Преглед на печата … > Новините от деня …

Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България

(1/158) > >>

Джиджи:
Президентът Румен Радев в "Панорама" - 19.04.2019 г.

И първи тукашни, нашенски си коментари  :cool-1084:

– Най-после толкова брутален, колкото е нужно …

– Ми той ги отмаха още на първата минута....

– С този много трудно може да се спори, хваща те на ГШ-то за секунди …


--- Quote (selected) ---Р.Радев: След "Апартаментгейт" трябва да се проверят и сметките навън

„Стабилността в момента е на сауните и персоналните асансьори, на мизерните доходи и емиграцията”
20 Апр. 2019

„След разкритията за имотите на политиците в България трябва да има и следваща стъпка - сметките навън, в офшорни компании, това е голямото предизвикателство пред всички така наречени оторизирани органи.”

Държавният глава призова управляващите да отговорят на въпросите как са придобили средствата за закупуването на луксозните си жилища и за това откъде имат пари да образоват децата си в елитни университети. „Тук не става дума за измислени морални стандарти. Напротив, ако искаме най-накрая да сме нормална европейска държава, „Апартаментгейт“ трябва да има последици.”

„Обхватът на "Апартаментгейт" надхвърля обикновените имотни сделки и рефлектира пряко върху доверието в политическата класа и институциите, уронва държавността и името на България навън. Този "Апартаментгейт" носи в себе си мощен заряд на негодувание и непримиримост на хората и това може да катализира дълго заприщвани процеси. Това е според мен вододел и оттук нататък зависи накъде ще тръгнем. Затова "Апартаментгейт" е исторически шанс".

На обвиненията на ГЕРБ, че работи с БСП срещу управлението, Радев отвърна, че следва своите принципи, без да ги съгласува с никоя партия. "Президентът не е и не може да бъде опозиция, но мога да ви кажа, че заедно с милионите българи, които не одобряват действията на законодателната, на изпълнителната власт, заедно с тях, аз съм ценностна опозиция".

На въпрос какъв е българският национален интерес сега – да се запази стабилността или да се промени статуквото, Румен Радев попита: "Коя стабилност – на сауните и персоналните асансьори, на безнаказаността, на мизерните доходи и емиграцията, на топящото се население?"

А попитан дали се разпознава в опасенията на Борисов за пълзяща диктатура, той каза: "Властта в момента Е г-н Борисов и няма как един диктатор да бъде извън управлението и в същото време да бъде диктатор. Освен ако г-н Борисов не се възприема като опозиция на самия себе си и на своето управление и иска по някакъв начин да се дистанцира от собственото си управление".

https://www.segabg.com/hot/rumen-radev-sled-apartamentgeyt-tryabva-da-se-proveryat-i-smetkite-navun
--- Край на цитат ---

Джиджи:
И още нещо – президентът говори и за своите „апартаменти”, с което успя да запрати водещия … сещате се къде  :too_happy-1067:


--- Quote (selected) ---Скандалът с апартаментите уронва държавността.

"Обхватът на скандала далеч надхвърля обикновените имотни сделки и рефлектира пряко върху доверието в политическата класа и институциите. Той уронва държавността, уронва и нашия имидж навън и вече се шири и по световните медии."

Аз не колекционирам и не заменям апартаменти. Имам само едно жилище и то е придобито много преди да вляза в политиката – в квартал "Редута" и мога да докажа всеки лев. Но това са отчаяни опити на властта да приравни имотните проблеми на управляващите с жилищата на всички българи. Да изкара, че всички са маскари и по този начин да размие собствените си безобразия.

Да, придобил съм жилище в Пловдив от фонда на Министерството на отбраната и то като полковник – командир на авиобаза, на цени, определени от държавата и еднакви за целия вход – от старшината до полковника.

Сега ще търсим ли сметка на МО защо е имало жилищна политика и от хилядите военнослужещи, които са закупували на тази определена от държавата цена. Няма нищо общо между социалната политика на МО и забогатяването от власт. И ако някой трябва да отговаря, това са управляващите днес. Да отговарят на въпроси как са придобити средствата за закупуване на луксозни жилища и за елитно образование на децата.

"Апартаментгейт" носи мощен заряд на негодувание и непримиримост на хората, може да катализира дълго заприщвани процеси. Това е вододел и оттук нататък зависи накъде ще тръгнем – дали ще останем общество, тънещо в политически разгул, корупция, бедност и безпътица на фона на останалите европейски държави, или ще поемем по пътя на правовата държава, проспериращото общество, нов стил на управление и нов политически морал, където политиците ще живеят само от заплата.

Идва следващ етап - сметките навън в офшорни компании и това е голямото предизвикателство към всички оторизирани органи. Аз съм убеден, както и мнозинството български граждани, че има от какво да се притесняваме. Не само сметки и офшорни транзакции, но фирми и имоти у нас и зад граница на името на подставени лица. Всичко това трябва да се разкрие и разследва и ако има грабителства, тези средства да се връщат обратно в бюджета.

Всичко мое е публично, всичко е видно. То е описано точно и ясно в имотната ми декларация. Но жалките напъни да бъда въвлечен в имотните далавери на властта само ме амбицират да бъда още по-непримирим всичко да излиза наяве, реалните грабители да излизат наяве и да отидат там, където им е мястото.

Институционалната разруха, породена от корупция и политически цинизъм, е фундаментална и неотложна тема и от нейното развитие зависи по кой път ще тръгне България.

Участниците в КСНС направиха доста, за да го обезсмислят – свиках 3 съвета на тема „Отбрана“, настоявах да се реализират проектите за модернизация, да вървят трите заедно, да бъдат изгодни за България.

Обаче ”процесът на модернизация” отиде в светлото бъдеще. Свиках и съвет за Антикорупционния закон. Виждаме разпада и днес. По тази причина престанах да свиквам този съвет.

Последният КСНС обаче постигна нещо много важно – разкри липсата на политическа воля за реална борба с корупцията, опитите за политизация на този проблем. КСНС показа краха на т. нар. антикорупционен модел. Вместо да се чистят сами, да излязат с нов морален облик, партиите ревностно бранят тези хора и ги изкарват морални герои.

https://www.bnt.bg/bg/a/rumen-radev-skandalt-s-apartamentite-uronva-drzhavnostta#recap
--- Край на цитат ---
:bigok:

AnonimusBG:

--- Quote (selected) ---С този много трудно може да се спори, хваща те на ГШ-то за секунди
--- Край на цитат ---

Джиджи да не дава Господ да натисне гашетката. Който знае , той знае за какво става въпрос.

66:
Я и Шкембелията "светна"  :m0941:
 
https://bivol.bg/karakachanov-mezonet.html. Да благодарим на mi6osp.
 
И със 100+ квадрата "тераса" кат сущи конпир.
И го купил трикратно по-евтино от апартаменти в същата сграда.
Както bivol.bg не пропуска да изтъкне, че и документи сложили мискините  :firefrog:

Асол:
Джиджи, имам един много сериозен въпрос към теб!
Нали съзнаваш, че президентът няма нищо общо с жълтопаветните умни и красиви? Дори им е и изявен антипод... :D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия