Преглед на печата … > Теми на форумците …

Клуб на Школници от НШЗО Хр. Ботев - Плевен (и не само за тях, даге)

<< < (6/6)

Kerpeden:
Вие сте служили по шест месеца , а аз какъвто съм Марко Тотев... таман се ожених на 27.12.70г. и през 1971 обявиха ,че ще се служи 18 мес.Докато следвах забравих тоз карък , ма като ми дойде времето... мани-мани. Жената бременна с второто а-ха да роди, абе екшън си беше в тази посока.Инак понеже съм малце  непукист, не мога да се оплача от служба , освен ,че  по-рядко бивах у дома , особено  първите  6 мес. в НШЗО" Хр.Ботев" -Плевен,изписвам го така с всичкото уважение ,което заслужава според мен това учебно заведение.Научих се на всички полезни неща , които  трябва да притежава школникът , особено , ако е вишист. Съвсем искрено ви казвам ,че не съжалявам нито за една минута ,преживяна в Плевен. И изморен съм бил и ми е идело да си изям кепето или да набия някого,но бях баща , бях женен ,голям човек и тия неща въобще не ме тревожеха и безпокояха. Може да ви се струва много смешно ,но от камбанарията на сегашните си години в Школата се чувствах ,обгрижен ,сигурен и спокоен.Вероятно и рано бях навлязъл в други проблеми,освен хлапашките... това го мисля сега ,тогава  въобще не ми е минавало прз ум Казах обгрижен ,да в лицето на старшина Павел Симеонов - Монката от Зенитна батарея беше така , обгрижваше ни като баща , не като стопанин!!За ,което съм му вечно благодарен, дано са много дните му ,защото знам ,че доскоро бил жив и здрав.След това попадна   в Щаба на Бургаската  дивизия с командир полковник(тогава) Гано  Иванов. Същата работа...никакви грижи всяка събота и неделя , даже от петъка си пътувах до ВАРНА. Като чета някои от тези с шесте месеца са работили по модерните тогава предприятия ,почти цивилни,но пък са трупали друг опит ...не зная , това го немам видено!И като тегля чертата за ползите и вредите от живота ми в армията ,вервайте ми ползи имах, но вреди ,причинени от армията нямам.Продължавам да имам респект и уважение към армията от тогава.За сегашната...мъльча ,СТОЯНО , МЪЛЬЧА....

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия