Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 10:47:46

Автор Тема: Соломон Паси иска атомни бомби в България  (Прочетена 8664 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Така тя, България, ще може напълно да бъде изличена от лицето на земята! Бе Оттатък, но сега пак са изключили достъпа... Има го и на други няколко места, но общо взето е малко отразено. Може би ще е повече в психиатричните сводки?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #1 -: Март 01, 2019, 16:22:17 »
От гугъл първото което хванах:
https://news.bg/politics/solomon-pasi-iska-yadreni-orazhiya-na-balkanite-garantirat-mir.html

Тук не знам какво има да се коментира....
Това което мога да кажа е че пак ще има учудени що си избиваме "елита на нацията".
Ми очеизвадно е вече защо предстои прочистване.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #2 -: Март 01, 2019, 16:29:06 »
В България няма да инсталират, ние сме способни да се изметнем по всяко време даже от Турция ги изтеглиха.
Виж в Косово могат да спретнат чудна база.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #3 -: Март 01, 2019, 16:57:01 »
Quote (selected)
Соломон Паси иска атомни бомби в България

А кой манипулира тук със заглавия?!  :t2102: Защото заглавието е:

Quote (selected)
Соломон Паси иска ядрени оръжия на Балканите – гарантират мир

https://news.bg/politics/solomon-pasi-iska-yadreni-orazhiya-na-balkanite-garantirat-mir.html

Защото едно е да искаш да ти падат атомни бомби на главата, тъй като бомбите падат – такава е конотацията!!!

А съвсем друго са ядрените оръжия, които могат да излетят, а могат и да не излетят!
Затова първото е гнусна инсинуация!!!  :937860:
« Последна редакция: Март 02, 2019, 23:09:52 от Джиджи »

Пешо

  • Гост
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #4 -: Март 01, 2019, 18:08:31 »
От гугъл първото което хванах:
https://news.bg/politics/solomon-pasi-iska-yadreni-orazhiya-na-balkanite-garantirat-mir.html

Тук не знам какво има да се коментира....
 
А помните ли колко нелепо изглеждаше същият този Соломон, когато като депутат във ВНС заяви, че България трябва да влезе в НАТО ? Как му се присмиваха и твърдяха, че е изперкал ...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #5 -: Март 01, 2019, 18:16:23 »
"Майната му, на Православието!"
Вие си ги избрахте!

Неактивен ИлияНиколов

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 14
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #6 -: Март 01, 2019, 19:36:16 »
В отговор на "желанието" на г-н Паси, бих му препоръчал да прочете внимателно писмото на запорожците до султана, като обърне особено внимание на онази част в писмото, в която се споменава дума, противоположна на "предник" и таралеж.
В допълнение може да погледа известната картина на Репин.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #7 -: Март 01, 2019, 20:22:53 »
А помните ли колко нелепо изглеждаше същият този Соломон, когато като депутат във ВНС заяви, че България трябва да влезе в НАТО ? Как му се присмиваха и твърдяха, че е изперкал ...

България отдавна Е член на НАТО.
Кво друго има да се коментира по този въпрос?  :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #8 -: Март 01, 2019, 20:25:59 »
"Майната му, на Православието!"

Ся, на Православието или на НАТО? Нека да бъдем точни.
Потому что ест такая маленькая разница ... :cool-1084:
« Последна редакция: Март 01, 2019, 20:38:56 от Джиджи »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #9 -: Март 01, 2019, 20:57:50 »
Соломон Паси е просто ретранслатор на чужди мисли.
Дано на Бойко да му стигне акъла и да не ги слуша такива навеждачи.

Пешо

  • Гост
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #10 -: Март 01, 2019, 22:02:52 »
А помните ли колко нелепо изглеждаше същият този Соломон, когато като депутат във ВНС заяви, че България трябва да влезе в НАТО ? Как му се присмиваха и твърдяха, че е изперкал ...

България отдавна Е член на НАТО.
Кво друго има да се коментира по този въпрос?  :nuts:
Боже, колко си  :t2407:

Що не се съсредоточиш върху емотиконите ?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #11 -: Март 02, 2019, 11:22:08 »
От гугъл първото което хванах:
https://news.bg/politics/solomon-pasi-iska-yadreni-orazhiya-na-balkanite-garantirat-mir.html

Тук не знам какво има да се коментира....
 
А помните ли колко нелепо изглеждаше същият този Соломон, когато като депутат във ВНС заяви, че България трябва да влезе в НАТО ? Как му се присмиваха и твърдяха, че е изперкал ...

Нелепото изглеждане е въпрос на вкус. Там няма развитие.
Но в изперкването, очевидно има.
Атомни оръжия видите ли... Как не се е сетил и за някой плаващ космодром!!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #12 -: Март 02, 2019, 19:28:15 »
Абе да не би нещо Гергана...тя чела ли е ИК?
 :walking_home_crying-1328:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #13 -: Март 02, 2019, 19:40:23 »

А помните ли колко нелепо изглеждаше същият този Соломон, когато като депутат във ВНС заяви, че България трябва да влезе в НАТО ? Как му се присмиваха и твърдяха, че е изперкал ...
Помним. Не просто твърдяха, той наистина беше изперкъл. И неговото изперкване ярко контрастираше на фона на нормалното обкръжение. Сега, когато целият свят изперка, изперкалият Паси, за мнозина  е еталон за нормалност .
« Последна редакция: Март 02, 2019, 20:30:22 от Bacho Кольо »

Пешо

  • Гост
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #14 -: Март 02, 2019, 22:05:56 »

А помните ли колко нелепо изглеждаше същият този Соломон, когато като депутат във ВНС заяви, че България трябва да влезе в НАТО ? Как му се присмиваха и твърдяха, че е изперкал ...
Помним. Не просто твърдяха, той наистина беше изперкъл. И неговото изперкване ярко контрастираше на фона на нормалното обкръжение. Сега, когато целият свят изперка, изперкалият Паси, за мнозина  е еталон за нормалност .
Ако някой ден стигна до идеята, че целият свят е изперкал и аз съм единственият нормален, ще отида да се прегледам при психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #15 -: Март 02, 2019, 23:23:15 »
Minderbinder
Quote (selected)
А помните ли колко нелепо изглеждаше същият този Соломон, когато като депутат във ВНС заяви, че България трябва да влезе в НАТО ? Как му се присмиваха и твърдяха, че е изперкал ...

Помним!

А ти помниш ли, когато малко по–късно същият този Соломон проля две сълзи от радост, след като току–що бяхме станали държава–членка и пред очите му на Ларгото в София се издигаше флагът на НАТО?!
Явно не помниш!    :t9411:
Ноо са ти рехави спомените, бря!  :giggle-3307:
« Последна редакция: Март 02, 2019, 23:53:41 от Джиджи »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #16 -: Март 02, 2019, 23:48:13 »

Ако някой ден стигна до идеята, че целият свят е изперкал и аз съм единственият нормален, ще отида да се прегледам при психиатър.
Да уточним все пак: При изперкал психиатър

Mr. Blue

  • Гост
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #17 -: Март 02, 2019, 23:52:15 »
 :t3726:

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #18 -: Март 03, 2019, 00:29:00 »
Quote (selected)
А кой манипулира тук със заглавия?!  :t2102: Защото заглавието е: ...

- Може би ако човек се съсредоточи в смисъла на "заглавието", свърже ефекта и последствията от нечия страст към едно определено присъствие на въпросните "играчки" в България, то тогава би схванал същността на уведомителният текст... А не да се залутва из дебрите на повърхностната семантика и да припка из наборите на думи и мисловни силогизми, а не да сгрее каква е ситуацията!

Би ми било интересно, дали някой знае за друга някаква персона изповядваща подобни въжделения и мечти, препокриващи се с тези на г-н Паси... Ако няма, то тогава този Субект е за Книгата на Гинес.

Най-малкото.
« Последна редакция: Март 03, 2019, 00:36:24 от Eisblock »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #19 -: Март 03, 2019, 02:27:56 »
Quote (selected)
Би ми било интересно, дали някой знае за друга някаква персона изповядваща подобни въжделения и мечти, препокриващи се с тези на г-н Паси... Ако няма, то тогава този Субект е за Книгата на Гинес.
Цветанов?

Понеже Гинес се споменава....
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #20 -: Март 03, 2019, 08:18:43 »
То, няма нужда от А-бомби в България, за да ни остъклят. Нашата съдба е предрешена. Ние имаме три американски бази, щаб на НАТО, заедно с Турция и Гърция сме стратегическият южен фланг. При една война първо ще бъдат ударени с тактически ракети базите, щабът (далновидно разположен в София), пристанищата и другата важна инфраструктура - и ни вадят от играта. Русия няма да се занимава повече с нашия театър, защото ще удари през Централна Европа. Ако на територията остане некой-друг мутант, ще може да се жалва, че не сме гонили руски дипломати по случая "Скрипал" и само сме снабдявали НАТО с кожуси и кашкавал.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #21 -: Март 03, 2019, 12:15:34 »
То, няма нужда от А-бомби в България, за да ни остъклят. Нашата съдба е предрешена. Ние имаме три американски бази, щаб на НАТО, заедно с Турция и Гърция сме стратегическият южен фланг. При една война първо ще бъдат ударени с тактически ракети базите, щабът (далновидно разположен в София), пристанищата и другата важна инфраструктура - и ни вадят от играта. Русия няма да се занимава повече с нашия театър, защото ще удари през Централна Европа. Ако на територията остане некой-друг мутант, ще може да се жалва, че не сме гонили руски дипломати по случая "Скрипал" и само сме снабдявали НАТО с кожуси и кашкавал.

Трите бази 100% ще поемат нещо. А нататък как ще е не ми е ясно.
Моя догадка - ще ни спрат тока. Енергийният пръстен се крепи на 4 ключови разпределителни станции.
Демек 4 бр. какви да е ракети и сме готови за вечни времена.
Може би и "стратегическите" обекти като Арсенал и ВМЗ малко да присветнат...
И повече техника не мога да наместя по територийката. :)
Никакъв смисъл не виждам да гърмят смешното щабче в София. Ама айде и за него да заделим 1 бройка.
С други думи - мълниеносен удар. Докато си налузим новите гащи (по ЗИПчо) и ще се е свършило.
Нещо такова обясняваше Върховният, да не кажа че направо си предупреждаваше.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #22 -: Март 03, 2019, 12:26:12 »
Ако някой удари "Дунарит", то ВМЗ и Емко от компании, произвеждащи снаряди*, изстрели, НУРСове* и ПТУРСове*, веднага се превръщат в заводи за щамповане на кухи стоманени цилиндри и конуси, а "Арсенал" ще пълни калашниците с  празни медни гилзи.

Толкова за нашата отбранителна индустрия.

*разработени в СССР, 1955-1965 г.
« Последна редакция: Март 03, 2019, 12:29:05 от Bacho Кольо »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #23 -: Март 03, 2019, 12:45:56 »
Бачо, не знам за ВМЗ, ама Арсенал си има "барутна".
Думкат тука като луди всеки (работен) ден.
По техните гръмове се ориентирам кога е работен ден и кога не. :)

А Дунарит го пропуснах - извинения!
Хайде наместихме още една ракета.
Макар че спрат ли ни тока... Язък за ракетите.
« Последна редакция: Март 03, 2019, 12:48:10 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #24 -: Март 03, 2019, 14:51:38 »
Quote (selected)
А кой манипулира тук със заглавия?!  :t2102: Защото заглавието е: ...

- Може би ако човек се съсредоточи в смисъла на "заглавието", свърже ефекта и последствията от нечия страст към едно определено присъствие на въпросните "играчки" в България, то тогава би схванал същността на уведомителният текст... А не да се залутва из дебрите на повърхностната семантика и да припка из наборите на думи и мисловни силогизми, а не да сгрее каква е ситуацията!

Айс, знаеш, че много те уважавам и обичам, тъй като съм го заявявала нееднократно поне в Стария форум, а сега имам повод да го заявя и тук.  :blow_kisses-1105:

И без да съм някакъв езиков педант или буквоед, мога да те уверя, че от начина, по който си формулирал това заглавие, направо "видях" с очите си цялостно остъкляване. Което наистина ме стресна!!!
А ако съм те засегнала по някакъв начин, ИЗВИНЯВАЙ ! :apology-1312:
« Последна редакция: Март 03, 2019, 14:56:22 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #25 -: Март 03, 2019, 16:04:23 »
Мисля, че Русия ще удари Източна и Централна Европа с конвенционално оръжие. Ядрените подаръци са запазени за САЩ и Зап. Европа. Заради близостта до Китай Япония и Южна Корея също са за конвенционално.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #26 -: Март 03, 2019, 16:21:55 »
Мисля, че Русия ще удари Източна и Централна Европа с конвенционално оръжие.

Не, конвенционално не става. Тука трябва да се извади от строя цял мощен противников фланг. Няма кой да се церемони с конвенционални. Зарядите ще са тактически, но достатъчни да осгурят левия руски фланг в пробива му през централноевропейската равнина. Балтите пак извадиха късмет, защото са близко и защото са кекави, и там ще ги шамарят с конвенционални. Ако стане война няма да има никакви сентименти. Ржечпосполита също ще гризне некой-друг килотон. 

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #27 -: Март 03, 2019, 16:30:53 »
Мисля, че Русия ще удари Източна и Централна Европа с конвенционално оръжие.

Не, конвенционално не става. Тука трябва да се извади от строя цял мощен противников фланг. Няма кой да се церемони с конвенционални. Зарядите ще са тактически, но достатъчни да осгурят левия руски фланг в пробива му през централноевропейската равнина. Балтите пак извадиха късмет, защото са близко и защото са кекави, и там ще ги шамарят с конвенционални. Ако стане война няма да има никакви сентименти. Ржечпосполита също ще гризне некой-друг килотон.

Ммм да бе, а после ще форсират сред нюковете.
Спецназа имат такива хапове - за няколко дена устискваш на свръх дози, ама после си заминаваш...

Няколко крилати ракети с обичайните хексогени, айде и някоя-друга с вакуумна БЧ и сме гипс от всякъде.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #28 -: Март 03, 2019, 16:40:37 »
Ммм да бе, а после ще форсират сред нюковете.

Ами, ще форсират. Тя такава беше и нашата настъпателна тактика едно време. Няма кой да си играе с конвенционални оръжия. Удари с малки тактически заряди - даже от артилерия - в посока на настъплението - и след тях тръгват танковете.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #29 -: Март 03, 2019, 17:07:28 »
Не мисля че ще правят такива глупости.
В смисъл - там където ще има форсажи ще бият с всевъзможни конвенционални екстри.
Руснаците знаят цената на кръвта и никой няма да тръгне ей тъй форсмажорно.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #30 -: Март 03, 2019, 17:39:39 »
Пък и идеята на руснаците не е да се унищожи светът, а да се запази, доколкото е възможно. Поне близкият до Русия. Те не са сатанисти като англосаксите.
По-скоро в Изт. Европа има опасност от амер. ОМП, което да бъде фалшиво обявено за руска атака. Като Скрипалите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #31 -: Март 03, 2019, 17:41:54 »
Не мисля че ще правят такива глупости.

Ама, това не са глупости. Това е тактика. И нашата беше такава. Ти как си мислиш, че щяхме да контраатакуваме турците? С тяхната два-три милионна мобилизирана армия? А сега Русия, която е изправена сама срещу цяла Европа, дали ще се церемони с екологични проблеми?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #32 -: Март 03, 2019, 17:50:07 »
Нашата беше такава по времето на Пършнгите.
А как се спира турската армия са ме учили къде година и половина.
Знам доста неща за техните КП-та, ЗКП-та, авиобази и други благинки...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #33 -: Март 03, 2019, 18:27:52 »
Мнението ми за споменатия недомаслен човечец ми докара бан оттатък. Случайник който стана министър на външни работи. Като други такива. Каквито ни еврейте, такава ни и държавата. Не е точно евреин по майка. Те това гледат.
По темата: Този шашкънин в очите ви казва, че прословутия "член 5" не върши работа. Трябвало и ядрени оръжия на чужда държава за гарантиране на България. WTF?
 :way_to_go-1308: за micky. Ще има пак рев за "цвета на нацията".
« Последна редакция: Март 03, 2019, 19:30:38 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #34 -: Март 03, 2019, 18:38:59 »
Butch,
Добре дошъл от отвъдното...
Аз така и не разбрах защо раздават бананите, ама може би няма смисъл.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #35 -: Март 03, 2019, 18:55:57 »
Мики, абе като ти гледам позиционирането, ти да имаш нещо оПщо с един полковник от Казанлък?
mad?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #36 -: Март 03, 2019, 19:01:24 »
С Казанлък оПщо колкото искаш, с тукашни полковници - нъц.
В Пловдив съм служил, сега и викат 68-ма специална бригада.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #37 -: Март 03, 2019, 19:06:40 »
Прощавай за любопитството.
Помислих, че се е регистрирал стар форумен познат!
Жив и здрав!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #38 -: Март 03, 2019, 19:09:10 »
Quote (selected)
Не е точно евреин по майка. Те това гледат.
Точно така!
Обикновен шъшкънин.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ИлияНиколов

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 14
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #39 -: Март 03, 2019, 20:23:39 »
Мики, и аз съм служил в Пловдив, в АДРУ, сигурно си чувал за него.
Беше преди трийсетина години, вече го няма.
Та тогава, не дай си, Боже, ако беше станала война, незабавно трябваше да се изнесем на южната граница при Левка и там да чакаме следващите заповеди.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #40 -: Март 03, 2019, 20:32:59 »
Около бригадата гъмжеше от поделения...
Ако нещо те ориентира - по Лиляна Димитрова, срещу централни гробища.

За вдигането - нас за друго ни таманяха...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен ИлияНиколов

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 14
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #41 -: Март 03, 2019, 21:36:16 »
Точно - бул. "Лиляна Димитрова", срещу гробищата, там ни беше поделението. Мисля, че районът се наричаше "Гладно поле", но може и да бъркам.
Освен АДРУ-то, там бяха противотанковия полк, имаше парашутисти (на Братската могила бяха май десантниците), имаше некви химици, ПВО, други не помня. Помня обаче столовата и как давахме наряди там за по един месец; това беше най-хубавото време.
И най-важното: в тоя район беше и гарнизонния арест. Шеф на ареста - прочутия старшина Вълчев - Пирата. Както казваше един стар войник: "На полковник и генерал може и да пропуснеш да отдадеш чест, но на Пирата никога."

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Соломон Паси иска атомни бомби в България
« Отговор #42 -: Март 03, 2019, 21:45:13 »
Първото КПП по редицата беше нашето - 68-ма ДРБ.
Те по мое време я прекръстиха, тогава раздадоха и камуфлажите.
В отвъдното даже хванах връзка с един от батальона - H-16, ама изчезна на някъде...
А гарнизонния арест - че той беше на центъра, малко зад театъра.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!