Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 03:14:47

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2090310 пъти)

0 Потребители и 88 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28800 -: Януари 02, 2023, 14:35:24 »
Добре завърнал се Бъч, надявам се да е за дълго.
Твоята истина е различна от преобладаващата тук, но си е твоя и си я пази.
За фона и австралиеца имам алтернативно виждане, нека им дадем "амнистия" - никога повече да не се чувстват задължени да се връщат тук. Да ги освободим от това бреме, а и нас да сме заедно под един покрив по едно и също време.

Гледам Лилиан се е инкарнирала в едно четирикрако дето е гледало как касапите колят и сега си мисли че е доайен на гилдията им.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28801 -: Януари 02, 2023, 14:43:28 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28802 -: Януари 02, 2023, 14:51:18 »
Quote (selected)
Столтенберг: Успехите на украинската армия не трябва да създават измамно усещане за предстояща победа
...
"Повечето войни завършват с мирни преговори. Това вероятно ще се случи и в тази война. Но знаем, че условията, при които ще бъде сключен мирът за Украйна, зависят изцяло от баланса на силите на бойното поле", заяви генералният секретар на Северноатлантическия пакт.
https://glasove.com/novini/stoltenberg-uspehite-na-ukrainskata-armiya-ne-tryabva-da-sazdavat-izmamno-useshtane-za-predstoyashta-pobeda

Отанеца го е закъсал, чака преговори и вече е на ясно че няма да е от страна на победителите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28803 -: Януари 02, 2023, 15:22:37 »
МО: При удара по Макеевка са загинали 63 човека!

ЦИПСО напразно се потиха...

Не е нещо особено , като загуба на жива сила.

Според мен МО търпи критика с това, че толкова прецизно се придържа към истината.Най-нормалното  нещо на война е да се СПЕСТЯВА истината и да се преувеличават успехите.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28804 -: Януари 02, 2023, 15:26:20 »
Ами то спестяването на истината си е рафинирана лъжа.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28805 -: Януари 02, 2023, 15:40:20 »
Руските фуражки понякога показват "совкови рецидиви" . Този случай е подобен.Използване на телефони, скупчване, празнуване .Въобще пълен булшит.

Подобен беше случая с генерал Павлов от 2002г и МИ-26.

Оргизвода, който Лидера трябва да си направи, е че тва все пак е ВОЙНА.А на война място за ЖАЛОСТ няма......

И към своите и към чуждите......


Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28806 -: Януари 02, 2023, 16:07:24 »
Quote (selected)
🇷🇺🇺🇦 О новогодней трагедии в донецкой Макеевке

В 00.01 1 января 2023 года по зданию ПТУ в донецкой Макеевке был нанесен удар из РСЗО HIMARS (два снаряда перехвачены ПВО, четыре достигли цели). С середины декабря В ПТУ разместили 14444 полк. Да, все они были мобилизованными. Там же по чьей-то преступной наивности решили разместить склад с боекомплектом, который в результате удара сдетонировал.

▪️По нашей информации, всего в здании было около 600 человек.

▪️Погибших подтверждённых — порядка 70 человек. Разбор завалов продолжается. Оценочно безвозвратные потери достигают 110 человек.

▪️Раненых свыше 100 человек (согласно данным Оперативных сводок 136).

▪️Утрачены документы и средства связи, нарушено управление.

Мобилизованные утверждают, что ответственность лежит на командире полка полковнике Романе Еникееве. Мы с ними частично не согласны: вина полковника только в том, что он слепо выполнял указания вышестоящего начальства и не смог добиться расселения вверенной ему части в соответствии с реалиями фронта.

❗️Вина в трагедии лежит на командовании 1 АК НМ ДНР — к сожалению, после гибели генерала Романа Кутузова в командовании объединением стали пренебрегать здравым смыслом и развединформацией в угоду некой военной науке и целесообразности.

На просторах Сети уже появились версии произошедшего — это и использование мобильных телефонов, и агентура противника на местах. Виноваты все, кроме руководства, решившего выбрать место максимально компактного проживания.

Удар по ПТУ — это далеко не первый случай на совести командования корпуса. 12 августа артиллерия противника отработала по КП, который был размещен в здании управления шахты Ленинская. И даже сведения разведки о готовящемся ударе не привели к каким-то выводам — в итоге, случилась трагедия.

Работы военной прокуратуре прибавится. Главное, чтобы происшествие не списали, назначив крайних, а размотали всю ниточку.

#Донецк #Россия #Украина
https://t.me/brussinf/5484


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28807 -: Януари 02, 2023, 16:12:10 »
Защо този престъпник, който сдаде Славянск, и даде възможност на укрите да се окопаят там, не отиде да се бие на фронта, въпреки че са го канили настоятелно луганци, а се крие по мазетата неизвестно къде и гъгне по ТК?
Напротив, отиде! И фронтът се състои от много неща, включително изби ("мааза" е турцизъм). Ако беше предател, щяха да го съдят по военновременните закони, но не е. Напротив, той се изтегли от Славянск точно навреме, за да предотврати предателството в ДНР. Никой руски съд няма да го осъди, спокойно. Затова по-полека с квалификациите, моля.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28808 -: Януари 02, 2023, 16:16:20 »
На Стрелков работата не е чиста. Или е агент на СВР или на ЦРУ, МИ-6 и МОСАД.

Играта е много сложна. Има вариант СВР да му прави "легенда"  че все едно е предател за да може да го свърже със западните служби. Тва е като шахмата. Има комбинации от 10-15 хода.

Има вариант и западняците да са го "препрограмирали". Накрая агента се ошашашва и вече не е напълно сигурен на кой служи и почва да си играе собствена игра...

 :nuts:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28809 -: Януари 02, 2023, 17:22:49 »
Защо този престъпник, който сдаде Славянск, и даде възможност на укрите да се окопаят там, не отиде да се бие на фронта, въпреки че са го канили настоятелно луганци, а се крие по мазетата неизвестно къде и гъгне по ТК?
Напротив, отиде! И фронтът се състои от много неща, включително изби ("мааза" е турцизъм). Ако беше предател, щяха да го съдят по военновременните закони, но не е. Напротив, той се изтегли от Славянск точно навреме, за да предотврати предателството в ДНР. Никой руски съд няма да го осъди, спокойно. Затова по-полека с квалификациите, моля.



Абе аз катох подавам нещо ти не го ли гледаш?
Сядай да слушаш и да се ограмотяваш, като си решил да пишеш тук
Няма да се занимавам с на всеки персоналните глупости.
Стрелков беше обсъждан и разнищван още 15та година, когато ти и хабер си нямал от политика и войни, и от тогава се знае какъв е и за кого работи и какви ги натвори.
Човекът ти го казва във видеото.
Гледай какво ти се подава, и не пиши врели некипели

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28810 -: Януари 02, 2023, 19:49:49 »
По-спокойно! Имал съм си "хабер" още от преди повече от 10 години какво става там и съм следял го подробно в ЖЖ на Рожин и в друг български форум.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28811 -: Януари 02, 2023, 22:09:25 »
Защо се водите по думите на откачалката?
Не е хубаво така. Кажа ли нещо, все едно Господ го казва.  :tongue_: Запиши го с въглен по оджака.
Алиске,
I am hard, but I am fair! (Строг, но справедлив  :))) )
https://www.youtube.com/watch?v=3mh2ps1mRIg
Признавам, видеото с командира Алабай е полезно да се види.
https://www.youtube.com/watch?v=yta6uTyAiSY
Аз го прочитам като потвърждение на моята теза, че това не е наша война и най-добре да не вземаме страна. Виж ми мненията по въпроса! Не се е променило мнението ми от февруари, когато не вярвах, че Путин ще започне война. Лошите ми очаквания като следствие се потвърдиха.
Too little, too late! Това е за СВО на Путин. Защото позволи да го поставят в цуг-цванг - да няма полезен ход.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28812 -: Януари 02, 2023, 22:17:30 »
Аз го прочитам като потвърждение на моята теза, че това не е наша война и най-добре да не вземаме страна.

Какво имаш предвид с "това не е наша война", на кого не е война?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28813 -: Януари 02, 2023, 22:19:51 »
Това не е войната, а една от маловажните битки която наистина е далече от нас няма защо да се тръшкаме толкова.
Войната обаче е и за нас, дали ще помагаме или пречим всеки сам си решава.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28814 -: Януари 02, 2023, 22:29:04 »
Аз го прочитам като потвърждение на моята теза, че това не е наша война и най-добре да не вземаме страна.

Какво имаш предвид с "това не е наша война", на кого не е война?
На българите където и да са по света. Украйнците са ни толкова близки колкото и руснаците.* Ето, имам колега от Калифорния, майка му украинка (от Киев), баща му българин, затрупва ме по скайпа с украинска пропаганда. Трябва ли да го отрежа затова, че мисля руснаците от Донбас имаха нужда от закрила и помощ? Работил съм рамо до рамо с него, но явно има някакъв наследствен имот в Киев и може би смята, че москалите ще му го вземат.
Ако смятах, че е наша война щях да съм там или да пратя някой зелена бележка на едните или другите. В случая има олигарси от двете страни на фронта. Къде са там мойте кръвни интереси? Ако някой иска да събаря САЩ или Русия на терена на Украйна, да заповяда!
Отдавна съм се отказал да помагам на "братските африкански народи". А и не ходя по стадионите да се навикам за единият отбор. Човекът във видеото си го каза: " Ние там сме окупатори". Така както американците бяха в Афганистан и Ирак.
Как се стигна до това е съвсем друг въпрос.

* Бихте ли почнали война със Северна Македония, защото смятаме, че си са исторически български земи? И да се трепят българи с македонци (ние смятаме, че са българи които се сърбеят. Те смятат друго - идват от коляното на Александър  :))) )Това вече е правено и докъде ни докара? До национална катастрофа.)
« Последна редакция: Януари 02, 2023, 22:50:56 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28815 -: Януари 02, 2023, 22:33:56 »
Прав си, това не е наша война.
Наша - на мен и теб.
Тя е война на либералната троцкистка върхушка на ЕС /разбирай НАТО/ за удържане на Източна Европа в ръчичките .
Падне ли Украйна нашата елита знае много добре, че ще бяга да се спасява.
Е, след като това е война на нашият елит да се задържи още известно време на власт, как тази война да не  наша?
Аз не искам ли да помагам за  багажа на нашите клоуни, от които на всички вече ни е дошло до гуша

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28816 -: Януари 02, 2023, 22:43:07 »
То е ясно че не е  наша, но какво правим за да не е наша войната? Не е достатъчно да си траем, за да не обидим някого, да си запазим душевния и домашен комфорт...  С риск да засегна някого, войните се водят точно за това, да си купим още някой лукс, от който нямаме никаква нужда, да отидем някъде по-така, като за хвалба за лайкове във фейса... Имам такива познати много, постоянно ми навират в очите снимките и спомените си ор последния воаяж, някоя и друга дрешка... сякаш себе си убеждават, колко яко си живеят. Един празен и самотен живот!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28817 -: Януари 02, 2023, 22:49:33 »
То е ясно че не е  наша, но какво правим за да не е наша войната?
Подържаме нормални отношения с двете страни. Не продаваме (подаряваме) оръжие (какво правим с работниците в Казанлък, военните заводи? Пращаме ги в чужбина? Да станат "мръсни емигранти"). Правим търговия с двете страни. Слушай Коста по въпроса!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28818 -: Януари 02, 2023, 23:01:34 »
Подържаме нормални отношения с двете страни. Не продаваме (подаряваме) оръжие (какво правим с работниците в Казанлък, военните заводи? Пращаме ги в чужбина? Да станат "мръсни емигранти"). Правим търговия с двете страни. Слушай Коста по въпроса!

Да, докато бомбите почнат да ни падат на главите! Вярваш ли го това? Трябва да се казва истината, истината е първата жертва на войната!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28819 -: Януари 02, 2023, 23:10:52 »
То е ясно че не е  наша, но какво правим за да не е наша войната?


Какво правим?
Дори и това, че се стремим да се информираме, и разберем истината, означава, че нещо правим.
Ако говорим с хората и им обясняваме, това също е нещо правим.
Забелязвам, че иначе разумни хора са в пълна заблуда от облъчването на СМИ
Което значи, че сме се включили в информационната война.    :)))

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28820 -: Януари 02, 2023, 23:21:45 »
Да, докато бомбите почнат да ни падат на главите! Вярваш ли го това?
Никакви бомби няма да падат по главите ни. Виж Куба! Дори и щатите не могат да се "overextended". Имаха си стратегия за готовност до две "малки" войни.* Сега май промениха стратегията си до една. Когато бомбардираха Сърбия не водиха друга война. Доколкото помня. Нали видя колко набързо приключиха Афганистан? Нямаше как да водят война в Украйна и Афганистан. Ако не бяха я приключили навреме всичките американски войници щяха да останат по чукарите на Азия. Ако не беше виждането им за идващата (планирана) война в Украйна можеше да останат в Афганистан още 20 години. Видя се защо на пожар се изнесоха от там.

* Не съм отварял папките наскоро.  :))) Желанието не е равно на възможностите.

PS Коста е прав. Сега е време за борбата за независимост. Когато суверенът (WTF) e зает другаде.
« Последна редакция: Януари 02, 2023, 23:37:17 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28821 -: Януари 03, 2023, 07:14:12 »
МО: При удара по Макеевка са загинали 63 човека!

ЦИПСО напразно се потиха...
300 убити и 150 ранени. Така каза "Саня во Флориде". Какво ЦИПСО?
https://www.youtube.com/watch?v=sOP6baImqg0
Няма да могат да заметат този провал под килима. Да сложиш 500 човека (един батальон) в една бетонна сграда на 15 км от врага, не ми изглежда мъдро. "Мирише ми на Панкрац"
Коношенков лъже като девица от малцинствата. Виждам го доброволец на фронта.

« Последна редакция: Януари 03, 2023, 07:37:02 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28822 -: Януари 03, 2023, 07:20:33 »
А аз винаги съм вярвал, че Русия ще нападне Украйна и въобще ще тръгне да възстановява империята с огън и меч.

Просто защото познавам историята и знам, че като се хвърлят 1 трилион за оръжия тва не е за да си седят по складовете.

Войната тотално преобразява Русия и чипа на хората. Изгаря, като с ръжен всичко "хипстърско, джендърско и прозападно".

Алюзията, която ще пусна е  просто "схемата". Няма защо да подскачате. Във всички времена и режими законите на физиката и математиката са едни и същи. Въпроса е как и за какво се ползват....

https://www.youtube.com/watch?v=_tUctFu46_c

Украинския национализъм събуди руския, както Херцен събуди Ленин....

 :nuts:



« Последна редакция: Януари 03, 2023, 07:30:20 от ЗИП »

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28823 -: Януари 03, 2023, 07:23:52 »
Твоя Саня си му се радвай колкото искаш.

Медведев обяви всички напуснали Русия за "отпадък" .....

 :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28824 -: Януари 03, 2023, 07:44:36 »

Медведев обяви всички напуснали Русия за "отпадък" .....

"Денег нет, но вы держитесь "
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D0%B3_%D0%BD%D0%B5%D1%82,_%D0%BD%D0%BE_%D0%B2%D1%8B_%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%8C

 Горният ще си замине дори преди Путин. Когато дойде часът на истината.

Като ще пущаме алюзии, нека да пусна една за войната. Всяка война.
https://www.youtube.com/watch?v=LqpGiwNtMvY
"Better you than me"
« Последна редакция: Януари 03, 2023, 08:09:52 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28825 -: Януари 03, 2023, 08:12:22 »
Като си замине ще дойде друг ПО-КРАЕН!
 :popcorn:

Оставям за домашно, как се сваля тоталитарен десен строй въоръжен с шест хиляди СЯО....

Тва не е блудкавия левичарски ерзац тоталитаризъм от края на 80те.

 :t26157:

Бившето гадже на Ксения Собчак Иля Яшин отиде в затвора за осем години за невинен пост в социалните мрежи за "очерняне на руската армия"....

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28826 -: Януари 03, 2023, 08:17:02 »
А аз винаги съм вярвал, че Русия ще нападне Украйна и въобще ще тръгне да възстановява империята с огън и меч.

Просто защото познавам историята и знам, че като се хвърлят 1 трилион за оръжия тва не е за да си седят по складовете.

Войната тотално преобразява Русия и чипа на хората. Изгаря, като с ръжен всичко "хипстърско, джендърско и прозападно".

Алюзията, която ще пусна е  просто "схемата". Няма защо да подскачате. Във всички времена и режими законите на физиката и математиката са едни и същи. Въпроса е как и за какво се ползват....

https://www.youtube.com/watch?v=_tUctFu46_c

Украинския национализъм събуди руския, както Херцен събуди Ленин....
ЗИПе, мисля, че си прав.
Русия след Елцин беше нещо в очевидно нестабилно и преходно състояние, което Путин някак си с "партньорства" навън и с оглед на олигарси вътре се опитваше да крепи с "една напред, две назад".
Ясно беше, че това не може да продължи дълго.
И Русия се връща към себе си, бавно, мъчително, но се връща. И на всичките Сани от Флорида, Калафони'я и Лондра мало не покажется. Тепърва.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28827 -: Януари 03, 2023, 08:46:09 »
Още веднъж:
Когато единият % от световният БВП победи останалите 99%, ще отида да си обменя доларите в рубли. Как беше "доларите в марки"? Ще напиша 1000 пъти "Аллах е велик и Путин е негов пророк". :tongue_:
Малкият "Сатан" не може да победи големия "Сатан". Тов Си си спазва санкциите на алцхаймера. Не му се губи бизнеса с Америка. Китай се оказа не е никакъв тил на Русия.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28828 -: Януари 03, 2023, 08:49:29 »
Още веднъж:
Когато единият % от световният БВП победи останалите 99%, ще отида да си обменя доларите в рубли. Как беше "доларите в марки"? Ще напиша 1000 пъти "Аллах е велик и Путин е негов пророк". :tongue_:
Малкият "Сатан" не може да победи големия "Сатан".
---
Butch,
Аре баста!
Ходи намери зелева чорба, пини, та дано изтрезнееш!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28829 -: Януари 03, 2023, 08:59:21 »
Buddy,
Получиха ли американците хеликоптер К-52 барабар с ракетите под Киев? 40 дни руснаците не намериха време и ресурси поне да го бомбардират ако не могат да го отнесат. Получиха ли танк Т-90 цял целеничък? Наляха му солярка и си тръгна.
Това не ми прилича на победоносна армия.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28830 -: Януари 03, 2023, 09:10:12 »
Byddy,
Получиха ли американците хеликоптер К-52 барабар с ракетите под Киев? 40 дни руснаците не намериха време и ресурси поне да го бомбардират ако не могат да го отнесат. Получиха ли танк Т-90 цял целеничък? Наляха му солярка и си тръгна.
Това не ми прилича на победоносна армия.
---
Sorry Butch,
The knowledge level that your writings exhibit prevents any further reasonable discussions with you.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28831 -: Януари 03, 2023, 09:32:33 »
Когато единият % от световният БВП победи останалите 99%, ще отида да си обменя доларите в рубли. Как беше "доларите в марки"? Ще напиша 1000 пъти "Аллах е велик и Путин е негов пророк".

"Голям залък глътни, голяма дума не казвай!"

Половината от тоя БВП на САЩ е въздух. САЩ чрез т.н. "санкции"  спират развитието на света, за да не ги изпреварят, тук няма икономика, няма конкуренция, инсталации за производство на чипове се произвеждат в Холандия, САЩ им забраниха да ги продават на Китай, на Русия, няма как да знаем дали китайците не биха задминали Тайван в развитието на чипове, ако имаше свободнаа конкуренция.

Англосаксите взривиха европейските северни газови потоци, пуснаха вируса сарс ков2, спряха развитието на света -  е, това ли е великата икономика на САЩ!?
« Последна редакция: Януари 03, 2023, 09:48:02 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28832 -: Януари 03, 2023, 09:36:35 »
Преди ден дадох едно собствено определение за парвеню.
Сега ще ви дам и жокер.
Quote (selected)
Наталия Гомулка, журналист от полския портал Onet, сподели впечатленията си от почивката си в Египет, твърдейки, че е била шокирана от общуването с руски туристи.

Гомулка решила да наблюдава как руснаците почиват в Египет няколко месеца след началото на украинската криза.

„Да гледаш руски туристи да се забавляват в луксозни курорти е просто неприятно“, оплаква се тя.

За „първи път по гърба пробяха тръпки“, когато видяла руснак, почиващ на шезлонг, който гледал нещо на екрана на смартфона си и се смеел на глас.

«Вторият път изпитах колосално отвращение, когато, разглеждайки менюто на един от ресторантите, видях само руски език. Нямаше нито дума на английски. Загубих апетит. За съжаление имаше много такива ситуации. Ясно беше, че тук всичко беше сътворено в изгода на руските туристи“, възмущава се журналистката.

Гомулка решила да си поговори с руска двойка, която се приближила до нея на плажа. След като разговаряла с руснаците и научила, че идват в Египет за втори път в рамките на една година, тя «решила да рискува» и попитала за частичната мобилизация и «бягството» от страната. В резултат на това събеседникът й „кипнал“, изтъквайки, че просто е дошъл да си почива, а не е избягал от страната.

В същото време Гомулка „решила да развие темата по-нататък“ и се позовала на „рускиня, която познавала“, която уж „публикувала снимки и видеоклипове от ежедневни протести“.

В отговор руският турист попитал дали събеседничката й е от Полша и след като получил утвърдителен отговор, отговорил: „Продължавай да вярваш в тази лъжа“.

„След този разговор се опитах да заобикалям руснаците, въпреки че те бяха толкова много, но не винаги се получаваше“, пише Гомулка.

Като цяло, според нея, тя „яла до насита и плувала в морето с удоволствие“, но минавайки покрай руснаците, „чувствала враждебност към тях“.

„Реших, че когато планирам следващата си ваканция, ще отида там, където ще имам най-малък шанс да срещна руснаци“, завършва полската журналистка.
https://bgr.news-front.info/2023/01/03/polska-zhurnalistka-blva-ogn-i-zhupel-po-ruskite-turisti/
Да ви е познато подобно скудоумие?
 :smokin:
п.п. в помощ на потребителя-
Тълковен речник
Quote (selected)
същ. скудоумие, мн. скудоумия, ср. скудоумно, скудоумна, мн. скудоумни,
прил. Глупав, ограничен, тъп, скот, скотомислещ, дебил. Скудоумни разсъждения. Мисли като скот - животно.
« Последна редакция: Януари 03, 2023, 09:41:36 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28833 -: Януари 03, 2023, 09:47:31 »
 Практиката показва друго.Виетнам, Афганистан и т.н.

Всичко е въпрос на "праг на търпимост", география и "покер".

Праг на търпимост тоест кой повече може да издържи на "болка" и влошаване качеството на живот.

География тоест колко близо е войната до собствената ти територия.Колкото е по-близо толкова е по-лесна за водене.

И покер кой пръв ще напълни гащите ако се стигне до ръба на използване на ядрено оръжие...

Ако руснаците не решат отново да правят дивотийки ала 1917г  не виждам как САЩ могат да спечелят......

Разсъждавам студено без емоции и филствофобства...

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28834 -: Януари 03, 2023, 09:56:31 »
Сега остава да определим какво е "победа".

Западът направи стратегическа грешка, като обяви, че за него победа е да върне ситуацията към 23.02.2022г.Тоест Западът се зарече с военна сила да изтласка руските войски към тази линия.

Кремъл си е оставил доста широко поле за маневра защото всяка екстра териториална придобивка над границата от 23.02 е по всички закони на войната победа.

Остава основния въпрос за домашно.Как се изтласква армия на ядрена държава с мобилизационен потенциал от 25 милиона човека  ако тя се заинати и не ще доброволно да се оттегли?

 :smokin:



Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28835 -: Януари 03, 2023, 10:42:49 »
Преди ден дадох едно собствено определение за парвеню.
Сега ще ви дам и жокер.
Quote (selected)
Наталия Гомулка, журналист от полския портал Onet, сподели впечатленията си от почивката си в Египит
...............
„Реших, че когато планирам следващата си ваканция, ще отида там, където ще имам най-малък шанс да срещна руснаци“,
https://bgr.news-front.info/2023/01/03/polska-zhurnalistka-blva-ogn-i-zhupel-po-ruskite-turisti/

Бедна ми Наталия! Следващата ти ваканция ще  бъде още по-неприятна...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28836 -: Януари 03, 2023, 10:43:19 »
Остава основния въпрос за домашно.Как се изтласква армия на ядрена държава с мобилизационен потенциал от 25 милиона човека  ако тя се заинати и не ще доброволно да се оттегли?

Западняците си мислят - със санкции, докога ще го мислят, не знам, но няма да е много дълго.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28837 -: Януари 03, 2023, 10:45:21 »
Столтенберг вече процеди, че нямало да има победа..

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28838 -: Януари 03, 2023, 10:45:50 »
Западняците си мислят - със санкции, докога ще го мислят, не знам, но няма да е много дълго.
Твърде оптимистично!
 Западнците са доказали, че са изключително упорити в заблудите и илюзиите си...

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28839 -: Януари 03, 2023, 10:51:21 »
 Giuseppe

Какво толкова интересно има в текстчето?
Нищо. Такива трябва просто да се отминават
Казах, че имаме информационна война. Пропагандна война.
И няма значение дали въпросната дама е помирисвала Египет, важното е текстчето да човъркне мозъка.
Интернет голям, пари много, писачи на текстчета много.
Отминаваме.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28840 -: Януари 03, 2023, 10:59:39 »
Сега остава да определим какво е "победа".

Западът направи стратегическа грешка, като обяви, че за него победа е да върне ситуацията към 23.02.2022г.Тоест Западът се зарече с военна сила да изтласка руските войски към тази линия.

Кремъл си е оставил доста широко поле за маневра защото всяка екстра териториална придобивка над границата от 23.02 е по всички закони на войната победа.

Остава основния въпрос за домашно.Как се изтласква армия на ядрена държава с мобилизационен потенциал от 25 милиона човека  ако тя се заинати и не ще доброволно да се оттегли?

 :smokin:


Нцъ!
Конфликтчето в Украйна е само параван от страна на запада,  за да се замете под килима УЛТИМАТУМЪТ. Никога не забравяйте това!
Една ядрена държава и набираща мощ световна сила не хвърля наляво и дясно ултиматуми, и не прощава някакви оголтели наглеци да и се храчат в лицето.
Първото е предложение е най добро, второто..
Тепърва ще го видим

Но и европейците не са вчерашни
Пред перспективата да полегнат на ислямистите, може би предпочитат да се сдадат на православна Русия. С ислямистите Кадиров ще се справи.
« Последна редакция: Януари 03, 2023, 11:05:37 от Алиса »

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28841 -: Януари 03, 2023, 11:09:12 »
Засега позволява и не води истинска война.

Истинската война се води на "квадрати" а не с "точкови удари". Така, че Путин донякъде е прав, че е СВО.

При една нормална война се построяват няколко десетки Смерч и и Торнадо-С в Беларус и почват да "квадратират" Киев.

Както беше в Грозни ...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28842 -: Януари 03, 2023, 11:19:17 »
Войната тотално преобразява Русия и чипа на хората. Изгаря, като с ръжен всичко "хипстърско, джендърско и прозападно".
И кой ти я каза тази глупост? Къде видя свидетелства за това? В големия брой емигрирали от Русия квалифицирани специалисти?
Мога да ти кажа как се „преобразява чипа“ там, където му е мястото: в училищата.
В масовите училища всяка седмица задължително започва с час по „патриотична“ пропаганда, като всеки път темата се спуска и слага на сайта на училището отгоре. Учителят е длъжен след часа, пак на сайта, да публикува отчет за провеждането на часа по пропаганда, вкл. текст от себе си, който е говорил, възторжени детски впечатления и снимки на озарените детски лица, на които да се вижда и темата на дъската.
Това всяка седмица и „сменя чипа“ точно в обратната посока, защото и на децата, и на учителите им се повдига от изкуственост.

Но – внимание – тази дивотия не е задължителна в частните училища. Те са предназначени за подбор на способни деца и превръщането им в чуждестранни възпитаници и висококвалифицирани емигранти. Машина за експорт на млади мозъци.
Ето филм за едно такова училище – интернат, където децата живеят в англоезична среда, с англоезични възпитатели (не че училището е чуждестранен лицей или езикова гимназия, о не!), сред свръхсъвременно вносно оборудване за всичко и определено израстват като неруснаци, почти 100% „за износ“.
https://youtube.com/watch?v=sqBtdtVM8Sk
« Последна редакция: Януари 03, 2023, 11:24:29 от аменеменема »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28843 -: Януари 03, 2023, 11:29:07 »
Quote (selected)
Нищо. Такива трябва просто да се отминават
Какво великодушие на кралска особа!
Ваше величество, точно тези са първоизточника на бедите, не само наши, а въобще по всички земни кълбета.
Тези - със скудоумието, които насират терена, а сетне други трябва да бършат - другите, дето ги съветваш да подминават.
И да, откак свят светува има деспоти, има можещи, има управляващи, има експлоатиращи и експлоатирани, има умни и тъпи, интелигентни и скудоумни.
Не определям кой какъв е, аз къде съм и т.н.
Гледам само сеира.
Сеира на скудоумието. Не на подлъгалия се, дори и глупак. Дори и последния глупак е за съжаление и за "подминаване", независимо че се налага всички да бършат след него, но поне да не вървеше с гордо вдигната глава и да не продължаваше да ръси скудоумията си, малко срам - ама откъде!
Щото цялата пасмина - управляващи, тирани, деспоти, експлоататори...всичко което можем простичко да обозначим с "-" разчита именно на пасмината на скудоумието. Което е скачало, подкрепяло, ривало натискайки се да е в първите редици за да го забележат говедото и същото след и най малката смяна на вятъра застава също толкова шумно и самоуверено в правотата си на мястото, където е задухал новия вятър и пак скача, подкрепя, раздава скудоумния си "акъл", навира в ъгъла дори плахо опитващите се да го осведомят, че довчера е било на отсрещния тротоар и НЯМА право да се обади дори.
При това тази роля говедото я е играло по няколко пъти - за да е в първата редица, да оближе задника на новия силен, да му се подложи, за да може в него да си бършат само краката и да му подхвърлят кокълче, т.е. пак да помага на новия тиран, който ограбва тебе, другия, мене, другите...
И ти искаш да го подминавам?
Да подминавам тъпака който е причинил на страната ми всичко което гледаме и при това да продължаваме да го слушаме безропотно???
Не, Ваше благородие, аз поне не съм способен чак пък на такива жертви.
И докато все още животът ми /и начинът/ не зависи от такива нещастници, бих могъл да си остана на известно разстояние - да дращя по форуми, щот съм стар и съм дал квото мога на тази страна, на околните, но ако скудоумието продължи да бъде толкова арогантно, че застраши /а то вече е на границата/ начинът ми на живот - моя и на близките ми...жална им майка на тези нещастници, които великодушно ме съветваш, че трябвало да се подминават.
Уверен съм в едно, че не съм само аз така и както пееше Джон Ленън
"you may say i'm a dreamer but i'm not the only one".
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28844 -: Януари 03, 2023, 11:31:55 »
Когато Русия се удари с НАТО, тогава ще има и Смерч, и Торнадо, и всичко.
Ако НАТО реши да се бие.
За сега в Украйна Русия оперира един повече от стогодишен цирей на гъзът си.
Но Украйна не е противникЪТ.
Истинският противник е НАТО.
И фонът на новогодишното поздравление на Путин каза всичко.
Русия се готви за война. Но истинска война.
Дали Алианса ще приеме тази война, или не, топката е в неговото поле.
Столтенберг каза, че то май Украйна нямало да победи.. С половин уста.
Писах вече, че САЩ много биха искали НАТО да се сбие с Русия, но те няма да участват. Основната най голяма армия на Алианса това е турската армия. Тя едва ли ще се сбие с Русия за Европа.
Така че, ако евронатото не се сдаде, зад гърбът на Путин вече се припява „Ставай страна огромная..„
Англия и САЩ се изтеглят и концентрират в Тихоокеанският регион с АУКУС.
НАТОто вече никому не е нужно
Въпросът е в чии ръце да бъде предадена Европа.
На Катар, или на Москва.
« Последна редакция: Януари 03, 2023, 11:38:27 от Алиса »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28845 -: Януари 03, 2023, 11:36:11 »
Това всяка седмица и „сменя чипа“ точно в обратната посока, защото и на децата, и на учителите им се повдига от изкуственост.

