За живота, вселената и всичко останало … > Наука и технологии, магия и чародейство …

Съвременната астрофизика

<< < (2/56) > >>

micky:

--- Quote (selected) ---Освен орбитални гравитационни телескопи на Венера няма да могат да кацнат.

--- Край на цитат ---

А, не не! Трите апарата в орбита около планетите и си говорят с някакви лазери.
Така са и наземните - измерват изменения в пространството.

Проектът разбира се звучи ужасяващо фантастично, но кой знае...

kаily:
Тук само научни теории ли се допускат?
Щото някъде имах твърдения, ама не от учен, а от .. хм...както и да е.
Пък учените в точно тая област малко приличат на пате в леген, беседващо за океана.

buratinob:
Орбитите се разминават, ще има много мъртви точки, дълги периоди на контакт на само две точки, но те си знаят.
Можете ли да ми обясните как се определя дали фотон който улавяме например е на 1 или 14 милиарда години?
Мисля,че няма такъв начин, всичко е натъкмистика, стандартни свещи, бла,бла.
https://bul.topbrainscience.com/how-did-scientists-determine-size-universe-28228
Тук се опитват да обяснят нещо, последно сметките са ,че вселената е над 92 милиарда светлинни години.
по нашите сметки ние сме в във вътрешната 1/3 от вселената.
До центъра 14 милиарда, на вън 32 милиарда.

buratinob:
kаily, астрофизиката не е точно наука, на границата е, борави за сега основно с хипотези и малкото което знаем, така,че не се стеснявай.

micky:

--- Quote (selected) ---Можете ли да ми обясните как се определя дали фотон който улавяме например е на 1 или 14 милиарда години?

--- Край на цитат ---
Елементарно! Даже е тривиално. Атомните часовници работят с 40 знака след запетаята и лесно се определя честотата на вълната.
Защото фотона е вълна, освен ако не е частица...
С орбитите и позиционирането си е драма и то огромна. Но се работело по въпроса.
Не ме изненадва защото близкия Космос дори и за китайците вече не е голяма загадка.

И още нещо - няма център!
Поне такива са съвременните тенденции, ерго - няма биг банг.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия