Преглед на печата … > Култура …

...из газетата : Накъде гледат българските фотографи

(1/2) > >>

фелдкурат Ото Катц:
https://www.segabg.com/category-observer/nakude-gledat-bulgarskite-fotografi
Една малка провокация към Артур и неговата тема за фотографията.
Ето това авторово твърдение ме покърти - Една банална снимка от черната вестникарска хроника може да носи много по-голяма естетическа провокация от дълго обработвани с фотошоп пейзажи или портрети на девойки, загледани в празното. Всичко е въпрос на професионализъм и случайност, а когато случайността не помага, професионализмът стига - самият аз харесвам и предпочитам черно-бялата фотография, но чак пък толкоз?!?

ddantgwyn:

--- Цитат на: фелдкурат Ото Катц в Октомври 13, 2018, 16:43:18 ---https://www.segabg.com/category-observer/nakude-gledat-bulgarskite-fotografi

Една малка провокация към Артур и неговата тема за фотографията.

Ето това авторово твърдение ме покърти - Една банална снимка от черната вестникарска хроника може да носи много по-голяма естетическа провокация от дълго обработвани с фотошоп пейзажи или портрети на девойки, загледани в празното. Всичко е въпрос на професионализъм и случайност, а когато случайността не помага, професионализмът стига - самият аз харесвам и предпочитам черно-бялата фотография, но чак пък толкоз?!?

--- Край на цитат ---

Този нищо не разбира, защото е естет. От набедените за такива.

Освен това смятам, че така преформулирано неговото твърдение („Всичко е въпрос на професионализъм и случайност, а когато професионализмът не помага, случайността стига“) е по-вярно от първоначалната му версия.

С развитието на технологиите, последващата обработка на цифровите негативи позволява получаването на неочаквани даже и за самия фотограф резултати. Но съм съгласен, че дългата обработка повече пречи, отколкото да помага 8)

Съгласен съм, че и черно-бялата фотография е по-трудна и в двата етапа на получаване на крайния резултат.

Чок觧:
Ето една моя снимка , по-скоро случайност - Сутрин в пустинята Негев . Трябваше да е цветна , но излезе черно-бяла

66:
Поздравления. Отворих уикито да видя къде е Негев.
Защото от снимката планините отзад изглеждат поне 4-5 километра високи.
По спомен ми прилича на снимка на Кавказ, отдалеч. Единствено от голямото слънце, ако се загледаш може да усетиш оптическата измама.

Чок觧:
Тук през браузера "Огнената лисица" слънцето жълтее  на снимката , но когато я отворя на компютъра е чернобяла . Отзад са Йорданските планини , поне така ги наричат тук .

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия