Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 20, 2024, 22:02:40

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2161521 пъти)

Imko1, Zmeja и 258 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 406
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5580 -: Февруари 18, 2022, 20:02:14 »
Странно е ще днес не намерих изявления от Зеленски.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5581 -: Февруари 18, 2022, 20:02:55 »
гениалния Жуков, та съгласно него не се атакува фронтално, а флангово с два танкови клина и марш на скок и затваряне на противника в чувал.
Кой провеждаше атаките срещу Ржев?
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B6%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%B2%D0%B0
Загуби
Руски войни              1 342 888
Германски  загуби   более 390 000

" Мы наступали на Ржев по трупным полям. В ходе ржевских боёв появилось много «долин смерти» и «рощ смерти». Не побывавшему там трудно вообразить, что такое смердящее под летним солнцем месиво, состоящее из покрытых червями тысяч человеческих тел. Лето, жара, безветрие, а впереди — вот такая «долина смерти». Она хорошо просматривается и простреливается немцами. Ни миновать, ни обойти её нет никакой возможности: по ней проложен телефонный кабель — он перебит, и его во что бы то ни стало надо быстро соединить. Ползёшь по трупам, а они навалены в три слоя, распухли, кишат червями, испускают тошнотворный сладковатый запах разложения человеческих тел. Этот смрад неподвижно висит над «долиной». Разрыв снаряда загоняет тебя под трупы, почва содрогается, трупы сваливаются на тебя, осыпая червями, в лицо бьёт фонтан тлетворной вони. Но вот пролетели осколки, ты вскакиваешь, отряхиваешься и снова — вперёд."
— Пётр Михин. «Артиллеристы, Сталин дал приказ!» Мы умирали, чтобы победить 
https://www.youtube.com/watch?v=a7KoKrFG0VA
« Последна редакция: Февруари 18, 2022, 20:11:46 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1642
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5582 -: Февруари 18, 2022, 20:04:13 »

Тов.ЗИП за разлика от вас не е "съветофил" и умът му е бистър.


Умът на тов.ЗИП за разлика от нас е бистра сурватка!

сурватка :m1728:

Сурватка (цвик) това е течността, която се отделя при производството на сирене.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5583 -: Февруари 18, 2022, 20:04:13 »
Quote (selected)
«Санкции будут вводить в любом случае. Есть какой-то повод сегодня, связанный, там, с событиями на Украине, или нет такого повода, он будет найден, потому что цель в другом. Цель в данном случае — затормозить развитие России», — сказал Путин.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #5584 -: Февруари 18, 2022, 20:06:07 »
Ся, аз не съм била в казарма, но от къф зор трябват толкова хора, пък даже и много танкове, като артилерията ти не е мръднала от позициите си /най-многобройната и многовариантна в света/ и ракетните ти войски тези дни имат учения...даже съвсем наблизо
За да е успешно настъплението, нападащият трябва да има 3-5 пъти числено приемущество в жива сила и техника, иначе ще понесе големи и излишни загуби.

Някой спомена някъде гениалния Жуков, та съгласно него не се атакува фронтално, а флангово с два танкови клина и марш на скок и затваряне на противника в чувал.

Иловалский или Дебалцевский
Разправят че са ги правили донбаските трактористи?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5585 -: Февруари 18, 2022, 20:06:41 »
Ся, аз не съм била в казарма, но от къф зор трябват толкова хора, пък даже и много танкове, като артилерията ти не е мръднала от позициите си /най-многобройната и многовариантна в света/ и ракетните ти войски тези дни имат учения...даже съвсем наблизо
За да е успешно настъплението, нападащият трябва да има 3-5 пъти числено приемущество в жива сила и техника, иначе ще понесе големи и излишни загуби.

Някой спомена някъде гениалния Жуков, та съгласно него не се атакува фронтално, а флангово с два танкови клина и марш на скок и затваряне на противника в чувал.

Аз съм фен на маршал Конев - върл любител на артилерията. Доказал е в боеви условия, че така се пестят човешки жертви

п. п. Моят дядо е бил артилерист във ВСВ,  въпреки че нашата артилерия е била в пъти по-допотопна по сравнение с руснаците
 /тяга кончета/
« Последна редакция: Февруари 18, 2022, 20:14:52 от Aсол »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7425
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5586 -: Февруари 18, 2022, 20:09:26 »

Тов.ЗИП за разлика от вас не е "съветофил" и умът му е бистър.


Умът на тов.ЗИП за разлика от нас е бистра сурватка!

сурватка :m1728:

Сурватка (цвик) това е течността, която се отделя при производството на сирене.

сурватка? или суроватка?
the lamers club honourable member …

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5587 -: Февруари 18, 2022, 20:13:58 »
Первые 45 автобусов из Донбасса уже приближаются к Ростовской области  — первый зампредседателя комитета Госдумы по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Виктор Водолацкий
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1642
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5588 -: Февруари 18, 2022, 20:14:36 »
гениалния Жуков, та съгласно него не се атакува фронтално, а флангово с два танкови клина и марш на скок и затваряне на противника в чувал.
Кой провеждаше атаките срещу Ржев?
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B6%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%B2%D0%B0
Загуби
Руски войни              1 342 888
Германски  загуби   более 390 000

" Мы наступали на Ржев по трупным полям. В ходе ржевских боёв появилось много «долин смерти» и «рощ смерти». Не побывавшему там трудно вообразить, что такое смердящее под летним солнцем месиво, состоящее из покрытых червями тысяч человеческих тел. Лето, жара, безветрие, а впереди — вот такая «долина смерти». Она хорошо просматривается и простреливается немцами. Ни миновать, ни обойти её нет никакой возможности: по ней проложен телефонный кабель — он перебит, и его во что бы то ни стало надо быстро соединить. Ползёшь по трупам, а они навалены в три слоя, распухли, кишат червями, испускают тошнотворный сладковатый запах разложения человеческих тел. Этот смрад неподвижно висит над «долиной». Разрыв снаряда загоняет тебя под трупы, почва содрогается, трупы сваливаются на тебя, осыпая червями, в лицо бьёт фонтан тлетворной вони. Но вот пролетели осколки, ты вскакиваешь, отряхиваешься и снова — вперёд."
— Пётр Михин. «Артиллеристы, Сталин дал приказ!» Мы умирали, чтобы победить

Butch,
стига пробутва либерастки неоистории, една от чиито цели е очерняне на героите от Отечествената война и пренаписване история, за да стане ясно, че редник РАЙЪН благодарение на ленд-лииза спечели войната.
Тази битка е измишльотина механично сбираща почти цяла година война - еба си дългата битка.
Ари стига!

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 406
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5589 -: Февруари 18, 2022, 20:15:08 »
Ся, аз не съм била в казарма, но от къф зор трябват толкова хора, пък даже и много танкове, като артилерията ти не е мръднала от позициите си /най-многобройната и многовариантна в света/ и ракетните ти войски тези дни имат учения...даже съвсем наблизо
За да е успешно настъплението, нападащият трябва да има 3-5 пъти числено приемущество в жива сила и техника, иначе ще понесе големи и излишни загуби.

Някой спомена някъде гениалния Жуков, та съгласно него не се атакува фронтално, а флангово с два танкови клина и марш на скок и затваряне на противника в чувал.

Иловалский или Дебалцевский
Разправят че са ги правили донбаските трактористи?
Северният вятър.По оценки на военни специалисти от 10 до 14 БТГ.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5590 -: Февруари 18, 2022, 20:17:19 »
Зафиксированы обстрелы со стороны ВФУ по направлениям:

20:05 - н.п. Николаевка - н.п. Докучаевск: выпущено 12 мин калибром 120 мм;
20:15 - н.п. Новотроицкое - н.п. Докучаевск: выпущено 20 мин калибром 82 мм;
20:17 - н.п. Бугас - н.п. Докучаевск: выпущено 25 мин калибром 82 мм;
20:25 - н.п. Богдановка - н.п. Коммунаровка: выпущено 10 мин калибром 120 мм.


МИД РФ заявил, что на территории Донбасса происходит геноцид
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1642
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5591 -: Февруари 18, 2022, 20:18:29 »

Аз съм фен на маршал Конев - върл любител на артилерията. Доказал е в боеви условия, че така се пестят човешки жертви


Конев е ръководит една от битките, които Буч политкоректно обедиява в една. Според него ще излезе, че ВСВ е 3-4 битки всичко и битката за Берлин е спечелена от десанта в Нормандия.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #5592 -: Февруари 18, 2022, 20:20:02 »
гениалния Жуков, та съгласно него не се атакува фронтално, а флангово с два танкови клина и марш на скок и затваряне на противника в чувал.
Кой провеждаше атаките срещу Ржев?
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B6%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%B2%D0%B0
Загуби
Руски войни              1 342 888
Германски  загуби   более 390 000

" Мы наступали на Ржев по трупным полям. В ходе ржевских боёв появилось много «долин смерти» и «рощ смерти». Не побывавшему там трудно вообразить, что такое смердящее под летним солнцем месиво, состоящее из покрытых червями тысяч человеческих тел. Лето, жара, безветрие, а впереди — вот такая «долина смерти». Она хорошо просматривается и простреливается немцами. Ни миновать, ни обойти её нет никакой возможности: по ней проложен телефонный кабель — он перебит, и его во что бы то ни стало надо быстро соединить. Ползёшь по трупам, а они навалены в три слоя, распухли, кишат червями, испускают тошнотворный сладковатый запах разложения человеческих тел. Этот смрад неподвижно висит над «долиной». Разрыв снаряда загоняет тебя под трупы, почва содрогается, трупы сваливаются на тебя, осыпая червями, в лицо бьёт фонтан тлетворной вони. Но вот пролетели осколки, ты вскакиваешь, отряхиваешься и снова — вперёд."
— Пётр Михин. «Артиллеристы, Сталин дал приказ!» Мы умирали, чтобы победить

Butch,
стига пробутва либерастки неоистории, една от чиито цели е очерняне на героите от Отечествената война и пренаписване история, за да стане ясно, че редник РАЙЪН благодарение на ленд-лииза спечели войната.
Тази битка е измишльотина механично сбираща почти цяла година война - еба си дългата битка.
Ари стига!

Кептъне те не могат.
Каквото им показва Холивуд това е истината.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5593 -: Февруари 18, 2022, 20:24:59 »

Аз съм фен на маршал Конев - върл любител на артилерията. Доказал е в боеви условия, че така се пестят човешки жертви


Конев е ръководит една от битките, които Буч политкоректно обедиява в една. Според него ще излезе, че ВСВ е 3-4 битки всичко и битката за Берлин е спечелена от десанта в Нормандия.

Битката за Берлин е спечелена от двама маршали - Жуков и Конев. Конев освобождава Прага и осъществява прословутата среща с реднеците

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5594 -: Февруари 18, 2022, 20:27:29 »
стига пробутва либерастки неоистории, една от чиито цели е очерняне на героите от Отечествената война
Никаква либерастия тук няма. Книгата на Петр Михин я има свободно, на
http://militera.lib.ru/memo/russian/mihin_pa/index.html.
Прочети я!
Михин е герой* и му вярвам каквото пише. Живя до 97 и написа няколко книги.
Омръзнало ми е от лозунги и Совок глупости.

* Изкарал е войната от начало - до край.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23965
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5595 -: Февруари 18, 2022, 20:29:01 »
За американците няма лошо, те си знаят че ВСВ е спечелена единстено от американците.
Лощото е при нас, че нашите младенци мислят същото, това са гледали като филми.
Още по-лошо е че американците са победили фашисти, нацисти и самураи, а руснаците ни окупирали на готово, откраднали са ни.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1712
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5596 -: Февруари 18, 2022, 20:31:46 »

Аз съм фен на маршал Конев - върл любител на артилерията. Доказал е в боеви условия, че така се пестят човешки жертви


Конев е ръководит една от битките, които Буч политкоректно обедиява в една. Според него ще излезе, че ВСВ е 3-4 битки всичко и битката за Берлин е спечелена от десанта в Нормандия.

Битката за Берлин е спечелена от двама маршали - Жуков и Конев. Конев освобождава Прага и осъществява прословутата среща с реднеците
Ще ме прощавате, но това е едно политически некоректно и поради това грешно съждение - битката за Берлин е спечелена от Монти, със съдействието на ония двамата -  Айзенхауър и Патън.
С помощта на парашутистите на англосаксите, мдаааа....
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5597 -: Февруари 18, 2022, 20:32:26 »
Кептъне те не могат.
Каквото им показва Холивуд това е истината.
Разочароваш ме! Прочетете книгата! Не говорете партийни клишета от АОНСУ! Какъв Холивуд тук?
Защо мислите не се преиздава книгата на Жуков. Щото е манипулация и лъжи, премълчавания.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11304
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5598 -: Февруари 18, 2022, 20:32:29 »
Битката за Берлин е спечелена от всички руснаци /Бъч - руснаци, само руснаци, там и помен от кравар не е имало!/, които са били на фронта и най вече от яростта им*, да доубият звяра, който им е отнел от всичко, по много!
Quote (selected)
Офанзивата /за Берлин/ беше планирана за 16 април. За да го направи неочакван за врага, Жуков заповяда да настъпят рано сутринта, в тъмното, заслепявайки немците със светлината на мощни прожектори
Дори и там, Жуков е бил новатор, но разбира се, глупаво е да се противопоставят Конев и Жуков, нищо, че са били "конкуренти".
Също така, мисля, че едва ли точно на Жуков му е хрумнало това в главата - просто той го е предложил и наложил.
*Нали поне можем да си представим, да тръгнеш към смъртта в последните дни на войната, какво се иска?
Да си представим, макар и трудно, щото некои и това не могат.
А да го направят?!?
Сега?!?
Ъпсурт!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 406
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5599 -: Февруари 18, 2022, 20:34:15 »

Аз съм фен на маршал Конев - върл любител на артилерията. Доказал е в боеви условия, че така се пестят човешки жертви


Конев е ръководит една от битките, които Буч политкоректно обедиява в една. Според него ще излезе, че ВСВ е 3-4 битки всичко и битката за Берлин е спечелена от десанта в Нормандия.

Битката за Берлин е спечелена от двама маршали - Жуков и Конев. Конев освобождава Прага и осъществява прословутата среща с реднеците
Нещо за Рокосовски?
Сталинград
Курск
''Багрантион''
Одер.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5600 -: Февруари 18, 2022, 20:34:49 »
всички руснаци /Бъч - руснаци, само руснаци, там и помен от кравар не е имало!/,
Какви кравари? Какви 5 лева? Що си губя времето? Четете ли какво пиша или сте латерни?
« Последна редакция: Февруари 18, 2022, 20:45:03 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5601 -: Февруари 18, 2022, 20:37:49 »
Битката за Берлин е спечелена от всички руснаци /Бъч - руснаци, само руснаци, там и помен от кравар не е имало!/, които са били на фронта и най вече от яростта им, да доубият звяра, който им е отнел от всичко, по много!
Quote (selected)
Офанзивата /за Берлин/ беше планирана за 16 април. За да го направи неочакван за врага, Жуков заповяда да настъпят рано сутринта, в тъмното, заслепявайки немците със светлината на мощни прожектори
Дори и там, Жуков е бил новатор, но разбира се, глупаво е да се противопоставят Конев и Жуков, нищо, че са били "конкуренти".
Също така, мисля, че едва ли точно на Жуков му е хрумнало това в главата - просто той го е предложил и наложил.

Джузепе, пръв в Берлин влиза Конев. Това дори и в мемоарите на Жуков го има. И що е нужно да противопоставяме двамата?

А Ржев е лошо било и за двамата - наистина са били големи загубите. Няма да говоря за липсата на техника и прочее. Това всъщност е драмата. Тилът още не е успял да достави всичко необходимо. Все пак тогава СССР все още се е предимно отбранявал

Бъч, притежавам мемоарите на Жуков. Не леж на тази кълка, щото има и мемоари на Чуйков, ако знаеш кой е той

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11304
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5602 -: Февруари 18, 2022, 20:38:21 »
Quote (selected)
Четете ли какво пиша или сте латерни?
Защо мислите не се преиздава книгата на Жуков. Щото е манипулация и лъжи, премълчавания.
Това пишеш Бъч -
Quote (selected)
Защо мислите не се преиздава книгата на Жуков. Щото е манипулация и лъжи, премълчавания.
Сигурно има и манипулации и лъжи и премълчавания.

Но не само от книгата му се черпи информация, за да си създаде човек мнение, за събития преди 50-60-70 г.
От много източници!
И когато в основни линии тези източници показват къде е истината, те, източниците, показват и това, че има и много заблудени Божии овчици.
Важното да не си сред такива Бъч.
Мъ тва си е твой проблем.
« Последна редакция: Февруари 18, 2022, 20:45:17 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3619
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5603 -: Февруари 18, 2022, 20:39:45 »
Нещо за Рокосовски?
Да – за мен най-великият. По дълъг ред от причини.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1642
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5604 -: Февруари 18, 2022, 20:42:38 »
Асол,
твоя кумир Конев не ме кефи много по морални причини. През 1941 година бива разследван за провала срещу германците и едва ли не допуснал ги до Москва. Когато белята станала явна Сталин спешно извикал Жуков от Ленинград и му възложил да отиде на Западния фронт и като се запознае с обстановка да му позвъни ПО КОЕ ДА Е ВРЕМЕ! Жуков отишъл в щаба на фронта в момент, когато държавната комисия разследва Конев и следствието клони да повтори съдбата на ген. Павлов (разстрелян 22.07.41) и само появата на Жуков го спасява. Сталин назначава Жуков за командващ отбраната на Москва и Жуков поставя условия Конев да му е заместник и така го СПАСЯВА!
По-късно Конев не е така колегиален и се присъединява към обвиненията на Сталин спрямо Жуков, за разлика от останалия генералитет. Въобще Конев се проявява и като послушко на Хрущов, председателства съдът над шефа на СМЕРШ Абакумов, над Берия … За мен гнусничка фигура.
Виж Константин Рокоссовский е потомствен благородник!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1642
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5605 -: Февруари 18, 2022, 20:45:30 »
Кептъне те не могат.
Каквото им показва Холивуд това е истината.
Разочароваш ме! Прочетете книгата! Не говорете партийни клишета от АОНСУ! Какъв Холивуд тук?
Защо мислите не се преиздава книгата на Жуков. Щото е манипулация и лъжи, премълчавания.

Butch,
моля те не ме разочаровай! По времето на Хрущов Спомени и Размисли е била силно цензорирана иначе е нямало да излезе! Това е било условието, за да се публикува.
По демократично време вече е има излязла в пълен обем.


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5606 -: Февруари 18, 2022, 20:45:38 »
Нещо за Рокосовски?
Да – за мен най-великият. По дълъг ред от причини.

Битката за Москва с панфиловци и Доватор...и конфликт с ...Жуков

п. п. Чуйков също е влязъл в конфликт с Жуков

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #5607 -: Февруари 18, 2022, 20:49:46 »
Оставете го Бъч на мира.
Той е слушал Битълс, когато вече са слушали Рей Чарлз.
Той е работил за комунистите, докато не се е осъзнал че трябва да работи за USA.
Сега е горд че е работил за USA. И му е вътрешно че БГ се подчинява на USA. Такива ми ти работи.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1642
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5608 -: Февруари 18, 2022, 20:50:22 »

Джузепе, пръв в Берлин влиза Конев. Това дори и в мемоарите на Жуков го има. И що е нужно да противопоставяме двамата?

Асол не пиши глупости!!!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5609 -: Февруари 18, 2022, 20:52:06 »

Джузепе, пръв в Берлин влиза Конев. Това дори и в мемоарите на Жуков го има. И що е нужно да противопоставяме двамата?

Асол не пиши глупости!!!



Не пиша глупости

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #5610 -: Февруари 18, 2022, 20:52:59 »
Кептъне те не могат.
Каквото им показва Холивуд това е истината.
Разочароваш ме! Прочетете книгата! Не говорете партийни клишета от АОНСУ! Какъв Холивуд тук?
Защо мислите не се преиздава книгата на Жуков. Щото е манипулация и лъжи, премълчавания.

Butch,
моля те не ме разочаровай! По времето на Хрущов Спомени и Размисли е била силно цензорирана иначе е нямало да излезе! Това е било условието, за да се публикува.
По демократично време вече е има излязла в пълен обем.

1967 доколкото помня.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5611 -: Февруари 18, 2022, 20:54:44 »
Кептъне те не могат.
Каквото им показва Холивуд това е истината.
Разочароваш ме! Прочетете книгата! Не говорете партийни клишета от АОНСУ! Какъв Холивуд тук?
Защо мислите не се преиздава книгата на Жуков. Щото е манипулация и лъжи, премълчавания.

Butch,
моля те не ме разочаровай! По времето на Хрущов Спомени и Размисли е била силно цензорирана иначе е нямало да излезе! Това е било условието, за да се публикува.
По демократично време вече е има излязла в пълен обем.

1967 доколкото помня.

Точно така! Ей туй издание го имам!

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 406
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5612 -: Февруари 18, 2022, 20:55:05 »
Нещо за Рокосовски?
Да – за мен най-великият. По дълъг ред от причини.

Битката за Москва с панфиловци и Доватор...и конфликт с ...Жуков

п. п. Чуйков също е влязъл в конфликт с Жуков
Чуйков воюва за втори път за Сталинград/Царицин.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5613 -: Февруари 18, 2022, 20:55:33 »
Да

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 406
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5614 -: Февруари 18, 2022, 20:58:52 »
Spiegel: архивная находка подтверждает правоту России — Запад нарушил обещание не расширять НАТО на восток

Оригинал новости ИноТВ:
https://russian.rt.com/inotv/2022-02-18/Spiegel-arhivnaya-nahodka-podtverzhdaet-pravotu

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5615 -: Февруари 18, 2022, 21:03:03 »
Шок !

Източници от администрацията на Байдън съобщават, че Байдън е притеснен, че Зеленски трябва да напусне Киев и да дойде в Мюнхен!

 :m1329:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1642
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5616 -: Февруари 18, 2022, 21:05:53 »
Няма значение кой влизал в конфликт с Жуков. Важното е, че той печели най-важната битка на Отечествената война – Отбраната на Москва! До тогава Вермахтът е непобедим.
Когато положението се спича Сталин извиква Жуков от Ленинград и го назначава за командваш Западния фронт и нарежда на другия ден в „Правда“ да се публикува негов портрет и съобщение за неговото назначение за командващ отбраната на Москва. Найс нали, ако се провали той ще е виновен! В тази трудна ситуация Жуков с жестоки и крути мерки, така както организира отбраната на Лениград успява да развенчае непобедимостта на Блицкрига и да ги натири от 150 до 250 км назад от Москва. Едва след това съюзниците се убеждават в силата на РККА и тръгва лендлизът.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #5617 -: Февруари 18, 2022, 21:09:31 »
Шок !

Източници от администрацията на Байдън съобщават, че Байдън е притеснен, че Зеленски трябва да напусне Киев и да дойде в Мюнхен!

 :m1329:

Ами да не ходи в Мюнхен.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5618 -: Февруари 18, 2022, 21:09:51 »
Той е работил за комунистите, докато не се е осъзнал че трябва да работи за USA.

Работил съм за НРБ. Кви комунисти. Никога не съм бил такъв. След всичките ми писанки това ли ти дойде до главата?
Земи се у ръце! Не пиши измислици. Дори и в новото време не съм работил за УСА, а само за разни "честни" частници.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5619 -: Февруари 18, 2022, 21:09:59 »
Шок!

Американските спецслужби съобщават, че Кремъл е изготвил списък на украински политици, които трябва да бъдат арестувани!

https://foreignpolicy.com/2022/02/18/russia-ukraine-arrest-assassination-invasion/

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11304
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5620 -: Февруари 18, 2022, 21:12:40 »
Quote (selected)
така както организира отбраната на Лениград
Всъщност, Жуков е пратен в Ленинград от Сталин тогава, когато ограничени немски части проникват в предградията и тамошното командване изпада в паника.
Така че Ленинград е първото сериозно изпитание за Жуков.
Въобще, съденето за хора, събития от тогава, намирайки се на дивана в къщи е меко казано несериозна работа.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1642
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5621 -: Февруари 18, 2022, 21:13:52 »
Шок!

Американските спецслужби съобщават, че Кремъл е изготвил списък на украински политици, които трябва да бъдат арестувани!

https://foreignpolicy.com/2022/02/18/russia-ukraine-arrest-assassination-invasion/
В едно друго време списъкът щеше да бъде за политици, които да бъдат разстреляни.

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 406
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5622 -: Февруари 18, 2022, 21:14:00 »
Няма значение кой влизал в конфликт с Жуков. Важното е, че той печели най-важната битка на Отечествената война – Отбраната на Москва! До тогава Вермахтът е непобедим.
Когато положението се спича Сталин извиква Жуков от Ленинград и го назначава за командваш Западния фронт и нарежда на другия ден в „Правда“ да се публикува негов портрет и съобщение за неговото назначение за командващ отбраната на Москва. Найс нали, ако се провали той ще е виновен! В тази трудна ситуация Жуков с жестоки и крути мерки, така както организира отбраната на Лениград успява да развенчае непобедимостта на Блицкрига и да ги натири от 150 до 250 км назад от Москва. Едва след това съюзниците се убеждават в силата на РККА и тръгва лендлизът.
Москва я спаси Рихард Зорге.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11304
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5623 -: Февруари 18, 2022, 21:16:12 »
Quote (selected)
Москва я спаси Рихард Зорге.
Ако са му вярвали, би могло да спаси много, но не са!
Поне не напълно.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23965
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5624 -: Февруари 18, 2022, 21:16:16 »
Quote (selected)
В едно друго време списъкът щеше да бъде за политици, които да бъдат разстреляни.
Остарели разбирания.
Бой, еане и плитко заравяне.
Кат се сетиш за тях ги изравяш и пак предните три.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5625 -: Февруари 18, 2022, 21:17:01 »
Поредният кьор фишек. Това трябваше да се направи много по-рано. 10 - 20 зачистени ястреби, и щяха да се кротнат. Американците тъй правят, че и със слугите си.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5626 -: Февруари 18, 2022, 21:17:37 »
Войната е най-ужасното нещо на света. За всички вас/нас

https://www.youtube.com/watch?v=lYqV8srdOPU

Да се молим всичко да мине добре и реднеците да идат...на майната си

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1642
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5627 -: Февруари 18, 2022, 21:18:08 »
Quote (selected)
така както организира отбраната на Лениград
Всъщност, Жуков е пратен в Ленинград от Сталин тогава, когато ограничени немски части проникват в предградията и тамошното командване изпада в паника.
Така че Ленинград е първото сериозно изпитание за Жуков.
Въобще, съденето за хора, събития от тогава, намирайки се на дивана в къщи е меко казано несериозна работа.

Точно така! Клемент Ворошилов още малко и е щял да опусне Лениград. Сталин спешно изпраща Жуков, който с жестоки мерки и разстрели спасява положението. Да не си бил тогава там дори и роднина на дезертьор! След като стабилизира отбраната Сталин го извиква в Москва да спасява положението.

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 406
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5628 -: Февруари 18, 2022, 21:18:40 »
Quote (selected)
Москва я спаси Рихард Зорге.
Ако са му вярвали, би могло да спаси много, но не са!
Поне не напълно.
Да,така е.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #5629 -: Февруари 18, 2022, 21:24:23 »
А бе да се знае.

Проконвоирование немцев через Москву 17 июля 1944
https://www.youtube.com/watch?v=6pcMdCkgVAo

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1642
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5630 -: Февруари 18, 2022, 21:25:54 »
Quote (selected)
Москва я спаси Рихард Зорге.

Зорге е изгубил доверието на Сталин и не са вярвали на сведенията му. Дори когато го съдят японците руснаците отричат да е техен агент, а са можели да го спасят. Бил е извикан да се върне в Москва, но той подозирайки, че ще бъде ликвидиран като други агенти (Александър Орлов герой от Испания, който не се връща и дефектира) отказал да се завърне. Легендата Зорге беше създадена по Хрущово време с цел очерняне на Сталн. Зорге в интерс на истината е бил СУПЕР агент, оказал се в ситуация на нещастно стечение на обстоятелства.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1642
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5631 -: Февруари 18, 2022, 21:29:06 »
Да се разберем! Съдът казва марша не е фашистки. Може да ви се иска да е такъв, но не е.
До апелацията.

Буч,
а ти какъв казваш че е? Демократичен?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5632 -: Февруари 18, 2022, 21:33:06 »
Quote (selected)
Москва я спаси Рихард Зорге.

Зорге е изгубил доверието на Сталин и не са вярвали на сведенията му. Дори когато го съдят японците руснаците отричат да е техен агент, а са можели да го спасят. Бил е извикан да се върне в Москва, но той подозирайки, че ще бъде ликвидиран като други агенти (Александър Орлов герой от Испания, който не се връща и дефектира) отказал да се завърне. Легендата Зорге беше създадена по Хрущово време с цел очерняне на Сталн. Зорге в интерс на истината е бил СУПЕР агент, оказал се в ситуация на нещастно стечение на обстоятелства.

Заради Рамзай японците ще гледат Курилите през крив макарон. Той Лавров им го обясни между другото...не точно заради него, де. Иска да си подпишат  капитулацията. Таз нация японска е по-тъпа и от нашата - даже не знае кой й е натресъл ядрените бомби над главите. Ходят и се кланят там, ама кой ги е изпържил...не знаят

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5633 -: Февруари 18, 2022, 21:33:18 »
Буч,
а ти какъв казваш че е? Демократичен?
Вярвам на съда. Съдиите са сериозни хора. Роднините им са малоимотни и затова им дават парцели по морето. Като крайно нуждаещи се.
Нещо се объркАх! :suicide:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5634 -: Февруари 18, 2022, 21:34:07 »
концентрирайте се малко, предпредпоследния и последния пост са си ачик ачик тролене по друга тема.....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3619
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5635 -: Февруари 18, 2022, 21:38:08 »
Понеже взе да се обсъжда тук кой бил спасил Москва – не е един. Един от особено отличилите се е ген. Власов. Да, този същият. Историята е странно и сложно нещо.

Активен Imko1

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 181
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5636 -: Февруари 18, 2022, 21:44:45 »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5637 -: Февруари 18, 2022, 21:46:55 »
Понеже взе да се обсъжда тук кой бил спасил Москва – не е един. Един от особено отличилите се е ген. Власов. Да, този същият. Историята е странно и сложно нещо.

същия е, но аз не бих казал, че е спасителя на Москва. Най-малкото, защото оперативно започва в зоната на Панфилов след него.
Виж, за освобождаването на  Волоколамск (не си спомням и другите градове там) заслугите му са безспорни.

Както е безспорно и предателството му след това.

 
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #5638 -: Февруари 18, 2022, 22:03:28 »
Понеже взе да се обсъжда тук кой бил спасил Москва – не е един. Един от особено отличилите се е ген. Власов. Да, този същият. Историята е странно и сложно нещо.

Какво е странно.
Има и други пленени генерали.
Например  ген. Карбышев
https://en.wikipedia.org/wiki/Dmitry_Karbyshev#World_War_II

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5639 -: Февруари 18, 2022, 22:44:09 »
Путин подписа указ за призоваването на запасняците.

http://publication.pravo.gov.ru/Document/View/0001202202180067?index=0&rangeSize=1

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...