Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 12:09:18

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2041630 пъти)

0 Потребители и 51 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3600 -: Януари 16, 2022, 19:10:20 »
Няма да е до година.

Са, за три-четири месеца ли ще се караме? Ямал е наполовина построен.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3601 -: Януари 16, 2022, 19:16:18 »
...
Т.е., до началото на март не очаквам големи стъпки от Русия. По-нататък ще видим.

Откровено казано нямам конкретна идея, какъв би бил отговорът на Русия, но поне до сега по всичко личи, че ще има такъв и не вярвам Путин да се остави в положение на блъфаджия. Няма много време да протака, още повече че протакане и разводняване е американската цел. Освен това благоприятният времеви прозорец за действие не е голям. Струва ми се, че самите руснаци все още нямат ясна идея, как да отговорят и това личи по последните новини от там, но при всички случаи имат няколко варианта. Проблемът им е как биха им се отразили евентуални санкции, за които все още им е необходимо време за подготовка. Лично аз считам, че след като официално са казали „Чиба, обратно 1997 година“ би следвало да извадят тоягата и да направят като начало показно действие на възможностите си. Било в Балтика, Румъния или България. Тайната надежда на САЩ е да бъде Украйна, но там няма да има ефект.  Украйна практически е бита карта, а и не им трябва цялата.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3602 -: Януари 16, 2022, 19:33:21 »
Струва ми се, че самите руснаци все още нямат ясна идея,

Имат, и то много. Много варианти имат на масата и ще ги играят едно след друго. Санкции вече изобщо не ги плашат. Сега е ред ние да се потим. Вече Русия ще налага санкции.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3603 -: Януари 16, 2022, 19:40:16 »
Хранилищата за газ в Европа са празни, немците последно пращаха към Украйна, щото са тарикати.
Зимата настъпва, една малка авария и са замръзнали.
Предполагам някой ще вземе пари от застраховката на доставките, но парите в случая не топлят и не произвеждат ток.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3604 -: Януари 16, 2022, 19:43:34 »
Трябва им тя, цялата Украйна им трябва, че е половината кажи речи от същинска Русия. Не си струва заради една шепа измет да се намразват с украинците. Тоз украински език като македонския кажи го. Ма нека си дрънкат кой както иска. Македонският е най-смешен.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3605 -: Януари 16, 2022, 19:46:54 »
p.s: Украйна забранява вестниците на руски.И вие искате реднеците да уважават Русия?
Те сега разбрах защо преди 20 години "реденците" се спукваха да уважават Русия. Защото 75 % от населението (и 95% от внятната интелигенция -  журналистите, политиците, политолозите) комуникираше помежду си на руски.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3606 -: Януари 16, 2022, 19:54:37 »
не вярвам Путин да се остави в положение на блъфаджия. Няма много време да протака, още повече че протакане и разводняване е американската цел. Освен това благоприятният времеви прозорец за действие не е голям. Струва ми се, че самите руснаци все още нямат ясна идея, как да отговорят и това личи по последните новини от там, но при всички случаи имат няколко варианта.
Аз пък мисля, че руското ръководство бе наясно , че отсреща ще протакат и разводняват. И го направиха с идеята, че  за  Русия това протакане и разводняване  ще е от полза. Защото Русия не е готова -  икономически, политически, пропагандно , та даже и военно да тропне по масата и да изисква САЩ да изпълни буквално ултимативните и искания...
« Последна редакция: Януари 16, 2022, 20:12:45 от Bacho Кольо »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3607 -: Януари 16, 2022, 20:18:08 »
Беше ясно, че Русия блъфира. Всъщност тя обнародва и препотвърди претенциите си. Да няма после неразбрали. Шахматът продължава. Важно е кога Китай ще хвърли на пазара доларите. Ще падне голямо охкане. Но всеки гледа да не загуби генерално. Бавничко ще се натамънят нещата.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3608 -: Януари 16, 2022, 20:23:02 »
и какво се мотае из мрежата?!?
фейк, опипване на почвата или...
натисни ТУК

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3609 -: Януари 16, 2022, 20:25:48 »
Quote (selected)
Откровено казано нямам конкретна идея, какъв би бил отговорът на Русия,
И аз, но съм сигурен, че Алис има и смирено чакам дагодоговеди до знанието ни.
Тръпна!
А ако се пак трябва да изразя скромното си и некомпетентно мнение тип " не знам, мъ да кажа" е, че руснаците всъщност си казаха - отговори ще има и то несиметрични.
Кви - балигу!
Което пък, от своя страна /балигуто/, мое да включва от наистина газов рекет /половин Европа умирга, ако не им играят по свирката и то напълно със законни газови мерки/, до агресивно поведение в целия близък изток, подпомагане на Иран с квито могат центрофуги, наместване на ракети във Венецуела, плътно сближаване с Китай - дружно намесване в Африка и Латинска Америка с излишната зелена шума на Китай и защита на поддалите от там /охооо, колко има такива/ с руското оръжие...въобще всички арогантни мерки на които до сега бяхме свидетели от краварска страна по света и които вече говедарите не им стигат силиците да прилагат.
Тук споменах ли война?
Май не. И не им трябва. Нали трябва да останат живи да се насладят на сгромолясването на тези, дето го готвеха за тях?
Само едно ми пречи да мисля в некомпетентното ми мнение, че може да стане така.
Руската наивност!
Едва ли са извървели докрай пътя от "ребята, давайте жить дружно", до "шо не им евем мамицата".
Но знам ли, я!
Алис знае, ЗИП-а тоже...те да кажат.
 :smokin:
« Последна редакция: Януари 16, 2022, 20:35:38 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3610 -: Януари 16, 2022, 20:26:06 »
Беше ясно, че Русия блъфира

На кого е било ясно? И кво значи "блъфира"? Блъфира човек, който няма карти. В случая - варианти за действие. Сериозно ли мислиш, че Русия няма никакви варианти за действие, че да блъфира? Има твърде много. И военни, и политически, и икономически.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3611 -: Януари 16, 2022, 20:38:44 »
Става дума за надхитряване. САЩ щели били да си изтеглят манекените от Украйна. Ама Путин не кълве. Бе тая Нюланд много празен поглед има. Направо да те дострашее. Бетер Клинтъница и бабата с брошките.

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3612 -: Януари 16, 2022, 20:40:09 »
Мисля, че това е добро обобщение. Горе-долу това исках да кажа и аз. Сигурно, е че ще има някакъв отговор от Русия. Сигурен съм, че на руснаците им е било ясно какъв ще е отговорът на САЩ, и че са проработили много варианти.  Но няма да е "веднага", и най-вероятно няма да е изцяло военен.

Ако не друго, едно е ясно -- тонът на руснаците се промени много и рязко, даже и на най-високо стоящите дипломати и говорители. Преди Лавров или Рябков говореха общи, благи приказки и острите изказвания бяха на разни депутати, съветници, комитетчици, и т.н.

Откровено казано нямам конкретна идея, какъв би бил отговорът на Русия, но поне до сега по всичко личи, че ще има такъв и не вярвам Путин да се остави в положение на блъфаджия. ..... Струва ми се, че самите руснаци все още нямат ясна идея, как да отговорят и това личи по последните новини от там, но при всички случаи имат няколко варианта.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3613 -: Януари 16, 2022, 20:43:26 »
Quote (selected)
Администрацията на президента на САЩ Джо Байдън е подготвила 18 различни сценария за действие в случай на предполагаема руска инвазия в Украйна.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/sasht-imame-18-scenariya-prichinyavane-na-bolka-ako-rusiya-nahlue
Горките, колко са схематични!
А колко сценария имат, ако се случат онези неща, дето споменах по горе?
Колко сценария имат, ако руснаци и китайци се опрат гръб с гръб, дори и да бъде само временно?
Бе ей!
Неккви чалмалосани дилетанти ви наритаха и хората ви висяха по колесниците на последните самолети, не ви увря пъмкина, мъ не е късно още де!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3614 -: Януари 16, 2022, 20:46:00 »
Става дума за надхитряване

НАТО се опитва да надхитря. Русия си каза каквото трябва. Трябва да обезпечи сигурността си. Очаквай на първо време ракети в Калининград, Белорус, Крим и Сирия; признаване на ДНР, ЛНР и Южна Осетия;

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3615 -: Януари 16, 2022, 20:48:15 »
На книга могат и 81 да си напишат.
Вече писах че единствената санкция която още не са наложили е Путин да не носи боксерки с американското знам, ако му се прииска де.
След толкова години санкции, РФ е напълно самодостатъчна да изкара следващите 10 години, виж  западния свят за месец остава без ток и храна и после....

П.П. И във Венецуела ще се намери място за някой и друг ракетен комплекс.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3616 -: Януари 16, 2022, 20:53:16 »
Засега Русия се интересува основно от излаз на море, т.е. брегова ивица. Одеса без никакво съмнение ще  стане руска. Въпрос на време и нерви. Украинците са селяни/казаци и въглищари.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3617 -: Януари 16, 2022, 20:55:01 »
Мда и още една прогноза съм пропуснал.
Няма да има руско "нахлуване" в Украйна.
Украйна!
Не Лугандон!
Лугандон ще си поиска най кротко помощ и ще си я получи.
Останалата част от Украйна - трябва да си я заслужи!
С труд и почитание.
И протегната ръка.
За просия.
В която да хвърлят петаче, да свият пръстите в дланта им и да ги погалят по главицата да не риват :m1273:
п.с. последното, няма да стане скоро. Ще минат години за освестване по трудния начин.
За другите неща - част вече са се случвали, част ще се случат още тази година.
За ракети в Куба струва ми се че ще е нещо като последно десет, но аз съм слаб в белота - там, мутрю питайте.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3618 -: Януари 16, 2022, 20:55:14 »
И във Венецуела ще се намери място за някой и друг ракетен комплекс.

Венецийката е важна, но не чак толкова. Имат и разговори с Никарагуа. За Русия по-важно е на Европа да ѝ припари под дирника. Това ще бъде и артикулирано. Убеден съм, че ще разположат и войска в Беларус. Една ударна група е много важна да направи връзката с Калининград.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3619 -: Януари 16, 2022, 21:00:25 »
Важна или не, един комплекс ще е достатъчно символичен, едно от исканията беше НАТО в старите граници.
Докато само Европа е на мушка на САЩ ще им е все едно, но до тях е различно, ако искаш и за общественото мнение да свие перките на ястребите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3620 -: Януари 16, 2022, 21:05:01 »
Депутатът ястреб от "Единна Русия"  Евгений Фьодоров:

Да нанесем ядрен удар по САЩ за да ги склоним да преговарят!


https://www.google.com/amp/s/news.rambler.ru/politics/47945638-v-gosdume-predlozhili-nanesti-yadernyy-udar-po-ssha/amp/

 :m1329: :blurry_drunk-2127: :m1329:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3621 -: Януари 16, 2022, 21:06:29 »
Quote (selected)
Депутатът ястреб от "Единна Русия"  Евгений Фьодоров:
Евгений Фьодоров!
ЗЕФ?
 :think:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3622 -: Януари 16, 2022, 21:11:39 »
Знам го тоя депутат по физиономия.Мислех, че е некъф гнил интелигент с това личице.

А той се оказа цел полковник от запаса воювал в Афганистан.

Верно на фуражките им хлопа дъската.Във всички армии по всички земни кълбета....

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3623 -: Януари 16, 2022, 21:17:04 »
Депутатът ястреб от "Единна Русия"  Евгений Фьодоров:

Да нанесем ядрен удар по САЩ за да ги склоним да преговарят!
Както се вижда и Русия не страда от липса на идиоти.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3624 -: Януари 16, 2022, 21:20:38 »
Верно на фуражките им хлопа дъската.Във всички армии по всички земни кълбета....
Вярно, ама не съвсем. Много "фуражки"  - и руски, и натовски са изключително сдържани и внимателни в своите дми и действия, когато стане въпрос да се използват оръжия, когато това може да се избегне.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3625 -: Януари 16, 2022, 21:33:14 »
Нямах възможност да се включа по-рано, та за това накуп ще кажа:

В момента бюджета на РФ наполовина се попълва от износа на въглеводороди. Това положение ще се запази (по руски данни) и в близките 10 години. Следователно РФ докато не направи съответната инфраструктура за превключване направлението на газта Китай – ЕС, РФ не може да се откаже от продажбите за ЕС. В Самият ЕС вносът му наполовина зависи от РФ, като в същото време собствения добив намалява. До 2 години РФ реално ще може да избира да продава там където цената е по-висока. Освен това ЕС ще клекне и допусне СП-2.
---
„ И във Венецуела ще се намери място за някой и друг ракетен комплекс.“

Считам за по-вероятно като начало първо в Никарагуа, защото е много по-стратегически и близо. Даниел Ортега е навит.
---
„Одеса без никакво съмнение ще  стане руска. Въпрос на време и нерви.“

Напълно съгласен! Дори скоро.
---
„Депутатът ястреб от "Единна Русия"  Евгений Фьодоров:

Да нанесем ядрен удар по САЩ за да ги склоним да преговарят!“

Това е шнапс идея!
---

До март ще има случка… каква сега можем само боб да хвърляме.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3626 -: Януари 16, 2022, 21:47:51 »
Quote (selected)
В момента бюджета на РФ наполовина се попълва от износа на въглеводороди. Това положение ще се запази (по руски данни) и в близките 10 години. Следователно РФ докато не направи съответната инфраструктура за превключване направлението на газта Китай – ЕС, РФ не може да се откаже от продажбите за ЕС.
На половината половината не идва от ЕС, останалите ще си продължат.
Самият ЕС също няма да остане съвсем на сухо, СП2 е готов, ако искат немците могат получават още днес без никакви посредници.
Ще има загуби и за РФ, но те се готвят няколко години за този момент, а западняците развяват зеленото (колко символично съвпадение с ислямското ) знаме и сега са на ръба даже без някой да ги натиска.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3627 -: Януари 16, 2022, 22:02:30 »
Цялата зелена простотия беше измислена и наложена на Европа от САЩ, с цел да се намалят приходите на руския бюджет. В днешно време лъсна цялата несъстоятелност на брюкселските зелки и РФ постепенно може да започне да им налага санкции.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3628 -: Януари 16, 2022, 22:02:39 »
Мисля да почнем с Одесата.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3629 -: Януари 16, 2022, 22:03:55 »
Мисля да почнем с Одесата.

Добра идея, особено ако се стигне до Приднестровието, защо не и да напъдят румънката от Молдова!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3630 -: Януари 16, 2022, 22:05:40 »
Румъня е прекалено голяма. Никаква Молдова за нея. Ха е лапнала Молдова, ха Унгария ревнала за Трансилвания, ха и ний  ревнем за устието на Дунава. Най ми харесва Румъня без море. Ма пак руснаците са виновни, че ги изкараха на море. За наша сметка. Руснаците много грешки са допуснали. Какво общо имат примерно със сърбите? Много им е сложна аритметиката.
« Последна редакция: Януари 16, 2022, 22:25:22 от dabedabe »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3631 -: Януари 16, 2022, 22:19:34 »
Ще ми бъде интересно какво ще каже Алиса, че тия кланове  ротшилд, илюминати, рептили и други хич не са ми ясни.
Факт, че санкциите много помогнаха на Путин да си организира стопанството и сега си произвеждат всичко храни, енергия, лекарства, техника.
Назад са с електрониката, но там Китай отдавна изпревари всички и при едно противопоставяне ще спре да зачита патенти ще прави всичко което прави и сега фрее без да плаща.
Колкото до ядрен удар можем да го очакваме само от САЩ малко преди да се срути къщата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3632 -: Януари 16, 2022, 22:38:55 »
Колкото до ядрен удар можем да го очакваме само от САЩ малко преди да се срути къщата.

САЩ има много повече, какво да губи в сравнение с РФ. САЩ биха прибягнали до ядрен удар, само   ако са сигурни, че изненадата би им осигурила безусловна победа, нещо което отдавна вече не е вярно.
Ядрена война няма да има, но виж конвенционална и то в Европа – ДА! Тук САЩ са готови да воюват до последния евро-натовец, а те най-много със самолети и кораби ще участват. Атлантическа солидарност. Страх ги е по суша, много са кекави.
То пък евро джендърските солдати са едни мноо яки.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3633 -: Януари 16, 2022, 22:41:17 »
Ми то германци вече няма. Френци, талянци не стават.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3634 -: Януари 16, 2022, 22:46:31 »
Администрацията на президента на САЩ Джо Байдън е подготвила 18 различни сценария за действие в случай на руска инвазия в Украйна. Това заяви зам.-държавният секретар по политическите въпроси Виктория Нюланд в интервю Financial Times, цитирано от Агенция Фокус.

FcuK the USA! Нюлънд не става за fcuk.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3635 -: Януари 16, 2022, 22:47:59 »
Преди тълпите да срутят бялата къща някой изкукал може да завлече целия свят със себе си.
Никой не е готов и за война  в Европа, няма достатъчно пушечно месо, ракети и самолети за повече от месец.
Едни Ирак и Афганистан погълнаха ресурсите на цялото НАТО и то без успех.
Това преди 20 години когато имаше някакви остатъци от студената война като техника и армия.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3636 -: Януари 16, 2022, 22:54:41 »
Късно е вече да правим от мечовете плугове. Суша се задава голяма. Но нямаше го Йосиф да ни каже 7 години да се запасяваме.

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3637 -: Януари 16, 2022, 23:07:59 »
Quote (selected)
Ми то германци вече няма. Френци, талянци не стават.
Е нямало кой да воюва - я виж колко патологични русофоби си отгледаха за тия 20-30 години дето е така за идеята ще тръгнат на изток - бандеровците укри, грузинските мхедриони(тия на Звияд Гамсахурдия), полските шляхтичи, румънските чокои, кримските татари - наши брадчеди според макетата, даже шведските геюве ще скочат само да им свирнат наглосаксите. Е самите наглосакси ще са мениджърите и логистиката ще оказват отзад но пушечно месо и то надъхано има и то бол. Даже БГ-психодесните могат да спретнат поне един батальон.
PS.Забравих прибалтийските паркетни тайгърчета - те трите им армийки ако се сберат може и да се загубят из горите на Псков или Волхов колко са многобройни. Но са начело по крякане против Русия.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3638 -: Януари 16, 2022, 23:16:47 »
Викаш има още будали, а?

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3639 -: Януари 17, 2022, 11:45:01 »
По принцип санкции се прилагат, когато дадена държава не може/няма възможност или не желае да приложи военна сила и счита, че само осъждане на действията на отсрещната страна е недостатъчно. Заплахата със санкции от НАТО/САЩ срещу Русия в отговор на „вероятна“ инвазия в Украйна доказва единствено тяхното  безсилие.  НАТО/САЩ не са готови да се бият за интересите на Киев, просто защото не искат, а не искат, защото не могат. Британският контингент (800 души) е в готовност незабавно да се евакуира от Украйна след като първият руски войник прекоси границата. Толкоз за военната им мощ. Строежът на британска военна база в Украйна служи единствено за достатъчен повод РФ да го „приватизира“, както това се случи с опита на САЩ да изгради своя база в Крим. Бяха даже обявили международен тендър за строителството, дотам, дъ рест из хистори! Могат да воюват само до последния украинец.
Свидетели сме, че след ВСВ в много малко случаи санкциите са били дори частично успешни. Например COCOM в известна степен забави технологичното развитие на соц системата, но тя се срина поради наивитет/предателство от страна на ръководството й (Горбачов). Напротив вижте „успеха“ на санкциите на САЩ срещу Иран, които доведоха до сближаване с РФ и обща ПРО! Да не споменавам Куба, Венецуела …
Заплахата пък с изключване от системата суифт само ще ускори смъртта на долара като световна резервна валута, предните санкции срещу РФ я направиха най-големия производител на зърно и още много импортни замествания…

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3640 -: Януари 17, 2022, 11:55:19 »
По принцип санкции се прилагат, когато дадена държава не може/няма възможност или не желае да приложи военна сила и счита, че само осъждане на действията на отсрещната страна е недостатъчно

В международното право едностранните санкции се разглеждат като акт на агресия. Санкции може да налага само ОС на ООН.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3641 -: Януари 17, 2022, 11:59:22 »
ОТТАВА, 16 января. /ТАСС/.
НАТО никогда не согласится с выводом своих военных из стран, присоединившихся к блоку с 1997 года, поскольку это сделало бы их членами альянса второго сорта. Об этом заявил генеральный секретарь альянса Йенс Столтенберг в интервью канадскому телеканалу CBC, вышедшем в эфир в воскресенье.
"Союзники по НАТО не могут идти на компромисс по абсолютно центральному принципу европейской безопасности и на самом деле международной безопасности. Тот факт, что каждая страна имеет право выбирать свой путь, сама решать, хочет она или нет принадлежать к альянсу, такому как НАТО, это на самом деле центральный принцип", - считает он.

"Конечно же, мы также не можем согласиться с тем, что у нас не должно быть войск НАТО во всех тех странах, которые присоединились к НАТО с 1997 года. Это, по сути, будет означать, что половина наших членов не сможет быть защищена войсками НАТО. Тогда они будут своего рода членами НАТО второго сорта, мы никогда это не сделаем", - добавил Столтенберг.
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3642 -: Януари 17, 2022, 12:03:15 »
НАТО никогда не согласится с выводом своих военных из стран, присоединившихся к блоку с 1997

Напълно разбираемо! В Източна Европа "войски на НАТО" нема. Какво да изтегля ? Има американски войски. НАТО може и да означава САЩ, но не винаги.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3643 -: Януари 17, 2022, 12:41:40 »
НАТО никогда не согласится с выводом своих военных из стран, присоединившихся к блоку с 1997

Напълно разбираемо! В Източна Европа "войски на НАТО" нема. Какво да изтегля ? Има американски войски. НАТО може и да означава САЩ, но не винаги.
Всъщност формално погледнато има някакво объркване. България е в НАТО, т.е. българските войски са в НАТО. Заменяме България с Румъния, Полша и т.н. и какво се получава? Че искат да изтегляме собствените си войски от териториите си или да излезем от НАТО?

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2732
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3644 -: Януари 17, 2022, 12:49:08 »
Всъщност формално погледнато има някакво объркване. България е в НАТО, т.е. българските войски са в НАТО. Заменяме България с Румъния, Полша и т.н. и как во се получава? Че искат да изтегляме собствените си войски от териториите си или да излезем от НАТО?

ми то същото, което нато иска от русия.
след като изисква за намиращи се на 400км от границата руски войски да бъдат разкарани,
що да ви се струва нелогична обратната претенция?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3645 -: Януари 17, 2022, 13:08:03 »
Всъщност формално погледнато има някакво объркване. България е в НАТО, т.е. българските войски са в НАТО. Заменяме България с Румъния, Полша и т.н. и какво се получава? Че искат да изтегляме собствените си войски от териториите си или да излезем от НАТО?

На практика се иска броят на страните в НАТО да се редуцират до тези преди 1997 година. Точно така, как бяха обещали, за да се изтеглят съветските войски от ГДР и Германия обедини.

Ако сте забравили (да ви припомня) точната формулировка “not one inch eastward” (нито един инч на изток) на Държавния Секретар Джеймс Бейкър на 09.02.1990 протоколирана, съгласно разсекретените американски документи!
https://nsarchive.gwu.edu/briefing-book/russia-programs/2017-12-12/nato-expansion-what-gorbachev-heard-western-leaders-early

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3646 -: Януари 17, 2022, 13:12:30 »
От друго място:

Quote (selected)
Апропо - САЩисаните бази тъдява: - Кога и как договорите за тяхното безплатно ползване, за складиране на техника и пр. с валидност 10 години, сега са се превърнали в безсрочни - до краят на Вечността? Така, че местната прислуга нема защо да се възпалява толкоз:

- Просто да кажат на ВВП, че е "джуджето" Сторипакост, че хич не им пука какво има зад тав. Шойгу и че си искат джендъррастията, освежителната многополовост, развращаването на децата, боцкането от всякакъв вид, калибър и смъртност, втечнен газ от Тексас, зелена, шарена и всякаква друга "агенди", продажният псевдо елит винаги начело и пр. и пр. хубавини на дермокрацията.

И да не забравя: - да подчертаят обезателно дебело, че разни Ялта 1, Ялта 2 и други подобни иширети да ги налагат на Брадърите ни, а не Тук, на тяхната Горда прислуга! - Нъл тъй?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3647 -: Януари 17, 2022, 13:13:23 »
Всъщност формално погледнато има някакво объркване.

Има объркване. И то произлиза от неразбиране какво е НАТО. Никъде в договорите няма разписано положение, че щом си в НАТО, на твоя територия трябва да има  американски войски. И изобщо войски  на НАТО. Единственото изключение е Германия, но тя е окупирана държава. Нещо повече, ако някой член на НАТО бъде нападнат, няма задължение да изпращаш войски в негова защита. Казано е, че всеки помага както реши. Следователно можеш да помагаш и с одеала. Ние сме специалисти в такива помагания. Присъствието на американски войски е напълно излишно. Ако стане нещо - да ни защитават. 2 - 3 000 американски войници не могат физически да ни защитят, но могат много да ни навредят. Защото стават цел. Ако нямаме американски бази и помощта ни към НАТО се ограничим с кожуси и кашкавал, Русия може и да спести некой килотон за големите мераклии.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3648 -: Януари 17, 2022, 13:26:41 »
otvrat,  много добре казано. Хеле за американските уйници тъдява.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3649 -: Януари 17, 2022, 14:05:01 »
Ако нямаме американски бази и помощта ни към НАТО се ограничим с кожуси и кашкавал, Русия може и да спести некой килотон за големите мераклии.

Приятелю, това са понятия от ВСВ. Къде днес у нас български кожуси и кашкавал? Кожусите са китайски, а кашкавалът почти изцяло е внос все от натовски държави.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3650 -: Януари 17, 2022, 14:14:10 »
Че колко кожуха ще да е пратила България? Една, две хиляди. За офицерите не са стигнали. Ний сме решили изхода на войната.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3651 -: Януари 17, 2022, 14:51:28 »
Че колко кожуха ще да е пратила България? Една, две хиляди. За офицерите не са стигнали. Ний сме решили изхода на войната.
Точно колкото хранехме целия СССР с чушки и домати. „Митове и летенди за времето на соца.“ Не е написана, но мисля, че е време някой да я започне поне.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3652 -: Януари 17, 2022, 14:57:33 »
Подценяват ни всички и много грешат. Българският гений тепърва ще цъфти.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3653 -: Януари 17, 2022, 15:13:08 »
Аз мисля, че независимо от завъртайки гъза, руснаците имат добро чувство към нас и това е взаимно. Мириканците не могат купи това с пари.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3654 -: Януари 17, 2022, 15:25:17 »
ФСБ е внесъл предложение до заседанието на комисията на РФ по честотите на 31 януари за прекратяване разрешенията за честотите на 17 чуждестранни сателити за интернет и клетъчна връзка отт2017 година. Всички провайдъри в РФ трябва да ползват само руски комуникационни съоръжения. А след това NSA как ще слухти?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3655 -: Януари 17, 2022, 15:38:25 »
Точно колкото хранехме целия СССР с чушки и домати. „Митове и летенди за времето на соца.“

В интерес на истината, бая манджа сме изнесли за Германия по време на 2СВ. На кредит, естествено. Германският дълг по баланса ни е бил изключително голям.
При соца България правеше над милиард зелено само от селско стопанство. И досега на чушките там им викат "български", макар дори в България да няма български чушки. Ако утре стане нещо, България не може да се изхрани дори и месец. А лани Русия е изнесла селскостопанска продукция зз 36 милиарда.
Руснаците вече нямат сантименти към нас. Те не настъпват като българите една мотика по пет пъти. Войната, която се задава, може и да е последна. Нема кой да се лигави с прости "братушки", дето са свикнали вечно някой друг да мисли за тях.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3656 -: Януари 17, 2022, 15:46:04 »
Аз си мислех че вървим към световна кооперация, а то какво стана. От друга страна съм наясно че първо трябва да стигнем до страни континенти. С езиците ще има известен проблем и с азбуките, ма наш'та е желязна. Ще трябва да се договори и бройката, сумарно и по континенти/държави. За животните ще мислим после. Първо трябва ги преброим.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3657 -: Януари 17, 2022, 16:02:45 »
Руснаците вече нямат сантименти към нас. Те не настъпват като българите една мотика по пет пъти. Войната, която се задава, може и да е последна. Нема кой да се лигави с прости "братушки", дето са свикнали вечно някой друг да мисли за тях.

Всъщност на тях им трябва да си затворят дъгата по черноморското крайбрежие до проливите. Банско и Пампорово хич не ги интересуват. То и това е била целта на войните, които са водили на юг, една от които ние наричаме освободителна. Затова и Македония им е била през онази работа. Важно ебило Черноморието, т.е излаз към Средиземно море. Все.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3658 -: Януари 17, 2022, 16:15:34 »
Важно ебило Черноморието, т.е излаз към Средиземно море.

Важно е било, но тогава. Вече не е. А е невъзможно и безсмислено. Черно и Балтийско са затворени морета за тях. Но не го приемат трагично. Вътрешни гьолове - вътрешени гьолове. Имат си севморпът, имат и пряк излаз на Тихия окен. Затова сега наливат бесни пари в инфраструктура там.
Руската идея е била да контролира проливите чрез нас. Но вече не са им интересни, както и ние.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3659 -: Януари 17, 2022, 17:25:46 »
Важно ебило Черноморието, т.е излаз към Средиземно море.

Важно е било, но тогава. Вече не е. А е невъзможно и безсмислено. Черно и Балтийско са затворени морета за тях. Но не го приемат трагично. Вътрешни гьолове - вътрешени гьолове. Имат си севморпът, имат и пряк излаз на Тихия окен. Затова сега наливат бесни пари в инфраструктура там.
Руската идея е била да контролира проливите чрез нас. Но вече не са им интересни, както и ние.
Е, Черноморието ни и сега не е за изхвърляне. Все пак Южния плаж на Приморско е по-привлекателен от Южния бряг на Северния ледовит океан.  :lol: