Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 17:23:19

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2088478 пъти)

0 Потребители и 134 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33540 -: Септември 06, 2023, 19:37:41 »
Змейко, в калкулацията направена сега, огромно допълнително перо ще бъде за здравеопазване, образование, транспортни услуги (разходи), допълнителни данъци и такси които тогава сме нямали. И това ще изкриви сравнението.
Така е. Обърни внимание, че за един месец 4 членно семейство харчи 30 лв. за
Quote (selected)
-Кино, театър, концерти и др. култ. нужди = 10,00 лв.
-Фонд облекло, обзавеждане, вноска в ДСК = 20,00 лв.
а транспорта изобщо не е сметнат като разход.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33541 -: Септември 06, 2023, 19:41:26 »
Зорът беше производството на 155-милиметрови артилерийски снаряди, но няколко български фирми, вече предлагат 155-милиметрови снаряди.
Тодор Тагарев: Няколко български фирми произвеждат 155 мм. снаряди, които вероятно стигат до Украйна.
https://www.youtube.com/watch?v=IGHmMWom67Y
ЕС е напът да удвои производството на артилерийски снаряди след бавен старт
https://www.investor.bg/a/524-industriya/380723-es-e-napat-da-udvoi-proizvodstvoto-na-artileriyski-snaryadi-sled-baven-start
Под ЕС разбирайте Източна Европа и най-вече България.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33542 -: Септември 06, 2023, 20:05:42 »
Quote (selected)
Казано по-просто ако Русия има смелост да атакува военните заводи в Източна Европа и най-вече в България с ядрено оръжие, Украйна ще клекне.
А НАТО заради Източна Европа няма да рискува да използва ядрено оръжие срещу Русия.
 Ако сменят Путин може да опрем и до този сценарий.
Чакай сега, как така, нали беше договорняк, нали ти и още един двама го твърдяхте това - да ти припомням ли твои постове?
Нали е договорено, значи откъде иде това "ако", "ако", "можем да опрем и до този сценарий"...нещо много условности са влезли в твърденията ти, що тъй?
Колебливост? Допускане на варианти?
Виж ти, виж ти!
 :popcorn:
Нямам достатъчно информация, за да имам собствено мнение по-въпроса.
Просто цитирам какво мисли ИИ по-въпроса, когато го попитах кой е печелившият ход за Русия. Отговорът беше ядрена бомбандировка върху Източна Европа.
Според ИИ ядрена атака срещу Украйна няма да е толкова ефективна, колкото тази върху  Източна Европа.
И руснаците са наясно с това, но все още разчитат, че Източна Европа и в частност България няма да смогнат с производството на боеприпаси, особено артилерийски снаряди.
Но бързото усвояване на производството на 155 мм. снаряди и то от няколко фирми в България може да промени нещата. Аз лично се надявам, че тази година Украйна няма да пробие защитата на Русия, тоест на Русия няма да и се наложи да използва ядрено оръжие срещу България.  А догодина я камилата, я камиларката.
 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33543 -: Септември 06, 2023, 20:09:20 »
Тук е пълно с носталгици, които с умиление си спомнят кога са били млади.

За сведение на Змея, соца го помня. Месо в Стара Загора по върлият застой (то имаше ли друго) се пускаше в петък само в халите. Огромни опашки. Вярно, кремвиршите бяха далеч по вкусни (и истински) от сегашните. Сигурно е имало вътре месо, макар че тогава се майтапихме с тях.
Змей земи се у ръце. Сега се зачетох: Вкарал си разход за телефон. Не ме разсмивай! 1988 влязох в панелчето където съм. Нямаше законен начин да си прекараш телефон (landline, то друго нямаше). Трябваше да използвам т.н. "връзки" да си прекарам. Сигурно 1967 е било друго. Нали?
В София е било друго. Затова и както казва "моя приятел"* магазините се изпразвали в столицата. Е, не в българската. Защото навлеците от прованса изкупували всичко. Аха...

* това е майтап.
Кажи си, че нямаш нищо общо с АБПФК! Или имаш? Няма срамно. Fact of life. Ще те разбера. Повтаряш се. Измисли нещо друго! Направи на публиката "fun".
« Последна редакция: Септември 06, 2023, 20:30:16 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33544 -: Септември 06, 2023, 20:10:23 »
Quote (selected)
Просто цитирам какво мисли ИИ
Чакай малко, въпросът ми бе - договорняк или не?
Мисля, че ясно го зададох.
Или си се разтоварил от тази тегоба и си я прехвърлил на някой глупак да се мъчи с нея?
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33545 -: Септември 06, 2023, 20:16:17 »
Военното положение между Русия и Украйна е в толкова критично равновесие, че дори извеждането на един производител на оръжие и боеприпаси от строя като България, може 
 да наклони везните в полза на Русия, какво остава за извеждането от строя и на Полша, Чехия, Словакия, Румъния и Прибалтика.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33546 -: Септември 06, 2023, 20:18:02 »
 :)))
Нищо де и това е отговор.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33547 -: Септември 06, 2023, 20:22:46 »
Нищо ново под слънцето.
Изкуственият неинтелект обучаващ се от писаниците по медиите възпроизвежда бляновете на естествения неинтелект.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33548 -: Септември 06, 2023, 20:28:17 »
Quote (selected)
Просто цитирам какво мисли ИИ
Чакай малко, въпросът ми бе - договорняк или не?
Мисля, че ясно го зададох.
Или си се разтоварил от тази тегоба и си я прехвърлил на някой глупак да се мъчи с нея?
 :smokin:
През последния месец почти не съм следил какво коментирате, така че договорняк не ми говори нищо, освен че става въпрос за договор. Ако уточниш за какво става въпрос ще ти отговоря.
Иначе тегоби нямам никакви, този конфликт за мен е интересен само с това, че ще свали цената на украинките и рускините. Затова колкото по-дълго продължи толкова по-добре.
Тук интересите ми съвпадат с тези на военнопромишления комплекс.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33549 -: Септември 06, 2023, 20:28:25 »
Quote (selected)
че дори извеждането на един производител на оръжие и боеприпаси от строя като България, може
България може единствено да навреди на себе си и по стар БГ обичай да застане за пореден път зад задника на грешната страна. Няма да ти цитирам историята ни, нали, но пък сме се запътили към поредното фиаско с бързи крачки.
Но понеже темата е Русия, не ти ли се струва, че посочените от теб палета са нещо като псетата дето облайват кервана и които ако не внимават къде джафкат, могат да дадат фира, но само при случайно стъпване на криво от някоя камила в кервана.
Иначе, могат да навредат на Русия толкова, колкото някое пале да препикае копитото на камила от визирания керван.
Не ми се иска в момента да задълбавам колко можем да променим войната, па ако ще да произвеждаме 155 мм. снаряди за всеки украинец по дузина - най малкото, щото никой не може да докаже какво щяло било да стане ако...
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33550 -: Септември 06, 2023, 20:28:56 »
Тук е пълно с носталгици, които с умиление си спомнят кога са били млади.

За сведение на Змея, соца го помня. Месо в Стара Загора по върлият застой (то имаше ли друго) се пускаше в петък само в халите. Огромни опашки. Вярно, кремвиршите бяха далеч по вкусни (и истински) от сегашните. Сигурно е имало вътре месо, макар че тогава се майтапихме с тях.
В София е било друго. Затова и както казва "моя приятел"* магазините се изпразвали в столицата. Е, не в българската. Защото навлеците от прованса изкупували всичко. Аха...

* това е майтап.
Кажи си, че нямаш нищо общо с АБПФК! Или имаш? Няма срамно. Fact of life. Ще те разбера. Повтаряш се. Измисли нещо друго! Направи на публиката "fun".

бъч, само фашагите имат нещо напреки абпфк.

кажи си, нищо че е срамно.

гледам че и ти не умееш друго освен да нападаш тия, дето са избити от тебеподобните изроди.

гнус.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33551 -: Септември 06, 2023, 20:36:06 »
абпфк
Обърни внимание на последната буква! Виж какво е навън! Върл капитализъм. Както и в Русия.
"за что боролись, на то и напоролись"

Нали задобрявам в руския? :)))

Разбира се, нямам нищо против АБПФК и техните наследници. Само имам против техните бивши привилегии.
Другото име на тези привилегии е корупция. Но разбира се, режимът на т. Живков трябваше да се крепи на нещо. Не се крепеше всеки случай на т.н "Отечествен фронт".

освен да нападаш тия, дето са избити от тебеподобните изроди.

гнус.
Proverbs 28:1  - "The wicked flee though no one pursues"
« Последна редакция: Септември 06, 2023, 22:19:41 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33552 -: Септември 06, 2023, 20:46:06 »
Нищо ново под слънцето.
Изкуственият неинтелект обучаващ се от писаниците по медиите възпроизвежда бляновете на естествения неинтелект.
Всъщност ИИ разполага със същата информация с която и ние.
Има големи разлики между различните ИИ, генеративния за който споменаваш наистина се учи да генерира текст от писаниците. Тоест както ние сме се учили да четем и пишем.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33553 -: Септември 06, 2023, 20:46:50 »
За страничните наблюдатели като мен, впечатлението е, че сектата се гаври с теб.

[/quote]
1. "Сектата" не е моя  измишльотина, но ми хареса, че отсече като с брадва. Аз знам, че писанките ми стигат до доста хора.  Е, тези които влизат в мижавото форумче. Аз пиша за тях. Някъде 50-100.
Има доста стойностни форумци които дигнаха ръце или инцидентно влизат.

2. На вниманието на Лъчо. Никакви маски не са паднали. По подобен начин пиша от форума на "Сега".
Бях по-мек към стопанина на Кремъл.
Стоя във форума, ако иска някой да се обади, да може да го направи. Иначе тук се знаем.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33554 -: Септември 06, 2023, 20:46:57 »
Quote (selected)
ще свали цената на украинките и рускините.
Дано да ти излезе пасианса, щот ич не ми прилича на бизнесплан това - обикновено войната оскъпявала всичко.
Ако разделиш контингента, може и по да ти се върже сметката, но айде да не се съветваме тук при толкова познавачи.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33555 -: Септември 06, 2023, 21:00:51 »
Quote (selected)
че дори извеждането на един производител на оръжие и боеприпаси от строя като България, може
България може единствено да навреди на себе си и по стар БГ обичай да застане за пореден път зад задника на грешната страна. Няма да ти цитирам историята ни, нали, но пък сме се запътили към поредното фиаско с бързи крачки.
Но понеже темата е Русия, не ти ли се струва, че посочените от теб палета са нещо като псетата дето облайват кервана и които ако не внимават къде джафкат, могат да дадат фира, но само при случайно стъпване на криво от някоя камила в кервана.
Иначе, могат да навредат на Русия толкова, колкото някое пале да препикае копитото на камила от визирания керван.
Не ми се иска в момента да задълбавам колко можем да променим войната, па ако ще да произвеждаме 155 мм. снаряди за всеки украинец по дузина - най малкото, щото никой не може да докаже какво щяло било да стане ако...
Това, че България може да се прецака, не е изненада, всеки трябва да го има предвид и да се подготви за това. Иначе си прав, при термоядрено развитие на събитията, няма да променим войната, па ако ще да произвеждаме 155 мм. снаряди за всеки украинец по дузина. Така че номерът е да има къде да се изнесеш когато България се прецака.
 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33556 -: Септември 06, 2023, 21:08:34 »
Quote (selected)
Така че номерът е да има къде да се изнесеш когато България се прецака.
А ще има ли?
Май и Нова Зеландия вече е съмнително.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33557 -: Септември 06, 2023, 21:10:28 »
Quote (selected)
ще свали цената на украинките и рускините.
Дано да ти излезе пасианса, щот ич не ми прилича на бизнесплан това - обикновено войната оскъпявала всичко.
Ако разделиш контингента, може и по да ти се върже сметката, но айде да не се съветваме тук при толкова познавачи.
На украинките цената вече падна, за рускините трябва да почакаме.
При термоядрен вариант нещата стават по-сложни.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33558 -: Септември 06, 2023, 21:12:07 »
Кажи си, че нямаш нищо общо с АБПФК! Или имаш? Няма срамно. Fact of life. Ще те разбера. Повтаряш се. Измисли нещо друго! Направи на публиката "fun".
Видях въпросът ти със закъснение и ти отговарям:
Дядо ми е бивш фабрикант и строителен предприемач, построил 10-ина коопирации в София - на бул."В.Левски", ул."Раковска", ул."Сан Стефано", пл."Възраждане" и т.н. Синът му е убит като партизанин, а самият той интерниран (преди 9-и септември). Баща ми - член на Френската компартия от 1928 г. Никой не е бил АБПФК. Аз - скромен бивш реститут. (Бивш защото почти всичко разпродадох и раздадох, а от някои неща направо се отказах.) Това достатъчно ли е?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33559 -: Септември 06, 2023, 21:15:32 »
1. "Сектата" не е моя  измишльотина, но ми хареса, че отсече като с брадва. Аз знам, че писанките ми стигат до доста хора.  Е, тези които влизат в мижавото форумче. Аз пиша за тях. Някъде 50-100.
Има доста стойностни форумци които дигнаха ръце или инцидентно влизат.

Използвам твоята терминология, за да нямаш проблеми с разбирането.

Но като гледам, че пак споменаваш мижавото форумче, явно не помага. Както не помага да осъзнаеш простия факт, че стойностните форумци може да са вдигнали ръце от такива като теб, а не от такива като мен.
the lamers club honourable member …

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33560 -: Септември 06, 2023, 21:17:38 »
Това достатъчно ли е?
Въпросът ми не беше отправен към теб. Иначе всичко е точно. Нали не си се заяждал с мен? Никога! Чета ти писанките с внимание.
« Последна редакция: Септември 06, 2023, 21:39:59 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33561 -: Септември 06, 2023, 21:19:14 »
Quote (selected)
Според военния експерт Маркус Койп населеното място Токмак е от основно значение, тъй като през района преминават няколко важни шосета, както и стратегическа железопътна линия. Оттам руската логистика може да бъде блокирана "много ефективно", коментира още Койп. Токмак е "един вид охранителен пост" за района, простиращ се чак до брега на Черно море. Веднага след като Украйна достигне черноморското крайбрежие и получи възможност да обстрелва Крим, войната за руснаците ще е тактически загубена, смята анализаторът. Според експерта по сигурността Кристиан Мьолинг частите на Киев все още разполагат с около два месеца преди лошото време да направи невъзможни по-големи придвижвания на военни части. Украинците ще спечелят много, ако успеят да разширят настъплението си в южна посока, "така че да могат да държат под артилерийски огън целия регион до Азовско море". Това би затруднило снабдяването на руските войски.
По-добре да не успяват, да го отложат за догодина.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33562 -: Септември 06, 2023, 21:32:41 »
Quote (selected)
Така че номерът е да има къде да се изнесеш когато България се прецака.
А ще има ли?
Май и Нова Зеландия вече е съмнително.
Термоядрената война не е толкова страшна колкото си мислите.
Вече е проверено на практика в Япония.
В най-лошия случай ще загинат 500 милиона, но по-вероятно е да не са повече от 100-150 милиона което и в двата случая е нищо при 8 милиарда население на планетата.
Радиоактивното замърсяване ще е локално при тактическото ядрено оръжие, а при термоядрените заряди минимално.
Ако беше толкова страшно, моята специалност в казармата (химически войски) щеше да е безсмислена.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33563 -: Септември 06, 2023, 21:43:39 »
Енгелс,
Трябва да те поправя. Няма да има термоядрено решение. Толкова "червени линии" се начертаха и прекосиха, че "Галактичския разум" ще дойде страхлив. Нали няма да фърля бомби над яхтите си и над имотите на неговите приятелчета.
От Путин не го очаквам, но тези след него са съмнителни.
А не ми се вярва този конфликт да затихне лесно, без значение кой ще спечели войната.
Винаги ще има желание за реванш.
Не се знае какво може да се пръкне след десетина години от някой неизвестен ефрейтор във войната сега.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33564 -: Септември 06, 2023, 21:46:53 »
Quote (selected)
В най-лошия случай ще загинат 500 милиона, но по-вероятно е да не са повече от 100-150 милиона което и в двата случая е нищо при 8 милиарда население на планетата.
По някой път съм си мислил, дали пък не ви е един и същ спонсора със ЗИП-а?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33565 -: Септември 06, 2023, 21:50:25 »
че пак споменаваш мижавото форумче
Сигурно засилвам  :suicide:, но потроших маса време в този форум и никакво развитие. Участниците намаляват и се отказват. Е, научих, че съм "глупак", онези двамата "Dunning-Kruger", "празна тенджера по калдъръма" - каквото се сетиш. Последното те приземява, но е излишно. Срамувам се да сляза на тяхното ниво.
Толкова е  зле, че ако на форума му изтеглиш щепсела, няма да се почувства.
No pun intended.
« Последна редакция: Септември 06, 2023, 22:07:44 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33566 -: Септември 06, 2023, 21:57:17 »
Не ми се иска в момента да задълбавам колко можем да променим войната, па ако ще да произвеждаме 155 мм. снаряди за всеки украинец по дузина - най малкото, щото никой не може да докаже какво щяло било да стане ако...


Колко български завода са в потенциална възможност да произвеждат 155 мм. снаряди ?
Колко време ще им трябва от деня на подписването на договора до първата търговска партида?
Бях решил да задам и въпроса : "Как мислиш, колко 155 мм. снаряда е произвела България до ден днешен?" ама другите два въпроса го обезмислят

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33567 -: Септември 06, 2023, 21:57:45 »
Quote (selected)
В най-лошия случай ще загинат 500 милиона, но по-вероятно е да не са повече от 100-150 милиона което и в двата случая е нищо при 8 милиарда население на планетата.
По някой път съм си мислил, дали пък не ви е един и същ спонсора със ЗИП-а?
Сетих се за стария виц.
В ДСО-то правят съкращение. Гарабед върви умислен по коридора и среща Киркор. Киркор го пита защо няма настроение.
г. Ще правят съкращение 100%.
К. Как 100%, бе, само 5%.
Г. Да, ама за мене тия 5 са точно 100%.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33568 -: Септември 06, 2023, 22:07:31 »
Quote (selected)
В най-лошия случай ще загинат 500 милиона, но по-вероятно е да не са повече от 100-150 милиона което и в двата случая е нищо при 8 милиарда население на планетата.
По някой път съм си мислил, дали пък не ви е един и същ спонсора със ЗИП-а?
Просто такова ми е обучението по времето на соца в казармата, да не се страхуваме от термоядрени, химически и бактериологични оръжия. Имахме достатъчно дебели учебници по въпроса. Имахме специален полигон край село Чубра за тренировки. Целта на обучението ни беше първи да навлизаме в зони поразени от ядрен взрив, химическо и бактериологично оръжие и да събираме информация. Страхът идва от неизвестното, когато знаеш за какво става въпрос и си минал тренировка, вече не е толкова страшно.
 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33569 -: Септември 06, 2023, 22:10:19 »
Ето това плаши до смърт янките:
Обратната страна на банкнотата:


Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33570 -: Септември 06, 2023, 22:20:01 »
Не ми се иска в момента да задълбавам колко можем да променим войната, па ако ще да произвеждаме 155 мм. снаряди за всеки украинец по дузина - най малкото, щото никой не може да докаже какво щяло било да стане ако...


Колко български завода са в потенциална възможност да произвеждат 155 мм. снаряди ?
Колко време ще им трябва от деня на подписването на договора до първата търговска партида?
Бях решил да задам и въпроса : "Как мислиш, колко 155 мм. снаряда е произвела България до ден днешен?" ама другите два въпроса го обезмислят
Още преди един месец излезе информация по въпроса.
Quote (selected)
САЩ вече имат сключена сделка с България за доставянето на 155-милиметрови снаряди в помощ на Украйна.   
„България има много голям капацитет за нашите размери, защото сме специализирали в тази ниша“, подчерта министърът.
Стигат ли тези снаряди до Украйна – вероятно... но не само там, каза лаконично той.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33571 -: Септември 06, 2023, 22:36:57 »
Quote (selected)
В най-лошия случай ще загинат 500 милиона, но по-вероятно е да не са повече от 100-150 милиона което и в двата случая е нищо при 8 милиарда население на планетата.
По някой път съм си мислил, дали пък не ви е един и същ спонсора със ЗИП-а?
Сетих се за стария виц.
В ДСО-то правят съкращение. Гарабед върви умислен по коридора и среща Киркор. Киркор го пита защо няма настроение.
г. Ще правят съкращение 100%.
К. Как 100%, бе, само 5%.
Г. Да, ама за мене тия 5 са точно 100%.
За тези които попаднат в 5 километровата зона около термоядрен взрив рискът е огромен. След това започва рязко да намалява. Когато целта е нанасяне на максимални щети върху  живата сила на противника, логично е да пострадат големите градове. Никой няма да използва толкова скъпа бомба, за да порази 100 човека в някое село.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33572 -: Септември 06, 2023, 22:48:22 »
абпфк
Обърни внимание на последната буква! Виж какво е навън! Върл капитализъм. Както и в Русия.
"за что боролись, на то и напоролись"

Нали задобрявам в руския? :)))

Разбира се, нямам нищо против АБПФК и техните наследници. Само имам против техните бивши привилегии.
Другото име на тези привилегии е корупция. Но разбира се, режимът на т. Живков трябваше да се крепи на нещо. Не се крепеше всеки случай на т.н "Отечествен фронт".

освен да нападаш тия, дето са избити от тебеподобните изроди.

гнус.
Proverbs 28:1  - "The wicked flee though no one pursues"

празната тенджера в пълния си репертоар.

яко плюене по антифашистите, после плюене по капитализма, а накрая ебавки с к-то в абпфк... логика та дрънка.

и легенди за некви привилегии, за които само той е чувал.

ти си уникално прост и нагъл, единствено тотално с нищо непокритото ти самочувствие клони към безкрайност.

а опитите ти да се ебаваш, когато не можеш да летиш са жалки.

бе гнус, колкото и да се пиняш - само гнус произвеждаш.

и не лепкай думички, което са на чужбински и не разбираш, щот се превръщаш в преводачката.

не че си доказал досега някакви заслужаващи уважение умения и разбирания, ама все пак.....

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33573 -: Септември 06, 2023, 22:55:19 »
и легенди за некви привилегии, за които само той е чувал.
Ти да не си някакъв "teen"? Generation Z. Не си ли живял при соца?
Дрънкаш на кухо.
Не си струва да те забелязвам.

Proverb 28.1 май те подразни? Беше си на много на място. Де да те знам, че си бил наследник на АБПФК?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33574 -: Септември 06, 2023, 22:55:40 »
айде, от мен да мине, ще ти поясня като за тъпо парче, квото си.

да ми цитираш соломоновите притчи в неадекватен английски преразказ при наличие на оргинал и каноничен български превод си е гнус.

особено като се види в отговор на какво го плякаш.

одобряваш всичко фашистко, нали?

гнус
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33575 -: Септември 06, 2023, 22:57:42 »
и легенди за некви привилегии, за които само той е чувал.
Ти да не си някакъв "teen"? Generation Z. Не си ли живял при соца?
Дрънкаш на кухо.

Не си струва да те забелязвам.

айде без плагиатщини, дрънкащата на кухо тенджера по калдаръма си ти.

и не мести темата от реалните си простотии към измислените хипотетични на опонентите ти.


верно си мноо нагъл и проЗд.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33576 -: Септември 06, 2023, 23:09:17 »
... а сега да игнорираме трола бутцх и да се върнем към темата....

https://t.me/rogers_kitchen/10848

Quote (selected)
Риттер в свежем видео вчера сказал, что в Работино наступление ВСУ сдерживало менее 500 русских.
Всё трёхмесячное наступление укропитеков, вся совокупная мощь НАТЫ в ударном кулачке - и неполный батальон русских

Живите теперь с этим, бггг
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33577 -: Септември 07, 2023, 00:02:49 »
За тези които попаднат в 5 километровата зона
Това при (относително) наземен взрив ... ако гъбата цъфне на 1км ги пиши към 20 (разбира се много зависи и от кило-мега-тонажа). До колкото знам Цар Бомба е активирана на 4км.

https://outrider.org/nuclear-weapons/interactive/bomb-blast
« Последна редакция: Септември 07, 2023, 00:51:03 от Дърт Вейдър »
активен участник в Брауновото движение

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33578 -: Септември 07, 2023, 07:24:20 »
Quote (selected)
яко плюене по антифашистите, после плюене по капитализма, а накрая ебавки с к-то в абпфк... логика та дрънка.
Бъч не плюе по антифашистите а по техните издънки и не е само той.
Много от хората в източна Европа бяха отвратени от държанието на второто и трето поколение (деца и внуци на АБПФК) произведени в комсомолски  секретари - днес  преоблекли се като олигарси или поне "елит".
Каквото преди, такова и сега.
Не ни е проблмем социализЪма или капитализма, избираме си калпави вождове и получаваме адекватни резултати.
П.П. Издънките които ни натресоха "промяната" и днес пак искат да ни "променят".
« Последна редакция: Септември 07, 2023, 07:57:48 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33579 -: Септември 07, 2023, 08:32:49 »
Quote (selected)
яко плюене по антифашистите, после плюене по капитализма, а накрая ебавки с к-то в абпфк... логика та дрънка.
Бъч не плюе по антифашистите а по техните издънки и не е само той.

Много от хората в източна Европа бяха отвратени от държанието на второто и трето поколение (деца и внуци на АБПФК) произведени в комсомолски  секретари - днес  преоблекли се като олигарси или поне "елит".
Каквото преди, такова и сега.

Не ни е проблмем социализЪма или капитализма, избираме си калпави вождове и получаваме адекватни резултати.
П.П. Издънките които ни натресоха "промяната" и днес пак искат да ни "променят".

Butch плюе точно по хората - виж какви въпроси задава, това едно.

Второ - би ли изброил колко от „издънките“ на членовете на Политбюро на БКП са били комсомолски секретари и след това са станали елит? Защото моите впечатления са точно обратните - такива хора нямаха амбиции да правят комсомолска кариера. Амбициите бяха на кариеристите.

Но не тук, а в друга тема?

Мрънкането на Butch по адрес на АБПФК си е чиста завист.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33580 -: Септември 07, 2023, 08:42:52 »
« Последна редакция: Септември 07, 2023, 09:10:47 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33581 -: Септември 07, 2023, 08:51:23 »
« Последна редакция: Септември 07, 2023, 09:10:57 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33582 -: Септември 07, 2023, 08:58:08 »
Абе кво си губя времето и аз, ено рецидивиращо депресивно разстройство* ни залива с продукцията си и трябва десет души да му се връзват - ай сиктир!

Задължително е да му се отговори, защото от такива лъжи като неговите сме на това положение.

И аз отговарям не толкова на него, колкото за другите, които само четат или ще прочетат, ако и да е случайно тези коментари.

За отварянето на тема - и ти можеш да го направиш. Така поне нещата ще са събрани на едно място.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33583 -: Септември 07, 2023, 09:05:13 »
За да не се цапа повече темата, отворих нова тема:

https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1859.0

очаквам в нея Butch да ни осветли какви точно привилегии на АБПФК му развалят съня на стари години.
the lamers club honourable member …

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33584 -: Септември 07, 2023, 09:15:51 »
На 10-и българите имаха огромни спестявания, което означава, че са могли да живеят сносно и дори да заделят пари. Сега имат също толкова пари, но в заеми.
Не е вярно. Кредитите на домакинствата са около 35 млрд лв, а депозитите - над 72 млрд лв.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33585 -: Септември 07, 2023, 09:22:04 »
Некрасиво е да се ловите за МКБ-то/DSM-a в спор.
Ако ще го правите, поне се прицелете в правилната ос - II

По темата за кой ще ни издумкя термоядрено, топката е по-скоро в изкукуригалите хипита-демокраци. По същия начин както неуравновесен шахматист, разпиляващ фигурките виждайки задаващия се мат, но чатбота, пробутван като интелект няма как да отчете мотива в метафората.

ето парченце от градацията:
https://epicenter.bg/article/Vashington-shte-dostavi-na-Ukrayna-boepripasi-s-obednen-uran--obyavi-Pentagonat/325634/7/96



*********   ✹    *********

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33586 -: Септември 07, 2023, 09:25:46 »
На 10-и българите имаха огромни спестявания, което означава, че са могли да живеят сносно и дори да заделят пари. Сега имат също толкова пари, но в заеми.
Не е вярно. Кредитите на домакинствата са около 35 млрд лв, а депозитите - над 72 млрд лв.
72 млрд - 35 млрд = 37 млрд налични

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33587 -: Септември 07, 2023, 09:28:57 »
Quote (selected)
Не е вярно. Кредитите на домакинствата са около 35 млрд лв, а депозитите - над 72 млрд лв.

Въпросът е, как са разпределени, тези депозити са сред нищожна част от населението и на практика са мъртви пари.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33588 -: Септември 07, 2023, 09:36:58 »
Въпросът е, как са разпределени, тези депозити са сред нищожна част от населението и на практика са мъртви пари.
На 10-и бяха единици тези, които имаха повече от няколко хиляди лева в банката. Точно за това се създадоха частните банки - за да се унищожат спестяванията на хората и се отвори път за приватизацията. Фалитите бяха планирани и неизбежни. В противен случай държавата щеше да бъде длъжник и при продажбата на държавните предприятия трябваше да удовлетворява първо кредиторите си.
« Последна редакция: Септември 07, 2023, 10:18:14 от Zmeja »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33589 -: Септември 07, 2023, 09:48:36 »
 :t1207: :t1233:
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33590 -: Септември 07, 2023, 09:49:45 »
Темата е интересна, това е един от митовете развихрящи се от определени фондации в обществото ни - както за ДС напр. и се подпалва периодично от особи с интелект от типа  - "кой, аз ли да слагам захар за джанковата бе, дядо ми ще се обърне в гроба, ако разбере!"
Но може да си я разнищим, та като се появят подобни особи, да не си губим времето, а да ги пращаме да четат. Има непроверени сведения, че то "сляпото, окато прави".
Та моля колеги - преместете си постовете там, Принца даде линк.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33591 -: Септември 07, 2023, 09:54:30 »
"кой, аз ли да слагам захар за джанковата бе, дядо ми ще се обърне в гроба, ако разбере!"
Въпрос, провокиран от горния цитат. Задавам в темата "Край казана или ..."

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33592 -: Септември 07, 2023, 09:56:01 »
Та моля колеги - преместете си постовете там, Принца даде линк.
По-добре да дадем "правото" на Принца да премести постовете защото те са навързани логически, а писани от различни форумци.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33593 -: Септември 07, 2023, 10:17:35 »
"кой, аз ли да слагам захар за джанковата бе, дядо ми ще се обърне в гроба, ако разбере!"
Въпрос, провокиран от горния цитат. Задавам в темата "Край казана или ..."
Отговорено
« Последна редакция: Септември 07, 2023, 10:27:15 от AR-15 »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33594 -: Септември 07, 2023, 11:00:12 »
https://bgr.news-front.su/2023/09/07/rusiya-udari-ukrainskiya-izmail-rumnczite-se-kefyat-video/
Много добър материал!
Това е разликата между укросъобщенията и действителността.
Този път укронацитата няма как да цензурират фактите - заснети са от румънския бряг и "успехът" на укро ПВО-то е видим.
 :i_laughing:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33595 -: Септември 07, 2023, 11:28:24 »
На 10-и българите имаха огромни спестявания, което означава, че са могли да живеят сносно и дори да заделят пари. Сега имат също толкова пари, но в заеми.
Не е вярно. Кредитите на домакинствата са около 35 млрд лв, а депозитите - над 72 млрд лв.
Това към каква дата?
Щото сега е по лесно да намериш Йети в Бъргария, отколкото депозит.
Наистина някои по малко банки, отрязани от боницата с парите от заплати/пенсии и тези на институции, предлагат подобна екзотика в "офертите си". Но при отрицателните лихви до миналата година с лихва до към процент. При това разните такси изяждат повече.
Та може това да са данни например от началото на века или от 2025-та.  :smokin:
Но да не отместваме темата на дискусията


Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33597 -: Септември 07, 2023, 16:28:58 »
Quote (selected)
Не е вярно. Кредитите на домакинствата са около 35 млрд лв, а депозитите - над 72 млрд лв.

Въпросът е, как са разпределени, тези депозити са сред нищожна част от населението и на практика са мъртви пари.
Писах вече в сругата тема, но ще повторя. Най-голям дял от спестяванията (общо над 25 млрд лв) са в рамките на 10 000 до 50 000 лв. Такива влогове (депозити) са малко над 1 200 000.
Никак не е нищожно.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33598 -: Септември 07, 2023, 16:54:39 »
Денков, бе:

Quote (selected)
България е подала сигнал "на най-високо ниво" в НАТО, че Русия се опитва да превърне Черно море в "руско езеро"
https://glasove.com/novini/denkov-zaradi-povedenieto-i-izkazvaniyata-na-mitrofanova-tryabva-da-smenim-3-mart#comments
(Няма такъв емотикон)

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33599 -: Септември 07, 2023, 17:00:02 »
Не е за вярване, но има и още по-големи глупости срещу Русия:

Quote (selected)
https://glasove.com/novini/denkov-zaradi-povedenieto-i-izkazvaniyata-na-mitrofanova-tryabva-da-smenim-3-mart#comments

А наивно си мислех, че Боко срами България.