Преглед на печата … > По света …

Русия (Re: Russia)

<< < (572/6916) > >>

ogopogo:
Бътчи отново демонстрира уикипедична Не-грамотност:


--- Quote (selected) ---"Бащата" на американската атомна бомба. Коя ли е майката? :smokin: Едуард Телер - "бащата" на водородната бомба си е американец, заедно с математика Uman.
--- Край на цитат ---

Да беше проверил барем къв е Телер и правилния запис на името  Stanislaw Ulam. И какви са по народност. Хинт -н е са американци по рождение. За останалото от това дето се опитваш да докажеш - че едва ли не проекта Манхатън е чисто амерско начинание - само смях и съжаление. Вземи прочети за Тюбе Аллойс, Нилс Бор, писмото на Айнщайн и прочее нещица и си задай въпроса дали въобще краварите са водещи в тая разработка. Особено след Тъ Грейт Депрешъна в който са били до към войната.
Видях че си бил в ДЗУ-Стара Гъзора. Още ми се подмята един изпитателен модул от там за тестване на 1-2 MB хард-дискове.
Би ли ме хелпнал да го приведа в работно състояние - или не си бил инженер по електрониката баш?

Butch:
Мараба орогоро,
Сбъркал съм името на Ulam. Посипвам си главата с пепел. :t0174: От онези 80% съм. I can't help it!
Няма да правя повече така. :smokin:
От цял свят са идвали да направят нещо в САЩ. Но разбира се след натурализацията не са "американци"(кравари, пиндостанци, америcuntци), а си остават единия унгарец, а другият поляк. Що тъй? Защо ли са предпочели заедно с Айнщайн и Ферми да останат и работят в САЩ? Сигурно заради доларците? Нале?
Само "печатницата" ви пречи да направите "велики" неща. Тя ви усмъртява най-много българи на 100000 от Covid. И това се случва на най-умната нация (след еврейте).
:t26157:
Преди беше сушата, Гришата и "международното положение", сега "краварите".

otvrat:
От цял свят са идвали да направят нещо в САЩ.

Какво да направят? Пари? Да, плащат добре. И кво от това? Големите умове и таланти са си били големи умове и таланти и преди да отидат в САЩ. Всички те са щели да се развият и в старите си държави, но за по-малко пари. Дворжак да не е станал голям композитор в САЩ? В Европа незабележим ли щеше да остане. А Айнщайн и Ферми са друг случай. Те бягат от нацизма. Айнщайн е евреин, а на Ферми жена му е еврейка. Но и двамата са отишли като вече големи учени. Така че зарежи тая мантра, че в САЩ всеки се бил "реализирал". Шлосерът и строителният работник нищо повече не правят в САЩ.

Butch:

--- Цитат на: otvrat в Октомври 21, 2021, 07:25:04 ---Шлосерът и строителният работник нищо повече не правят в САЩ.
--- Край на цитат ---
Те и в Китай не правят нещо по-различно, но си чакате телефоните и компютрите от Китай.
Истината боде. Не ви дава мира.

--- Цитат на: otvrat в Октомври 21, 2021, 07:25:04 ---щели
--- Край на цитат ---
Това е ключовата дума. Щели. Но не са! Каквото са постигнали са го направили в САЩ.
Това е!

--- Цитат на: otvrat в Октомври 21, 2021, 07:25:04 ---Така че зарежи тая мантра, че в САЩ всеки се бил "реализирал".
--- Край на цитат ---
Това са твой измишльотини. Някой са шофьори на тръкове, други janitor-и или "flip burgers"...Никой не ги гледа като "по-долна ръка" хора. Само в БГ на бачкатора гледат с пренебрежение. Особено по форумите. Но то си е разбираемо. Тук всички са професори и са учили в Ivy League или в Оксфорд и са седнали отдясно на Господа.
Само не могат да обяснят защо на най-умната нация (дали?) все се случват неприятни изненади.

otvrat:
 Щели. Но не са! Каквото са постигнали са го направили в САЩ.

Глупости! И не забравяй, че говориш с човек, който половината си живот го е изживял в чужбина. Включително и САЩ. Познавам стотици "реализирани" измекяри, които са си останали същите измекяри, каквито бяха в България. И не ми говори а Айнщайн и Ферми, а говори а себе си. Ти стана ли водещ учен в САЩ? Да не би да си станал президент на международна корпорация? Може би конгресмен? Какво се "реализира" там?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия