Преглед на печата … > Мнения …

Европа на нациите, или Европа на отечествата

(1/15) > >>

Алиса:
Харесвам Сула, или по-точно това което пише, и както го пише.
Понякога не всичко, но на този свят пълно щастие няма.
И почти винаги съм му вдигала палче, защото винаги съм съм намирала по нещо, което да съвпадне с моята консервативност.
Да, консервативност, защото съм продукт на онази система, защото са ме възпитавали дядо ми и баба ми, защото ... ами защото  исках да остана човек през тези трудни години.

Мисля, че е дошло време да признаем това, което все по-често  чуваме - край на либералната демокрация, край на либерализма.
Равносметката на това, което цивилизования свят получи от него е плачевна.  Западните другари поне се оядоха. Но те и за това се бяха борили. За нас, източните .... само едното морално и духовно разложение. И унижението на победения.
Консуматорското общество трябва да се види, то не може да се опише.  Трябва да живееш в него,  да го почувстваш, за да се отвратиш от него.

„Ето, това са проблемите на европееца, а не от къде ще минава руският газ...„
Фраза, на която много се смях. Напомни ми за форума на в. „Сега„

Нации, отечества, граждани, ... а, селяните не се споменават, но те са здравата сила (по подразбиране).....
Абе с една дума, на нацизма, на гражданеенето, на жидовщината (това от мен), се дава начален тласък, и аут!
Остава фашизма - семейство, общество, отечество, морал, етика... Консерватизъм.
И това е друга тема.
Предлагам статията на вниманието на останалите, и ако някой може, да я изтипоса тук.
Ако това не засяга авторските права, разбира се.
 
https://www.segabg.com/category-observer/evropa-na-naciite-ili-evropa-na-otechestvata

onzi:
на мен пък ми е елементарен. и неубедителен. вре се в теми, дето не са му твърде ясни, и се изявява като поседна инстанция.

все пак не е толко отчайващо плосък като аделината.

като цяло "сега" е по-малко сестриче на дневник, същата дясна либерална боза. въобще тва нещо "балансирана медия, представяща всички гледни точки" в мамковината /пък и не само/ го няма. лявата гледна точка буквално не можеш да я намериш - един поглед и една дума. обаче там няма противоположната. не остана място, където да се срещнат идеите и да се счепкат. в "сега" имаше леви мнения, ама отдавна - къде времето на виза недялкова.

а, лява гледна точка има и на бсп.бг, забравих да ги включа по-горе.

ddantgwyn:

--- Цитат на: onzi в Октомври 12, 2018, 22:28:00 ---на мен пък ми е елементарен. и неубедителен. вре се в теми, дето не са му твърде ясни, и се изявява като поседна инстанция.

все пак не е толко отчайващо плосък като аделината.

като цяло "сега" е по-малко сестриче на дневник, същата дясна либерална боза. въобще тва нещо "балансирана медия, представяща всички гледни точки" в мамковината /пък и не само/ го няма. лявата гледна точка буквално не можеш да я намериш - един поглед и една дума. обаче там няма противоположната. не остана място, където да се срещнат идеите и да се счепкат. в "сега" имаше леви мнения, ама отдавна - къде времето на виза недялкова.

а, лява гледна точка има и на бсп.бг, забравих да ги включа по-горе.

--- Край на цитат ---

гласовете къде ги поставяш? че не ги чета, за това и питам 8)

onzi:
и аз не ги чета, навремето ги категоризирах някъде между уебкафето и сураттефтеря. може би трябва да ги поотворя, не знам. обаче факт е, че не остана читаво предаване нито по тв, нито по радиото, сайтовете и те се "самоопределят" със страшна сила...

SgtTroy:
Безродниците може ли да пишем тук?

Щото все повече връщането към "корените" и разните лафове за важността на националната идентичност ми се струват едни такива...протофашистки малце...

Хората са си хора навсякъде.

Проблемът на съвремието не е толко нацията или отечеството, а задълбочаващото се неравенство. Това важи не само за България.

Изместването на фокуса от социалното към националното трябва едва ли не да убеди сички, които са маргинализирани по един или друг начин, че важно е отечеството, за другото да потърпят...
Гледах го през 2016 тоя мач на един референдум, между другото. Но и там наскоро почнаха да се усещат, че май са ги поизклатили...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия