Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 01:05:25

Автор Тема: ...из пресата : Радан Кънев: Не съм гей и нямам баба партизанка  (Прочетена 7144 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Идват избори, да разсеем някои съмнения, да помогнем на G!

Плахи опити на един провален политик да привлече вниманието към себе си.
Елегантен опит на Бойкикев да се одвободи от един потенциален конкурент, за съседа Атанасов не ми се говори!

Къде е др. Фирмин, да заостри вниманието ни върху Нинова и нейния антураж? Липсва! Какво му направихте?
Quote (selected)
Радан Кънев: Не съм гей и нямам баба партизанка
Зам.-председателят на ДСБ и водач на листата за евроизборите на „Демократична България“ Радан Кънев реши да отговори на стари обвинения в някои медии, за да започне начисто предизборната си кампания.

На страницата си във Фейсбук Кънев написа "Някои важни лични уточнения по стари компромати".

1. Нямам леля партизанка от Пловдивско. Нито от друг район. Изобщо, страдам от дефицит на лели партизанки.

2. Баща ми не е бил началник на пристанище Варна по комунизма. Дядо ми е бил, преди комунизма. Бил е началник и на “Параходно дружество”, и на “Пристанищна дирекция”.
По комунизма е бил в Белене...

3. Не съм адвокат на НОИ (идея нямам кой роди това малоумие и как е хрумнало), нито на каквато и да било публична структура. Скромната ми професионална практика е напълно, 100%, независима. И затова си я харесвам, колкото и да е скромна - защото ми дава пълна свобода.

4. Не пия три литра бира на ден. Нито “поне три литра”, нито “дори три литра”. Повечето дни съм на кафе и вода. Понякога, в подходяща компания, изпивам и повече от три бири ??

5. Не, не съм гей. И никога не съм бил. Вярвам, че всички хора имаме равни права. Аз лично харесвам жени. Миналото пази доста свидетелства, а от близо 13 години съм женен за най-прекрасната жена. Благодарен съм й, че изтърпява мен и калните атаки срещу семейството ни.

6. Напълно независим човек съм. Никой не може да ми диктува мнение или решение. Недостатък ми е, че понякога не се вслушвам достатъчно, а не че слушам някого.

7. Не съм светец. Дори съм нарушавал закона - пушил съм на закрито, превишавал съм 90км/ч и съм пил бира преди 18. Не се гордея с тези факти.

Със сигурност обаче - и това никой не смее да оспори - не съм използвал политически ресурс за обогатяване.

А сега да поговорим за политика, за бъдещето на България и Европа. [/b]

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
...и още нещо, актуални и гнусничко - как да му вярва човек, доскоро беше коалиицонен партньор на бай Хуй, преди това апк се кълнеше в нещоси.

G - обясни моля!
http://www.banker.bg/obshtestvo-i-politika/read/radan-kunev-s-boiko-niama-da-budem-nito-partniori-nito-badjanaci
Quote (selected)

Радан Кънев: С Бойко няма да бъдем нито партньори, нито баджанаци

Не е тайна, че съм привърженик на партньорство между Демократична България, СДС и ДБГ и единна коалиционна листа в демократичното, европейско дясно и център. Застъпвам по-активна и открита политика за единство, с което си навлякох немалко критики, присмех и дори неприязън. Това написа зам.-председателят на ДСБ Радан Кънев на страницата си във Фейсбук по повод решението на СДС да преговаря и с ГЕРБ за съвместно явяване на европейските избори на 26 май.

"Нещо повече - привърженик съм на поетапно организационно обединение на всички малки партии в дясно и център и изграждане на единна сила, вместо нестабилни коалиции.

Убеден съм обаче, че това единство минава през ясно, категорично и безусловно отдалечаване от ГЕРБ. Докато десните партии и лидери мислят за себе си като електрони в орбита около Борисов, нашето единство, респективно - нашата сила, са илюзия, дори лъжа. И да, казвам го именно като човек, който е бил в коалиция с ГЕРБ...

По тази причина, не приемам и не разбирам позицията на колеги и приятели от СДС за преговори с Демократи за силна България и ГЕРБ едновременно. Това няма как да се получи. Ние от ДСБ не желаем да бъдем с Бойко нито партньори, нито баджанаци.

Това е въпрос на ключов политически избор. Избор, който трябва да бъде направен и уважен - в едната или другата посока.

Моята надежда е СДС да не направи избор в посока ГЕРБ. Не само заради принципите - в българското дясно отдавна сме показали, че имаме и резервни. Често повече от едни. Основното ми съображение е съхранението на партията СДС, особено с оглед на наближаващите местни избори. СДС винаги е било нужно на българската демокрация, и влизането му в краткотрайно, а всъщност вечно, съдружие между овца и вълк ще бъде загуба за всички ни", написа Кънев.


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Идват избори, да разсеем някои съмнения, да помогнем на G!
:b0302:

Само че трябва да мЪ изчакаш докъм довечера, щото се насъбраха некои нещица.  :D

Чок觧

  • Гост
Те гейовете могат да бъдат и политически...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
Убеден съм обаче, че това единство минава през ясно, категорично и безусловно отдалечаване от ГЕРБ. Докато десните партии и лидери мислят за себе си като електрони в орбита около Борисов, нашето единство, респективно - нашата сила, са илюзия, дори лъжа. И да, казвам го именно като човек, който е бил в коалиция с ГЕРБ...
В това има резон - наивниците трябва да минат през коалиция с ББ, за да прогледнат.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
ОТВРАТ

Ми, по–добре Радан – така, както си го представил с високото чЕло, отколкото Барни:


Щото ф случая аз ИН ГИ МЕРЯ по чеЕло!!!   :giggle-3307:

Освен това Радан си призна, че не е гей и няма баба партизанка, а като току–що назначен министЕр на правосъдието на Р. България, Барни Ръбъл не си е признал още нищо.  :nuts:

« Последна редакция: Април 04, 2019, 16:22:10 от Джиджи »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Те гейовете могат да бъдат и политически...
Не си прав, Чоко!
Те политическите са си обикновени педераси, засягат се на "гей" нихната.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
...и още нещо, актуално и гнусничко - как да му вярва човек, доскоро беше коалиционен партньор на бай Хуй, преди това пък се кълнеше в нещо си.

G - обясни моля!

Какво да ти обяснявам, Отче, след като си пуснал цитата от www.banker, в който всичко, което е рекъл Радан, е вярно? И нито се е отрекъл от написаното, нито е пристъпил и една своя дума в този цитат  …

За жалост обаче пак ми се налага да обяснявам нещо, от което вече ми писнА. След като съм го обяснявала десетки пъти в Стария форум, „оттатък”, а май веднъж – и тук.
Но ще обясня още веднъж по памет, а аз помня като слон. :loser:

За да може един политик да постигне нещо съществено, той трябва да бъде или член на парламента, или на висока позиция в изпълнителната власт. В конкретния случай става въпрос за прокарване в българския парламент на т.нар. „съдебна реформа”, която се беше превърнала в кауза на двама души: Радан Кънев, чиято партия ДСБ по това време беше влязла точно по тази причина в коалиция с Бойко Борисов, а самият той беше член на парламента; и Христо Иванов, който беше де факто авторът на тази реформа и Министър на правосъдието на Р. България. А борбата беше изключително ожесточена.

През лятото на 2015 г. – непосредствено преди началото на парламентарната ваканция – двамата постигнаха съгласие с Борисов, който им ОБЕЩА, че при по–късното гласуване на тази реформа ЩЕ ИМ ОСИГУРИ необходимото за приемането ѝ квалифицирано мнозинство.

На 9 декември 2015 г. обаче Борисов ГИ ИЗЛЪГА, като не осигури обещаното мнозинство, реформата пропадна /завинаги!/ и се случи следното:

Quote (selected)
ГЕРБ бламира съдебната реформа, Христо Иванов подаде оставка

Съпредседателят на РБ Радан Кънев мина в опозиция, от решението на РБ зависи ще има ли правителствена криза

Министърът на правосъдието Христо Иванов обяви оставката си от парламентарната трибуна, след като всички партии с изключение на част от Реформаторския блок (РБ) бламираха предложената от него съдебна реформа и гласуваха конституционни промени, утвърждаваща "върховенство на главния прокурор". Веднага след това лидерът на "Демократи за силна България" и съпредседател на РБ Радан Кънев съобщи, че минава в опозиция на правителството.

Час по-късно Христо Иванов се срещна с премиера Бойко Борисов и съобщи, че той е приел неговата оставка и тази на тримата му заместници.

Борисов нито присъства на критично важния за съдебната реформа вот в НС, нито направи някакви усилия да договори подкрепа за "историческия компромис", постигнат през юли при проведените под неговото лидерство многостранни преговори. Както се разбра по-късно от кадри на бТВ, премиерът е бил на футболното игрище.

https://www.mediapool.bg/gerb-blamira-sadebnata-reforma-hristo-ivanov-podade-ostavka-news242864.html
ДОСТОЙНО!!! Както за Радан Кънев, така и за Христо Иванов!  :in_love-1101:
« Последна редакция: Април 04, 2019, 21:44:16 от Джиджи »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
G, разбирам, че досущ Раймонда Диен ще браниш тия хубостници - аз говоря за малко по-ранен етап, когато РаданКъ първо твърдеше, че никога няма да прави коалиция с Борисов, пък след това (във Варна) изплю камъчето, че ги е говорил тия работи за да получат повече гласове, толкоз.

А досежно оставката на Бойкикев - това е "бягство напред" както викат психиатрите - опит за политическо оцеляване, за сега неуспешно.

По същото време (описано от теб) Кънев беше в едно шизофренно състояние - той "опозиция", неговите съпартийци - във властта, коалиционните му партньори също, що така?

Да те улесня, още един цитат, от 2014, прочети го внимателно и го съпостави с посочените от теб действия на късния РаданКъ

Quote (selected)
Понеделник, 6 Октомври 2014 09:14  Източник: Moreto.net   


Радан Кънев и Реформаторският блок няма да подкрепят правителство с премиер Бойко Борисов, стана ясно в ефира на Нова телевизия.

"Борисов каза, че "Аз ако нямам 120 няма да взема мандат, после станаха 115, после станаха 100, после се върнаха на 110", във всеки един момент той е в обещание към българските граждани, че няма да вземе мандата при днешния си резултат, каза още Кънев.

Аз съм в обещание към българските граждани, че няма да подкрепя правителство, на което той е премиер"

"Кризата на доверието в българската политика се дължи на непрекъснати лъжи към избирателя. Кризата е в недоверието. Доверието, което докато лъжем, няма да получим", каза още Радан Кънев от Реформаторския блок.

„Изходът от кризата минава през съгласие около кратък мандат със всички необходими компромиси и политически отговорни лица, които да изнесат тази програма до 2016 г., което няма да е лека задача, но тя е на нашите плещи”. Това заяви в студиото на „Здравей, България” Радан Кънев от Реформаторския блок.

Той коментира временните резултати от вота по следния начин: „Ние увеличихме резултата си двойно спрямо евровота. Тази платформа спечели избори”.

Радан Кънев обаче отказа да назове името на успешен политик, който ГЕРБ да припознае като следващия премиер на България, с думите: „ГЕРБ е пълен с успешни политици и на национално, и на местно ниво”.

„Нашето предложение за кратък мандат на следващото правителство бе посрещнато добре от българските избиратели. Те изкараха парламент, който със сигурност не може да изкара мандат от четири години”, коментира още Радан Кънев.

Верваш ли още, че са почтенни, честни, работят на ползу роду?
« Последна редакция: Април 05, 2019, 13:04:12 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
G, разбирам, че досущ Раймонда Диен ще браниш тия хубостници
...........
Верваш ли още, че са почтени, честни, работят на ползу роду?

Първо, не браня никого, а изнасям факти.

И второ, тук говорим ЕДИНСТВЕНО за Радан. Ти избра така, аз се съгласих. Но ако  само беше споменал "хубостниците" като цяло или поне един от тях, нямаше изобщо да се хвана да коментирам. Защото ги ненавиждам. До един – особено това, което правят в момента с Борисов.  :m0941:

Та, за Радан. По това време човекът имаше план или програма /няма да ровя повече, за да бъда точна!/ за извършване на СЪДЕБНА РЕФОРМА в България. И ако проектът за тази реформа не беше бламиран в парламента от хубостниците на Борисов, нещата в момента у нас нямаше да бъдат същите. Тъй като поне Цацата нямаше да си разиграва коня, от което произтича всичко надолу.

Та, Радан трябваше да реализира тази "своя" програма – естествено с необходимите компромиси, за които е писал по–долу:

Quote (selected)
"Кризата на доверието в българската политика се дължи на непрекъснати лъжи към избирателя. Кризата е в недоверието. Доверието, което докато лъжем, няма да получим"

Изходът от кризата минава през съгласие около КРАТЪК МАНДАТ с всички необходими КОМПРОМИСИ и ПОЛИТИЧЕСКИ ОТГОВОРНИ ЛИЦА, които да изнесат тази програма до 2016 г. Което няма да е лека задача, но тя е на нашите плещи”.

„Нашето предложение за кратък мандат на следващото правителство бе посрещнато добре от българските избиратели. Те [обаче] изкараха парламент, който със сигурност не може да изкара мандат от четири години”, коментира още Радан Кънев.
А за последното отново излезе прав!!!  :t2015:

Аз вярвам на Радан, вярвала съм му и /най–вероятно!/ ще продължавам да му вярвам.

« Последна редакция: Април 05, 2019, 15:58:03 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А досежно оставката на Бойкикев - това е "бягство напред" както викат психиатрите - опит за политическо оцеляване, засега неуспешно.

При Бойкикев нещата са малко по–различни – най–вече заради хората, с които се е обградил.

Но оставката му беше подадена С ДОСТОЙНОСТВО. Ти забравил ли си тази думичка, знаеш ли какво означава и би ли ми посочил поне един друг достоен акт, за да ме увериш, че знаеш? Защото формулата е проста:

Quote (selected)
Предлагаш нещо … То не се приема или се бламира …

Не можеш да направиш нищо, поради което СИ тръгваш, а не оставаш да лижеш нечии задници.

Но не забравяш и „нещото”, за което продължаваш да се бориш – все едно КЪДЕ, КАК и с КОГО.

И можеш да го наречеш както си искаш, но не и „оцеляване”, защото при оцеляването борба няма.

На тези неща ме е научил баща ми, който беше изключително достоен човек. А най–вероятно съм ги получила и по наследство – явно ги нося във вените си.

Пресен пример – борбата ми с кретените „оттатък”, преди да ми мине през ум, че изобщо може да има такива кретени. И на мен ли ми трябва психиатър?  :loser:

« Последна редакция: Април 05, 2019, 16:40:58 от Джиджи »