За живота, вселената и всичко останало … > Футуризми …

Футурология

<< < (4/5) > >>

buratinob:

--- Quote (selected) ---Глобалната деглобализационна тенденция
--- Край на цитат ---

https://pogled.info/svetoven/globalnata-deglobalizatsionna-tendentsiya.118068


--- Quote (selected) ---Възстановяването на производствения капацитет в национален интерес ще има отрицателно въздействие върху страните, които са изградили своите икономики през последните 40 години на евтина работна ръка. Подценяването на собствената валута или дъмпинга няма да помогне, ако чуждестранните купувачи изведнъж решат да произвеждат и купуват свои стоки.
--- Край на цитат ---

Познайте кой се вписва прекрасно в тази група.
Бъдещето е тук и май пак няма място за нас.

66:

--- Цитат на: buratinob в Юли 06, 2020, 20:14:54 ---
--- Quote (selected) ---Глобалната деглобализационна тенденция
--- Край на цитат ---

https://pogled.info/svetoven/globalnata-deglobalizatsionna-tendentsiya.118068


--- Quote (selected) ---Възстановяването на производствения капацитет в национален интерес ще има отрицателно въздействие върху страните, които са изградили своите икономики през последните 40 години на евтина работна ръка. Подценяването на собствената валута или дъмпинга няма да помогне, ако чуждестранните купувачи изведнъж решат да произвеждат и купуват свои стоки.
--- Край на цитат ---

Познайте кой се вписва прекрасно в тази група.
Бъдещето е тук и май пак няма място за нас.

--- Край на цитат ---
Хм. И като как че стане тая. С "капацитета"   :smokin:
Че се конкурирет с китайците :nuts:
Да бе да. Верваме. Тва за 80 дни, че стане.
 
И кой че работи? Че изкарат немците иззад бюрата и че ги метнат на струговете?
Че внесат?
Кво прилапаха годно от "источния блок" свърши. Пред пенция е.
Вече секви -исти,  -олози и проч уманитарии. Ко че произвеждат хартишки с директиви ....
 
Напрактика има некво остатъчно машиностроене, основно автомобилостроене, дето се изнася ф момента (виж фолцфагена Му), малкотонажна химия, основно фармация .... ма тва е заради сложните разрешителни режими и немитнически врътки и .... тва е.
 
Загубиха технологично предимство, загубиха производствени активи, и най вече кадри нема.
Нема и да има. Толкоз.

buratinob:

--- Quote (selected) ---Светът е готов за нов модел на работа, като и работодатели и служители искат той да е комбинация между работа от вкъщи и офиса. Това сочат данните и изводите от най-новото проучване на световния лидер в областта на HR решенията Adecco Group. То е проведено през май сред 8000 служители и топ мениджъри на възраст между 18 и 60 години, които досега са работили в офис среда.
Основните изводи гласят:
Всички искат нов „хибриден“ модел на работа
--- Край на цитат ---
https://www.manager.bg/upravlenie/i-sluzhiteli-i-rabotodateli-iskat-nov-model-na-rabota
Има малки неизвестни, като колко надомни работници ( има такава стара форма на работа, нещо като домашно ишлеме) са нужни за да измият и дезинфекцират коридорите в офиса.
За това колко са необходими да сменят спукана гума ще мислим после че там трябва и гайки да се отвиват, завиват, абе мани!
Мисля че има много просто решение.
Всички които могат да работят хоум офис просто се съкращават.
След седмица ще стане ясно колко от тях наистина са необходими и може да бъдат възстановени независимо дали работят от дивана или на работното си място. :t0328:

Nor1:
Навсякъде роботи и по някой-друг техник да ги оправя на място, ако не могат да бъдат оправени дистанционно.
После роботи-техници, които оправят другите роботи, и готово.

П.П. "Оправя" в техн. смисъл. За "оправяне" в нетехн. смисъл ще има други, специализирани роботи.

onzi:
бъдещето на гумаджиите е ясно - ще слагат аромати.


--- Quote (selected) ---Седя си аз в гумаджийницата, докато ми вулканизират една гума и по едно време пристигна едно "инфинити" с доста мека гума и от него излезе супер лъскава мацка. Така и така, гумата да се напомпа.
Момчетата както си трябва, свалиха гумата, и в хода на работата един от тях небрежно попита:
- С какво да ви напомпаме гумата? - сякаш има варианти.
И тука вече се почна...
Мацката:
- А какво има?
И в този момент у гумаджията все едно се събуди демон:
- Ми имаме въздух с различни аромати: праскови, ягоди...
Всички гумаджии започнаха да хихикат, всеки зает с неговата си работа, но слухтейки към диалога на двамата.
- А колко струва?
Монтьорът:
- 200 лева. Всичките гуми.
Всички присъстващи вече едвам се сдържаха да не се разхилят на глас.
Мацката:
- Ми, добре. Искам ягоди тогава.
Гумаджиите умират от хилеж, всеки се опитваше да се сдържи, но не се получи.
Гумите бяха напомпани с "ягодов аромат".
Мадамата без сянка на усмивка отброи двеста лева и потегли.
Всички плачат от смях.
След време пак съм очевидец: така се случи, че след няколко дни бях пак на монтаж в същата гумаджийница.
Пристигна същото "инфинити", от него излезе един едър и солиден мъж и попита:
- Преди два дни тук сте правили гума на тая кола, нали?
Момчетата им се дръпнаха физиономиите.
- Кой точно прави гумата, на тази кола преди два дни?
Сега всички ще ни накажат, но няма как.
Излезе собственика и скромно, тъй, виновно каза:
- Ми, да... Моите момчета я правиха...
Мъжът:
- Такааа. Тука ли напомпахте на жена ми гумата с ягодов аромат?
Собственикът:
- Мии... Даа... Нниеее...
- Ето ти петстотин лева.
Собственикът:
- А...?
Мъжът:
— Три дни не съм спал от смях, на всички приятели разказах, всички паднаха да се хилят!
Гумаджиите отново в смях до сълзи...
--- Край на цитат ---

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия