Преглед на печата … > Мнения …

Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно

<< < (2/351) > >>

onzi:

--- Цитат на: Engels в Март 05, 2019, 21:57:56 ---А предприемачеството не е нищо друго, освен бясно въвеждане на технологии, наука и техника с цел да оцелееш в битката с другите предприемачи.

--- Край на цитат ---
пълни и плътни глупости. той и бачо кольо ти го е казал. ето какво е писал един предприемач за себе си:

--- Quote (selected) ---През 1992 г. все още продавах възглавниците, които произвеждахме семейно, на големите вериги магазини, а интернет беше бавно и непознато нещо.

Но спокойно мога да кажа, че дори тогава много от моите клиенти, големите вериги магазини, вече бяха обречени. Осъзнах, че в момента, в който интернет стане достатъчно бърз и сигурен, хората ще започнат да пазаруват онлайн. Довиждане, книжарници, магазини за дрехи, магазини за техника.

Това, че осъзнах какво ще се случи малко по-бързо от другите, беше основната част от успеха ми.

Късметът ми дойде от това, че имах двама приятели, и двамата невероятно талантливи, които също видяха потенциала на мрежата. Сигурно никога не сте чували името на единия от тях - Джеф Таубер, или на другия - Джеф Безос. Толкова бях развълнуван от бъдещите възможности, които мрежата предлагаше, че казах на двамата, че съм готов да инвестирам във всяка идея.

Така се случи, че вторият Джеф - Безос, ми се обади първи с предложение. И така, аз му помогнах да започне мъничкия си бизнес за онлайн продажба на книги.

Другият Джеф започна онлайн магазин, наречен Cybershop. За съжаление доверието в онлайн трансакциите не беше голямо и беше прекалено рано за подобна идея - хората не искаха да купуват стоки, които не могат да видя и пипнат „на живо” (за разлика от книгите, чието качество не се променя - гениалното прозрение на Безос).

Cybershop не се справи и мина в групата на „поредния дотком”. Amazon беше относително по-успешен. Сега си имам много голяма яхта.

Но нека говорим откровено. Не съм най-умният, нито най-работливият. Бях посредствен ученик и нямам никакви технически познания, нито съм добър с компютрите. Това, което ми помага, мисля, е желанието да поемам рискове и добрият усет за бъдещето.

Да виждаш предстоящите събития е основно изискване за добрия предприемач.
--- Край на цитат ---
цялото - цък

kаily:
Интересно как всички пишат как човечеството оглупява и как глупостта цари навсякъде, ама всички са умни.

Engels:

--- Цитат на: Bacho Кольо в Март 05, 2019, 22:13:36 ---
--- Цитат на: Engels в Март 05, 2019, 21:57:56 ---
А предприемачеството не е нищо друго, освен бясно въвеждане на технологии, наука и техника с цел да оцелееш в битката с другите предприемачи.
Всичко останало, помага на предприемача само временно.

--- Край на цитат ---
Предприемачеството е нещо съвсем друго - да ти дойде оригинална идея и за осъществяването и да рискуваш това , което си постигнал досега, да рискуваш парите си, имуществото си, бъдещето - свое и на децата си, да си готов да посветиш всичкото си време, да  загубиш спокойствието и съня си ,  да вярваш в силите си и в крайния успех, при това помнейки  , че и най-малката грешка е възможен път към провала.

А ако искаш да въвеждаш технологии - фани се наемен работник на Безос или на Б. Гейтс.

--- Край на цитат ---
Това което си изброил, съм го включил във всичко останало.
Защото винаги идва един момент, когато конкуренцията с помощта на науката, техниката и новите технологии те прецаква, ако ти самият не си в час с тях.
Азия от доста години преподава този урок на САЩ и Европа.

Bacho Кольо:

--- Цитат на: kаily в Март 05, 2019, 22:26:15 ---Интересно как всички пишат как човечеството оглупява и как глупостта цари навсякъде, ама всички са умни.

--- Край на цитат ---
Не съм склонен да правя подобни обобщения.
Но ако разгледаме конкретната ситуация в България , вече се налага категорично мнението, че за пръв път след Освобождението отгледахме поколение , по-лошо образовано от това на родителите си. Не искам да съм лош пророк, но чини ми се , това недообразовано поколение ще се окаже по-образовано от децата си.

Engels:

--- Цитат на: onzi в Март 05, 2019, 22:25:42 ---
--- Цитат на: Engels в Март 05, 2019, 21:57:56 ---А предприемачеството не е нищо друго, освен бясно въвеждане на технологии, наука и техника с цел да оцелееш в битката с другите предприемачи.

--- Край на цитат ---
пълни и плътни глупости. той и бачо кольо ти го е казал. ето какво е писал един предприемач за себе си:

--- Quote (selected) ---През 1992 г. все още продавах възглавниците, които произвеждахме семейно, на големите вериги магазини, а интернет беше бавно и непознато нещо.

Но спокойно мога да кажа, че дори тогава много от моите клиенти, големите вериги магазини, вече бяха обречени. Осъзнах, че в момента, в който интернет стане достатъчно бърз и сигурен, хората ще започнат да пазаруват онлайн. Довиждане, книжарници, магазини за дрехи, магазини за техника.

Това, че осъзнах какво ще се случи малко по-бързо от другите, беше основната част от успеха ми.

Късметът ми дойде от това, че имах двама приятели, и двамата невероятно талантливи, които също видяха потенциала на мрежата. Сигурно никога не сте чували името на единия от тях - Джеф Таубер, или на другия - Джеф Безос. Толкова бях развълнуван от бъдещите възможности, които мрежата предлагаше, че казах на двамата, че съм готов да инвестирам във всяка идея.

Така се случи, че вторият Джеф - Безос, ми се обади първи с предложение. И така, аз му помогнах да започне мъничкия си бизнес за онлайн продажба на книги.

Другият Джеф започна онлайн магазин, наречен Cybershop. За съжаление доверието в онлайн трансакциите не беше голямо и беше прекалено рано за подобна идея - хората не искаха да купуват стоки, които не могат да видя и пипнат „на живо” (за разлика от книгите, чието качество не се променя - гениалното прозрение на Безос).

Cybershop не се справи и мина в групата на „поредния дотком”. Amazon беше относително по-успешен. Сега си имам много голяма яхта.

Но нека говорим откровено. Не съм най-умният, нито най-работливият. Бях посредствен ученик и нямам никакви технически познания, нито съм добър с компютрите. Това, което ми помага, мисля, е желанието да поемам рискове и добрият усет за бъдещето.

Да виждаш предстоящите събития е основно изискване за добрия предприемач.
--- Край на цитат ---
цялото - цък

--- Край на цитат ---
Тоест потвърдил си написаното от мен!
Лекцията на Ник Ханауер сме я разнищвали много пъти още във стария форум.
Въобще не се заблуждавай, че Ник Ханауер не е в час с новите технологии.

Решаващо е кой по бързо влиза в час с новите технологии и последните постижения на науката и техниката.
Останалите качества не са интересни, защото са едни и същи от векове и дори децата ги знаят.
Първите които влязоха в час с биткоина направиха милиони, следващите след тях го духаха.
Ще има още много технологични пробиви от които някои ще забогатяват, а други ще обедняват.
Всеки си намира майстора.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия