Преглед на печата … > Мнения …

Европа на нациите, или Европа на отечествата

<< < (2/15) > >>

onzi:
националната идентичност се възпитава. възпитаваше. в момента не знам дали и как се възпитава.

но като я няма, за глобалистите и безродниците е по-лесничко - тогава алчността излиза на първо място и няма разни досадни възпитания, дето да ѝ пречат.

а ти си продукт на същата образователна система, чийто продукт съм и аз. що се квалифицираш като безродник?

Алиса:
Абстрахирайте се от това кой какво ви е казал.
Мислете!
И опипвайте със своите пипалца и интуиция. :)

Тук важи фразата
Слышит звон,
но не знает откуда он.

ddantgwyn:

--- Цитат на: onzi в Октомври 12, 2018, 22:58:30 ---а ти си продукт на същата образователна система, чийто продукт съм и аз. що се квалифицираш като безродник?

--- Край на цитат ---

Дърпа ни за опашките 8)

SgtTroy:

--- Цитат на: onzi в Октомври 12, 2018, 22:58:30 ---националната идентичност се възпитава. възпитаваше. в момента не знам дали и как се възпитава.

но като я няма, за глобалистите и безродниците е по-лесничко - тогава алчността излиза на първо място и няма разни досадни възпитания, дето да ѝ пречат.

а ти си продукт на същата образователна система, чийто продукт съм и аз. що се квалифицираш като безродник?

--- Край на цитат ---

Контрапункт на глобализма не е непременно национализмът като спирачка на алчността.
Салвини не си го представям като месия. Нито Марин, Фараж и вся остальная.





onzi:

--- Quote (selected) ---Изместването на фокуса от социалното към националното
--- Край на цитат ---
основният въпрос за всяко общество е да определи нещата, които са добри за обществото, въпреки че за отделният индивид не са толкова. и как да мотивира въпросните идивиди за тези кофти стъпки. малките и големите жертви. от гюро михайлов и матросов, през разните идеалисти, умиращи за идеите си, до "богатий с парите, учений с умът" /христо и евлоги георгиеви примерно/. ето за бан:
--- Quote (selected) ---В списъка на първооснователите и дарителите са търговци, писатели, просветни дейци, книжовници, общественици, революционери… Имената на Евлогий и Христо Георгиеви, Васил Друмев, Добри Войников, Райко Жинзифов, Васил Левски, Любен Каравелов, Христо Ботев, Тодор Икономов, Нешо Бончев, Найден Геров, Димитър Шишманов, Марин Дринов, Васил Стоянов и много други остават завинаги в нашата памет като градители на най-голямата научна институция у нас.
--- Край на цитат ---

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия