За живота, вселената и всичко останало … > Наука и технологии, магия и чародейство …

Медицина, шарлатани, шамани, редови чакръкчии и чакри

<< < (2/26) > >>

67:

--- Цитат на: kаily в Март 16, 2019, 18:51:50 ---Я глей ти каква изненада! А официалната медицина кво вика за билкарите?
Докторите рецептите за билки те ли ти ги дават? Прочела ли си изследванията за всяка една билка и ако науката е рекла, че не е установила лечебни ефекти, изхвърлила ли си тия билки?
Как изобщо ползваш билки за отхрачване, като има сиропи за тях? Официални, одобрени, предписани от доктор.

--- Край на цитат ---
Официалната медицина вика различни работи за различните билкари, ще се изненадаш!
Познавам доктори, които не се гнусят от билките, познавам химици, които изследват билките, и съм постоянно любопитна кой какво е намерил.
Защо трябва да ползвам сироп за отхрачване, който е произведен някъде от някого и има консерванти и оцветители за да може дълго да "живее" на полицата в аптеката, когато мога аз да го спретна тоз сироп? Хем спестявам на природата цялата верига от събирането на съставките, през опаковката, логистиката, продажбата и изхвърлянето на опаковките. И природата, и аз сме на кяр.
Но всяко нещо с мярката си. Навремето наша дружка пострада зловещо от проблеми със съсирването на кръвта в краката. Работата вървеше с бързи стъпки към операция и ампутация, естествено, че всички приятели се бяхме юрнали да четем и търсим кой какво намери по въпроса. Попитахме доктора й дали няма да е против билкови рецепти от родната страна. Човекът пребледня, рече, че лошо в билките няма, но трябва да знае със сигурност какво и в какви дози пие пациентът. Щото така един индиец насмалко не го изпуснали при операция. Неговата рода надонесла противосъсирващи рецепти и го поила с ентусиазъм. Явно имали ефект лечебните им средства, защото по време на операцията кръвта отказала да се съсирва. Ама от думата "изобщо". Само героични усилия плюс кръвопреливане плюс купища други неща, които не зная как се казват, а вероятно вече не ги помня, успели да спасят момъка. Та кротко на завоите с алтернативната медицина, че и стандартната не винаги успява да реагира правилно и достатъчно бързо.

kаily:
Е да де, ама тя официалната медицина вика различни работи и за хомеопатията.
Просто ти се удивлявам на начина на мислене.

buratinob:
Хомеопатията може да помага на медицината, както и някой шамар може да освести изпаднал в изпаднал в амок.
Всяко лечение според болестта.
Хомеопатия, диетология, класическа медицина, важното е лечителят да не вреди.

67:

--- Цитат на: kаily в Март 16, 2019, 19:54:27 ---Е да де, ама тя официалната медицина вика различни работи и за хомеопатията.
Просто ти се удивлявам на начина на мислене.

--- Край на цитат ---
Аз досега не съм срещала мнение на официалната медицина, което да подкрепя официално хомеопатията. На парче - да, в ограничени неща, отделни лекари, но цялостно - никога.

67:
Да го речем простичко: ако утре отида в светая светих на местната официална медицина - клиниката Майо - и река, абе тук имам пришка на задника и искам да ми я излекувате хомеопатично, тамошните светила даже няма да ми разглеждат задника, а ще рекат, госпожо, ей там по-надолу по улицата сигурно има кабинет на хомеопат, ако не на нашата улица, на съседната или по-нататък, ние тук не я ползваме, благодарим ви за посещението, ей там е изходът.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия