилвам те, щото точно като Бенедикт Арнолд, теа генерали од Конфедерацията, за целостта на чиито паметници се притесняваш, са извършили най-тешкото престъпление фочите на държавата - държавна измяна, известна фанглоезичния свят като "high treason". Излезли са соръжие фръка да събарят законната власт ф държавата, известна като US of A.

За тва не се полагат паметници.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2428 -: Юли 20, 2021, 16:08:26 »
Ми не ЗИПе.
Деветия кръг си е запазен за белязания. ЗАедно с Брут и Юда.
НЕкъде наблизо примерно в осми, че е пияндурника.
После разни олигархчета и так далее.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2429 -: Юли 20, 2021, 16:08:41 »
И ний да не останем по-назад. Сега що не ги обичали цървените крадци. Че се докарахме до недоразумението от Банкя.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2430 -: Юли 20, 2021, 16:09:16 »
ЗИП е несложна и непротиворечива личност, но като генератор на щуротии е безгрешка.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2431 -: Юли 20, 2021, 16:09:42 »
Ако ни четеш редовно, ще забележиш, че по някакви тайни за мен причини, аз не оценям пишещия (не казвам например, че това са глупости), а като напиша нещо веднага ми се твърди, че това е "араламбене" "глупости" и т.н.
това не е глупост. това е идиотизъм. буч, ти между "пишещия" и "продукцията на пишещия" разлика правиш ли? и ако правиш, защо оценката на второто я прикачваш на първия?

Quote (selected)
Нали тук ви писах на всички вас че:

When you throwing dirt, you losing ground.
алилуя. амин. до този момент денят ми беше празен. прочетох настоящата проповед и той /денят, не проповедникът/ се изпълни със смисъл. това не означава, че проповедникът се е изпразнил от същия тоя смисъл. трудно е да загубиш нещо, което нямаш.

 

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2432 -: Юли 20, 2021, 16:11:50 »
Quote (selected)
Излезли са соръжие фръка да събарят законната власт ф държавата, известна като US of A.
Сори рекидж ма държавата известна като   US of A. пръво се е поразцепила, т.е. не е била налична към онзи момент.
« Последна редакция: Юли 20, 2021, 16:17:25 от 66 »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2433 -: Юли 20, 2021, 16:13:27 »
сключват Брестки мир
Ако беше на мястото на Ленин, дали щеше да продължиш една безмислена и крайно вредна война. Нали щеше да я спреш по всякакъв начин, дори и сепаративен мир? Руският народ не е тор. Не се очаква да мре за царски интереси.
То и затова Ленин (и другари), една малка шайка вземат властта, защото обещават на руския народ мир и земя. За второто, а и за първото го поизлъгва.
« Последна редакция: Юли 20, 2021, 16:23:48 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2434 -: Юли 20, 2021, 16:16:40 »
това не е глупост. това е идиотизъм. буч, ти между "пишещия" и "продукцията на пишещия" разлика правиш ли? и ако правиш, защо оценката на второто я прикачваш на първия?
алилуя. амин. до този момент денят ми беше празен. прочетох настоящата проповед и той /денят, не проповедникът/ се изпълни със смисъл. това не означава, че проповедникът се е изпразнил от същия тоя смисъл. трудно е да загубиш нещо, което нямаш.
Произвеждаш плява. Кажи нещо на публиката което не знае и е интересно да се научи!
Аз изобщо не съм важен или "истина от последна истанция".
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2435 -: Юли 20, 2021, 16:19:27 »
Юридически Сталин е бандит.

А болшевиките са ОПГ тип мафия извършила престъпления за което се лежи в деветия кръг.

Всичко започва с това, че губят катастрофално изборите за учредително събрание и след това със сила буквално избиват политическите си опоненти.До крак!

След това разрушават 30 000 църкви,затриват неколко милиона казаци, сключват Брестки мир, започват червен терор и гражданска война,дават независимост на Финландия, убиват десетки хиляди интелигенция, праат глад в Поволжието, използват ОМП срещу Тамбов, затриват 50 000 човека предали се в Крим,създават ГУЛАГ, праат глад през 1933, погром върху културата след въвеждане на соцреализма, разстрели през 1937, разстрели през 1940,сключват пакт с Хитлер, после прoспиват началото на войната, после от некадърност довеждат фронта до Волга , след края на войната праат глад през 1947, почват да избиват елита на Ленинград а през 1952 се заемат с лекарите.

Срещу това имаме сериозни успехи в образованието, индустриализация , победа във ВСВ, космос.

Накрая обаче всичко се разкапва защото ренегати болшевици се събират в една гора и след запой изхвърлят 25 милиона руснаци извън Русия!

Това е психопатия според мен.Народа НЕ Е НЕВИНЕН!
....малей, ЗИПе, на какво си?
Какво е това чудо?
Не си струва глаголенето, без мен.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2436 -: Юли 20, 2021, 16:20:22 »
Сори рекидж ма държавата известна като   US of A. пръво се е поразцепила, т.е. не е била налична към онзи момент.

сама ли се е разцепила или некои са тръгнали да я разцепват(high treason), разцепили са я(high treason), напраили са си отделна държава(high treason), дигнали са се на война срещу бифшата си държава(high treason), яли са боя од неналичната спорет тебе държава, и са били приъединени обратно към нея.

неналична дръшки, я провери дали Съюзът се е преконституирал слет одцепването на юга, щото незнанието те подтиква да пишеш глупости.

« Последна редакция: Юли 20, 2021, 16:33:58 от wreckage »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2437 -: Юли 20, 2021, 16:24:45 »
Кажи нещо на публиката което не знае и е интересно да се научи!

Искаш ли аз да ти кажа нещо, което не знаеш? Което никой не знае, макар да е исторически факт и информация за него има навсякъде, но тя не се съобщава никъде. Това, понеже спомена Бресткия мир. Навсякъде се лъже, че с Бресткия мир болшевиките били предали половин Русия на Германия. А това е лъжа. Има два Брестки мира - Малък (известен в Германия като Хлебния мир) и Голям. Малкият Брестки мир е сключен между Украинската народна република и централните сили (вкл. България). С него се предават всички тези територии в Украйна за окупация срещу официално признаване на УНР. Едва след месец болшевиките подписват Големия Брестки мир с който де факто Русия губи само прибалтика, окупирана вече от германските войски. Всичко друго вече е предадено от украинците.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2438 -: Юли 20, 2021, 16:27:32 »
сама ли се е разцепила или некои са тръгнали да я разцепват(high treason), разцепили са я(high treason), напраили са си отделна държава(high treason), дигнали са се на война срещу бифшата си държава(high treason), яли са боя од неналичната спорет тебе държава, и са били приъединени обратно към нея.

неналична дръшки, я провери дали се Съюзът се е преконституирал слет одцепването на юга, щото незнанието те подтиква да пишеш глупости.
Ми разцепила се е. Съфсем законно при тва.
За разлика от разните бифши съветски републики, примерно.
« Последна редакция: Юли 20, 2021, 16:33:27 от 66 »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2439 -: Юли 20, 2021, 16:30:30 »
Малкият Брестки мир е сключен между Украинската народна република и централните сили (вкл. България).
Знам също, че болшевиките дават възможността за отделяне на Украйна. По времето на Империята, Украйна е в Руската империя. Не е била "самостойна"
Това, понеже спомена Бресткия мир.

ЗИП-а спомена Бресткият мир. На него отговорих.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2440 -: Юли 20, 2021, 16:32:58 »
Ми не ЗИПе.
Деветия кръг си е запазен за белязания. ЗАедно с Брут и Юда.


Що спорет тебе Горби треа да ходи фпъклото? Човекът артикулира един известен на фсички* факт, а именно, че од 15-20 години това нещо не бачка, никой не знае одкъде се пуска и фсички* са решили да се правят, че то фсъщност си бръмчи, като за по-голема правдоподобност на тезата си хорово издават бръмчащи звуци.

------------------
*пот "фсички" иам предвит "ФСИЧКИ". Од политбюро до последния евенк.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2441 -: Юли 20, 2021, 16:35:12 »
Знам също, че болшевиките дават възможността за отделяне на Украйна.

Не, болшевиките не дават на Украйна тази възможност. Фактическото ѝ отделяне започва веднага след Февруарската революция и при Ноемврийския преврат отделянето ѝ вече е факт. Тя си има собствено националистическо правителство и т.н. Именно то подписва Малкия Брестки мир. А после татко Махно почва да се бие с германците.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2442 -: Юли 20, 2021, 16:38:23 »
Що спорет тебе Горби треа да ходи фпъклото? Човекът артикулира един известен на фсички* факт, а именно, че од 15-20 години това нещо не бачка, никой не знае одкъде се пуска и фсички* са решили да се правят, че то фсъщност си бръмчи, като за по-голема правдоподобност на тезата си хорово издават бръмчащи звуци.

------------------
*пот "фсички" иам предвит "ФСИЧКИ". Од политбюро до последния евенк.
Този шашкън се е заклел в конституцията на СССР, като е станал президент. За клетвопрестъпниците е предвиден ада. Арестува ли тримата от Беловежката гора? Не! Явно предателство срещу страната СССР.
Това е! Какво да му сеем на корена ряпа?
След дъжд качулка се сети, че винаги е искал да разтури комунистическата партия. Разтури държавата обаче.
 Работило, не работило.   :t26157: Историята ще го каже. Но междуособните войни (братоубийствени) са факт. В Украйна, Чечня, Грузия, Прибалтика... Чет нямат. Милиони умряха, за да може Раиса да пазарува в Лондон. :t2102: Има някаква справедливост. Не видя хаир последната.
Горещ катран за него. Forever.
« Последна редакция: Юли 20, 2021, 16:48:41 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2443 -: Юли 20, 2021, 16:41:15 »
Този шашкън се е заклел в конституцията на СССР, като е станал президент.

Заклел се за какво? Да казва, че тва бачка ли?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2444 -: Юли 20, 2021, 16:46:00 »
Заклел се за какво? Да казва, че тва бачка ли?
В моята беше написано, че ще пазя цялостта на България. В неговата не ще да е написано, че в Малта ще "легне" на САЩ? Нали?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2445 -: Юли 20, 2021, 16:49:30 »
цялост се пази с ресурси, човешки и финансови.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2446 -: Юли 20, 2021, 16:53:36 »
цялост се пази с ресурси, човешки и финансови.
Китайците "легнаха" ли на САЩ? Бяха ли по-богати от Русия тогава - 1990? Значи е имало и друг път. Ако не бяха те, щях да мисля, че си прав. Онези танкове на площада Тянанмън ще излезе, че са били "прогресивни". И около 2000 смазани.
Или, да?
Това е разликата между великия Дън и белязания. Единият ще остане в историята. Другият в пъклото. Ще го проклинат завинаги.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2447 -: Юли 20, 2021, 16:57:47 »
друг път винаги се намира. Особено ако разполагаш с милиард и нещо опитни зайчета.

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2448 -: Юли 20, 2021, 17:03:13 »
Новый истребитель пятого поколения показали на МАКС-2021

https://www.youtube.com/watch?v=k7BHZGtQjPI

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2449 -: Юли 20, 2021, 17:05:18 »
друг път винаги се намира. Особено ако разполагаш с милиард и нещо опитни зайчета.
Не можем да променим историята. Евентуално можем да се поучим от нея. Звучи банално, но хората си мислят, че това е било друго време, не е актуално, не се отнася до тях и т.н.
А всъщност всичко е свързано и в някакъв смисъл сме резултат на събитията преди.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2450 -: Юли 20, 2021, 17:08:04 »
фсичко е свързано сфсичко, но не непременно въф фсеки момент од времето и въф фсяка точка од пространството.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2451 -: Юли 20, 2021, 17:09:49 »
друг път винаги се намира. Особено ако разполагаш с милиард и нещо опитни зайчета.
Ъхъ, а да си унищожиш страната, понеже някой умник ще внушава 30 години по-късно, че „тва не работи“ е най-почтеното нещо. За едното потупване по рамото от враговете си да съсипеш живота на милиони, не само в твойта страна, понеже си безволев глупак, на когото всички се присмиват – това също е почтено и достойно, щото нали „тва не работи“. Направо е колос твоят херой Горби, само не знам защо не смее да припари в родината си, откак я предаде на разграбване и онождане.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2452 -: Юли 20, 2021, 17:11:43 »
"тва не работи" е констатация на факт. Горби не ми е герой, само изразявам съмнение ф неопходимостта да ходи фпъклото. Особено фсветлината на тва, че изтърпя огромна част од наказанието си, участвайки ф реклама за Пица Хът.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2453 -: Юли 20, 2021, 17:12:19 »
Новый истребитель пятого поколения показали на МАКС-2021

https://www.youtube.com/watch?v=k7BHZGtQjPI
Тва би требело да е на поне петратно по-ниска цена от F-ките.
Викам да канцелираме поръчката и направо да поръчаме ескадрила от тези.
Двигател с променлив вектор на тягата, 1600 километра "обхват", седем тона товароносимист ....
Некой съмнява ли се, че ще ни върнат парите, нъл сме партньори в натоту :smokin:
« Последна редакция: Юли 20, 2021, 17:25:34 от 66 »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2454 -: Юли 20, 2021, 17:15:45 »
фсичко е свързано сфсичко, но не непременно въф фсеки момент од времето и въф фсяка точка од пространството.
Пълен лаик съм в теоретичната физика (тази на квантово ниво), но си мисля, че гравитацията свързва всичко и най-последната звезда и галактика във Вселената. Така, че май не си баш прав.
Нямах гравитацията предвид в предишният си пост.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2455 -: Юли 20, 2021, 17:17:03 »
Тва би требело да е на поне петратно по-ниска цена от F-ките.
То и F-35 ще дойде по-ефтин от "нашите" хартиени "ф-ки". ха, ха...
Абе БГ е богата, ще помогне на брацкия американски народ. Този в Каролините. Както помага на пенсийте в Австрия и Чехия.  :t2102:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2456 -: Юли 20, 2021, 17:17:34 »
Да кажем, че Горбачов не се оказа на висота. Не мисля, че имаше големи лостове, но трябваше да предвиди нещата, като си знае хайлазите. Оказа се един объркан и нерешителен човек в един много важен период. Ма като че  ли не му пука много, съдейки по поведението му. Пък и то всичко е свършило вече. Жена му, Бог да я прости, също наивна душа, заразена със западния бацил се оказа. Та така. Тя усети каква я скопосаха и това я смачка.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2457 -: Юли 20, 2021, 17:18:27 »
Пълен лаик съм в теоретичната физика (тази на квантово ниво), но си мисля, че гравитацията свързва всичко и най-последната звезда и галактика във Вселената. Така, че май не си баш прав.
Нямах гравитацията предвид в предишният си пост.


аз също. Имах предвит склонността на човеците да търсят и намират модели(patterns), дори там където ги няма.

Преди малко на жена ми се обади комшията од Извор Ицко и ѝ съопщи, че гръм е ударил гигантското борче до нашта вила, за която вероятност той неколкократно ни беше алармирал. Тва иам предвит.

Сега треа да търсим некой да делитне с резачката поразения двайсе и кусур метроф бор. Ноо досадно.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2458 -: Юли 20, 2021, 17:21:29 »
За ходене в пъклото не знам – много по-ефикасен ми изглежда бой с пръчки или пожизнена тюрма с плъхове.
Колкото до „тва не работи“ – то нито е факт, нито оправдание за глупост и малодушие, нито основание за предателство. Предателство с колосален мащаб.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2459 -: Юли 20, 2021, 17:22:57 »
Това е разликата между великия Дън и белязания. Единият ще остане в историята. Другият в пъклото. Ще го проклинат завинаги.
Дън от социализъм реши да премине към фашизъм - политически тоталитарна диктатура плюс капитализъм. Комбинацията от политическа диктатура и икономическа свобода е доказала своята успешност, стига диктаторите да не се впускат в авантюри, особено военни. Имаме примерите на Испания, Чили, Сингапур и т.н.
Горбачов тръгна да запазва социализЪма, като пусне малко повече свободи на хората. Провали се. СоциализЪма си е недоноШче. Е, случайно провалът му се оказа много хубаво и добро нещо за Източна Европа, която се освободи от съветското иго.