Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 06:41:58

Автор Тема: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно  (Прочетена 158249 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
ДВ
СВ
КВ
УКВ
...
Кептъна го казал добре.
400 км за пренос на аудио.
За морз повече - нали все пак ще го ползват за "съпротива".
 :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
ДВ
СВ
КВ
УКВ
...
В смисъл ДВ са най-дългобойни, но с ниско качество, а по-нататък обратно.
Не зная и не споря.
Аз си мисля че не напразно Свободните гласове бяха на КВ.
За да проникват на по голями разстояния.
Но нека Кептъна да каже.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
В смисъл ДВ са най-дългобойни, но с ниско качество, а по-нататък обратно.
Нещо такова, но зависи и от други фактори освен електромагнитните характеристики и от средата на пренос в случая релеф и йонизирането на атмосферата.
Quote (selected)
Електромагнитното излъчване се характеризира с честота, дължина на вълната, скорост на разпространение и мощност (енергия).
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%B2%D1%8A%D0%BB%D0%BD%D0%B8
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
...
Но нека Кептъна да каже.

---
СВ и ДВ се разпространяват до видимия хоризонт и по-нататък с т. н. наземна вълна, следваща терена. Това най-вече през деня и осигурява надеждно покритие. Вечер вече се намесва отражение от йоносферата и може да се приемат излъчватели отдалечени до няколко хиляди километри, особено в горната част на обхвата при по-късата вълна – например навремето така се слушаше радио Лаксемберг (поп музика), но когато имаше проходимост и все пак с известен фадинг (заглъхване).
След 100 метра дължина на вълната започват късите вълни и те се разпространяват най-вече отразени от йоносферата, като привечер се приема на високата честота в 11 метровия обхват, а по-късно съответно на 25, 31, 41 и 49 м. Така тогава РСЕ променяше носещата честота на предаванията си от 18 часа до полунощ, когато завършваше със стария химн „Шуми Марица“. Прилаганата амплитудна модулация (само 4,5 КХц) лента не беше особено подходяща, малко по-добро качество от тогавашната телефония (2,7 КХц) и около 5% клирфактор (изкривявания), но ставаше за слушане при добро отношение сигнал/шум – силен сигнал.
В днешно време след като ухото е разглезено от стерео ХАЙ ФИ УКВ, цифров сигнал и сие АМ трудно ще пробие, да не говорим, че тепърва трябва да се инсталират големи антени и съответен хардуеър, който отдавна не се намира на пазара. Интернет позволява по-лесно проникване, каквото до голяма степен вече се осигурява в Украйна от Мъск.


AnonimusBG

  • Гост
Т.е. объркал съм стратосферата с йоносферата.
Позволено ми е като се има предвид че съм бил само слушател.
Но принципа си остава.
Вечер КВ са по-дългобойни заради отражението в йоносферата.
И поради това макар и със смущения ние тогава слушахме на ВЕФ-овете т. н. Свободни гласове вечер.
Ако съм разбрал правилно?

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Бъфет все така иска да дари състоянието си след смъртта си. Кой ще получи парите?
https://manager.bg/%D0%B1%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B5%D1%81/uoran-bafet-iska-da-dari-sastoanieto-si-sled-smartta-si-koi-ste-zadarzi-parite-
След смъртта му.
На 92 години е и все още се надява че за него ще има ковчег с джобове.
Ако пък няма, няма!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Някой е взривил скрижалите в Джорджия:
Вие си ги избрахте!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
34-годишен американски гражданин скочи от седмия етаж на жилищен блок в Добрич и уби 73-годишен случаен минувач. Самоубиецът почина няколко часа по-късно в местната болница.
https://nova.bg/news/view/2022/07/13/375756/%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%86-%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%87%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D1%8F-%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%B6-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%BA-%D0%B2-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B8%D1%87-%D0%B8-%D1%83%D0%B1%D0%B8-%D0%BF%D0%B5%D1%88%D0%B5%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D1%86/
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Бем ти метереологията, метрологията и сектата на гретите.

Quote (selected)
„Заради горещините в Западна Европа при нас се спусна горещ въздух. Температурите на Балканите са с 8-10 градуса по-ниски от обичайните”, обясни Симеон Матев.

https://www.vesti.bg/bulgaria/rekordno-niski-temperaturi-u-nas-koga-shte-stane-po-toplo-6147214
При нас се спусна горещ въздух който ни охлади. :crying_with_laughter-3302:
Едно време от девет планини и девет реки/долини вода носеха сега нали сме глобален ЕС ги носят от 999 или 666 само да им се върже кондиката.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Френските здравни власти потвърдиха връзката между нитратите и рака
Нитритите се смятат за възможно канцерогенни (категория 2А)
https://www.vesti.bg/sviat/potvyrdiha-vryzkata-mezhdu-nitratite-i-raka-6147222
Потвърдиха и е възможно?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Френските здравни власти потвърдиха връзката между нитратите и рака

Знае ли човек? Друго изследване е потвърдило връзката между водата и рака. 100% от болните от рак са пили вода. А всъщност всеки се ражда с рак. И ако трябва да умре от рак - нема се удави.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Сексът в Космоса: Възможен ли е и какви са особеностите му?
Как се прави секс в Космоса?

...
Но където има воля, има и начин. В интервю за германската обществена телевизия NDR Валтер посочва, че астронавтите биха могли да последват примера на делфините: т.е. трети човек да поддържа другите двама заедно, за да останат телата им едно до друго.
https://www.vesti.bg/lyubopitno/seksyt-v-kosmosa-vyzmozhen-li-e-i-s-kakvo-e-osoben-6147234
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
трети човек да поддържа другите двама заедно

Джендърска им работа! Ега си каръците, сякаш са без ръце и крака...
 :lol:

AnonimusBG

  • Гост
В конгрессе США на слушаниях по вопросу отмены прав на аборты произошла перепалка между профессоров Калифорнийского университета Хиарой Бриджс и сенатором-республиканцем Джошем Хоули из-за спора о возможности мужчин беременеть.
По информации издания USA Today, сенатор заявил о неточности формулировок эксперта относительно американцев, которых затрагивает вопрос запрета права прерывания беременности.
«От вас прозвучала фраза о людях, которые могут забеременеть, это женщины?», - отметил Хоули.
В ответ профессор заявила, что мужчины-трансгендеры также могут забеременеть. Тогда конгрессмен попросил ее уточнить, кому принадлежит право на прерывание беременности.
«Ваши вопросы трансфобные и провоцируют людей на насилие, поскольку вы их не признаете», - отреагировала Бриджс.

https://www.mk.ru/politics/2022/07/14/v-kongresse-ssha-ustroili-spor-izza-abortov-dlya-beremennykh-muzhchin.html

и от извора
https://www.usatoday.com/story/news/politics/2022/07/13/josh-hawley-called-transphobic-law-professor-hearing/10046037002/

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
перепалка между профессоров Калифорнийского университета Хиарой Бриджс и сенатором-республиканцем Джошем Хоули из-за спора о возможности мужчин беременеть.
Тая е пoредната самка на шимпанзе, която не може да отговори що е жена (виж тук) и по навик почва да крещи за дискриминация. Някакъв инструктаж ли им провеждат?

Ако си присадя хобот (все едно къде) няма да стана слон. Няма, щото няма. Ако ще да принудя цял свят да ми вика "джъмбо". Същата работа е с ампутираните/пришити шванцове. Между другото "транс"-овете нищо не си премахват или добавят. Частта "транс" показва, че се намират в някакво средно състояние . Всичко е въпрос на самоидентификация. Затова "транс-мъжете" забременяват. Помислете за това следващия път, когато на спортно състезание новопоявила се "транс-жена" изпотроши всички женски рекорди.






Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Глобалисты празднуют идеальное уничтожение Шри-​Ланки — ваша страна следующая
«По данным ВЭФ, в Шри-​Ланке всё шло прекрасно, но что мы видим четыре года спустя: банкротство, инфляция, дефолт, нехватка продовольствия и топлива, дефицит товаров, насилие на улицах».
https://aftershock.news/?q=node/1131711
Вие си ги избрахте!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
 Idiocracy | Not Sure

https://www.youtube.com/watch?v=sVyRkl5qNb8

Холивудски, ама шедьовър  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Чудих се в коя тема да пусна долното, накрая реших да е в тази - щото си е изтрещяване. Няколко детайла: текстът е изваден от служебен емейл - запитване за оферта. Пускам го на английски - тук повечето хора го владеят, та не мисля, че ще е проблем.  Поради професията ми знам за много гадории, дето се тъпчат в готовите хранителни продукти, но 5% сода каустик върху хлебно изделие е нещо ново ...Емайлът дойде от френска Канада, та аз ги помолих да потвърдят,  че точно това имат предвид - да не се е затрило нещо в превода. Потвърдиха!😟 Може би в  Канада е излязла мода да се ближе сода каустик или пък са установили, че това е здравословно?

Basically at beginning, Lye is in a tank pressurized by 100 psi, it has %50 lye mixed with water. We let that flow through the pump to fill up our machine container which is open to atmosphere. After a certain amount we close the lye valve and let water flow through our machine container from another port so that at the end mixture in our machine container be a mixture of lye and water in a proportion of %95 water and %5 lye. Then we turn on the pump to circulate this mixture in our machine. Pump is 1 m below the waterfalls. This lye applicator will apply lye to pretzel (food industry) and it need to be wash down type.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Чудих се в коя тема да пусна долното,

Знам за тая американска технология, за получаване на глазура, върху печивата. В САЩ можеш да правиш каквото си искаш, за да забогатееш, сига да не те осъдят, само от това ги е страх, там морал няма, само пари.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Поинтересувах се. Явно такава е оригиналната рецепта:

https://www.kingarthurbaking.com/blog/2018/10/15/making-pretzels-at-home

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Знам че гевреците/брецелите се топят в соден разтвор преди печене (нем. Lauge, англ. Lye, т.е. алкален воден разтвор на основа). В случая содата трябва е бикарбонат (ние му викаме хлебна сода, а те - baking soda, да не се бърка с baking powder).

П.П.  Ама ако са решили да е каустик, кой съм аз да им обяснявам как да си ядат химикалите.
« Последна редакция: Юли 30, 2022, 09:08:40 от Kole »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Сигурно в случая е сода бикарбонат. Обаче кожа на плодове като праскови и кайсии индустриално се бели  със сода каустик и то доста над 5%. И при яденето, евтиното си има цена.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
сода бикарбонат

Quote (selected)
Келнер, сода бикарнобат, моля!
- Какво е това?
- Една газирана вода и две Карнобатски ракии!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Знам че гевреците/брецелите се топят в соден разтвор преди печене (нем. Lauge, англ. Lye, т.е. алкален воден разтвор на основа). В случая содата трябва е бикарбонат (ние му викаме хлебна сода, а те - baking soda, да не се бърка с baking powder).

П.П.  Ама ако са решили да е каустик, кой съм аз да им обяснявам как да си ядат химикалите.

От линка по-горе:

Lye is a strong alkali that can be dangerous if misused, but it's lye that enhances the Maillard reaction on the outside of the dough. This reaction gives each pretzel a chewy crust, mahogany color, glossy sheen, and that unmistakable pretzel flavor typical of a German soft pretzel.

Using a baking soda bath, which isn’t nearly as caustic as lye, produces a similar result, but not nearly at the same intensity. The exterior crust will still be somewhat soft; the coloring looks brown rather than deep mahogany; there's far less of a sheen on the crust; and the typical pretzel flavor is there, just not at the same magnitude.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Папа Франциск допусна, че може да се пенсионира
Той каза, че има желание скоро да посети Украйна, но първо трябва да се посъветва с лекарите си
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/papa-francisk-dopusna-che-mozhe-da-se-pensionira
Глобалния Рай май се препълнил, налага се даже "светците" да благоденстват тук като блаженни пенсионери. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Та има ли в Трудовият кодекс на Ватикана опция пенсиониране?
Папите са доживот.
С изключение на предшественика му, когото го тикнаха в някакъв манастир незаконно. Може пък да направят рокада, и да възстановят на Светия престол другият папа.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Нямаше такова нещо като доживотен жив светец.
Сега са решили да го включат в пакета "реиновация" на католицизма.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
вр.и.д. папи  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Quote (selected)
Папа Франциск допусна, че може да се пенсионира
Той каза, че има желание скоро да посети Украйна, но първо трябва да се посъветва с лекарите си
Що пък лекарите? Да си се помоли човекът. Нали е с връзки.

zorzaman

  • Гост
Айде пак!
Абе откъде ги намират все такива скучобри бе!

Нанси Пелоси (преди 32 години):

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
САЩ с нова стратегия за Африка
В документа се обещава и помощ за Африка при справянето с глобалната климатична криза
https://www.vesti.bg/sviat/sasht-s-nova-strategiia-za-afrika-6148985
Стратегията е тествана и работи, за подробности виж в Шри Ланка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
България е класирана на 67-о място по военна мощ в годишния доклад „Global Firepower”, който оценява военната сила на 142 държави, варираща от разнообразието на оръжия и налична работна сила до географско местоположение и финансова мощ, предава БГНЕС.

Първи в класацията са САЩ, следвани от Русия, Китай и Индия, а в топ 10 са още Япония, Южна Корея, Франция, Великобритания, Пакистан и Бразилия. Турция и Иран са позиционирани, съответно, на 13-о и 14-о място.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/bulgariya-e-klasirana-na-67-o-myasto-po-voenna-mosht-sveta
Голяма битка е било да сме над 70-та позиция - след нея са с копия и лъкове и малко мечове/мачете за разкош.
Добре че пратиха няколкостотин жабари та да изплуваме.
Япония и Южна Корея в десетката щото са с американски бази и те вдигат нивото, а Северна Корея нъцки.
То ракетите и ЯО оръжия ли са?
На другия полюс Иран сила, Израел ЦЪ!
РФ са я включили предполагам защото е взела голяма територия от Украйна барабар с топ НАТО-вските оръжия, иначе бензиностанцийка. :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Имат сателитен интернет от Илон Мъск,
Нека да споделя нещо, а вие ще прецените дали тука му е мястото.
Така...
Преди седмица синът с внуците ми лети от Барцелона до Бостън. Enjoy - ваха на испанското море там.
Аз като "concerned father" следях полета по "FlightRadar 24".
Самолета "прецапа" през цяла Испания и заби директно през атлантика за САЩ. На 200-300 мили от брега на Испания непрекъснатата линия следяща полета (която идва от радарите) стана на тирета. Горе, вдясно на екрана се получи съобщение, че полета не се следи от радарите. Показваше се само предполагаемото местоположение.Това е за разлика от други полети през океана които минават покрай Канада. Например презокеански за Европа, които имат междинно кацане в Рейкявик. Тяхната линия отразяваща местоположението на самолета е непрекъсната.
Аз съм сигурен, че самолетите имат спътникова навигация. Най-вероятно нямат интернет в пилотската кабина. В салона на самолета със сигурност са нямали - информация от сина.
Защо GPS координатите не се предават в реално време на изпращащото или приемащо летище за мен е тайна.
Нали помните, че преди няколко години френски самолет падна в океана като летеше ако не се лъжа от Бразилия? Минаха години докато намерят следа от него. Не го следяха над океана.
Та така, бойците от ВСУ имат интернет, но самолетите над океана нямат (поне не се следят)... Дали техните координати не са важни?
Какво мислите по въпроса?

PS Нали разбрахте, че полета на Нанси Пелоси когато летеше към Тайван се е следял от над 35000 човека във FlightRadar 24? Защо ли? :think:
« Последна редакция: Август 09, 2022, 13:13:49 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Имат сателитен интернет от Илон Мъск,
Нека да споделя нещо, а вие ще прецените дали тука му е мястото.
Така...
Преди седмица синът с внуците ми лети от Барцелона до Бостън. Enjoy - ваха на испанското море там.
Аз като "concerned father" следях полета по "FlightRadar 24".
Самолета "прецапа" през цяла Испания и заби директно през атлантика за САЩ. На 200-300 мили от брега на Испания непрекъснатата линия следяща полета (която идва от радарите) стана на тирета. Горе, вдясно на екрана се получи съобщение, че полета не се следи от радарите. Показваше се само предполагаемото местоположение.Това е за разлика от други полети през океана които минават покрай Канада. Например презокеански за Европа, които имат междинно кацане в Рейкявик. Тяхната линия отразяваща местоположението на самолета е непрекъсната.
Аз съм сигурен, че самолетите имат спътникова навигация. Най-вероятно нямат интернет в пилотската кабина. В салона на самолета със сигурност са нямали - информация от сина.
Защо GPS координатите не се предават в реално време на изпращащото или приемащо летище за мен е тайна.
Нали помните, че преди няколко години френски самолет падна в океана като летеше ако не се лъжа от Бразилия? Минаха години докато намерят следа от него. Не го следяха над океана.
Та така, бойците от ВСУ имат интернет, но самолетите над океана нямат (поне не се следят)... Дали техните координати не са важни?
Какво мислите по въпроса?

PS Нали разбрахте, че полета на Нанси Пелоси когато летеше към Тайван се е следял от над 35000 човека във FlightRadar 24? Защо ли? :think:
Като прелитал множество пъти Атлантика (също Пасифика и Индийския) , и като ползвател на платената версия на Флайтрадар 24 - моят коментар. Апликацията наистина следи самолетите на голямо отстояние от радарите без точна локализация, това не значи че нямат джипиес проследяване, нито сателитен интернет . По принцип над Атлантика интернетът е платен на час, в останалото време зяпаш филми. По-стари летала като старите А330, А 340 , за некои  777 нямам сигурни спомени - не всички предлагат интернет. В 747 един път съм летял до Мартиника, нямаше интернет.  787 по дефолт си предлагат интернет. Когато самолета е на радарно проследяване, той е оцветен и "мърда" на екрана в реално време. Когато е по-навътре в океана, апликацията го мести, но по-мудно. Явно апликацията получава сигнала от сателитите на интервали. Когато самолета прелита покрай острови (архипелаг) , например Азорите, Кабо Верде, Фернандо Нороня ... - преди и след островите го хващат радарите и се оцветява ярко, после пак се губи. "Мъртвата" зона над Атлантика е някъде около 2500-3000 км. Тия, които летят покрай Нюфаундлен почти нямат мъртва зона. Затова там пускат и теснофюзелажни самолети с по-малък ETOPS . Например от Ирландия до Канада летят и В 737 , както и от Прая до Форталеза (2900 км)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Благодаря за отговора.

Anyway научих ново понятие - ETOPS
Тук научих и как се доставя интернет на самолетите.
https://www.comparitech.com/internet-providers/how-airplane-wifi-works-safe/
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Може да не е съвсем по темата, но понеже пишете за разни по-нагоре за разни електронни джаджи: преди 10на дни се наложи да си сменя единия от раутърите. След като го включих компът ми взе да показва в списъка на възможните връзки някакъв бус за наблюдение на ФБР. Седи си и сутрин и вечер и нощем. Живея на пресечка, а срещу мен има парк, та имам само 2ма съседи. Познавам ги добре - нямат нищо общо с ФБР. По улиците докъдето поглед стига няма паркиран бус....Да не би да са ми напъхали някаква гяволия в раутъра? :crying_with_laughter-3302:

AnonimusBG

  • Гост
Едва ли ФБР пишат директно че наблюдават.
По-скоро ми се струва че някой се прави на интересен и така си е кръстил
рутера.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Може да има някаква камера, да не е бус.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Може да има някаква камера, да не е бус.
---
Може да има някаква камера, да не е бус.
Кайле, това че пише van въобще не значи, че е бус. Това, което се вижда, е име на безжичен WI-FI router, което при инсталация се задава от инсталатора. Камерата за наблюдение с безжична WI-FI връзка е IP камера (може да има много висока резолюция) включва се към WI-FI router, към който може да се включват по същия начин и други устройства (камери, NDVR, компютри etc.).
Може да бъдеш сигурна, че FBI не използва WI-FI/безжични връзки, защото са уязвими на смущения/прехващане,  освен за бързо, временно мероприятие, но не за постоянен surveillance/security. С добрата стара жица или fiber optic е НАЙ-СИГУРНО.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
компът ми взе да показва в списъка на възможните връзки някакъв бус за наблюдение на ФБР

Да не би да са ми напъхали някаква гяволия в раутъра?

Гнусотии има напъхани навсякъде - и във фърмуера на безжичните у-ва, и в драйверите им, и в мрежовите стекове на операционните системи, и в централните процесори, че и в самите интернет-протоколи. Няма криене, ако станеш "оперативно-интересен".
При това могат не само да те преслушват най-подробно, но и да ти вмъкнат в машинката каквото си поискат. Ако станеш много неудобен, може да ти цъфнат на проверка и да се окаже, че имаш присвоена частна интелектуална собственост, държавни тайни, детска порнография или планове за взривяване на Белия Дом, които си предал на / получил от джихадисти, Пекин или Кремъл.

Обаче и най-тъпият Ушев няма да си кръсти устройството с такова име. Туй е някое лапе, или някой квартален зевзек.
« Последна редакция: Август 15, 2022, 02:14:08 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2953
    • Профил
https://routerguide.org/fbi-surveillance-van-wifi-meme/

Като стана въпрос за wifi пробвах преди време 14-ти канал, естествено, но нещо нищо не тръгна.
А на който си притрябвал ще си вземе данните за трафика ти от сървърите на провайдъра без подписано разрешение и без да хаби пари за бензин и шофьор на вана.
*********   ✹    *********

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Забелязах, че ако се задържа по дълго в тоалетната, веднага ми идва реклама за средство против запек

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Зехтинът отваря магистралите. Гърците нямат проблем. Големи канонири са.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2953
    • Профил
Според мен белята не е в магистралите или телефона, дето бройка времето, прекарано с него на митницата, а това, че рекламодателите са преценили българската покупателна способност като достойна единствено за лекарства и храни. Лятото - диклак, зимата - проспан.

А оня шегаджия дето се е кръстил fbi surveillance van  си проси деаутентикиране през 5 мин. по време на тв прайм тайма да се научи да не се прави на много забележим. Един комшия така се беше кръстил м-р майти на wifi-то и после половин квартал му се подиграва зад гърба, прякор чак му излезе.
*********   ✹    *********

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Искам да кажа, че се следи и предислоцирането ни в къщи
Дали си в тоалетната, дали си в кухнята..

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Ти па хептен ... . Гласове чуваш ли?

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2953
    • Профил
Е, това се проверява лесно - дръж телефона един ден само в кухнята и виж дали ще излязат само реклами на ядене и рендета бьорнер.
*********   ✹    *********

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Ти па хептен ... . Гласове чуваш ли?
На там отиват нещата!
Вие си ги избрахте!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Тъй върви светът. Някои си говорим сами. Други се смеят безпричинно. Сложна стана човешката душевност. Но докато си на крака, няма страшно.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Но докато си на крака, няма страшно.
"Не съм единодушен" на два три бива ама на четири съм близко до страшното.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Ако си на четири, казват ще имаш добро кръвоснабдяване на крайниците. За петия не знам.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Ядрена война между САЩ и Русия ще доведе до над 5 млрд. жертви, сочи проучване
https://glasove.com/novini/yadrena-voyna-mezhdu-sasht-i-rusiya-shte-dovede-do-nad-5-mlrd-zhertvi-sochi-prouchvane
А разправяха че след ядрена война ще останат само хлебарките.
Тия дни станахме 8 милиарда, и след ядрен апокалипсис ще доминираме над членестоногите.
Щото ще имаме повече крайници.
Да еб@ и учЕните! :)))
Ковид, ядрена война и пак сме далече от заветната цел за пулацията. :pissed-891:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
"Чета и не вярвам на ушите си!"
Quote (selected)
В доклада се посочва, че през последните месеци огромният терминал на остров Бони в Нигерия също изпитва недостиг на втечнен природен газ, главно поради недостига на природен газ и високите нива на кражби по тръбопроводите.
https://glasove.com/ikonomika/energiynite-giganti-gubyat-miliardi-zaradi-nedostiga-na-vtechnen-priroden-gaz
Как се краде газ от тръбопровод ми е немислимо.
Еле па у норвежко къде са саде едни праведни, високи, руси и безполови баш кат ангелчета.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Семейство трансджендъри очакват дете!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Семейство трансджендъри очакват дете!

Туй вече го гледахме в един филм с Арнолд Шварценегер и Дани де Вито. Но не бяха дженъри, а учени.

AnonimusBG

  • Гост
Семейство трансджендъри очакват дете!


«Des hommes aussi peuvent être enceints»: une campagne du Planning familial fait polémique
https://www.lefigaro.fr/actualite-france/des-hommes-aussi-peuvent-etre-enceints-une-campagne-du-planning-familial-fait-polemique-20220820

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1196 -: Септември 09, 2022, 18:32:48 »
Quote (selected)
Бус блъсна Емили, докато е карала тротинетката си. Шофьорът, причинил инцидента, е избягал. Емили е в „Пирогов” с охлузвания.

На място полицаите й направили тест за наркотици, който дал положителен резултат, научи NOVA.
https://nova.bg/news/view/2022/09/09/382257/%D0%B1%D1%83%D1%81-%D0%B1%D0%BB%D1%8A%D1%81%D0%BD%D0%B0-%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D1%81-%D1%82%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B0-%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0/
Колко да е положителен?
Тя е  ЛГБТИ активист.
Не са наркотици, генетично ще да е, вервам трябва да я пишат жертва.
П.П. Ще бъде архи проблематично ако избягалият шофьор е бил надрусан и естествено  ЛГБТИ самоопределяш се.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1197 -: Септември 11, 2022, 09:41:52 »
Quote (selected)
Днес почитаме преп. Теодора Александрийска, подвизавала се в мъжки образ
https://www.vesti.bg/lyubopitno/dnes-pochitame-svetica-podvizavala-se-v-myzhki-obraz-6151072
Глей ти!
Имало и трансджендър светец/а/то.
От описанието на житието единственото "свято" дело е че се укривала в мъжки дрехи в манастир.
А някой разправят че църквата била ретроградна.
Ми не!
Още преди 1500 години са били 'прогресивни. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1198 -: Септември 11, 2022, 15:07:59 »
Ако в манастира е имало и не"прогресивни", едва ли й е било зле  O:-)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1199 -: Септември 11, 2022, 16:45:37 »
Quote (selected)
Днес почитаме преп. Теодора Александрийска, подвизавала се в мъжки образ
https://www.vesti.bg/lyubopitno/dnes-pochitame-svetica-podvizavala-se-v-myzhki-obraz-6151072
Глей ти!
Имало и трансджендър светец/а/то.
От описанието на житието единственото "свято" дело е че се укривала в мъжки дрехи в манастир.
А някой разправят че църквата била ретроградна.
Ми не!
Още преди 1500 години са били 'прогресивни. :)))

А историята познава и по святи дела.
Католиците водят с няколко обиколки.
Папеса Йоана. Чак когат я напънало да ражда докат си седяла на папският престол посред някакво свето съвещание, тогаз гръмнал скандал, и се разминала с канонизирането.