Абе, не е задължително. Точно по този начин националсоциалистите промениха германския чип. И то само за 5 години. Въпросът е каква точно пропаганда се набива. И, най-важното, субективният фактор. Аз мисля, че той в Русия отсъства. Или поне е изключително слаб. Средният руснак е с промит мозък от тридесет години либерализъм и консумация и не счита страната си унизена или застрашена. А като прибавим и естественото влечение към всичко "западно", нещата там не са толкова лесни.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28846 -: Януари 03, 2023, 11:43:41 »
Quote (selected)
Точно по този начин националсоциалистите промениха германския чип. И то само за 5 години. Въпросът е каква точно пропаганда се набива. И, най-важното, субективният фактор. Аз мисля, че той в Русия отсъства. Или поне е изключително слаб. Средният руснак е с промит мозък от тридесет години либерализъм и консумация и не счита страната си унизена или застрашена. А като прибавим и естественото влечение към всичко "западно", нещата там не са толкова лесни.
Всичко е почти точно, но има и едно но!
А то е, че като спре да
Quote (selected)
не счита страната си унизена или застрашена
на руснака му пада пердето.
Нататък няма спиране.
Все още не считам, че средния руснак е стигнал до тази граница, но е наблизо.
Що се отнася до "не средния", напуснал страната си, за да не го мобилизират - е, там е ясно, промиването вече е завършен етап.
Слава Богу, намери се мирен начин за самоочистване. За навалнитата  има и други терапии, но те са изключения.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28847 -: Януари 03, 2023, 11:43:50 »
Точно по този начин националсоциалистите промениха германския чип. И то само за 5 години. Въпросът е каква точно пропаганда се набива. И, най-важното, субективният фактор. Аз мисля, че той в Русия отсъства. Или поне е изключително слаб. Средният руснак е с промит мозък от тридесет години либерализъм и консумация и не счита страната си унизена или застрашена. А като прибавим и естественото влечение към всичко "западно", нещата там не са толкова лесни.
Сам си обяснил защо примерът с Германия не важи в случая. А и не само затова. Не те времена, не те условия, и люди не те – успешната пропаганда отдавна се прави другояче и с други средства.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28848 -: Януари 03, 2023, 11:47:22 »
Това всяка седмица и „сменя чипа“ точно в обратната посока, защото и на децата, и на учителите им се повдига от изкуственост.

Абе, не е задължително. Точно по този начин националсоциалистите промениха германския чип. И то само за 5 години. Въпросът е каква точно пропаганда се набива. И, най-важното, субективният фактор. Аз мисля, че той в Русия отсъства. Или поне е изключително слаб. Средният руснак е с промит мозък от тридесет години либерализъм и консумация и не счита страната си унизена или застрашена. А като прибавим и естественото влечение към всичко "западно", нещата там не са толкова лесни.


Те патките така мислили, мислили..
Те тези средни руснаци се изнесоха .
Това беше великата цел на мобилизацията.
Ненужниците бяха прочистени и прав им път.
Чудя се нашият боклук, вие кога и накъде?
Че много ви станаха престъпленията


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28849 -: Януари 03, 2023, 11:53:43 »
Не те времена, не те условия, и люди не те – успешната пропаганда отдавна се прави другояче и с други средства.

Механизмите на пропагандата не са се променили. Пробемът е друг. В Германия националсоциалистите подпечатваха пропагандата с реални успехи на международната политическа сцена. Дори и военно. От 33-а фюрерът им носеше само победи и растящ международен престиж. Както и икономическо благосъстояние. А руското ръководство за една година не успя дори да подсигури спокойствието на ДНР и ЛНР. Обстрелът и жертвите продължават. Униженията следват едно след друго. Да не говорим, че четири руски области са "окупирани" от чужда сила

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28850 -: Януари 03, 2023, 11:55:50 »
те ви още малко от тоя, че да внесеме малко контрапункт на мажещите обилно със черни краски дебили....

Quote (selected)
Как всё организовано?
Вот чубатые - дохнут десятками тысяч, кучи видео с кладбищ, где всё забито свежими могилами.
Ещё кучи видео ноющих о том, как они дохнут.
В районе Артёмовска вообще среди ВСУ считается, что направление туда - это сразу похороны.

При этом всё информпространство, вся пропаганда заточена на "плевать на потери". Скачки, боевой гопак, сказки "увэсь мир с нами", влажные мечты о репарациях.
Каждый день накрывают даже не сотнями, а по несколько сотен.
Танков почти не осталось, авиации единицы и та почти не летает, ибо сразу сбивают. Артиллерия заканчивается, количество выпускаемых снарядов упало втрое (с 6 до 2 тысяч снарядов в сутки).
Потерь настолько "нет", что на улицах военкомы метут стариков и подростков.
ПВО, кстати, тоже заметно проредили. А оставшееся лупит по собственным жилым кварталам, ибо криворукие дебилы (ещё и трусливые, ибо ставят ПВО посреди жилой застройки).
Половины энергетики нет, большей части экономики нет, сидят в темноте, нищете и холоде.
Но каждая пропагандистская вонючка, каждый бот с пустой страницы хрюкает "мы перемагаем"

В России строго наоборот.
С экономикой всё прекрасно. Новый год все встретили в тепле и достатке.
Снабжение армии налажено, 60 тысяч снарядов в сутки - легко.
Самолёты летают, вертушки охотятся, ракеты (которые кончились в марте, ога) - лупят регулярно.
Мясорубка под Артёмовском работает, перемалывая по два батальона укронацистов в сутки (это по британским оценкам, я давал пруфы).

Но стоит только один раз укропам куда-то попасть - и всё, информпространство забито истериками.
"Военкоры" вперемежку с укроботами вещают про "всё пропало, нужно всё руководство отдать под суд".
ЦИПСО и их российское отделение в лице всяких продавцов финок ЛГБТ, в едином порыве.

Понимаете?
Вна за те же сутки с начала нового года выбито НЕСКОЛЬКО казарм вместе со всем содержимым.
Плюс на отдельных участках уничтожено свыше 250 нацистских боевиков (это подтверждённых 200-х, ещё несколько сотен "пропало без вести").
И никто не визжит "Залупного озеленить! Зеленского озалупить!"

Вы русские или где?
Всякие гиркины окуели от безнаказанности уже полностью. Полностью!
Уже не отличить укропропаганду от воя этих "вонекоровских" гомосеков.

Причём народ-то как раз не истерит. Народ всё понимает.
Самопровозглашённые "пидеры мнений" истерят.
Погибших жалко, неприятно, больно.
Но использовать это для "нужно снять Герасимова, поставить вместо него нашего хозяина и спонсора" - это подло и пошло.

Укронацисты уничтожаются массово и систематично.
А у наших бывают эксцессы, когда гибнут люди.
Вы разницу между первым и вторым понимаете?!
Там боевые действия, при них такое бывает (вы не знали?)

Невозможно более полумиллионную группировку селить "не больше трёх в одном месте", это просто нереально.
Хаймарс бьёт на 80 километров,
Потери, к сожалению, неизбежны.

Нет, я всё понимаю.
И что хихлов никому не жалко, даже их матерям (потому что никто не протестует, никто не возмущается). Что сотни тысяч дохлых чубатых рабов - это не трагедия ни для кого (сенатор Линдси Грэм прямо сказал, что происходящее прекрасно - ибо только на украине они нашли таких сверхдешёвых дурачков, которые готовы дохнуть ради американских интересов).
И что жизни русских важны, и гибель 70 человек трагедия. Мне жалко каждого из них, мои искренние соболезнования всем их родным.
Но хули вы истерику устраиваете, пидары?
Иначе эти же ракеты выпустили бы по гражданским, убили бы стариков и детей (две ракеты, кстати, сбили).
Хватит разводить все эти сопли и вопли.
Люди гибнут из-за киевского марионеточного нацистского режима и их американских хозяев.
И пока этот режим не будет уничтожен, люди продолжат гибнуть.
Вашингтон деленда эст.
Всё.

Поэтому прекратили истерики и бегом работать на победу над нацизмом.
Или вы пособники нацистов?
https://alexandr-rogers.livejournal.com/1628841.html
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28851 -: Януари 03, 2023, 12:02:18 »
На Катар - Западна, на Москва - Източнa.
Италия да си избере сама.

nije sve u blingu, cementiramo igru
tvrdi smo ko kurac, preskačemo kunilingus


*********   ✹    *********

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28852 -: Януари 03, 2023, 12:07:25 »
Да де, ама европейците хитри.
Не щат Катар.
Ще спретнат една войничка с Русия, за да ги завземе, окупира, и да се мушнат под нея.
И либелпедерите от цяла Азия, Африка, и Магреб, плюс албанци, босненци и турци, които рязаха глави в Либия, Ирак и Сирия, които смятаха че ще лежат в Европа на социалка без да работят, ще ги тикнат в концлагери. А по отличилите се..., кадировци също знаят да режат глави.
Точно така се е произнесъл главният мюфтия на Чечня . Ще се бием срещу Шайтана в Украйна, и ще режем глави
« Последна редакция: Януари 03, 2023, 12:20:35 от Алиса »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28853 -: Януари 03, 2023, 12:18:36 »
Механизмите на пропагандата не са се променили
Някои не са, но много са. Сега информация бълва отвсякъде и това има огромно значение. Твърде много място би отнело да обсъждаме защо значението наистина е огромно и по какви начини се проявява то. Освен това има разлика между руснак и германец, да не говорим за разликата между тогавашните и днешните хора. Няма как едни и същи похвати да са успешни за всички хора и времена.
Сред другите разлики да спомена и това: тогавашна Германия не само има силна икономика, но и научно, и технологично е далеч по-напред от всички останали страни, направо е несравнима с тях. Това се проявява във всичко и се усеща от хората, така че има огромно значение. А ако битът и езикът на днешния руснак са пълни с неруски предмети и думи, дори само това е силен фактор против непохватното патриотарство. Възпитаването на истинско родолюбие е далеч по-тънко нещо.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28854 -: Януари 03, 2023, 12:41:09 »
Каналите могат лесно да бъдат запушени. "Великата китайска firewall" го доказа.

Разбира се пропагандата не трябва да бъде тип "совок". По скоро трябва да се пипа с "кадифена ръкавица".

Големите бизнес компании трябва да бъдат "строени", но не национализирани. А вече чуждите могат да бъдат ескпроприирани. Ето днес Нисан беше предаден на Автоваз...


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28855 -: Януари 03, 2023, 12:48:36 »
Quote (selected)
предаден на Автоваз
Нали нямаш лапсус?
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28856 -: Януари 03, 2023, 13:58:24 »
Вече протичащи преобразования и тенденции за близкото бъдеще:

„цифровизация, глобализация и трансгуманизм, вписанные в Национальные цели развития страны от президента, остаются основным вектором движения России“

https://katyusha.org/obshhee-delo/globalnyie-itogi-2022-czifrovizacziya-i-transgumanizm-nikuda-ne-delis.html

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28857 -: Януари 03, 2023, 14:06:17 »
Айде стига си пускал фалшиви новини. Не се научихте, че линковете требе да са от "респектабилни източници".

Макар, че няма нищо лошо в цифровизацията и трансхуманизма. Доктор Михайлов също смята, че в умерени дози е нормален. Води човечеството към прогрес.


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28858 -: Януари 03, 2023, 14:10:27 »
От умерения анален трансхуманизъм се докарахме на това дередже.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28859 -: Януари 03, 2023, 14:17:07 »
Ами това си е ваш проблем какво практикувате....

 :nuts:

Но държава, която не е на острието на технологичния прогрес няма особено бъдеще. Така, че иска не иска Русия трябва да развива и цифровизация , изкуствен интелект, блокчейн , биотехнологии и т.н...

Иначе после ще подсмърча около Мъск, който май верно ще прати човек пак на Луната през 2025-2026г. И ко праим тогава ?