Преглед на печата … > Уводни …

"Граждани срещу кражбите на деца" скочи срещу стратегията за детето

<< < (116/117) > >>

Джиджи:

--- Цитат на: Bacho Кольо в Януари 05, 2020, 21:57:11 ---*
--- Край на цитат ---

Виж ся, Бачи!

Тук явно се очертава необходимостта от тема за въпроси по отношение на българския език.

НО САМО С ВЪПРОСИ И БЕЗ НИКАКВИ ТЪПИ КОМЕНТАРИ!!!

Защото се вижда, че по езиковата тема коментарите тук не могат да бъдат умни.  :smokin:

Тогава защо не помолите Светицата да открие такава тема и да си я поддържа единствено с отговори към поставените въпроси?! 

Тъй като Светицата е единственият АВТОРИТЕТ в "Керпеден" по тези въпроси.

Струва ми се, че няма да ѝ натежи. А може даже да бъде поласкана!!!

Затова, просто ОПИТАЙТЕ. И ... BON CHANCE!!!   :t0328:
 

пешo:

--- Цитат на: Джиджи в Януари 05, 2020, 21:24:51 ---
--- Цитат на: g_ringo в Януари 05, 2020, 21:09:42 ---
--- Цитат на: otvrat в Януари 05, 2020, 18:41:44 ---кого' и 'кому' се брояха за остатъчни форми на падежност в езика.

Това е било много отдавна. Кому иска дателен падеж. Чел съм Белю пушилката, издание от 20-те години. С падежи. Там има "той даде Биля един долар". Кому - Бил (я). Но съществува като архаична форма на кой/кого. Не е грешно да кажеш кому или комуто.

--- Край на цитат ---
Именно.
За съжаление, отдавна съм излязъл от младежката възраст.
--- Край на цитат ---

За младежката възраст не знам, но никога не си успял да влезеш в езиковата тема! :nuts:

Защото нямаш необходимата КОМПЕТЕНТНОСТ и няма как да я получиш отсега нататък.

Нито пък я има Отврат! :m1313:

Затуй, защо не си наемете двамата стая, за да си говорите в нея за езикови проблеми?!
 :b0230:

--- Край на цитат ---
Пак глупости.
След тъпото ти оливане за "парвеню" не би трябвало да имаш сурат да се изказваш по езикови теми.
Мислех да го подмина, но понеже настояваш:
"Etymology
Borrowed from French parvenu, past participle of parvenir, from Latin perveniō (“arrive, reach”). "  - тук

Джиджи:

--- Цитат на: g_ringo в Януари 06, 2020, 10:09:31 ---Пак глупости.
--- Край на цитат ---

А теб, никой ли от внушителния ти даскалски род / :D/ не успя да те научи, че когато не си компетентен по даден въпрос, ТЕБ ПРОСТО ТЕ НЯМА!!! 

Ей така! Няма те!! Колкото и да се напиняш да цитираш оттук-оттам!!! :bigok:

Защото не знаеш КАКВО цитираш. Както вече те гепих на няколко пъти в тая тема ...
Щото инак щях да тЪ посъветвам да се скриеш ... :b0230:

otvrat:
Защото не знаеш КАКВО цитираш. Както вече те гепих на няколко пъти в тая тема ...

Aма в случая е прав. Отговорът е на един клик разстояние. Българската дума парвеню идва от френската parvenue. А ти обясняваш как е обазувана френската дума, което в случая няма значение. Защото тя пък идва от латински, който пък сигурно идва от санскритски, който пък сигурно идва от царевицата на Мачу Пикчу.

пешo:

--- Цитат на: Джиджи в Януари 06, 2020, 10:30:33 ---
--- Цитат на: g_ringo в Януари 06, 2020, 10:09:31 ---Пак глупости.
--- Край на цитат ---

А теб, никой ли от внушителния ти даскалски род / :D/ не успя да те научи, че когато не си компетентен по даден въпрос, ТЕБ ПРОСТО ТЕ НЯМА!!! 

Ей така! Няма те!! Колкото и да се напиняш да цитираш оттук-оттам!!! :bigok:

Защото не знаеш КАКВО цитираш. Както вече те гепих на няколко пъти в тая тема ...
Щото инак щях да тЪ посъветвам да се скриеш ... :b0230:

--- Край на цитат ---
джиджи,
ако си забелязала, съм дал източник на твърдението си. а ти - само маймунджулуци. крясъците и неправилната орфография не са аргумент, така че, мисля за най-правилно ти да се скриеш.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия